Postępy w łańcuchu bloków służącym do obsługi usług danych są ogromne. Filecoin, największe ICO roku 2017, jest jednym z wiodących zdecentralizowanych rozwiązań pamięci masowej. Ale czym jest Filecoin? A jakie to ma znaczenie?

Obecnie światowymi rozwiązaniami w zakresie danych są Google, Amazon S3 i inne podobne usługi. Firmy działają jako zaufane strony trzecie, dostarczając rozwiązania do przechowywania danych. Te rozwiązania do przechowywania są w dużej mierze wadliwe. Dane są przechowywane w scentralizowanym miejscu. W związku z tym dane są podatne na ataki i naruszenia danych. Dodatkowo zaufane strony dyktują ceny za usługi przechowywania danych.

Juan Benet, poprzez swoją innowację Filecoin, zamierza sobie z tym poradzić. Oto podstawowe funkcjonowanie Altcoin, zanim zagłębimy się w bardziej szczegółowe informacje. Społeczność klientów z dostępną przestrzenią staje się dostawcami przechowywania danych Filecoin. W ten sposób wyeliminuj wpływ strony zaufanej na ceny rynkowe. Dodatkowo wyeliminuj ryzyko, które wiąże się z ryzykiem centralizacji.

Co to jest Filecoin (FIL)?

Filecoin jest tworzony i rozwijany przez Protocol Labs. Została założona w 2014 roku przez Juana Benneta. Jest także założycielem Protocol Labs.

Jak działa Filecoin

Kredyty obrazkowe: Filecoin (FIL)

O laboratoriach protokołów

Laboratoria protokołów to zespół osób zorientowanych na badania. Są specjalistami w dziedzinie rozwoju technologii peer to peer. Doskonałe osiągnięcia zespołu dają innowacjom ogromną przewagę.

Laboratoria protokołów to zespół stojący za; Multiformats, IPDL, Coinlist, libp2p i IPFS. Filecoin korzysta z dźwigni technologii innowacji. Zwłaszcza IPFS, który do tej pory cieszy się solidną infrastrukturą do przesyłania plików i przechowywania w trybie peer-peer. Wskaźnik do tego, jak mocny jest fundament, na którym zbudowany jest Filecoin.

Poza tym zespół wnosi do stołu doświadczenie związane z blockchainem. Zespół wyrósł na liderów w kryptowalutach. Posiadają bogate doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu technologii open source. Oprócz całego doświadczenia zespół rozumie również podstawy kodu innych technologii blockchain. Wiedza ma kluczowe znaczenie dla rozwoju i potencjalnych przyszłych partnerstw.

Przed Filecoin ICO zespół pracował nad budżetem poniżej 3,5 miliona dolarów. Potem nastąpiło ICO i zmieniło losy firmy.

Filecoin (FIL) ICO

co to jest wizja filecoin


Kredyty obrazkowe: Filecoin

Zaczynamy od faktów; do tej pory żadne ICO nie odniosło takiego sukcesu jak Filecoin (FIL) ICO. ICO wzrosło do 257 milionów dolarów.

W dniu 10 sierpnia 2017 r. Laboratoria protokołów otworzyły ICO dla publiczności. W ciągu 1 godziny strona ICO została zamknięta. Po zamknięciu Filecoin ICO zebrał 275 milionów dolarów, w tym 52 miliony dolarów w przedsprzedaży.

ICO było otwarte dla inwestorów zgodnie z przepisami amerykańskimi. A zgodnie z przepisami oznacza to osoby z dochodem 200 000 USD lub ogromną wartością netto 1 miliona USD. Stąd sprzeciw wielu członków społeczności, którzy uważali, że Filecoin odciął drobnych inwestorów.

ICO dostrzegło świetne partnerstwa z inwestorami; zk Capital, Unique Square Ventures, June Fund, Winklevoss Capital, Andreessen Horowitz i wiele innych.

Warto zauważyć, że Filecoin (FIL) ICO nie dotyczyło tokenów. Nie ma jeszcze żadnych tokenów, które istnieją. Dlatego Filecoin sprzedał tokeny jako Simple Agreement for Future Tokens (SAFT). Po wydaniu bloku Genesis Filecoina, tokeny będą dostępne.

Jak więc zespół laboratoriów protokołów wynagradza drobnych inwestorów w społeczności Filecoin?

Przydział tokenów

Zespół laboratoriów protokołów opracował kompleksowy plan alokacji tokenów. Plan jest taki, aby każdy członek społeczności zbierał plony. W planie nastąpi utworzenie i wypłata 30% tokenów w Genesis. Z 30% 10% trafi do inwestorów, 15% do zespołu w laboratoriach protokołów, a 5% do fundacji Filecoin..

Oblicz swoją matematykę. Pozostało 70%. 70% to nagroda dla górników Filecoin. System zaoferuje nagrodę. Górnik otrzyma nagrodę za replikację plików na tokenach.

Jak działa Filecoin

Dołączasz do społeczności. Po dołączeniu do społeczności Filecoin wybierasz plik do przechowywania w sieci. Następnie uiszcza się niewielką opłatę za umieszczenie żądanego pliku na giełdzie Filecoin. Następnie system wyszukuje najniższą możliwą ofertę dla Ciebie. Górnicy, którzy uzyskali dowód replikacji i dowód czasoprzestrzeni, składają oferty.

Gdy sieci Filecoin znajdą ofertę, szyfrują dane. Następnie Filecoin wysyła go do różnych punktów w węźle magazynowania. Następnie łańcuch bloków rejestruje lokalizacje. Rekord łańcucha bloków jest nazywany tabelą alokacji. Klientowi zostaje wtedy przydzielony klucz prywatny do pliku. Oznacza to, że gdy podadzą klucz prywatny, będą mogli uzyskać dostęp do plików.

Co to jest Filecoin: Filecoin Mining

Jak tylko zostanie zwolniony blok Genesis, wydobycie będzie możliwe. Społeczność Filecoin będzie składać się z klienta, górnika magazynu i górnika odzyskującego. Górnik kupi dysk twardy, który umożliwi mu wydobycie przestrzeni do przechowywania danych Filecoin.

Cykl wydobycia górników magazynowych

 • Zastrzega miejsce w sieci Filecoin
 • Górnicy magazynowi otrzymują następnie zamówienia z rynku magazynowego
 • Sieć pieczętuje zamówienia
 • Następnie górnicy pamięci masowej udowadniają, że są zobowiązani do przechowywania plików

Cykl wydobywania górników

 • Górnik otrzymuje zamówienia z rynku wyszukiwania
 • Górnik wysyła odzyskane elementy do klienta

Górnicy są zobowiązani do przedstawienia pewnych dowodów, aby zapewnić sieć;

 • Odpowiedzialność i weryfikowalność publiczna
 • Poufność
 • Możliwość odzyskania
 • Uczciwość i kompatybilność motywacyjna.

Dowód replikacji i dowód czasoprzestrzeni

Sieć Filecoin wymaga, aby dostawcy pamięci masowej zapewniali klientom przestrzeń dyskową. Aby to osiągnąć, dostawca magazynu generuje dowód replikacji i dowód czasoprzestrzeni. Dowody pomagają górnikom, a raczej dostawcom pamięci masowej, uzyskać kontrolę w sieci.

Rynki Filecoin

Jak na każdym rynku, rynek jest podyktowany dynamiką podaży i popytu. Z tego powodu istnieją dwa rynki – rynek magazynowania i rynek odzyskiwania. Członkowie społeczności, zarówno klient, jak i górnik, ustalają ceny i udostępniają je na odpowiednich rynkach. Następnie górnik znajdzie zlecenie odpowiadające jego potrzebom i zainicjuje proces peer-peer.

Rynki magazynowe

Rynki te działają mniej więcej jak Storj czy Sia. Każdy klient posiadający dodatkowe miejsce na dysku twardym może włamać się na ten rynek. Sieć Filecoin wykorzysta następnie tę przestrzeń na pliki. Sieć przechowuje informacje w małych, zaszyfrowanych porcjach.

Rynki wyszukiwania

Rynek wyszukiwania jest rynkiem unikalnym dla Filecoin. Rynek wyróżnia się tym, że są szybkie, mają małe opóźnienia i wymagają dużej przepustowości. Górnik w tej przestrzeni zostaje nagrodzony za najszybsze zdobycie pliku przez klienta.

Oba rynki są skierowane do średnich przedsiębiorstw. Oto dwa powody;

 1. Duże firmy są zbyt scentralizowane. Dlatego w istocie powrócą do centralizacji. Tym samym zdradza cel Filecoin, jakim jest decentralizacja przechowywania danych.
 2. Mali operatorzy są zawodni. Bezpośrednie ryzyko zawodnego połączenia do obsługi sieci. Poza tym ryzyko niewystarczającej przestrzeni do przechowywania sprawia, że ​​źle się z nimi łączą.

Międzyplanetarny system plików (IPFS)

Nie możemy rozmawiać o Filecoinie bez rozmowy IPFS. IPFS to technologia, na której opiera się sieć Filecoin. Czy słyszałeś o https? Jeśli tak, to IPFS chce zastąpić ten system. Programiści IPFS widzą luki pozostawione przez https i chcą je uszczelnić.

Weźmy na przykład zależność od centralnych instancji i adresów URL w celu pobierania danych. IPFS eliminuje potrzebę adresów URL do pobierania danych. Bardziej ekscytujący w systemie IPFS jest fakt, że ma on uderzające właściwości adresowania i replikowania plików na podstawie zawartości.

Tak więc IPFS jest doskonałą innowacją Juana Benneta. Dodatkowo Filecoin zyskuje na sukcesach IPFS. Ponieważ deweloperem obu projektów jest ta sama osoba, klienci są pewni, że projekty są dobrze zrozumiane.

Jednak krytycy nie mają wątpliwości, w jaki sposób te dwa systemy będą pokojowo współzależne. Deweloperzy mają jasny plan, w jaki sposób ta dwójka pozostanie niezależnie od siebie zależna.

Co to jest Filecoin w rodzajach kontraktów

W sieci Filecoin istnieją dwa rodzaje kontraktów; Inteligentne kontrakty i kontrakty dotyczące danych, kontrakty pliku. Oto podział kontraktów nieco bardziej w kontekście Filecoin.

Inteligentne kontrakty

Dla każdego entuzjasty kryptowalut to nazwa powszechnie znana. Są to podstawowe kontrakty, na których opiera się technologia blockchain. Bitcoin, Ethereum i inne Altcoiny wykorzystują inteligentne kontrakty do realizacji swoich celów. W Filecoin inteligentne kontrakty umożliwiają społeczności użytkowników pisanie umów. Kontrakty potwierdzają dowody, przechowują i pobierają dane oraz wydają Filecoin Tokeny.

Podobnie jak większość technologii blockchain, Filecoin wykorzystuje inteligentne kontrakty, ponieważ przewidują zdecentralizowane systemy nazewnictwa, śledzenie zasobów i platformy do sprzedaży zbiorowej. Pomogą w tym inteligentne kontrakty.

Kontrakty plików

Kontrakty plikowe to kontrakty specyficzne dla Filecoin. Pozwalają użytkownikom określić warunki, na jakich oferują usługi. Na przykład możesz bezpośrednio zatrudniać górników. Gdy masz już górnika, któremu chcesz pomóc w przetwarzaniu danych, możesz ominąć rynek i bezpośrednio zawrzeć umowę z górnikiem. Umowy dotyczące plików przedłużają również mandat, aby umożliwić Ci pełnienie złożonych funkcji. Złożone funkcje są podobne do tworzenia funkcji umożliwiających aktualizację danych przez cały okres przechowywania.

Relacje z innymi systemami Blockchain

Filecoin przewiduje potrzebę innego systemu. Z tego powodu laboratoria protokołów stworzyły systemy integracji, w których Filecoin może współpracować z innymi łańcuchami bloków. Firma planuje wypełnić lukę związaną z niską pojemnością pamięci masowej przy bardzo wysokich kosztach, jakie zapewniają inne systemy blockchain. Systemy takie jak Bitcoin, Ethereum i Tezos będą zatem używać Filecoin, aby wypełnić tę lukę.

Ponadto zespół zintegrował Filecoin z innymi systemami. Podobnie jak Filecoin współpracuje z Zcash w celu wysyłania wniosków o przechowywanie danych w prywatności.

Oczekujące problemy dotyczące Filecoin

Filecoin to odważny, innowacyjny pomysł, którego celem jest decentralizacja przechowywania danych. Ale niektóre mechanizmy nie są jeszcze tak jasne i będą wymagały pewnego rozwiązania. Oto atrakcja;

 • Rynek wyszukiwania pobiera dane dla klientów. Nie ma jednak mechanizmu potwierdzającego, że górnik usunął dane. W związku z tym klienci nie mają pewności, że tylko oni posiadają dane.
 • Nie ma pewności co do poufności. Klienci słusznie obawiają się, że górnicy mogą odszyfrować dane. Nie ma mechanizmów zapewniających, że dane są zawsze zaszyfrowane przez cały okres przechowywania.
 • Mechanizmy zapewniające adekwatne i odpowiednie zachęty są niejasne. Klient i kopacz mogą działać w złośliwy sposób. Jednym ze sposobów na wyeliminowanie złośliwości jest posiadanie świetnego planu motywacyjnego. Wraz z rozwojem Filecoin, oto kilka kwestii, które należy rozwiązać.

Największe wyzwanie

Filecoin zmierzy się z konkurencją złożoną z gigantów. Rynki pamięci masowej, takie jak Google i Amazon, stanowią znaczącą konkurencję. Ci giganci mają dużą przewagę, ponieważ oferują do 5-15 GB miejsca na dane za darmo. To stawia Filecoin na niekorzystnej pozycji, ponieważ w Filecoin każda ilość danych ma swoją cenę.

Niemniej jednak problemy związane z centralizacją i ciągłą dominacją decentralizacji działają na Filecoin.

Wniosek

Filecoin (FIL) to największe jak dotąd ICO. Zdobycie rekordu 257 milionów dolarów w 60 minut. Kwota ICO pochodzi głównie od inwestorów, zgodnie z definicją zawartą w przepisach USA. To tylko wskazanie, jak bardzo inwestorzy pokładają wiarę w potencjał technologii blockchain.

Filecoin jest w toku. A po wydaniu bloku Genesis tokeny będą dostępne. Społeczność będzie wtedy mogła wykorzystać rynki przechowywania i wyszukiwania, które są oferowane przez blockchain.

Istnieje wiele wyzwań i mechanizmów do rozwiązania. Ale zespół stojący za blockchainem Filecoin ma kilka sukcesów. W związku z tym wzbudza zaufanie klientów i górników, że wszystko zostanie rozwiązane.

W tym wszystkim są pewne szczególne fakty. Technologia blockchain Filecoin to rewolucyjny pomysł. Rynki przechowywania i wyszukiwania danych są ogromne, co jest wielką niespodzianką.

Znajdź więcej szczegółów na ich temat stronie internetowej i postępuj zgodnie z nimi świergot.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me