W dawnych czasach kryptowaluty były dla nas mitem. Było dla nas trochę niemożliwe nawet wyobrazić sobie system, w którym pieniądz cyfrowy mógłby przejąć waluty fiducjarne.

Ale wszystko zaczęło się zmieniać wraz z rewolucyjnym wprowadzeniem technologii blockchain w 2009 roku. Satoshi Nakamoto wypuścił tę imponującą technologię wraz z nową cyfrową gotówką „Bitcoin”. Potem wielu podopiecznych poszło tą samą ścieżką i wymyśliło nowe i ulepszone metody radzenia sobie z wadami scentralizowanego systemu.

Teraz każdy postrzega kryptowaluty nie tylko jako zwykłą cyfrową gotówkę, ale jako protokół, w którym możemy wykorzystać wszystkie zalety samego łańcucha blokowego.

Programiści inaczej programują nowe kryptowaluty, aby spełnić wszystkie nasze potrzeby.


Blockchainy mogą działać w wielu branżach, więc logiczne jest również zintegrowanie z nimi systemu płatności. To sprawia, że ​​wszystko jest o wiele wygodniejsze niż wcześniej.

Co to jest ICON Blockchain

Kredyty obrazkowe: IKONA

Jedną z wielu nazw, które mogą pozbyć się tradycyjnych niedoskonałości bankowych, jest „IKONA”.

Co to jest IKONA (ICX)?

ICON jest obecnie dość popularną kryptowalutą i dość szybko pnie się w górę po drabinie w porównaniu do innych.

Dlaczego?

Cóż, głównie dlatego, że jest w stanie łączyć mikrospołeczności w ogromnej branży.

Ciekawi Cię ICON?Zanurzmy się głębiej i zobaczmy, „co to jest IKONA” i jak może zmienić cały świat!

Co to jest ICON (ICX): Przedstawiamy nową technologię

ICON został wprowadzony dopiero niedawno w 2016 roku przez Dayli Financial Group. Grupa jest warta 4 miliardy dolarów i składa się z bardziej doświadczonej grupy osób. Grupa ta znana jest również z Coinone, czyli słynnej koreańskiej giełdy.

Głównym celem nie jest połączenie świata, ale pozbycie się wszystkich wyzwań, przed którymi stoi każdy system z powodu dużego obciążenia danych. Nic dziwnego, że dzięki cyfryzacji naszego świata wiele wiodących branż, a nawet małych, ma trudności z obsługą tak dużej ilości danych.

Jeśli w jakiś sposób uda nam się zminimalizować ten efekt, każda społeczność, taka jak banki, organizacje charytatywne, ubezpieczyciele, handel, szpitale i instytucje edukacyjne, będą mogły bezproblemowo współpracować.

Co? Myślisz, że to niemożliwe?

Oczywiście nie! ICON postrzega świat jako grupę społeczności, a nie różne narodowości. Oznacza to, że każda społeczność na tym świecie ma swoje indywidualne zadania i polegają na sobie nawzajem, aby pomyślnie wykonać to zadanie.

ikona inteligentnego kontraktu

Kredyty obrazkowe: Raport o ikonach

Zobaczmy przykład, aby oczyścić umysł.

Wyobraź sobie, że idziesz do szpitala w celach medycznych i chcesz pokryć wszystkie swoje wydatki z ubezpieczenia. To, co ICON może tutaj zrobić, to wysłać wszystkie informacje ubezpieczeniowe związane z Twoim kontem blockchain do firmy ubezpieczeniowej.

W ten sposób firma ubezpieczeniowa może szybciej przetworzyć wniosek i pomóc Ci pozbyć się dużej części papierkowej roboty.

System wymaga wcześniejszego przechowywania informacji ubezpieczeniowych w sieci ICON, a transakcje można realizować za pomocą tokenów ICON, ICX.

Całkiem fajnie, prawda? Ale to nie wystarczy; jest więcej odpowiedzi na pytanie „co to jest IKONA”. Zobaczmy, czym one są.

Jak działa IKONA

ICON wykorzystuje unikalną platformę loopchain, która pozwala łączyć wszystkie społeczności i tworzyć ekosystem za pośrednictwem ICON Republic. Republika ICON to raczej inna metoda kontrolowania całego systemu.

Funkcjonuje jako jednostka zarządzająca dla niezależnych społeczności blockchain. Można by pomyśleć o Republice jako o całym kraju, w którym każda społeczność jest państwem.

Każda społeczność w Republice jest połączona ze sobą za pomocą C-Reps (przedstawicieli społeczności), które są dalej połączone z Nexusem (blockchain oparty na pętli ICON). Korzystając z tych przedstawicieli społeczności, każda społeczność może wchodzić w interakcje z Nexusem, a ponadto z innymi społecznościami.

Jak działa ICON

Zdjęcie: Biała księga ICON

Blockchain ma również własną zdecentralizowaną giełdę, na której będziesz mógł wymieniać waluty za pomocą tokenów ICON.

Cały proces systemu jest nieco wyjątkowy i wydajny, aby rozpocząć. Dlatego każdy chce wiedzieć, co to jest IKONA i jak mogą dostać to w swoje ręce.

Unikalne aspekty IKONY

Zwykle omawiam każdy szczegół ICON w tym przewodniku „co to jest IKONA”, aby mieć pewność, że otrzymujesz wszystkie informacje z jednego miejsca. Jeśli chcesz zainwestować w ICON, musisz najpierw posiadać dużą wiedzę.

Przyjrzyj się wszystkim ekscytującym aspektom ICON i całego systemu. Na pewno polubisz to bardziej!

  • Sztuczna inteligencja Da Vinci!

Tak, dobrze słyszałeś, ICON ma własną technologię AI, która przyspiesza cały zdecentralizowany system. ICON zapewnia, że ​​każdy węzeł ma takie same zasady dystrybucji i jest odpowiednio wynagradzany.

Algorytmem tej sztucznej inteligencji jest stworzenie Dayli Intelligence. Początkowym planem firmy jest upewnienie się, że sztuczna inteligencja korzysta z taktyk uczenia maszynowego, aby uchwycić cały łańcuch bloków i odpowiednio przekierować.

Dlaczego? Cóż, cała sieć jest w pewnym sensie systemem zdecentralizowanym, więc jeśli chcesz mieć pewność, że wszystko dzieje się dokładnie, czy nie skorzystasz z systemów komputerowych wolnych od błędów ludzkich.

Blockchains i AI to dwa systemy, które się uzupełniają i świetnie ze sobą współpracują. Tak więc użycie tej pary oznaczałoby większą doskonałość.

  • Zdecentralizowana wymiana (DEX)

Niezależnie od rodzaju wymiany zdecentralizowanej lub scentralizowanej, obie mają swoje wady i pozytywne strony. Scentralizowane są wygodniejsze, ale nie mają tak dużego bezpieczeństwa.

Z drugiej strony zdecentralizowane giełdy mają zabezpieczenia, ale są mniej wygodne w porównaniu do giełd scentralizowanych.

Tutaj ICON oferuje swoją własną zdecentralizowaną wymianę, która zostanie połączona z oddzielnie zarządzanymi blokowcami. Możesz użyć tokena ICX do zakończenia transakcji. Kurs wymiany jest z góry określony w protokole Bancor.

Możesz rzucić okiem na protokół w białej księdze ICON.

  • Loopchain

To jedna z największych atrakcji ICON. Loopchain jest w stanie łączyć różne łańcuchy bloków. Ta aplikacja sprawia, że ​​IKONA różni się od innych monet i najlepiej czyni ją jedną z najlepszych.

Blockchain oparty na pętli jest nieco podobny do łańcuchów bloków przedsiębiorstw i umożliwia korzystanie z inteligentnych kontraktów. Możesz dostosować te inteligentne kontrakty do swojego projektu i użyć go do połączenia z inną siecią księgi.

IKONA Łączenie światów

Kredyty obrazkowe: IKONA

  • ICON Republic i Nexus

Myślę, że wspomniałem wcześniej, że ICON jest w stanie połączyć ze sobą wszystkie niezależne społeczności oparte na blockchainie. Wszystko, co musisz zrobić, to skorzystać z ich platformy. Ale jak to się robi?

ICON republic i Nexus stoi za tym wspaniałym systemem.

Nexus to grupa społeczności, które są połączone ze sobą poprzez przedstawicieli społeczności. Po utworzeniu wszystkich grup Nexusa można je wszystkie połączyć ze sobą, zwiększając ogólną skalowalność i większość.

Portal jest trochę podobny do struktury Internetu. Protokół transmisji w sieci zapewniał, że każda transakcja jest na miejscu i wykonywana bez żadnych błędów.

Każdy łańcuch bloków ma swoją własną tożsamość w portalu Nexus. Możesz używać tokenów do przesyłania wartości w łańcuchach bloków. Na przykład blockchain społeczności edukacyjnej może używać portalu Nexus do łączenia się ze społecznościami bankowymi i dokonywania transakcji.

Korzystanie z Nexusa sprawia, że ​​ten proces jest znacznie łatwiejszy w zarządzaniu niż zwykle.

  • Tolerancja błędu pętli (LFT)

Kolejnym cudownym dziełem ICON jest algorytm Loop Fault Tolerance, który zapewnia bizantyjską tolerancję błędów. Funkcja Loop Fault Tolerance zapewnia również poprawę wydajności sieci za pośrednictwem komunikatów.

Metoda ta nosi nazwę przędzenia i zapewnia wybór węzła podstawowego. Ta metoda spinningu zmniejsza ogólną liczbę węzłów i zwiększa wydajność i skalowalność.

  • Niezależny system zarządzania

Jak wspomniałem wcześniej, każdy blockchain zdolny do samodzielnego zarządzania, mimo że jest połączony z Nexusem. To trochę jak demokracja pośrednia, w której każdy pojedynczy łańcuch bloków ma równe prawa.

Przedstawiciele każdej ze stron w sieci mogą głosować za zmianą polityki lub proponować specjalne.

Ale pytanie brzmi, jak wybierają przedstawicieli?

Cóż, są wybierane głównie z węzłów reprezentujących społeczność. Dodatkowo uczestnicy mogą dodawać lub nawet usuwać węzły swojego łańcucha blokowego, dostosowywać opłaty transakcyjne, zmieniać prawa głosu i wiele więcej.

  • Kanał publiczny

Publiczny kanał Nexusa jest otwarty dla wszystkich. Dzięki temu będziesz mógł uczestniczyć w transakcjach, a także korzystać z innych zdecentralizowanych aplikacji w procesie.

Musisz jednak pobrać te zdecentralizowane aplikacje, aby je zainstalować i używać.

  • Nie jest wymagane wydobycie

W przeciwieństwie do bitcoina, nie możesz wydobywać ICON. Nowe tokeny są wydawane co roku i możesz w nie inwestować z ich oficjalnej strony.

Jaka jest historia handlu ICON?

Przyjrzyjmy się kursowi wymiany ICON w tym przewodniku „Co to jest ICON”. ICO zakończyło się w październiku, a różne giełdy zaczęły dołączać je do innych kryptowalut z tego miesiąca.

Minęły już prawie dwa lata i zajmuje 23. miejsce w rankingu Kapitalizacja rynkowa monet. Obecnie kurs waha się w granicach 12-1,61 USD.

wykresy handlowe ikon

Kredyty obrazkowe: kapitalizacja rynkowa monet

Najpierw wystartował na Binance, a później trafił na inne główne giełdy. Ta wiadomość sprawiła, że ​​ceny wzrosły do ​​7,30 USD zaraz po premierze, czyli dziesięć razy więcej niż początkowa cena.

Po tym skoku wzrósł do 12 USD i ochładza się, aby ustabilizować rynek.

IKONA Konkurencja i potencjał

ICON wykorzystuje inteligentne kontrakty do przypieczętowania umowy, więc główna konkurencja dotyczy Ethereum i NEO. Chociaż używają również inteligentnych kontraktów, nadal mają znaczącą różnicę.

Ethereum, podobnie jak NEO, ugruntowali już swoje podstawy w rzeczywistych scenariuszach i zbudowali silne partnerstwo. NEO obecnie współpracuje z chińskim rządem w ramach nowego projektu digitalizacji.

Z drugiej strony Ethereum jest używane w skali globalnej przez wiele innych firm. Jednak niekoniecznie oferują nawet ułamek interoperacyjności, jaką oferuje ICON. ICON może dominować w przyszłości, ponieważ skupia się bardziej na blockchain, a nie na eliminowaniu konkurencji.

Nie oznacza to, że ICON nie ma silnej współpracy. Obecnie współpracuje z 28 farmami w Korei i obsługuje wiele tamtejszych banków.

Kupowanie ICON

Binance to wiodąca giełda, która dominuje na całym rynku ICON. Składa się z niego w 90%. Niestety, ponieważ nie możesz go wydobyć i mieć tylko jedną szansę w roku na zakup tokenów, możesz wymienić swoje ETH lub BTC, aby kupić je na giełdzie.

73,44% z 90% można kupić za BTC, a kolejne 15,89% za ETH.

Inne giełdy również oferują ICX, takie jak OKEx. Jednak mają swoją własną parę handlową BTC i ETH.

Sprzedaż tokenów ICON

Sprzedaż tokenów zakończyła się we wrześniu ubiegłego roku, a umowa na ten rok jeszcze się nie wydarzyła. Całkowita podaż tokenów wynosi teraz 400 230 000 ICX, a 2500 ICX można wymienić na jeden ETH.

Tylko 50% przydzielonej podaży było przeznaczone na sprzedaż, a dodatkowe 16% jest utrzymywane jako rezerwa. Dodatkowe 14% trafia do samej fundacji, a 10% od członków grupy społecznościowej i wpływowych partnerów.

Ostatnia sprzedaż tokenów są wstępnie zdefiniowane i podzielone na 20% dla każdej firmy technologicznej i rezerw. 12% tokenów jest przeznaczonych na utrzymanie wszystkiego, a 8% na doświadczenie marketingowe, a kolejne 10% na wpływowych partnerów.

Jak możesz przechowywać IKONĘ

Token ICX jest tokenem ERC20, co oznacza, że ​​możesz go przechowywać w dowolnym portfelu Ethereum. Portfele takie jak Ledger Nano S, Meta Mask czy My Ether Wallet mogą bez problemu zapisać ICON.

ICON zadeklarował również, że pod koniec tego roku uruchomi swój własny portfel. Zobaczmy co się stanie.

Jaka jest przyszłość ICON: inwestować czy nie?

Zaraz po premierze ICON udowodnił swoją wartość i bez problemu znalazł się w pierwszej trzydziestce. Uważam, że jest to niezwykle imponujące w przypadku nowo uruchomionej kryptowaluty i niewątpliwie przyciąga moją uwagę.

Cena wydaje się być stabilna w przeciwieństwie do bitcoina i oferuje wiele dodatkowych funkcji.

Jeśli o mnie chodzi, powiem, że przyszłość tej kryptowaluty jest wyjątkowo jasna i ma potencjał, by prześcignąć nawet bitcoin! Technologia blockchain stojąca za tą monetą jest również wyjątkowa, powinieneś przeprowadzić własne badania, inwestowanie w kryptowaluty to bardzo ryzykowny biznes.

Ostateczny werdykt

Ten system może być początkiem nowej ery technologii blockchain, która może odblokować wszystkie ukryte potencjały. Jak dotąd powinieneś już wiedzieć, co to jest IKONA i jak to dosłownie działa.

ICON może idealnie pasować do każdej branży zgodnie z białą księgą. Tak więc, jeśli jest w stanie zapewnić ten sam wynik w prawdziwym życiu, może to być koniec Ethereum lub NEO.

Ponadto ICON zapewnia doskonałą platformę zapewniającą bezpieczeństwo i alternatywę dla typowych tradycyjnych środków. Doszliśmy do końca tego przewodnika „co to jest IKONA” i mogę powiedzieć, że ICON wydaje się oferować bardzo dużo, jeśli chodzi o blockchain lub kryptowaluty.

Dowiedz się więcej o ICON (ICX):

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me