Każdy blockchain wprowadza dla nas nowy token. Według CoinMarketCap na dzień dzisiejszy istnieje ponad 1600 kryptowalut. Wraz z rozwojem nowej rewolucji blockchain, te tokeny z pewnością ułatwiają zarządzanie życiem online.

Ludzie mogą teraz używać tokenów do transakcji online. Niektórzy mogą nawet używać tokenów do kupowania zdecentralizowanych aplikacji!

Jest więc praktycznie normalne, że ludzie są bardziej zainteresowani wykorzystaniem tokenów jako usługi płatnej dla swoich firm.

Czy jesteś jednym z nich? W takim razie dlaczego nie wypróbujesz platformy Waves?


Zastanawiasz się, „czym jest blockchain Waves?” Cóż, jest to platforma blockchain, która pomoże Ci tworzyć własne, dostosowane tokeny!

Całkiem fajnie, prawda? Przeczytaj więcej na ten temat w tym przewodniku „Czym jest blockchain Waves”.

Co to jest Waves Blockchain: platforma pełna potencjału?

Fale nie są podobne do innych platform. Dzięki temu możesz szybko stworzyć swój własny, dostosowany token bez żadnych kłopotów. Może chcesz uruchomić nowy projekt i potrzebujesz do niego finansowania społecznościowego lub chcesz zbudować program typu lojalnościowego z nagrodą.

W obu tych przypadkach możesz potrzebować zupełnie nowego typu tokena, aby zainteresować ludzi. Platforma Waves z pewnością Ci tutaj pomoże. Tworzenie organizacji w aplikacji nigdy nie będzie wygodniejsze bez tej wspaniałej technologii.

Opierając się na ich stronie internetowej i oświadczeniach zespołu, zaprojektowanie samego tokena zajmie Ci tylko jedną minutę! To bardzo szybki wynik dla platformy blockchain.

Ale rzecz polegałaby na tym, że zajęłoby to tyle czasu, ile potrzebujesz, a następnie zaprojektowałoby to w oparciu o to. Nie dajmy się tutaj zbytnio ponieść!

Platforma obejmuje również ich własną zdecentralizowaną wymianę. Możesz użyć tej giełdy, aby wymienić swój nowo zaprojektowany token w parze handlowej z innym istniejącym tokenem.

W tym przewodniku „Co to jest Waves Blockchain” opowiem teraz więcej o platformie i jej prawdziwym działaniu.

Jak działa platforma Waves?

Proces przebiega zupełnie inaczej niż w przypadku typowej platformy blockchain. Platforma Waves robi to przede wszystkim jako załącznik do całej sieci. Główny problem z tym dziwnym procesem jest dość podobny do typowej sieci blockchain.

Jeśli użyją tej typowej metody do tworzenia nowych tokenów, będą musieli aktualizować centralną platformę sieciową przy każdym nowy token wprowadzone do systemu.

Ta metoda nazywa się hard fork i jest jednym z nieodłącznych problemów technologii blockchain. Jednak firma Waves zapobiegła temu problemowi, wprowadzając nowe typy transakcji jako wtyczki do sieci.

Jak działają fale

Źródło zdjęcia: dokument Waves WhitePaper

Dzięki temu użytkownicy będą mogli korzystać z nowych transakcji jako rozszerzenia sieci podstawowej. W ten sposób nie będą potrzebować żadnego hard forka, aby cała strategia zadziałała. Nie wszyscy klienci korzystaliby z innego typu transakcji.

Typowi klienci nadal będą mogli korzystać z niestandardowego procesu transakcji za pośrednictwem sieci głównej.

Istnieją trzy różne typy transakcji Waves, które mogą być uruchamiane w systemie. Zawierają:

 • Zdecentralizowana wymiana (DEX)
 • Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT)
 • Pełna anonimowość

1) Zdecentralizowana wymiana

Zdecentralizowana wymiana zmniejszy ryzyko scentralizowanego systemu. Zwykle istnieje wiele problemów związanych ze scentralizowaną wymianą, takich jak kwestie bezpieczeństwa, wolność użytkownika itp.

Giełdy mają bezpośrednie połączenie z Twoim portfelem, a jeśli jest zdecentralizowany, nie ma szans, że zostanie zhakowany. Oprócz tego będziesz cieszyć się brakiem ograniczeń w wypłatach i transakcjach oraz nie ma szans na zamrożenie konta.

Otrzymasz pełną kontrolę nad swoim kontem, tak jak na to zasługujesz.

Aby sparować, kupować i sprzedawać token, DEX ma zautomatyzowany system, który może przetworzyć zamówienie, jeśli zostanie spełniona określona umowa.

Otrzymasz wiele opcji na zdecentralizowanej giełdzie, takich jak Bitcoin / USD, Bitcoin / Litecoin, Ethereum / Bitcoin i wiele innych. Są to jednak tylko 3% całkowitego wolumenu tokena.

Najwyższy wskaźnik wolumenu należy naturalnie do pary Waves / Bitcoin i jest również najpopularniejszy.

2) Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT)

Ten jest głównym celem platformy Waves. Dzięki temu będziesz mógł tworzyć niestandardowe tokeny, a także przenosić je w całym systemie. Token musi zostać zaprojektowany z klientem lite.

Klienta znajdziesz w jego witrynie internetowej i możesz z niej korzystać bezpośrednio lub pobrać na iOS i Androida.

Każdy utworzony token może zrobić wszystko. Możesz go kupić, sprzedać, wymienić na coś innego, a nawet dokonać transakcji bez centralnego organu. Ponieważ będziesz dostosowywać monetę, możesz zrobić to, co chcesz.

Ale aby stworzyć nowy token, potrzebujesz Waves. Typowa stawka to jedna fala na każdy żeton.

Na razie ponad 7000 niestandardowych tokenów jest wprowadzanych jako rozszerzenia w sieci. Wraz z każdym nowym tokenem wartość rynkowa Fal znacznie wzrasta.

3) Całkowita anonimowość

Chociaż będziesz musiał podać dodatkowe informacje, aby przetworzyć wszystkie transakcje fiat w sieci, nadal główna wymiana kryptowalut na kryptowaluty jest wykonywana anonimowo.

Oznacza to, że nikt nie może prześledzić Cię wstecz tylko po Twoich transakcjach na giełdzie.

Czym jest architektura Waves Blockchain?

Struktura architektury Waves znacznie różni się od typowej sieci opartej na blockchain. Problem ze skalowaniem może spowodować wiele szkód dla fal, dlatego zapobiegli mu dzięki dwupoziomowej architekturze.

Ta architektura składa się zarówno z pełnych, jak i lekkich węzłów w celu utrzymania całego systemu. Jest to sprzeczne z typowym systemem nadzoru sieci z pełnym węzłem.

Co to jest Waves Blockchain: Jak działa MRT

Źródło zdjęcia: Blog Waves

Architektura dwuwarstwowa

Lekkie węzły w sieci nigdy nie pobierają w pełni łańcucha bloków. Zamiast tego zależą wyłącznie od pełnych węzłów. Pełne węzły potwierdzają transakcje, a inne interakcje w sieci i lekkie uzyskują z nich informacje.

Ta strategia jest nieco podobna do klienta lite SuperNET. SuperNET to wyjątkowy klient, który został pomyślnie wdrożony w projekcie NXT.

Ale jak utrzymują zaufanie między tymi dwoma typami węzłów?

To proste. Korzystają z innej platformy o nazwie Scorex. Ta platforma umożliwia lekkim węzłom uzyskiwanie tylko bieżących informacji o sieci z pełnych węzłów. Dzięki temu nigdy nie muszą pobierać całej historii transakcji.

Po uzyskaniu aktualnego stanu sieci te lekkie węzły przetwarzają następnie inne weryfikacje płatności.

Przewidywanie cen fal i tokeny: Leasing Proof of Stake (LPoS)

Dostępna w obiegu ilość żetonów Fal wynosi 100 000 000 fal. Ale w jaki sposób sieć sprawdza poprawność procesu?

Wykorzystuje specjalny algorytm konsensusu Proof of Stake, aby w pełni utrzymać system. Algorytm Leased Proof of Stake pozwoli Ci wydzierżawić tokeny do pełnych węzłów, aby uruchomić całą platformę.

Aby uruchomić pełny węzeł, musisz wydzierżawić co najmniej 10 000 wave’ów. Jednak to normalne, że nie masz w swoich rękach tylu żetonów. Zamiast tego możesz dołączyć do publicznej puli wydobywczej, a następnie wydzierżawić swoje tokeny.

Według CoinMarketCap, obecnie cena Waves wynosi 3,02 USD i może wzrosnąć do 15 USD!

wykres fal

Kredyty obrazkowe: CoinMarketCap

Przyjrzyjmy się teraz niektórym historycznym kontekstom Waves w tym przewodniku „Czym jest Waves Blockchain”.

Czym jest historia i plany na przyszłość Waves Blockchain?

Spora liczba członków zespołu pracowała wcześniej nad innym projektem dla NXT. Jednak według nich NXT nie był wystarczająco satysfakcjonujący. Brakowało problemów rozwojowych, dystrybucji monet i wielu innych.

Dlatego opuścili projekt i założyli swój własny, obecnie znany jako Waves.

Jednak nie rozwidlili go z NXT; postanowili zbudować system od podstaw. Najbardziej znaczącą różnicą między tymi dwiema technologiami blockchain jest integracja fiat w systemie blockchain Waves.

W 2016 roku Waves wreszcie rozpoczął swoją podróż.

Obecnie firma jest partnerem Deloitte. Dlaczego? Cóż, chcieli, aby ich użytkownicy korzystali z usług ICO. Współpracują również z rosyjskim krajowym depozytem rozliczeniowym, aby stworzyć podstawy do dystrybucji aktywów cyfrowych.

Fale zawsze byłyby w klasie z konkurentami inteligentnych kontraktów, głównie z Ethereum. Ethereum jest obecnie jedną z największych nazw w branży blockchain, a inne projekty, takie jak NXT, NEO i Lisk, również podążają tą samą ścieżką.

Z drugiej strony, Waves stosuje inne podejście, które jest zbyt proste w użyciu. Każdy token, który tworzysz w systemie, ma oczywiście pewne ograniczenia, ale są one niezwykle łatwe do wykonania!

W 2018 roku przyniosą inteligentne kontrakty, komunikator blockchain, blockchain v2.0 i wiele innych.

Mapa drogowa fal

Źródło zdjęcia: Blog Waves

Kurs handlowy

Podczas dystrybucji ICO w 2016 roku zebrali dużą sumę 16 milionów dolarów. Po wydaniu ICO stawki szybko wzrosły o 80% więcej niż początkowa wartość monety. Token wydaje się być względnie ustabilizowany i wynosi około 0,20 $.

Cena znacznie się ustabilizowała do lipca 2017 r. Zaczęła rosnąć do 15,15 USD. Najprawdopodobniej było to przyczyną udostępnienia ich mapy drogowej i nawiązania współpracy z centrum ICO.

Potem zaczął opadać i znów znalazł się na stabilnym gruncie.

Skąd można kupić Waves?

Wielu z was może się zastanawiać, jak zdobyć Fale. Pozwól, że wyjaśnię to w moim przewodniku „Co to jest Waves Blockchain”. Więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

Będziesz mieć wiele opcji, aby je zdobyć.

Niewiele z nich to:

 • Wymiany
 • Krany
 • DEX

Wymiany

Kilka popularnych giełd handluje falami, takimi jak Bittrex i Binance. Ale nie można go kupić bezpośrednio za pieniądze fiducjarne. Będziesz musiał wymienić go na Ethereum lub Bitcoin. Po zakupie Bitcoin lub Ethereum możesz przenieść je do jednego z nich i wymienić na fale.

Możesz także skorzystać z określonych usług, takich jak Shapeshift lub Changelly, aby kupić Waves.

Krany

Jeśli masz mało budżetu, ale chcesz zdobyć kilka kryptowalut Waves, możesz wypróbować do tego krany. Co godzinę będą dawać małą porcję, ale hej! To jest całkowicie bezpłatne!

Musisz tylko podać publiczny adres swojej sieci Waves i udowodnić, że nie jesteś botem.

Możesz sprawdzić Wavesdrop w tej sprawie.

DEX

Platforma DEX platformy Waves jest dostępna do handlu z Waves. Zapewnia do tego różne pary handlowe. Możesz więc kupić bitcoiny, USD i Ethereum za Waves. Jednak bitcoin ma tutaj przewagę w tej kwestii.

Jak przechowywać kryptowalutę Waves

Najlepszym portfelem dla Waves byłby portfel lite dostarczony przez firmę. Mam na myśli to, co jest lepsze niż portfel samej firmy, prawda?

Jeśli zostawisz swoje tokeny na koncie wymiany, może ono zostać zhakowane lub przejęte przez inne władze.

Z drugiej strony portfel lite jest dostępny tylko online i będziesz mógł go używać jako rozszerzenia Google Chrome. Możesz także korzystać z portfela na urządzeniach mobilnych. Portfel jest wyjątkowo bezpieczny i gwarantowany przez samą firmę.

Nie zapomnij wydzierżawić swoich tokenów podczas ich przechowywania. Zapewni ci to wsparcie systemu, a także zdobędzie nagrody.

Wydawanie fal

Możesz używać kryptowaluty Waves jak każdej innej waluty opartej na blockchainie na rynku.

Może również przekształcić dowolne pieniądze fiducjarne w kryptowaluty, a proces ten jest licencjonowany. Pieniądze fiducjarne są następnie zamieniane na token Waves, a następnie odejmowane w celu konwersji na inne kryptowaluty.

Wystarczy, że podasz adres swojego portfela i będzie gotowe. Możesz go również używać do inicjowania inteligentnych kontraktów w sieci.

Jaka jest główna zaleta Waves Blockchain?

Platforma Waves

Źródło zdjęcia: Blog Waves

Platforma Waves ma mnóstwo zalet. Zobaczmy, czym one są, dobrze?

 • Bardzo własne monety lub żetony: Każdy użytkownik może łatwo dostosować token. Nie będą nawet musieli go kodować i móc swobodnie rozpowszechniać. Możesz wykorzystać ten proces dla ICO.
 • Ma wszystko: W przeciwieństwie do innych sieci blockchain, Waves wydaje się mieć wszystko! Ma swój własny system portfela, zdecentralizowaną wymianę, a także unikalną platformę do tworzenia tokenów.
 • Bez limitów: Większość giełd ma pewne ograniczenia podczas handlu. Ale nie w tym! Zdecentralizowana giełda pozwoli Ci handlować swobodnie i bez żadnych granic.
 • Bramki Fiat Money: Będziesz mógł użyć pieniędzy fiducjarnych, aby kupić tokeny na ich giełdzie.
 • Dobre parowanie DEX: Pary handlowe są niezwykle zaawansowane na platformie. Zapewnia solidne opcje handlowe.

Mining fal

Każdy użytkownik może używać LPoS i być pełnym węzłem. Ten proces pozwoli ci wykorzystać moc wydobywczą innych i szybciej przetwarzać transakcje. Z drugiej strony możesz również wydzierżawić swoją moc wydobywczą i otrzymywać za to opłaty transakcyjne.

Możesz to zrobić za pomocą komputera lub telefonu. To inny rodzaj górnictwa, a nie typowy styl górniczy.

Podsumowanie

Dotarliśmy do końca mojego przewodnika „Co to jest Waves Blockchain”. Jak dotąd, Waves wydaje się zapewniać prosty sposób dostosowywania własnych tokenów i korzystania z prostej funkcjonalności blockchain.

Platforma jest dla Ciebie odpowiednia, jeśli chcesz pozyskać fundusz społecznościowy lub użyć unikalnego tokena do prowadzenia firmy.

Stworzenie go nie zajmuje nawet dużo czasu, a opłata jest również tania. Jeśli będzie odpowiednio pielęgnowany, pewnego dnia może przekształcić się w ogromny przemysł.

Wizja platformy jest kreatywna, a to może być częścią nowej rewolucji.

* Zastrzeżenie: artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu zapewnienia żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me