Przewodnik dla początkujących: Co to jest Monero?

Co to jest Monero? Monero jest obecnie jedną z najlepszych kryptowalut bezpieczeństwa. To jest prywatne i bezpieczne. Oznacza to również, że jest niewykrywalny.

Kiedy Bitcoin został wydany po raz pierwszy, rozwiązał problem zdecentralizowanej waluty. Ludzie mogą teraz wysyłać bitcoiny bez polegania na scentralizowanym banku. Było to jednak ograniczone pod wieloma względami. Dlatego mówimy, że Bitcoin jest blockchainem pierwszej generacji. Na przykład nie rozwiązało to problemu identyfikowalności. Jeśli znasz czyjś adres bitcoin, możesz śledzić wszystkie transakcje online, korzystając z dowolnego eksploratora łańcucha bloków Bitcoin.

Co to jest Monero (XMR)?

Aby rozwiązać te same problemy, wypuszczono Monero. Monero ukrywa wszystkie szczegóły transakcji, w tym nadawcę, odbiorcę i przesyłaną kwotę. Ta anonimowość może pomóc w uczynieniu blockchain lepszym miejscem.

Monero jest również oprogramowaniem typu open source i każdy może wnieść swój wkład w kod. Obsługuje również funkcje wyszukiwania, które są używane do zasilania sieci. Górnicy są nagradzani za wkład w sieć. Układy scalone zasilane układami ASIC obsługują kopanie.

https://getmonero.org/media/Monero_Promo.m4vhttps://getmonero.org/media/Monero_Promo.m4v

W dzisiejszym artykule omówimy Monero, aby uzyskać więcej informacji. Aby uzyskać lepsze zrozumienie, omówimy poniższe punkty.

  1. Monero Origins
  2. Funkcje Monero
  3. Jak to działa?

Więc bez zwłoki, zaczynajmy.

Monero Origin

Monero rozpoczęło swoją podróż w 2018 roku. Zostało zbudowane przy użyciu CryptoNote, protokołu warstwy aplikacji. Protokół służy do zasilania zdecentralizowanych walut. Monero jest dość podobne do Bitcoin, ale różni się implementacją. Prace rozpoczęły się od Bytecoin, ale nic nie wyszło. Wydano prawie 80% monet. Aby rozwiązać problem, zespół postanowił go rozwidlić i nazwać „Bitmonero”. Później zmieniono go na Monero.

Zespół pracujący składa się z siedmiu głównych członków, 48 programistów, trzech członków społeczności i trzech członków laboratorium badawczego. Chcieć wiedzieć więcej? Sprawdź Monero strona zespołu.

Funkcje Monero

Aby lepiej zrozumieć Monero, musimy po kolei przejrzeć jego funkcje.


1. Pełna kontrola

Dzięki Monero masz pełną kontrolę nad walutą i transakcjami. Ponadto Monero jest prywatne, co oznacza, że ​​nikt nie wie, co, kiedy i jak otrzymasz swoją kryptowalutę.

2. Fungible

To jedna z najważniejszych cech Monero. Bez zamienności Monero może nie być tak skuteczne, jak inne kryptowaluty. Więc co to oznacza? Oznacza to, że można go wymienić tak jak dolary. Na przykład, jeśli pożyczysz od kogoś 100 $, możesz zwrócić mu jednorazowo 50 $, a resztę po 25 $ lub tylko 10 $ za każdym razem.

Oznacza to, że możesz bez problemu zwrócić dolara o różnych wartościach. Monero jest również zamienne. Opiera się na wadach Bitcoina. Użytkownicy Bitcoin zawsze muszą uważać przy transakcjach. Jak można prześledzić, może to doprowadzić do problemów. Na przykład, jeśli użytkownik użył go do nielegalnych działań, a następnie przesłał ci trochę Bitcoinów, wartość może nie pozostać taka sama. Możesz także przyciągnąć niepotrzebną uwagę władz, zabijając całą ideę anonimowości i decentralizacji.

Monero robi to dobrze i upewnij się, że nikt nie wie o historii transakcji na Twojej monecie. To ogromna funkcja!

Inne kluczowe funkcje obsługiwane przez Monero to dynamiczna skalowalność, kompatybilność z ASIC, wiele kluczy i tak dalej.

Jak działa prywatność w Monero?

Najważniejszą zaletą korzystania z Monero jest funkcja prywatności. Aby to osiągnąć, używa sygnatur pierścieniowych i ukrytych adresów. Spróbujmy je zrozumieć poniżej.

Sygnatury pierścieniowe: Podpis dzwonka służy do zapewnienia, że ​​informacje o nadawcy nie zostaną ujawnione. Aby to zadziałało, tożsamość nadawcy jest mieszana w grupie. Gdy podpis cyfrowy zostanie wygenerowany przez jednego losowego użytkownika z grupy, staje się użyteczny. Gwarantuje to, że tożsamość podpisanego użytkownika nie zostanie ujawniona.

Teraz podpis pierścienia jest łączony z kluczami konta nadawcy. Teraz są one ponownie mieszane z kluczem publicznym, co czyni go wyjątkowym. W ten sposób tożsamość nadawcy pozostaje prywatna.

Ukryte adresy: Podobnie jak nadawca, tożsamość odbiorcy również musi być chroniona. Odbywa się to za pomocą ukrytych adresów. Chroni zarówno adres nadawcy, jak i adresata.

Wniosek

Według kapitalizacji rynkowej Monero zajmuje obecnie 12. miejsce w kapitalizacji rynkowej. W ciągu ostatnich kilku lat silnie urósł i wygląda na mocną. Więc co myślisz o Monero? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map