Przewodnik dla początkujących: Co to jest Populous? Rozwiązanie finansowania faktur

Populous to platforma fakturowania peer-peer. Platforma jest pierwszą platformą blockchain w tej przestrzeni. Przyjrzyjmy się szczegółowo, czym jest Populous.

Innowacja została opracowana z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Wykorzystuje rozproszoną księgę blockchain, ponieważ nieustannie dąży do zmniejszenia liczby osób trzecich w transakcjach fakturowych. W ten sposób zapewnianie firmom możliwości ciągłego rozwoju i ekspansji.

Dlaczego Populous?

Populous Features

Kredyty obrazkowe: Populous

Populous przedstawia trzy główne powody, dla których warto rozważyć zainwestowanie w tę technologię;

 • Charakter inwestycji korzystny dla wszystkich. Populous jest zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić firmom rozwiązanie korzystne dla obu stron. Firmy, które inwestują w technologię, eliminują trzeciego człowieka. Wycinając trzeciego człowieka, MŚP mogą zatem odnieść większe korzyści z zysków.
 • Globalna okładka i to jest peer-peer. Dzięki Populous możesz wystawiać faktury każdemu w dowolnym miejscu na świecie. W związku z tym otwiera świat finansów związanych z fakturami poza instytucjami finansowymi.
 • Bezpieczeństwo i ochrona. Technologia blockchain została zaprojektowana w celu wyeliminowania oszustw i ręcznych błędów, które mogą być bardzo kosztowne. W ten sposób fakturowanie jest bezpieczne i zabezpieczone przed oszustwami i błędami.

Co to jest Populous: Distributed Ledger w finansowaniu faktur

Jak ustalono powyżej, Populous korzysta z rozproszonych rejestrów. Co to są rozproszone księgi i jakie jest ich znaczenie?

Rozproszony rejestr to technologia udostępniania i rejestrowania danych w wielu zdecentralizowanych magazynach danych. Technologia opiera się na zaangażowaniu różnych uczestników. Tak więc żadna pojedyncza grupa nie twierdzi, że ma monopol na dane.

Rozproszone księgi to szerokie klasy w księgach publicznych lub prywatnych. Księgi publiczne są dostępne dla każdego. Księgi prywatne są dostępne tylko dla określonych węzłów z przypisanymi kluczami prywatnymi.

Czym jest historia Populousa

Populous to pomysł opracowany przez Stephena Williamsa. Jest ekspertem od danych handlowych. Dzięki swojemu doświadczeniu w branży danych Stephen wynalazł i wyobraził sobie wykorzystanie XBRL do eksploracji danych dla klientów. Cóż, za chwilę będziemy dalej badać XBRL.

Ten pomysł był na długo przed Bitcoinem. Stephen później dowiedział się o Bitcoinie i blockchainie. Badał technologię, aby opracować technologię finansowania faktur. Jego głównym wyzwaniem przy koncepcji pomysłu było finansowanie. Jednak świat blockchain oferuje ICO z takich powodów.


Co to jest oś czasu Populousa

 • Listopad 2016 – Zespół Populousa pod kierownictwem dyrektora generalnego opracował koncepcję Populous
 • Luty 2017 – Opublikowano białą księgę dla Populousa
 • Kwiecień 2017 – Na Ethereum opracowano inteligentne kontrakty
 • Czerwiec – lipiec 2017 – ICO
 • Wrzesień 2017 – integracja z XBRL
 • Listopad 2017 – wydanie publicznej wersji beta

Populous ICO

Sprzedaż tokenów Populous PPT dla ICO miała miejsce między miesiącem od czerwca do lipca 2017 r. Sprzedaż obejmowała cztery kontrakty. Poza tym każdy kontakt miał bonus. ICO zebrało ponad 10 milionów dolarów. Dzięki ICO mapa drogowa jest jaśniejsza, z gotowością do przejęcia i wprowadzenia rewolucji w branży.

ICO odniosło sukces. Jednak zespół musi zrobić więcej, aby zmienić platformę Populous i PPT w bardziej znanych graczy w krypto-mieście.

Funkcje Populousa

XBRL

Populous wykorzystuje eXstensible Business Reporting Language. Język analizuje ryzyko kredytowe. Wykorzystuje formułę Altmana Z i dane XBRL w czasie rzeczywistym. Dane XBRL są dostępne w domenie publicznej. Obejmuje; Wartość dłużników, ilość płynnych środków pieniężnych obecnych w przedsiębiorstwie oraz wierzyciele wymagalni w następnym roku.

Platforma Populous ma własną platformę XBRL. Dodatkowo platforma jest dostępna dla innych firm jako Business Intelligence (BI). Jednak baza danych będzie wykorzystywana przez firmy do podejmowania decyzji. Epoka podejmowania hipotetycznych decyzji w ciemności już dawno minęła. Baza danych Populous XBRL dostarczy cennych informacji, które zostaną wykorzystane w celu uzyskania dokładniejszych informacji o firmach. Świadome decyzje pomogą firmie rozwijać się i rozwijać w swoich dziedzinach.

Wynik Altmana

Altman Score to platforma finansowa wykorzystywana do określania ryzyka związanego z finansowaniem faktur. Ryzyko obejmuje; prawdopodobieństwo upadłości firmy za dwa lata, modele kontrolne do zarządzania ryzykiem finansowym i czy firma wróci ze swoich zobowiązań.

Model pomaga przywrócić inwestorowi wiarę w biznes, w który chcą zainwestować.

Znając wyniki XBRL i Altman, zespół programistów w Populous stworzył własny system oceny Populous. System oceniania pomaga wynalazkowi odfiltrować i pozwolić firmom, które są dobrze dopasowane do technologii, do systemu Populous.

Faktura jest akceptowana lub odrzucana wyłącznie na podstawie wyniku Altmana. Dzięki temu system jest wiarygodny.

Co dalej po zaakceptowaniu faktury?

Rozpoczyna się aukcja faktur. Okres aukcji faktury wynosi 24 godziny. Aukcja kończy się na trzy sposoby. Najpierw zakończ aukcję wcześniej. Jeśli potrzebujesz przyspieszenia aukcji, możesz zakończyć ją wcześniej. Po czym możesz skorzystać z najlepszej dostępnej oferty przed zakończeniem aukcji. Po drugie, transakcja spełniająca Twoją ofertę sprzedaży jest realizowana w ciągu przydzielonych 24 godzin. Wreszcie aukcja może trwać całe 24 godziny bez zwycięskiej oferty. W takim przypadku możesz zaakceptować najlepszą ofertę, całkowicie wznowić aukcję lub anulować proces aukcji.

Role członków społeczności Populous

Społeczność Populous składa się z administratora, systemu, sprzedawcy faktur i nabywcy faktur. Administrator zatwierdza rachunki zarówno kupujących, jak i sprzedających. Dodatkowo administrator zatwierdza wystawioną przez sprzedawcę fakturę i generuje zdolność kredytową faktury. Poza tym administrator ma za zadanie oznaczyć aukcję jako zakończoną.

System pełni dwie role. Po zakończeniu aukcji system ma za zadanie zwrócić pokeny przegrywającym grupom i przekazać je z wygrywającej grupy do sprzedawcy faktur..

Hoe Populous Work

Kredyty obrazkowe: Populous

Sprzedawca faktur poda dane firmy po rejestracji i otwarciu portfeli. Następnie sprzedawca może utworzyć fakturę, wysłać płatność do Populous, a następnie czekać na zatwierdzenie i aukcję.

Nabywcy faktur utworzą konta i utworzą grupę. Wprowadź dane KYC, które umożliwią administratorowi zatwierdzenie Twojego konta do kupowania faktur przy korzystaniu z fiat. Jednak Populous akceptuje anonimowe kupowanie faktur, ale tylko dla klientów używających kryptowalut jako metody płatności.

Dlaczego dane KYC dla Populousa?

KYC polega na poznawaniu swoich klientów. Dane KYC wymagane przez Populous mają pomóc w identyfikacji i weryfikacji informacji oraz tożsamości klienta. Dane KYC to kluczowy krok na platformie Populous. Informacje te pomagają platformie sprawdzić, czy może dojść do oszustwa lub terroryzmu finansowego.

Niedawno przez uchwyt Populousa na Twitterze zespół ogłosił przejście KYC z ręcznego na automatyczny. Wszystko to w trakcie, gdy klient ma lepszy i szybszy dostęp do usług oferowanych na platformie. Informacje te ekscytują zarówno dla zespołu, jak i potencjalnych klientów.

Tokeny Pokens vs. Populous Platform Tokens (PPT)

Cóż, zarówno Pokeny, jak i PPT to platforma tokenów. Przeanalizujmy je osobno.

Platforma Populous używa Pokens jako standardowej waluty międzynarodowej. I mają wartość bezpośrednio równoważną walucie fiducjarnej. Oznacza to zatem, że 5 GBP jest równe 5 szt.

Pokeny są kupowane bezpośrednio z platformy przy użyciu portfela klienta za pośrednictwem GBP, EUR, USD i jena. Korzystanie z dowolnej innej waluty na świecie jest możliwe. Ale w tym celu klient najpierw przeliczy walutę na GBP przed przystąpieniem do transakcji. Do kupowania faktur używa się pokenów. Kryptowaluty, najlepiej Bitcoin i Ethereum, mogą również kupować pokeny.

Z drugiej strony PPT są wykorzystywane jako narzędzie inwestycyjne. W ramach projektu wdrożono PPT podczas ICO, aby zachęcić dzikich inwestorów do sfinansowania innowacji. W obiegu jest około 53 milionów PPT. Liczba nie wzrośnie. Posiadacze PPT mogą również kupować faktury za pomocą PPT. W tym modelu wymienisz PPT na tokeny. Po pomyślnym zainwestowaniu faktury otrzymasz zyski w postaci Pokenów i pierwotnej inwestycji w formie PPT.

Tokeny to tokeny ERC-20. Czy wiesz, czym one są?

Czym są tokeny ERC-20?

Jest to termin używany prawie codziennie w świecie kryptowalut. ERC-20 pokazują związek między Populous i Ethereum.

To są tokeny oparte na ETH. Z tego powodu Ethereum jest podstawą, na której rozwija się blockchain Populousa. W ten sposób tokeny są przyjazne dla Ethereum. W tokenach ERC 20 znajduje się lista zasad. Zasady są przewodnikiem po interakcji jednego tokena z pozostałymi tokenami wymienionymi na łańcuchu blokowym Ethereum.

Niektóre inne tokeny ERC-20 oprócz PPT to Filecoin, Qash, Bankok i wiele innych.

Jak kupić PPT

Cóż, najłatwiejszy, szybki i wygodny sposób zakupu PPT składa się z trzech kroków. Uzyskanie MyEtherWallet to pierwszy krok. Zespół stworzył portfel do przechowywania i przechowywania dowolnej monety na platformie Ethereum. Portfel jest łatwy do skonfigurowania, ponieważ klient musi tylko odwiedzić witrynę Ethereum i wykonać tam proste kroki.

Po otrzymaniu MyEtherWallet klient kupuje Ethereum. I wreszcie wymiana Ether na Populous.

Populous Price and Trading

Teraz wiesz, że ICO zebrało ponad 10 milionów dolarów. Moneta Populous miała stały przedział cenowy od 2 do 4 USD od ICO do listopada. Od tego czasu cena stale rosła, osiągając rekordowy poziom 48 USD.

Cena monety pokazuje ogromny potencjał, jaki drzemie w młodej technologii blockchain.

Kolejny token dla Populous: PXT

Wiedza na temat żetonów i monet Populousa jest nieco bardziej skomplikowana. Populous używa trzech różnych żetonów, które są używane w różny sposób. Każdy token ma jednak swoje unikalne cechy. Znasz dwie pierwsze funkcje: PPT i Poken. Trzeci jest najnowszy – PXT.

PXT to prawdziwa kryptowaluta. Zespół opracowuje tę monetę. Służy do kupowania danych z rynku danych, który wkrótce zostanie uruchomiony. Rynek danych na Populous będzie zawierał głównie dane XBRL. Dane te są cenne i oznacza, że ​​firmy takie jak firmy ubezpieczeniowe, fundusze private equity, spółki działające na rynku niższego szczebla, spółki wyższego szczebla i wiodąca instytucja będą wymagać dostępu do informacji. To cenny rynek docelowy.

Aby uzyskać dostęp do danych za pomocą platformy Populous, klienci będą potrzebować PXT.

Jak zdobyć PXT

Monety PXT są już wybite i czekają na wdrożenie. Airdrop umożliwi zdobycie 500 milionów dolarów monety we właściwym czasie. Więc czym jest zrzut? Airdrop będzie miał na celu rozdawanie tokenów za darmo. A zatem strategia projektu, aby poszerzyć bazę klientów.

Airdropy mogą być niespodzianką lub ogłoszone wcześniej. Airdropy oprócz powiększania bazy klientów, airdropy są również świetnym sposobem na nagrodzenie lojalnych klientów. Uważaj na zrzut PXT.

Portfel Populous

Portfel w technologiach blockchain to inteligentny kontrakt, który umożliwia inwestorowi kryptowalutowemu wysyłanie, przechowywanie lub odbieranie tokenów kryptograficznych. Portfel cyfrowy jest bezpieczny.

W przypadku Populous portfel jest dostępny tylko dla klienta będącego właścicielem portfela. Aby to zapewnić, platforma udostępnia klucze prywatne. Klienci wprowadzają klucze za każdym razem, gdy chcą skorzystać z portfela. Najpopularniejszym portfelem Populous PPT jest MyEtherWallet.

Co to jest finansowanie faktur?

Cóż, w całym tekście mówiliśmy o finansowaniu faktur. Szybki przegląd finansowania faktur, aby upewnić się, że lepiej rozumiemy, jest celem Populousa. Przedsiębiorstwa, zwłaszcza MŚP, w pewnym momencie będą szukać kapitału krótkoterminowego. Najpopularniejszą metodą stosowaną w tej ofercie jest finansowanie faktur.

Tryb jest metodą B2B generowania środków. W zależności od umów zawartych między biznesem a inwestorem, inwestor będzie otrzymywał pieniądze w cyklach lub co najmniej 30 dni.

Co wyróżnia Populousa w tym przypadku?

Cóż, to brzmi jak wszystko, co każdy może zrobić. Ale oprócz omówionych powyżej wyników XBRL i Altman Z, Populous ma przewagę konkurencyjną.

Oto jak; jak wspomniano wcześniej, platforma przechowuje kwoty oferowane przez kupujących na rachunkach Escrow. Po udanej licytacji wygrywający kupujący ma uwolnione środki, a przegrani kupujący zwracają swoje środki do swoich portfeli. W związku z tym zarówno wygrywający, jak i przegrywający licytanci nie odczuwają niedostatku. Ponadto sprzedający na fakturze ma do wyboru szeroką gamę ofert.

Wyróżnione Populous Analytics dla firm

Populous BI

Kredyty obrazkowe: Populous

Populous jest naprawdę bogaty w dane i informacje. W ten sposób zespół uzyskuje dostęp do informacji i danych w interesie biznesu. Populous korzysta z bardzo zaawansowanych narzędzi analitycznych. Obliczenia pomagają Populousowi określić testy porównawcze wyników biznesowych, kondycję firmy i trendy konsumenckie.

Analiza pomaga zespołowi w ciągłym doskonaleniu systemów, aby zapewnić klientom bezpieczne usługi. Ponadto analiza pomaga zespołowi w samoocenie i wprowadzaniu zmian ze względu na biznes. W związku z tym zespół regularnie zatrudnia profesjonalistów, aby zapewnić korzyści platformie z pozyskanych danych i informacji.

Konkurencja do Populousa

Platforma Populous to wyjątkowa platforma, ale gdzie plasuje się na tle konkurencji.

Istnieją inne firmy finansujące faktury startowe, takie jak Behalf i Fundbox. Obie firmy działają dłużej odpowiednio od 2011 i 2013 roku. Ponadto obie firmy zdobyły więcej funduszy. Zebrali odpowiednio około 130 i 110 milionów dolarów.

W tym samym sensie ICO widziały, jak firmy przyciągają dużych inwestorów, takich jak odpowiednio Sequoia Capital i Maverick Ventures oraz Jeff Bezos i Khosla Ventures..

Powyższe informacje oznaczają, że Populous ma gigantów na swoją konkurencję i zespół musi pracować mądrzej. Aby zapewnić dobrą konkurencję, Populous musi być wyjątkowy.

Kto stoi za Populous?

Zespół Populousa to ambitny zespół. Zespół ma wolę i zapał do walki z gigantami, takimi jak Amazon i Paypal. Nie zapominając również o innych konkurentach, takich jak Behalf. Dodatkowo zespół ma wykwalifikowany personel do kierowania misją. Jednostka składa się z;

 1. Stephan William – założyciel i dyrektor generalny
 2. Zvezdomir Zlatinov – programista Solidity
 3. Jonathan Millar – doradca. Jest specjalistą od ryzyka finansowego
 4. John Morton – CTO
 5. Jason Tuang – konsultant finansowy

Zespół nieustannie poszukuje najlepszego możliwego sposobu realizacji tej wizji. Nieustannie szukają strategicznych transakcji dla dobra firmy.

Partnerstwa populacyjne

Partnerstwa, zwłaszcza z odpowiednimi partnerami, pomagają w osiągnięciu wysokiego poziomu każdego przedsięwzięcia. Partnerstwa to biznesowy sposób czerpania korzyści z siebie nawzajem, gdy staracie się się rozwijać. A więc są jacyś liczni partnerzy?

Niedawno Populous zawarł umowę z Tradespace. Kim są Tradespace? Tradespace to oparta na technologii indyjskiej platforma finansowania faktur. Przejście na partnerstwo z Tradespace było strategiczne. To posunięcie pozwala Populousowi wykorzystać ogromny indyjski rynek, jednocześnie korzystając ze znajomości rynku i branży przez swoich partnerów.

Oba przedsięwzięcia mają na celu przyspieszenie tempa finansowania przedsiębiorstw przez faktury.

Wkrótce będzie to wspaniałe partnerstwo w planie firm. Plan zmierzenia się z konkurencją bez względu na to, jak wielki może się wydawać konkurent. Poza tym przy zwiększaniu udziału w rynku przyda się partnerstwo Tradespace.

Kolejnym partnerem jest Cashaa. Cashaa to metoda płatności, podobnie jak Paypal. Celem Populousa jest szybsze płatności na całym świecie dzięki współpracy z Cashaa.

To partnerstwo sprawia, że ​​portfel Cashaa jest dostępny dla klientów Populous. Klienci mogą zatem dokonać płatności z platformy Populous do portfela Cashaa, aby mieć do nich łatwy dostęp. Co więcej, dzięki partnerstwu Populous jest dostępny na rynku Cashaa, który znajduje się w ponad 200 krajach na całym świecie.

Mapa drogowa Populousa

Wynalazek jest wciąż w fazie beta. W 2018 roku PPT straciło potencjalne partnerstwo, które zawarło z Luxure Global Citizen, firmą oferującą nagrody luksusowe. Firma rozwiązała partnerstwo, aby wypuścić własną kryptowalutę.

Dlatego zespół Populous wciąż stara się zawrzeć duże partnerstwa z dużymi inwestorami, aby poprawić ranking w stosunku do konkurentów. Partnerstwa przejdą długą drogę, ponieważ firma chce budować swoją markę w zakresie finansowania faktur.

Ponadto zespół Populous będzie szukał wszelkich luk i szarej strefy. Do tego stopnia, że ​​budują wysoki poziom zaufania w przedsiębiorstwach i inwestorach.

Ludne obszary szare

Żetony PPT są prawdopodobnie najbardziej szarym obszarem związanym z Populous. System jest ściśle powiązany z systemem MBS. Oba są papierami wartościowymi zabezpieczonymi aktywami.

Oznacza to, że system zależy od zdolności dłużników do spłaty swoich długów. Wadą tego systemu jest to, że firma może zbankrutować. Jak istnieją dowody, nie ma wielu biznesów działających ponad 10 lat.

Regulacja obu tokenów jest również dość niejasna. Zespół powinien prawdopodobnie zająć się aspektem regulacyjnym.

Inne wyzwania dla Populousa

Konkurencja jest głównym wyzwaniem. Jednak technologia stoi przed kolejnym wyzwaniem. Skłonienie ludzi do rezygnacji z tradycyjnego finansowania faktur na rzecz finansowania faktur w technologii blockchain. Zmiana może brzmieć fajnie, ale zmiana nie jest łatwa do przyjęcia.

Technologia Blockchain może się rozwijać. Ale nie wszyscy podejmują to wyzwanie. Ludzie często postrzegają operacje blockchain jako zbyt skomplikowane. Jednak korzystanie z platformy Populous jest dość proste. Dostanie się ludzi na platformę może być trudne, ale nie jest to misja niemożliwa. Dzięki odpowiedniej ilości zachęt platforma będzie miała klientów.

Będziemy tylko czekać, aby zobaczyć, jak wszystko się ułoży.

Końcowe przemyślenia

Blockchain finansowania faktur peer-peer to młody projekt. Zespół wizjonerów ma wielkie plany. Ale pójście nie będzie łatwe. Dzięki wielkiej konkurencji i zespołowi bez najlepszej wiedzy z zakresu blockchain będą dodatkowe godziny na wprowadzenie monety na rynek.

Jednak zespół poczynił kroki w kierunku realizacji tej wizji. Najbardziej godne uwagi jest partnerstwo z Cashaa i Tradespace w celu zwiększenia udziału w rynku. Poza tym konsystencja monety ujawniła duży potencjał, jaki jest dla niej.

Idąc dalej, zespół musi dążyć do oceny i znalezienia niejasnych miejsc oraz wyjaśnienia. Szukaj coraz większych partnerów biznesowych, aby moneta osiągnęła maksymalny potencjał.

Znajdź więcej szczegółów na ich temat stronie internetowej i postępuj zgodnie z nimi świergot.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map