Czy uruchamiasz swoją pierwszą ofertę monet (ICO) dla swojego projektu blockchain-crypto? Ze względu na ograniczenia reklamowe, jesteś w dużym stopniu uzależniony od swojego Community Managera ICO. W tym artykule wyjaśniam rolę menedżera społeczności ICO i wymagany zestaw umiejętności.

Twoja strategia marketingowa ICO zależy od menedżera społeczności ICO:

Marketing ICO jest całkowicie cyfrowy. Jednak w 2018 roku pojawiły się nowe wyzwania.

Google, Facebook, Twitter i LinkedIn zakazały reklamowania ICO. Nawet MailChimp, popularny dostawca usług marketingu e-mailowego, zakazał marketingu e-mailowego ICO. Nadal możesz wyświetlać reklamy typu pay-per-click (PPC) dla swojego ICO w popularnych wiadomościach kryptograficznych lub na blogach, ale Twój marketing musi koncentrować się na dotarciu do społeczności.

Musisz angażować społeczności kryptowalut w różnych aplikacjach do czatu, kanałach mediów społecznościowych i forach internetowych. Inwestorzy bardzo poważnie podchodzą do opinii społeczności kryptowalutowych. To, w jaki sposób angażujesz tę znającą się na rzeczy społeczność, określa sposób, w jaki inwestorzy otrzymają Twoje ICO. Możesz przeczytać więcej na ten temat w tym artykule „Przewodnik dla początkujących: jak stworzyć świetną strategię marketingową ICO”.


Ty i programiści będziecie bardzo zajęci w okresie przygotowań do ICO i później. Rozwój produktu i kontakt z potencjalnymi partnerami biznesowymi są zbyt ważne, nie można ich delegować. Z drugiej strony angażowanie społeczności kryptowalut to praca na pełny etat, której nie można zignorować.

Nie próbuj robić tego wszystkiego samemu. Jeśli przeznaczysz niewystarczające zasoby do tego zadania, Twój marketing ICO nie wystartuje. Potrzebujesz doświadczonego menedżera społeczności ICO lub zespołu, aby znacząco zaangażować społeczności kryptowalut.

Czym zajmuje się Community Manager ICO?

Menedżer społeczności ICO angażuje społeczności kryptowalut w różnych aplikacjach do czatu, platformach mediów społecznościowych i forach internetowych. Praca obejmuje tworzenie angażujących i wnikliwych postów na temat twojego projektu. Menedżer społeczności musi również uczestniczyć w wątkach dyskusyjnych związanych z Twoim projektem i odpowiadać na pytania. Celem jest zwiększenie zaufania do Twojego projektu i zapewnienie mu odpowiedniego pokrycia.

Jest wiele platform, a budżet marketingowy decyduje o tym, na ile i na które z nich będziesz kierować reklamy. Jednak Twój menedżer społeczności ICO musi skupić się na co najmniej następujących kanałach:

 • Telegram: ta zaszyfrowana aplikacja do czatu jest bardzo popularna w społeczności kryptowalut. Entuzjaści kryptografii lubią funkcję szyfrowanego „tajnego czatu” w tej aplikacji. Komunikacja tutaj jest bezpośrednia i na temat. Udoskonalenie przekazu marketingowego w tym miejscu pomaga również w przesyłaniu wiadomości na inne platformy.
 • Slack: Kolejne bardzo popularne narzędzie do współpracy oraz aplikacja do przesyłania wiadomości, którą lubią społeczności kryptowalut.
 • Reddit: Zarządzanie społecznością Reddit to najtrudniejsza część pracy menedżera społeczności ICO. Społeczność tutaj jest bardzo kompetentna i zadaje bardzo konkretne pytania. Jeśli Twój menedżer społeczności ICO może zdobyć zaufanie tej społeczności, potraktuj to jako kamień milowy w Twoim marketingu ICO! Większość inwestorów sprawdzi tutaj dyskusje na temat Twojego projektu.
 • Quora: Menedżer społeczności ICO musi regularnie publikować tutaj treści dobrej jakości. Społeczność ma dużą wiedzę i ważne jest zdobycie jej zaufania dzięki aktualnym treściom o wysokiej jakości.
 • Facebook: nie możesz już się tutaj reklamować, ale nadal istnieją strony i grupy kryptograficzne, a menedżer społeczności powinien publikować tam treści.
 • Twitter: Żadnych reklam, ale menedżer społeczności powinien co najmniej trzy razy dziennie tweetować z odpowiednią treścią i używać hashtagów. Twitter jest bardzo popularny wśród entuzjastów kryptowalut.
 • LinkedIn: bardzo kompetentni eksperci kryptowalut nadal używają LinkedIn, chociaż reklamy są zabronione. Istnieją grupy zawodowe na blockchain i kryptowalutach, do których menedżer społeczności musi dołączyć i aktualizować treściami wysokiej jakości.
 • Steemit: To jak Reddit i jest coraz bardziej popularne. Menedżer społeczności musi publikować treści dobrej jakości i odpowiadać na zapytania.
 • BitcoinTalk: to największe forum przeznaczone wyłącznie dla społeczności blockchain-crypto. Jest to bardzo ważne dla twojego menedżera społeczności. Regularne aktualizowanie tego za pomocą wysokiej jakości treści i nawiązywanie kontaktów z innymi wymaga wysiłku, ale nagroda jest atrakcyjna.
 • Medium: Twój menedżer społeczności musi regularnie publikować tutaj wysokiej jakości treści. Wielu entuzjastów kryptowalut uważa, że ​​jest tak samo ważny jak Quora.

Umiejętności i kompetencje menedżera społeczności ICO:

Aby pomyślnie uruchomić ICO i później utrzymać kontakt ze społecznością, menedżer społeczności potrzebuje następujących umiejętności i kompetencji:

 • Zorientowane na wyniki: Menedżer społeczności ICO powinien ustalić wskaźniki KPI i wskaźniki wydajności różnych kampanii w odniesieniu do celów.
 • Doświadczony i elastyczny: Menedżer społeczności ICO powinien mieć bezpośrednie doświadczenie z tymi platformami i forami. Menedżer społeczności ICO musi szybko i bezproblemowo przełączać się z jednej platformy na drugą.
 • Wiedza: Menedżer społeczności musi dobrze znać blockchain i przestrzeń kryptograficzną. Znajomość branży jest również krytyczna. Wiele projektów blockchain koncentruje się na konkretnych problemach branżowych i wokół nich krążą pytania. Społeczności kryptowalut posiadają odpowiednią wiedzę, a jeśli menedżer społeczności nie ma, dowiedzą się o tym w mgnieniu oka!
 • Dedykacja: To jest praca 24 × 7, ponieważ inwestorzy ICO pochodzą z całego świata. Menedżer społeczności ICO musi z nimi współpracować niezależnie od strefy czasowej. Rozważ zatrudnienie agencji do zarządzania pracą. Obciążenie pracą jest duże nawet po ICO. Istnieją znaczne wymagania dotyczące zasięgu społeczności po zakończeniu ICO. Wiadomości o Crypto ICO pojawiają się szybko, a menedżer społeczności musi być na bieżąco. Ponownie rozważ zatrudnienie agencji!
 • Cierpliwość: Wielu inwestorów jest nowych i może wielokrotnie zadawać to samo pytanie. Ponadto menedżerowie społeczności często będą otrzymywać pytania dotyczące programów nagród i zrzutów. Cierpliwość jest tutaj kluczowa!
 • Komunikacja: Różne fora wymagają różnych stylów komunikacji, ale menedżer społeczności musi wszędzie przekazywać kluczowe przesłanie. Wymaga to wysokiego poziomu umiejętności komunikacyjnych.
 • Język: każda aktualizacja i odpowiedź muszą mieć odpowiednią gramatykę i pisownię. Rozważ przetestowanie umiejętności językowych przed zatrudnieniem menedżera społeczności. W zależności od docelowych lokalizacji geograficznych możesz potrzebować różnych menedżerów społeczności dla różnych języków. Agencje mogą pomóc.

Na pokładzie odpowiedniego menedżera społeczności ICO, aby osiągnąć sukces swojego ICO:

Musisz myśleć z perspektywy swoich inwestorów. Nie znają Cię i potrzebują informacji o Twoim projekcie, zanim zainwestują. Oprócz Twojej strony internetowej i białej księgi ich najważniejszymi źródłami są społeczności kryptowalut. Przeczytaj, jak przygotowują się inwestorzy ICO ten artykuł „Przewodnik dla początkujących: Jak wziąć udział w ICO?”

Twój menedżer społeczności ICO jest kluczem do uzyskania wymaganych informacji dla inwestorów. Nie idź na skróty tutaj.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me