Technologia blockchain bez możliwości rozwoju nie może odnieść sukcesu. Największą trudnością w każdej branży blockchain jest skłonienie programistów do przyspieszenia tworzenia platformy blockchain i dalszego jej rozwijania.

Dlatego programiści znajdują nowe sposoby lub używają nowych języków kodowania do implementacji platformy. W ten sposób mogą zapewnić niezbędny rozwój swojej nowej technologii. Nie będzie to zbyt użyteczne, nawet jeśli wprowadzisz imponującą technologię, ale nie uda ci się jej ulepszyć. Ostatecznie stanie się to przestarzałe, prawda??

Tutaj właśnie wkracza Lisk!

Co to jest Lisk, pytasz?

Cóż, Lisk to rewolucjonizująca technologia blockchain, oparta na JavaScript, jak nikt inny.

Ciekawy? Powinieneś być! Dowiedzmy się więcej z mojego przewodnika „Co to jest Lisk”.

Co to jest Lisk: Korzeń zdecentralizowanych aplikacji?

Bitcoin wykorzystywał język C ++ jako swój kod główny, a jego konkurent Ethereum działa na Solidity. Solidity to słowo ramki oparte na JavaScript, które działa niezależnie. Dlatego nowi programiści mają trudności ze znalezieniem języka, który wybrać lub skupić się na nowym projekcie.

Z pewnością każdy chce wprowadzić coś nowego.

Założyciele Lisk, Max Kordek i Oliver Beddows przeszli przez kłopoty i zmagania, aby platforma blockchain była jak najbardziej ulepszona lub dostępna. Ponieważ większość popularnych aplikacji działa w języku JavaScript, dlaczego nie uczynić go podstawową podstawą platformy.

Więc wprowadzili Liska! Lisk umożliwia łatwiejsze tworzenie zdecentralizowanych aplikacji wraz z platformą programistyczną sidechain.

Programiści zawsze ciężko pracują, aby tworzyć świetne aplikacje, ale niektóre scentralizowane platformy, takie jak sklep z aplikacjami Apple lub sklep Google Play, wykorzystują je najlepiej. Te duże przedsiębiorstwa zajmują się maksymalnymi przychodami i uwagą.


Różne produkty Lisk

Kredyty obrazkowe: Witryna internetowa Lisk

Ostatecznie wielu programistów pozostaje bez odpowiedniego zysku i ma trudności z związaniem końca z końcem.

Zdaniem założycieli Liska ta sytuacja powinna się zmienić. Teraz, gdy ludzie więcej inwestują w łańcuchy bloków, jest to idealne narzędzie do przyciągnięcia uwagi konsumentów.

Dlatego Lisk chce stworzyć idealną zdecentralizowaną platformę, na której każdy będzie miał sprawiedliwy udział w grze. Ten system pozwoli wszystkim programistom uzyskać zysk, na który uczciwie pracowali.

Głównym celem jest pójście naprzód i uproszczenie całego procesu tworzenia oprogramowania za pomocą JavaScript. JavaScript otwiera drzwi do wielu możliwości, ponieważ nie jest to nowy język programowania.

Co to jest poprzedni rekord Lisk?

Podróż rozpoczęła się w 2014 roku wraz z platformą blockchain typu open source Crypti, stworzoną dla aplikacji. Platforma została ostatecznie rozwidlona przez założycieli Maxa Kordka i Olivera Beddowsa.

Crypti odniósł sukces, ale na poziomie społeczności wymagał większej uwagi. Dlatego założyciele rozwidlili Crypti na Lisk dopiero niedawno, w maju 2016 roku.

Teraz jest to jedna z popularnych platform blockchain! W dawnych czasach było wiele nieporozumień dotyczących Liska. Społeczność blockchain ciągle zadawała pytanie „co to jest Lisk”, ponieważ wielu członków społeczności wprowadziło ich w błąd.

Ale współzałożyciel Max wyjaśnił to wszystko! Według niego możesz traktować Lisk tak, jak każdą inną platformę blockchain, tak jak Bitcoin czy Ethereum! Możesz również traktować to jak kryptowalutę i używać ich tokena LSK!

Programiści mogą również używać Lisk jako ramy dla tworzenie aplikacji typu blockchain wydajniej.

Lisk Rebranding: ponowne uruchomienie jako zupełnie nowej platformy

Jeśli jakakolwiek firma chce się rozwijać i stać się platformą na dużą skalę, potrzebuje unikalnej tożsamości, dzieciństwa i pozycjonowania. Założyciele Lisk zdali sobie sprawę z tych problemów i dlatego technologia została ponownie uruchomiona z bardziej znaczącą aktualizacją.

Sfinalizowali to ze zmianami w swoich stronie internetowej, ich logo, interfejs użytkownika klienta i eksplorator blockchain.

Data rebrandingu Lisk to 20 lutego, z nowym wizerunkiem korporacyjnym i zestawem medialnym. Zespół ciężko pracował, głównie nad uczynieniem platformy bardziej elegancką i uaktualnieniem Lisk Software Development Kit (SDK).

Lisk wprowadził również nowy algorytm, który pozwoli Ci stworzyć wizualizację siebie w sieci. Osobiście uważam jednak, że to naprawdę fajna technologia! Chyba przyszłość zaawansowanych technologii nie jest tak odległa, prawda?

SDK jest jak dotąd niezbędną aktualizacją wszystkich! Ta aktualizacja pozwoli programistom wprowadzać innowacje i wykorzystywać je do tworzenia kreatywnych aplikacji dApps w systemie.

Dlaczego Lisk używa JavaScript zamiast innych języków?

Dlaczego więc Lisk jest tak zakochany w JavaScript? Odpowiedź jest właściwie dość prosta. Po pierwsze, JavaScript jest dostępny dla wszystkich programistów; można go znaleźć wszędzie w internecie. Prawie wszystkie strony internetowe używają JavaScript do dodawania interaktywnych funkcji, co czyni je bardziej atrakcyjnymi.

Poza tym JavaScript jest jednym z najpopularniejszych języków. Tak więc, używając go, twórcy Lisk, mogą uczynić technologię blockchain bardziej dostępną dla wszystkich programistów.

Czym jest specjalna funkcja Lisk?

Funkcje Lisk

Kredyty obrazkowe: Lisk

Właściwie jest ich mnóstwo. Czas blokady dla Liska wynosi tylko dziesięć sekund, a czas rundy to mniej więcej 17 minut!

Jest to stosunkowo szybsze niż w przypadku większości popularnych łańcuchów bloków. Ponadto podaż LSK jest ogromna! Do 100 milionów i co roku zwiększają ją, nagradzając tokeny za wykuwanie.

Działa na systemie konsensusu delegowanego dowodu stawki.

Celem jest zapewnienie bardziej znaczącej platformy, takiej jak NEO lub Ethereum. Jednak w tym przypadku będą dużo improwizować.

Lisk używa specjalnego zestawu Sidechain i Software Development Kit, aby zachować pełny pakiet dla programistów. Mogą ich użyć do bezproblemowego dopracowania dowolnej zdecentralizowanej aplikacji.

Lisk Sidechains

Sidechains to szczególny typ systemu księgi, który jest podłączony do sieci Mainchain. Jednak, mimo że są ze sobą powiązane, łańcuchy boczne nigdy w żaden sposób nie wpływają na wydajność łańcucha głównego.

To sprawia, że ​​interoperacyjność jest dość łatwa i można ją szybko przesyłać i synchronizować z księgą.

Ostatecznie uzyskasz duży, dostosowywalny autorytet w zakresie algorytmów konsensusu, śledzenia zasobów, skalowania sieci i wersji beta..

Możesz także śledzić swoje aktywa.

Większości łańcucha bocznego używanego w wielu technologiach blockchain brakuje elastyczności, którą zapewnia tutaj Lisk. Nie tylko oferuje skalowalność z wyższej półki, ale także gwarantuje, że łańcuchy boczne nigdy nie są ograniczone.

Zespół Lisk współpracuje z Mainchain, a programiści mają pełny dostęp do łańcuchów bocznych. Dlatego nawet jeśli ktoś wykryje jakiś błąd w innych systemach, nie wpłynie to na kanał główny.

Interfejs Sidechain

Kredyty obrazkowe: Blog Lisk

Lisk jest inny: Ale jak?

Pewnie się zastanawiasz, czym Lisk różni się od konwencjonalnej technologii blockchain? Pozwólcie, że omówię to w tym przewodniku „czym jest Lisk”.

Jak powiedziałem wcześniej, Lisk stworzył zestaw dla programistów oparty wyłącznie na JavaScript, aby programiści mogli dodać do niego kreatywność.

SDK składa się głównie z czterech głównych części –

  • Algorytm konsensusu: wykorzystuje delegowany dowód stawki, jest to przede wszystkim ustawienie domyślne.
  • Front-end: obejmuje interfejs użytkownika. Są praktycznie publiczne
  • Back-end: konfigurowalne kody dostępne dla programistów do tworzenia aplikacji dApps bez żadnych ograniczeń.
  • Sidechain: może kontynuować i stworzyć ogromny łańcuch bloków, który jest dalej połączony z siecią główną.

Lisk Explained: Węzły

Po połączeniu sieci podstawowej z technologią blockchain i zintegrowaniu jej z zestawem SDK programiści mogą łatwo uzyskać dostęp do mocy i wykorzystać ją dla swoich korzyści.

Aplikacja jest dostępna w stanie zdecentralizowanym, tak jak robi to sklep z aplikacjami. Będziesz potrzebował tokenów, aby konsumować produkty i korzystać z centralnego systemu sieciowego.

Ten proces pomoże programistom skupić się bardziej na samej aplikacji niż na odtwarzaniu nowego łańcucha bloków.

Każdy łańcuch boczny w sieci będzie działał indywidualnie, a Ty będziesz mógł używać tego łańcucha jako swojej własnej osobistej platformy blockchain.

Możesz użyć tych łańcuchów bocznych lub stosu węzłów, aby wykorzystać sieć jako usługę. Będziesz mógł zidentyfikować się jako usługa. W tym celu dostępny będzie przycisk do pojedynczego śpiewania przycisków.

Zdecentralizowany hosting jako usługa pomoże Ci przechowywać wszystkie pliki multimedialne w innym magazynie w chmurze. Magazyn jest oczywiście zaszyfrowany. Korzystanie z inteligentnej realizacji kontraktu jako usługi pozwoli Ci świadczyć usługi depozytowe.

Ale w tym przypadku nie będziesz musiał w ogóle ryzykować, że kupią podróbki!

Ponadto korzystanie z usługi Oracles zapewni Ci ocenę danych w czasie rzeczywistym i będziesz mógł je z niej pobrać.

Jedną z najfajniejszych rzeczy w tej technologii jest to, że czerpie korzyści z tego, że każdy nowy programista dApp tworzy w sieci. Inne łańcuchy bloków nie mają biblioteki takiej jak system jak Lisk. Jeśli więc jeden z programistów utworzy nową aplikację w jednym z łańcuchów bocznych, cała sieć będzie na tym korzystać.

Podobnie jak w przypadku każdej nowej aplikacji, sama sieć będzie się rozwijać samodzielnie!

Ostatecznie sieć stanie się silniejsza niż inne łańcuchy bloków.

Przewidywanie cen LSK

Jeśli myślisz „czy Lisk to dobra inwestycja?”, Pomogę ci, wyjaśniając cenę monety Lisk. Według CoinMarketCap Lisk kosztuje teraz 5,90 USD. Ale zakres jest bardzo różny i zwykle wynosi od 38 do 5 USD.

Lisk Charts

Kredyty obrazkowe: CoinMarketCap

Podaż rynkowa Lisk wynosi 122.813.888 LSK, a ilość płynu to 107.567.440 LSK. Najlepsze jest to, że całkowity kapitał to już 634 946 934 USD!

Lisk to jedna z bardziej stabilnych monet na rynku, a jej waluta zajmuje 25 pozycję w 1601 kryptowalutach! Czy Lisk to dobra inwestycja, czy nie, to kolejna debata całkowicie do Ciebie.

Podaję tylko kilka faktów w moim przewodniku „Czym jest Lisk”, aby pomóc Ci dowiedzieć się więcej!

Mapa drogowa i rozwój Lisk

Lisk napotkał wiele wybojów na drodze podczas swojej wielkiej podróży. Ale mimo że stawiał czoła wielu wyzwaniom, Lisk rozwinął się w wielki projekt i za każdym razem maszerował z większą pewnością siebie.

W 2016 roku nawiązali współpracę z firmą Microsoft. Zapewniło to im szansę udowodnienia swoich usług jako Blockchain firmy Azure, a także wielu innych uznanych w branży..

Najważniejszą decyzją było ponowne uruchomienie organizacji. W tym celu zatrudnili profesjonalnych projektantów wraz z firmami zajmującymi się strategią marki, aby upewnić się, że ich powrót jest na miejscu.

Jednak wielu osobom nie podobał się proces ponownego wprowadzenia na rynek i zamiast wzrostu cen, cena nieco spadła. Ale rynki ustabilizowały się i ludzie coraz bardziej doceniają firmę w dzisiejszych czasach.

Zobaczmy teraz, gdzie można kupić tokeny i monety Lisk w tym przewodniku „co to jest Lisk”.

Gdzie kupić Lisk Coin: Exchanges

Lisk to popularna moneta i handluje na kilku giełdach. Trzy największe giełdy Binance, Poloniex i Bittrex mają wystarczającą podaż tokenów LSK, abyś mógł w nie zainwestować. Niestety, nie możesz jeszcze kupić ich bezpośrednio za gotówkę!

Możesz go kupić tylko za Bitcoiny, więc najpierw musisz je zdobyć, a następnie kupić Lisk. Możesz również wymienić swoje obecne kolekcje kryptowalut na Bitcoin, a następnie kupić kilka tokenów LSK.

Interfejs Lisk Hub

Kredyty obrazkowe: Blog Lisk

Jak możesz przechowywać Lisk

Istnieją głównie trzy rodzaje portfeli: portfel Lisk Hub, portfel Lisk Nano i portfel Lisk Core.

Portfel piasty jest przydatnym miejscem do przechowywania. Możesz przechowywać swoje tokeny, a także uzyskać dostęp do eksploratora giełdy i innych unikalnych funkcji.

Portfel Nano jest niezwykle lekki i najpopularniejszy spośród wszystkich trzech.

Lisk Core łączy się z pełnym rdzeniem sieci i jest przeznaczony głównie dla programistów. Najwyraźniej ma kilka dodatkowych funkcji, w przeciwieństwie do pozostałych dwóch portfeli.

Jakie jest główne wyzwanie firmy Lisk na rynku?

Nie musisz się zastanawiać, aby zauważyć, że Ethereum jest główną konkurencją na rynku. Od samego początku wiele agencji walczyło przeciwko sobie.

Aktywność Lisk Hub

Kredyty obrazkowe: Blog Lisk

Członkowie zespołu Lisk również zauważyli, że są alternatywą dla Ethereum dla użytkowników JavaScript. Tak więc głównym problemem byłoby zderzenie się z Ethereum na każdym poziomie.

Jednak zaczęli dystansować się od Ethereum i ostatecznie przedefiniowali swój cel. Teraz Lisk ma inny charakter podstawowy i może konkurować z większą liczbą innych na rynku. Ponadto Lisk ma na celu usunięcie bariery blockchain i ustanowienie jej jako źródła wielu dApps.

Chociaż używanie jedynego JavaScript może działać w obie strony, ponieważ liczy się jakość. Tak więc, nawet jeśli możesz zwiększyć ilość, nadal nie możesz zapewnić doskonałej jakości dla każdego dApp. JavaScript jest znacznie łatwiejszy do kodowania i dlatego w sieci może znajdować się wiele źle zakodowanych programów.

Wiedzieli o tym od samego początku, ale wciąż wierzyli. Jeśli Lisk może zapewnić duże bezpieczeństwo, z pewnością rozwinie się w zaawansowaną technologię lub platformę.

Ostateczny werdykt,

Teraz wiesz wszystko o tym, czym jest Lisk i jak działa. Zaraz po ich uruchomieniu Lisk był stabilnym graczem i nie zauważył ogromnego wzrostu i spadku swoich stawek. Konsekwentny rozwój, tokeny, sprawiają, że jest to doskonała technologia blockchain.

Jest pomysłem dwóch założycieli, którzy stworzyli z niego piękne i przydatne narzędzie dla programistów. Miło jest zobaczyć technologię blockchain, która również myśli o programistach.

Zobaczmy, co stanie się w przyszłości.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me