Wielu z was pracuje teraz nad projektami blockchain w przedsiębiorstwach. Firmy z wyższej półki inwestują tak dużo pieniędzy w cyfrową transformację blockchain. Ci z Was, którzy są zainteresowani wykorzystaniem Hyperledger Sawtooth jako podstawy swojego projektu, muszą najpierw zapoznać się z samouczkiem Hyperledger Sawtooth.

Dlatego, aby ci pomóc, mam tutaj przewodnik po samouczku Hyperledger Sawtooth. Architektura Hyperledger Sawtooth zaczyna się rozwijać w solidną platformę do transformacji łańcucha bloków. W rzeczywistości wiele firm korzysta obecnie w dużym stopniu z architektury Hyperledger Sawtooth.

Jeśli więc chcesz zostać programistą Hyperledger Sawtooth, ten przewodnik zaoferuje Ci ścieżkę, którą musisz podążać.

W każdym razie wystarczy pogaduszki, zacznijmy teraz ten samouczek Hyperledger Sawtooth dla początkujących!


tutorial piłokształtny hyperledger

Co to jest Hyperledger Sawtooth?

Zanim rozpocznę samouczek dotyczący Hyperledger Sawtooth, chciałbym pokrótce wyjaśnić, czym właściwie jest ta platforma. W rzeczywistości Hyperledger Sawtooth jest rozproszoną platformą księgową konsorcjum Hyperledger. Jeśli znasz Fabric, zobaczysz, że obie te platformy mają podobieństwa.

W każdym razie Hyperledger Sawtooth został zaprojektowany w sposób, który pomoże Ci tworzyć zdecentralizowane platformy lub aplikacje.

Co więcej, projekt jest bezbłędny i przyjazny dla użytkownika, co pomaga każdej firmie w korzystaniu z tej platformy.

Co więcej, gdy zaczniesz od samouczka Hyperledger Sawtooth, zobaczysz, że oferuje on bardzo płynne wrażenia. Najlepsze jest to, że ich warstwa rozwojowa jest całkowicie odłączona od komputera mainframe. Ale dlaczego?

Cóż, głównie z powodu nadmiernego obciążenia, które można włożyć do głównej sieci z powodu rozwoju, może to utrudnić ogólną wydajność.

W ten sposób, aby zawsze mieć przewagę, rozdzielili dwie warstwy. Dlatego bez względu na to, co robisz, nie możesz obniżyć wydajności głównej sieci. Zobaczysz więcej z samouczka Hyperledger Sawtooth.

Kolejna świetna funkcja tej platformy polega na tym, że obsługuje różne języki programowania. Dlatego dla programistów absolutnie konieczne jest zapoznanie się z samouczkiem Hyperledger Sawtooth, aby nauczyć się obsługi każdego języka programowania.

W każdym razie, Hyperledger oferuje bardzo wzbogacający i opisowy tutorial na temat Hyperledger Sawtooth. Możesz więc również użyć tego, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. W tym przewodniku po Hyperledger Sawtooth otrzymasz krótkie wyjaśnienie elementów i kroków, które należy wykonać.

W każdym razie przejdźmy do projektu architektonicznego Hyperledger Sawtooth.

Czytaj więcej:
Hyperledger Sawtooth Vs. Tkanina: czym się różnią?
Hyperledger Fabric Vs Sawtooth Vs Composer

Jakie są podstawowe elementy Architektura Hyperledger Sawtooth?

Aby nauczyć się Hyperledger Sawtooth, musisz zacząć od zrozumienia podstawowych modeli architektonicznych tej platformy. Tak więc bez odpowiedniej bazy wiedzy trudno będzie skupić się na samouczku.

 • System zdarzeń

Zacznijmy od systemu wydarzeń. Jeśli sprawdzisz jakikolwiek przykład Hyperledger Sawtooth, zobaczysz, że system zdarzeń zapewnia głównie, że zdarzenia są opracowywane bez żadnych problemów i przekazywane do węzłów.

Jeśli więc z tego skorzystasz, możesz sprawić, że aplikacja będzie subskrybować wydarzenia, które będą pobierać dla Ciebie nowe informacje. Zwykle te zdarzenia pomagają lepiej uruchomić platformę Sawtooth. Dlatego pomaga w utrzymaniu pełnego konsensusu, pomagając węzłom w uzyskaniu potrzebnych informacji ze zdarzeń.

 • Projekt integracji Sawtooth-Ethereum (Seth)

To jedna z najlepszych cech Sawtooth. Aby nauczyć się Hyperledger Sawtooth, musisz również wiedzieć o tej funkcji. Możesz go również znaleźć w dowolnym przykładzie Hyperledger Sawtooth, który używa właściwości Ethereum.

Ale co to naprawdę robi? Jak mogą wykorzystać właściwości Ethereum? Cóż, ten mały element pomaga wypełnić lukę między dwiema platformami. Dlatego można osiągnąć współdziałanie między tymi dwiema platformami za pomocą tego elementu.

Czy możesz sobie wyobrazić niezliczone możliwości, które Seth może wnieść do stołu? W każdym razie jest świetnym dodatkiem do architektury Hyperledger Sawtooth i powinieneś go używać, jeśli Twój projekt korporacyjny tego potrzebuje.

 • Wtykowe algorytmy konsensusu

Kolejnym fajnym elementem architektury Hyperledger Sawtooth jest obsługa podłączalnych mechanizmów konsensusu. W rzeczywistości podłączany mechanizm konsensusu jest wspaniałą nową funkcją w branży blockchain.

Co więcej, pozwala wybrać mechanizm konsensusu, którego potrzebujesz dla swojej platformy. Oczywiście nie każdy konsensus nadaje się do każdego rodzaju użycia. Dlatego potrzebujesz elastyczności w opracowywaniu projektu opartego na blockchainie przedsiębiorstwa.

Tak więc podłączany konsensus Sawtooth naprawdę wprowadza dynamikę do stołu.

Kiedy obejrzysz przykład Hyperledger Sawtooth, możesz łatwiej dowiedzieć się o Hyperledger Sawtooth.

W każdym razie oznacza to, że nie będziesz musiał używać jednego protokołu konsensusu w swoim projekcie. Możesz to zmienić, kiedy chcesz i kiedy jest to konieczne. Istnieje również możliwość użycia różnych protokołów konsensusu do różnych działań w systemie.

Oferują głównie –

 • Devmode
 • PoET CFT
 • Tratwa
 • PBFT

W nadchodzących aktualizacjach pojawią się inne protokoły konsensusu. Jeśli więc Twojego ulubionego nie ma na liście, wystarczy poczekać na jego aktualizacje. W każdym razie przejdźmy do następnej sekcji, aby dowiedzieć się więcej o Hyperledger Sawtooth.

 • Modele rodzin transakcji

Jeśli chcesz poznać Hyperledger Sawtooth, musisz zrozumieć, jak działa ich rodzina transakcji. W rzeczywistości rodziny transakcji faktycznie pomagają w obsłudze wielu funkcji, w tym oferowaniu funkcji inteligentnych kontraktów.

Jeśli sprawdzisz jakikolwiek przykład Hyperledger Sawtooth, zauważysz, że nie możesz obsługiwać systemu bez użycia rodzin transakcji.

Dlatego są one również bardzo ważne w tym samouczku.

W każdym razie sprawdźmy je poniżej:

 • Rodzina transakcji BlockInfo: Rodzina transakcji BlockInfo pomoże Ci przechowywać wszelkiego rodzaju informacje o blokach.
 • Rodzina transakcji Smallbank: W rzeczywistości ta rodzina jest odpowiednia do testowania i analizowania jakości Twojej firmy
 • Ustawienia Rodzina transakcji: Co więcej, rodzina ustawień pomoże Ci przechowywać konfiguracje łańcuchowe, a nawet zaoferuje Ci do tego konkretny model referencyjny.
 • Rodzina transakcji rejestru walidatora: Możesz użyć tego, aby dodać więcej walidatorów do systemu. W rzeczywistości bez tego nie możesz dodać żadnych walidatorów. Jest to więc niezwykle potrzebne.
 • Rodzina transakcji IntegerKey: Jest to jedna z najlepszych rodzin transakcji, która pozwala przetestować wszystkie wdrożone księgi bez dodatkowych zasobów.
 • Rodzina transakcji XO: Cóż, to bardziej zabawne podejście do całej sieci. Twórcy Sawtooth chcieli dodać trochę iskierki do sieci i dlatego dodali do niej również grę w kółko i krzyżyk. Dlatego korzystając z tego, możesz grać z dowolnym węzłem.
 • Rodzina transakcji tożsamości: Głównie służy do ochrony danych. A konkretnie dozwolone dane dla walidatorów. Co więcej, zachowuje informacje o węzłach, takie jak ich klucze publiczne i tak dalej.

W systemie zobaczysz również dwie inne rodziny transakcji. To są dość nowsze dodatki.

Rodzina transakcji Seth:

Rodzina transakcji Seth zaoferuje Ci możliwość korzystania z aplikacji opartej na Ethereum w sieci. Oznacza to, że możesz używać inteligentnych kontraktów opartych na Solidity lub nawet innych aplikacji opartych na tym.

Rodzina transakcji Sabre:

To kolejne podejście do inteligentnych kontraktów. W rzeczywistości można to wykorzystać do uruchamiania inteligentnych kontraktów na maszynach wirtualnych WebAssembly lub maszynach wirtualnych WASM. Co więcej, pozwala na uruchamianie inteligentnych kontraktów w łańcuchu.

Samouczek Hyperledger Sawtooth: Nauczmy się podstaw!

Teraz zacznijmy samouczek dotyczący Hyperledger Sawtooth. Tutaj dowiesz się głównie o podstawowych wymaganiach związanych z konfiguracją węzłów do testowania platformy. Co więcej, wyjaśnię dalej pokrótce wszystkie niezbędne polecenia interfejsu wiersza polecenia w dalszej części przewodnika.

Jeśli chcesz, możesz użyć tego artykułu jako pliku PDF samouczka Hyperledger Sawtooth Tutorial i lepiej poznać technologię.

Jeśli chcesz rozpocząć karierę jako programista Hyperledger Sawtooth, poznanie tego jest niezwykle ważne.

W każdym razie zacznijmy teraz samouczek dotyczący Hyperledger Sawtooth.

Konfigurowanie węzła piłokształtnego do testowania

Przede wszystkim musisz skonfigurować węzły, zanim zaczniesz tworzyć platformę. Dlatego po skonfigurowaniu węzła i uruchomieniu go możesz przetestować aplikację. W tym celu musisz przesłać żądania transakcji i zobaczyć wyniki oraz dane bloku z REST API.

W każdym razie poniższe metody są przeznaczone głównie dla typowych procesów transakcyjnych, rodzin XO i IntegerKey. Jeśli możesz napisać nową rodzinę transakcji, możesz ją również uruchomić za pomocą metody.

Co więcej, możesz zainstalować i uruchomić tylko jeden węzeł sieci Sawtooth przy użyciu trzech metod – natywnej instalacji Ubuntu, kontenerów Docker i maszyny wirtualnej z klastrem Kubernetes.

Jeśli jesteś programistą Hyperledger Sawtooth, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na te drobne szczegóły.

Korzystanie z platformy Docker

W tym samouczku dotyczącym Hyperledger Sawtooth musisz wykonać poniższe kroki po skonfigurowaniu węzła za pomocą Dockera.

 • Sprawdź stan komponentów sieciowych Sawtooth.
 • Użyj różnych poleceń Sawtooth, aby wyświetlić dane bloku, przesłać transakcje i wyświetlić stan globalny.
 • Zbadaj również dzienniki piłokształtne.
 • Zatrzymaj sieć i zresetuj środowisko Docker.

Wymagania wstępne

W rzeczywistości będziesz potrzebować Docker Compose i Docker Engine, aby to środowisko działało.

Linux: musisz pobrać najnowszą wersję Docker Composer i Docker Engine dla systemu Linux.

Windows: musisz pobrać najnowszą wersję Docker Composer i Docker Engine dla Windows.

macOS: Musisz pobrać najnowszą edycję Docker Composer i Docker Engine dla macOS.

Korzystanie z Kubernetes

W tym samouczku dotyczącym Hyperledger Sawtooth musisz wykonać poniższe kroki po skonfigurowaniu węzła przy użyciu Kubernetes. W rzeczywistości to środowisko będzie wymagało użycia Minikube do wdrożenia Sawtooth w środowisku kontenerowym. Zasadniczo będzie znajdować się wewnątrz maszyny wirtualnej w lokalnym klastrze Kubernetes.

Zasadniczo możesz wykonać następujące czynności po przejrzeniu oficjalnego samouczka.

 • Zainstaluj Minikube i kubectl.
 • Uruchom Minikube.
 • Następnie uruchom aplikację Sawtooth w klastrze Kubernetes.
 • Następnie podłącz pojemnik muszli Sawtooth.
 • Następnie użyj poleceń CLI, aby przesłać transakcje, wyświetlić stan globalny i zablokować dane.
 • Gdy je zobaczysz, możesz zbadać dzienniki Sawtooth.
 • W każdym razie, gdy skończysz, możesz zatrzymać sieć, usuwając klaster Kubernetes.

Wymagania wstępne

W rzeczywistości będziesz potrzebować Minikube i kubectl, które obsługują hiperwizor maszyny wirtualnej. W takim przypadku możesz użyć VirtualBox.

Korzystanie z Ubuntu

W tym samouczku deweloper Hyperledger Sawtooth musi wykonać poniższe kroki po skonfigurowaniu węzła przy użyciu Ubuntu 18.04.

 • Zacznij od wygenerowania klucza użytkownika.
 • Następnie wygeneruj klucz główny.
 • Następnie utwórz blok Genesis.
 • Gdy skończysz, musisz uruchomić komponenty – procesy transakcyjne, REST API, silnik konsensusu i walidator.
 • Następnie sprawdź stan interfejsu API REST.
 • Następnie użyj poleceń CLI, aby przesłać transakcje, wyświetlić stan globalny i zablokować dane.
 • Gdy je zobaczysz, możesz zbadać dzienniki Sawtooth.
 • Po zakończeniu musisz zatrzymać sieć i zresetować środowisko programistyczne.

Wymagania wstępne

W tym celu będziesz potrzebować tylko Ubuntu 18.04 (Bionic). Co więcej, nie będzie działać na żadnej innej starej wersji niż ta.

Samouczek Hyperledger Sawtooth: zaawansowane wytyczne

Tworzenie sieci z wieloma węzłami piłokształtnymi

Ten proces służy głównie do konfigurowania wielu węzłów i tworzenia siatki sieci. Dlatego w tej konfiguracji możesz zobaczyć rzeczywiste wyniki Sawtooth z dowolną liczbą węzłów. Co więcej, jest to świetny sposób na przetestowanie skalowalności aplikacji.

Co więcej, podobnie jak konfiguracja sieci z pojedynczym węzłem Sawtooth, ta również wykorzystuje trzy metody – natywną instalację Ubuntu, kontenery Docker i maszynę wirtualną z klastrem Kubernetes.

Dlatego właśnie w tym samouczku Hyperledger Sawtooth dla początkujących znajdziesz podstawowe wskazówki.

Korzystanie z platformy Docker

Ten proces głównie pomoże ci skonfigurować pięć węzłów piłokształtnych i stworzyć środowisko programistyczne dla twojej aplikacji. W rzeczywistości każdy węzeł jest w rzeczywistości zbiorem kontenerów Dockera. Co więcej, każdy węzeł będzie uruchamiał walidator i inne komponenty Sawtooth.

Głównie w ich samouczku możesz dowiedzieć się, jak:

 • Pobierz plik Docker Compose Sawtooth.
 • Użyj cocker-compose, aby uruchomić sieć Sawtooth.
 • Sprawdź stan procesu.
 • Skonfiguruj dozwolone typy transakcji.
 • Połącz się z pojemnikiem muszli Sawtooth. Następnie dowiedz się, jak potwierdzić funkcje sieciowe.
 • Gdy skończysz, zatrzymaj sieć i zresetuj środowisko Docker.

Wymagania wstępne

Będziesz potrzebować Docker Compose i Docker Engine, aby to środowisko działało.

Linux: musisz pobrać najnowszą wersję Docker Composer i Docker Engine (v 1.2.5) dla systemu Linux.

Windows: Musisz pobrać najnowszą edycję Docker Composer i Docker Engine (v 1.2.5) dla Windows.

macOS: Musisz pobrać najnowszą edycję Docker Composer i Docker Engine (v 1.2.5) dla macOS.

Przypadkowo nie zresetowałeś środowiska Dockera dla sieci z jednym węzłem, a następnie musisz go zamknąć i usunąć wszystkie dzienniki i dane.

Korzystanie z Kubernetes

Jest to bardzo ważna część tego samouczka Hyperledger Sawtooth dla początkujących. W rzeczywistości ten proces głównie pomoże ci skonfigurować pięć węzłów piłokształtnych i stworzyć środowisko programistyczne dla twojej aplikacji. W rzeczywistości każdy węzeł to w rzeczywistości pod Kubernetes.

Co więcej, każda kapsuła jest kontenerem dla walidatora i innych komponentów Sawtooth.

Ponadto w ich samouczku Hyperledger Sawtooth dla początkujących możesz dowiedzieć się, jak:

 • Zainstaluj Minikube i kubectl.
 • Uruchom Minikube.
 • Pobierz pliki konfiguracyjne.
 • Następnie uruchom aplikację Sawtooth w klastrze Kubernetes.
 • Następnie podłącz pojemnik muszli Sawtooth.
 • Następnie sprawdź funkcjonalność sieci.
 • Gdy zobaczysz te, skonfiguruj dozwolone typy transakcji
 • W każdym razie, gdy skończysz, możesz zatrzymać sieć, usuwając klaster Kubernetes.

Wymagania wstępne

W tym celu będziesz potrzebować Minikube i kubectl, które obsługują hiperwizor maszyny wirtualnej. W takim przypadku możesz użyć VirtualBox.

Korzystanie z Ubuntu

Jest to również bardzo ważna część tego samouczka Hyperledger Sawtooth dla początkujących. W rzeczywistości ten proces pomoże Ci skonfigurować środowisko programistyczne dla platformy Ubuntu. W rzeczywistości każdy system hosta jest w rzeczywistości węzłem, który uruchamia walidator i inne komponenty Sawtooth.

Głównie w ich samouczku dla początkujących musisz wykonać następujące czynności:

 • Zainstaluj Sawtooth
 • Zacznij od wygenerowania kluczy użytkownika i walidatora.
 • Następnie utwórz blok genezy i dołącz konkretne konsensusy, takie jak PoET lub PBFT.
 • Gdy skończysz, musisz uruchomić Sawtooth na każdym węźle.
 • Następnie sprawdź funkcjonalność sieci.
 • Gdy zobaczysz te, skonfiguruj dozwolone typy transakcji
 • Po zakończeniu musisz zatrzymać sieć i zresetować środowisko programistyczne.

Wymagania wstępne

W każdym razie nie zresetowałeś środowiska Ubuntu dla sieci z jednym węzłem, a następnie musisz je zamknąć i usunąć wszystkie dzienniki i dane. W przeciwnym razie Twoja siatka sieci się nie uruchomi!

Korzystanie z zestawów Sawtooth SDK

Tutaj zobaczysz podsumowanie wszystkich obsługiwanych pakietów SDK w Sawtooth. Możesz zobaczyć stabilność, dojrzałość i kompletność procesów transakcyjnych, podpisywania klientów i funkcji różnic stanu.

Pyton JavaScript do++ Iść Rdza Szybki Jawa
Procesor transakcji Kompletny? Nie dotyczy
Stabilne API? Nie dotyczy
Dojrzałość 1 2 3 1 1 Nie dotyczy 3
Podpisywanie klienta Kompletny?
Stabilne API?
Dojrzałość 1 1 3 1 1 3 3
Delta stanu Kompletny? Nie dotyczy
Stabilne API? Nie dotyczy
Dojrzałość 1 2 3 1 1 Nie dotyczy 3

Subskrybowanie wydarzeń

Cóż, wszystkie bloki są dołączone do łańcucha bloków, więc każdy programista może potrzebować informacji o niektórych zdarzeniach dla aplikacji. Dlatego potrzebne są zdarzenia do przekazywania tych informacji o nowym bloku lub nowej rozwidleniu.

Ale musisz uwzględnić zdarzenia specyficzne dla aplikacji. W rzeczywistości, głównie rodziny transakcji niestandardowych mogą zapewnić, że jesteś subskrybentem niektórych wydarzeń.

Dzięki subskrypcji aplikacji na określone wydarzenia możesz wykonać następujące czynności –

 • Subskrybuj określone zdarzenia, które mają wpływ na Twoją aplikację lub łańcuch bloków
 • Przekazywanie klientom informacji o wykonaniu transakcji bez przechowywania jakichkolwiek danych w stanie
 • Śledzenie zdarzeń z określonego punktu w sieci na temat zmian stanu w celu zebrania informacji

W rzeczywistości Twoja aplikacja może przechowywać informacje o pewnych zdarzeniach do późniejszego wykorzystania lub natychmiast reagować.

Ważne polecenia wiersza poleceń piłokształtnych

Istnieje kilka ważnych poleceń interfejsu wiersza polecenia Sawtooth, o których musisz się dowiedzieć, zanim zaczniesz korzystać z tej platformy. Poniżej krótko je wyjaśnię.

 • Partia piłokształtna

To polecenie pomoże Ci zobaczyć informacje o paczkach w sieci. Co więcej, możesz przesłać partie do walidatora również za pomocą REST API.

Uwaga: Partia to w rzeczywistości grupa transakcji, które są współzależne i niepodzielna jednostka zmiany w sieci.

 • Blok piłokształtny

W rzeczywistości możesz użyć tego polecenia, aby zobaczyć informacje o blokach na platformie.

 • Tożsamość piłokształtna

„Tożsamość piłokształtna” to polecenie, które pozwala zobaczyć, jakie role odgrywają węzły na platformie. Co więcej, możesz także tworzyć nowe role, konfigurować nowe zasady i tak dalej.

 • Peer piłokształtny

W rzeczywistości to polecenie pozwala zobaczyć adres określonego peera walidatora.

 • Ustawienia piłokształtne

Jeśli chcesz sprawdzić wartość ustawienia w łańcuchu, możesz użyć polecenia „Ustawienia piłokształtne”.

 • Stan piłokształtny

W rzeczywistości możesz użyć tego polecenia, aby zobaczyć informacje o wpisach w bieżącym stanie.

 • Stan piłokształtny

Możesz użyć tego polecenia, aby zobaczyć informacje dotyczące statusu walidatora.

 • Transakcja piłokształtna

Jeśli chcesz zobaczyć informacje o transakcjach, możesz użyć tego polecenia.

 • Walidator piłokształtny

Możesz łatwo kontrolować zachowanie walidatorów za pomocą tego polecenia.

 • sawadm

Polecenie „sawadm” jest przeznaczone głównie dla ról administracyjnych. Co więcej, możesz użyć tego do utworzenia klucza walidatora podczas konfigurowania platformy. Możesz także utworzyć blok Genesis.

 • piła

W rzeczywistości możesz użyć tego polecenia do interakcji ze wszystkimi węzłami sieci.

 • piła

Jest to przeznaczone głównie dla propozycji ustawień. Cóż, używając Sawtooth, możesz faktycznie przechowywać wszystkie ustawienia w łańcuchu. Tak więc za pomocą tego polecenia możesz przeglądać, tworzyć i głosować na propozycje. Co więcej, możesz również opracować wartości ustawień dla bloku Genesis.

 • ustawienia-tp

W rzeczywistości to polecenie oferuje metodologię w ustawieniach procesora transakcji do przechowywania danych konfiguracyjnych w łańcuchu.

Hyperledger Sawtooth dominujący w branżach

Dotarliśmy do punktu końcowego naszego samouczka Hyperledger Sawtooth. W każdym razie zebrałem wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia pracy z Hyperledger Sawtooth. Co więcej, możesz potrzebować dodatkowej pomocy z samouczkiem, więc radzę zapoznać się z jego oficjalnym samouczkiem, aby uzyskać bardziej opisowe podejście.

Jeśli chcesz, możesz zachować ten artykuł jako plik PDF z samouczkiem Hyperledger Sawtooth do późniejszego wykorzystania.

Ponadto, jeśli zastanawiasz się nad cyfrową transformacją blockchain, zasugeruję, abyś zapoznał się z naszymi kursami blockchain..

Nasze kursy są wypełnione wytycznymi dotyczącymi transformacji blockchain i jestem pewien, że okażą się one bardziej niż pomocne. Więc sprawdź je teraz!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me