Tak więc, podczas gdy wielu z was zaczęło odkrywać kryptowaluty i cyfrowe monety, technologia blockchain rozwija się szybciej, niż moglibyście sobie kiedykolwiek wyobrazić. Chociaż Bitcoin, Ethereum i Ripple mają większość wartości rynkowej, istnieją kryptowaluty, które lśnią dzięki nowym technologiom, pomysłom i innowacjom. I, NXT, kryptowaluta 2.0 jest jedną z nich. Ale co to jest NXT?

Nxt – posiadaj swoje dane, kontroluj swoje imię i nazwisko, pliki, IP, aktywa, handel, budżet, wolność i świat

Rozpoczęty w listopadzie 2013 r, NXT to sieć płatności oraz kryptowaluta typu open source, która została stworzona przez anonimowego programistę BCNext.

NXT to zaawansowana sieć blockchain, która została zbudowana w celu zwiększenia funkcjonalności rosnących kryptowalut, takich jak Bitcoin, Ethereum i inne. Problemy związane z popularnymi kryptowalutami to skalowalność i wydajność.

Skalowalność- Proof Of Work in Bitcoin spowalnia lub ogranicza prędkość, z jaką transakcja odbywa się w sieci w dowolnym momencie.

Wydajność: Efektywność to proces wymagany do weryfikacji transakcji. Obecnie istnieje ogromna ilość energii i energii elektrycznej, która utrzymuje sieć Bitcoin w prawidłowy sposób. Tak więc, jeśli wolumen transakcji wzrośnie, zużycie energii również wzrośnie w tym samym czasie.

NXT jest znany jako pierwszy blockchain, który wprowadził protokół potwierdzania stawek w celu osiągnięcia konsensusu dla transakcji. (Występuje statyczna podaż pieniędzy i nie obejmuje procesu wydobywania, takiego jak Bitcoin). POS ma potencjał do obsługi liczby transakcji i rozwiązuje problem wydajności.

Kredyty obrazkowe: NXT

NXT całkowicie różni się od innych 1300 kryptowalut i jest kodowany od podstaw w JAVA. Oprócz tego zawiera różne restrykcyjne komponenty, które sprawiają, że jest to wysoce bezpieczna sieć przed błędami i hakerami.

Ma na celu całkowitą zrewolucjonizowanie branży zarządzania, finansowania społecznościowego i technologii finansowych, nie tylko poprzez udostępnienie kryptowaluty NXT, ale także zapewnienie im dostępu do łańcucha blokowego i technologii z nią związanej..

Daje użytkownikom pełną swobodę tworzenia własnych aplikacji.

NXT ma również zintegrowaną funkcję wymiany aktywów, rynek i system przesyłania wiadomości, które mogą być używane przez użytkowników do tworzenia nowych walut w systemie.

Historia NXT 


Pomysł uruchomienia NXT pojawił się jako pierwszy bitcointalk.org, kiedy z grubsza zebrał 21 bitcoinów do finansowania.

W dniu 28 września 2013 r. Członek Bitcointalk.org utworzył wątek na forum, który ogłosił wprowadzenie NXT jako „kryptowaluty drugiej generacji” i poprosił o drobne darowizny w celu ustalenia podziału początkowych stawek. Zbiórka została zamknięta 18 listopada 2013 r., A publikacja bloku nastąpiła 24 listopada 2013 r.

Blok ujawnił, że przekazał 1 000 000 000 monet 73 udziałowcom w takim samym stosunku, jak ich początkowy wkład. Pełny kod źródłowy pojawił się w 2014 roku i od tego czasu wielu traderów i programistów zainteresowało się NXT.

Później, 9 listopada 2015 r., Farla Web media rozpoczęło projekt na NXT Asset Exchange. W 2016 roku NXT uruchomił cały zestaw szablonów inteligentnych transakcji.

Sieć NXT działa z powodzeniem od sześciu lat, ma silny zespół i podstawy.

Funkcje NXT 

Aby lepiej zrozumieć, czym jest nxt, przyjrzyjmy się podstawowym funkcjom platformy blockchain.

Pięć głównych cech NXT to:

  1. Wymiana aktywów: Podobnie jak inne kryptowaluty, NXT Asset Exchange to podstawowe oprogramowanie peer to peer, które umożliwia zdecentralizowany, szybki i funkcjonalny handel. Ale eliminuje potrzebę wysyłania aktywów do zagranicznego biznesu, a także ma potencjał, aby wykonać szeroką gamę inwestycji.
  2. System walutowy: Pojawił się w wersji 1.4.8 i jest systemem, który umożliwia tworzenie i handel tokenami zwanymi walutami. Waluty systemu monetarnego są używane do handlu w systemie i poza rdzeniem NXT.
  3. Chmura danych: Chmura danych NXT jest znana jako zdecentralizowany system przechowywania danych. Prowadzi rejestr wszystkich transakcji NXT, a także przechowuje zdefiniowane przez użytkownika Jedną z najważniejszych cech jest to, że łańcuch blokowy NXT jest trwałym zapisem, który pozwala na utrwalenie w nim zapisów prawnych, takich jak certyfikaty i umowy.
  4. System głosowania: System głosowania NXT umożliwia posiadaczom waluty oddanie głosu w sposób potwierdzony kryptograficznie. Pozwala również na tworzenie prostych ankiet i pozwala transakcjom pracować nad zatwierdzeniem i odrzuceniem przez użytkownika.
  5. Kontrola konta: Dzięki funkcji kontroli konta można utworzyć konto, które może dokonywać transakcji tylko za zgodą określonego posiadacza prądu i aktywów. Zwiększa również bezpieczeństwo konta i zapewnia, że ​​dostęp do środków mają tylko określone osoby.

Wszystkie funkcje Nxt są dostępne za pośrednictwem podstawowego klienta Nxt, a także przez Next API.

Jak działa Nxt?

Nxt działa na procesie znanym jako Forging. Opiera się na opłacie transakcyjnej, którą pobiera z platformy, aby nagrodzić górników.

Minimalna opłata za każdą transakcję Nxt wynosi 1 Nxt. Aby rozpocząć, użytkownik musi kupić monetę Nxt. Po zakupie monety muszą założyć portfel i zainstalować go na komputerze. Wyślij monetę do portfela i pozwól jej działać i tworzyć sieć.

Użytkownicy mogą również zarabiać tokeny, handlując walutami fiducjarnymi i kryptowalutami.

Produkty i narzędzia Nxt

Platforma Blockchain Nxt

Jest to otwarta platforma, która oferuje szeroki zakres rzeczy, które możesz zrobić za pomocą łańcucha blokowego. NXT oferuje imponujący zestaw funkcji, które są już dostępne w oprogramowaniu.

W miarę upływu czasu twórcy Nxt wstali jako Jelurida (Startup z siedzibą w Holandii). Użytkownikom, którzy nie mieli opcji blockchain, Jelurida oferuje im licencję na prywatną wersję oprogramowania Nxt. A dla otwartych projektów dostępny jest zestaw do tworzenia łańcucha bloków, który umożliwia właścicielom projektów uruchomienie nowego łańcucha blokowego w oparciu o kod.

Deweloperzy posiadali prawa własności intelektualnej do technologii i podjęli decyzję o stworzeniu następcy Nxt, znanego jako Zapał.

Platforma Ardor Blockchain

Kredyty obrazkowe: Ardor

Jest następcą oprogramowania Nxt, które rozwiązuje wszystkie problemy związane z łańcuchem bloków. Według Jeluridy jest to ekosystem, w którym gracze mogą ze sobą współdziałać. Co więcej, jest podobny do Nxt i działa jako publiczne oprogramowanie open source.

 

Ardor nie zastąpi Nxt, ale może z nim współistnieć lub nie.

Ignis to pierwszy łańcuch podrzędny (lekki łańcuch blokowy, który umożliwia samodzielne wdrożenie własnego łańcucha blokowego) na Ardor, który pomaga zmniejszyć problemy z wzdęciami, umożliwiając odcięcie danych w zaplanowanym czasie.

Inne narzędzia NXT obejmują – Konwerter cen, Blockchain Explorer, Przegląd wymiany aktywów, Statystyki NXT i Przegląd głosowań.

Tokeny NXT

Istnieją dwa rodzaje tokenów Nxt, a mianowicie aktywa i kryptowaluty systemu monetarnego. Te żetony reprezentują wszystko, w tym pomysły, akcje, nieruchomości, obligacje, towary i wszystko, co wolisz. Nawet pomysły!

Użytkownicy mogą korzystać z tych tokenów, aby płynnie łączyć świat rzeczywisty z cyfrowym. Możesz również rozdzielać prawa głosu za pośrednictwem tych monet.

Czy Nxt będzie następną super kryptowalutą?

Nxt dostrzegł różne możliwości, a także opracował rozwiązania pozwalające sprostać wyzwaniom stojącym przed technologią blockchain. Stworzyli różne aplikacje, narzędzia, produkty, a także kontynuowali przełamywanie gruntów dzięki Jelurida.

Jego ostatnia wersja umożliwiła również obsługę systemu wtyczek i obsługi wielu podpisów dla klienta. Wraz z rozwojem Ardor i Ignis nadal możemy mieć oko na kryptowalutę.

Ale jak każda inna kryptowaluta, jej dokładna przyszłość pozostaje niepewna jak zawsze. Jednak współzałożyciel i dyrektor zarządzający Jelurida, Lior Yaffe mówi:

„Zapewniajcie moi przyjaciele; NXT ma świetlaną przyszłość, istnieje od prawie czterech lat i będzie w pobliżu przez długi czas. ”

 

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me