Przewodnik dla początkujących po IOTA Blockchain

Co to jest IOTA?

IOTA to platforma rozwiązań typu blockchain i kryptowaluta, która została utworzona jako Internet rzeczy. Różni się od każdego innego projektu kryptowalut lub blockchain, ponieważ nie wykorzystuje tradycyjnego systemu blockchain. Zapewnia stosowanie inteligentnych kontraktów, które mogą stać się paliwem transakcyjnym. Odbywa się to za pomocą maszyn połączonych w jedną sieć. Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej 11 miliardów dolarów jest to siódma co do wielkości kryptowaluta obecna na rynku kryptowalut.

Jak działa IOTA?

IOTA nie wykorzystuje technologii blockchain, co odróżnia ją od innych popularnych monet, takich jak Ethereum czy Bitcoin. Dziennik Tangle jest używany przez Platforma oparty na grafie acyklicznym skierowanym na DAG. W przypadku Ethereum lub Bitcoin, bloki służą do prowadzenia ewidencji transakcji, która jest wykonywana przez użytkownika, ale w przypadku IOTA Tangle takie bloki nie są używane.

7 Cechy IOTA

Inteligentne kontrakty są efektywnie wykorzystywane i zarządzane przy pomocy IOTA. Moc obliczeniowa inteligentnych urządzeń może być udostępniana w czasie rzeczywistym w dowolnej części świata za pomocą „ekonomii rzeczy”. Niektóre inne funkcje, które IOTA oferuje swoim użytkownikom, obejmują:-

 1. Mikro-transakcje – Pomaga w przeprowadzaniu małych transakcji dzięki swojej splątanej architekturze. W wyniku tej funkcji pojawiły się nowe możliwości dla firm i umożliwiły im prowadzenie interesów z mniejszymi opłatami transakcyjnymi.
 2. Transfer danych – Dane są przesyłane za pomocą półki Tangle, która jest podstawową funkcją. Z pomocą IOTA między urządzeniami ustanawiane są uwierzytelnione i bezpieczne kanały. Dane są w pełni zabezpieczone przed manipulacją i uwierzytelniane za pomocą plątaniny. Oznacza to brak przestrzeni dla atakujących na dostęp do danych.
 3. Głosowanie – Bardzo łatwo jest bezpiecznie głosować online. Korzysta z internetu rzeczy, który umożliwia bezpieczne i bezpieczne przekazywanie danych organizacjom e-Governance.
 4. Maskowane wiadomości – Dane są wymieniane za pośrednictwem Tangle za pomocą maskowanych komunikatów (MAM) w sposób zaszyfrowany i uwierzytelniony. Mówiąc prościej, możemy powiedzieć, że za pomocą inteligentnych urządzeń możesz przesyłać wrażliwe i cenne dane z kwantowym zabezpieczeniem. Podobnie jak radio, każdy może udostępniać dowolne informacje wielu osobom. Aby odebrać nadawane dane, wystarczy dostroić się do określonej częstotliwości.
 5. Wszystko jako usługa – Zmienia wszystko w usługę. Możesz wydzierżawić w czasie rzeczywistym wszystko, co ma w sobie chip. Na przykład drony i narzędzia. Oprócz tego można dzierżawić moc obliczeniową, pamięć masową komputera, przepustowość Wi-Fi itp.
 6. Zero opłat transakcyjnych – Nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych od swoich użytkowników.
 7. Bez udziału górników – Jest to zdecentralizowana kryptowaluta, ponieważ w sieci nie ma żadnych górników. Osoby dokonujące transakcji w sieci aktywnie uczestniczą w konsensusie.

Jak kupić IOTA

Podobnie jak inne kryptowaluty, można je kupić za dolary lub w zamian za inne popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin lub Ethereum. Ponieważ na rynku dostępnych jest mnóstwo platform wymiany kryptowalut, najlepszą opcją jest zakup Ethereum lub Bitcoin na stronie, takiej jak Bitfinex lub Coinbase, i przeliczenie ich na walutę IOTA.

Zalety IOTA

 • IOTA zapewnia możliwość dopuszczenia mikrotransakcji wraz z operacjami z dużą prędkością. Jest to możliwe tylko przy pomocy Tangle.
 • IOTA różni się od każdego innego zwykłego łańcucha blokowego, co czyni go silną społecznością, ponieważ handlowcy mają w nich pełną wiarę.

Wady IOTA

 • Każda transakcja IOTA wymaga opłaty, nawet jeśli do zakończenia transakcji w rozproszonej księdze nie są potrzebne żadne tokeny. Użytkownik musi wydać moc obliczeniową, aby zakończyć transakcję.
 • W przypadku przyszłych inwestycji nie jest to dobra opcja do rozważenia, ponieważ w przypadku IOT IOTA nie jest walutą.

Słowa końcowe

IOTA to pierwsza w historii kryptowaluta korzystająca z rozszerzenia Internet przedmiotów (IoT). Zwiększa to zdolność maszyn do handlu usługami, towarami i informacjami w celu uzyskania dochodu. To ciekawy punkt widzenia na korzystanie z sieci bez transakcji.

IOTA to bardzo ciekawy projekt, który ma nieograniczone możliwości na rynku, aby pokazać swój potencjał. IOT będzie używany w każdej możliwej rzeczy, od inteligentnych pistoletów po inteligentne samochody, aby wygładzić potrzeby użytkownika. Ponieważ technologia jest skalowalna, a opłaty są niższe, sprawia, że ​​jest to obiecujący projekt, który może zostać przyjęty przez dużą liczbę traderów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map