W artykule skupimy się na ewolucji sieci, głównie przykładach i architekturze sieci 3.0, aby zrozumieć, w jaki sposób może ona zmienić świat tak, jak go widzimy.

Sieć istnieje od dwóch dekad. To był kręgosłup całego naszego istnienia i rozwoju. Obecnie miliony użytkowników używają go codziennie, tworząc wartość dla naszej gospodarki i rozszerzając ludzkie społeczeństwo na nowy horyzont. W tej chwili jesteśmy na etapie, na którym zmierzamy w kierunku zdecentralizowanej sieci znanej jako Web 3.0.

Może się to wydawać niemożliwą sytuacją, ale w rzeczywistości już się do niej zaczęło. Przejdźmy więc do podstaw Web 3.0 i jego ekosystemu, nie tracąc ani chwili.

Zapisać się: Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals


Web 3.0 Definicja: Co to jest Web 3.0?

Web 3.0 to bardziej przejrzysta i sprawiedliwa sieć, w której każdy może uczestniczyć bez obawy o utratę prywatności i bezpieczeństwa. Przejście od Web 2.0 do 3.0 jest ewidentne wraz z ewolucją otaczającej nas technologii.

Technologie, takie jak sztuczna inteligencja, duże zbiory danych i inne, ułatwią bardziej spersonalizowane korzystanie z sieci niż kiedykolwiek wcześniej. Ponadto aplikacje internetowe będą bardziej intuicyjne i sprawią, że będą bardziej dostępne dla ludzi w codziennym życiu. Mamy teraz wiele przykładów aplikacji Web 3.0, które omówimy w tym artykule.

Web 3.0 po prostu wyjaśnione

Wprowadzenie blockchain zmieniło również sposób działania Web 3.0. Jak już wspomnieliśmy, uwaga zostanie przeniesiona na użytkowników, a nie na korporację. Stos technologii blockchain Web 3.0 obejmuje wiele elementów podobnych do stosu blockchain.

Web 3.0: Początek nowej ery

Teraz, gdy zrozumieliśmy, czym jest Web 3.0, przyjrzyjmy się bliżej temu, co ma do zaoferowania Web 3.0.

Web 3.0 to zupełnie nowa era – era decentralizacji, w której królować będą aplikacje korzystające ze zdecentralizowanej sieci. Ponadto zmiana ta nie wpłynie na żaden tradycyjny model biznesowy. Zobaczysz nowe typy modeli biznesowych blockchain, które powoli zdobywają popularność. Prawie wszystko można ulepszyć i wyobrazić sobie dzięki nowym technologiom, zwłaszcza blockchain.

Korzyści z Web 3.0

Przechodzimy przez rewolucję, która może całkowicie zmienić nasze życie. W Web 1.0 chodziło o zbudowanie podstawowych technologii i możliwość łączenia się przez Internet. Web 2.0 wyprzedziło to, co ma do zaoferowania Web 2.0. Jednak był on kontrolowany głównie przez organizacje i korporacje dla ich korzyści.

Web 3.0 przywraca aspekt ludzki, zapewniając prywatność i bezpieczeństwo użytkownikom, zamiast sprawiać, że korporacje są potężniejsze niż kiedykolwiek. Wizja Web 3.0 zmieniła się w ciągu ostatnich 7-8 lat. Początkowo było to proste, ale wraz z wprowadzeniem blockchain i bitcoin wizja i podejście uległy całkowitej zmianie. Teraz Web 3 koncentruje się bardziej na zdecentralizowanych funkcjach, które ma do zaoferowania blockchain.

Web 3.0 Benifits

A więc jakie są zalety Web 3.0?

 1. Antymonopol i pro-prywatność

Web 3.0 wprowadzi do sieci strukturę pro-prywatności i antymonopolową. Nie będzie zachęcać do scentralizowanych platform.

Krótko mówiąc, zobaczymy całkowity zwrot, w którym głównym tematem będzie prywatność i decentralizacja. Człowiek pośredniczący nie będzie wiedział, co robić, ani nie potrzebuje takiej platformy. Ten ruch będzie ułatwiony za pomocą łańcuchów bloków, takich jak Ethereum, Hyperledger, Corda i inne.

Z drugiej strony rząd również dostrzeże decentralizację. W najlepszym interesie korporacje powinny dostosowywać się do nowych standardów Web 3.0, oferując zdecentralizowane usługi, które koncentrują się na prywatności i bezpieczeństwie, a nie na kontroli.

 1. Bezpieczna sieć

Funkcje Web 3.0 będą bezpieczniejsze niż jego poprzednicy. Jest to możliwe dzięki dwóm czynnikom, w tym rozproszonemu charakterowi i decentralizacji. Hakerzy lub wyzyskiwacze będą mieli trudności z przedostaniem się do sieci. Ponadto, jeśli są w stanie to zrobić, każdą z ich operacji można śledzić i wycofywać w sieci.

Bez centralizacji hakerom trudno będzie przejąć pełną kontrolę nad organizacją. Jednak platformy blockchain cierpią z powodu pewnych form exploitów, takich jak atak 51%, ale większość aplikacji i platform blockchain można szybko załatać, aby chronić tego typu zagrożenia.

Zapisać się: Kurs Certified Blockchain Security Expert (CBSE)

 1. Własność danych

Użytkownicy z łatwością zaufają Web 3.0. Do tej pory dane generowane przez użytkowników były przechowywane i wykorzystywane przez duże korporacje. Dzięki funkcjom Web 3.0 użytkownicy końcowi będą mieli pełną własność danych. Dane przesyłane przez sieć zostaną całkowicie zaszyfrowane.

Ponadto użytkownicy będą mogli zdecydować, które informacje chcą udostępnić korporacjom lub platformom reklamowym stron trzecich. Jednak obecny trend jest zupełnie inny.

Dzięki funkcjom Web 3.0 użytkownicy mogą teraz sprzedawać swoje dane korporacjom i zarabiać na nich.

 1. Interoperacyjność

Interoperacyjność jest jedną z kluczowych cech Web 3.0. Dzięki zdecentralizowanej sieci aplikacje będą mogły łatwo działać na różnych urządzeniach i platformach, takich jak telewizory, smartfony, inteligentne drogi itp..

Programiści będą również mogli łatwo tworzyć aplikacje Web 3.0.

 1. Brak przerwy w świadczeniu usług

Systemy rozproszone są mniej podatne na przerwy w świadczeniu usług. Ponieważ nie ma jednostki centralnej, która mogłaby funkcjonować, rozproszone ataki typu „odmowa usługi” (DDoS) lub inne formy nieprawidłowego działania usług mogą mieć wpływ. To sprawia, że ​​Web 3 jest doskonałym miejscem do udostępniania danych i krytycznych usług bez obawy o przerwy w świadczeniu usług.

 1. Łańcuchy blokowe bez uprawnień

Ideą Web 3.0 jest zasilanie łańcuchów bloków, które nie potrzebują centralnego organu. Oznacza to, że każdy może dołączyć do łańcucha bloków i uczestniczyć w nim, tworząc adres. Łańcuchy bloków bez pozwoleń otwierają nowy wachlarz możliwości, w tym dostęp do osób, które są wcześnie dyskryminowane ze względu na płeć, dochód, położenie geograficzne itd. Chociaż istnieją również dozwolone łańcuchy bloków.

Więc co to dokładnie oznacza w kategoriach laika? Oznacza to, że nie będzie żadnych ograniczeń w Web 3.0.

 1. Sieć semantyczna

Sieć 3.0 będzie również hostować właściwości sieci semantycznej. Sieć semantyczna stanowi ulepszenie w stosunku do ostatniego zestawu technologii używanych w sieci Web 2.0. Umożliwia udostępnianie danych w wielu systemach, platformach i w granicach społeczności. Będzie działać jako pomost między różnymi formatami danych i platformami.

Korzystając z sieci semantycznej, będziemy mogli łączyć się lepiej, udostępniać i cieszyć się Internetem, jak nigdy dotąd.

 1. Wszechobecność

Wszechobecność jest wynikiem interoperacyjności. Dzięki sieci Web 3.0 możemy uzyskać dostęp do danych i informacji w wielu aplikacjach bez potrzeby korzystania z konkretnego urządzenia. Oznacza to, że nie musisz martwić się o uzyskanie konkretnego urządzenia, aby uzyskać dostęp do sieci 3.0. Jeśli urządzenie ma podstawowe funkcje internetowe i łączność, będziesz mieć dostęp do sieci.

Podsumowując, nasze życie ulegnie całkowitej zmianie, ponieważ będziemy połączeni przez lepszy zestaw technologii, takich jak sztuczna inteligencja, łańcuch bloków i wiele innych.!

Miejmy nadzieję, że już wiesz, czym jest Web 3.0 i jakie korzyści daje.

dApps – The Door to the Web 3.0

Teraz, gdy zrozumieliśmy, co ma do zaoferowania Web 3.0, musimy również dowiedzieć się, jak będzie działać. Czy otrzymamy nową przeglądarkę lub nowy interfejs? No nie bardzo.

Nadal będziemy używać tej samej przeglądarki i internetu. Jednak wewnętrznie zmieni się to drastycznie. Nowe technologie w działaniu zajmie trochę czasu, ale kiedy to nastąpi, będzie wiele nowych rzeczy do odkrycia (przynajmniej technicznie). Dla zwykłego użytkownika krzywa uczenia się będzie mniejsza.

Jednak firmy muszą całkowicie przekształcić swój stos technologiczny i przyjąć blockchain i powiązane technologie, takie jak sztuczna inteligencja, duże zbiory danych itp., Aby być gotowym na przyszłość..

Tutaj będziemy używać głównie zdecentralizowanych aplikacji (dApps).

Każda transakcja w Internecie (Web 3) będzie podpisywana i weryfikowana przed zatwierdzeniem. Dzięki temu internet będzie bezpiecznym miejscem. Użytkownicy będą również bezpieczni w nowej sieci. Będziemy używać wielu innych aplikacji, które będą wykorzystywać nowe technologie.

Web 3.0 Stack

Web 3.0 dApps

Przejście już się rozpoczęło z Web 3.0 dApps. Aby lepiej zrozumieć, podzielimy się na różne kategorie i omówimy dApps, które zastąpią tradycyjne usługi i aplikacje. Korzystając z dApps, można również łatwo tworzyć modele biznesowe zdecentralizowanych organizacji. Przejście jest nieuniknione i jest to jedyny czas, kiedy nastąpi masowa adopcja tych aplikacji. Aby naprawdę uzyskać jasny obraz tego, czym jest Web 3.0, musisz dogłębnie zrozumieć dApps.

Aby ułatwić śledzenie, wymienimy różne kategorie. Są one następujące.

 1. Portale społecznościowe
 2. Usługi wymiany
 3. Wiadomości
 4. Przechowywanie
 5. Ubezpieczenia i bankowość
 6. Streaming (wideo i muzyka)
 7. Praca zdalna
 8. Przeglądarka
 1. Portale społecznościowe

Sieci społecznościowe odgrywają kluczową rolę w naszym życiu i zmieniają sposób, w jaki komunikujemy się, wchodzimy w interakcje i tworzymy społeczności. Jednak obecna generacja sieci społecznościowych nie jest wolna od problemów. Ograniczają, cenzurują i działają zgodnie z wewnętrzną agendą. Sieci społecznościowe mogą być również wykorzystywane przez duże korporacje lub rząd, aby kontrolować punkt widzenia użytkownika i próbować go odpowiednio ukształtować.

Sieć 3.0 całkowicie zmieni sposób działania sieci społecznościowej. Przy wykorzystaniu blockchain nie będzie możliwe jakiekolwiek ograniczenie platform społecznościowych. Każdy może dołączyć bez względu na ograniczenia geograficzne.

Nie wspominając o tym, że te sieci społecznościowe mają pełną władzę nad danymi, które są udostępniane i przechowywane na platformie. Na przykład Facebook utknął niedawno w swoim skandalu Cambridge Analytica. Facebook ujawnił dane milionów użytkowników, w dużym stopniu łamiąc ich prywatność. Z drugiej strony Google nie jest również wolne od nadużyć danych użytkowników. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli korzystasz z którejkolwiek z obecnych sieci społecznościowych, w zasadzie wymieniasz swoje dane jako opłatę za ich użycie.

Dzięki sieciom społecznościowym Web 3.0 cały krajobraz ulegnie zmianie – platformy takie jak Sapien, Steemit, Sola, Indorse, onG.Social, PROPS Project, Yours itp. Wyglądają obiecująco. Wszystkie wykorzystują blockchain i technologie nowej generacji, takie jak sztuczna inteligencja. Wymieńmy kilka z nich poniżej.

web 3.0 przykłady

Przykłady sieci społecznościowych 3.0

Sapien: Sapien to jeden z unikalnych przykładów Web 3.0. Jest to zdemokratyzowana platforma wiadomości społecznościowych, która wykorzystuje blockchain Ethereum. Ponadto jest wysoce konfigurowalny. Z perspektywy wiadomości społecznościowych to doskonała alternatywa dla Google czy Facebooka.

Steemit: Steemit to kolejny świetny przykład witryn internetowych 3.0. Działa w całości na blockchainie Steem. Ponownie, iIt najlepiej opisać jako zdecentralizowaną platformę nagród, która pomaga współtwórcom zarabiać na ich treści. To alternatywa dla Reddita.

Sola: Sola korzysta z technologii blockchain A.I. aby stworzyć hybrydę sieci społecznościowych i mediów. Rozpowszechnia przydatne informacje czytelnikom zgodnie z ich preferencjami, a wszystko to za pomocą sztucznej inteligencji. algorytmy. W ten sposób użytkownicy dostają to, czego chcą, i to zbyt wysokiej jakości treści.

Te kończą listę witryn sieci społecznościowych Web 3.0. Wszystkie te przykłady aplikacji Web 3.0 pasują bezpośrednio do definicji Web 3.0.

Korzyści ze zdecentralizowanych sieci społecznościowych

 1. Żadnego organu centralnego, który przechwytuje dane i je wykorzystuje.
 2. Wzmacnia użytkowników, nagradzając ich jakąś formą aktywów.
 3. Poprawia sieci społecznościowe Web 2.0 pod każdym względem.
 4. Chroni prywatność użytkowników. Użytkownicy decydują, co chcą udostępnić i kiedy.
 5. Wielkie korporacje i organizacje tracą władzę, by wpływać na wielkie korporacje.

Zdecentralizowane sieci społecznościowe to świetny pomysł i mogą zmienić sposób, w jaki myślimy, udostępniamy i komunikujemy się. Jednak wielu ekspertów kwestionuje jego rzeczywistą implementację i zastanawia się, czy zadziała, czy nie. Na razie możemy tylko poczekać i zobaczyć, co oferują i co oferują w najbliższej przyszłości.

 1. Usługi wymiany

Jeśli chodzi o usługi wymiany, centralizacja wcale nie jest skuteczna. Największą porażką, jaką widzimy, jest wymiana Mt. Gox został zhakowany. Hack kosztował ich wartość bitcoinów wartych 460 milionów dolarów w 2014 roku. Obecnie jego wartość byłaby co najmniej 1000 razy większa.

Popularność zdecentralizowanych giełd powoli rośnie, ponieważ zapewniają bezproblemową wymianę handlową z użytkownikami, nie martwiąc się o żadne hacki ani przejrzystość. Oznacza to również, że nie ma scentralizowanej władzy ani konfliktu interesów ze strony właściciela. Korzystają głównie z wielu zdecentralizowanych aplikacji finansowych w celu usprawnienia swoich usług. Jak już wiemy, że Web 3.0 zależy od zaufania, chodzi o zdecentralizowaną wymianę. Wymieńmy niektóre z nielicznych zdecentralizowanych usług wymiany.

Zdecentralizowane wymiany Web 3.0 Przykłady

IDEX: IDEX to popularna zdecentralizowana giełda do handlu tokenami ERC-20. Zapewnia dobry interfejs dla użytkowników, a każdy, kto ma portfel Ethereum, może zacząć handlować na platformie. Aby jak najlepiej wykorzystać IDEX lub dowolną zdecentralizowaną wymianę opartą na Ethereum, musisz użyć MetaMask.

EOSFinex: EOSFinex to zdecentralizowana giełda, która działa w oparciu o oprogramowanie EOS.IO. Obecnie jest rozwijany przez Bitfinex, jedną z największych scentralizowanych giełd. W środowisku EOS jest o wiele więcej aplikacji dApps.

Na tym kończy się zdecentralizowane strony internetowe z kryptowalutą Web 3.0. Przykłady, które wymieniliśmy, pasują do przykładów Web 3.0.

Korzyści ze zdecentralizowanych giełd kryptowalut

 1. Tańsze transakcje
 2. Szybsze transakcje
 3. Trudne do zhakowania ze względu na zdecentralizowany charakter
 4. Działa dobrze z portfelami sprzętowymi
 5. Użytkownicy kontrolują własne fundusze
 1. Wiadomości

Wiadomości były częścią naszego życia od dnia, w którym zaczęliśmy korzystać z internetu. Cóż, dla większości z nas korzysta z WhatsApp lub komunikatora na Facebooku. Inne typy komunikatorów to Telegram, z którego najczęściej korzystają start-upy, firmy i inne formy pracy zawodowej.

Z drugiej strony rząd ma również tendencję do prowadzenia swojej sieci wywiadowczej w celu śledzenia wiadomości, a jest to możliwe tylko dzięki scentralizowanym rozwiązaniom.

Rozwiązaniem są aplikacje oparte na sieci Web 3.0, takie jak e-Chat, ySign, Obsidian, Riot i tak dalej. Wszystkie z nich korzystają z technologii blockchain i zapewniają zachowanie prywatności użytkowników.

Przykłady programu Messenger Web 3.0

e-czat: e-Chat to zdecentralizowana aplikacja Web 3.0 oparta na blockchain, która oferuje bezpieczny komunikator. Jest to również jedna z najszybciej rozwijających się sieci społecznościowych. Korzystając z tego komunikatora, użytkownicy zyskują prawdziwą wolność, a także mogą przesyłać za jego pośrednictwem kryptowaluty. Aplikacja e-Chat jest już dostępna w App Store i Play Market. Jest to doskonały przykład witryn sieci Web 3.0.

Obsydian: Obsidian to obiecujący projekt Web 3.0. Opiera się na STRAT i jest zasilany przez ich monetę Stratis. To posłaniec kolejnego pokolenia użytkowników. Zapewnia również bezpieczne środowisko, w którym użytkownicy mogą komunikować się, a nawet przesyłać sobie środki.

ySign: ySign to kolejny komunikator będący doskonałym przykładem na przykład Web 3.0. Dzięki swojemu rozwiązaniu zmieni świat komunikatorów.

To prowadzi nas do końca listy witryn internetowych programu Messenger Web 3.0. Te przykłady dobrze pasują do definicji Web 3.0.

Korzyści ze zdecentralizowanego komunikatora

 1. Prywatność
 2. Wysyłaj zasoby szybko i bezpiecznie.
 3. Twoje dane nie mogą być wykorzystywane do celów reklamowych
 4. Szybkie transakcje

Mimo że komunikatory Web 3.0 mają wiele zalet, nadal mają wady. Na przykład przestępcy mogą wykorzystywać zdecentralizowane platformy do wysyłania danych i informacji, których władze nie mogą wyśledzić. Może być również używany do nielegalnych transferów aktywów.

 1. Przechowywanie

Istnieje wiele innowacji związanych z przechowywaniem danych. Jednak obecny stan przechowywania danych można zmienić za pomocą technologii Web 3.0, takich jak blockchain i big data. Jako zwykły użytkownik przechowujemy dane na Dysku Google i innych rozwiązaniach do przechowywania w chmurze w Internecie. To zupełnie inna historia dla firm, które preferują bardziej niezawodne i scentralizowane rozwiązanie do przechowywania cennych danych.

Najgorsze było naruszenie danych w Linkedin, ponieważ ujawniło nazwę użytkownika i hasło dla 117 milionów użytkowników LinkedIn. Podobny los spotkał również Ubera, gdy skradziono dane 57 milionów klientów Ubera. Naruszenia wynikały częściowo z używanego przez nich magazynu danych.

Obecne systemy przechowywania są również scentralizowane, co oznacza, że ​​dane mogą być przetwarzane lub wykorzystywane do wykonywania innych form działań, takich jak sprzedaż danych stronom trzecim w celach reklamowych.

Podstawy zdecentralizowanej pamięci masowej

Podstawowa idea zdecentralizowanej pamięci masowej polega na udostępnianiu plików i danych za pośrednictwem połączenia peer-to-peer. Bezpieczeństwo w zdecentralizowanej pamięci jest również na najwyższym poziomie, ponieważ nadawca może po prostu zaszyfrować pliki, a następnie wysłać je do odbiorcy. Może również podzielić pliki na części, a następnie je wysłać.

Hosting będzie również całkowicie możliwy dzięki zdecentralizowanemu rozwiązaniu. Hosting po prostu zachowa plik fragmentu, który zawiera zawartość pliku w zaszyfrowanym formacie. Hostowany plik można również przywołać przy użyciu klucza prywatnego. Niektóre z tych aplikacji używają łańcucha blokowego Hyperledger w celu ułatwienia swoich funkcji.

Przykłady zdecentralizowanej pamięci masowej Web 3.0

Storj: Storj to jedno z wiodących zdecentralizowanych rozwiązań pamięci masowej. Jest również jednym z najstarszych. Dzięki Storj każdy może przechowywać dane. Jest również open source i łatwy w użyciu. Każdy może zacząć z nim korzystać, zaledwie jednym kliknięciem Start. Model płatności jest tworzony wokół użytkowników, ponieważ mogą oni płacić, gdy używają. Token Storj służy do zasilania platformy Storj.

Sia: Sia jest również obiecującym zdecentralizowanym rozwiązaniem pamięci masowej i jest również uznawana za największą konkurencję firmy Storj. Sia dzieli plik na trzydzieści segmentów, a następnie odpowiednio go rozprowadza. Szyfruje również plik podczas przesyłania.

Filecoin: Ostatnim projektem, który zwrócił moją uwagę, jest Filecoin. Jest to projekt autorstwa Protocol Labs i działa w podwójnym podejściu i wykorzystuje dwa typy węzłów sieciowych.

Na tym kończy się lista witryn sieci Web Storage Web 3.0. Wszystkie przykłady pasują do definicji Witryny 3.0.

Korzyści ze zdecentralizowanych rozwiązań pamięci masowej

 1. Działa dobrze na różnych platformach, a nawet rozwiązaniach typu blockchain.
 2. Chroni przesyłane dane za pomocą silnego szyfrowania.
 3. Brak scentralizowanej jednostki oznacza, że ​​nikt nie może korzystać z danych.
 4. Jest tani i dobrze współpracuje z technologiami nowej generacji, takimi jak IoT.
 1. Ubezpieczenia i bankowość

Ubezpieczenia i bankowość to jedna z najbardziej skorumpowanych części naszego społeczeństwa. Na przykład kieruje się filozofią osiągania zysków. Z drugiej strony, bankowość również nie jest wolna od wszystkich pęt negatywności. Ogólnie rzecz biorąc, możemy śmiało powiedzieć, że obecny system jest zepsuty i musi być bardziej przejrzysty i bezpieczny, aby użytkownicy mogli się w nim rozwijać.

Zarówno sektor ubezpieczeniowy, jak i bankowy mogą zobaczyć rewolucję dzięki technologii blockchain. Istnieje wiele przypadków użycia tej technologii, a wpływ tej technologii można dostrzec wcześnie, niż myślimy. Transformacja nastąpi poprzez wykorzystanie funkcji blockchain, w tym przejrzystości, bezpieczeństwa, możliwości wycofywania. Oznacza to, że oszustwo nie będzie możliwe w bankowości lub ubezpieczeniach.

Rekordy można teraz przechowywać w łańcuchu bloków. Ponadto inteligentne kontrakty mogą służyć do automatyzacji większości zadań, które nie wymagają żadnego ludzkiego dotyku. Wdrożenie blockchain oznacza, że ​​najwięcej korzyści odniosą użytkownicy. Roszczenia ubezpieczeniowe będą łatwe, a cały proces można przeprowadzić przy minimalnej lub zerowej pracy papierkowej. Fałszywe twierdzenia również będą działać odstraszająco. Użytkownicy posiadający wiedzę cyfrową również uznają tę zmianę za przydatną.

Insurance and Banking Web 3.0 – przykłady

AiGang: Aigang to protokół ubezpieczeniowy DAO, który umożliwia odkrywanie pul ubezpieczeniowych ze źródeł społecznościowych. Może być używany przez użytkowników, którzy mogą wygrywać nagrody dzięki prognozom obsługiwanym przez inteligentne kontrakty DAO.

Everledger: Jest to rozproszony cyfrowy rejestr globalny, którego celem jest zapewnienie unikalnych rekordów każdemu użytkownikowi. Użytkownicy mogą cyfrowo przechowywać dane i mieć do nich dostęp w dowolnym momencie. Chroni

użytkownicy i banki, otwarty rynek i ubezpieczyciele od oszustw.

Cashaa: Cashaa to platforma bankowa nowej generacji, która zapewnia regulacje, zgodność i bezpieczeństwo. Zapewnia natychmiastowe pożyczki kryptowalutowe, a także oferuje handel kryptowalutami.

Bezpieczne udostępnianie: Firma opracowuje obecnie produkty ubezpieczeniowe wykorzystujące współdzieloną sieć, takie jak np. Blockchain. Daje wiarę w biznes i pomaga mu wznieść się na nowe wyżyny.

Na tym kończy się lista witryn internetowych dotyczących ubezpieczeń i bankowości 3.0. Wszystkie te przykłady pasują do definicji Web 3.0.

Korzyści z blockchain dla ubezpieczeń i bankowości

 1. Brak lub mniej oszustw.
 2. Fałszywe roszczenia można blokować i usuwać
 3. Lepsza obsługa klienta.
 4. Wzmocnienie umiejętności cyfrowych
 5. Audyty wewnętrzne dla banków są łatwe do wykonania.
 6. Dzięki blockchain możliwe są teraz płatności międzynarodowe i krzyżowe.
 1. Streaming (wideo i muzyka)

Streaming to wielka branża. Stwierdzono również, że w nadchodzącym okresie będzie szybciej rosnąć. Jako użytkownik znasz już dużych graczy, którzy nas otaczają.

Mimo że zapewniają doskonałe wrażenia użytkownika, cała koncepcja monopolu na dłuższą metę nie jest dobra dla branży. Wiele problemów, w tym niejasne zasady, jest również plagą obecnych platform streamingowych. Wykorzystują również dane użytkownika do celów reklamowych, co łamie prywatność, której chcą użytkownicy, gdy są online. Wszystkie platformy do przesyłania strumieniowego są prawie bezpłatne pod względem kosztów. W takim przypadku stajesz się dla nich produktem.

Ponadto, jeśli chodzi o twórców treści, Twitch i YouTube nie uzasadniają niskich płatności. Nowi streamerzy mają trudności z rozpoczęciem korzystania z którejkolwiek z platform, a żadna z nich nie ma rozwiązania tego problemu. Krótko mówiąc, scentralizowana kontrola nad platformą przesyłania strumieniowego nie zapewnia równych szans wszystkim wokół nas.

Poznaj aplikacje Web 3.0 i ich funkcje do obsługi wideo i muzyki. W przykładach wideo Web 3.0 mamy takie filmy jak Livepeer, Viuly, Flixxo, Videocoin, LBRY i tak dalej.

Wszystkie powyższe platformy są obiecujące i na swój sposób rozwiązują problem przesyłania strumieniowego wideo i muzyki.

Zapisać się: Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Przykłady witryn internetowych z muzyką i wideo w sieci Web 3.0

Aby lepiej zrozumieć, wymieńmy witryny internetowe z filmami i muzyką w wersji 3.0.

LivePeer: Livepeer to zdecentralizowana platforma działająca w łańcuchu bloków. Udostępnia usługę przesyłania strumieniowego typu open source, której celem jest utworzenie stosu przesyłania strumieniowego dla sieci Web 3.0.

LBRY: LBRY to zdecentralizowana biblioteka cyfrowa, w której znajdują się różne formy treści. Jako użytkownik możesz czytać, oglądać i grać na platformie. Oznacza to, że obsługuje książki, muzykę i filmy i wydaje się być jednym z najstarszych projektów Web 3.0.

UjoMusic: UjoMusic to platforma muzyczna, na której twórcy muzyki mogą przesyłać swoją muzykę i rozpowszechniać ją bez praw autorskich i tantiem. Zasilają go kryptowaluty i inteligentne kontrakty.

Maestro: Maestro to platforma do strumieniowego przesyłania muzyki dla słuchaczy i artystów korzystających z technologii blockchain.

Korzyści z blockchain w streamingu

 1. Twórcy treści mogą pracować w przejrzystym środowisku
 2. Każdy ma równe szanse na wypromowanie swojej pracy.
 3. Dzięki inteligentnym umowom kwestie praw autorskich będą znikome
 4. Brak władzy centralnej oznacza, że ​​nie będzie absurdalnej polityki dla streamerów i twórców treści.
 1. Praca zdalna

Świat zmierza w kierunku pracy zdalnej. W samych Stanach Zjednoczonych praca na zlecenie i praca zdalna stanowią znaczną część siły roboczej w USA. To fascynujące widzieć, dokąd zmierzamy, ponieważ wolimy pracować w domu niż w biurze. Jakiekolwiek mogą być przyczyny, scentralizowane zdalne platformy pracy nie sprawdzają się.

Zdecentralizowane platformy pracy zdalnej / freelancerskie mogą łatwo rozwiązać te problemy. Niektóre z przykładów obejmują EthLance, Atlas.Work, CryptoTask, Blocklancer i tak dalej.

Przykłady zadań zdalnych w sieci Web 3.0

Aby lepiej zrozumieć, wymieńmy strony internetowe Jobs Web 3.0.

Ethlance: Ethlance to zdecentralizowana, zdalna platforma pracy, która działa w oparciu o blockchain Ethereum. Każdy może zatrudniać i pracować w zamian za kryptowalutę Ether. Najważniejszą zaletą korzystania z tej platformy jest 0% opłat za usługi, brak ograniczeń dotyczących członkostwa i tak dalej.

Atlas. Praca: Atlast.Work to platforma freelancingowa oparta na technologii blockchain, która jest skalowalna i wykorzystuje inteligentne kontrakty oraz uczenie maszynowe, aby wzmocnić ekosystem freelancerów, w którym zarówno freelancerzy, jak i pracodawcy mogą czerpać maksymalne korzyści. Ma stałą stawkę 2 $ za zadanie.

CryptoTask: CryptoTask to kolejny projekt oparty na sieci Web 3.0, który nie ma żadnych opłat ani cenzury dla użytkowników. Wykorzystuje również zaawansowany algorytm dopasowywania freelancerów do koncertów.

Korzyści ze zdecentralizowanej, zdalnej platformy pracy

 1. Brak lub minimalne opłaty.
 2. Brak scentralizowanej władzy oznacza, że ​​każdy może się przyłączyć.
 3. Brak ograniczeń w dołączaniu do platformy.
 4. Zarabiaj w kryptowalutach
 1. Przeglądarka

Przeglądarki są bramą do internetu. Dwie główne przeglądarki to Google Chrome i Firefox. Zdobywają większość rynku. Dominacja Google nie jest w żaden sposób ignorowana.

Eksplorujemy sieć poprzez przeglądarkę internetową. Do przeglądania sieci 3.0 potrzebujemy przeglądarki, która pasuje do filozoficznego aspektu zdecentralizowanej sieci. Ponadto przeglądarki obecnej generacji nie są całkowicie bezpieczne, jeśli chodzi o ochronę użytkowników.

Kiedy użytkownicy wchodzą na zainfekowane strony internetowe, ich komputery mogą zostać zainfekowane. Przeglądarki również ujawniają informacje, jeśli nie są dobrze opracowane zgodnie z aktualnymi standardami bezpieczeństwa. Na przykład przeglądarka przechowuje Twoją lokalizację, informacje o sprzęcie i oprogramowaniu, informacje o połączeniu, informacje z mediów społecznościowych i tak dalej.

Użytkownicy są również narażeni na ataki dzięki dodatkom, które mają do zaoferowania te nowoczesne przeglądarki. Rozwiązaniem jest użycie zdecentralizowanej przeglądarki, która zapewnia lepszy ekosystem przy użyciu technologii blockchain.

Kilka przykładów przeglądarek Web 3.0 obejmuje przeglądarki Brave i Breaker. Wszystkie te przykłady pasują do definicji Web 3.0.

Przykłady przeglądarek WWW 3.0

Odważny: Brave to przede wszystkim prywatność, w której użytkownicy nie są produktem. Przeglądarka jest fabrycznie zainstalowana z blokadą reklam. Pozwoli to również użytkownikom na sprzedaż swoich danych w zamian za kryptowalutę.

Przeglądarka wyłączników: Jest to przeglądarka internetowa nowej generacji oparta na sieci peer-to-peer. Jest to miejsce, w którym każdy może dołączyć, udostępniać i ulepszać swoje aplikacje. Jest to także kreatywne narzędzie, z którego każdy może skorzystać. Jest to przeglądarka internetowa 3.0.

Zalety zdecentralizowanej przeglądarki

 1. Użytkownicy mogą prywatnie przeglądać Internet.
 2. Brak luk w zabezpieczeniach lub ich mniej.
 3. Użytkownicy mogą sprzedawać swoje dane organizacji i otrzymywać wynagrodzenie.
 4. Szybko i bezpiecznie.

Wniosek

Web 3.0 już tu zostanie. Jesteśmy na początkowym etapie rozwoju aplikacji Web 3.0 i ich funkcji. Ponadto istnieje potrzeba masowej adaptacji Web 3.0. Całkowita zmiana krajobrazu sieci może zająć dziesięć lat. Mimo to warto na razie poczekać i jest to konieczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Web 3.0 i jego ekosystemie, możesz zacząć od naszego bezpłatnego kursu blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me