Przewodnik po implementacji Blockchain: wzmocnij swoją firmę

Ten obszerny artykuł poprowadzi Cię do prawidłowego wdrożenia łańcucha bloków w istniejących lub nowych przedsięwzięciach biznesowych – z uwzględnieniem branżowych przypadków użycia i czynników ryzyka, na które należy uważać..

Stale rosnąca potrzeba nowej technologii zwanej „Blockchain” spowoduje rewolucyjne zmiany w naszym stylu życia. Nie tylko zwykli ludzie rozkwitają, aby o tym wiedzieć, ale wiele firm obeznanych z technologią już zaczęło inwestować we wdrażanie technologii blockchain.

Jednak bardziej widoczne zamieszanie czające się na rynku brzmi: „Jak będę mógł wykorzystać blockchain do napędzania mojej firmy?” Zamieszanie jest dość oczekiwane. Blockchain jest nadal jednym z nowych tematów na horyzoncie, o których wielu nie wie.

Według niedawnego badania Gartnera z 2018 roku 23% firm jest już w trakcie wdrażania technologii blockchain. Wśród nich wiodącą rolę odgrywają firmy ubezpieczeniowe i branże finansowe. Dodatkowe 43% firm jest nim zainteresowanych, ale w rzeczywistości nie wdrożyło żadnego planu.

Dyrektorzy IT tych firm wizualizują blockchain jako model biznesowy, który ma moc obsługi dużych branż. Wskazali jednak również, że proces ten jest dość trudny i może wymagać dalszych badań.

Biorąc to pod uwagę, aby zapewnić bardziej wiarygodne źródło rozwiązań blockchain, przygotowaliśmy ten przewodnik po implementacji łańcucha blokowego. Zapnij pasy, a my pokryjemy wszystko, czego będziesz potrzebować, aby założyć własny biznes oparty na blockchain. Ten przewodnik pomoże Ci również uzyskać rzetelny obraz przykładu implementacji łańcucha bloków.

Zapisać się:Kurs Enterprise Blockchains Fundamentals

Spis treści

Rozdział-1: Implementacja Blockchain: jakie są kroki?

Rozdział-2: Koszt wdrożenia Blockchain: ile może Cię to kosztować?

Rozdział-3: 5 złoczyńców, którzy mogą zniszczyć twój projekt Blockchain

Rozdział-4: Końcowe myśli


Contents

Rozdział-1: Implementacja Blockchain: jakie są kroki?

Wdrożenie Blockchain

Pierwszy krok: zidentyfikuj i wyznacz cele

Pierwszy krok naszego przewodnika po implementacji łańcucha bloków zaczyna się od określenia celu.

Zbierz swoje wojska

Jeśli chcesz, aby ta inicjatywa zakończyła się sukcesem, musisz zapewnić jak największą pomoc. Mówiąc najprościej, musisz poprosić każdą osobę z Twojej firmy, aby współpracowała z Tobą. Zainspiruj ich do burzy mózgów i przygotuj ich do dużego projektu wdrożeniowego blockchain.

Jeśli członkom Twojej firmy brakuje aplikacji opartych na technologii blockchain opartych na wiedzy, edukuj ich. Gdy ty i twój zespół będziecie przygotowani na wynik, zwołaj spotkanie i omów możliwe scenariusze, z których możesz skorzystać.

Nie spiesz się na tym etapie. Bądź cierpliwy; zawsze pomoże ci podjąć właściwe decyzje. Pamiętaj też, aby nigdy nie podejmować irracjonalnych decyzji. Musisz wyznaczyć swoje cele tak, aby osiągnąć coś, co Ty i Twój zespół możecie osiągnąć, a nie coś, co jest poza zasięgiem pomocy.

Zadaj sobie proste pytania, na przykład, w jaki sposób Twój prosty przewodnik po implementacji łańcucha bloków może pomóc Ci poprawić ogólną wydajność? I czy rzeczywiście możesz w tym pomóc swoim klientom, czy nie.

Korzystając ze wszystkich pomysłów, będziesz w stanie ustalić podstawowe zasady i opracować potencjalny plan.

Przewodnik po implementacji Blockchain: cenny zasób dla Twojej firmy

Teraz, gdy aplikacje typu blockchain są coraz popularniejsze, wiele firm bada je z ciekawości. Jednak pierwszą rzeczą, jaką muszą wskazać, jest to, w jaki sposób mogą wykorzystać tę nową technologię i zapewnić ją jako atut. Świat jest teraz wypełniony możliwościami biznesowymi związanymi z blockchain.

Najważniejsze jest to, że firmy muszą oszacować wszystko, co jest potrzebne do pomyślnego wykonania tego zadania. Cel, budżet, zasady i terminy. Każda część jest równie ważna i musi zostać pomyślnie wykonana.

Po obejrzeniu każdego aspektu możesz oszacować, czy aplikacje blockchain będą zasobem, czy też stratą zasobów.

Różne przypadki użycia Blockchain, którym powinieneś zajrzeć

Aby pomóc Ci w znalezieniu przypadków użycia blockchaina, które pasują do Twojej firmy, przygotowaliśmy listę korzyści w tym przewodniku po implementacji łańcucha bloków. Sprawdź to. Jestem pewien, że to ci się spodoba.

System bankowy

System bankowy uzyskał największą liczbę trafień po wdrożeniu blockchain. To jedna z firm, którym brakuje bezpieczeństwa. Dlatego aplikacje typu blockchain ze wszystkimi ich krzykliwymi zabezpieczeniami stanowią piękną alternatywę dla banków. Systemy bankowe zaczęły dostosowywać się do łańcucha bloków.

Każdy rodzaj usługi finansowej może zapewnić większą dokładność i bezpieczeństwo niż już istniejące systemy. Jeśli Twoja firma zajmuje się transakcjami finansowymi, możesz wykorzystać ten aspekt, korzystając z rozwiązania blockchain.

Wiele banków zaczęło już dostosowywać się do nowej branży blockchain i zapewniać swoim klientom lepszą aplikację blockchain. Może to pomóc w radzeniu sobie z transakcjami międzynarodowymi, jeśli Twoja firma jest nadal na mniejszą skalę.

Możesz postarać się, aby transakcje były jeszcze szybsze, aby więcej klientów mogło korzystać z Twoich usług.

Dobrym przykładem dla firm wdrażających blockchain może być Ripple, który wspiera banki w przetwarzaniu płatności międzynarodowych.

Jakie są korzyści?

 • Koszty są obniżone.
 • Czasy rozliczeń są krótsze.
 • Poprawa jakości danych.
 • Audyt jest bardzo łatwy.
 • Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie.

Ubezpieczenie

Przejrzystość danych jest jedną z podstawowych cech firm ubezpieczeniowych. Z drugiej strony rozwiązanie Blockchain może zapewnić bezproblemowy kanał do tego. Możesz zautomatyzować cały proces roszczenia ubezpieczeniowego, wdrażając do systemu inteligentne kontrakty.

Inteligentne kontrakty bezproblemowo rozpatrzą całe roszczenie ubezpieczeniowe. W jaki sposób?

Cóż, inteligentne kontrakty mogą weryfikować określone zasady kontraktu, a następnie na tej podstawie przetwarzać wyniki. Wystarczy założyć kontakty dla osób poszukujących ubezpieczenia.

To kolejna świetna okazja biznesowa blockchain.

A jeśli coś się wydarzy i wszystkie warunki zostaną spełnione, klient automatycznie otrzyma sprawiedliwą część pieniędzy. Najlepsze w tym jest to, że firma odniesie duże korzyści z systemu współdzielonej bazy danych. Podobnie jak w przypadku blockchain, rekordy będą zabezpieczone przed włamaniami, a osoby prywatne będą mogły uzyskać sprawiedliwe wypłaty.

W tym scenariuszu LenderBit może być doskonałym przykładem dla firm wdrażających blockchain. Umożliwia swoim klientom zgłaszanie roszczeń ubezpieczeniowych z Messengera! Tak więc dodanie tego rodzaju funkcji w firmie zaatakowałoby więcej klientów.

Jakie są korzyści?

 • Spora przejrzystość.
 • Niski poziom oszustw ubezpieczeniowych.
 • Oszczędza dużo czasu i pieniędzy.
 • Lepsza obsługa klienta.

Dowiedz się więcej o blockchain w ubezpieczeniach tutaj.

Opieka zdrowotna

Dla firm, które chciałyby dodać korzyści zdrowotne do swoich przypadków użycia, blockchain oferuje również mnóstwo opcji. Usługi opieki zdrowotnej wymagają dużo miejsca na przechowywanie danych i przy zapewnieniu braku możliwości ich zmiany.

Blockchain może oferować tego typu magazyn z systemem płatności autoryzacyjnych. Poza tym system opieki zdrowotnej byłby również w stanie efektywnie przetwarzać dowolną liczbę złożonych metod płatności.

Tak więc, jeśli zintegrujesz to w swojej firmie, wszyscy Twoi klienci mogą odnieść takie same korzyści. Będziesz także mógł zaoferować im niskokosztową i oszczędzającą czas obsługę ubezpieczeniową. Twój blockchain może zostać powiązany z ubezpieczeniem, a po zapewnieniu odpowiedniego ubezpieczenia będą mogli pokryć koszty leczenia.

MedRec jest podobnym typem projektu. Zasadniczo zapewnia doskonałe źródło do przechowywania wszystkich danych i wykorzystuje zdecentralizowany CMS do rozwiązywania wszystkich problemów.

Jakie są korzyści?

 • Lekarze mogą bez problemu korzystać z przydatnych informacji.
 • Przechowywanie informacji bez manipulacji.
 • Oszczędza czas i zwiększa ogólną wydajność.

Dowiedz się więcej o blockchain dla opieki zdrowotnej tutaj.

Nieruchomość

Jeśli jesteś firmą z branży nieruchomości, która potrzebuje przewodnika po implementacji blockchain, możesz użyć tego jako jednego z przypadków użycia blockchain. To proste; w ogóle nie ma twardej linii. Obecnie nieruchomości są pełne luk w zabezpieczeniach, takich jak fałszywe informacje, nielegalne zakupy i błędy w rejestrach.

Ci zwykli ludzie zwykle bardzo cierpią, tracą majątek lub pieniądze, a nawet tęsknią za pamiątkami. W tym przypadku blockchain może zapewnić, że nikt nie może zmienić żadnych informacji o funkcjach, a także może zapewnić odpowiednią przejrzystość umów dotyczących nieruchomości.

Formalności po opuszczeniu lokalu pochłaniają dużo czasu. Blockchain sprawia, że ​​jest to super łatwe i proste. To kolejna świetna okazja biznesowa blockchain.

Tą drogą jest już wiele projektów. Przykładem firm wdrażających blockchain byłby velox.RE z Chicago. Planują wdrażać transakcje nieruchomościowe oparte na blockchain i sprawić, by były one opłacalne pod każdym względem.

Jakie są korzyści?

 • Zmniejszone koszty.
 • Zwiększona przejrzystość.
 • Wypłaty są automatyczne.
 • Brak działań oszukańczych.

Dowiedz się więcej o blockchain dla nieruchomości tutaj.

Identyfikacja cyfrowa

Identyfikacja cyfrowa może nie być nowym gościem w tej dziedzinie, ale blockchain może zdecydowanie uczynić ją bardziej cyfrową. Przede wszystkim blockchain może całkowicie zdigitalizować proces. Po drugie, może zwiększyć poziom protokołów bezpieczeństwa, aby powstrzymać kradzież tożsamości.

Wreszcie, dzięki ścisłemu procesowi uwierzytelniania, ostatecznie pozbędzie się oszukańczych działań. W tym przypadku zapisy magazynowe są również bezpieczne. Wiele firm już nad tym pracuje i buduje wokół niego projekty.

Może to być świetny startowy przypadek użycia blockchain, który można zsumować w implementacji. Popularna nazwa ShoCard oferuje ten proces identyfikacji cyfrowej dla usług rządowych. Karta będzie wydawana osobom fizycznym i biznesmenom, którzy uzyskają inny poziom uprawnień. Identyfikator będzie zawierał wszystkie niezbędne informacje.

Może być również używany w inteligentnej umowie, aby zapewnić jej wyższy poziom bezpieczeństwa.

Jakie są korzyści?

 • Dodatkowa prywatność i bezpieczeństwo.
 • Dobry system weryfikacji.
 • Unikalne podpisane identyfikatory.
 • Żadnych oszustw.

Dowiedz się więcej o blockchain dla tożsamości cyfrowej tutaj.

Egzekwowanie prawa

Organy ścigania mogą odnosić się do przetwarzania dokumentów prawnych lub prywatnych agentów, a nawet urzędników państwowych, wszystkiego, co jest związane z prawem. Zwykle są scentralizowane i wymagają władzy administracyjnej nad systemem.

Rozwiązanie blockchain tutaj może wprowadzić nowy system modelowy. Większość systemu egzekwowania prawa opiera się na pośredniku. A jeśli półprodukt zostanie w jakiś sposób naruszony, system się zepsuje.

Ponieważ jednak rozwiązanie blockchain nie obejmuje żadnych półproduktów, może zapewnić bezpieczniejszy kanał do przechowywania danych lub przetwarzania pewnych kosztów transakcyjnych bez żadnych nielegalnych problemów. Sądy będą mogły uzyskać większą przejrzystość w ściganiu i zmniejszy się liczba oszustw karnych.

Poza tym zjednoczenie wszystkich branż prawniczych w jednym prawodawstwie z pewnością pomoże tutaj. Kancelarie prawne, szkoły, korporacje, legalni dostawcy oprogramowania i technologie; wszystko zostanie podłączone do jednego koncentratora.

To kolejna świetna okazja biznesowa blockchain.

Integra Ledger wydaje się być jedną z firm wdrażających blockchain, która obejmuje firmy zajmujące się egzekwowaniem prawa, gdzie zabezpieczają całą dokumentację prawną w jednym miejscu. Oczywiście potrzebujesz upoważnienia, aby uzyskać dostęp do dokumentów. Ale to świetny przykład.

Jakie są korzyści?

 • Szybkie transakcje.
 • Umowne zakłady projektowe.
 • Rejestracje prawne i bezpieczeństwo.
 • Inteligentne zarządzanie nieruchomościami.
 • Utrzymanie wszelkiej publicznej dokumentacji i praw.

Internet przedmiotów

Farmy bezpieczeństwa IoT mogą korzystać z tej technologii i oferować większą ochronę danych swoim klientom. W ten sposób firma może zaoferować lepszą alternatywę dla już istniejącego protokołu. Zdecentralizowany technologiczny blockchain ma odpowiednią moc, aby łatwo zasilić ten dział.

Jest jednak jeden aspekt, który sprawia, że ​​IoT staje się hitem – kosztuje. Tak, koszt wymagań sieciowych i zaktualizowanych technologii pochłania dużo pieniędzy. Zintegrowanie połączenia między urządzeniami i uczynienie go bezproblemowym również wymagałoby dużo energii.

W tym przypadku blockchain może być jedynym najlepszym rozwiązaniem. Blockchain ma już bezpieczny model, który może zapewnić temu działowi wszystko, czego potrzebuje, bez dodatkowych kosztów. Wykorzystanie tego jako przypadku użycia dałoby więcej miejsca na przyszły rozwój, ponieważ IoT jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się sektorów.

Jakie są korzyści?

 • Większy poziom bezpieczeństwa przed zmianą danych.
 • Ulepszona interakcja z urządzeniem.
 • Optymalizacja IoT.
 • Automatyzacja inteligentnych urządzeń.

Dowiedz się więcej o blockchain i IoT tutaj.

Ład korporacyjny i publiczny

Wprowadzenie nowego systemu głosowania poprzez rozwiązanie blockchain może być bardzo rewolucyjnym projektem. Sektor zarządzania jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych. Państwo narodowe potrzebuje systemu, który poradzi sobie z każdym rodzajem korupcji i zapewni bezpieczniejsze środowisko i uczciwe wybory.

Dzięki blockchain ludzie otrzymają kanał bez manipulacji, z którego będą mogli oddawać głosy bez żadnych środków do zmiany. Z drugiej strony obywatele będą mieli możliwość bezproblemowego płacenia podatków.

Połączenie tego przypadku użycia z identyfikacją cyfrową byłoby dużym punktem wyjścia.

Można tu zająć się kwestią centralizacji rządu. To doskonały proces ulepszania zasobów bezpieczeństwa i transakcji Twojej firmy.

Grupa Bitfury to jeden ze startupów w tym sektorze. Chcieli pomóc rządowi i obywatelom uzyskać lepszy i bardziej sprawiedliwy proces wyborczy, nie mówiąc już o innych aspektach prawnych.

Jakie są korzyści?

 • Brak zaangażowania stron trzecich.
 • Zmniejsza korupcję.
 • Zapewnia prywatność danych.
 • Większe możliwości dla firm.
 • Szybkie transakcje.

Dowiedz się więcej o blockchain dla rządu tutaj.

Edukacja

Duże korzyści mogą na tym zyskać podmioty edukacyjne, takie jak uniwersytety czy szkoły. Każdego roku instytucje te potrzebują wielu magazynów z lepszymi systemami ochrony. Jednak większości z tych instytucji brakuje globalnego uznania i weryfikacji dobrej instytucji.

Ten przewodnik po implementacji Blockchain może pomóc zapewnić ich istnienie i przechowywać całą ich dokumentację w zdecentralizowanej sieci. Z drugiej strony, jeśli możliwe jest połączenie wszystkich instytucji w jednym środowisku podobnym do centrum, studentowi znacznie łatwiej będzie wyjechać do zagranicznych instytucji ze stypendiami lub przenieść punkty..

Blockcerts jest obecnie niewątpliwie jedną z akademickich firm wdrażających blockchain. Tutaj można zweryfikować swoje dane uwierzytelniające, a następnie przesłać dokumenty do sieci. Każdy zapis byłby zaszyfrowany i zabezpieczony przed fałszerstwami, chyba że byłby potrzebny odpowiednim osobom.

Jakie są korzyści?

 • Ulepszony system weryfikacji.
 • Żadne oszustwa nie działają w certyfikatach edukacyjnych.
 • Bezpieczne przechowywanie danych.
 • Łatwy dostęp do poprzednich rekordów z uwierzytelnianiem.

Możesz dowiedzieć się więcej o edukacji blockchain tutaj.

Leasing samochodów

Leasing samochodu może być gorączkowym procesem. Aby wynająć samochód, a następnie nim jeździć, musisz przejść przez szereg środków. Metoda obejmuje weryfikację tożsamości osoby, a następnie przejrzenie dokumentacji finansowej w celu sprawdzenia, czy kwalifikuje się ona, czy nie, a następnie wybranie samochodu i przetworzenie go.

Cały proces jest bardzo czasochłonny. Byłoby wspaniale zaimplementować tutaj blockchain, aby mieć pewność, że będziesz mógł wybrać, podpisać i prowadzić samochód bez tych wszystkich kłopotów. A po upływie terminu zwrot auta i rozwiązanie umowy również przebiegałby bezproblemowo.

Przetwarzanie ubezpieczenia, jeśli leasingowany samochód zostanie z jakiegoś powodu uszkodzony lub zniszczony. Dzięki blockchain wszystko może zostać zautomatyzowane. To kolejna świetna okazja biznesowa blockchain.

DocuSign Labs jest jedną z firm, które wykorzystują ten proces do uproszczenia procesu leasingu. Pomyśl o tym, jeśli Twoja firma może dodać ten przypadek użycia, może to być nowy obrót wydarzeń.

Jakie są korzyści?

 • Leasing jest prosty.
 • Lepsze inteligentne zarządzanie zasobami.
 • Skrócony czas leasingu.

Dobra luksusowe

Każda branża może mieć wpływ na przewodnik po implementacji łańcucha bloków, a sekcja dóbr luksusowych nie jest wyjątkiem. Śledzenie każdego towaru może być jednym z najlepszych sposobów dostarczania klientom autentycznych produktów bez obawy o oszustwa.

Ten typ przewodnika po implementacji łańcucha bloków może umożliwić branżom stanie się zaufanym źródłem dla ich konsumentów. Dzięki temu można również dodać znaczący poziom przejrzystości. Zmniejsza to również zbędne opłaty ubezpieczeniowe.

Everledger jest jedną z firm, które zajmują się tego typu przypadkami użycia blockchain. Nie ograniczają się tylko do dóbr luksusowych. Dobra luksusowe wydają się być jedną z wielu oferowanych funkcji. Certyfikują wszystkie te zasoby, a następnie używają systemu śledzenia, aby upewnić się, że każdy klient otrzyma to, za co zapłacił tutaj.

Jakie są korzyści?

 • Zapewnia większą przejrzystość i uwierzytelnianie towarów.
 • Ochrona towarów o wyższej wartości.
 • Tworzy centrum wzajemnego zaufania na światowym rynku.
 • Zmniejszone ryzyko kradzieży lub oszustwa.

Oprócz tych możesz również sprawdzić inne sektory, aby dodać je w przypadkach użycia –

Zarządzanie łańcuchem dostaw

 • Może przechowywać, a nawet śledzić zmiany danych.
 • Dowód odsprzedaży i własności.
 • Śledzenie nawyków zakupowych i tworzenie na tej podstawie rynku.
 • Dobry poziom zaufania.

Wspólne przejazdy / transport

 • Hub sieciowy ze wszystkimi wykwalifikowanymi kierowcami.
 • Wzajemne połączenie między kierowcą a pasażerem.
 • Zero ograniczonych stawek lub taryf.
 • Pełna przejrzystość dla klientów.

Drugi krok: opracowanie POC

Koncepcja POC staje się obecnie popularna wśród wielu firm. Istnieje ponad 500 firm, które chcą zainwestować w oparty na łańcuchu blokowym dowód słuszności koncepcji i wykorzystać wszystko, co ma do zaoferowania.

Koncepcje takie jak komunikacja równorzędna typu back-to-back lub inteligentne kontrakty bawią teraz tłum. Niedawno przeprowadzona ankieta potwierdza nasze twierdzenie, ponad 66% szefów IT, a CIO uważa, że ​​blockchain będzie kolejną rewolucją napędzającą cyfrową egzystencję.

Świat jest już u progu całkowitej cyfryzacji, a dzięki technologii blockchain pożądana przyszłość nie jest tak odległa. Zainteresowali się już inwestowaniem w system, a 5% ludzi myśli o wydaniu ponad 10 milionów dolarów na POC.

Jeśli jesteś jednym z entuzjastów technologii i chcesz skorzystać z tej kampanii „Przewodnik po implementacji blockchain”, prawdopodobnie powinieneś zacząć poznawać podstawy. Na przykład, gdzie rozpocząć proces, jak zapewnić pomyślny projekt.

Przebijmy się przez wszystkie luki i powiedzmy, że musisz zainwestować w blokowy POC. Jeśli nie znasz tego terminu, podamy krótką definicję, która pomoże Ci zacząć.

Czytaj więcej: Pełna lista 50 największych firm korzystających z technologii blockchain.

Jaka jest wizja POC?

Głównie POC polegałoby na zadaniu serii pytań dotyczących projektu, a następnie zrobieniu wszystkiego, co jest wymagane. Jest to jeden z rodzajów procesu rozwoju projektu lub strategii, w których musisz odpowiednio zaplanować wszystkie kroki.

Jednak niektóre firmy mogą pomóc w opracowaniu udanego POC. Przekażą ci wszystkie niezbędne informacje, a następnie przygotują główne kroki zgodnie z twoją wizją.

Najlepiej byłoby samemu opracować POC z pomocą swojego zespołu, w ten sposób uzyskasz dokładnie to, czego chciałeś.

Prawdopodobnie zadasz sobie i swojemu zespołowi serię pytań, aby dowiedzieć się, jak wszystko się ułoży. Coś jak –

 • Czy Twoja firma całkowicie polega na zaufaniu?
 • Czy wiele osób będzie kontrolować dane?
 • Potrzebujesz integralności danych?
 • Potrzebujesz procesu weryfikacji?
 • Jakiego rodzaju dostępu potrzebujesz?
 • Kto będzie docelowym rynkiem? Jak podejdziesz do tego konkretnego rynku niszowego?
 • Jakiej platformy użyć lub wybrać zupełnie nową?
 • Prywatne, publiczne czy federacyjne? Na jakiego rodzaju technologię łańcucha bloków liczysz?
 • Jak zmierzyć poziom sukcesu POC? Przede wszystkim będziesz w stanie poznać sukces poprzez ocenę końcową projektu. Jeśli możesz wdrożyć nową aplikację, możesz uznać, że cała koncepcja POC zakończyła się sukcesem.

Budowanie własnego dowodu koncepcji Blockchain

Kiedy już się zorientujesz, jak możesz stworzyć swój POC, nadszedł czas, aby wizja stała się rzeczywistością. Proces jest dość prosty, jednak jeśli masz wiele złożonych opcji do dodania w POC, ukończenie POC może zająć kilka miesięcy.

Zalecamy, aby była krótka i jak najprostsza. Upewnij się jednak, że wszystkie czynniki są prawidłowe.

Z drugiej strony jest to tylko dowód koncepcji, jeśli marnujesz zbyt dużo czasu na tę wersję roboczą, ukończenie pełnej implementacji zajęłoby Ci więcej czasu niż zwykle. Możesz również wprowadzić zmiany, jeśli zobaczysz odpowiedni zakres, aby jeszcze bardziej go uprościć.

Przejdźmy teraz do następnej sekcji tego prostego przewodnika po implementacji Blockchain.

Wskazówki, jak stworzyć udany POC

Choć jest to łatwe, chcemy, abyś odnosił sukcesy pod każdym względem. Dlatego zebraliśmy siedem wskazówek, które pomogą Ci rozwijać POC bez żadnych kłopotów.

Sprawdź je!

implementacja blockchain

 1. Skoncentruj się na konkretnym problemie biznesowym

Jeśli chcesz, aby Twój projekt blockchain zakończył się sukcesem, musisz skupić się na rzeczywistych problemach, które możesz rozwiązać. Problem, który możesz szybko wskazać i pomóc w rozwiązaniu przy użyciu technologii blockchain.

Wiele POC już skupia się tylko na możliwościach technologii blockchain. Nie rozwiązują jednak żadnych istotnych problemów. Możesz pomyśleć, że to zdrowy rozsądek, ale wielu zespołom w firmie go brakuje.

Dlatego musisz upewnić się, że nie dasz się tak wciągnąć w już istniejące rozwiązania tylko dlatego, że będziesz także częścią implementacji łańcucha bloków. Poświęć trochę czasu i zastanów się ze swoim zespołem, jak możesz ożywić potencjał blockchain i dodać do niego inny aspekt.

Zawsze wybieraj schemat, który może zostać zaktualizowany w przyszłości, a nie coś, co nie wymaga żadnych dodatkowych poprawek.

Główną krytyką, z jaką się spotyka, jest brak nowych problemów do rozwiązania. To jest coś, o czym najbardziej zapomina. Możesz jednak użyć go strategicznie, aby zdobyć przewagę na rynku.

Nie tylko oferując tańsze rozwiązanie niż inne, ale także dodając do niego trochę wartości.

Jeśli wypadniesz z serii problemów, zapytaj, ile z nich jest naprawdę wartych rozwiązania. W jaki sposób Twoi klienci mogą na Tobie polegać w przypadku tego problemu?

Jest to jeden z kroków sprawdzających koncepcję, które zdecydowanie powinieneś przestrzegać.

 1. Rób małe kroki, skrada się z daleka

Drobne kroki to droga do zrobienia. Blockchain może, ale nie musi, zmienić świat; jednak nadal jest pozytywna. Może Twój projekt może mieć rewolucyjny wpływ, a może nie. Ale to nie może być Twoim jedynym celem, gdy po raz pierwszy zaglądasz do przewodnika po implementacji łańcucha bloków.

Implementacje Blockchain wymagają wielu zmian po drodze, więc nie wybieraj szybszego wejścia od samego początku.

Jazda powoli i na małą skalę to idealny sposób. Skoncentruj się na małym rozwiązaniu i spraw, aby stało się to bez problemu. Nie rób niczego ryzykownego, co mogłoby zaszkodzić Twojej organizacji, jeśli coś nie wyjdzie. W końcu będziesz mieć możliwość dodania więcej funkcji do swojego projektu, do tego czasu bądź cierpliwy.

Musisz również ściśle pamiętać o jednej rzeczy, unikać wszelkiego rodzaju pełzania zakresu. Pełzanie lunety może być jedną z tych niebezpiecznych dróg, na których możesz i ostatecznie wszystko zepsuć. Trzymaj się tylko tych funkcji, które możesz zapewnić, a nie czegoś, czego nie możesz.

Wiemy, jak lukratywnie to brzmi, gdy myślisz o wielu funkcjach w jednym miejscu. Ale nie przeszkadzajmy temu w udanym projekcie.

 1. Połącz wszystkie oczekiwania i kontroluj je

Członkowie Twojego zespołu to różni ludzie o różnych opiniach i wizjach. Niektórzy członkowie Twojego zespołu mogą pomyśleć, że to początek nowej ery; inni mogą tego nie robić. To normalne, że ludzie uważają, że to nie jest dobra strategia.

To, co musisz tutaj zrobić, to gruntownie ich przeszkolić przed sporządzeniem projektu POC. Mając odpowiednią wiedzę, będą w stanie zrozumieć korzyści i zagrożenia płynące z przewodnika po implementacji blockchain.

Nie unikaj tych, którzy nie są tak podekscytowani nową implementacją łańcucha bloków. Komunikuj się z oboma członkami zespołu i łącz ich.

Jeden z kroków sprawdzających koncepcję, których nigdy nie możesz przegapić.

Mogą również mieć różne opinie na temat funkcji blockchain, które można dodać lub nie. Blockchain wciąż znajduje się w fazie ewolucji i nikt nie jest w stanie oszacować pełnych możliwości. Jako lider musisz spróbować połączyć tę umiejętność z wadami.

Przeprowadź z nimi burzę mózgów, pomóż im odżywić cały projekt. To odważne posunięcie, którego brakuje wielu firmom i nie powinieneś być jedną z nich.

 1. Skonstruuj szczegółowy plan

Kolejną przeszkodą, z którą możesz się zmierzyć, jest błędna interpretacja wyzwań, które napotkasz. Wdrożenie Blockchain nie jest łatwym zadaniem. Na początku będzie miał wiele wad i możliwych scenariuszy awarii. Oto lista 10 kluczowych wyzwań związanych z wdrażaniem łańcucha bloków w przedsiębiorstwach.

Spośród wszystkich innych kroków sprawdzających koncepcję, ten jest najważniejszy.

Wejdź głębiej w korzenie i dowiedz się, jakie wady może mieć twój plan. Przeprowadź burzę mózgów na temat wszystkich możliwych wyników pojedynczego kroku. Jeśli to się nie powiedzie, pomyśl o sposobach, możesz uczynić z tego działającą funkcję.

Omów oczywiste ograniczenia i sposoby ich przezwyciężenia przed pełnym wdrożeniem. Jeśli tego nie zrobisz, zaczniesz od słabej strategii, która ostatecznie zakończy się niepowodzeniem.

Mimo że jest całkiem wcześnie, nadal staraj się rozwiązywać słabe i mocne strony swojego zespołu, aby określić sposób ich przezwyciężenia. Architektura i projekt protokołu to kluczowe zadanie. Znajdź wady również tutaj, a następnie zaimprowizuj to.

Tylko w ten sposób uzyskasz najlepszy przewodnik po implementacji łańcucha bloków.

 1. Przetestuj milion razy!

Po wykonaniu wszystkich projektów musisz wykonać krok, w którym wdrożysz sieć, aby przetestować dane wyjściowe. Testowanie go raz lub dwa nigdy nie wystarczy. Nigdy nie można przewidzieć, jak to może wyglądać przy odpowiedniej ilości tłumu.

Pomyśl, jakby był już używany przez miliony konsumentów. Będziesz musiał testować to dużo czasu, dopóki nie upewnisz się, że Twoja sieć wytrzyma obciążenie. Tylko wtedy będziesz mieć pełne zaufanie do swojego POC.

 1. Współpracuj z innymi stronami

Wdrożenie Blockchain może wymagać większych kosztów, niż myślisz. Im bardziej złożone są funkcje, tym droższa będzie cena. Ponadto po uruchomieniu możliwość zarządzania całą siecią każdego dnia będzie wymagała większej ilości zasobów.

Jak sobie z tym poradzisz, jeśli jesteś małym startupem?

Najlepszą odpowiedzią w tym przypadku byłaby współpraca z innymi zespołami lub firmami. W dzisiejszych czasach jest wiele stron, które chcą wydać duże sumy na dobry projekt. Jeśli masz solidne doświadczenie, znalezienie sponsora nie zajmie Ci dużo czasu.

ICO może być sposobem na rozwiązanie problemu. Ale nie wszystkie ICO ujrzą światło dzienne, mimo że mają tak wiele do zaoferowania. Dlatego tworzenie kopii zapasowych gry z innymi interesariuszami przyniesie pozytywne skutki w dłuższej perspektywie.

Jednak zanim zdecydujesz się na współpracę, poinformuj te dwa zespoły o możliwym scenariuszu –

Zespół podatkowy: Proces może ich bezpośrednio nie wymagać, jednak jeśli jesteś firmą podlegającą opodatkowaniu, powinieneś uzyskać ich pomoc. Głównie lokalizacja Twojej firmy decyduje o tym, ile podatku będziesz musiał zapłacić za to. Przygotuj się na to.

Zespół prawniczy: wszystko, co robisz, musi być legalne w Twoim kraju. Nadal jest wiele krajów na całym świecie, w których zakazano blockchain i innych podobnych działań. Przed wykonaniem planu skonsultuj się z zespołem prawnym. W ten sposób dowiesz się, jakie działania możesz zrobić bez łamania prawa.

Nie chcesz wcześniej projektować całego POC. Co się stanie, jeśli okaże się, że niektóre funkcje są niezgodne z prawem? Marnowałbyś wtedy dużo pieniędzy i czasu.

 1. Odpowiednia liczba pracowników

Może po prostu myślisz o wdrożeniu blockchain. Biorąc to pod uwagę, zdecydowanie powinieneś rozważyć kwestię personelu.

Czy masz odpowiednią liczbę pracowników dla swojego zespołu? Czy potrzebujesz więcej, czy też mają umiejętności, aby to zrobić?

Nie wskakuj do całego schematu wdrażania blockchain z małym zespołem obsadzonym personelem. Przygotowanie i uruchomienie pełnego prototypu wymaga wielu pracowników.

Jeśli masz mało, rozważ zatrudnienie nowych ludzi. Możesz również zatrudnić nowo wykwalifikowane osoby, które są bardziej odpowiednie, aby ten projekt odniósł ogromny sukces.

Nigdy nie przegap tych kroków sprawdzających koncepcję.

Trzeci krok: budowanie i próba

Naszym następnym krokiem w tym przewodniku po implementacji Blockchain jest krok kompilacji i wersji próbnej.

Etap kompilacji i próbny wymagałby dodania kilku podstawowych elementów technologii blockchain do całego równania. Powiedzmy, jakie elementy zdecydowanie powinieneś rozważyć.

Wdrożenie Blockchain

Niezbędne elementy technologii Blockchain do uwzględnienia

 1. Inteligentne kontrakty

Inteligentne kontrakty są jedną z podstawowych cech implantacji blockchain. Pozwoli to na zdefiniowanie zasad, na podstawie których umowa będzie realizować i automatycznie dokonywać płatności.

Zaimplementuj funkcję inteligentnego kontraktu. Umowy te pozwolą Ci bezpiecznie i przejrzyście wymieniać majątek, pieniądze, akcje lub cokolwiek cennego bez pośrednictwa. System wdrażania blockchain bez inteligentnych kontraktów nie jest już tak lukratywny.

 1. Tokenizacja

To kolejna z podstawowych potrzeb protokołu implementacji łańcucha bloków. Najprawdopodobniej są poszukiwanym czynnikiem, jeśli chcesz rozpocząć nowy projekt. W przeciwnym razie możesz użyć już istniejących jako środka transakcji. Tak więc, jeśli jesteś firmą rozpoczynającą działalność, możesz potrzebować tokenów. Firmy działające na poziomie przedsiębiorstwa mogą już korzystać z istniejących tokenów, jeśli chcą, ale nie jest to dla nich konieczne. Nie ma potrzeby dodatkowych uruchomień.

Dlatego wprowadź nowy token lub zintegruj już istniejące tokeny. Pomocna będzie również znajomość podstawowych pojęć norm ERC.

 1. Zdecentralizuj pamięć masową

Jest to obecnie ogromny wymóg dotyczący schematów implantacji blockchain. Blockchain nadal zajmuje się problemem przechowywania. Jeśli chcesz uzyskać ogromny tłum w sieci, potrzebujesz lepszej jednostki pamięci.

Najlepszym sposobem byłoby przeniesienie pamięci masowej w chmurze do systemu zdecentralizowanego. W ten sposób wprowadzisz bezpieczniejszy i lepszy system przechowywania.

 1. Typ uprawnień

Łańcuchy bloków mają zazwyczaj trzy rodzaje poziomów uprawnień – publiczne, prywatne i federacyjne. Musisz go bardzo ostrożnie podnieść. Może przypadki użycia, z którymi będziesz mieć do czynienia, wymagają prywatnego łańcucha bloków, ale wybierasz publiczny. Na dłuższą metę nic to nie da. Najpierw powinieneś poznać podstawowe różnice między publicznym i prywatnym blockchainem.

Wybierz typ, który najlepiej pasuje do Twojej działalności opartej na łańcuchu bloków. Ale dokonaj właściwego wyboru.

 1. Ochrona danych

Cyberbezpieczeństwo powinno być Twoim priorytetem. To kolejny ważny czynnik we wdrażaniu blockchain. Nie możesz wdrożyć systemu bez odpowiedniego kanału bezpieczeństwa. Wszystkie transakcje i bloki muszą być odporne na włamania.

Zdecentralizowanie wszystkich danych lub wprowadzenie nowego algorytmu konsensusu poradzi sobie w tym przypadku z możliwymi atakami DDoS. Jednak wybór protokołu konsensusu będzie w tym przypadku bardzo ważny.

 1. Niezmienność

Niezmienność to coś, czego nie można spełnić za pomocą już istniejących technologii internetowych. Dlatego blockchain powinien być w stanie poradzić sobie z tym problemem. Blockchain będzie przechowywał odpowiednie informacje w sieci, a ludzie będą mogli uzyskać do nich dostęp z odpowiednim uwierzytelnieniem.

W ten sposób uczyń swój system niezmiennym. Doda to kolejną warstwę bezpieczeństwa i sprawi, że ogólna implementacja łańcucha bloków będzie jeszcze bardziej zdecentralizowana.

Inne czynniki, na które warto zwrócić uwagę

Te inne czynniki są czymś, na co zdecydowanie powinieneś spojrzeć w naszym przewodniku po implementacji Blockchain.

Identyfikacja najlepiej dopasowanego mechanizmu konsensusu

Pierwszy przewodnik po implementacji blockchain wykorzystywał mechanizm konsensusu Proof of Work. Jednak później wprowadzono wiele protokołów konsensusu. Każdy z nich zajmuje się wadami sieci blockchain.

Powinieneś wybrać mechanizm w oparciu o swoje przypadki użycia. Możesz jednak spróbować wprowadzić nowy protokół, jeśli masz rezerwową siłę roboczą.

Platformy kopii zapasowych

Niektórzy z was mogą nie chcieć budować sieci blockchain od złomu. Dla tych z Was jest wiele platform opartych na otwartym kodzie źródłowym. Wystarczy, że wykonasz hard fork lub soft fork, a otrzymasz podstawową platformę.

Niektóre popularne platformy to:

 • Ethereum
 • Tkanina Hyperledger
 • Kworum
 • HydraChain
 • BigChainDB
 • Rdzeń łańcucha
 • Domus Tower Blockchain
 • Hyperledger Sawtooth Lake
 • Eris: db
 • Gwiezdny
 • Kredyty
 • Corda
 • Hyperledger Iroha
 • Openchain
 • Multichain

Rozwój węzłów

Podczas opracowywania węzłów należy zastanowić się, jak będą działać. Czy będą publiczne, prywatne czy hybrydowe? Innym czynnikiem jest to, czy będą działać lokalnie lub w chmurze, a nawet jedno i drugie.

Na tej podstawie będziesz w stanie określić wymagane specyfikacje sprzętu.

Tworzenie instancji

Podczas projektowania niektórych części przewodnika po implementacji łańcucha bloków należy zachować szczególną ostrożność. Jak na przykład –

 • Drżenie rąk
 • Zarządzanie kluczami
 • Blokuj podpisy
 • Wymiana atomowa
 • Kluczowe formaty
 • Wydanie aktywów
 • Formaty adresów
 • Ponowna emisja aktywów
 • Zasoby rodzime
 • Uprawnienia
 • Parametry
 • Wiele podpisów

Interfejsy API

Korzystanie z kodów innych platform może, ale nie musi, zapewnić Ci odpowiednie interfejsy API. Niektórzy mogą to oferować, inni nie. Ale będziesz potrzebować tutaj również pewnych terminów technicznych. Jak na przykład –

 • Generowanie kluczy
 • Funkcje systemu audytu
 • Generowanie adresów
 • Hashe i podpisy cyfrowe
 • Przechowywanie i odzyskiwanie danych
 • Inteligentne kontakty

Panel użytkownika i panel administracyjny

Zadaniem jest uczynienie panelu użytkownika prostym i łatwym w nawigacji. Będziesz musiał wykorzystać niektóre języki programowania, takie jak C #, HTML5, PHP, CSS, Java, Python, JavaScript, Ruby, Solidity itp..

Jeśli planujesz wdrożenie łańcucha bloków w języku Python, możesz zapoznać się z tym przewodnikiem, jak zbudować łańcuch bloków w języku Python. Ten samouczek dotyczący technologii blockchain pomoże Ci w uzyskaniu wielu informacji technicznych.

Potrzebne będą również bazy danych, takie jak MongoDB lub MySQL, a także serwery FTP i WWW.

Dodatkowe zakresy

Istnieją inne lukratywne czynniki, które możesz wprowadzić w nowej implementacji łańcucha bloków. Sprawią, że Twoja sieć będzie bardziej przyjazna dla typowych klientów.

Inne czynniki, które mogą zwiększyć Twoją sprzedaż, to –

 • Sztuczna inteligencja
 • Pojemniki
 • Boty
 • Analityka danych
 • Usługi poznawcze
 • Biometria
 • Nauczanie maszynowe

Czwarty krok: wypuść i obserwuj

Teraz nadchodzi ostatni etap, w którym dowiesz się, czy Twój projekt odniósł ogromny sukces, czy nie. Zobaczmy, co należy tutaj zrobić –

Krok 1: Podejmij wyzwanie

Po opublikowaniu go w świecie, będziesz musiał go dokładnie zbadać, aby wiedzieć, jak faktycznie działa. Testowanie w oddzielnym środowisku i zmienianie go w życie. Zawsze jest jakaś zmienna, o której możesz nie myśleć wcześniej, i może ona zmienić wynik wdrożenia twojego łańcucha blokowego.

Krok 2: Zbierz wszystkie awarie

Nie każda funkcja twojego protokołu implementacji blockchain będzie działać w 100% idealnie. Mogą istnieć inne czynniki, które spowalniają ich lub nie pozwalają im pracować tak, jak powinny. Musisz zdobyć kopię wszystkich nieudanych aspektów i odpowiednio je zaimprowizować. Będziesz mieć wiele sposobów na ulepszenie go, ale nie komplikuj.

Krok 3: Trzymaj się pierwotnego celu

Kiedy wprowadzasz określone zmiany w swoim prototypie, nie zapomnij o swoim pierwotnym celu. Łatwo się zgubić i może to całkowicie zniszczyć schemat. Po prostu upewnij się, że Ty i Twoja firma trzymacie się tego, co reklamowaliście i czego oczekują konsumenci w rozwiązaniu. To kwestia jasnego rozsądku i wykorzystania go, aby lepiej nie zmieniać tego w połowie.

Krok 4: Uczciwe badanie

Zespół, który miałby nadzorować stan sieci, musi składać się z wykwalifikowanych członków. Powinieneś wybrać tych, którzy są bardziej sceptyczni i zadadzą pytanie o najmniejszą wadę.

Zatrudnij konsultantów, którzy mają poczucie celu i oczekiwane rezultaty Twojego zespołu. Upewnij się również, że zespół porusza Cię do przodu i nie zatrzymuje Cię w miejscu, w którym zacząłeś.

Krok 5: Daj lepszy wysiłek

Potrzebujesz odpowiedniej ilości wysiłku, aby rozwiązać wszystkie problemy. Bycie leniwym lub strach nie przyniesie tutaj wiele dobrego. Szybkie i skuteczne rezultaty to wszystko, czego pragną konsumenci. Jeśli dostaniesz raporty o jakichkolwiek błędach w sieci, przypisz do nich prawo, bez marnowania czasu.

Rozwiążą problem i go rozwiążą. Czasami tego typu szybkie wyniki i odpowiedzi sprawiają, że każdy projekt jest bardziej lukratywny dla konsumenta.

Krok 6: Reklamuj się

Reklama jest jednym z głównych punktów krytycznych dla sukcesu każdego projektu. Może miałeś lepszą implementację blockchain, ale nie zainwestowałeś dużo w politykę marketingową. Twoja implementacja blockchain nie przyciągnie tłumu, na jaki zasługuje, lub może zająć dużo czasu, zanim uzyska pożądaną odpowiedź.

Twój marketing powinien być zawsze aktywny, znajdując nowe sposoby reklamowania swojego produktu. W ten sposób możesz uzyskać dobrą odpowiedź w krótkim czasie.

Krok 7: Planuj z wyprzedzeniem

Teraz, gdy masz działający protokół implementacji łańcucha bloków, możesz teraz planować przyszłość. Zobacz, które funkcje wymagają więcej aktualizacji lub czy możesz dodać więcej funkcji do prototypu. Gdy wszystko zacznie działać, prototyp będzie trwałym produktem.

Możesz spróbować poprawić jakość lub obniżyć koszty, dodać lukratywne funkcje.

Rozdział-2: Koszt wdrożenia Blockchain: ile może Cię to kosztować?

Aby pomóc Ci dalej, oszacowaliśmy koszt wdrożenia w tym przewodniku po implementacji blockchain.

Odpowiedź na to pytanie jest dość skomplikowana. Zależy to całkowicie od firmy, jej cech, jakości i oczywiście położenia geograficznego. Jeśli myślisz o tym w jakiś sposób, może to być całkowicie bezpłatne przy tak wielu już platformach open source.

Jeśli potrzebujesz przechowywania danych, możesz po prostu rozwidlić już istniejącą platformę. Koszt wdrożenia blockchain nie będzie w tym przypadku aż tak duży. Jest to łatwe, zwłaszcza w przypadku zespołu programistów. Ale co się stanie, jeśli chcesz uruchomić inny rodzaj sieci blockchain? Niedługo do tego dojdziemy.

Nawet jeśli rozwidliłeś się z innej platformy, będziesz musiał dodać kilka dodatkowych funkcji do równania, a to będzie Cię kosztować. Koszt wdrożenia blockchain waha się od elementu do funkcji.

Weźmy jako przykład inteligentne kontrakty. Inteligentne kontrakty są obecnie jednym z najbardziej krytycznych aspektów wdrażania technologii blockchain. Sieć bez funkcji inteligentnego kontraktu jest uważana za starą i trochę przestarzałą.

Dlatego jeśli nie masz odpowiedniego zespołu, możesz skonsultować się z agencjami opracowującymi inteligentne kontrakty, które mogą pomóc w tworzeniu wysokiej jakości funkcji umowy dla klientów.

Koszt wdrożenia blockchain może w tym przypadku wynosić od 3000 do 10000 USD. Ale ponieważ kodów nie można wycofać i można je wdrożyć raz, każdy grosz wydany na jakość będzie tego wart. Skoncentrujesz się na dobrze napisanym kodzie i środowisku odpornym na włamania.

Wdrażanie na poziomie przedsiębiorstwa

Nie każda firma musi uruchamiać ICO, aby uzyskać fundusze na projekt. Firmy działające na poziomie korporacyjnym nie potrzebują żadnych nowych uruchomień tokenów; mogą używać już istniejących tokenów w sieci, jeśli ich potrzebują.

W tym przypadku potrzebujesz –

 • Białe papiery: Łącznie około 1000 USD.
 • Biznesplan Blockchain: Wymagałoby to od 1500 do 50 000 dolarów
 • Zmiany w witrynie: Masz już witrynę internetową, więc wszystko, co musisz zrobić, to dodać do niej kilka zmian. Może to kosztować od 500 do 2000 USD w zależności od Twoich wymagań.
 • Inteligentne kontrakty: Potrzebujesz inteligentnych kontraktów, może to kosztować 3000 USD, a nawet 30000 USD.
 • Płatności prawne: Legalizacja nowego uruchomienia może wymagać od 50 000 do 150 000 USD.
 • Zdecentralizowane środowisko tworzenia aplikacji: Jest bardziej odpowiedni dla odbiorców programistów i może kosztować 1000 USD.
 • Kampanie marketingowe: Wprowadzenie na rynek nowej zmiany może kosztować od 1000 do 10 000 USD. Ale zależy to od możliwości i strategii firmy.
 • Protokoły przeciwdziałające praniu pieniędzy: Ceny są różne.
 • Dodatkowy poziom bezpieczeństwa: Może wzrosnąć do 10 000 USD.
 • Ulepszanie już istniejących funkcji: Może cię to zająć do 20 000 $

Widzisz więc, że uruchomienie łańcucha blokowego na poziomie przedsiębiorstwa zajęłoby Ci ponad 2 miliony dolarów. Jednak ostateczne liczby mogą się różnić w zależności od wymagań, ponieważ są to tylko szacunki.

Całkowicie nowy projekt początkowy

Porozmawiajmy teraz o koszcie wdrożenia technologii blockchain przy tworzeniu nowych startupów. Nie tylko będziesz musiał rozwinąć sieć Blockchain, ale będziesz także wymagać dodatkowych opłat za pierwsze uruchomienie.

 • Białe papiery: Może to łącznie zająć około 1000 USD.
 • Biznesplan Blockchain: Wymagałoby to dodatkowych 1500–50 000 USD
 • Żetony: Wdrożenie nowego tokena i przetwarzanie transakcji wymagałoby od 10 000 do 50 000 USD
 • Stronie internetowej: Odpowiednia witryna do wdrożenia Blockchain będzie kosztować od 500 do 35 000 USD w zależności od Twoich wymagań.
 • Inteligentne kontrakty: może zacząć się od 3000 USD i wzrosnąć do 30 000 USD.
 • Płatności prawne: Wymagałoby to od 50 000 do 150 000 USD.
 • Zdecentralizowane środowisko tworzenia aplikacji: Deweloperzy uwielbiają tę funkcję i może kosztować 1000 USD.
 • Kampanie marketingowe: Reklamowanie implementacji łańcucha bloków może kosztować od 1000 do 20000 USD. Ale zależy to od możliwości i strategii firmy.
 • Protokoły przeciwdziałające praniu pieniędzy: Ceny są różne.
 • Dodatkowy poziom bezpieczeństwa: Może wzrosnąć do 10 000 USD.

Widzisz więc, że uruchomienie nowego projektu może wymagać dużo pieniędzy. Powinieneś także zwrócić uwagę na opłaty twoich programistów. W sumie może wynosić od 50 000 do 350 000 USD; jednak może też dojść do miliona.

Jednak w oparciu o jakość możesz podnieść z inwestycji od 10 mln USD do 300 mln USD, co wystarczy, aby skorzystać z przewodnika po implementacji łańcucha bloków. Ostatecznie wszystko jest tego warte.

Czytaj więcej:Strategia wdrażania Blockchain – Enterprise Framework

Rozdział-3: 5 złoczyńców, którzy mogą zniszczyć twój projekt Blockchain

implementacja blockchain

 1. Niedostateczna funkcjonalność

Słabo wydajna sieć jest zabójcą każdej nowej technologii, zwłaszcza blockchain. Bitcoin miał pewne ograniczenia, Ethereum próbował to ukryć, ale w niektórych przypadkach nadal go brakuje.

Jeśli Twoja implementacja łańcucha bloków ma sporo problemów z wydajnością, przekonanie klientów do korzystania z niej może być nieco trudne. Może dasz im tę samą funkcję o tej samej jakości, ale za wyższą cenę.

To się nie uda. Przed podjęciem decyzji i dodaniem funkcji należy zawsze przeprowadzić badanie rynku.

Najlepiej wdrożyć wydajną technologię, która może przejąć inną istniejącą działalność opartą na łańcuchu bloków.

 1. Złożony interfejs użytkownika

Dzięki nowym moderacjom aplikacja blockchain staje się coraz bardziej skomplikowana. Skomplikowany interfejs spowoduje brak zainteresowania klientów. Dlaczego? Dzieje się tak po prostu dlatego, że nie wszyscy użytkownicy byliby obeznani z technologią.

Mogą istnieć osoby, które są stosunkowo nowe w technologii blockchain, a złożony interfejs tylko ich odstraszy. Postaraj się przyciągnąć więcej ludzi do swojego projektu, a nie odwrotnie.

Nie sugeruj też żadnych skomplikowanych zasad, które zwykli ludzie mają dość czasu na zrozumienie.

Uproszczenie tego wszystkiego w obsłudze wystarczyłoby tutaj.

 1. Wysoki koszt

Czasami koszt staje się zbyt dużą przeszkodą. Aby to działało, potrzeba coraz więcej pieniędzy. Jak powiedzieliśmy wcześniej, uruchomienie nowego projektu może kosztować nawet milion. Ale jeśli jesteś tylko startupem i nie masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby go ukończyć, zawsze możesz współpracować z innymi firmami.

Nie daj się przestraszyć wysokim kosztom. To może być wysokie, ale będzie tego warte. Najlepszym podejściem będzie współpraca z innymi stronami, jeśli masz trochę za mało budżetu.

 1. Brak wzrostu

Ludzie cały czas chcą nowych rzeczy. Jednak nie każda firma typu blockchain jest w stanie obsłużyć wszystkie potrzeby konsumentów. W przyszłości może to stać się poważnym problemem.

Technologia, która może stać się przestarzała po kilku miesiącach, nie jest czymś, czego użytkownicy szukaliby w rozwiązaniu. Zawsze chcą stałego wzrostu i wprowadzania nowych rzeczy. Dlatego planuj przyszłe rozwiązanie zaraz po uruchomieniu.

Uprawa systemu jest tutaj najlepszym rozwiązaniem.

 1. Ograniczone funkcje

Wszyscy wysoko oczekują od technologii blockchain. Dlatego posiadanie ograniczonych funkcji, które już istniały, może potencjalnie zaszkodzić firmie. Spróbuj dodać więcej funkcji lub przynajmniej uwzględnij je w mapie drogowej.

Rozdział-4: Końcowe myśli

Mamy nadzieję, że ten przewodnik po implementacji blockchain był dla Ciebie przydatny. Wdrożenie Blockchain na skalę globalną może jedynie zmienić sposób, w jaki obecnie funkcjonuje nasze życie. Ponieważ wszystko znajduje się na zdecentralizowanej platformie, jest to dla nas bezproblemowe życie. Różne przypadki użycia blockchain lub aplikacje blockchain mogą zmienić losy ludzkości.

Zanim przejdziesz do implementacji blockchain, musisz omówić wszystkie podstawy. Przejście przez ten darmowy kurs blockchain dla przedsiębiorstw zapewni Ci dobry start, ponieważ technologia blockchain zostanie wyjaśniona w prostszy sposób.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map