Przewodnik dla początkujących: Co to jest VeChain (VEN)? Biznesowy Thor

Blockchain rewolucjonizuje nasz świat, gdy mówimy. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty w centrum uwagi, z pewnością potrzebujemy go również w naszej branży! Blockchain pomaga nam przeprowadzać transakcje w dowolnym miejscu za niewielką opłatą.

Możemy również wykorzystać ich funkcję inteligentnego kontraktu, aby każdy projekt odniósł ogromny sukces. Przy tych wszystkich zmianach platforma zaprojektowana wyłącznie dla naszych firm nie byłaby złą rzeczą, prawda??

Absolutnie nie! Wyobraź sobie platformę, na której cała nasza sieć biznesowa łączy się ze sobą bez żadnego wyższego scentralizowanego upoważnienia.

Co? Myślisz, że to niemożliwe? Oczywiście, że nie!

Nowa nazwa drastycznie rośnie w siłę, gdy mówimy. Nazywa się VeChain (VEN)!

Więc czym jest VeChain (VEN)?

Cóż, VeChain to nowa platforma blockchain, która może połączyć wszystkie branże w jednym miejscu.

Całkiem fajnie, nie sądzisz? Zobaczmy, „co to jest VeChain (VEN)?” I jak działa system.

Co to jest VeChain: inne spojrzenie na biznes

VeChain (VEN) wykorzystuje zdecentralizowaną strukturę łańcucha bloków do ustanowienia platformy. Tak więc, jak każda inna technologia blockchain, VeChain ma również podstawową strukturę podstawowej platformy blockchain.

Ale programiści w dużym stopniu zaktualizowali skale. Platforma jest teraz skalowalnym, niezawodnym i rozproszonym systemem organizacyjnym działającym bez konieczności posiadania jakiegokolwiek organu centralnego.

Uzyskasz również dostęp do wszelkich informacji związanych z produktami, z którymi masz teraz do czynienia. Ale żeby to zrobić, musisz być akcjonariuszem. VeChain umożliwia wszechstronny widok dowolnego produktu. Ten poziom dostępu łączy różne operacje biznesowe, takie jak zarządzanie łańcuchem dostaw.


cyfryzacja świata

Kredyty obrazkowe: VeChain WhitePaper

Podobnie jak jego nazwa VeChain, łączy wszystkie części firmy i zapewnia owocny wynik. Zarządzanie łańcuchem dostaw nigdy nie może być łatwiejsze niż to.

Korzystanie z VeChain do obsługi protokołów oznaczałoby 100% przejrzystość między klientem a organizacją biznesową. Więc nie ma już miejsca na oszustwa!

Czy to nie jest świetne?

Przeanalizuję bardziej ich sieć i proces pracy w tym ostatecznym przewodniku dla początkujących: czym jest VeChain (VEN), aby wyjaśnić sytuację.

Historia VeChain i kwalifikacje zespołu?

Podróż VeChain rozpoczęła się w 2007 roku. Moneta została wypuszczona niedawno w 2014 roku. Na wczesnym etapie próbowała stworzyć sieć blockchain dla IoT w 2016 roku. Następnie nawiązała współpracę z wieloma wiodącymi firmami w zakresie logistyki, towarów luksusowych żywność, narkotyki, a nawet rolnictwo.

Teraz VeChain posiada swoje biura w Tokio, Paryżu, Singapurze i Szanghaju!

Była to pierwsza kryptowaluta, która wywarła znaczący wpływ na rzeczywisty świat i zapewniła porozumienie z chińskim rządem.

W ciągu zaledwie pięciu miesięcy zajął 16 miejsce wśród wszystkich kryptowalut, co jest ogromną transakcją. Następnie zmienił nazwę na VeChain Thor dzisiaj (30 lipca) i ostatecznie stał się platformą dla branż biznesowych.

Wiesz co? VeChain to pierwsza kryptowaluta, która nie przyniosła żadnych ujemnych zwrotów w ciągu pierwszych trzech miesięcy. Porozmawiaj o wpływie, prawda?

Zamiast tego zyskał ponad 28% w kwietniu 2018 roku.

Zespół VeChain jest stale ulepszany, a ich centrala znajduje się w Singapurze. Sunny Lu, dyrektor generalny VeChain (VEN), cieszy się sporą sławą w społeczności blockchain.

Przed VeChain założył kolejną firmę o nazwie Qtum, która jest jednym z największych rekinów na rynku kryptowalut. Był związany z Louis Vuitton China.

Oryginalny zespół składa się z ponad 90 pracowników, prawie wszyscy z nich to programiści. Dyrektor techniczny grupy, Gu Jianliang, ma 18 lat doświadczenia w tej niszy. COO Kevin Feng, przez 12 lat pracował nad wieloma innymi projektami technicznymi wraz z VeChain!

Widzisz więc, że każdy czołowy członek tego zespołu ma wysokie kwalifikacje, aby uczynić to wielkim sukcesem.

Dodam również więcej szczegółów na temat niedawnej premiery VeChain Thor w tym przewodniku „Czym jest VeChain (VEN)”.

VeChain Thor’s Launch: The Beginning of a New Era

Na dzień dzisiejszy VeChain z powodzeniem uruchomił MainNet VeChain Thor. Pierwszy blok został pomyślnie wydobyty o godzinie 08:00:09. Wraz z tym blokiem rozpoczyna się nowa podróż VeChain. Inne bloki są obecnie tworzone przez 101 Węzłów Głównych Władz.

Tak więc przez kilka dni VeChain Thor zajmie trochę czasu, zanim będzie w pełni funkcjonalny. MainNet pozwoli teraz wszystkim użytkownikom VeChain na obsługę ich własnych transakcji i obsługę zdecentralizowanych aplikacji.

Po premierze prezes VeChain, Sunny Lu, pożegnał się z Ethereum. VeChain jest wynikiem inspiracji z Ethereum. Technologia blockchain uruchomiła nawet maszynę wirtualną Ethereum, aby była kompatybilna ze wszystkimi projektami opartymi na Ethereum.

Chociaż Ethereum to zainspirowało, nadal posiadało własny zestaw kodów do optymalizacji całej branży i obejmujący różne mechanizmy biznesowe.

Dodano również kilka dodatkowych funkcji. Ale teraz jest wreszcie wolny od Ethereum i zaczyna jako zupełnie nowy podmiot.

Zobaczmy teraz, jakie zmiany wprowadzili.

Oś czasu VeChain lauch

Kredyty obrazkowe: VeChain WhitePaper

Co to jest podsumowanie nowej aktualizacji VeChain?

  • Nowe bloki VeChain Thor: Sieć MainNet działa i obecnie tworzy nowy blok co piętnaście sekund.
  • Migracja: VeChain był prywatnym blockchainem po pierwszym uruchomieniu w 2014 roku. Obecnie, wraz z nową wersją domeny publicznej, sieć może wreszcie migrować do publicznego łańcucha bloków. Każdy istniejący dApps wkrótce rozpocznie migrację i doda wartość do całego systemu.
  • Stan synchronizacji: Windows i MacOS pozwolą Ci sprawdzić aktualny stan całej sieci Thor. Możesz zobaczyć tokeny VET i saldo VTHO po zalogowaniu się do sieci. Dzięki temu będziesz mógł również śledzić proces swojego konta!

Wymiana tokenów

Jeśli chcesz w pełni korzystać z VeChain Thor, musisz zamienić istniejący token VEN na token VET. W końcu otrzymasz walutę opartą na VeChain zamiast tokena opartego na Ethereum. Token ERC20 VEN stanie się teraz VET.

Wymiana tokenów rozpocznie się w połowie lipca, ale daty mogą się różnić. Po pierwsze, giełdy zamienią istniejącą VEN na VET. Racja wymiany VEN będzie wynosić 1: 100. Oznacza to, że za każdą VEN otrzymasz 100 tokenów VET podczas całego procesu wymiany.

Dlaczego wzrost?

Cóż, chodzi o zwiększenie całkowitej liczby dostaw VeChain Thor na rynku. Ułatwi to dostęp. Niektóre popularne giełdy, takie jak Kucoin, Binance i Bithumb, oświadczyły, że automatycznie zmienią tokeny dla swoich użytkowników. Użytkownicy nie musieliby nic robić, aby dokonać zamiany.

Tak więc, jeśli kupiłeś tokeny VEN na tych giełdach, nie musisz się martwić o zamianę.

Co to jest klient VeChain Thor Sync?

Klient Thor Sync umożliwi Ci dostęp do podstawowej sieci VeChain Thor. To trochę podobne do etherscan.io. Dzięki klientowi uzyskasz łatwy dostęp do skanowania adresów, przejść, a nawet bloków dostępnych w sieci.

Cóż, obecnie jest dostępny tylko na MacOS i Windows. Możesz go również pobrać ze strony Github Releases.

VeChain New Wallet System

Teraz, gdy ma swój własny oddzielny MainNet, logiczne jest, że ma do tego oddzielny portfel. VeChain Thor może teraz wysyłać i odbierać tokeny VET i Thor Power Token. Nowy portfel zapewni bezpieczeństwo Twojego kształcenia i szkolenia zawodowego, a aby uzyskać do niego dostęp, musisz zachować zapasowe hasło kluczowe.

Do 1 sierpnia, po zakończeniu wymiany, monitorowanie węzłów X będzie kontynuowane i do końca sierpnia VeChain Thor zostanie zintegrowany z portfelami sprzętowymi, takimi jak Ledger Nano S.

VeChain rzuca światło na rzeczywistą sytuację

Chcesz wiedzieć, jak to działa? Cóż, pozwólcie, że dam wam przykład, aby oczyścić tę scenę.

Obecnie świat przechodzi poważne kryzysy. Jednym z ogromnych wyzwań jest radzenie sobie z lekami niespełniającymi norm i podrobionymi. Wyobraź sobie, że firma farmaceutyczna w USA posiada wyłączny patent na lek.

Lek jest produkowany tylko w USA i nigdzie indziej. Po wyprodukowaniu leku jest wysyłany na cały świat. Powiedzmy, że niektórzy w Australii potrzebują tego leku.

Aby dostać ten lek do niego, musi przebyć dużą odległość, nie wspominając o szczególnej opiece, jakiej może potrzebować, aby był bezpieczny.

Struktura biznesowa VeChain

Kredyty obrazkowe: VeChain WhitePaper

Spójrzmy na specyfikacje, że musi być przechowywany w temperaturze powyżej zera i poniżej pięciu stopni Celsjusza. Leku nie można również wysłać drogą lotniczą, ponieważ ciśnienie powietrza zmienia się w transporcie lotniczym. Musisz również upewnić się, że lek jest autentyczny i pochodzi wyłącznie z wiarygodnego źródła.

Jak więc odpowiednio zarządzać wszystkimi tymi specyfikacjami? Czy możesz zapewnić w 100% czysty i autentyczny produkt bez błędów ludzkich?

Nie sądzę.

To jest sytuacja, w której do gry wkracza VeChain.

Jakie jest rozwiązanie VeChain dla tego problemu?

Aby poradzić sobie z sytuacją, VeChain używa innej metody. Digitalizuje cały proces od wysyłki do dotarcia do pacjenta w Australii. VeChain oznaczy każdy produkt szczególnym, unikalnym identyfikatorem, którego nie można już modyfikować.

Przypisuje również produktom czujniki i identyfikatory RFID. Czujniki te będą rejestrować, a nawet transmitować produkty otaczające środowisko i stan. Informacje te zostaną automatycznie zarejestrowane w sieci blockchain.

Ponieważ sieć jest łańcuchem publicznym, interesariusze zaczynając od producenta, dostawców, a nawet klienta, otrzymają informacje z systemu bez żadnych problemów.

jak działa Vechain

Kredyty obrazkowe: VeChain WhitePaper

Dlatego następnym razem, gdy zamówisz produkt z zagranicy lub z dowolnego miejsca, będziesz mógł dokładnie sprawdzić, gdzie i jak jest produkt!

Uważam, że ta nowa technologia lub metoda jest całkiem intrygująca. Wyobraź sobie, ile czasu i pieniędzy pozwoliłoby to zaoszczędzić na dłuższą metę, a także możesz bez problemu uzyskać autentyczne produkty.

Proces pracy

Producenci muszą używać unikalnego identyfikatora, który jest zgodny z systemem VeChain na każdym produkcie podczas procesu pakowania. To trochę jak urządzenie śledzące, które rejestruje również inne informacje.

Jeśli chcesz zobaczyć paczkę, będziesz potrzebować aplikacji czytnika RFID VeChain. Aplikacja działa na każdym telefonie komórkowym, więc konsumenci będą musieli się tylko zalogować i sprawdzić, gdzie się znajduje i czy jest autentyczna, czy nie!

Sztuczka polega na umieszczeniu tagów w określonym czasie. Jeśli producenci mogą to ustawić, gdy nie ma możliwości fałszowania, nie będą już musieli martwić się o podrabiane leki. W ten sposób nikt nie będzie w stanie wymienić narkotyków ani zrobić nic, co mogłoby zaszkodzić zawartości.

Dzięki temu można również monitorować temperaturę i ciśnienie powietrza!

Skąd się wzięły, jest o wiele więcej.

VeChain Thor: Superbohater dla biznesu

Nie chodzi tylko o narkotyki. Możesz użyć tych samych metod do śledzenia innych produktów. To wielka rewolucja dla producentów, ponieważ mogą teraz wreszcie zaznać spokoju i uzyskać odpowiedni kanał, którego potrzebują.

Ethereum to także kolejna świetna platforma korzystająca z szerokiej gamy zdecentralizowanych aplikacji. Podobnie, VeChain wykorzystuje również platformę blockchain. W tym celu wykorzystuje usługi w chmurze wraz z Internetem Rzeczy (IoT) i zapewnia usprawnienie działań biznesowych.

VeChain nawiązał już współpracę z europejską luksusową marką skórzaną. Firma integruje chipy NFC ze swoimi produktami skórzanymi, a następnie wysyła je do swoich klientów. W ten sposób klienci mogą samodzielnie zweryfikować autentyczność.

wszystkie luksusy razem w VeChain Thor

Kredyty obrazkowe: VeChain WhitePaper

Nie tylko to, ale mogą również znaleźć zastosowanie w przemyśle samochodowym. Producent prześle szczegóły samochodu do sieci blockchain, w tym części zamienne, serwis i ich autentyczność.

Mogą również zawierać wszelkie zapisy dotyczące kradzieży lub polisy ubezpieczeniowe wraz z samochodami. Tak więc, gdy wszystkie te informacje są przesyłane, każda strona może z nich korzystać, na przykład firma ubezpieczeniowa lub partnerzy serwisowi i wiele innych.

Możesz również użyć VeChain w sektorze rolniczym. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć monitorowanie danych w czasie rzeczywistym i sprzęt pomiarowy. W ten sposób uzyskasz najwyższy poziom wydajności, jaki może dać Twoja farma.

Dzięki temu nie tylko pozbywa się podrobionych produktów, ale także zapewnia najlepszą możliwą wydajność.

Przewidywanie i status cen VeChain

Po pierwszym wydaniu ICO ceny gwałtownie wzrosły, jak ktokolwiek inny. Teraz ceny są stabilne i wahają się od 9,45 do 2,48 USD, zgodnie z CoinMarketCap. Mimo że spadł nieco niż w zeszłym tygodniu, nadal utrzymuje się na rynku.

Wykresy i status VeChain

Kredyty obrazkowe: CoinMarketCap

Token w obiegu wynosi teraz 550 061 872 VEN, a całkowita ilość dostaw to 873 378 637 VEN.

Dzięki tak ogromnej ilości podaży branża dysponuje teraz kapitałem w wysokości 1 364 477 980 USD! Wartość rynkowa to wielka sprawa dla firmy blockchain!

VeChain zajmuje teraz 17 miejsce wśród kryptowalut 1597. Biorąc pod uwagę jej rozwój, można tylko założyć, że wkrótce będzie to jedna z 10 najlepszych kryptowalut na świecie.

Token VEN / VET

Szukasz tokenów VEN lub chcesz zainwestować w VeChain?

Wszyscy handlowcy VeChain są popularni. Handlowcy VeChain są Binance, HitBTC, COSS i BIgOne. Możesz jednak kupić tę kryptowalutę tylko za pomocą innych kryptowalut, takich jak Ethereum lub bitcoin.

Kupowanie za bezpośrednie pieniądze nadal nie jest możliwe. Sieć ma tylko 111 węzłów na całym świecie. Wraz z wydaniem VET zamiana nastąpi w połowie lipca, a potem będą dostępne na giełdach.

VeChain Mining

Zanim nie mogłeś wydobyć VEN. VEN był dostępny tylko w tokenach i możesz je kupić na różnych giełdach. Możesz także zdobyć tokeny z corocznej sprzedaży tokenów. Wraz z uruchomieniem nowej domeny publicznej prawdopodobnie zostaniesz nagrodzony monetami VET opartymi na algorytmie konsensusu.

Na dzień dzisiejszy tylko 41% tokenów jest już rozdystrybuowanych wśród interesariuszy.

Ponieważ nie mieli żadnych monet, nie uruchomili jeszcze wyznaczonego portfela. Chociaż firma zapowiadała, że ​​rozpocznie ją 9 lipca 2018 r., To jednak musimy poczekać, aż się zacznie. Do tego czasu możesz używać portfeli opartych na Ethereum do przechowywania plików Żetony VEN takich jak Mist, MyEtherWallet i MetaMask i poczekaj na wymianę tokena.

Partnerstwa VeChain

VeChain powoli rozszerza działalność, docierając do różnych organizacji. Jednym z ich wiodących partnerów jest PWC.

PWC to renomowana profesjonalna platforma usługowa. Razem chcą uruchomić zewnętrzną platformę serwisową dla wszystkich uczestników.

Lista przechodzi do DNV GL, globalnej firmy ubezpieczeniowej. Lista obejmuje również DIG (importer win), Renault (francuski producent samochodów), Jiangsu Printed Electronics i wiele innych.

Więc jaki jest motyw VeChain do współpracy z tak wieloma branżami?

Agregacja do głosowania

Kredyty obrazkowe: VeChain WhitePaper

Naprawdę proste. Wraz z PWC VeChain wzmacnia swój rynek z każdym klientem. VeChain nawiązał również współpracę z rządem chińskim. Chiny wykorzystają to, aby zapewnić przejrzystość w swoich planach budowy.

Wciąż rozwijają wiele miast i chcą do tego wykorzystać usługi VeChain. BMW potwierdziło również zapowiedź współpracy z VeChain. Niektórzy twierdzili, że to nieprawda, ale BMW potwierdziło to stwierdzenie.

Konkurenci VeChain

Jeśli myślisz, że jest to jedyna kryptowaluta, która łączy blockchain z łańcuchem dostaw, to bardzo się mylisz. Na rynku są inne konkursy. Stratis i Request Network obiecują również ten sam typ systemu strategicznego.

To tylko z powodu całego partnerstwa VeChain jest daleko do przodu w wyścigu. Jednak ponieważ łańcuch dostaw jest w prawie wszystkich branżach, pojawią się nowe kryptowaluty, które będą konkurować z VeChain.

Z drugiej strony Chiny tak naprawdę nigdy nie zaakceptowały kryptowalut, dlatego większość kryptowalut nie mogła wejść na ten rynek. Jednak uzyskanie dostępu do VeChain na poziomie krajowym to z pewnością ogromna sprawa.

Więc na razie można śmiało powiedzieć, że przynajmniej nie mają tak dużej konkurencji na rynku.

Mapa drogowa VeChain

VeChain przygotowuje w tym roku wiele kamieni milowych. Wszystko zacznie się wraz z wprowadzeniem wersji 3.0. Ich platforma otrzyma ogromną aktualizację. Ponadto uruchomili już VeChain Thor w dniu dzisiejszym (30 czerwca).

To ulepszenie oznacza również ulepszenie technologiczne. Po aktualizacji znacznie łatwiej będzie tworzyć aplikacje dApps dla firm.

Po sfinalizowaniu tego wszystkiego przyjmą dwa rodzaje tokenów VET (obecnie VEN) i Thor Power Token. Podstawowym tokenem nadal będzie VET (zmieniono nazwę z VEN), ale użytkownicy otrzymają token Thor Power jako punkt nagrody.

Możesz pozwać te tokeny Thor Power, aby uruchomić inteligentny kontrakt lub inne dApps w sieci.

Następna aktualizacja nastąpi w drugim kwartale 2018 roku, czyli w wersji 4.

Uwaga końcowa

Jak dotąd wiesz, „czym jest VeChain (VEN)” i jak działa ich blockchain. Jeśli porównamy to z innymi niedawnymi platformami, VeChain zawsze zdobędzie zwycięski puchar. Z czasem partnerstwa się rozwijają, a VeChain staje się jedną z wpływowych branż na świecie.

Zespół programistów ciężko pracuje i w końcu to się opłaca.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map