Kryptowaluty groszowe to te, które kosztują poniżej dolara za sztukę. Ale te kryptowaluty groszowe mają potencjał, aby uczynić Cię bogatym, a nawet bogatym. Biorąc to pod uwagę, wiele z tych kryptowalut to gówniane monety.

Analogia jest oparta na akcjach groszowych, gdzie cena byłaby poniżej dolara.

Nie masz pojęcia, czym jest kryptowaluta? Omówiliśmy to tutaj.

W tym artykule postaramy się szczegółowo wyjaśnić, czym jest kryptowaluta groszowa i jak kupić odpowiednią bez wpadania do dziury.


Źródło obrazu; IMDB

W filmie Wilk z Wall Street Jordan Belfort ― bohater ― jest maklerem giełdowym, który sprzedaje akcje różowego arkusza i ostatecznie buduje wokół niego imperium.

Akcje różowych arkuszy nie są rejestrowane na głównych giełdach i często są przedmiotem obrotu bez recepty. Nazwa pojawiła się, gdy notowania giełdowe są rozprowadzane na różowych arkuszach.

Aby zarejestrować firmę i handlować nią jako zapas różowych arkuszy, wymagana jest mniejsza zgodność z przepisami.

Jordan Belfort sprzedał nawet akcje firmy, której zarejestrowany adres to chata pośrodku pola uprawnego. Wykonał wiele nielegalnych ruchów i sprzedawał swoim klientom dosłownie gówno. Ostatecznie zapłacił za to cenę.

Film oparty jest na książce napisanej przez prawdziwego Jordana Belforta. Tak, wydarzenia w filmie miały miejsce w prawdziwym życiu.

Kryptowaluty Penny to rodzaj różowych papierów wartościowych. Ale wiesz, różowe prześcieradła też nie są nielegalne. Jordan Belfort wykorzystał skromną zgodność z przepisami i zarobił miliony dolarów, sprzedając nielegalne akcje za pośrednictwem różowych arkuszy.

Tak więc, podobnie jak akcje różowych arkuszy, nie wszystkie kryptowaluty groszowe są oszustwami. Są dobre. Musisz wybrać ręcznie, aby je odebrać.

Czy powinieneś kupić kryptowaluty Penny?

To zależy. Nawet wybranie jednej poprawnej kryptowaluty groszowej może na zawsze zmienić twoje życie finansowe.

Powiedzmy, że Bob jest zainteresowany kupnem kryptowalut groszowych.

Wybiera 10 różnych kryptowalut i inwestuje w każdą po 1000 USD.

Po 6 miesiącach 7 z nich stało się zupełnie bezwartościowych. Dwa z nich podwoiły swoją wartość. I jeden jest postrzelony tak daleko, że jego wartość wzrosła 100 razy.

Ryzykując 10000 USD i strategicznie je inwestując, Bob znalazł jedną żyłę złota, która przyniosła mu 10-krotny zysk.

Można by pomyśleć, że stukrotny wzrost wartości to przesada. Ale historia mówi inaczej.

Teraz liderzy tacy jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) i Litecoin (LTC) są kiedyś kryptowalutami groszowymi. Te kryptowaluty istniały od czasu, gdy nie było dużego zainteresowania krypto-aktywami. I faktycznie, wtedy też rynek nie był zatłoczony.

W każdym razie te czasy już dawno minęły. Ale możliwości jest wciąż wiele. Musisz tylko wiedzieć, jak je złapać.

W dzisiejszych czasach wg CoinMarketCap, dostępnych jest 1644 kryptowalut. I nie jest trudno znaleźć sporo kryptowalut groszowych.

Jak więc wybrałbyś kryptowalutę groszową, która przyniesie Ci ogromne zyski?

Strategie kupowania kryptowalut Penny

W tej sekcji omówimy, czego szukać w kryptowalutach groszowych i jakie sygnały niebezpieczeństwa należy zidentyfikować oraz jak uniknąć kupowania gównianej monety.

Podstawy

Bitcoin został stworzony, aby być elektronicznym systemem płatności peer-to-peer, który nie wymaga zaufania stronom trzecim.

Platforma Ethereum została stworzona z przekonania, że ​​blockchain może zrobić znacznie więcej niż tylko kryptowaluty.

A więc jaki jest cel konkretnej kryptowaluty?

Czy rozwiązuje problem w świecie rzeczywistym? Jeśli nie, zapomnij o tym i przejdź do następnego. Zauważ, że ten sam problem miałby różne rozwiązania. Podobnie, wiele kryptowalut groszowych może próbować rozwiązać ten sam problem na różne sposoby. Musisz zważyć, który jest lepszy. Ale jak?

Weźmy Ripple (XRP) i Stellar Lumens (XLM).

Obie są sieciami płatniczymi i koncentrują się na płatnościach globalnych. Pomagają bankom, instytucjom finansowym i osobom fizycznym przyspieszyć transfery transgraniczne.

Główne instytucje, takie jak American Express, Santander i UBS, testują sieć Ripple.

Z drugiej strony organizacje non-profit, takie jak Fundacja Praekelt i podobne przedsiębiorstwa, korzystają z infrastruktury Stellar.

A teraz, jak wybrać jedną z nich? Dowiedzmy Się.

Ripple powstał w 2012 roku. Ponad 100 instytucji finansowych na całym świecie używa go w celach próbnych.

Stellar został uruchomiony w 2014 roku. Ale nie ma tak dużego zainteresowania jak Ripple, oba są w wiadomościach i pod radarem instytucji finansowej.

Maksymalna podaż obu kryptowalut to około 100 miliardów monet.

Oczywiście Ripple ma tę przewagę, że może się rozwijać w przyszłości. Ponieważ ma już ugruntowaną pozycję biznesową, z dużą liczbą klientów testujących swoją sieć.

Jednak lumenów Stellar mogą również dobrze rosnąć. Ale to wymaga czasu. Zamiast tego istnieje szansa, że ​​jeśli zainwestujesz w Ripple (XRP), uzyskasz lepszy zwrot z inwestycji (ROI), w porównaniu.

Pompy i zrzuty

Sztuczne podnoszenie ceny aktywów, a następnie sprzedaż w celu osiągnięcia zysków, jest znane jako Pump and Dump. Takie postępowanie jest nielegalne na tradycyjnych giełdach, takich jak NYSE (New York Stock Exchange).

Ponieważ nie ma odpowiednich regulacji dotyczących kryptowalut groszowych i rosną one z dnia na dzień jak grzyby po deszczu, pojawia się wiele schematów pompowania i zrzutu. Co więcej, łatwo jest manipulować kryptowalutami groszowymi, ponieważ ich cena jest bardzo niska.

Jak więc rozpoznać pompę?

Jeśli wieloryb – handlowiec z ogromnymi aktywami i wpływami rynkowymi – pompuje, trudno go złapać. Ponieważ nie można szybko uzyskać informacji i być tego pewnym. Nic tu nie możesz zrobić.

Ale są grupy posłańców Telegram, które organizują pompy i wysypiska. Tutaj musisz wiedzieć, kiedy rozpocznie się składowanie. Ponieważ wszystko to dzieje się w ciągu kilku minut. A bycie w złym kierunku i w złym czasie może cię drogo kosztować.

Dlatego lepiej unikać tego chciwego sposobu zarabiania pieniędzy.

Jak uniknąć wysypiska?

Kiedy cena kryptowaluty groszowej gwałtownie rośnie, lepiej trzymać się z daleka ―, ponieważ może to sygnalizować prawdopodobny schemat Pump and Dump.

Uważaj również na niezamówione oferty dotyczące informacji o możliwościach wypompowania i zrzutu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że za chwilę zapłacisz cenę za zyski kogoś innego.

Monety, które spadły na dno

W grudniu 2016 roku uruchomiono platformę kryptograficzną o nazwie BitConnet. Platforma ułatwiała pożyczki kryptograficzne i wymianę. Ponadto użytkownicy muszą posiadać tokenów BitConnect (BCC), aby uczestniczyć w platformie. To stworzyło ogromny popyt na BCC.

Z biegiem czasu BCC znalazło się w pierwszej dziesiątce kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej ― wartości wszystkich monet dostępnych na rynku.

Pod koniec 2017 roku, kiedyś token BitConnect był sprzedawany w okolicach 460 USD.

W połowie stycznia 2018 roku firma ogłosił zamykają platformę BitConnect z powodów prawnych i złych mediów.

Od tego czasu cena BCC drastycznie spadła, a teraz jest to jedna z kryptowalut groszowych, obecnie handlowana w okolicach 0,7 USD..

Monety takie jak BCC nigdy by się nie odzyskały. Inwestowanie w nie byłoby po prostu stratą pieniędzy.

Dlatego dokładnie przeanalizuj, dlaczego moneta spadła na dno. Jeśli widzisz kilka powodów, dla których moneta może ponownie wzrosnąć, zakup byłby dobrą opcją.

Całkowity limit dostaw

Całkowity limit podaży to liczba tokenów / monet określonej kryptowaluty, jaka byłaby kiedykolwiek dostępna na rynku

Weźmy jako przykład token Kin. Jego cena wynosi około 0,000193 USD. Całkowity limit dostaw wynosi 10 bilionów żetonów.

Jeśli cena wzrośnie, oznacza to, że wartość wszystkich 10 bilionów tokenów wzrosła. Ponieważ wolumen jest bardzo wysoki, cena Kin porusza się stosunkowo wolniej niż moneta o podobnej cenie i mniejszym limicie podaży.

Na przykład Bytecoin (BCN) ma około 184 miliardów tokenów, a w chwili pisania tego artykułu kosztuje 0,006071 USD. W podobnych warunkach rynkowych wartość Bytecoin rośnie lepiej niż wartość Kin.

Shitcoins

Są to kryptowaluty, które są po to, aby zarabiać pieniądze na ludziach, którzy je uruchomili. Mówiąc najprościej, shitcoiny są stworzone, aby cię unieszczęśliwić.

Jak je zidentyfikować?

  • Brak odpowiedniej oficjalnej strony internetowej. Witryna wygląda tak, jakby nawet nowicjusz mógł ją umieścić.
  • Oficjalny dokument nie jest dostępny. Albo ten dostępny nie jest profesjonalny.
  • Biała księga nie wyjaśnia projektu ani nie może przekonać Cię, jaki problem rozwiązuje.
  • Mapa drogowa projektu jest zbyt długa, aby uruchomić produkt. Nawet gdyby produkt został uruchomiony, do tego czasu rynek kryptograficzny miałby lepsze rozwiązania.
  • Zespół stojący za projektem nie zostaje ujawniony i pozostaje anonimowy. O ile zespół nie projektuje monety opartej na prywatności, nie ma powodu, aby pozostawać w cieniu.
  • Profile w mediach społecznościowych firmy lub projektu nie są dostępne.
  • Projekt nie jest dobrze sprzedawany. O projekcie wie znacznie mniej osób.
  • Wyszukaj projekt w google, jeśli nie możesz ich znaleźć na pierwszej stronie, prawdopodobnie nikt inny tego nie zrobi. A projekt może nigdy nie zyskać na popularności.

Wszystkie powyższe zasady mają odmienne zastosowanie do różnych kryptowalut groszowych. Musisz zdecydować o tym sam na podstawie swoich osobistych badań.

Badania osobiste

W świecie inwestowania nic nie jest w stanie przebić wiedzy zdobytej na temat aktywów dzięki osobistym badaniom. W rzeczywistości jest to bardzo potrzebne.

Pamiętaj, tragiczna bańka mieszkaniowa w USA w 2008 roku, w której miliony ludzi straciły pracę i domy. Nawet światowa gospodarka bardzo ucierpiała.

Bez właściwej oceny ryzyka udzielono kredytów mieszkaniowych. Na tych pożyczkach mieszkaniowych utworzono obligacje dłużne i jeśli pożyczkobiorca spłaci pożyczki w terminie, posiadacz obligacji otrzyma korzyść. Mimo że obligacje te były ryzykowne, agencje ratingowe przyznały im doskonałą ocenę.

Po zbadaniu te agencje ratingowe stwierdziły, że ich oceny to nic innego jak tylko opinie.

Teraz mówimy o inwestowaniu w kryptowaluty, które są w większości poza kontrolą rządu i trudne do zastosowania. Czasami nie jest nawet możliwe znalezienie oszustów stojących za oszustwami.

Dlatego przed podjęciem decyzji inwestycyjnych przeprowadź własne badania.

O czym należy pamiętać podczas zbierania informacji osobistych?

Wierz tylko informacjom z wiarygodnych źródeł. Na przykład Bitcoin Magazine, Forbes, NYTimes i Fortune to tylko niektóre z nich.

Jeśli coś jest zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, przed podjęciem działań musisz zadbać o czystość zmysłów. Wabienie jest preferowaną strategią używaną przez wielu oszustów. Bycie silnym emocjonalnie naprawdę ci pomaga.

Końcowe myśli

Wszyscy wiemy, że lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Musisz spędzić dużo czasu, zanim podejmiesz decyzję. A to jest gra na pieniądze. Należy unikać ufania przypadkowym ludziom. Nawet bliscy Ci ludzie mogą dać Ci złe rady na temat kryptowalut groszowych bez ich wiedzy. Wykonaj należytą staranność i poświęć czas niezbędny na podjęcie decyzji inwestycyjnych.

Dodatkowo musisz dowiedzieć się, kiedy sprzedać, a kiedy kupić. Nawet cuda w handlu kryptowalutami mogą się pomylić, taka jest niepewność rynku kryptowalut.

Inną dobrze znaną złotą zasadą jest: nie wkładaj pieniędzy, których nie możesz stracić, w kryptowaluty groszowe.

Musisz też zachować spokój, gdy sprawy nie układają się po twojej myśli. Najpierw przeanalizuj, dlaczego coś się wydarzyło i podejmij niezbędne działania. Nie rób niczego irracjonalnego, gdy wpadasz w panikę.

To wszystko zostało powiedziane, jeśli to wszystko wydaje ci się przytłaczające. Po prostu trzymaj się z dala od kryptowalut groszowych.

*Zrzeczenie się: Artykuł nie powinien być traktowany jako i nie ma na celu udzielania żadnych porad inwestycyjnych. Roszczenia przedstawione w tym artykule nie stanowią porady inwestycyjnej i nie powinny być traktowane jako takie. Przeprowadź własne badania!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me