EOS to zdecentralizowana platforma oparta na łańcuchu bloków, której celem jest tworzenie i obsługa aplikacji na skalę przemysłową. System został opracowany przez Dana Larrimera i jest bardzo podobny do Ethereum. Po znalezieniu się w 10 najlepszych kryptowalutach według kapitalizacji rynkowej, jest dostępny do handlu i inwestowania Platforma eToro.Podstawową funkcją EOS jest zapewnienie łatwych w użyciu narzędzi do tworzenia aplikacji dApps oraz umożliwienie natychmiastowych transakcji i oferowanie skalowalności. EOS zrewolucjonizował rynek z dwóch głównych powodów, takich jak:

 • Ma na celu całkowite usunięcie opłaty transakcyjnej.
 • Budują zdolność do przeprowadzania milionów transakcji na sekundę.

EOS pracuje nad przeniesieniem wszystkich funkcji różnych technologii do jednej platformy, która będzie łatwa w użyciu dla użytkownika i wzmocni ekonomię blockchain.

Funkcje EOS Blockchain

 • Przetwarzanie równoległe – Równoległe, szybsze transakcje i większa skalowalność podczas korzystania z platformy.
 • Zdecentralizowany system operacyjny – Programiści mogą budować swoje aplikacje na łańcuchu blokowym EOS, używając monet EOS. Monety nie są wykorzystywane, a do korzystania z zasobów EOS niezbędny jest jedynie dowód ich posiadania. Pomaga także programistom aplikacji w komunikowaniu się ze sobą.
 • Konstytucja – Każdy wydobyty blok ma zestaw reguł, których muszą przestrzegać wszyscy, dzięki czemu platforma jest całkowicie zdecentralizowana.
 • Samowystarczalność i ewolucja – Obecny model zapewnia 5% inflację w celu dalszego rozwoju sieci.
 • Małe opóźnienia – Najmniejsze możliwe opóźnienie z płynnym działaniem DApps.

Jak działa EOS Blockchain

EOS jest bardzo podobny do Ethereum pod względem możliwości hostowania dApps i zwiększenie liczby transakcji, które sieć może przetworzyć w danym czasie. Poprawia swoją pozycję w analizie blockchain, ponieważ zwiększa skalowalność. EOS blockchain wykorzystuje nowy model konsensusu o nazwie Delegated-Proof-of-Stake (DPoS), aby poprawić jego rentowność.

Działa w modelu własności, w którym użytkownicy mogą posiadać i wykorzystywać zasoby proporcjonalnie do ich udziału, zamiast płacić za każdą transakcję, co pomaga wyeliminować opłaty transakcyjne. Pomaga użytkownikowi utrzymać określony procent stawki i tworzyć aplikacje freemium. EOS umożliwia także swoim użytkownikom wynajmowanie lub delegowanie udziału w zasobach innym programistom.

 

Zalety EOS

 • EOS jest wyposażony w pełne funkcje kont użytkowników systemu uwierzytelniania, różne poziomy uprawnień i lokalnie zabezpieczone dane użytkowników. W systemie zainstalowano odzyskiwanie skradzionych kont i przywracanie dostępu.
 • EOS ma dodatkową funkcję hostingu serwera i pamięci masowej w chmurze, pomagając programistom tworzyć i wdrażać aplikacje oraz pobierać przepustowość zapewnianą przez system EOS. Dostęp do analiz bezpośrednio z EOS i ustawianie limitów dla określonych aplikacji można wykorzystać przy obstawianiu tokenów EOS.
 • EOS można skalować do miliona transakcji na sekundę, stosując konsensus co do zdarzeń, które koncentrują się na transakcjach. Węzły weryfikują w ten sposób serię wydarzeń, które miały miejsce do tej pory.
 • Aplikacja EOS nie wymaga od użytkowników mikropłatności do wysyłania wiadomości i wykonywania zadań na blockchain. Twórcy aplikacji mogą indywidualnie decydować o swojej strategii monetyzacji i opłatach transakcyjnych.
 • Społeczność może aktywnie aktualizować i naprawiać błędy w aplikacjach w bezpieczny sposób dzięki modelowi zarządzania. Model ten oparty jest na producentach bloków, którzy mogą sprawdzić, które transakcje są potwierdzone.
 • EOS maksymalizuje wydajność poprzez strukturyzację każdego bloku, co pomaga w wysyłaniu wiadomości i transakcji oraz odpowiadaniu na nie w ramach pojedynczych bloków i między blokami.
 • Sprzedaż tokenów EOS odbywa się przez cały rok, podczas których tokeny za ten okres są dystrybuowane do współpracowników w oparciu o ilość wniesionego Ether.

Historia EOS

EOS biały papier wszedł na giełdę w 2017 roku. Potem nastąpiła seria wydarzeń. Jednym z głównych jest prezentacja jednowątkowej aplikacji EOSIO Testnet 29 listopada 2017 r. Znana jest również jako „EOS STAT”. Jest to środowisko testowe, które zostało udostępnione publicznie.

Przeanalizujmy kolejno jego główne wydarzenia.

 1. 17 maja 2017: A. hipotetyczna aplikacja waluty wdrożone w EOS.
 2. 30 maja 2017: Block.one idzie otwarte źródło
 3. 10 czerwca 2017: sprzedaż tokenów EOS utworzono projekt inteligentnego kontraktu.
 4. 22 czerwca 2017: Rusza sprzedaż tokenów EOS. Ogłosili również roczny ICO.
 5. 25 czerwca 2017: wystartował EOS handel w Bitfinex.
 6. EOS zebrał 185 milionów dolarów w zaledwie pięć dni po uruchomieniu ich ICO.
 7. 14 września 2017: The Narodziny EOS.IO jest uruchomiony https://github.com/eosio
 8. 29.10.2017: Block.one ogłasza, że ​​zainwestuje 1 miliard dolarów na projekty zbudowane w oparciu o EOS
 9. 4 grudnia 2017: Wydano Dawn 2.0
 10. 7 marca 2018 r .: Wprowadzono propozycję wymiany stosu EOSIO.
 11. 21 marca 2018 r .: wspólne przedsięwzięcie o wartości 100 mln USD pomiędzy Block.one i Finlab AG
 12. 6 kwietnia 2018: EOSIO Świt 3.0 jest uruchomiony
 13. EOS zbiera 4 miliardy dolarów.
 14. 2 czerwca 2018: EOSIO 1.0 jest ostatecznie udostępniony publicznie
 15. 14 czerwca EOS oficjalnie żyje po osiągnięcie 15% głosów.

Kto stoi za EOS?

Daniel Larimer jest osobą stojącą za EOS. Jest pionierem kryptowalut z doświadczeniem w budowaniu projektów w oparciu o blockchain. Do tej pory opracował trzy udane projekty. Są to Bitshares, Steem i sam EOS. Jego podróż rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy zaczął budować swoją pierwszą zdecentralizowaną platformę znaną jako BitShares. BitShares to samowystarczalna, samofinansująca się i samoregulująca platforma, która zapewnia zdecentralizowane podejście do systemu finansowania.

Kolejnym dużym projektem, nad którym pracował, jest Steem. Projekt rozpoczął się na początku 2016 roku. Jest to platforma typu blockchain, która umożliwia użytkownikom zarabianie na treściach online. Jest bardzo skuteczny na obecnym rynku, a miliony użytkowników używają go obecnie do zarabiania na swoich treściach.


Jego trzecim projektem był EOS. EOS po pierwszym uruchomieniu zyskał wiele uwagi. Został stworzony przez block.one, który opracował rozwiązanie, które za nim stoi. Otrzymali też dobre fundusze na starcie i dalej się rozwijają. Sukces platformy EOS zawdzięczamy doświadczeniu zespołu Block.one. Mają doświadczenie w tworzeniu aplikacji typu blockchain. Mają też jednego z najlepszych doradców, inwestorów i deweloperów.

Block.one – gracz stojący za EOS

Wszystko, co teraz widzisz, jest możliwe dzięki Block.one. To firma, która zbudowała EOS od podstaw. W czerwcu 2017 r. Udostępnili również publicznie token EOS. Ponadto dyrektorem technicznym firmy jest Daniel Larimer, odpowiedzialny za ten projekt. Jak już wspomnieliśmy, stworzył również Bitshares i Steemit. Ważne, aby wyjaśnić, że platforma jest prowadzona przez 21 producentów Block, a nie przez Block.one.

Wiele aplikacji EOS korzysta obecnie z sieci EOS. Jednym z takich projektów, które przyniosły nowe wiadomości, jest Everipedia. Jest to platforma podobna do wiki, która korzysta z platformy blockchain EOS. Jest zdecentralizowany, ale nastawiony na zysk. Planowanie integracji rozpoczęli w grudniu 2017 r. Wykorzystując blockchain będą mogli uniemożliwić firmom blokowanie informacji przed opinią publiczną.

Jak kupić kryptowalutę EOS

EOS można kupić i sprzedać na giełdzie za pomocą Bitfinix i Kraken. Token EOS nie ma żadnej wartości, a mimo to jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła wiele innych kryptowalut. Może być przechowywany w portfelach takich jak Metamask i MyEtherWallet.

Aktualizacja: Ważne, aby pamiętać, że teraz, gdy sieć główna uruchomiła tokeny erc20 ethreum, zostały zamienione na tokeny mainnet eos i nie można ich już używać z portfelami ERC20, takimi jak mew lub metamask.

Co przyniesie przyszłość EOS

System operacyjny nie jest zależny od górników, ale jest bezpośrednio powiązany z liczbą osób, które go używają. Poprawia jego praktyczne zastosowanie jako waluta i zapewnia świetlaną przyszłość. Wielu graczy rynkowych patrzy na prawdopodobną przyszłą cenę 150 USD do roku 2020 i wiąże się z mniejszym ryzykiem w porównaniu z innymi kryptowalutami. EOS odnotował dzienny szczyt wynoszący 20% i tempo wzrostu wynoszące 336,42%. Oczekuje się, że pojawi się jako potężna początkowa oferta monet, ponieważ skalowalność czyni ją bardziej atrakcyjną.

Czytaj więcej,

 • EOS VS Ethereum: Potencjalny zabójca Ethereum!

Słowa końcowe

W chwili pisania tego tekstu EOS przechodzi do sieci głównej. Cena każdego tokena EOS wynosi 11,04 USD. W ciągu ostatnich kilku miesięcy ogromnie się rozrósł. Wzrost był spowodowany oczekiwaniem na uruchomienie głównej sieci. Jego cena osiągnęła 20 USD za token, po czym ustabilizowała się na poziomie 11-12 USD.

EOS to jeden z najbardziej rewolucyjnych projektów w scenariuszu dApp z funkcjami zmieniającymi zasady gry. Zespół odpowiedzialny za rozwój EOS, BlockOne ma świetną wizję i dobre doświadczenie oraz wierzy w technologię. Wzrost może być po prostu przyczyną sukcesu kryptowaluty i usunąć pułapki Ethereum i zastąpić go w przyszłości darmowymi i skalowalnymi transakcjami. Więc co myślisz o jego historii? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me