Menedżer produktu Blockchain to kluczowa i kluczowa pozycja w spektrum kariery w blockchain. Sprawdźmy, jaką rolę pełnią menedżerowie produktów blockchain i jak możesz się nimi stać.

Nieśmiertelna sława Blockchain daje początek wielu unikalnym produktom. Oczywiście duży wpływ na to mają mechanizmy leżące u podstaw tej niezwykłej technologii. W związku z tym zapotrzebowanie na profesjonalistę zajmującego się rozwojem produktu jest na najwyższym poziomie.

Menedżer produktu blockchain definiuje głównie kiedy, co i dlaczego w przypadku produktu opartego na łańcuchu bloków. Wiesz, co to oznacza? Oznacza to, że menedżer będzie musiał kierować zespołami wielofunkcyjnymi, aby zapewnić koncepcję produktu aż do wprowadzenia go na rynek. Ponieważ stanowisko ma kluczowe znaczenie, przez większość czasu opis stanowiska nie jest odpowiednio zdefiniowany.

W rezultacie obowiązki będą się różnić w zależności od firmy i może się wydawać, że nie zajmują podobnego stanowiska. Zamieszanie wynika głównie z niedawnej roli tej roli. Kiedy ustalone stanowiska, takie jak inżynier lub programiści, mają ustalone role, menedżerowie produktu wciąż próbują zdefiniować, jakie role powinni pełnić.

Dlatego ten przewodnik skupi się na sferze menedżera produktu blockchain i umiejętnościach, których możesz potrzebować, aby dostać pracę na tym stanowisku.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Contents

Kto jest menedżerem produktu Blockchain?

Menedżer produktu blockchain jest odpowiedzialny za rozwój produktów opartych na blockchain w firmie. W rzeczywistości praktyka ta nazywa się zarządzaniem produktem. Zasadniczo menedżerowie produktu są w stanie stworzyć strategię produktu i nadzorować wprowadzenie tego produktu od początku do samego końca.

Co więcej, być może będą musieli koordynować prace wykonywane przez innych, na przykład projektantów produktów, naukowców zajmujących się danymi i inżynierów oprogramowania. Bez odpowiedniego menedżera produktu osiągnięcie sukcesu w produkcie jest dużym wyzwaniem.

Zadania menedżera produktu Blockchain obejmują obowiązki, takie jak zapewnienie, że produkt spełnia potrzeby użytkownika, badanie rynku pod kątem cennych danych wejściowych i tak dalej. W każdym razie odpowiedzialność prawdopodobnie będzie się zmieniać w miarę przechodzenia produktu przez różne fazy rozwoju. Na wcześniejszym etapie skupi się na analizie klienta i zarządzaniu zasobami. W dalszej części przejdzie do testowania produktu i skutecznego wprowadzania go na rynek.

Co więcej, menedżer produktu zapewnia również, że wszyscy członkowie zespołu są w harmonii i podążają za głównym celem produktu. Dlatego, aby pozostać istotnym na rynkach, menedżer musi mieć nowe pomysły.

Więc widzisz, jest to w rzeczywistości kluczowe stanowisko, ponieważ bez kierownika projektu blockchain nie jest możliwe pomyślne stworzenie produktu.

Przeczytaj także: Przewodnik dla początkujących po Blockchain

Czego potrzebujesz, aby zostać menedżerem produktu Blockchain?


Jak już wiesz, obowiązki i umiejętności potrzebne do zostania menedżerem produktu blockchain są bardzo różne. Dlatego trudno jest dokładnie określić umiejętności potrzebne do pracy jako menedżer produktu w łańcuchu bloków. Dlatego podzieliłem listę umiejętności na kilka części w zależności od tego, czego generalnie chcą przedsiębiorstwa.

Umiejętności twarde –

Zrozumienie zdecentralizowanych i rozproszonych ksiąg

Zrozumienie koncepcji rozproszonych i zdecentralizowanych ksiąg jest jedną z kluczowych umiejętności, których będziesz potrzebować na stanowiskach kierownika produktu. Właściwie oczekuje się, że będziesz wiedzieć tylko o technologii blockchain. Jednak popularność rozproszonych rejestrów sprawia, że ​​ta technologia jest warta wypróbowania. Możesz czerpać inspirację z tych technologii, aby wymyślić unikalne zarysy produktów.

Sugerowałbym zapisanie się na dowolne szkolenie dla menedżerów produktu blockchain, aby lepiej zrozumieć, jak one działają. W rzeczywistości te kursy szkoleniowe mogą pomóc w zrozumieniu mechanizmu stojącego za każdą z rozproszonych rejestrów. Ale zawsze pamiętaj, aby wybierać tylko te najlepsze.

Potrafi tworzyć rozwiązania oparte na łańcuchu bloków

To kolejna z trudnych umiejętności dla menedżera produktu blockchain. Ponieważ będziesz bezpośrednio pracować nad produktem, musisz wiedzieć, jak tworzyć rozwiązania oparte na łańcuchu bloków. W rzeczywistości kierownicy produktów w tej dziedzinie muszą wiedzieć o tworzeniu oprogramowania, ponieważ będziesz bezpośrednio pracować z produktami technologicznymi swojej firmy.

Tak więc, nie rozumiejąc, jak je opracować, nie możesz stworzyć produktu, nie mówiąc już o kierowaniu zespołem, który ma go stworzyć.

Najlepiej zacząć od JVM, Node.js, a nawet integracji usług. Możesz także spróbować objąć konfiguracje bazy danych. W rzeczywistości wszystkie te informacje pomogą Ci opracować produkty znacznie lepiej niż wcześniej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach blockchain dla przedsiębiorstw? Przeczytaj nasz przewodnik po najlepsze platformy blockchain i rozwiązania dla przedsiębiorstw!

Opanuj konfigurację i rozwój infrastruktury Blockchain

Bez opanowania konfiguracji lub rozwoju infrastruktury blockchain nie można wdrożyć produktu dla swoich klientów. Kierownik projektu blockchain musi mieć dogłębną bazę wiedzy na temat procesu konfiguracji. W rzeczywistości jest to ogromny impuls dla Twojego CV i pomaga w podejmowaniu strategicznych decyzji dotyczących Twoich produktów.

Muszę cię jednak ostrzec, opanowanie ich może zająć trochę więcej czasu, ponieważ są one bardziej skomplikowane. W każdym razie zalecam rozpoczęcie od analizy ustalonych produktów blockchain, aby dobrze zrozumieć, jak działają. To naprawdę powinno ci pomóc.

Ponadto możesz również wypróbować dowolny kurs dotyczący menedżera produktu w zakresie łańcucha bloków, aby dowiedzieć się o tym temacie od profesjonalnego instruktora.

Zapoznaj się z platformami Blockchain

Dowiedz się również o różnych platformach blockchain. W rzeczywistości jednym z kluczowych powodów, dla których warto opanować platformy blockchain, jest wiedza, jak działają inne platformy. Bez zrozumienia, jak to działa, nie możesz ich używać jako podstawy rozwoju produktu.

Ponadto w większości przypadków platformy te używają różnych metod, aby osiągnąć konsensus, a nawet charakter rozproszony. Tak więc wynik będzie również bardzo różny. W każdym razie sugerowałbym zapoznanie się z oficjalnymi dokumentami DAML, Ethereum, Hyperledger Fabric, Hyperledger Sawtooth i Corda, aby rozpocząć proces szkolenia.

W rzeczywistości jest to doskonały sposób na ubieganie się o wysoko płatną pracę, ponieważ masz już kwalifikacje do rozwoju produktu.

Bądź ekspertem w zakresie standardów i ekosystemu Blockchain

Ekosystemy i standardy Blockchain różnią się w zależności od różnych platform. Na przykład standardy stosowane przez Cordę różnią się znacznie w porównaniu z Ethereum. Od dzisiaj Ethereum jest bardziej popularne w tej niszy. Możesz więc zacząć od poznania standardów Ethereum, a następnie powoli przejść do innych popularnych.

Zastanawiasz się tylko – jakie korzyści przyniesie mi ta umiejętność? Poznasz również wzorzec, w którym wszystkie one działają, a następnie wykorzystasz je w swoich procesach rozwojowych.

Myślę, że możesz poszukać odpowiednich wskazówek na kursie szkoleniowym dla menedżerów produktu blockchain, aby dowiedzieć się o nich w uporządkowany sposób.

Znajomość branżowych statystyk i wskaźników KPI

To jedna z podstawowych umiejętności kierownika projektu blockchain. W żaden sposób nie możesz pominąć opanowania tej umiejętności. W rzeczywistości musisz mieć wiedzę o tym, jak działa branża i rynek. Musisz także śledzić trendy branżowe i wytropić krytyczne KPI (kluczowe wskaźniki wydajności).

Co więcej, musisz odkryć współczynniki konwersji klientów, rotację użytkowników, dzienną liczbę aktywnych użytkowników, koszty pozyskiwania klientów, wykorzystanie funkcji, elementy satysfakcji klienta i tak dalej.

Bez wykorzystania danych generowanych przez klientów niemożliwe jest wprowadzenie produktu i oczekiwanie doskonałych wyników. Więc upewnij się, że wyostrzyłeś tę umiejętność, abyś mógł szybko zbadać temat i wymyślić użyteczne statystyki dla produktu.

Poznaj architekturę Blockchain

Architektura Blockchain to złożony temat. Dlatego na początku możesz mieć trudności ze zrozumieniem. Musisz jednak w pełni zrozumieć, jak działa każdy z tych typów. Przede wszystkim zobaczysz publiczne, prywatne, konsorcjalne i hybrydowe łańcuchy bloków.

Ponadto mają one inny proces pracy i oferują dodatkowe funkcje. Oczywiście wszystkie one mają również różne poziomy wad. Tak więc, kiedy klient określa, czego chce, musisz dokonać edukacyjnych wyborów, która architektura odpowiada jego potrzebom.

W każdym razie możesz spróbować dowiedzieć się tego na własną rękę lub zapisać się na kurs menedżera produktu blockchain, aby uczyć się od eksperta.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Architect (CEBA)

Dowiedz się, jak opracować specyfikację produktu Blockchain

Aby przeprowadzić szkolenie dla menedżera produktu w zakresie łańcucha bloków, musisz nauczyć się, jak opracowywać specyfikacje produktu w łańcuchu bloków. Tutaj zaczniesz od zrozumienia, w jaki sposób różne produkty blockchain są sprzedawane i pakowane.

Co więcej, musisz przyjąć to, czego chce klient, a także to, czego chcą jego konsumenci. W każdym razie, jeśli nie zdefiniujesz specyfikacji produktów, konsumenci nie zrozumieją, co próbujesz zaoferować.

Możesz przedstawić swojemu zespołowi odpowiedni zarys specyfikacji produktu, aby skupić się na celu i zwiększyć wydajność. W rzeczywistości dobrze jest mieć na uwadze cel przed rozpoczęciem pracy nad każdym produktem.

Bądź przenikliwy w biznesie i technologii

Menedżerowie produktu to eksperci w łączeniu technologii i modeli biznesowych. Aby to zrobić, musisz opanować umiejętność skutecznego prowadzenia biznesu. Twoja znajomość technologii pozytywnie wpłynie na produkt końcowy, więc upewnij się, że znasz dobrze blockchain.

Poza tym powinieneś zdecydować się na naukę procesu tworzenia typowego oprogramowania i tego, jak oprogramowanie może wpływać na biznes. W większości przypadków będziesz musiał zadbać o dobre wyniki wprowadzanych produktów. Dlatego upewnij się, że zachowujesz równowagę między tymi dwoma elementami. Poleciłbym przeanalizować studia przypadków renomowanych firm, aby poznać ich modele biznesowe. To z pewnością podniesie twoje umiejętności.

Zdolność do współpracy / prowadzenia inicjatyw projektowych i rozwojowych

Inną umiejętnością menedżera produktu blockchain jest prowadzenie zespołu projektowego lub współpraca z nim. W rzeczywistości proces może się różnić w zależności od firmy. Zespół projektowy może mieć własnego lidera; w takim przypadku musisz współpracować z tym zespołem, aby wymyślić nowe inicjatywy rozwojowe.

Upewnij się, że masz otwarty umysł i zachęcaj członków zespołu, aby robili lepiej. Pomóż im też uświadomić sobie, co jest bardziej korzystne dla klienta i jak możesz to osiągnąć. Wgląd w to, co obecnie kochają konsumenci, będzie miał duży wpływ na końcowe rezultaty procesu projektowania.

Ale nie wyolbrzymiaj tego, czego konsumenci chcą przez większość czasu, jest to niewykonalne.

Analiza strategii biznesowej blockchain jest pierwszym krokiem w kierunku rozwoju produktu. Przeczytaj nasz kompletny przewodnik po strategii biznesowej blockchain, aby zrozumieć, jak działa ten proces.

Zdobądź doświadczenie w procesie rozwoju produktu Blockchain

W większości przypadków przedsiębiorstwa chcą zatrudnić pracownika z doświadczeniem zawodowym. Tak więc, jeśli uda ci się zdobyć doświadczenie w procesie rozwoju produktu blockchain, byłby to ogromny plus dla twojego CV.

Jeśli jesteś dopiero początkującym, najlepiej rozpocząć pracę w firmie programistycznej, aby przejść przez każdy etap rozwoju produktu. Czasami nawet doświadczenie jako stażysta może pomóc w znalezieniu dobrej pracy.

Sugerowałbym, abyś opracował swoje CV, zanim zaczniesz celować w przedsiębiorstwa, ponieważ musisz mieć do tego wysokie kwalifikacje.

 

Umiejętności miękkie –

Posiadaj umiejętności strategiczne, aby szybko rozwiązywać problemy związane z produktami Blockchain

To jedna z umiejętności miękkich, które musisz opanować. W rzeczywistości w procesie rozwoju produktu w każdej chwili wszystko może pójść nie tak. Tak więc jako menedżer produktu blockchain odpowiadasz za jak najszybsze rozwiązanie problemu.

Nigdy nie chcesz spóźniać się z harmonogramem, ponieważ wpływa to również na zespół marketingowy. Musisz więc doskonalić swoją zdolność myślenia strategicznego do perfekcji, aby móc zaoferować szybkie rozwiązanie. Upewnij się jednak, że rozwiązanie jest wolne od błędów, ponieważ nawet najmniejszy błąd może utrudnić rozwój produktu.

W każdym razie możesz zacząć od zbadania podstawowych problemów, z którymi borykają się zwykle firmy programistyczne, a następnie przejść do bardziej wyjątkowych problemów. Jednak przez większość czasu będziesz musiał zmierzyć się z wyjątkowymi problemami, które wymagają unikalnych rozwiązań.

Posiadaj międzydyscyplinarne szerokie umiejętności

Szerokie umiejętności międzydyscyplinarne to Twoje mocne strony. Dlatego upewnij się, że udoskonaliłeś je do perfekcji. Menedżer produktu powinien zawsze mieć takie umiejętności, jak analizowanie zdolności, zwinność, innowacyjny umysł, nieszablonowe myślenie, DevOps i tak dalej.

Zwykle firmy chcą zatrudniać ludzi, którzy są wszechstronni i głośni. Ponieważ będziesz szefem zespołu, musisz również stać się człowiekiem. Tak więc bycie wokalnym i ekstrawertycznym to doskonała jakość, aby zabłysnąć w środowisku korporacyjnym.

Bądź profesjonalnym negocjatorem

Będziesz musiał współpracować z różnymi interesariuszami i klientami, a także członkami zespołu, którzy mają różne poglądy, gusta i pomysły. Tak więc, kiedy jesteś osobą, do której należysz, musisz ustalić priorytety i skutecznie zarządzać wszystkimi kryzysami i konfliktami.

Jest to jedna z najważniejszych umiejętności menedżera produktu w technologii blockchain, w której naprawdę musisz być dobry. Ale nie poprzestawaj na kompromisie tylko po to, by zadowolić obie strony. Zawsze pamiętaj o najlepszym interesie produktu.

W rzeczywistości ta umiejętność pomoże ci w przekonaniu interesariuszy do uzgodnienia budżetu lub zasobów, których możesz potrzebować do produktu.

Opracuj unikalny styl przywództwa

Tak, przywództwo menedżera produktu blockchain różni się nieco od innych rodzajów przywództwa. Tutaj musisz kierować ideą produktu. W rzeczywistości kierowanie produktem bardzo różni się od kierowania ludźmi. Aby to zrobić, musisz wykazać pasję do swojego produktu i dostosować wszystkich interesariuszy do swojej idei.

Co więcej, musisz zademonstrować swoją strategię i mieć jasną wizję tego, jaki jest twój cel. To zainspiruje członków Twojego zespołu i Twoje zaangażowanie w produkt i firmę. Wszystkie te wibracje pozycji sprawią, że ludzie będą wspierać wysiłki, które wkładasz w projekt.

Zapisać się: Jak zbudować swoją karierę w kursie Enterprise Blockchains

Inne kwalifikacje –

Uzyskaj dyplom z inżynierii informatycznej

W większości przypadków stanowiska menedżera produktu blockchain wymagają dyplomu z inżynierii informatycznej. Jako kwalifikacja edukacyjna to dobry sposób na rozpoczęcie podróży. Co więcej, pokazuje, że naprawdę wiesz, co robisz i jaki posiadasz kaliber.

Co więcej, stopień w oryginalnej dziedzinie pomoże ci łatwiej zrozumieć złożone terminy blockchain i możesz je szybko złapać w mgnieniu oka. Możesz również oczekiwać, że zaczniesz od dobrej pozycji w firmie z wyższą pensją, jeśli masz dyplom do zaprezentowania.

Zarejestruj się w programie certyfikacji Enterprise Blockchain

Ponieważ blockchain to nowy rodzaj technologii, nie jest dostępny w instytucjach edukacyjnych. Aby się o tym dowiedzieć, musisz zapisać się na kurs blockchain. To świetny sposób, aby pokazać, że jesteś w stanie pracować z produktami blockchain.

Polecę zapisanie się na kurs kierownika projektu blockchain, aby dowiedzieć się o blockchain i twoich obowiązkach. W większości przypadków te kursy obejmują każdy element, którego możesz potrzebować w swojej karierze. To dobra inwestycja.

Jeśli uda Ci się zdobyć certyfikat menedżera produktu w technologii blockchain, z pewnością możesz spodziewać się wysoko płatnej pracy.

Certyfikacja Enterprise Blockchain może pomóc w szybszym wzbogaceniu Twojego CV. Poznaj 10 powodów, dla których warto uzyskać certyfikację łańcucha bloków swojego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto wybrać pracę menedżera produktu Blockchain?

Wzrastający popyt

Zapotrzebowanie na menadżerów produktu jest zawsze wysokie. Teraz, gdy blockchain w końcu staje się głównym tematem, wiele firm chce wypuszczać własne produkty. Na przykład spójrz na IBM. Wprowadzają na rynek wiele produktów opartych o blockchain iz powodzeniem tworzą niszowy sektor.

Co więcej, nie ma wielu wykwalifikowanych pracowników, którzy mogliby z powodzeniem w pełni poprowadzić cykl rozwoju produktu. Tak więc popyt nigdy nie spada. W każdym razie, jeśli możesz uzyskać certyfikat menedżera produktu blockchain do zaprezentowania, możesz śmiało aplikować do dowolnej firmy..

Wysokopłatna Praca

Wynagrodzenie menedżera produktu Blockchain waha się od 46 000 do 100 000 USD rocznie. To doskonały poziom wynagrodzenia, który może zapewnić bezpieczeństwo na przyszłość. Muszę powiedzieć, że zasięg może się również zwiększyć, jeśli masz duże doświadczenie i pracujesz w renomowanej firmie. Zasadniczo pensja menedżera produktu blockchain będzie nadal rosła, ponieważ jest bezpośrednio związana ze spektrum popytu.

Będziesz także menedżerem produktu technicznego, więc Twoja wartość jest zawsze wyższa niż innych menedżerów produktu. To dobry powód, aby zrobić karierę w tej dziedzinie.

Szansa na innowacje

Dzięki zarządzaniu produktem masz szansę na innowacje. W rzeczywistości będziesz pracować z wieloma klientami i za każdym razem będą chcieli czegoś wyjątkowego i innego. Nawet sama nisza wymaga za każdym razem unikalnego rozwoju produktu, ponieważ nie można zadowolić ludzi z podobnymi cechami produktu.

Tak więc, jeśli lubisz innowacje lub stawiasz sobie wyzwania, by robić lepsze, to jest to idealne pole dla Ciebie.

Większa elastyczność w miejscu pracy

Kolejną dodatkową korzyścią, jaką uzyskasz z tej pracy, jest elastyczny charakter obowiązków. Zazwyczaj zespół może spotykać się w dowolnym miejscu i czasie, więc nie ma ustalonych ram czasowych na pracę w firmie. Ponownie możesz prowadzić intensywny tryb życia, ale będzie się on różnił w zależności od produktu. Niektóre produkty mogą wymagać więcej pracy niż inne.

Ponadto wiele firm oferuje sale rozrywkowe, abyś był skupiony i zadowolony z pracy. To dla Ciebie wielka szansa.

Praca nad rewolucją technologiczną

Możesz pracować nad zupełnie nową technologią, która rewolucjonizuje sposób, w jaki postrzegamy produkty technologiczne. Czy może być lepiej niż to? Tak więc to Ty będziesz przekształcić model biznesowy w taki sposób, aby pomóc w promocji produktu, który wprowadzisz na rynek.

Dzięki swoim umiejętnościom zarządzania możesz badać różne wyniki i odkrywać nowe linie produktów odpowiednie dla konsumentów. Otrzymasz więc doświadczenie na całe życie.

Stymulujący intelektualnie

To jeden z głównych powodów, dla których warto podjąć tę pracę. Zarządzanie produktami to trudna i wymagająca dziedzina, która jest również dla Ciebie stymulująca intelektualnie. Możesz sprawdzić swoje mocne strony i pokonać swoje słabości oraz rozwijać się w swojej karierze zawodowej.

Co więcej, jest to obecnie jeden z ekscytujących sektorów pracy, więc to normalne, że jesteś nią podekscytowany. W rzeczywistości naprawdę nie będziesz mieć żadnych ograniczeń i możesz pracować w różnych branżach, jak chcesz.

 

Końcowe myśli

Podsumowując, praca menedżera produktu blockchain jest w tej chwili dobrym wyborem zawodowym. Blockchain powoli przejmuje branże biznesowe i wkrótce zacznie zmieniać nasze postrzeganie gospodarki.

Jest to więc okazja do wykorzystania i możesz szybko wspiąć się na szczyt. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o blockchainie od profesjonalisty, możesz zapoznać się z naszym profesjonalnym kursem dla przedsiębiorstw.

Ponadto, jeśli jesteś nowicjuszem i nie masz pewności, czy zapisać się na profesjonalne kursy, zrób pierwszy krok na naszym bezpłatnym kursie blockchain, aby uzyskać podstawowe pojęcie o blockchain. Po co czekać? Rozpocznij swoją przygodę z blockchainem już teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me