Jeśli śledzisz Ethereum, być może słyszałeś o „ERC20”. Jest ściśle powiązany z ICO, które mają miejsce przez cały rok. W dzisiejszym artykule skupimy się na odpowiedzi na jedno ze słynnych pytań „Co to jest ERC20”

Zwłaszcza startupy korzystają z tokena ERC20. Wiele startupów odnosi również sukcesy w zbieraniu milionów dolarów poprzez sprzedaż tokenów. Jednak nie na tym skupiamy się w naszym artykule. Jesteśmy tutaj, aby zrozumieć, jak działa ERC20 i jego rolę w łańcuchu blokowym Ethereum.

Jaka jest definicja ERC20?

ERC20 jest zdefiniowany jako standardowy protokół do wydawania tokenów w sieci Ethereum. Pełna wersja ERC20 to „Ethereum Request for Comments”. Według oficjalnych źródeł protokół reguluje tokeny w łańcuchu blokowym Ethereum. Przedrostek „20” służy wyłącznie do reprezentowania unikalnego identyfikatora oferty pakietowej.


Jeśli nie słyszałeś o Ethereum, zalecamy przeczytanie „Historii Ethereum”.

Głównym powodem, dla którego ERC20 stał się tak popularny, jest fakt, że zmienił sposób działania i funkcjonowania blockchain. Wokół ERC20 widzimy i rezygnujemy z rynku, który urósł i skurczył się w ciągu ostatniego roku. Aż do jego wydania nie było standaryzacji, jak będzie działać DApps. Wraz z jej wydaniem rynek wie, jak wydawać, utrzymywać i wdrażać tokeny, które działają na platformie bez żadnych ograniczeń.

Programiści używają tokena ERC20 do rozwijania swojego projektu. Jest to sposób na tokenizację ich projektu, a jednocześnie daje im możliwość pozyskania środków na ich projekt. ICO to proces udostępniania projektu publiczności w oczekiwaniu, że ludzie go sfinansują i kupią token projektu.

Wszystko jest możliwe dzięki ERC20. Począwszy od standaryzacji do wdrożenia, odgrywa znaczącą rolę. Bez wątpienia przezwyciężyło wady sieci Bitcoin.

Współzależność z protokołem HTTP

ERC20 nie jest oprogramowaniem, rozwiązaniem ani kodem. Jest to standardowy protokół, podobnie jak HTTP. Zarządza tokenizacją i zapewnia zgodność specyfikacji technicznej tokenów. Jeśli token nie spełnia standardów, nie będzie nazywany tokenem ERC20. Jeśli tak, można go określić jako „token ERC20”.

Aby upewnić się, że działa zgodnie z przeznaczeniem, zawiera podstawowe funkcje. Jeśli podstawowe funkcje nie zostaną zaimplementowane, nie przejdzie testu standaryzacji. Oznacza to, że nie można nim również handlować ani notować na giełdach. Spójrzmy na poniższe funkcje.

Cechy ERC20

Standard tokena ERC

Wszystkie utworzone tokeny nie muszą mieć swojego łańcucha blokowego. Mogą się rozwijać na blockchainie Ethereum i to właśnie sprawia, że ​​ERC20 jest tak obiecująca i użyteczna.

6 Kluczowe cechy ERC20

Sześć ważnych funkcji zasila ERC20. Określają całkowitą dostawę, nadawcę, przydział, przekazanie, zatwierdzenie i odbiorcę. Wszystkie te funkcje są ważne i sprawiają, że każdy token korzysta z sześciu ważnych funkcji. Obecnie ERC20 jest w wersji roboczej. Oznacza to, że w przyszłości można je zmienić lub ulepszyć.

Zalety standardów ERC20

Istnieje wiele zalet standardów ERC20. Umożliwia programistom tworzenie DApps na łańcuchu blokowym Ethereum. Pomaga również usprawnić cały standaryzowany proces. Aby uzyskać lepszy widok, poniżej wymieńmy korzyści.

  1. Implementacja tokena staje się łatwa dla programistów.
  2. Istnieje standardowy protokół do utrzymania i przestrzegania.
  3. Tokeny ERC20 oferują wysoką płynność.
  4. Inteligentne kontrakty zapewniają, że transakcje są wolne od ryzyka.

W chwili pisania tego tekstu istnieje obecnie 80000 tokenów ERC20. Wszystkie działają na blockchainie Ethereum. Niektóre z popularnych tokenów to EOS, TRX, VeChain itp.

Czytaj więcej,

  • 10 najpopularniejszych DApps do naśladowania w 2018 roku
  • Co to jest Airdrop? Przewodnik po 5 krokach, aby otrzymać darmowe tokeny

Końcowe przemyślenia

ERC20 to jeden z najlepszych protokołów blockchain. Zarządza tysiącami tokenów w łańcuchu blokowym Ethereum. Jest również przyjazny dla programistów. Każdy może stworzyć token ERC20 i wypuścić go w łańcuchu bloków. Najpopularniejszym przypadkiem użycia tokenów ERC20 są startupy. Używają go do zbierania funduszy za pośrednictwem ICO. Nie myl jednak tokenów z kryptowalutą. Oni są różni. Generalnie kryptowaluty mają swój łańcuch bloków. Na przykład Litecoin, Bitcoin itp.

ERC20 można również zdefiniować jako sposób tworzenia tokenów narzędziowych dla DApp. Wszystkie te dynamiki prowadzą do problemów, jeśli jesteś inwestorem i chcesz zachować tokeny dla siebie. Dlatego zalecamy ostrożność podczas inwestowania w jakiekolwiek tokeny. Odpowiednie badania mogą później zaoszczędzić bólu serca!

Więc co myślisz o ERC20? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me