Przewodnik dla początkujących: Co to jest Hyperledger?

W erze blockchain często spotyka się nowych graczy. I nie byłoby trudno strawić, że nawet Linux Foundation jest zainteresowana blockchainem. Więc czym jest HyperLedger?

Niedawno wydali swój Hyperledger.

Ale nie dajcie się zwieść. Nie jest to ani blockchain, ani firma, ani kryptowaluta. HyperLedger to wspólny projekt open source mający na celu rozwój technologii blockchain. Ma również zasięg międzybranżowy i nie jest zaangażowany tylko w jedną branżę lub branżę.

Linux Foundation powstała w 2016 roku i zgromadziła już ponad 100 członków. Startupy technologiczne, finansowe i blockchain są częścią całego ekosystemu Hyperledger. Poniżej wymieniono niektóre godne uwagi nazwiska z każdej branży:

  • Giganci technologiczni: IBM, SAP, Intel, Nokia i inne.
  • Instytucje finansowe: American Express, BNP Paribas, Deutsche Börse i inne
  • Startupy Blockchain: Netki, bloq, Lykke i inni.

Wszystko to są innowacyjne firmy lub startupy, które pomagają Hyperledger osiągnąć swój prawdziwy potencjał. Więc czym dokładnie jest Hyperledger?

Co to jest HyperLedger?

Jak już wspomnieliśmy, Hyperledger to wspólny projekt open source mający na celu ulepszenie łańcucha bloków. Działa jako hub dla projektów blockchain, które dążą do wspólnego celu. Aby lepiej zrozumieć, przejrzyjmy oficjalne wyjaśnienie Hyperledgera. Możesz to znaleźć na ich oficjalnych stronach stronie internetowej.

Czy HyperLedger będzie miał własną monetę?

Jednym z częstych pytań zadawanych przez członków społeczności kryptowalut jest to, że pogoda HyperLedger będzie miała własną monetę? Odpowiedź brzmi nie. Nie ma zamiaru posiadania kryptowaluty ani jakiejkolwiek formy cyfrowej waluty dołączonej do HyperLedger. We wczesnych stadiach, Brian Behlendorf, dyrektor wykonawczy projektu odrzucił możliwość monety.

Był bardzo szczery, mówiąc, że nie ma monety dla HyperLedgera. Powodem jest to, że nie jest to zgodne z filozofią lub ich celem. Dodał: „Nigdy nie zobaczysz monety Hyperledger”. Ponadto brak monety oznacza prawdziwe skupienie się na technologii blockchain i nie wydawanie zasobów ani talentów na utrzymanie przyzwoitej wartości monety.

HperLedger koncentruje się na platformie klasy korporacyjnej

Próbują zbudować ramy klasy korporacyjnej typu open source. Framework jest przeznaczony dla sieci rozproszonych i będzie miał dołączoną bazę kodu. Struktura ma również służyć do utrzymywania, tworzenia i promowania otwartej infrastruktury. Możesz przeczytać więcej na ten temat w ich wydana karta.


Przyjrzyjmy się architekturze referencyjnej Hyperledger.

OBRAZ -2

Które projekty są uruchomione w HyperLedger?

Istnieje wiele projektów, które są obecnie uruchomione w ramach programu Hyperledger. Google uruchomił swoją firmę parasolową „Alphabet”. Jednak HyperLedger podąża za ogólną koncepcją zarządzania projektami od samego początku. Spójrzmy na listę głównych projektów, nad którymi pracujemy.

Nora: Projekt wykorzystuje dozwolone inteligentne kontrakty za pośrednictwem modułowego klienta blockchain. Wykorzystuje styl maszyny wirtualnej Ethereum (EVM).

Piłokształtny: Platforma, za pomocą której każdy może budować skalowalne, rozproszone księgi. Służy również do ich wdrażania i uruchamiania.

Indy: Inny projekt rozproszonej księgi miał na celu udostępnienie bibliotek, narzędzi i innych komponentów wielokrotnego użytku. Misją projektu jest zapewnienie środków do tworzenia i wykorzystywania tożsamości cyfrowych, które są niezależne i zdecentralizowane.

Tkanina: Projekt Fabric ma na celu dostarczenie narzędzi potrzebnych do opracowania rozwiązań lub aplikacji typu blockchain. Jest prowadzony przez IBM i oferuje implementację typu plug and play dla łańcucha bloków.

I wiele więcej.

Co dalej? Technologia Blockchain dla biznesu

To dopiero początek dla Hyperledgera. Jest to rodzaj współpracy opartej na łańcuchu bloków, która ma na celu uczynienie blockchain bardziej dostępnym dla wszystkiego. Pracują nad wieloma frameworkami, którymi kierują najlepsze firmy i startupy na świecie. Co więcej, opracowują także różne narzędzia, które znacznie ułatwią dostęp do łańcucha bloków i zarządzanie nim. Na przykład budują Wiolonczela i Kompozytor.

Przeczytaj także,

  • Pytania, które należy zadać przed podjęciem decyzji, czy Blockchain jest odpowiedni dla Twojej firmy?
  • Jak technologia Blockchain zmieni sposób, w jaki prowadzimy działalność?

Najlepszą częścią Hyperledgera jest to, jak budują najlepsze narzędzia i ramy bez żadnego zaangażowania finansowego. Są open source i zapewniają najlepsze narzędzia, jakie może kiedykolwiek mieć blockchain. Ponadto sprawi to, że blockchain będzie bardziej dostępny. Więc co o tym myślisz? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map