Czy uruchamiasz pierwszą ofertę monet (ICO) dla swojego projektu blockchain-kryptowaluta? Pamiętaj, że w 2017 roku z 902 ICO tylko 435, czyli 48%, odniosło sukces. Z popularnymi platformami internetowymi, takimi jak Google i Facebook, które zakazują reklam ICO, rok 2018 będzie prawdopodobnie trudniejszy dla ICO. To, w jaki sposób sprzedasz swoje ICO, będzie miało decydujące znaczenie, dlatego pomyślałem o udostępnieniu Ci tej marketingowej listy kontrolnej ICO.

Przygotuj swoją strategię marketingową ICO wcześnie:

Musisz zacząć sprzedawać swoje ICO w momencie, gdy wymyślisz pomysł na projekt, tworząc strategię marketingową ICO. Twoja strategia powinna zawierać następującą listę zadań marketingowych:

 1. Zaplanuj naprawdę profesjonalną i elegancką stronę internetową ICO;
 2. Budżet i zasoby na oryginalną, dobrze zbadaną i profesjonalną dokumentację ICO;
 3. Dobry plan działań PR i dotarcia do mediów;
 4. Wystarczające plany dotyczące zarządzania społecznością i mediami społecznościowymi;
 5. Strategia reklamy ukierunkowanej;
 6. Plan programów nagród;
 7. Niezbędny budżet na organizację wydarzeń związanych z technologią blockchain i uczestniczenie w nich.

Przeczytaj więcej o tworzeniu strategii marketingowej ICO w „Poradniku dla początkujących: Jak stworzyć świetną strategię marketingową ICO”.

Zbuduj swoje treści marketingowe ICO:

Marketing ICO jest całkowicie cyfrowy, gdzie świetna treść ma wielką wartość. Przygotuj swoje treści marketingowe ICO, gdy tylko masz strategię marketingową ICO i skorzystaj z profesjonalnej pomocy. Kluczowe są następujące kwestie:

 1. Strona internetowa ICO: Profesjonalna, elegancka, przejrzysta i bogata w informacje strona internetowa jest pierwszym oknem dla inwestorów na Twój projekt. Pamiętaj, aby dobrze wyświetlać profile członków zespołu projektowego w mediach społecznościowych. Przygotuj dobry film wyjaśniający Twój projekt i umieść przyciski wezwania do działania w widocznym miejscu. Inwestorzy obawiają się oszustw ICO iz pewnością będą szukać profili członków Twojego zespołu w Twojej witrynie. Przeczytaj, co jest ważne dla inwestorów w „Przewodnik dla początkujących: jak wykryć oszustwa ICO ”.
 2. Biała księga ICO: skorzystaj z profesjonalnej pomocy i stwórz świetny raport. Powinien jasno wyjaśniać pomysł na projekt, bez technicznego i marketingowego żargonu. Biała księga musi wyjaśniać, dlaczego blockchain i token są potrzebne. Dokument powinien jasno przedstawiać inwestorom zasady dystrybucji i sprzedaży tokenów. Przede wszystkim musi być w 100% oryginalny. Przeczytaj, jak dokładnie inwestorzy sprawdzają Twój raport w „Poradniku dla początkujących: Jak sprawdzić raport ICO”.
 3. Profile w mediach społecznościowych i infografiki: Zalecam skorzystanie z profesjonalnej pomocy przy ich tworzeniu.
 4. Stanowiska sprzedażowe i podobne prezentacje: będziesz ich potrzebować podczas uczestniczenia w wydarzeniach związanych z blockchain i podczas prywatnych spotkań z inwestorami. Nie idź na kompromis w kwestii jakości!
 5. Wpisy na blogu: musisz dostosować je do swoich odbiorców.
 6. Filmy i podcasty: mają duży potencjał zaangażowania, dlatego ich tworzenie wymaga profesjonalnej pomocy.
 7. Informacje prasowe: Kuszące może być zrobienie tego samemu, ale zaufaj mi, będziesz miał pełne ręce roboty przy tworzeniu projektu. Uzyskaj profesjonalną pomoc.

Zarządzanie społecznością ICO:

Jest to kluczowy element Twojej marketingowej listy kontrolnej ICO i może spowodować lub złamać Twoje ICO. Inwestorzy polegają na opinii społeczności kryptowalut, zanim wezmą udział w ICO. Społeczności kryptowalut mają niesamowitą wiedzę i jeśli dobrze je zaangażujesz, możesz zbudować zaufanie do swojego projektu.

Zalecam zatrudnienie agencji zarządzania społecznością ICO, aby zająć się następującymi kwestiami:

 • Publikuj angażujące treści w aplikacjach do czatu, takich jak Telegram i Slack;
 • Angażuj społeczności kryptowalut Reddit;
 • Zarządzaj zaangażowaniem w swój projekt na platformach mediów społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, LinkedIn;
 • Opublikuj swój projekt na platformach takich jak Quora, Steemit i Medium;
 • Publikuj regularne aktualizacje o swoim projekcie na popularnych forach blockchain-crypto, takich jak BitcoinTalk.

Jest to praca na pełny etat, 24 × 7, z dużym obciążeniem pracą w okresach pre-ICO i post-ICO. Przygotuj się dobrze do tego zadania marketingowego, czytając „Menedżer społeczności ICO: znaczenie roli w Twoim ICO”.

Znaczenie infrastruktury ICO na Twojej marketingowej liście kontrolnej ICO:

Zdarzały się przypadki ataków hakerów na kampanię ICO, np. CoinDash ICO. Musisz mieć solidną infrastrukturę gotową i przetestowaną, zanim będziesz mógł uruchomić swoje ICO.

Naprawdę musisz zapewnić bezpieczny hosting witryny z gwarantowanym czasem działania i wsparciem. Twoi inwestorzy przywiązują dużą wagę do Twojej witryny, gdy uczestniczą w Twoim ICO. Przeczytaj więcej na ten temat w „Poradniku dla początkujących: Jak wziąć udział w ICO”.


Potrzebujesz również bezpiecznej i niezawodnej infrastruktury do marketingu e-mailowego. Twoje zarządzanie mediami społecznościowymi i infrastruktura do blogowania są również ważne.

Aktywnie informuj o zgodności z przepisami ICO:

W miarę jak organy regulacyjne na całym świecie uświadamiają sobie nieuregulowany charakter ICO, kontrola rośnie. Mądrzy inwestorzy będą coraz bardziej chcieli wiedzieć, czy stoisz po właściwej stronie przepisów.

Inwestorzy wiedzą, że w Stanach Zjednoczonych Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wezwała do sądu ponad 80 projektów blockchain-crypto. Dostarczyli również powiadomienia do ICO. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w sekcji „Token zabezpieczający a token narzędziowy: porównanie”.

Zakładając, że wykonałeś prace prawne i uzyskałeś zezwolenia regulacyjne, proaktywnie informuj o zgodności z przepisami ICO. Nie zostawiaj niczego spekulacjom.

Kampania ICO PR: kluczowy element układanki

Po przygotowaniu treści marketingowych ICO, pracuj nad kampanią ICO PR. To skomplikowane zadanie i polecam zaangażować profesjonalne agencje PR. Będą musieli zająć się następującymi kwestiami:

 • Zaplanuj relacje w mediach;
 • Nawiązuj relacje z mediami;
 • Napisz bardzo dobrą kopię informacji prasowej;
 • Publikuj treści w popularnych mediach;
 • Monitoruj kampanię i koryguj kurs w razie potrzeby.

W tym momencie musisz zrobić bardzo ważny krok. Podaj swoje ICO na popularnych stronach internetowych, które śledzą ICO, np. ICO Rating, ICO Bench i ICO Alert.

Reklamy ICO i kampanie bounty:

Oszustwa dały ICO negatywne relacje w mediach, dlatego popularne platformy internetowe, takie jak Google, Facebook, Twitter i LinkedIn, całkowicie zakazały reklam ICO. To utrudnia marketing.

Nadal możesz używać reklam typu „płatność za kliknięcie” (PPC), korzystając z sieci takich jak Cointraffic i Coinad. Inne opcje to banery reklamowe na popularnych blogach kryptograficznych i mediach.

Ograniczenie reklam sprawia, że ​​kampanie z nagrodami są dla Ciebie ważniejsze. Tutaj nagradzasz entuzjastów, którzy przyciągają inwestorów do Twojego ICO.

Popularną formą kampanii nagród jest Airdropping, czyli rozdawanie darmowych tokenów. Musisz jednak kierować się osądem, bo jeśli rozdasz zbyt mało żetonów, zniweczy to twój cel. Z drugiej strony, jeśli rozdasz zbyt wiele, inwestorzy mogą uznać Twój projekt za oszustwo.

Marketing e-mailowy ICO jest długoterminowym elementem Twojej marketingowej listy kontrolnej ICO:

Marketing e-mailowy pozostaje ważnym elementem każdej strategii marketingu cyfrowego, a Twoje ICO nie jest wyjątkiem. Jednak w przypadku ICO efekt marketingu e-mailowego jest odczuwalny w dłuższej perspektywie.

Marketing e-mailowy ICO jest teraz trudniejszy, ponieważ MailChimp, jeden z najpopularniejszych dostawców, zakazał go. Nadal możesz stworzyć własną listę e-mailową i prowadzić marketing e-mailowy, ale musisz uważać, aby nie wysyłać niechcianych e-maili. Poświęć trochę czasu na zbudowanie listy e-mailowej, a Twój projekt przyniesie długoterminowe korzyści.

Bierz udział w wydarzeniach związanych z blockchainem, aby promować swoje ICO:

Każdy start-up musi być obecny tam, gdzie są jego klienci i potencjalni inwestorzy, a Twój projekt ICO nie jest wyjątkiem. Ważnym elementem Twojej marketingowej listy kontrolnej ICO jest uczestnictwo w wydarzeniach związanych z blockchain.

Postaraj się zaprezentować swój projekt na tych wydarzeniach, rozważ także sponsorowanie lub organizowanie takich wydarzeń. Wartość sieci kontaktów twarzą w twarz z potencjalnymi klientami jest ogromna, dlatego dobrze przygotuj się z dobrą propozycją sprzedaży! Dowiedz się o wydarzeniach związanych z blockchain tutaj.

Uwaga: Jeśli jesteś nowy w ICO, radzę zrozumieć tę koncepcję poprzez przeczytanie „Co to jest ICO: wprowadzenie do początkowej oferty monet”. Powinieneś także zbadać inne sposoby pozyskiwania funduszy na swój projekt, np. Fundusze Venture Capital (VC). Przeczytaj, jak VC porównuje się z ICO w „ICO vs VC: The Experience Matters”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me