W świecie technologii jest coś zabawnego – zawsze zwycięża lepsza technologia! Bez względu na to, jak wydajna lub świetna jest technologia, technologia nowszej generacji wcześniej czy później ją zastąpi. Blockchainy i kryptowaluty mogą być stosunkowo nową technologią, ale z drugiej strony mają już dziesięć lat. Biorąc pod uwagę wady blockchaina, było całkiem pewne, że nowa technologia wkrótce go zniszczy. Tak powstała historia Hashgrapha – pretendenta, który rzuca wyzwanie królowi! Dzisiejszy temat – czym jest Hashgraph?

Historia gry Hashgraph: The Beginning

W 2008 roku świat walczył z jednym z największych krachów gospodarczych w historii. Ludzie bankrutowali, upadały imperia biznesowe, a miejsc pracy z każdym dniem coraz mniej. Świat walczył. Ludzie zaczęli kwestionować system – sam system ekonomiczny. Bitcoin wystąpił przeciwko panom bankowym i zaproponował świat bez banków i organizacji finansowych.

Bitcoin szybko stał się nowym marzeniem. Technologia blockchain, na której działa ten system, początkowo uniosła brwi. Ale pomysł za każdym razem okazał się solidny. Potem pojawił się Ethereum ze swoim krypto-ekosystemem drugiej generacji. Świat wciąż próbuje przetrawić zdecentralizowane aplikacje (DApps) i DAO.


Ale w głębi duszy wszyscy wiedzieli, że w systemie są poważne wady. Po prostu nie przyznali się do tego, ponieważ urok technologii blockchain powodował, że ich ocena była stronnicza.

co to jest Hashgraph? Alternatywa dla Blockchain

Kredyty obrazkowe: Swirlds

Coś trzeba było zrobić! Prawdopodobnie CTO i współzałożyciel Swirlds, Leemon Baird myślał dokładnie w ten sam sposób. Swirlds ma zaszczyt być założycielem Hashgraph. Hashgraph to wszystko, czym jest blockchain, ale lepsze, o wiele lepsze!

Co to jest Hashgraph?

Krótko mówiąc, Hashgraph to skierowany wykres akrylowy. Brzmi za dużo bełkotu? Można to nazwać technologią cyfrowej księgi, która przyjmuje koncepcję plotek na temat plotek i wirtualnego głosowania.

Hashgraph rozwiązuje wiele problemów, które ma blockchain. W porównaniu z blockchainem, Hashgraph jest

  • Szybciej
  • Bardziej zabezpieczone
  • Bardziej sprawiedliwe

Możesz zadzwonić Hashgraph blockchain nowej generacji. Hashgraph może udowodnić swoją wartość i autentyczność powszechnym, może całkowicie wyprzedzić technologię blockchain!

Ale ludzie zgłosili lukę czasową konsensusu 2 czerwca 2018 r. Tak więc ludzie powinni nadal postępować w ramach Journey of Hashgraph.

Jak działa technologia hashgraph?

Więc teraz wiesz, co to jest Hashgraph. Ale w jaki sposób technologia jest lepsza? Technologia Hashgraph zależy od protokołu plotek. Cóż, zdobywając technologię, musisz poczuć prawdziwy wpływ plotek w prawdziwym życiu.

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, w której twój przyjaciel powiedział ci o kimś plotkę? To dość powszechny scenariusz. Jest zabawna rzecz w tych scenariuszach, te plotki rozprzestrzeniają się nawet szybciej niż jakiekolwiek medium komunikacyjne. Taka jest natura komunikacji międzyludzkiej.

Podobnie w sieci Hashgraph węzły odbierają wiadomości od innych węzłów. Następnie węzły tworzą zdarzenie i rejestrują skrót zdarzenia. Podczas gdy blok w łańcuchu bloków ma 2 identyfikatory – numer skrótu bloku i numer skrótu poprzedniego bloku. W węzłach Hashgraph znajdują się 4 identyfikatory – numer skrótu węzła i poprzednich węzłów, numer skrótu ostatniego zdarzenia utworzonego przez węzeł oraz numer skrótu ostatniego odebranego zdarzenia.

Dzięki tym dwóm dodatkowym numerom hash może łatwo rozprzestrzenić się z informacji w całej sieci, podobnie jak plotki. Ze względu na takie cechy, Hashgraph może obsłużyć 250 000 transakcji na sekundę. Nawet najszybsze łańcuchy bloków mogą wykonać maksymalnie 10000 transakcji.

Dlaczego Hashgraph jest lepszą technologią Blockchain?

Wiele razy mówiłem, że Hashgraph jest lepszą technologią niż blockchainy. Ale dlaczego? Cóż, są 3 podstawowe powody

1. Skalowalność

Największym problemem związanym z łańcuchami bloków jest to, że są one niezwykle niestabilne i nie można ich skalować. Więc traci atrakcyjność. Z drugiej strony Hashgraph jest skalowalny i zmniejsza ryzyko rozwidlenia.

2. Bezpieczeństwo jest priorytetem

Asynchroniczna bizantyjska tolerancja błędów (ABFT) jest najsilniejszą z tolerancji błędów. Konsensus Hashgraph jest oparty na tej technologii. Dzięki temu system jest bardziej odporny na cyberataki.

3. Oszczędzanie energii

Nie musisz marnować swojej mocy, aby zdobyć tutaj niewielką ilość bitcoinów. Ponieważ nie ma algorytmu konsensusu dotyczącego wydobycia, nie musisz teraz marnować mocy.

Wniosek

Mam więc nadzieję, że otrzymałeś odpowiedź – co to jest hashgraph? Co myślisz? Czy Hashgraph będzie kolejnym wielkim szumem? Nie możemy być tego pewni. Technologia brzmi naprawdę świetnie. Czas sprawdzić, czy jest tak dobry, jak twierdzi!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me