Przewodnik dla początkujących: Co to jest Zcash?

Z dzisiejszego artykułu dowiemy się o Zcash. Odpowiemy na pytania takie jak „Co to jest Zcash”

Do tej pory widzieliśmy szeroką akceptację kryptowaluty. Dzisiejsze pokolenie szczególnie pozytywnie odnosi się do zdecentralizowanej waluty, ponieważ daje im ona możliwość przesyłania wartości bez ingerencji banków.

Kryptowaluta pierwszej generacji wprowadziła zdecentralizowaną gospodarkę. Ale to nie rozwiązało problemu prywatności. Tutaj pojawia się Zcash. W przeciwieństwie do Bitcoin, Zcash nie jest otwartą księgą. Jeśli korzystasz z Zcash, Twoje transakcje będą całkowicie ukryte przed innymi osobami korzystającymi z łańcucha bloków.

Co to jest Zcash?

ZCASH

Zcash to kryptowaluta, która zapewnia anonimowość i prywatność. Wszystkie informacje przesyłane między dwiema stronami za pomocą Zcash są szyfrowane i bezpieczne. Jest podobny do Monero, o którym omówiliśmy kilka postów wstecz.

Aby zapewnić anonimowość, Zcash używa zk-SNARK. Jest to specjalny dowód, który zapewnia bezpieczeństwo sieci. Może również użyć dowodu budowy. Korzystając z tych metod, wartości blockchain pozostają ukryte przed światem zewnętrznym.

Twardy limit Zcash jest podobny do Bitcoina. Oznacza to, że jest tam tylko 21 milionów monet.

ZCash Origins

ZCash pojawił się po raz pierwszy 28 października 2016 r. W tym dniu łańcuch bloków Bitcoin został podzielony na Zcash. Początkowo był to po prostu protokół Zerocoin. Następnie jego nazwa zostaje zmieniona na system Zeocash, a na końcu na Zcash.

Firma Zcash prowadzi firmę stojącą za ZCash. Jest również znany jako Zerocoin Electric Coin Company. Jest również założycielem i dyrektorem generalnym Zcash Zooko Wilcox. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w kryptowalutach i wykorzystał swoją wiedzę w zakresie kryptografii, aby zbudować Zcash, który chroni tożsamość użytkownika.

Jak działa ZCash?

Aby zrozumieć Zcasha w kategoriach laika, musimy przejść przez prosty przykład. Na przykład, jeśli próbujesz wysłać BTC innej osobie, będziesz musiał wysłać go na jej adres publiczny.


Po wysłaniu transakcji kontrolę przejmą górnicy. Będą wydobywać blok, w którym znajduje się Twoja transakcja. Po wydobyciu bloku Twoja transakcja zakończyła się sukcesem. Ma to jednak wadę. Nie ma żadnego protokołu prywatności.

Teraz spróbujmy dowiedzieć się, jak można to zrobić za pomocą Zcash. W Zcash nadawca może wybrać dwa sposoby dokonywania transakcji. Mogą wybierać między chronioną transakcją prywatną lub normalną, przejrzystą transakcją. Różni się to od innych monet zapewniających prywatność, takich jak Monero, w przypadku których istnieje tylko jeden sposób inicjowania transakcji.

Rodzaje transakcji zCash

Obsługiwane są dwa typy transakcji

Wybór daje użytkownikowi możliwość maksymalnego wykorzystania łańcucha bloków. Daje to, co najlepsze z obu światów. Czasami ważne jest, aby mieć przejrzystą transakcję. Można to zrobić, aby chronić interesy zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Na przykład, jeśli próbujesz kupić przedmiot od sprzedającego, musisz zachować przejrzystość, aby można było do niego również polecać w przypadku wystąpienia konfliktu.

W międzyczasie każdy może również wybrać transakcje chronione i trzymać się z dala od wścibskich oczu.

Aby upewnić się, że działa zgodnie z przeznaczeniem, Zcash używa zk-SNARKS. Możesz o tym przeczytać więcej tutaj.

Dystrybucja monet Zcash

Ponieważ jest rozwidlony z Bitcoin, ma również taką samą podaż 21 milionów monet. Przy obecnym tempie wydobycia szacuje się, że wszystkie monety zostaną wydobyte do 2032 roku. Trudność wydobycia wzrasta z każdym wydobyciem bloku. Oznacza to, że co cztery lata nagroda za wydobycie bloku jest zmniejszana o połowę.

Zcash nigdy nie był częścią dużego projektu ani nie miał na celu zbierania funduszy za pośrednictwem ICO. Dlatego jest finansowany przez zamkniętych inwestorów. Zainwestowali 1 milion dolarów, aby zapewnić mu ścieżkę rozwoju. Wszyscy inwestorzy otrzymali „Nagrodę Założyciela”, która stanowiła 10% całkowitej podaży w okresie 4 lat. Niektórzy ze znanych inwestorów to Roger Ver, Barry Silbert, Naval Ravikant i inni.

Wniosek

Zcash próbuje rozwiązać wady łańcucha blokowego pierwszej generacji. Zapewnia zarówno prywatność, jak i bezpieczeństwo. Nie narzuca też prywatności od samego początku. Jako użytkownik zawsze możesz zdecydować się na przeprowadzenie przejrzystej transakcji.

W chwili pisania tego tekstu Zcash świetnie sobie radzi na rynku. Jedna moneta Zcash kosztuje 230 dolarów. Więc co myślisz o Zcash? Skomentuj poniżej i daj nam znać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map