Przewodnik dla początkujących: Co to jest DigixDAO (DGD)? Zdobądź swoje złoto w fajny sposób!

Unikalne technologie blockchain są obecnie rzadkością. Większość projektów wykorzystuje blockchain tylko jako zwykłą wymówkę do tworzenia nowych tokenów i czerpania korzyści z ogromnych funduszy.

Tylko nieliczni deweloperzy myślą o ludziach i tworzą stabilną platformę, która znacznie ułatwia zarządzanie. Wśród wszystkich nazwisk Digixxpress od samego początku mnie zachwycił. Blockchain wydawał się być niedoceniany w porównaniu z ogromnymi korzyściami, jakie posiada.

Więc czym jest DigixDAO?

To piękny system egzekwowania prawa własności, w tym konkretnym przypadku jest to własność złota!

Zanim przejdziemy dalej z moim przewodnikiem „co to jest DigixDAO”, zobaczmy, dlaczego jest on egzekwowany na złocie, a nie na czymkolwiek innym.

Dlaczego złoto?

Aby dowiedzieć się więcej o DigixDAO, musimy cofnąć się o krok i przyjrzeć bliżej samemu rynkowi złota.

Na razie obecne szacunki całkowitej podaży złota są warte 8 bilionów USD! Złoto istnieje od pokoleń i nadal będzie dominować w przyszłości jako stabilny surowiec.

Złoto i kryptowaluty idą w parze. Możesz szybko pomyśleć o nich jako o podobnych zasobach, ponieważ oba mają ograniczoną podaż i możesz je przechowywać na wartości. Jednak Gold istnieje od dawna i wiemy, ile istnieje.

Po tym czasie ceny są również naprawdę stabilne, co stanowi pewną inwestycję. Jednak może to być również bardzo ryzykowna inwestycja ze względu na wszystkich oszustów i wygórowane stawki opłat. Niektóre banki mają nawet określoną politykę dotyczącą przechowywania złota, a przechowywanie go w domu nie jest w rzeczywistości tak bezpieczne.

Nawet jeśli jesteś w stanie bezpiecznie przechowywać go w banku, będziesz musiał zapłacić dużą opłatę.

Skoro już wiesz o rynku złota, przejdźmy do tego przewodnika.


Trzymaj swoje złoto w sprytny sposób

Kredyty graficzne: Digix

Co to jest DigixDAO: Bezpieczne niebo za złoto?

Głównym celem DigixDAO jest stworzenie nowej kryptowaluty, której jedynym zabezpieczeniem jest samo złoto. DigixDAO jest w rzeczywistości zdecentralizowaną organizacją autonomiczną Digix (DAO), w której grupa ludzi patrycjuje, aby rozwijać globalny ekosystem Digix.

Uczestnicy ci kupili również tokeny DGD podczas swojej pierwszej crowdsale.

Ci posiadacze tokenów będą odpowiedzialni za podejmowanie decyzji związanych z tą społecznością. Za udział otrzymają nagrody w oparciu o ich wybory i głosowanie. Nagrodami są głównie tokeny DGX.

Te żetony reprezentują również 1 gram złota. Używanie złota jako tokenów pomaga ustabilizować rynek i zapewnia dużą wartość w przestrzeni kryptowalut.

Mimo to bitcoin był zawsze uważany za cyfrowe złoto, ale teraz na rynku rosną inne konkurencje.

Czym jest specjalizacja DigixDAO?

Główną specjalnością DigixDAO jest to, że różni się od tradycyjnych opcji inwestycyjnych. System Digix ma na celu zapewnienie możliwości myślenia o digitalizacji procesu. Pozwala to uzyskać priorytet, a nie firmę jako całość.

Co więcej, DigixDAO wykorzystuje stabilność rynku złota i dodaje mu dodatkową płynność. Kiedy zdobędziesz złoto, może być dość trudne, aby wymienić je na pieniądze.

Z pomocą DigixDAO możesz łatwo go zlikwidować i pozwolić innym inwestorom używać go na co dzień, nie martwiąc się o jego fizyczne bezpieczeństwo.

Dystrybucja tokenów DGX: dowód posiadania majątku

Aby dystrybuować wszystkie te tokeny reprezentujące złoto, DigixDAO używa specjalnego rodzaju protokołu zwanego Proof of Asset (PoA). Rejestracja zasobu odbywa się w łańcuchu blokowym Ethereum. Karty zasobów PoA są następne w linii z tego miejsca.

Co to jest token DigixDAO DGX

Kredyty graficzne: witryna Digix

Ale w jaki sposób poświadczają karty aktywów?

Cóż, używają unikalnego podpisu cyfrowego z elementów karty. Karta zawiera łańcuch dostaw, nazwisko, depozytariusza, dostawcę, audytora. Są ponadto poświadczane za pomocą dowodu zakupu, który obejmuje pokwitowania depozytów wprowadzane do systemu.

Proces jest dość skomplikowany, ale udaje im się to doskonale. Ich dostawcą jest na razie ValueMax, z siedzibą w Singapurze. Firma posiada certyfikat i jest właścicielem London Bullion Market z certyfikowanymi sztabkami złota.

Audytorem jest Inspektorat Bureau Veritas, który sprawdza ilość i jakość każdej sztabki złota przechowywanej dla DigixDAO.

Ich kryjówka w Singapurze może pomieścić ponad 30 ton złota. Jednak DigixDAO planuje rozszerzyć to w przyszłości dla swoich użytkowników.

Karty dowodu majątku zawierają:

 • SKU sztabki złota
 • Dowód zakupu
 • Kwit depozytowy
 • Dokumenty kontrolne
 • Znacznik czasu utworzenia karty
 • Podpisy cyfrowe (kontrola pochodzenia produktu)
 • Należne opłaty za przechowywanie
 • Numer seryjny pręta

Czym jest token DGX firmy DigixDAO All About?

Teraz wiesz, jak sztabki złota są przechowywane w zabezpieczonym obiekcie. Zobaczmy, jak Tokeny DGX powstać. Inteligentne kontrakty tworzą wszystkie tokeny DGX. Inteligentny kontrakt otrzymuje dane zapisane na kartach PoA i na ich podstawie generuje tokeny DGX na 1 gram sztabki złota.

Jeśli inteligentne kontrakty otrzymają kartę PoA 200g, wygenerują 200 DGX dla użytkownika, a następnie wyślą je do portfela Ethereum.

Oznacza to, że tokeny DGX nigdy nie mogą mieć wartości ułamkowej, zawsze będą reprezentować 1g złota i mogą zostać zmniejszone do 0,001g.

Złoto na blockchainie

Kredyty graficzne: witryna Digix

Najwyraźniej tokeny będą wymagały pewnych opłat. Będziesz musiał zapłacić za przechowywanie i zabezpieczenie złota. Ponadto dodatkowa roczna opłata za postój w wysokości 0,60% i 0,13% opłaty transakcyjne dotyczą tokenów DGX.

Jednak DigixDAO nie pobierze od Ciebie żadnej opłaty za przechowywanie przez pierwszy rok. Następnie będziesz musiał uiścić opłaty za usługę.

Możesz także odwrócić ten proces. Teraz możesz otrzymać 1g sztabki złota ze swoich tokenów DGX. W tym celu musisz wygenerować kartę PoA ze swoich tokenów DGX, a następnie użyć tej karty, aby uzyskać sztabki złota.

Tokeny DGX służą tylko dwóm rzeczom; jedna to firma, która chce uczynić złoto bardziej dostępnym, a druga to likwidacja procesu.

Zobaczmy teraz, o co chodzi w tokenie DGD DigixDAO, dobrze?

Tokeny DGD

Token DGD zapewnia dodatkową warstwę władzy nad systemem. Będziesz mógł zdecydować, w jaki sposób zostaną przydzielone fundusze DigixDAO. Ponadto możesz aktywnie zarządzać lub uczestniczyć w każdej propozycji przesłanej do DigixDAO.

Cóż, istnieje kilka nieporozumień dotyczących punktów nagród. Początkowo Digix wstępnie stwierdza, że ​​będzie dawał tokeny DGX jako nagrody za uczestnictwo członków DGD. Ale po niezłym zamieszaniu stwierdzili, że nie jest to pasywne źródło dochodu.

Co to jest token DigixDAO DGD

Kredyty graficzne: Digix

Zamiast tego uzyskają obniżone stawki DGX lub obniżą opłatę za przechowywanie ich już istniejących tokenów DGX.

Ta część nadal nie jest jednak wyczyszczona. Nikt nie może powiedzieć, ile rabatów przyjmie, aby otrzymać tokeny DGX jako nagrody.

Kluczowe cechy DigixDAO

Jedną z podstawowych cech lub zalet DigixDAO jest inwestowanie w niego; ludzie mogą faktycznie inwestować w złoto. Większość ludzi inwestuje w złoto ze względu na jego stabilność na rynku. Ale proces przechowywania może to utrudnić.

Z pomocą DigixDAO mogą skutecznie wykorzystać tę sytuację, inwestując w złoto bez żadnych zmartwień. Innymi słowy, DigixDAO jest odpowiedzialny za dywersyfikację kryptowalut i nadawanie im rzeczywistej wartości fizycznej, aby pomóc ludziom.

Czym jest historia DigixDAO?

Digix rozpoczął działalność w Singapurze w 2014 roku i po zaledwie dwóch latach wypuścił tokeny DGD. Tokeny DGD zostały rozprowadzone w ramach znaczącej sprzedaży zbiorowej, która trwała przez jeden miesiąc. Digix zebrał 5,5 miliona dolarów w zaledwie 12 godzin!

W tym czasie sprzedał ponad 1,7 miliona tokenów DGD i zachował 300 000 dla swojego zespołu. Niektórzy kupujący, którzy wysłali Ether o wartości ponad 15 000 $, otrzymali specjalną nagrodę. Inwestycja ta pozwoliła im na składanie propozycji bezpośrednio do samej firmy.

Po pewnym czasie, w 2017 roku, DigixDAO stanął w skrajnie kiepskiej sytuacji. Ich zabezpieczenia zostały naruszone, a ponad 4000 tokenów DGD zostało skradzionych. Jednak wkrótce odkryli błąd i ponownie ustanowili swój grunt.

Współpraca z Digixuesday

Kredyty graficzne: Digix

Podczas kryzysu w 2018 roku, kiedy ceny wszystkich innych kryptowalut gwałtownie spadły, tylko DigixDAO był tym, któremu faktycznie udało się zwiększyć o ponad 60%.

Ponownie w 2018 roku udostępnili użytkownikom swoje możliwości inwestowania w tokenizowane złoto i podjęli znaczne ryzyko.

Globalny zespół DigixDAO

Zespół stojący za DigixDAO składa się z założycieli. Są to Shaun Djie, Anthony Eufemio i Kai C. Chng. Shaun Djie jest głównym koordynatorem jednego z największych spotkań Ethereum. Ta grupa Meetup mieszka w Azji. Bierze również udział w projekcie „Smart Nation Research” prowadzonym przez rząd Singapuru.

Kai C. Chng jest jednym z najlepszych byłych absolwentów NYU School of Business. Pozostawił solidnego przewoźnika w handlu papierami wartościowymi ze względu na swoje zainteresowanie zaufaniem do technologii blockchain.

Wreszcie Anthony Eufemio jest absolwentem USC Viterbi. Ma 18-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, co czyni go wykwalifikowanym człowiekiem do tworzenia technologii blockchain.

Prognozy cenowe DGD: podaż monet

Obrotowa podaż tokenów DGD wynosi obecnie 2 000 000, z czego 15% jest zarezerwowane dla twórców grupy. Biorąc to pod uwagę, jeśli firma potrzebuje więcej funduszy i wszyscy się z tym zgodzą, może się zdarzyć kolejna sprzedaż publiczna.

Cena Token DGD kosztuje teraz 102,24 USD, a kapitalizacja rynkowa tego tokena wyniosłaby 204 480 000 USD!

Wykres żetonów DGD

Kredyty obrazkowe: CoinMarketCap

Tokeny DGX będą generowane na podstawie zapotrzebowania i rozmiaru skarbca. Dlatego nadal nie jest jasne, czy liczby te mogą wzrosnąć w przyszłości. Według CoinMarketCap cena pojedynczego tokena DGX wynosi teraz 40,77 USD.

Wykresy DGX

Kredyty obrazkowe: CoinMarketCap

Podaż w obiegu wynosi tylko 42 372 DGX, a kapitał rynkowy na to wynosi 1 727 395 USD!

Jeśli projekt złota zakończy się sukcesem, planują rozszerzyć go na więcej metali szlachetnych i rozszerzyć swój skarbiec.

Chcesz dowiedzieć się więcej o DigixDAO?

Przyszłe projekty DigixDAO i mapa drogowa

Jeśli tokeny DGX mogą utrzymać stabilność, podobnie jak rynki złota, może to rozpocząć nową rewolucję na rynku kryptowalut. Możliwości są na pewno ogromne!

 • Dziedziczenie bogactwa

DigixDAO chce dodać unikalną funkcję do swojego systemu. Najprawdopodobniej dodadzą system dziedziczenia, w którym możesz przekazać swoje bogactwo przechowywane w ich skarbcach swojemu spadkobiercy.

To jedyny rodzaj przełącznika martwego człowieka. Spadkobierca musi mieć adres Ethereum. Jeśli więc nie będziesz mieć dostępu do swojego konta Digix przez określony czas, wszystko na nim zostanie automatycznie przeniesione na podany adres.

 • Prawdziwe złoto w grach!

Ta strategia może być naciągana, ale DigixDAO chce, aby programiści używali prawdziwego złota w grach zamiast innej waluty w grze.

 • Usługi Escrow

Chcesz usług Escrow? Tokeny DGX zapewniają Ci ochronę. DigixDAO planuje wkrótce uruchomić ten system.

 • Partnerstwo ze StableCoins

DGX będzie od teraz tworzyć kopie zapasowe StableCoins. Dai chce stworzyć stabilną kryptowalutę o wartości zaledwie 1 dolara i na zawsze zmienić bieg technologii blockchain. DigixDAO będzie odtąd jej częścią.

 • Fundusze pożyczkowe

Ponieważ kryptowaluty są niestabilne, utrudnia to ich wykorzystanie do celów pożyczkowych. DigixDAO chce stworzyć stabilny grunt, na którym będzie mógł bez obaw zbudować ten system.

Ponadto planują przetestować umowę o zarządzanie DigixDAO w drugim kwartale 2018 r., A następnie uruchomić nową witrynę internetową w trzecim kwartale 2018 r..

Mapa drogowa DigixDAO na lata 2017-2018

Kredyty graficzne: witryna Digix

Ich konkurencja

DigixDAO ma na rynku głównie dwóch konkurentów. Jednym z nich jest GoldMoney. To kolejna firma, która zajmuje się sprzedażą złota i jego bezpiecznym przechowywaniem dla swoich klientów. Mają już ogromny przemysł wart 2 miliardy dolarów!

Giełda w Toronto wspiera ich tutaj. GoldMoney daje również swoim użytkownikom kartę debetową do wydawania ich złota! Jedyna różnica polega na tym, że nie używają żadnej technologii blockchain i później w przyszłości mogą stać się przestarzałe.

Drugi to Tether, ponieważ nadal posiada tytuł najbardziej stabilnej monety spośród wszystkich. Chociaż osobiście uważam, że DigixDAO może prześcignąć obu swoich konkurentów, nie zrywając żadnego potu.

Kupowanie DigixDAO

Możesz go kupić na głównych giełdach, takich jak Huobi i Binance. Będziesz musiał handlować z ETH lub BTC, a obie te giełdy mają świetne pary handlowe dla swoich klientów.

DGX można kupić na rynku Digix. Możesz go kupić za pomocą Ether.

Jak to przechowywać

Każdy portfel obsługujący tokeny Ethereum będzie mógł go przechowywać. Niestety na razie nie mają własnego portfela. Musisz więc użyć dowolnego portfela Ethereum. Możesz jednak spróbować umieścić MyEtherWallet i imToken, aby go przechowywać.

Końcowe przemyślenia

Jak dotąd powinieneś wiedzieć, „czym jest DigixDAO” i jak może to być następna stabilna kryptowaluta. DigixDAO chce przywrócić dawne czasy, ale w inny sposób. Kryptowaluta oparta na złotym dolarach niewątpliwie zapewniłaby dużą stabilność i bezpieczeństwo rynku.

Zobaczmy, czy naprawdę spełni nasze oczekiwania!

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ich stronie internetowej, i podążaj świergot.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map