Blockchain zmienia branżę finansową w przeciwieństwie do wszystkiego, co widzieliśmy wcześniej. Koncepcja była tworzona od dziesięcioleci, ale nie było to aż do boomu kryptowaluty, Bitcoin.

Wygląda na to, że świat wciąż dostosowuje się do niespodziewanego wzrostu technologii blockchain. Więcej przepisów jest w porządku, a wizja przyszłości wydaje się odgrywać ważną rolę dla blockchain.

WedługForbes, duże firmy i przedsiębiorstwa nie tylko odkrywają blockchain, ale teraz go wdrażają. Krótko mówiąc, firmy szukają transformacji blockchain z tradycyjnej technologii na blockchain.

Przyszłość Blockchain


Eksperci przewidująŚwietlana przyszłość dla przemysłu. Wartość globalnego rynku branży blockchain wyniosła zaledwie 411 milionów dolarów, co oznacza, że ​​w ciągu najbliższych trzech lat osiągnie około 8 miliardów dolarów. Oczekuje się, że w 2024 r. Rynek blockchain osiągnie 20 miliardów dolarów.

Według raportu do 2027 r. 10% światowego PKB będzie przechowywane w łańcuchach bloków. To ogromny postęp, biorąc pod uwagę, że mówimy o niespełna dekadzie. Istnieją szacunki, które przewidują nawet 3 biliony dolarów rynku blockchain do 2030 roku.

Podobnie jak w erze dot-com, początkowa faza blockchain nie była spektakularnie przytłaczająca. Jednak zaczyna odnajdywać swoje korzenie w różnych branżach poza tą, w której była pionierem.

Mówiąc najprościej, blockchain nie ogranicza się już do sektora finansowego, ale zmienił już wiele innych branż.

Ten Poradnik Transformacji Blockchain jest przeznaczony dla firm, które chcą włączyć blockchain do swojej struktury i strategii. Jest zasadniczo dostosowany do firm o kapitalizacji rynkowej wynoszącej co najmniej 500 mln USD. Jednak prawie wszystkie firmy, niezależnie od ich wielkości, mogą podążać za podstawami z niewielkimi dostosowaniami.

Każda firma może wykorzystać zalecenia przedstawione w tym poradniku do pracy nad projektami blockchain, które ostatecznie mają przekształcić całe modele biznesowe.

Wyzwania związane z wdrażaniem technologii Blockchain?

Nie ma wątpliwości, że Blockchain ma potencjał, aby przekształcić wiele branż, które widzimy dzisiaj, ale istnieją również wyzwania związane z szerszym przyjęciem tej technologii. Na przykład:

 • Istnieje potrzeba ustanowienia standardów platformy, zwłaszcza w celu wdrożenia blockchain na poziomie Enterprise.
 • Klienci szukają rozwiązań opartych na łańcuchu bloków, które są specyficzne dla branży, a nie ogólnego przeznaczenia.
 • Aby odblokować prawdziwą wartość blockchain, wymagana jest lepsza łączność między wieloma niezależnymi platformami blockchain.

Szybki przegląd odtwarzania

podręcznik transformacji łańcucha bloków

Oto pięć podstawowych kroków, które musisz podjąć, aby przekształcić firmę za pomocą technologii blockchain:

 1. Zacznij od małych projektów
 2. Zbuduj grupę zadaniową blockchain
 3. Trenuj zespoły
 4. Opracuj strategię
 5. Twórz sieci wewnętrzne i zewnętrzne

Czynniki napędzające rewolucję Blockchain

Zanim przejdziemy do każdego kroku naszego Poradnika implementacji Blockchain, ważne jest, aby omówić czynniki napędzające rozwój łańcucha bloków.

Oto czynniki:

 • Przezroczystość

Jest to częsty problem w branży łańcucha dostaw. Brak przejrzystości stwarza poważne problemy w globalnym łańcuchu dostaw, które obejmują kwestie bezpieczeństwa i zdrowia, a także podrabianie.

Na przykład samo podrabianie kosztuje rocznie ponad 7,5 miliarda dolarów dla samych półprzewodników w USA. Blockchain z pewnością oferuje sektorowi blockchain warstwę przejrzystości, aby zmniejszyć straty spowodowane brakiem przejrzystości.

 • Złożoność

Możesz znaleźć kilku pośredników, takich jak brokerzy, instytucje finansowe i kilka instytucji zewnętrznych, które utrudniają i spowalniają handel globalny. Według szacunków dostawcy i przedsiębiorcy, zwłaszcza na rynkach wschodzących, płacą do 30% odsetek od finansowania wierzytelności. To znacznie zwiększa koszty prowadzenia działalności.

 • Bezpieczeństwo

Jednym z kluczowych problemów związanych ze scentralizowaną architekturą informacji w świecie technologii jest naruszenie bezpieczeństwa. Takie scentralizowane architektury są podatne na próby włamań, co czyni je niepewnymi. Według szacunków w ciągu najbliższych dwóch lat na świecie będzie 20 miliardów urządzeń IoT, z których wszystkie będą podatne na włamania. Blockchain zapewnia lepsze bezpieczeństwo branży IT.

Blockchain oferuje idealne rozwiązanie wszystkich powyższych problemów, a więc te czynniki napędzają jego rozwój. Buduje zaufanie na poziomie przedsiębiorstwa dzięki cyfryzacji procesów biznesowych, kodyfikacji złożonych umów i tokenizacji aktywów. Wdrażając te procesy, firmy i przedsiębiorstwa mogą sprawić, że procesy biznesowe będą bezpieczne, proste i wydajniejsze.

1. Zacznij od małych projektów

Podobnie jak w przypadku każdego nowego przedsięwzięcia, najlepiej zacząć od małych kwot. W przypadku początkowych projektów, jeśli skupisz się na mniejszych projektach pilotażowych, a nie na pełnoprawnej transformacji, ryzyko jest mniejsze. Takie projekty będą miały znaczący wpływ i nakreślą osiągalną mapę drogową dla firmy. Sukces przekonałby zainteresowane strony do wykazania się większą inicjatywą i zaangażowaniem.

Niemniej jednak projekty powinny być na tyle znaczące, aby wywrzeć wpływ. Idealnie byłoby, gdybyś chciał wykorzystać prawdziwego ducha przedsiębiorczości, używając technologii do rozwiązywania istniejących problemów w strategii lub działalności firmy.

Blockchain to wiodąca technologia cyfrowej transformacji, która pozwala skutecznie rozwiązywać problemy, wprowadzać większą przejrzystość i opracowywać bardziej efektywny proces.

Wytyczne dotyczące transformacji Blockchain

Oto kilka wskazówek dotyczących małych projektów blockchain, od których chcesz zacząć:

 • Cele projektu powinny być jasne i wymierne.
 • Studium wykonalności projektu powinno zostać przeprowadzone wcześniej, aby upewnić się, że szanse powodzenia projektu są większe.
 • Istniejące zespoły ds. Rozwoju i bezpieczeństwa sieci powinny być w stanie współpracować z zewnętrznymi zespołami zaznajomionymi z rozwojem technologii blockchain.
 • Projekt powinien wykazać wymierne postępy w ciągu pierwszych sześciu miesięcy.

Rozpoczęcie od kilku projektów pilotażowych pomogłoby zaaranżować większy ruch. Na tym właśnie polega ta transformacja. Kiedy sukces pierwszego lub drugiego projektu zacznie nabierać rozpędu, w zasadzie przesunie całą firmę w jednym kierunku.

Najlepszym tego przykładem może być sztuczna inteligencja (AI). Dziś toruje drogę w prawie każdej branży, od produkcji po logistykę i reklamę. Jak to wszystko się zaczęło? Na bardzo małym poziomie.

Firmy zainicjowały małe projekty AI, które pomogły im rozwiązać problemy w ich istniejącej technologii. Wielkie firmy technologiczne, które inwestują dziś miliony w sztuczną inteligencję, finansowały kiedyś mniejsze projekty w swoich organizacjach. Pomogło to w stworzeniu ruchu i stworzyło ścieżkę, dzięki której technologia mogła wkroczyć w inne branże.

Sukces jednego projektu zapoczątkował kolejny, jeszcze większy projekt. Inżynierowie stali się bardziej doświadczeni. Inwestorzy byli bardziej zainteresowani. Wreszcie technologia rozkwitła i przekształciła wiele istniejących gałęzi przemysłu. Oczekuje się, że do 2030 r. Sztuczna inteligencja przyczyni się do wzrostu PKB o 13 bln USD.

To samo dotyczy firm korzystających z technologii blockchain, niektórewielkie nazwiska zaczęło się od małych i teraz używa blockchain na znacznie większą skalę. Firmy te obejmują Industrial Industrial and Commercial Bank of China (ICBC), JPMorgan Chase & Co. (JPM), Berkshire Heathaway Inc., Bank of America, Wells Fargo & Firma i wiele podobnych nazw.

Przypadki użycia Blockchain

Oto kilka innych firm wykorzystujących technologię blockchain jako przykład lub przypadki użycia blockchain.

 • China Construction Bank: CCB zaczęło od niektórych swoich produktów finansowych i wykorzystało platformę blockchain IBM, aby uprościć proces, głównie w przypadku usług, które sprzedaje w połączeniu z firmami ubezpieczeniowymi.
 • Chiński Bank Rolny: Zaczynając od niewielkich rozmiarów, bank rozpoczął projekt oferowania pożyczek rolniczych głównie sprzedawcom handlu elektronicznego w zdecentralizowanej sieci.
 • Apple Inc.: Globalny gigant technologiczny zaczyna od wykorzystania technologii blockchain do oznaczania czasu.
 • Toyota Motor Corp: Japońska firma bada obecnie sposoby umożliwienia płatności blockchain dla samochodów samojezdnych.
 • Samsung: Gigant technologiczny z Korei Południowej korzysta z platformy blockchain do śledzenia globalnych łańcuchów dostaw.

Oto kilka świetnych przykładów tego, że niektóre z największych firm na świecie powoli zaczynają z blockchainem i na razie pracują nad mniejszymi projektami.

Ogólnie rzecz biorąc, niektóre z głównych branż, które przechodzą przez zakłócenia w łańcuchu bloków, obejmują branżę finansową, opiekę zdrowotną, nieruchomości, branżę prawniczą, bezpieczeństwo, rząd i edukację.

2. Zbuduj grupę zadaniową Blockchain

Kiedy inwestujesz w technologię taką jak blockchain, potrzebujesz odpowiednich ludzi, aby wszystko się działo, i to również w szybszym tempie. Oczywiście będziesz potrzebować specjalistycznej wiedzy w tej dziedzinie.

Jednak blockchain jest technologią dość początkującą. Utrudni to zatrudnianie ludzi z zewnątrz. Mając na uwadze fakt, że zależy Ci na długoterminowych korzyściach płynących z technologii, potrzebujesz zespołu zadaniowego składającego się z osób z organizacji.

Zapotrzebowanie na umiejętności blockchain wzrosło o300% w ciągu zaledwie jednego roku, przy zwiększonym zapotrzebowaniu ze strony firm poszukujących transformacji blockchain. Zwiększa to również średnią pensję (84 884 USD), która jest obecnie wyższa od mediany pensji w USA (52 461 USD).

Tworzenie własnego zespołu lub outsourcingu: lekcja do nauczenia

Musisz spojrzeć wstecz na inne technologie i sposób, w jaki firmy wykorzystywały swoje zasoby, aby z nich korzystać. Należy się nauczyć ważnych lekcji. Cyfrowa transformacja wielu branż począwszy od lat 90. oznaczała zatrudnienie eksperta, czyli CTO.

W tamtych czasach firma zatrudniająca CTO to była wielka sprawa. Natomiast ci, którzy korzystali z niezależnych projektów, korzystając z pomocy z zewnątrz, nie wykorzystali w pełni dobrodziejstw internetu.

W przypadku aplikacji typu blockchain dla Twojej firmy potrzebujesz silnego przywództwa, wiedzy specjalistycznej i inicjatywy. Twoja grupa zadaniowa będzie musiała być znacznie bardziej scentralizowana, co jest nieco ironiczne, biorąc pod uwagę, że blockchain polega na decentralizacji.

Będziesz potrzebował CTO lub CDO do kierowania zespołem pracującym nad tymi projektami.

Kluczowe cele tej nowej grupy zadaniowej byłyby następujące:

 • Twórz przypadki użycia blockchain
 • Twórz możliwości blockchain od podstaw
 • Twórz procesy w celu pomyślnej realizacji różnych faz projektu
 • Po przetestowaniu procesy te będą musiały zostać powtórzone, aby zapewnić terminowe wdrożenie
 • Szukaj wiedzy i talentu wszędzie tam, gdzie w zespole jest taka potrzeba
 • Opracuj standardy do osiągnięcia za pomocą różnych procesów
 • Wykorzystaj różne działy firmy, aby wzbogacić proces i przedstawić więcej opinii

W przypadku dużych przedsiębiorstw kluczem do sukcesu byłoby współdziałanie. Wiele firm działa w różnych oddziałach, które ostatecznie podlegają dyrektorowi generalnemu. Nowa dywizja blockchain podobnie podlegałaby dyrektorowi generalnemu pod przewodnictwem CTO lub CDO.

 • Przygotowanie do tworzenia nowych miejsc pracy

Pojawią się nowe miejsca pracy z konkretnymi opisami i obowiązkami twojego nowego zespołu blockchain. Organizacja tych ról i ich wkład w projekt będzie najważniejszym aspektem zespołu.

Powód jest taki, że będzie to również nowe dla grupy zadaniowej. Jeśli ich cele i obowiązki są jasno określone, będą mieli jasny kierunek co do ich wkładu i celów.

Będziesz potrzebować wszystkich pracowników, w tym kierowników projektów, kierowników produktów, naukowców zajmujących się danymi, analityków bezpieczeństwa i kierowników ds. Wdrożeń. Wszyscy ci członkowie grupy zadaniowej będą podlegać liderowi, który następnie będzie podlegał dyrektorowi generalnemu. W razie potrzeby grupę zadaniową można dalej podzielić na małe zespoły.

 • Czy jest jakaś struktura Blockchain do naśladowania?

Niestety nie ma. Nie ma istniejących frameworków do tworzenia blockchain. Firmy korzystające z blockchain będą musiały opracować ramy i procesy, które najlepiej sprawdzą się w ich projektach. Lider powinien być w stanie opracować odpowiednie procesy, które wykorzystają umiejętności i cechy grupy zadaniowej.

Nie każda firma miałaby wystarczająco dużo osób do samodzielnej pracy nad projektem blockchain. Może również brakować osób posiadających choćby podstawową wiedzę na temat tej technologii. To rodzi potrzebę patrzenia na zewnątrz firmy. Nawet jeśli masz w organizacji osoby zajmujące się formułowaniem i rozwojem projektu, nadal byłoby okazją do zatrudniania talentów.

Gdy technologia blockchain stanie się jeszcze bardziej rozpowszechniona, jak przewidują eksperci, popyt na doświadczenie i talent blockchain gwałtownie wzrośnie. Byłby to najlepszy czas na zatrudnienie osób, które mają doświadczenie w tej dziedzinie. Mogą naprawdę służyć jako narzędzie pozwalające wyprzedzić konkurencję w najbliższej przyszłości, oprócz doprowadzenia obecnych projektów do końca.

Możesz chcieć współpracować z partnerem rekrutacyjnym, aby wykonać tę pracę za Ciebie. Nawet jeśli zdobędziesz taki talent, konieczne będzie zapewnienie im odpowiedniego szkolenia, aby zasymilować się z obecnymi członkami zespołu. Pomoże stworzyć wyważoną grupę zadaniową, która zajmie się wszystkimi aspektami projektu i będzie działać w sposób spójny.

Szybka lista kontrolna do zatrudniania programistów Blockchain: umiejętności, na które należy zwrócić uwagę

 • Dogłębne zrozumienie sieci blockchain i jej architektury.
 • Możliwość samodzielnego tworzenia inteligentnych kontraktów.
 • Dogłębne zrozumienie struktury danych i ich powiązań z aplikacjami front-end.
 • Dobrze zorientowany w kryptografii i najnowszych technikach
 • Doświadczenie w tworzeniu aplikacji
 • Doskonałe zrozumienie i znajomość platform blockchain
 • Możliwość włączenia znajomości technologii blockchain jako usługi

3. Trenuj zespoły

Sformułowanie grupy zadaniowej to dopiero początek. Prawdziwym wyzwaniem byłoby przeszkolenie tych obecnych, jak i nowo zatrudnionych osób. W branży finansowej poważnie brakuje osób doświadczonych w zakresie blockchain i kryptowalut, co utrudnia transformację blockchain w wielu branżach.

Jako powód można podać samą naturę tej technologii. Większość osób, które założyły ICO, to niezależni pracownicy, którzy pracowali z tą technologią od lat bez wsparcia lub zaangażowania dużych firm.

Dobra wiadomość jest taka, że ​​ci właśnie ludzie popychają narrację blockchain do przodu w Internecie. W Internecie dostępnych jest wiele materiałów w postaci publikacji, badań, białych ksiąg, a nawet wywiadów, które można wykorzystać do szkolenia zespołu. Co najważniejsze, dużo się mówi o przyszłych aplikacjach blockchain.

 • Zasoby szkoleniowe online

Masz kursy online, filmy na YouTube i podcasty, które wyjaśniają, czym jest blockchain, jak działa blockchain i czym różni się od obecnej technologii stosowanej przez banki i inne instytucje finansowe.

Jest to oczywiście opłacalne, ponieważ większość treści jest bezpłatna. Zadaniem liderów i ekspertów w zespole byłoby przeczesanie materiałów i znalezienie tego, czego mogą użyć do przeszkolenia swojego zespołu. Przechodzenie przez przypadki użycia blockchain to kolejny świetny sposób na przygotowanie zespołu.

Obecnie praktyki szkoleniowe w firmach uległy znacznej poprawie. Znowu dzięki technologii i internetowi. Nie ma nudnych wykładów ani pokazów slajdów, ale interaktywne filmy i praktyczne ćwiczenia.

Takie szkolenie może pomóc zespołowi zrozumieć podstawy, a także pomóc myśleć o przyszłości. Będą gotowi, aby stać się przyszłymi innowatorami technologii blockchain w branży usługowej, bankowej, handlowej itp.

To powiedziawszy, będziesz również potrzebować osobistego szkolenia. Możesz zatrudnić entuzjastów i konsultantów blockchain, aby przeprowadzili szkolenia dla swojego zespołu. I to nie będzie tylko dla członków zespołu, liderzy również będą musieli wziąć w nim udział.

Oto, co musisz uwzględnić w materiałach szkoleniowych:

 • Podstawowe zrozumienie tego, czym jest blockchain, jego obecne zastosowania i korzyści
 • Wpływ blockchain na obecne systemy finansowe i gospodarki
 • Studia przypadków najważniejszych kryptowalut (Bitcoin, Ethereum i LiteCoin)
 • Techniczne zrozumienie technologii, jak to działa i jakie są wyzwania
 • Zrozumienie dostępnych obecnie narzędzi

Oto zalecana liczba godzin dla różnych członków zespołu:

 • Kierownictwo: 4-6 godzin
 • Indywidualni liderzy zespołów: 12-16 godzin
 • Inżynierowie: 100-120 godzin

4. Opracuj strategię

Żaden projekt nie może odnieść sukcesu bez solidnej strategii. Stworzenie najlepszej strategii dla projektu blockchain będzie zarówno proste, jak i wymagające. Ponieważ nie ma wielu przedsiębiorstw zajmujących się tą technologią, możesz swobodnie tworzyć własne, odrębne cele. Jednak stworzenie możliwej do osiągnięcia ścieżki byłoby trudne. Największym wyzwaniem byłoby zidentyfikowanie, gdzie można zastosować blockchain.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego strategia nie jest pierwszym krokiem, jak to jest tradycyjnie, to dlatego, że najpierw trzeba znać technologię, którą zapewni szkolenie. Gdy zespoły osiągną podstawowe doświadczenie z blockchainem, sformułowanie strategii stanie się łatwiejsze.

Przed opracowaniem szczegółowej strategii musisz również najpierw zidentyfikować obszary, w których możesz wdrożyć transformację blockchain. Mówiąc prościej, najpierw musisz przeprowadzić szczegółową analizę innowacji blockchain i ich wpływu na podstawowe praktyki biznesowe.

Na przykład blockchain w branży usługowej można wykorzystać do usprawnienia procesu transakcyjnego poprzez digitalizację zasobów i oferowanie dostępu użytkownikom, którzy nie mają dostępu do kont bankowych.

Oto, co możesz zaplanować i jakie cele możesz wyznaczyć dla firmy:

 • Zapewnienie klientom końcowym lepszego dostępu do Twoich usług dzięki wdrożeniu łańcucha bloków.
 • Może usprawnić proces księgowości.
 • Lepsze i elastyczne zarządzanie rezerwami.
 • Ulepszenia w typowych procesach biznesowych.

Po zidentyfikowaniu odpowiedniego procesu wdrażania transformacji łańcucha bloków, oto jak możesz opracować rozsądną strategię.

Znajdź możliwości:

Jak wspomniano wcześniej, zacznij od zidentyfikowania możliwości. Na przykład możesz zacząć od listy małych projektów, od których chcesz zacząć, a następnie zawęzić je do dwóch lub trzech jako projekty pilotażowe.

Możesz utworzyć taką listę, identyfikując problemy w bieżącym procesie biznesowym. Na przykład procesy, z których nie jesteś zadowolony. Mogą to być procesy powodujące opóźnienia, obejścia zaplecza i wszelkie obszary powodujące niezadowolenie klienta. Ankieta dotycząca opinii klientów może również pomóc w zidentyfikowaniu problemów w firmie.

Następnie możesz zidentyfikować procesy, które chcesz usprawnić, takie jak uzgadnianie danych lub przetwarzanie transakcji. Blockchain to doskonały sposób na wyeliminowanie nadmiarowości w repozytoriach danych, a także problemów z tożsamością. Może również zmniejszyć ryzyko cyberataków i włamań do danych.

 • Badanie gotowości i wykonalności

Wybierając projekty pilotażowe, musisz również opracować hipotezę o tym, jak blockchain może coś zmienić. Na przykład możesz chcieć utworzyć hipotezę, taką jak:

„Wdrożenie technologii blockchain skróci czas potrzebny na dostosowania lub rozliczenia lub w pierwszej kolejności zmniejszy ich potrzebę, a także poprawi przejrzystość”.

Po opracowaniu hipotezy, utrwal ją, konsultując się z ekspertami, poznając przypadki użycia blockchain w podobnych sytuacjach lub zbierając bardziej rozstrzygające dane, które mogą poprzeć twoją hipotezę.

 • Twórz prototypy i testuj je

Przed wdrożeniem łańcucha bloków na większą skalę konieczne jest najpierw rozpoczęcie od prototypów. To świetny sposób na ulepszenie technologii blockchain, nad którą do tej pory pracowałeś, i dostosowanie jej do obecnych praktyk przed użyciem jej do zastąpienia starszej technologii.

Proces testowania i oceny jest ważny, zarówno dla zespołu, jak i pracowników, aby przyzwyczaić się do nowej technologii i procesu dostosowania do najnowszej technologii. Pomoże również Tobie i Twojemu zespołowi zwiększyć ich świadomość na temat technologii blockchain i jej wyników.

Dopasuj wyniki do swojej pierwotnej hipotezy. Sprawdź, czy to potwierdza twoją hipotezę. Jeśli nie, jakie korekty musisz wprowadzić? Kontynuuj, mając na uwadze wyniki prototypu.

 • Skaluj odpowiednio

Gdy będziesz zadowolony z rezultatów prototypu, następnym krokiem jest skalowanie wysiłków. Opracuj plan zaprojektowany z myślą o długoterminowej transformacji i wdrożeniu łańcucha bloków. Stwórz szczegółową mapę drogową dotyczącą skalowania technologii blockchain i prototypu, ale w osiągalny i mierzalny sposób.

5. Rozwój komunikacji zewnętrznej i wewnętrznej

Wreszcie, musisz zadbać o komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, ponieważ blockchain będzie miał wpływ na procesy biznesowe, a także wyniki. Musisz odpowiednio dostosować komunikację wewnętrzną i zewnętrzną.

Transformacja łańcucha bloków w miarę skalowania wpłynie na interesariuszy, co oznacza, że ​​potrzebujesz lepszej komunikacji, aby wdrożyć dostosowanie. Oto, jak komunikować się z każdym interesariuszem.

 • Inwestorzy

Wraz z postępem transformacji łańcucha bloków w Twojej firmie, ważne jest, aby ponownie ocenić swoją firmę przed inwestorami. Dobra strategia i komunikacja pomogą Ci uświadomić inwestorom prawdziwą wartość Twojej firmy po wdrożeniu technologii blockchain.

 • Relacje z rządem

Jeśli pracujesz w ściśle regulowanych branżach, takich jak opieka zdrowotna i finanse, ważne jest, aby przestrzegać wszystkich przepisów rządowych. Należy pamiętać, że rządy również dostosowują się do zwiększonej penetracji technologii blockchain do głównych gałęzi przemysłu i powszechnego stosowania kryptowalut.

Musisz być dobrze zorientowany we wszystkich przepisach związanych z technologią blockchain, ale także dobrze komunikować się z odpowiednimi instytucjami rządowymi. Na przykład, musisz przyjrzeć się Komisji Bezpieczeństwa i Giełd (SEC) w Stanach Zjednoczonych, która dokonuje poważnych zmian w swoich przepisach związanych z blockchain i kryptowalutami.

 • Edukuj swoich klientów

Zmiany, które transformacja blockchain wprowadza do Twoich procesów, są również nowe dla Twoich klientów. Musisz także edukować swoich klientów o korzyściach, jakie oferuje im blockchain.

 • Znajdowanie i rekrutacja Kształcenie zasobów ludzkich

Jak wspomnieliśmy wcześniej, znalezienie odpowiednich zasobów ludzkich i umiejętności nie jest łatwe ze względu na niedobór talentów. Aby przyciągnąć lepszy zestaw umiejętności, musisz mieć lepszą markę pracodawcy. Musisz wykazać się wykwalifikowanymi zasobami ludzkimi, że jesteś firmą, w której chcą pracować.

Na przykład programiści blockchain chcą współpracować z firmami, które zapewniają im kreatywną przestrzeń i niezależność, ponieważ nie ma jeszcze frameworka związanego z blockchainem. Środowisko, które zachęca do uczenia się, jako technologia blockchain, wciąż jest angażujące. Musisz przekazać wykwalifikowanym ludziom, że Twoja firma oferuje dokładnie to samo.

 • Komunikacja wewnętrzna

Wreszcie, bardzo ważne jest, aby informować pracowników o wszystkich zmianach i wdrożeniach, którzy mogą być zdezorientowani, a w niektórych przypadkach obawiać się nowej technologii, która nie jest jeszcze znana. Musisz zapewnić swoim pracownikom, że zmiany mają na celu usprawnienie działalności, a także edukować ich o przyszłości, w której mogą być zmuszeni do przejścia wraz z transformacją blockchain.

Słowa końcowe

To doskonały zasób, który pomoże Ci wprowadzić zmiany i dokończyć transformację łańcucha blokowego. Blockchain jest teraz integralną częścią najnowszej transformacji cyfrowej, którą wdrażają firmy.

Jednak jeśli dopiero zaczynasz przygodę z blockchainem, musisz zacząć od drobnych rzeczy. Znajdź małe projekty pilotażowe związane głównie z problemami w Twojej firmie i procesami, które chcesz usprawnić. Zatrudnij utalentowaną siłę roboczą lub przeszkol obecną kadrę. Wprowadź strukturę i dostosuj nowy zespół blockchain do struktury swojej firmy.

Opracuj strategię dalszej skali, gdy pierwsze projekty pilotażowe zakończą się sukcesem. Na koniec upewnij się, że wszyscy interesariusze zostali poinformowani na czas o zmianach, jakie Twoja firma wprowadza w zakresie transformacji łańcucha bloków..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me