Enterprise blockchain zyskuje na popularności z dnia na dzień. W rezultacie coraz więcej przedsiębiorstw jest zainteresowanych nauką o korporacyjnych łańcuchach bloków. W rzeczywistości Hyperledger jest jedną z popularnych platform blockchain dla przedsiębiorstw na rynku. W rezultacie wielu z was szuka samouczka Hyperledgera, aby rozpocząć.

Niestety, internet jest pełen fałszywych informacji i informacji, które nie oferują mu żadnej głębi. Dlatego bardzo trudno jest znaleźć solidne źródło samouczka Hyperledger. Dlatego przedstawię ci wypełniony po brzegi samouczek dotyczący Hyperledgera, który pomoże ci zrozumieć, jak działa ta technologia.

Więc zacznijmy.

Samouczek Hyperledger: Co to jest Hyperledger?

Linux Foundation jako pierwszy wymyślił koncepcję Hyperledgera. To projekt parasolowy, a także open-source. Co więcej, zawiera mnóstwo bezpłatnych narzędzi i struktur, które możesz wypróbować. Zasadniczo te narzędzia, biblioteki są przeznaczone dla przedsiębiorstw i programistów, aby pomóc im zbudować nowe rozwiązanie blockchain oparte na tym.

Otrzymasz również dostęp do bardzo dużej społeczności, która pomoże Ci w opracowywaniu nowych rewolucyjnych technologii. W każdym razie Hyperledger powstał w 2015 roku i przeszedł długą drogę z 15 nowymi projektami.

Jednak obecnie tylko 4 projekty są aktywne. Jeśli chcesz się o tym dowiedzieć, musisz skorzystać z samouczka Hyperledger. Sprawdźmy podstawy tej platformy w tym przewodniku po Hyperledger.

tutorial hyperledger

Dlaczego Linux Foundation stworzyła ten projekt?

Pewnie się zastanawiasz, dlaczego fundacja Linuksa naprawdę wpadła na pomysł, jaka była potrzeba? Cóż, technologia blockchain pochodziła w 2008 roku z Bitcoin. Jednak dopiero później nie zyskał on żadnej przyczepności.

Mimo że była to tylko technologia oparta na kryptowalutach, wkrótce wielu było bardziej niż zainteresowanych technologią bazową – blockchain.

Jednak do tej pory nie udało się zintegrować tej technologii z żadnym istniejącym rozwiązaniem. W ten sposób przedsiębiorstwa zaczęły się zastanawiać, jak mogą osiągnąć szybszą innowację.


Zaczęli więc współpracować i pracować nad projektami, dzięki czemu mogli zaoszczędzić dużo czasu i znacznie szybciej wymyślić działające rozwiązanie..

W samouczku dla programistów Hyperledger dowiesz się, w jaki sposób fundacja Linux podjęła krok i utworzyła projekt wraz z innymi firmami, aby zwiększyć popularność blockchain i zmienić świat. W ten sposób firmy zaczęły opracowywać rozwiązania, z których inne firmy mogłyby skorzystać i zaakceptować model biznesowy.

A dlaczego nie mieliby tego robić? Blockchain przyniósł wiele korzyści w porównaniu ze starymi scentralizowanymi modelami. Zdecentralizowany standard oznaczałby, że nie byłoby rozbieżności lub nadużycia władzy. Co więcej, wszystko byłoby przezroczyste.

W każdym razie do tej pory współpracują ze sobą ponad 250 organizacji, a ostatnio nawiązali współpracę z innym konsorcjum Enterprise Ethereum Alliance, aby wprowadzić inny rodzaj technologii.

Dlaczego Open Source?

Chodzi mi o to, że mogliby skomercjalizować cały projekt lub inne projekty w jego ramach i zarobić na tym mnóstwo pieniędzy. Ale uczynili z kodów każdego ze swoich projektów własność publiczną. Ale dlaczego? Zasadniczo dlatego, że zastrzeżone technologie w rzeczywistości nie mają wszystkich zalet, jakie oferuje platforma open source.

W wielu przypadkach dostawcy blokują system, jeśli ktoś próbuje wprowadzić zmiany w ich bazie kodu. Co więcej, nawet jako opłata, a czasami może to zniechęcić ludzi do korzystania z niego.

Z drugiej strony technologie open source są otwarte i programiści mogą wprowadzać w nich zmiany. Tak więc rozwój lub dodawanie nowych funkcji jest niezwykle szybsze. Co więcej, daje również pole do wprowadzania nowych innowacji.

Dlatego uczynienie go projektem open source ma wiele sensu, ponieważ głównym celem jest udostępnienie blockchain każdemu.

Jest to również popularna i niezawodna metoda. W rezultacie platformy open source zyskają większą widoczność.

W następnej kolejności sprawdźmy ich architekturę w samouczku Hyperledger, aby zapoznać się z przewodnikiem dla początkujących.

Samouczek Hyperledger dla początkujących: architektura

Modułowa konstrukcja

Wszystkie projekty w ramach Hyperledgera mają konstrukcję modułową. Zasadniczo modułowa konstrukcja zapewnia, że ​​wszystkie ramy są rozszerzalne w każdy sposób. W każdym razie zazwyczaj używają wspólnych standardów w blokach konstrukcyjnych, które pasują do dowolnego scenariusza.

Co więcej, struktura modułowa pomaga w samouczku programisty Hyperledger, ponieważ mogą z nią eksperymentować bez wpływu na wszystkie inne kody.

To świetna strategia tworzenia rozproszonych rejestrów, ponieważ można ponownie wykorzystać każdy inny wcześniej zbudowany model. Zasadniczo te moduły mają przechowywanie księgi, konsensus, inteligentne kontrakty, kryptografię, politykę i komunikację.

Sprawdźmy następny w tym samouczku Hyperledger, aby zapoznać się z przewodnikiem dla początkujących.

Niezwykle bezpieczna platforma

To jeden z ważnych czynników każdej platformy blockchain. W wielu przypadkach przedsiębiorstwa mają do czynienia z wysokim poziomem wrażliwych informacji. A informacje te wymagają wysokiego poziomu bezpieczeństwa za wszelką cenę.

Jednak utrzymanie pełnego bezpieczeństwa może być trudne, gdy masz do czynienia z wieloma przepływami danych i bazami kodów. W ten sposób Hyperledger wprowadza nową formę bezpieczeństwa, wykorzystując niezmienność i zdecentralizowaną naturę łańcucha bloków.

Zgodnie z samouczkiem dla programistów Hyperledger, wszystkie ich projekty przechodzą intensywne testy w celu wykrycia wszelkich luk w systemie. W ten sposób zapewnia, że ​​żaden haker nie może uzyskać dostępu do sieci i manipulować danymi.

Co więcej, zgodnie z samouczkiem programisty Hyperledger, dodali również warstwy zabezpieczeń, które pomogą Ci wykorzystać moc.

Kolejną świetną wiadomością jest to, że wszystkie ich bazy kodów przechodzą regularne audyty, aby wykryć w nich wszelkie rozbieżności. Jeśli uda im się coś znaleźć, jest to natychmiast rozwiązane.

Sprawdźmy następny w tym samouczku Hyperledger, aby zapoznać się z przewodnikiem dla początkujących.

Interoperacyjność

Technologia Blockchain musi być interoperacyjna, aby móc wkroczyć w każdy aspekt naszego życia. Jednak bez współdziałania nie ma szans, żeby to zadziałało. Tak więc, gdy wiele sieci może komunikować się ze sobą i wymieniać dane, wszystkie z nich mogą pracować wydajniej.

Dlatego Hyperledger chce wprowadzić interoperacyjność, aby ułatwić przenoszenie wszystkich aplikacji i innych umów na dowolne urządzenie. Co więcej, połączyłby wszystkie nasze branże w jednym centrum, w którym wszystko jest połączone.

Korzystanie ze wzajemnie połączonych strumieni danych zwiększyłoby wydajność, a także pozwoliłoby zaoszczędzić dużo czasu.

Niezależny od kryptowalut

Najlepsze w tej platformie jest to, że nie ma żadnej kryptowaluty, która pomogłaby w uruchomieniu systemu. Zasadniczo na innych platformach widzisz formę tokena lub kryptowaluty, której używają do korzystania z niektórych funkcji sieci.

Ale nie w Hyperledger. W rzeczywistości wszystkie objęte nim projekty są niezależne od kryptowalut. Ale dlaczego? Cóż, ponieważ Hyperledger wierzy w podstawową technologię i nie chce administrować żadnymi kryptowalutami na platformie.

Ponieważ jednak wiele przedsiębiorstw może potrzebować cyfrowej formy pieniędzy, dadzą Ci możliwość wystawienia własnego tokena na platformie.

Wsparcie dla zaawansowanych interfejsów API

Zgodnie z samouczkiem dla programistów Hyperledger, wszystkie ich projekty obejmują obsługę wysokiej klasy API. Co więcej, każdy interfejs API z ich rozwiązań oferuje najlepsze z najlepszych funkcji, a wszystkie z nich mogą obsługiwać interoperacyjność.

W każdym razie interfejsy API Hyperledgera pomogą Ci komunikować się z ich siecią podstawową z dowolnego zewnętrznego programu klienckiego i sieci.

Co najważniejsze, pomaga wszystkim rozproszonym rejestrom prawidłowo kwitnąć i być w stanie obsłużyć wiele innych przypadków użycia.

Samouczek Hyperledger: Cztery projekty do wyewidencjonowania

Ponieważ Hyperledger ma obecnie tylko cztery aktywne projekty, musisz o nich wiedzieć, aby z nich korzystać. Tak więc, po kolei dam ci ich samouczki. A więc zacznijmy!

Tkanina Hyperledger

Hyperledger Fabric to modułowa rozproszona sieć księgi, która oferuje programistom najwyższą jakość aplikacji. Najlepsze jest to, że z pomocą Hyperledger uzyskasz elastyczność, skalowalność, poufność i odporność.

W każdym razie, niezależnie od tego, jaka jest Twoja firma lub w jakiej branży pracujesz, Fabric z pewnością może Ci w tym pomóc.

W rzeczywistości architektura Fabric wykorzystuje język programowania ogólnego przeznaczenia, co sprawia, że ​​ta platforma jest całkowicie wolna od wszelkich tokenów natywnych.

Ponieważ Fabric jest najpopularniejszym spośród wszystkich innych aktywnych projektów Hyperledgera, oferuje różnorodną społeczność, która może Ci pomóc.

Modułowość

Każdy element Hyperledger Fabric jest modułowy. Tak więc, jeśli masz podłączany konsensus lub system zarządzania tożsamością, możesz łatwo przekształcić go w przypadek użycia przedsiębiorstwa.

Zasadniczo platforma będzie zawierała następujące moduły –

 • Usługi zamawiania: Pozwala węzłom na zlecenie transakcji, a następnie system rozgłasza je do innych węzłów. Ponadto ten moduł jest wtykowy.
 • Dostawcy usług członkowskich: Oferuje opcję tworzenia tożsamości kryptograficznych dla członków platformy. Ponadto ten moduł jest wtykowy.
 • Usługi plotkarskie peer-to-peer: Jest opcjonalny, ale pomaga rozdzielić dane wyjściowe każdego bloku między wszystkie inne węzły.
 • Inteligentne kontrakty: W rzeczywistości ta opcja umożliwia uruchamianie inteligentnych kontraktów w zamkniętym środowisku.

Funkcjonujące inteligentne kontrakty

Inteligentne kontrakty w Hyperledger Fabric nazywane są kodem łańcucha. Ponadto jest to logika biznesowa i nieco inna niż w przypadku typowych inteligentnych kontraktów. W tym przypadku chodzi o wykonanie, zamówienie i walidację.

Oznacza to, że najpierw wykona transakcję i sprawdzi jej poprawność. Następnie złoży zamówienie w protokole konsensusu. Po potwierdzeniu walidacji postępuje zgodnie ze szczegółowymi zasadami umowy i ją realizuje. Dzięki nowemu projektowi projekt można łatwo skalować i zwiększać wydajność.

Samouczek dla programistów Hyperledger Fabric

Wymagania wstępne

Zanim zaczniesz korzystać z platformy, musisz zainstalować pewne wymagania wstępne na swoim urządzeniu. Bez tych wymagań wstępnych nie możesz używać Hyperledger Fabric w swoim urządzeniu.

Instalowanie Git

Przede wszystkim musisz pobrać najnowszą wersję gita i ją zainstalować. W przypadku problemów z uruchamianiem poleceń curl.

Instalowanie cURL

Zgodnie z samouczkiem programisty Hyperledger Fabric, jeśli nadal masz problemy z uruchamianiem poleceń curl z plików doc, pobierz najnowszą wersję narzędzia cURL i zainstaluj je.

Docker i Docker Compose

Zgodnie z samouczkiem dla programistów Hyperledger Fabric, będziesz musiał zainstalować całe poniższe oprogramowanie, aby działać lub rozwijać się w Hyperledger Fabric:

W przypadku systemu Windows 10, * nix lub macOS potrzebujesz Dockera w wersji 17.06.2-ce lub nowszej.

W przypadku starszych wersji systemu Windows należy ponownie zainstalować Docker Toolbox i Docker w wersji 17.06.2-ce lub nowszej.

Zgodnie z samouczkiem programisty Hyperledger Fabric, gdy będziesz instalować Docker dla Windows lub Mac, Docker Toolbox zainstaluje również Docker Compose. Ale jeśli już go zainstalowałeś, musisz sprawdzić, czy masz zainstalowaną wersję 1.14.0 lub nowszą, czy nie.

Jeśli go nie masz, zalecamy zainstalowanie jego najnowszej wersji.

Hyperledger Indy

Architektura Hyperledger Indy to jedyny w swoim rodzaju model w niszy blockchain. W rzeczywistości jest to również rozproszona księga, która zawiera wiele komponentów wielokrotnego użytku wraz z narzędziami i bibliotekami. Co więcej, ta platforma jest stworzona specjalnie dla rozwiązań opartych na tożsamości.

Dlatego każdy może korzystać z tej platformy dla organizacji, domen administracyjnych i aplikacji. Oznacza to, że będziesz mieć pełną kontrolę nad swoją własną tożsamością i nikt nie będzie mógł jej w żaden sposób kontrolować.

Jeśli jednak nie masz uprawnień w organizacjach, mogą one odrzucić Twój dostęp, ale nie mogą twierdzić, że masz fałszywy identyfikator.

W każdym razie przedsiębiorstwa mogą korzystać z tej platformy, aby polegać na jednym źródle prawdy, ponieważ każdy dokument na platformie przejdzie weryfikację.

Kolejną zaletą jest to, że możesz wybrać tylko ujawnienie wymaganych informacji i pozostawienie innych informacji w tajemnicy.

Główne cechy Hyperledger Indy

 • Niezależność: Na platformie możesz przechowywać dowolne artefakty w księdze. Co więcej, wszystkie artefakty będą miały szyfrowanie kryptograficzne, aby je zabezpieczyć. Nikt oprócz Ciebie nie może usunąć swojej tożsamości ani wprowadzić w niej zmian.
 • Prywatność: Będziesz mieć pełną prywatność swoich dokumentów. Dlatego platforma oferuje opcje prywatności, nie pozostawiając śladu danych, które mogą połączyć Cię z jedną platformą do drugiej, jeśli tego nie chcesz.
 • Weryfikowalne roszczenia: Kiedy próbujesz ubiegać się o jakiekolwiek nowe dokumenty, takie jak akty urodzenia, prawa jazdy itp., Potrzebujesz dodatkowego dowodu, że jesteś tym, za kogo się podajesz. W każdym razie, jeśli ktoś uzyska do nich dostęp, może łatwo nimi manipulować. W związku z tym Indy używa dowodów o wiedzy zerowej, aby ujawnić określone dane bez ujawniania pełnego dokumentu.
 • Bez hacków: Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Indy nikt nie może uzyskać dostępu do Twoich plików. W rzeczywistości scentralizowane serwery nie wystarczą, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej dokumentacji. W rezultacie każdego dnia dochodzi do wielu kradzieży tożsamości. Ale z Indy, każdy dokument raz w księdze pozostaje w księdze.

Samouczek Hyperledger Indy

Konfiguracja programisty

Istnieją pewne skrypty tylko dla programistów, które pomogą programistom w skonfigurowaniu środowiska. Niestety, te skrypty są przeznaczone tylko dla Ubuntu. Może więc działać w systemie Windows lub nie.

Czego potrzebujesz

Python 3.5 do pracy z bazą kodu.

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Indy zaleca się używanie środowiska wirtualnego Python do procesu programowania.

Będziesz także potrzebować pytaniaest do integracji i testów jednostkowych.

Następnie musisz zainstalować pewne zależności, aby uruchomić kod.

Szybka konfiguracja w systemie Ubuntu 16.04

Jeśli chcesz uzyskać szybki proces konfiguracji dla Ubuntu 16.04, powinieneś sprawdzić ich dokumentację. Wszystko, co musisz zrobić, to postępować zgodnie z ich instrukcjami, a gotowe.

Szczegółowa konfiguracja

Pyton

Aby skonfigurować Python 3.5, musisz użyć skryptu dev-setup / ubuntu / setup_dev_python.sh. Szybko zainstaluje Python 3.5, środowisko wirtualne i pip na Ubuntu.

Ubuntu

Najpierw uruchom sudo add-apt-repository ppa: deadsnakes / ppa

Następnie sudo apt-get update

Jeśli korzystasz z Ubuntu 14, to aby zainstalować python 3.5, powinieneś uruchomić sudo apt-get install python3.5. W każdym razie Python powinien być na Ubuntu 16, ale nie ma go tam, więc musisz go również zainstalować.

Prochowiec

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Indy, w przypadku konfiguracji dla komputerów Mac wykonaj poniższe instrukcje:

Pobierz pakiet Python 3.5.0 lub najnowszą wersję. Następnie musisz go zainstalować.

W każdym razie, jeśli jesteś fanem homebrew, możesz użyć polecenia brew, aby go również zainstalować – brew install python3

Windows

W przypadku instalacji systemu Windows pobierz najnowszą kompilację dla systemu Windows i zainstaluj ją. To bardzo proste.

Istnieją inne dodatkowe instrukcje dotyczące konfiguracji sieci. Sprawdź ich samouczek dla programistów, aby się o tym dowiedzieć.

Hyperledger Iroha

Hyperledger Iroha to kolejny dobry dodatek do rodziny projektu Hyperledger. W rzeczywistości programiści stworzyli tę platformę w celu łatwej integracji ze środowiskiem przedsiębiorstwa.

W każdym razie Iroha stała się aktywna po platformach Sawtooth i Fabric w 2016 roku. Soramitsu była wiodącą firmą, która opracowała to rozwiązanie z pomocą Colu, Hitachi i NTT Data.

Cechy Iroha

Łatwy we wdrożeniu i utrzymaniu. Nie ma dodatkowej złożoności architektury, która byłaby trudna do zrozumienia.

Programiści mają dostęp do wielu bibliotek. Zasadniczo te biblioteki zawierają skrypty i różne moduły, z których możesz korzystać.

Każdy rodzaj dostępu do platformy zależy od roli użytkownika. Jeśli więc Twoja rola ogranicza Ci dostęp do poufnych informacji, nie możesz ich zobaczyć.

W rzeczywistości cała konstrukcja platformy jest w pełni modułowa i wtykowa. Oznacza to, że możesz podłączyć dowolną funkcję i używać jej.

Co więcej, możesz również przeszukiwać księgę na podstawie określonych poleceń i na tej podstawie oddzielać wyniki.

Jest również wyposażony w system zarządzania zasobami i tożsamością, który pomaga zezwalać tylko na uprawnione węzły na platformie.

Kontrola jakości

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Iroha mają trzy poziomy kontroli jakości, aby zapewnić solidność platformy. To są –

Niezawodność: poziom ten dotyczy odporności systemu na awarie wraz z procesem odtwarzania w przypadku jakichkolwiek katastrof.

Wydajność: zgodnie z samouczkiem Hyperledger Iroha, poziom ten dotyczy zachowania platformy w czasie wraz z wykorzystaniem zasobów.

Użyteczność: tutaj będziesz mieć ochronę przed błędami użytkownika, rozpoznawalność stosowności oraz łatwość uczenia się.

Użyj przypadków Iroha

 • Weryfikowalne certyfikaty instytucji edukacyjnych i opieki zdrowotnej
 • Przelewy zagraniczne.
 • Różne aplikacje finansowe do audytu i prywatności.
 • Zarządzanie tożsamością w celu zachowania praw użytkownika.
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw w czasie rzeczywistym.

Samouczek Hyperledger Iroha

W samouczku dowiesz się, jak uruchomić sieć, tworzyć transakcje i sprawdzać dane. Aby uzyskać proste rozwiązanie, powinieneś użyć Dockera.

Wymagania wstępne

Oczywiście warunki wstępne będzie zawierać urządzenie z zainstalowanym Dockerem. Jeśli jej nie masz, po prostu sprawdź ich witrynę internetową i pobierz ją. Co więcej, możesz również zbudować go od podstaw i utworzyć niestandardowy węzeł. W każdym razie, jeśli jesteś tym bardziej zainteresowany, powinieneś sprawdzić ich część Building Iroha.

Uruchamiam węzeł Iroha

Tworzenie sieci Docker

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Iroha, do jej uruchomienia potrzebujesz bazy danych PostgreSQL. Zacznij więc od utworzenia sieci Docker, która pozwoli Postgresowi i Iroha działać w tej samej sieci. Możesz nazwać to, jak chcesz.

Uruchamianie kontenera PostgreSQL

Następnie musisz uruchomić PostgreSQL w kontenerze, podłączyć się do sieci i pobrać porty do komunikacji.

Jeśli masz Postgres działający na domyślnym porcie, znajdź wolny port do uruchomienia PostgreSQL.

Tworzę Blockstore

Ponadto musisz utworzyć trwały wolumin, aby zebrać wszystkie pliki, a byłby to Blockstore.

Przygotowanie plików konfiguracyjnych

Do skonfigurowania sieci potrzebny będzie plik konfiguracyjny, generator, który wygeneruje pary kluczy dla węzłów, wielu peerów i blok Genesis. Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Iroha, możesz po prostu sklonować kody z Githuba, ponieważ jest to szybsze.

Uruchamiam kontener Iroha

Po uzyskaniu ścieżki do plików możesz uruchomić kontener Iroha.

Hyperledger Sawtooth

Sawtooth to w rzeczywistości kombinacja blockchain do opracowywania, uruchamiania i tworzenia nowych rozproszonych rejestrów.

Oferuje aplikacje do inteligentnych kontraktów dla przedsiębiorstw. Co więcej, ogólna architektura jest w pełni modułowa i może być dostosowana do każdego rodzaju środowiska przemysłowego, podobnie jak Fabric. Zawiera wiele funkcji, takich jak możliwość zmiany konsensusu podczas transakcji, uzyskasz również dostęp do Proof of Elapsed time czyli BFT.

Zgodnie z samouczkiem Hyperledger Sawtooth, otrzymasz również rodziny transakcji, w których każda ma oddzielne zadania, a także możesz stworzyć więcej udogodnień, aby wykonywać inne funkcje w sieci.

Jedną z najlepszych cech jest to, że oferuje kompatybilność z EVM wraz z równoległymi transakcjami. W rzeczywistości oszczędza dużo czasu.

Samouczek Hyperledger Sawtooth

Przede wszystkim musisz skonfigurować lokalny węzeł dla platformy Sawtooth. Jest to konieczne, ponieważ będziesz go potrzebować do testów. Po uruchomieniu węzła możesz zamówić transakcje i pobrać dane z bloków i stanu, aby zobaczyć, jak to działa.

Zasadniczo będziesz pobierać informacje z Sawtooth REST API i HTTP. Aby zainstalować i uruchomić tylko jeden węzeł w sieci, musisz użyć wstępnie zbudowanego kontenera Docker, który jest klastrem Kubernetes wewnątrz maszyny wirtualnej na twoim urządzeniu.

Używanie platformy Docker dla pojedynczego węzła piłokształtnego

Zgodnie z tutorialem Hyperledger Sawtooth, musisz sprawdzić stan komponentów. Następnie musisz użyć poleceń Sawtooth, aby zażądać transakcji, wyświetlić stan globalny i wyświetlić dane bloku.

Następnie sprawdź dzienniki, a następnie zatrzymaj sieć i zresetuj kontener Docker.

Po ukończeniu tego samouczka Hyperledger Sawtooth możesz uzyskać dostęp do środowiska programistycznego platformy.

Możesz to również zrobić za pomocą Kubernetes i Ubuntu. W tym celu sprawdź ich urzędnika dokumentacja.

Aby używać wielu węzłów w sieci, sprawdź ich dokumentacja na tym.

Uwaga końcowa

Hyperledger to jeden z projektów blockchain dla przedsiębiorstw na rynku, który obecnie rządzi w tej niszy. Dlatego coraz więcej osób chętnie poznaje technologię, począwszy od liderów branży, a na programistach skończywszy. Tak więc, z pomocą tego przewodnika po Hyperledger Tutorial, możesz łatwo się o tym dowiedzieć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o konsekwencjach w przedsiębiorstwach, zapoznaj się z naszym kursem Enterprise Blockchain, ponieważ pomaga on uczyć się rzeczy w prosty sposób.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me