Zastanawiasz się, co to jest Augur? Augur to podium rynku prognoz rozproszonych, które wykorzystuje technologię blockchain Ethereum. Dla tych z Was, którzy są nowicjuszami w świecie kryptowalut, rynki prognoz nie są najnowszym osiągnięciem i istnieją już od dłuższego czasu. Ale rzecz w tym, że wszystkie poprzednie są platformami scentralizowanymi. Augur, odwrotnie, jest rozproszonym podium, co sprawia, że ​​nie przypomina innych istniejących rynków.

Więc czym jest Augur? Jest to najnowsze i unikalne podium rynku prognoz rozproszonych.

Co to jest Augur

Kredyty obrazkowe: Augur


Bycie zdecentralizowanym projektem nie tylko pomaga Augurowi wyróżnić się na tle innych, ale także daje mu pewną przewagę nad scentralizowanymi projektami. Co więcej, pod koniec ubiegłego roku Augur, o łącznej wartości 217 mln USD, miał 31. największą kapitalizację rynkową spośród wszystkich kryptowalut..

Poszukajmy trochę głębiej, aby dowiedzieć się więcej o tym, czym jest Augur.

Co to jest rynek prognoz / zakładów?

Jak sama nazwa wskazuje, rynek przewidywań / zakładów służy do przewidywania następstw wydarzeń, które mają się wydarzyć. Platforma bukmacherska umożliwia swoim użytkownikom zawieranie transakcji na podstawie ich szacunków dotyczących rzeczywistych zdarzeń.

Na przykład zwycięzca turnieju FIFA, nadchodzący prezydent lub cokolwiek innego w tym rodzaju. Szansa zaistnienia jakiegoś określonego następstwa jest następnie określana w czasie rzeczywistym na podstawie kosztu jego udziału.

Aby lepiej zilustrować ten punkt, rozważmy pytanie jako przykład. Załóżmy, że pytanie dotyczy Bitcoina, czy nastąpi wzrost cen do poziomu 12 000 USD do 5 października 2018 r., Czy nie. Teraz, jeśli istnieje około 45% szans, że tak się stanie, to pojedynczy udział w tym konkretnym następstwie będzie wyceniony na 45 centów.

Po drugie, jeśli Bitcoin rzeczywiście zdoła osiągnąć tę cenę przed wspomnianą datą, osoba, która kupiła tokeny, otrzyma dolara za każdy zakupiony token. I odwrotnie, jeśli przewidywanie okaże się błędne, tokeny stracą swoją wartość.

Co to jest Augur i do czego służy?

Wracając do pytania, czym jest Augur, jest to internetowa platforma bukmacherska, jak wspomniano powyżej. To, co wyróżnia go na tle innych takich platform, polega na tym, że jest zdecentralizowany. Oznacza to, że w przeciwieństwie do projektów scentralizowanych nie może tak łatwo zamknąć, ani też nie musi stawić czoła nieprawidłowym problemom z raportowaniem.

Augur umożliwia ludziom z całego świata nie tylko wysyłanie zapytań dotyczących następstw przyszłej okazji, ale także pozwala im handlować udziałami w przewidywanych konsekwencjach niemal każdego rynku. Ponadto pozwala użytkownikom zgłaszać konsekwencje, co eliminuje potrzebę ufania indywidualnemu reporterowi.

Korzyści Augur

Kredyty obrazkowe: Augur

Do czego służy rynek prognoz lub Augur?

Celem rynku predykcyjnego jest prognozowanie nadchodzących wydarzeń. Użytkownicy mogą organizować wydarzenia na dowolny z preferowanych przez siebie tematów, a następnie kupować akcje ze względu na ich przewidywane konsekwencje. Augur akceptuje zarówno Ethereum, jak i Bitcoin. Następnie algorytm pobiera rekordy pochodzące z tłumu, a następnie podaje najwyższe prognozy, które są jednogłośnie uzgodnione. Zaraz po zakończeniu wydarzenia akcjonariusze posiadający prawidłowe prognozy otrzymują środki powiązane z tymi akcjami.

Co ciekawe, Augur jest przeznaczony nie tylko do podium do zakładów. Jak twierdzi współtwórca projektu, Joey Krug, Augur może być również wykorzystywany przez argentyńskich agrarian do zabezpieczania się przed zmianami klimatycznymi. Podobnie mogą z niego korzystać traderzy w Chinach, którzy nie mają żadnych środków na dotarcie do amerykańskiej giełdy. Zachęcał nawet do jego stosowania wśród lekarzy, ponieważ może pomóc im w przeprowadzeniu dokładnej diagnozy.

Augur Use Cases

Kredyty obrazkowe: Augur

Chociaż koncepcja rynków prognoz nie jest nowa, nie były one wcześniej tak popularne. Ale ponieważ Augur jest narzędziem skrajnie zdecentralizowanym, ograniczenia ustanowione przez władze i przepisy nie mają na to wpływu.

Historia Augura

Koncepcja Augura zapoczątkowana w 2014 roku. Wcześniej nikt nie wiedział, czym jest Augur. Projekt był wspólnym pomysłem współtwórców Joey’a Kruga i Jacka Petersona. Zgodnie z opublikowanym przez nich raportem, obaj starali się wygenerować pierwsze podium dystrybuowane i open source do zakładów online..

Augur początkowo uruchomił wersję alfa, która była przeznaczona do testowania przez ludzi. Następnie, we wrześniu 2015 r. Drużyna przeprowadziła w internecie przejętą wyprzedaż. Głównym motywem tej sprzedaży było pozyskanie środków na dalszą ekspansję. Wyprzedaż była wielkim hitem i przyniosła ponad 5,2 miliona dolarów, z czego prawie połowa została zebrana tylko w pierwszych trzech dniach.

Zespół pomyślnie zainstalował pierwszą operacyjną wersję oprogramowania w sieci testowej Ethereum do trzeciego miesiąca 2016 r. Od tego czasu zespół Augur intensywnie pracuje nad programem dzień po dniu. Jednak data uruchomienia projektu w sieci Ethereum Mainnet to dzisiaj (9,718).

Co to jest token reputacji / REP?

Trudno zrozumieć, czym jest Augur bez zrozumienia pojęcia REP. REP jest w zasadzie tokenem stojącym za projektem. Możesz również myśleć o tym jako o sumie każdego użytkownika na platformie. Jest niezbędny, aby Augur działał. Większość użytkowników w rzeczywistości nigdy nie będzie posiadać ani nie zobaczy reputacji, ponieważ jej głównym zadaniem jest tylko informowanie o konsekwencjach sytuacji.

Tokeny REP mają określoną podaż. 80% wszystkich tokenów jest sprzedawanych w ramach publicznej sprzedaży tokenów firmy. Osoby posiadające tokeny następnie co kilka tygodni prywatnie zgłaszają konsekwencje dowolnie wybranych wydarzeń na platformie. Około miesiąc później ogłaszany jest publicznie raport z następstw i generowane jest porozumienie w sprawie następstw.

Cały fundusz na określone wydarzenie jest gromadzony w inteligentnej umowie, która jest redystrybuowana po zakończeniu wydarzenia. Posiadacze, którzy zgłosili się poprawnie, otrzymują więcej punktów REP. Ewentualnie ci, którzy nie zgłosili się poprawnie lub ci, którzy próbują oszukiwać, tracą punkty REP. W rzeczywistości ich REP trafia do tych, którzy zgłosili się poprawnie.

Jakie są zalety posiadania reputacji?

Ci, którzy wiedzą, czym jest Augur, wiedzą całkiem dobrze, że posiadanie REP niesie za sobą korzyści. Kiedy jesteś właścicielem i uczestniczysz w dokładnym reportażu o następstwach wydarzeń, stajesz się uprawniony do otrzymania obniżki cen rynkowych Augura. Pojedynczy token Rep daje Ci prawo do 1/22 miliona całkowitych opłat rynkowych za oprogramowanie.

Oznacza to, że im większa ilość punktów REP, które posiadasz przy prawidłowej prognozie następstw, tym więcej otrzymujesz opłat. Aby obliczyć oszacowanie przewidywanych kar, możesz użyć sumatora Repulator, który został zaprojektowany przez członka społeczności Augur właśnie w tym celu.

Jak zdobyć reputację (REP)?

Łatwym sposobem na zakup żetonów REP jest sprzedaż grupowa. Jeśli jednak z jakiegoś powodu przegapisz ich zakup podczas tej wyprzedaży, nadal istnieją sposoby, aby je zdobyć. Na szczęście tokeny rep są teraz dostępne na wielu rynkach pośredniczących i giełdach kryptowalut. Należą do nich wiele znanych nazw, takich jak ShapeShift, Poloniex i inne.

Musisz jednak zachować dużą ostrożność w stosunku do wszystkich transakcji pozagiełdowych w społecznościach Bitcoin i grupach Slack itp. Zdecydowanie zalecamy kupowanie tokenów wyłącznie za pośrednictwem zaufanej giełdy, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji.

Jeśli chcesz je kupić hurtowo, sugerowanym sposobem jest najpierw skontaktowanie się z członkiem zespołu Augur, aby mógł poprowadzić Cię właściwą ścieżką.

Jak przechowywać REP?

Aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę swojego REP, powinieneś przechowywać go w offline i zimnym magazynie danych. Po zakupie nigdy nie możesz go zostawiać na giełdzie. Ponadto pamiętaj, aby nie przechowywać kopii swojego klucza osobistego w żadnym miejscu publicznym, takim jak komputer stacjonarny, GDrive i poczta e-mail.

Ponieważ REP koncentruje się na Ethereum, musisz wiedzieć, że szeroko rozpowszechnione portfele programowe skoncentrowane na Ethereum mają możliwość przechowywania dowolnego wybranego przez Ciebie REP. Niektóre z tych słynnych portfeli to MyEtherWallet i Mist.

W celu zapisania go w zimnym magazynie danych Augur zdecydowanie sugeruje użycie Ledger Nano S. Jest to doskonałe rozwiązanie portfela sprzętowego, które zapewnia utrzymanie każdej formy tokenów ERC-20. Twoje REP będzie bezpieczne na każdym z nich. Miejmy nadzieję, że jeśli Augur wymyśli wsparcie dla asymilacji rekordów, będziesz mógł wziąć udział w Augur bez wymagania REP, aby porzucić rekord.

Umysły Augura

Skład Augur składa się z wielu utalentowanych i wykwalifikowanych programistów, którzy pracowali razem pod kierunkiem dwóch geniuszy i współzałożycieli Petersona i Kruga. Peterson ma doktorat. na swoje nazwisko, które otrzymał od renomowanego UC. Wcześniej był także stypendystą NDSEG. Obecnie jest głównym programistą w firmie Augur.

Krug, drugi współzałożyciel, był stypendystą Thiel w 2016 roku. To pozwoliło mu odpocząć od college’u, aby z oddaniem pracować nad Augurem. Teraz, oprócz posiadania tej platformy, pracuje tam jako starszy programista front-end.

Inni znani członkowie zespołu to Stephen Sprinkle, Jackson Broussard, John Danz i Serena Randolph. Wszyscy ci członkowie pracują również jako programiści front-end. Tom Kaysar jest Dyrektorem Operacyjnym, a Ivan Petric zajmuje się marketingiem. Poza tym jest kilku programistów zaplecza, programista kontraktowy i SpecialOps.

Oprócz członków drużyny Augur ma również wielu znanych doradców. Jednymi z najbardziej znanych z nich są twórca Ethereum Buterin, twórca sieci Lightning Elizabeth i dyrektor generalny Enlighted, Costello.

Konkurencja

Największym konkurentem Augura jest Gnosis, który jest do niego dość podobny, ponieważ jest to również projekt skoncentrowany na Ethereum, który jest przeznaczony dla rynków gier hazardowych online. Jednak Augur nadal pozostaje nie do pokonania ze względu na znacznie wyższą kapitalizację rynkową w porównaniu z Gnosis, z ogromną różnicą 143 milionów dolarów między nimi..

Kluczowa różnica między obiema platformami polega na ich odrębnych i wyróżniających się modelach ekonomicznych. Augur stosuje model opłat, który koncentruje się na wolumenie obrotu. Z drugiej strony opłata Gnosis skupia się na sumie niezapłaconych akcji.

Wzajemne wyzwania dla obu zawodników

Chociaż oba podium mają oczywistą rywalizację, jeśli chodzi o ogólną akceptację, Augur i Gnoza są po tej samej stronie. Oczywiście, zamiast próbować nawzajem w dół, mają wspólny cel. Ich głównym celem pozostaje rywalizacja ze znanymi scentralizowanymi podium hazardowymi, takimi jak Betfair.

Twórca Gnosis, Koppelman, wspomniał kiedyś w swoim piśmie, że większość ludzi nie przejmuje się tym, czy platforma, z której korzystają, jest zdecentralizowana, czy nie. Podkreślił, że platforma bukmacherska musi być niedroga, bezpieczna, przyjazna dla użytkownika i łatwo dostępna. Ten post podsumowuje największe wyzwanie, z którym muszą sobie radzić obie platformy.

Blockchain & miłośnicy kryptowalut i ludzie, którzy mają głębszą wiedzę na temat tych podium, nie mogą się doczekać, kiedy ta technologia będzie się rozwijać. Ale samo to nie może skutkować masową adopcją. Nastąpi to tylko wtedy, gdy potencjalni użytkownicy będą mogli zobaczyć konkretne korzyści wynikające z przyjęcia tego oprogramowania.

To jest powód, dla którego REP jest kluczem do sukcesu Augura. Oferuje system, który zachęca akcjonariuszy do rzetelnego raportowania. To z kolei umożliwia Augurowi funkcjonowanie za znacznie mniejszą opłatą w porównaniu ze scentralizowanymi podium. Niskie opłaty mogą z powodzeniem pomóc w przesunięciu użytkowników rynków zakładów w kierunku Augur.

Przypis końcowy

Więc czym jest Augur? Augur jest jednym z pionierskich projektów dotyczących rynku prognoz, który został zbudowany na Ethereum. Platforma jest jednak bardzo zdolna do stania się najpopularniejszym projektem hazardowym online w historii. Jednak nadal musi pokonać wiele kamieni milowych, aby osiągnąć ten cel.

Aby zdobyć zaufanie użytkowników, Augur będzie musiał udowodnić bezpieczeństwo i funkcjonalność projektu. To zdecydowanie nie jest takie proste i na pewno zajmie trochę czasu. Jednak biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki projektu, jego przyszłość wydaje się dość obiecująca.

Więcej szczegółów można znaleźć @ Uchwyt Augur na Twitterze albo ich stronie internetowej.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me