Świat blockchain ewoluował w ciągu ostatnich pięciu lat. Wszystko zaczęło się od bitcoina, ale teraz chodzi bardziej o ulepszenie ekosystemu blockchain jako całości.

Jeśli śledzisz wiadomości dotyczące blockchain, wiesz, że blockchain bitcoina nie jest doskonały. Przynosi nowe pomysły, takie jak decentralizacja, sieć peer-to-peer, skalowalność, interoperacyjność, przejrzystość i tak dalej, ale nadal jest to łańcuch bloków pierwszej generacji. Dlatego badacze technologii blockchain na całym świecie ciężko pracują, aby poprawić stan technologii blockchain i ulepszyć ekosystem blockchain jako całość..

Poznaj Quorum, wersję Ethereum przeznaczoną dla przedsiębiorstw, która próbuje ulepszyć technologię blockchain za pomocą własnego rozwiązania. Jednym z najważniejszych sektorów, które blockchain ma zrewolucjonizować, są finanse.

Więc czym jest Kworum? Zbadajmy i zrozummy, co ma do zaoferowania.

Quorum Blockchain Ultimate Guide i Quorum Blockchain Tutorial

Quorum Blockchain

Co to jest Quorum Blockchain?

Blockchain Ethereum skoncentrowany na przedsiębiorstwie to jeden z najprostszych sposobów, w jaki możemy opisać Quorum. Quorum jest pomysłem JP Morgana, który chce rozwijać technologię blockchain w branży finansowej.

Jak już pewnie wiesz, sektor finansów wymaga określonego rodzaju łańcucha bloków. Powinien być szybki, mieć dużą przepustowość i działać, zachowując prywatność uczestników w ryzach. JP Morgan wiedział o tym i dlatego opracował Quorum, które oferuje szybkie przetwarzanie i wydajność przy jednoczesnym zachowaniu ukrytych szczegółów transakcji. Działa również bezbłędnie w grupie uprawnień, w której uczestnicy się znają. Krótko mówiąc, Quorum stara się zbudować rozwiązanie typu blockchain, które może zaspokoić potrzeby branży finansowej. Jednak jego wykorzystanie nie ogranicza się tylko do branży finansowej. Omówimy więcej przypadków jego użycia w dalszej części przewodnika.

Ponieważ jest oparty na Ethereum, wykorzystuje inteligentne kontrakty do ułatwiania transakcji w ramach łańcucha bloków. Celem JP Morgan jest wdrożenie inicjatywy Global Network Payments i pomoc bankom w korzystaniu z sieci rozproszonych. Zwiększy to wydajność, usprawni globalne płatności, umożliwi całodobowe śledzenie statusu i rozliczanie płatności itd.

Jaka jest potrzeba takiego systemu?

Zanim przejdziemy do dalszych informacji, musimy również ustalić, czy taki system jest potrzebny. Czy potrzebujemy platformy blockchain Quorum? Jeśli tak, dlaczego? Odkryjmy.

Sektor finansowy jest kontrolowany przez wiele organizacji, które wdrażają swój sposób obsługi wszystkich dostępnych informacji. W większości działa poprawnie. Jednak nie jest doskonały. Wiele problemów trapi branżę finansową, w tym brak kontroli informacji, przejrzystość publiczną i tak dalej. Nawet tradycyjne rozwiązanie blockchain nie spełnia potrzeb branży finansowej, nawet jeśli oferuje takie funkcje, jak niezmienność i identyfikowalność.


Rozwiązaniem jest system blockchain, który zapewnia prywatną kontrolę poprzez automatyzację. Quorum właśnie to zapewnia i pomaga każdej organizacji finansowej dostosować ich łańcuch bloków do swoich potrzeb. Rdzeń Quorum próbuje rozwiązać problemy instytucji finansowych. Quorum ulepsza istniejące rozwiązanie blockchain i zapewnia następujące funkcje, które są wymagane, aby działało poprawnie.

 • Zwiększona prywatność umów i transakcji
 • Lepsza wydajność
 • Właściwe zarządzanie równorzędnymi i sieciowymi
 • Mechanizmy konsensusu oparte na głosowaniu

Omówienie funkcji Quorum Blockchain

Aby lepiej zrozumieć, co ma do zaoferowania platforma Quorum blockchain, przejdźmy po kolei przez funkcje Quorum blockchain.

Prywatność i przejrzystość: Prywatność jest zawsze kluczowym aspektem każdego rozwiązania blockchain. Quorum to rozumie i dlatego oferuje zarówno prywatność na poziomie transakcji, jak i przejrzystość w całej sieci. Te parametry również nie są zablokowane i firma może je dostosowywać. Inteligentne kontrakty odgrywają kluczową rolę w dostosowywaniu. Ponadto wszystkie transakcje, w tym inteligentne kontrakty (zarówno prywatne, jak i publiczne), są weryfikowane przez każdy węzeł w łańcuchu bloków.

Prywatne inteligentne kontrakty działają inaczej w sieci, gdzie ich stan lub działanie jest znane tylko stronom lub zatwierdzonym zewnętrznym organom regulacyjnym. Aby zapewnić bezpieczeństwo przy zachowaniu prywatności, wykorzystuje warstwę zabezpieczeń o zerowej wiedzy, która zapewnia prywatne rozliczenie bez żadnych kompromisów. To jedna z najważniejszych funkcji łańcucha blokowego Quorum.

Wydajność i przepustowość: Wydajność zawsze była mocną stroną sieci Quorum. Mogą obsługiwać setki transakcji na sekundę. Szybkość transakcji można również skonfigurować zgodnie z inteligentnymi umowami i konfiguracją sieci. Dzięki optymalizacji można znacznie zwiększyć liczbę transakcji. Aby zapewnić lepszą wydajność, wykorzystuje również algorytm konsensusu QuorumChain RAFT oparty na głosowaniu. Wykorzystuje również algorytm konsensusu Istanbul BFT, który jest dostarczany przez AMIS.

Pozwolenie & Zarządzanie: Ponieważ instytuty finansowe są prywatne, konieczne było zezwolenie na zezwolenie. Quorum robi to i zapewnia prawidłowe transakcje między grupą znanych uprawnionych uczestników. Jednak obecnie można nim zarządzać tylko ręcznie. Zarządzaniem można również zarządzać za pomocą narzędzia opartego na inteligentnych kontraktach. Te narzędzia są tworzone przy użyciu najlepszych praktyk w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Quorum jest open source

Jednym z najważniejszych aspektów, który sprawia, że ​​Quorum jest bardziej atrakcyjne dla instytucji finansowych, jest jego otwarty charakter. Oznacza to również, że jest darmowy i nie ma ceny blockchain Quorum. Przedsiębiorstwa mogą w pełni wykorzystać fakt, że jest to oprogramowanie typu open source i wydobyć to, co najlepsze z platformy blockchain Quorum. Jakie są więc kluczowe cechy, które sprawiają, że Quorum jest obowiązkowym wyborem dla organizacji finansowych? Odkryjmy.

Zaufanie: Zaufanie jest wymagane w przypadku każdej technologii. Blockchain przyniósł cyfrowe zaufanie i zapewnił, że obie strony grają bezpiecznie w swoim systemie. Ponadto fakt, że żaden scentralizowany organ nie może uczestniczyć w tym procesie, uważa się za godny zaufania. Z drugiej strony open source daje większe zaufanie już imponującym projektom blockchain. Oznacza to, że kod jest weryfikowany i uwierzytelniany przez programistów o różnych zainteresowaniach, demografii i krzywej uczenia się. Ponadto Quorum wykorzystuje sprawdzanie poprawności podpisów, które zapewnia zaufanie do sieci, na którą zezwolono, biorąc pod uwagę, że anonimowa sieć ich nie wykorzystuje. Quorum łączy w sobie to, co najlepsze z obu światów.

Dojrzałość: Ponieważ Quorum jest oparte na Ethereum, dziedziczy już wszystkie kluczowe właściwości łańcucha blokowego Ethereum. Ponieważ Ethereum przeszedł wiele iteracji, automatycznie korzysta z bardziej dojrzałego łańcucha blokowego, który można rozwijać i ewoluować wraz z Ethereum. Quorum zaplanowało również dodanie nowych funkcji, a także mile widziany wkład publiczny.

Społeczność: Projekty open source zawsze mają ogromną społeczność. To samo dotyczy Quorum, ponieważ zaprasza programistów z całego świata do udziału w rozwoju łańcucha bloków. Licencja używana przez Quorum to GPL / LGPL, która jest podobna do Ethereum.

Projekty Quorum Blockchain

Projekty Quorum blockchain

Quorum vs Corda vs HyperLedger Fabric

Quorum to nie jedyny blockchain, który próbuje poprawić stan otaczających nas branż. Inne popularne, obiecujące rozwiązania blockchain to Hyperledger Fabric i Corda. Ponieważ chcemy całkowicie zrozumieć Quorum, musimy również upewnić się, że porównamy je z innymi podobnymi rozwiązaniami blockchain. Ponadto fakt, że każdy z nich jest oparty na Ethereum, sprawia, że ​​porównanie jest fascynujące. Więc zacznijmy.

Uwaga: sprawdź Ethereum vs Hyperledger, aby poznać zupełnie inną perspektywę.

Enterprise Ready i ich podejścia

Wszystkie trzy rozwiązania blockchain, Quorum, Corda i HyperLedger Fabric, to łańcuch bloków korporacyjnych. Są gotowe do pracy w przedsiębiorstwie i mogą pracować na dużą skalę. Każdy blockchain ma inne podejście: HyperLedger Fabric jest modułowy i można go rozszerzyć na inne systemy lub w różnych branżach, takich jak opieka zdrowotna, łańcuch dostaw i tak dalej. Z drugiej strony Corda koncentruje się na automatyzacji i rejestrowaniu umów prawnych między dwiema stronami. Ponadto wiemy już, że Quorum firmy JP Morgan koncentruje się na dostarczaniu licencjonowanego łańcucha bloków przedsiębiorstw dla sektora finansowego.

Algorytm konsensusu

Inną kluczową różnicą między rozwiązaniami opartymi na trzech łańcuchach bloków jest używany algorytm konsensusu. Aby uzyskać jasny obraz, przejrzyjmy każdy z nich poniżej.

Tkanina Hyperledger: Algorytm konsensusu w Hyperledger Fabric jest bardziej dynamiczny niż inne. Wykorzystuje szeroką gamę algorytmów konsensusu i obejmuje całą transakcję. Transakcje są realizowane z wyprzedzeniem, a następnie ostatecznie zatwierdzane w łańcuchu bloków. To podejście jest wydajne, ponieważ obsługuje wiele węzłów w tym samym czasie, poprawiając skalowalność i ogólną wydajność.

Corda: Corda bardziej koncentruje się na kwestiach prywatności i bezpieczeństwa w bankach. Dlatego są skłonni do transakcji i zmian stanu. Takie podejście poprawia również skalowalność. Krytyczną różnicą między Cordą a innymi rozwiązaniami blockchain jest wprowadzenie notariuszy. Działają podobnie do górników i mają obowiązek sprawdzania poprawności transakcji. Po zweryfikowaniu transakcja jest następnie dodawana do niezmiennego łańcucha. Wybór notariusza, który ma być scentralizowany lub zdecentralizowany, zależy całkowicie od banków.

Kworum: Quorum stosuje również inne podejście, jeśli chodzi o algorytm konsensusu. Wykorzystuje „QuorumChain”, który zapewnia konsensus oparty na głosowaniu większościowym. Jednak nie wszystkie węzły mogą głosować. Tylko kilka specjalnych węzłów ma możliwość głosowania, które z kolei weryfikuje transakcję. Aby mieć lepszą odporność na awarie, Quorum wykorzystuje modele oparte na Istanbul BFT i Raft.

Uczestnictwo rówieśników

Wszystkie trzy rozwiązania blockchain, Corda, HyperLedger Fabric i Quorum, mają zezwolenie na blockchain przedsiębiorstwa, co oznacza, że ​​tylko wybrani uczestnicy biorą udział w sieci.

Inteligentne kontrakty

Ponieważ wszystkie trzy rozwiązania blockchain są oparte na Ethereum, wykorzystują inteligentne kontrakty. Jednak ich podejście do inteligentnych kontraktów jest wyjątkowe na swój sposób.

Tkanina HyperLedger, na przykład użyj „Chaincode”, jeśli chodzi o inteligentne kontrakty. Wykorzystuje podstawowy konsensus i zaufanie technologii blockchain. Jeśli chodzi o język wybrany do pisania inteligentnych kontraktów, możesz użyć standardowego języka programowania, takiego jak Go lub Node.js. Ich główny zespół ma na celu umożliwienie obsługi innych języków programowania w przyszłości.

Corda: Podejście firmy Corda jest wyjątkowe. Pisane inteligentne kontrakty są podobne do prozy, dzięki czemu są łatwe w użyciu. Proza prawnicza znana jest jako Umowa Ricarda i wymaga od uczestników podpisania umowy w celu zachowania ważności. Obsługuje dwa języki programowania, tj. Języki programowania Java i Kotin.

Kworum: Inteligentne kontrakty Quorum można ustawić zarówno jako prywatne, jak i publiczne. Ponadto używa Solidity jako narzędzia do programowania. Istnieje jednak ograniczenie. Po ustawieniu inteligentnej umowy jako prywatnej nie można jej przekształcić w publiczną. Ten projekt prywatności Quorum ma na celu ochronę interesów organizacji, które nie chcą, aby ich inteligentne kontrakty zostały ujawnione w jakikolwiek sposób. Podobnie nie można zmienić publicznych inteligentnych kontraktów na prywatne.

Pomiędzy tymi trzema rozwiązaniami blockchain jest mnóstwo innych różnic. Aby uzyskać jasny obraz, spójrzmy na poniższą tabelę.

Tabela 1: Tkanina Hyperledger vs. Corda Vs. Kworum

Funkcja / dane Tkanina Hyperledger Corda Kworum
Algorytm konsensusu Kafka

RBFT

Sumeragi

Poeta

Wtykowy

RBFT

Wtykowy

Tratwa

Wtykowy

Istanbul BFT

Konsensus tratwy

Wydajność >2000 tps 170 tps Kilka setek
Tokeny FabToken (jeszcze nie wydany) Eter
Dowód braku wiedzy tak Nie tak
Język inteligentnych kontraktów Java, Golang, NodeJS Java, Kotlin Solidność

Rozwój kworum

Quorum to bardzo aktywny projekt. Obecnie jest 318 współtwórców z całego świata. Nie tylko to Quorum GitHub build widział już ponad 10 000 zatwierdzeń! Quorum używa obecnie LGPL-3.0, który jest podobny do Ethereum. Oznacza to również, że można go pobierać, modyfikować i rozpowszechniać bez żadnych ograniczeń.

Możesz dowiedzieć się więcej o Quorum, czytając ich Raport Quorum dotyczący technologii blockchain.

Możesz też sprawdzić Quorum blockchain wiki zawiera wszystkie informacje dotyczące platformy blockchain Quorum.

Ponadto możesz się wyewidencjonować Quorum Blockchain API aby dowiedzieć się, jak można go wykorzystać i zintegrować z innymi systemami.

Narzędzia / biblioteki innych firm, które powinieneś sprawdzić

Narzędzia i biblioteki są niezbędne, aby ekosystem Quorum blockchain był zdrowy. Firmy zewnętrzne, takie jak Quorum, opracowały wiele narzędzi i bibliotek. Wymienimy kilka z nich, abyś mógł zobaczyć, jak bogaty jest ekosystem blockchain Quorum.

 • Quorum Blockchain Explorer: Projekt open source, który umożliwia eksplorację Kworum, w tym przeglądanie prywatnych transakcji.
 • Twórca kworum: Narzędzie, które umożliwia tworzenie węzłów kworum.
 • Kworum-Genesis: Narzędzie wiersza poleceń, które pomaga wypełnić plik genezy twórcami i wyborcami
 • QuorumNetworkManager: Świetne narzędzie, które pomoże Ci łatwo zarządzać sieciami Quorum.

Projekty / sieci oparte na kworum

 • Alastria: Hiszpańskie konsorcjum wielosektorowe. Jest to krajowy ekosystem blockchain, który promuje tworzenie półpublicznej infrastruktury DLT. Ma na celu poprawę usług w Hiszpanii i będzie działać zgodnie z przepisami europejskimi.
 • Ethhotels – część sieci multi-blockchain PoC
 • Blockoneiq-quorum – Dostawca danych dla łańcucha bloków Quorum. Jest to platforma Oracle, która pomogłaby DLT w korzystaniu z podpisanych treści, które są generowane i przechwytywane za pomocą inteligentnych kontraktów od Thomson Reuters.
 • FogChain – sieć Quorum, która oferuje usługę lokalizacji opartą na IoT i zarządzanie rekordami.
 • IIN – Jest to platforma płatności międzybankowej sieci informacyjnej (IIN). Napędzają go Ethereum i Quorum Blockchain. Duża liczba banków dąży do przyłączenia się do sieci i korzystania z rozwiązania skalowalnego i peer-to-peer.
 • Kimlic – KYC na blockchainie. Jest to zdecentralizowana platforma walidacji tożsamości. Pomaga startupom natychmiast wprowadzać użytkowników do ich giełd Dapps, ICO, STO i kryptowalut. Oznacza to, że użytkownik musi ukończyć KYC tylko raz, a następnie może być używany na różnych platformach.
 • Komgo – Ciekawy projekt, który pomaga w integracji sieci finansowej z innymi użytkownikami i siecią.
 • VAKT – VAKT zapewnia cyfrowy ekosystem, który umożliwia użytkownikom fizyczne przetwarzanie potransakcyjne. Można to określić jako „Platforma zarządzania post Trade”. W ten sposób może działać jako pojedyncze źródło cyklu życia handlu, które można zweryfikować w razie potrzeby. Ma na celu pokrycie całego cyklu życia handlu, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, które próbują rozwiązać tylko pewną część, a nie cały problem.
 • IHS Markit – Handel pożyczkami (syndykat) na łańcuchu bloków.

Quorum Blockchain Consensus Algorithm używany przez Quorum

Miasto mówi o algorytmach konsensusu kworum, ponieważ stanowią one alternatywę dla tradycyjnego algorytmu konsensusu POW / POS. Ponadto jest to sieć z zezwoleniem, więc POW / POS po prostu nie będzie działać. Więc jakich algorytmów konsensusu używa? Wykorzystuje dwa algorytmy konsensusu, aby cały pomysł działał, tj. Consensus oparty na Raft i Istanbul BFT.

Algorytm konsensusu Quorum Blockchain: konsensus oparty na tratwie

Raft to algorytm konsensusu oparty na CFT. Umożliwia szybsze transakcje dzięki procesowi bicia bloku 50ms. Ponadto oszczędza miejsce w magazynie, wydobywając tylko właściwe bloki, a nie puste bloki. Inne kluczowe funkcje obejmują tworzenie bloków na żądanie i finalność transakcji.

Algorytm konsensusu Quorum Blockchain: Istanbul BFT

Istanbul BFT jest bizantyjskim algorytmem zgodnym z tolerancją błędów. Jego zadaniem jest ochrona łańcucha bloków. Limit, do którego chroni łańcuch bloków, obejmuje 30% węzłów, ulega zepsuciu. Chroni również bloki generowane w łańcuchu bloków.

Ocena wydajności

Quorum twierdzi, że jest szybki i ma większą prędkość transakcji. Czy to prawda? Zespół Arati Baligi, Panduranga Kamata, Siddhartha Chatterjee i Subodh I z Persistent Systems Ltd. przeprowadził dokładny eksperyment dotyczący wyników Quorum.

w artykuł badawczy, wykorzystali platformę blockchain Quorum. Stworzyli również zestaw mikro-testów, które zostały stworzone do współpracy z Quorum. Celem było zbadanie, w jaki sposób inteligentne kontrakty i parametry transakcji wpływają na wydajność łańcucha blokowego Quorum, na przykład na opóźnienia transakcji.

Poniżej znajduje się podsumowanie całego eksperymentu.

 • Dane: przepustowość transakcji (liczba transakcji na sekundę)
 • Cztery maszyny z siecią blockchain Quorum ze specyfikacją 8 procesorów wirtualnych, 16 GB pamięci RAM.
 • Używany system operacyjny: Ubuntu 14.04 LTS
 • Generowanie obciążenia: Caliper służy do obciążania sieci blockchain Quorum.
 • Obciążenia: wstępnie załadowane z parą klucz-wartość
 • Typy używanych obciążeń: tylko do zapisu, zerowe, do odczytu, mieszane.

dokładność

Zdjęcie 1: Proste porównanie konsensusu RAFT i IBFT, źródło: https://www.persistent.com/wp-content/uploads/2018/07/research-paper-performance-evaluation-of-the-quorum-blockchain- platform.pdf

Podsumowując, Quorum może całkiem dobrze skalować i mieć zwiększone opóźnienie, gdy zbyt wiele transakcji odbywa się równolegle. RAFT działa lepiej niż IBFT, gdy transakcje na sekundę osiągają powyżej 1650 tx / s. Ponadto umowy prywatne działają lepiej niż umowy publiczne, ponieważ jest mniej narzutu, jeśli chodzi o obsługę umów prywatnych. Oznacza to, że prywatny łańcuch bloków Quorum jest skuteczny.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie, zapoznaj się z artykułem badawczym tutaj: https://www.persistent.com/blockchain-research-paper-on-performance-evaluation-of-quorum-blockchain-platform/

Dyskusja na temat architektury Quorum Blockchain

Jak więc działa Quorum? Dowiemy się więcej, przechodząc przez jego architekturę i poznając jego kluczowe komponenty.

Trzy główne elementy, o których musimy się dowiedzieć, obejmują następujące.

 1. Węzeł kworum
 2. Menedżer transakcji
 3. Enklawa

Quorum blockchain

Źródło: Hackernoon.com

Węzeł kworum

Węzeł Kworum to narzędzie wiersza poleceń, które jest lekkim rozwidleniem języka Geth. Jest rozwidlony, aby zapewnić dalszy wzrost wraz z Geth. Jednak wprowadzono wiele różnych modyfikacji, aby działał z łańcuchem blokowym Quorum. Na przykład algorytm konsensusu QuorumChain został wprowadzony w miejsce Proof of Work. Jest również skonfigurowany tylko tak, aby zezwalać na połączenie z uprawnionych węzłów rezygnujących z łączności P2P. Poza tym stan Patricia trie obsługuje zarówno państwo publiczne, jak i prywatne. Kolejną kluczową zmianą jest usunięcie Gas, ponieważ nie jest to wymagane w blockchain Quorum.

Konstelacja

Kolejnym dużym elementem architektury blockchain Quorum jest konstelacja. Mieści menedżera transakcji i enklawę. Jest to system ogólnego przeznaczenia, który zapewnia, że ​​informacje dodane do łańcucha bloków pozostają bezpieczne w każdy możliwy sposób. Ponadto konstelacja nie jest specyficzna dla łańcucha blokowego i może być używana w innych formach aplikacji.

Menedżer transakcji: Menedżer transakcji dba o prywatność transakcji i zapewnia szyfrowanie danych transakcji podczas procesu. Aby ułatwić cały proces, może przechowywać, umożliwiać dostęp i inne ważne dane ułatwiające transakcje. Nie ma jednak dostępu do żadnych poufnych informacji, takich jak klucze prywatne. Kluczem jest tutaj kryptografia, która zapewnia bezpieczeństwo danych podczas całego procesu. Menedżer transakcji można również skalować dzięki jego stanowi / bezstanowi spoczynku.

Enklawa: Enklawa obsługuje różne techniki kryptograficzne, takie jak uwierzytelnianie uczestników, historia transakcji i inne kluczowe funkcje. Zapewnia optymalne wykonywanie wszystkich operacji z naciskiem na skalowalność. Menedżer transakcji deleguje zadanie szyfrowania / deszyfrowania do Enklawy.

widok głębi architektury

Podpis: Szczegółowy widok architektury blockchain Quorum, źródło: https://github.com/jpmorganchase/quorum

Użyj przypadków Quorum Blockchain

Jak już wspomnieliśmy, blockchain Quorum jest tworzony dla sektora finansów. Jednak, jak to zostało powiedziane, ma szeroki zakres zastosowań nawet w branży finansowej. Istnieje wiele sposobów wykorzystania łańcucha blokowego Quorum w branży. Aby dowiedzieć się, jak można go używać, przejrzyjmy niektóre z jego przypadków użycia.

Tokenizacyjne sztabki złota:Kworum zostanie użyte do tokenizacji sztabek złota. Będzie to zachętą dla górników, a także pomoże ulepszyć ekspansję samego łańcucha blokowego Quorum. Otworzy również nowe możliwości handlowe i pomoże blockchainowi szybciej się wdrożyć.

Indywidualne prywatne łańcuchy blokowe Quorum: Banki lub dowolne prywatne instytucje finansowe mogą w pełni korzystać z blockchainów Quorum. Charakter uprawnień umożliwia korzystanie z Quorum we wszystkich typach ustawień. Możliwość dostosowywania od samego początku jest tym, co czyni go idealnym kandydatem.

Wniosek

Quorum blockchain to obiecująca technologia blockchain. Fakt, że jest to „soft-fork” Ethereum, czyni go bardziej idealnym do implementacji w świecie rzeczywistym. Jest dozwolony i dlatego może być używany przez prywatną organizację jako ich technologia blockchain. Kolejnym wspaniałym aspektem łańcucha blokowego Quorum jest jego wydajność, możliwość dostosowywania za pomocą inteligentnych umów i ogólna przejrzystość. Czy zamierzasz używać Quorum w swojej firmie? Jeśli tak, skomentuj poniżej i daj nam znać, dlaczego dokonałeś wyboru. Słuchamy.

Podsumowanie

Co to jest kworum? Quorum to zorientowany na przedsiębiorstwa blockchain Ethereum skierowany do sektora finansowego. Jest pomysłem JP Morgana.

Jaka jest potrzeba takiego systemu? Tak! Quorum zapewnia sektorowi finansowemu możliwość korzystania z efektywnej technologii blockchain. Quorum oferuje autoryzowaną sieć umożliwiającą organizacjom dostosowywanie się do własnych potrzeb.

Cechy Quorum

 • Zwiększona prywatność umów i transakcji
 • Lepsza wydajność
 • Właściwe zarządzanie równorzędnymi i sieciowymi
 • Mechanizmy konsensusu oparte na głosowaniu
 • Otwarte źródło
 • Kierowane przez społeczność
 • Dojrzały
 • Godny zaufania i gotowy do pracy

Kworum to Open Source!

 • 318 aktywnych współtwórców
 • Ponad 10000 zatwierdzeń
 • Licencja LGPL-3.0

Hyperledger Fabric Vs. Corda Vs. Kworum

Funkcja / dane Tkanina Hyperledger Corda Kworum
Algorytm konsensusu Kafka

RBFT

Sumeragi

Poeta

Wtykowy

RBFT

Wtykowy

Tratwa

Wtykowy

Istanbul BFT

Konsensus tratwy

Wydajność >2000 tps 170 tps Kilka setek
Tokeny FabToken (jeszcze nie wydany) Eter
Dowód braku wiedzy tak Nie tak
Język inteligentnych kontraktów Java, Golang, NodeJS Java, Kotlin Solidność

Algorytmy konsensusu

 • Konsensus oparty na tratwie – umożliwia szybszą transakcję, poprawia pamięć blokową
 • Istanbul BFT – zapewnia odporność na awarie, chroni blockchain przed złymi węzłami

Architektura kworum

Trzy kluczowe elementy

 • Węzeł Kworum – narzędzie wiersza poleceń oparte na Geth
 • Constellation Transaction Manager – dba o dane transakcji do momentu ich zakończenia
 • Enklawa – enklawa obsługuje poufne informacje, w przypadku których menedżer transakcji deleguje kluczowe funkcje, takie jak szyfrowanie / deszyfrowanie

Projekty / sieci oparte na kworum

 • Alastria: hiszpańskie konsorcjum wielosektorowe
 • Ethhotels – część sieci multi-blockchain PoC
 • Blockoneiq-quorum – dostawca danych dla łańcucha blokowego Quorum
 • FogChain – sieć Quorum, która oferuje usługę lokalizacji opartą na IoT i zarządzanie rekordami
 • IIN – jest to platforma płatności międzybankowej sieci informacyjnej (IIN). Napędzają go Ethereum i Quorum Blockchain.
 • Kimlic – KYC na blockchainie
 • Komgo – Ciekawy projekt, który pomaga w integracji sieci finansowej z innymi użytkownikami i siecią
 • VAKT – VAKT zapewnia cyfrowy ekosystem, który umożliwia użytkownikom fizyczne przetwarzanie potransakcyjne
 • IHS Markit – Handel pożyczkami (syndykat) na łańcuchu bloków

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me