Hyperledger jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform blockchain klasy korporacyjnej na rynku. W rzeczywistości istnieje ogromna liczba przykładów, w których firmy używają Hyperledgera jako kręgosłupa swojej sieci.

Jednak Hyperledger jest projektem parasolowym, w ramach którego rozwijane są inne liczne projekty. Co więcej, obecnie Hyperledger ma pod skrzydłami 14 projektów. Wśród nich najpopularniejszy do tej pory jest Hyperledger Fabric.

A dzisiaj omówię wszystko, co trzeba wiedzieć o platformie blockchain, aby Ci pomóc. Więc zacznijmy!

 

 

Contents

Rozdział-1: Co to jest tkanina Hyperledger?

To podstawa Linuksa jako pierwsza wpadła na pomysł Hyperledgera w 2015 roku. W rzeczywistości był to idealny czas, aby pomóc społeczności blockchain w rozwoju i osiągnięciu pełnego potencjału, jaki ma.

Jednak Hyperledger nie tylko promuje jeden standard, ale oferuje raczej środowisko współpracy. Pod jego skrzydłami jest więc wiele wspólnych wysiłków.

Hyperledger Fabric to korporacyjny projekt blockchain o otwartym kodzie źródłowym w ramach Hyperledger. Ponadto, jak każda inna sieć blockchain, zawiera inteligentne kontrakty, rejestry i protokoły, które pomagają uczestnikom zarządzać wszystkimi ich transakcjami.

W rzeczywistości, Hyperledger Fabric ma pewne różnice w stosunku do typowych platform blockchain. Jednym z nich jest fakt, że jest to dozwolone i prywatna sieć. Dlatego zamiast zezwalać nieznanym uczestnikom na wejście do systemu, tworzy funkcję członkostwa i zezwala na dozwolone.

Szczerze mówiąc, to doskonałe podejście dla przedsiębiorstw. W rzeczywistości przedsiębiorstwa mają wiele problemów związanych z prywatnością. Dlatego muszą zachować swoją integralność i nie dopuszczać konkurencji do swojego systemu sieciowego.

W ten sposób posiadanie Hyperledger Fabric za plecami naprawdę otwiera nowe możliwości dla firm.

Platforma jest również dość elastyczna, gdy się o niej dowiesz. Ponadto oferuje opcje funkcji, które można podłączać, korzystanie z wielu konsensusów, różne formaty księgi i usługi MSP. W pewnym sensie oferuje wiele możliwości uczynienia go bardziej przyjaznym dla użytkownika w oparciu o Twoje potrzeby.

Z drugiej strony ma opcję kanałów, które pozwoliłyby uczestnikom tworzyć prywatne transakcje. Ma to kluczowe znaczenie dla wielu firm, ponieważ mogą one mieć do czynienia z delikatnymi kwestiami. A wszyscy uczestnicy sieci nie są do tego w pełni godni zaufania.


Rozdział-2: Podstawowe zalety tkaniny Hyperledger

Istnieją pewne podstawowe zalety łańcucha blokowego Hyperledger Fabric, które musisz sprawdzić, zanim przejdę do następnego segmentu. Zgodnie z dokumentacją Hyperledger, technologia ta może zapewnić wiele korzystnych funkcji – kod open source, wysokiej jakości kod, wyższą wydajność, modułową konstrukcję i szerokie zastosowania.

Zobaczmy więc, co naprawdę oferują próbki tkanin Hyperledger w tym przypadku.

 

 • Otwarte źródło

Blockchain Hyperledger Fabric to platforma typu open source, więc każdy może z niej korzystać bezpłatnie. Oznacza to, że nie będziesz musiał go od nich kupować, jeśli chcesz go użyć w którymkolwiek ze swoich projektów. Co więcej, nie ma również blokad dostawców.

Jednak w wielu przypadkach branże chcą dodać więcej funkcji lub nie chcą marnować pieniędzy na opłaty programistyczne. Dzieje się tak dlatego, że nawet jeśli kod źródłowy jest bezpłatny, musisz rozwinąć umiejętności, aby zrozumieć, z czym masz do czynienia.

Potrzebowałbyś więc zespołu programistów, który to zrozumie. Co więcej, możesz także dodać lub usunąć niektóre funkcje, aby uczynić blockchain tkaniny Hyperledger bardziej odpowiednim dla Twojej branży.

 

 • Nadaje się do szeroko zakrojonego przemysłu

Obecnie platforma może współpracować z każdą branżą. Oznacza to, że bez względu na to, jaką masz firmę, będzie do niej idealnie pasować. W rzeczywistości branże takie jak łańcuch dostaw, bankowość, internet rzeczy, opieka zdrowotna, rząd, media, cyberbezpieczeństwo i wiele innych dążą do tego.

Co więcej, wiele próbek tkanin Hyperledger dostępnych na rynku może pokazać, jak ta technologia osiąga popularność. Ponadto, ponieważ sieć ma pozwolenie, korzystanie z niej w każdym środowisku staje się dość łatwe.

 

 • Kod jakości

Oferuje dokładne obserwacje, aby upewnić się, że jakość przeważa z każdym nowym dodatkiem. To jedna z najlepszych części łańcucha blokowego Hyperledger Fabric. Zgodnie z dokumentacją dotyczącą tkanin Hyperledger zobaczysz, że wszystkie ich kody przechodzą kluczową kontrolę.

W rzeczywistości chcą bardziej skupić się na jakości niż na ilości. Tak więc, jeśli dodadzą jakieś nowe funkcje, przechodzi przez ciężkie fazy testów, aby znaleźć ukrytą usterkę. Co więcej, ponieważ próbki tkanin Hyperledger pochodzą z otwartego źródła, społeczność również w znacznym stopniu przyczyniła się do udoskonalenia bazy kodu.

W ten sposób zawsze uzyskasz najwyższy poziom jakości, jeśli chodzi o próbki tkanin Hyperledger.

 

 • Wyższa wydajność

Zgodnie z dokumentacją Hyperledger, zapewnia większą wydajność w porównaniu z innymi platformami blockchain.

W rzeczywistości wewnętrzna struktura łańcucha blokowego tkaniny Hyperledger sprzyja wydajności. Każdy węzeł w próbkach sieci Hyperledger ma inne przypisanie pracy. Dzięki temu może oddzielić transakcje od innych procesów zobowiązań i zamówień.

W ten sposób węzły mogą jednocześnie przetwarzać wiele transakcji bez spowalniania systemu. Co więcej, ta nowa konstrukcja zapewnia stosunkowo niskie zużycie czasu i przyspiesza ogólną funkcjonalność.

Jednocześnie wiele węzłów nie jest obciążonych przetwarzaniem transakcji. Jednak te węzły mogą skupiać się na utrzymaniu księgi lub uwierzytelnianiu.

 

 • Modułowa konstrukcja

Kolejną wielką zaletą, o której wiem z dokumentacji tkaniny Hyperledger, jest modułowa struktura. Modułowa konstrukcja zapewnia większą funkcjonalność sieci. A dlaczego by tego nie zrobił? W rzeczywistości możesz używać różnych algorytmów do uruchamiania na próbkach tkaniny Hyperledger do różnych celów.

Na przykład możesz wybrać algorytm do szyfrowania, inny do identyfikacji, a drugi do konsensusu. W tym celu wystarczy podłączyć go do łańcucha blokowego Hyperledger Fabric. Tak więc nie jesteś skazany na tylko jeden typ algorytmu do uruchomienia w łańcuchu bloków Hyperledger Fabric.

To duży plus, prawda??

 

Rozdział-3: Model architektoniczny tkaniny Hyperledger

Majątek

Zacznijmy od zasobów. Na diagramie architektury Hyperledger Fabric zasobami może być wszystko, co ma wartość pieniężną w systemie. Ponadto zakres może się różnić od aktywów materialnych do wartości niematerialnych. W rzeczywistości miałbyś szansę zmodyfikować dowolny zasób za pomocą narzędzia Chaincode w sieci.

Wszystkie zgody na diagramie architektury sieci szkieletowej Hyperledger są reprezentowane jako para klucz-wartość. Z drugiej strony, transakcje to inne zmiany stanu w księdze. Dodatkowo możesz reprezentować zasoby w formacie JSON lub w formie binarnej.

 

Kod łańcucha

Następnie pojawia się kod łańcucha dla diagramu architektury sieci szkieletowej Hyperledger. Cóż, kod łańcucha jest w rzeczywistości logiką biznesową, która może definiować aktywa i inne modyfikacje transakcyjne tego zasobu. W rzeczywistości kod łańcucha działa niezależnie od zleceń transakcji, co optymalizuje sieć pod kątem większego bezpieczeństwa.

Ponadto wymusza reguły zmiany par klucz-wartość lub dowolnego innego stanu w bazie danych. Możesz wykonać kod łańcucha, korzystając z propozycji przejściowej. Później wykonanie zmieni wtedy stan aktywa.

Można o tym myśleć jak o inteligentnym kontrakcie. W dokumentacji tkaniny Hyperledger używali obu terminów zamiennie. Jednak to nie to samo.

 

Księga główna

Na diagramie architektury sieci szkieletowej Hyperledger kolejną częścią jest księga główna. Koduje całą historię transakcji w niezmiennej księdze. Zawiera również zapytanie SQL, takie jak pojemność. W rzeczywistości księga jest sekwencjonowana i nie można zmienić stanu transakcji, gdy trafi ona do księgi.

To sprawia, że ​​księga jest dość solidna.

Inne funkcje obejmują zapytania tylko do odczytu, historie tylko do odczytu, podpisy uczestnika transakcji i wiele innych. Ale opowiem o nich trochę o diagramie architektury tkaniny Hyperledger.

Kolejną wspaniałą rzeczą w księdze jest to, że zawiera listy kontroli dostępu, dzięki czemu może ją zobaczyć tylko osoba, która ma do niej dostęp. W rzeczywistości, jeśli dana osoba nie ma prawa wglądu do informacji, nie może przeniknąć do protokołów bezpieczeństwa.

Poza tym obejmuje również konfigurację bloków, aby upewnić się, że każdy blok ma tę samą strukturę.

 

Tożsamość

Cóż, diagram architektury sieci szkieletowej Hyperledger wskazuje, że system ma zezwolenie. Więc jeśli nie mają żadnego zarządzania tożsamością, jak to będzie działać, prawda? W rzeczywistości inteligentna umowa Hyperledger Fabric oferuje usługę tożsamości członkostwa, która pomaga zarządzać wszystkimi tożsamościami w sieci, na którą zezwolono.

Za pomocą tego elementu możesz wybrać, kto może wejść do sieci, a kto nie. W ten sposób ostatecznie ograniczysz swoją wewnętrzną sieć z zewnętrznego zasięgu.

W rzeczywistości jest to świetne rozwiązanie dla firm korporacyjnych, ponieważ istnieje wiele informacji, które nie powinny dostać się w ręce publiczne. W rzeczywistości każdy musi zachować swoją przewagę konkurencyjną na rynku, dlatego potrzebujesz usługi członkowskiej.

 

Poufność i prywatność

Dzięki zezwoleniu na wejście otrzymujesz poufność i prywatność na diagramie architektury sieci szkieletowej Hyperledger.

Ponadto wiąże się z ograniczeniami dotyczącymi danych i możliwościami transakcji prywatnych. W każdym razie możesz udostępnić księgę całej sieci węzłów, ale możesz także ustawić uprawnienia dla innych stron.

Zasadniczo obejmują one transakcje prywatne. Tak więc, kiedy inicjujesz prywatną transakcję, możesz zachować ten zapis dla siebie jako uczestnika. Ale zawsze pamiętaj, że będzie to również w księdze. Nawet jeśli inni ludzie mogą tego nie widzieć, ale nadal tam będzie.

 

Protokoły bezpieczeństwa

Otrzymasz wyższy poziom protokołów bezpieczeństwa, aby zabezpieczyć sieć przed wszelkimi atakami. Na diagramie architektury szkieletowej Hyperledger uzyskasz mechanizm szyfrowania, aby zabezpieczyć wszystkie informacje w księdze.

Tak więc każdy widziałby zaszyfrowane informacje zamiast prawdziwych.

Co więcej, mają również inne pomiary bezpieczeństwa, które sprawiają, że sieć jest w pełni zdolna do odpierania wszelkich ataków.

To sprawia, że ​​ta platforma jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa. W rzeczywistości firmy z najwyższej półki zawsze stoją w obliczu bezpośredniego zagrożenia cyberatakami. Ale z pomocą technologii blockchain mogą być łatwo bezpieczne.

 

Zgoda

Teraz najważniejsza część architektury. Cóż, w rzeczywistości oferuje wyjątkowe podejście do osiągania konsensusu, dzięki czemu idealnie nadaje się do rozwiązania klasy korporacyjnej. W rzeczywistości algorytmy konsensusu Hyperledger Fabric działają na modelu Kafki.

Ale to tylko w celach informacyjnych. W rzeczywistości możesz również skorzystać z innych mechanizmów konsensusu w celu zamówienia. Jest to właściwie jedna z najlepszych cech algorytmu konsensusu sieci Hyperledger.

W rzeczywistości pozwala użytkownikowi ustawić protokół konsensusu dla środowiska bez ograniczania jego kreatywności. Możesz również użyć wielu protokołów konsensusu dla wielu procesów.

W każdym razie w tej chwili wykonywanych jest wiele podłączanych algorytmów konsensusu sieci Hyperledger. Ponadto usługi zamawiania pozwalają na korzystanie z algorytmów opartych na BFT.

Co więcej, nowa wersja technologii wprowadza nowy dodatek do konsensusu, którym jest Raft. Jednak nie jest bizantyjski odporny na awarie, a jedynie odporny na awarie. Dlatego też nie możesz go rozwidlić.

W każdym razie model Kafki to również CFT, a nie BFT. Ale ponieważ system ma pozwolenie i tylko zaufane osoby mogą wejść, model Kafka działa skutecznie dobrze.

Aby zachować integralność systemu, niezbędny jest algorytm konsensusu struktury Hyperledger. Zobaczmy teraz, jakie właściwości ma konsensus.

 • Żywość: Tutaj wszystkie niesprawne węzły otrzymają przesłaną transakcję.
 • Bezpieczeństwo: Wszystkie węzły w systemie otrzymają tę samą sekwencję danych wyjściowych dla tej samej sekwencji danych wejściowych. Oznacza to, że gdy węzły otrzymają identyczne serie transakcji, wszystkie zmiany stanu również będą takie same.

 

Algorytm konsensusu w technologii Hyperledger Fabric w chwili obecnej –

 • Solo

W rzeczywistości algorytm konsensusu sieci Hyperledger Solo jest najczęściej ulubionym algorytmem eksperymentowania programisty. Ponadto zawiera tylko jeden węzeł i zdecydowanie nie nadaje się do scenariuszy produkcyjnych.

 

 • Kafka

Kafka nie jest bizantyjskim algorytmem odpornym na błędy, ale algorytmem konsensusu odporności na awarie. Tutaj węzeł wiodący wykona całą kolejność. Z drugiej strony, repliki zsynchronizowane to te, które są liderami. Ale po pewnych głosowaniach możesz wybrać lidera w sieci.

 

 • Tratwa

W sieci szkieletowej algorytm konsensusu sieci Raft Hyperledger jest zgodny z modelem typu lidera i podążającego. W rzeczywistości wszyscy liderzy są wybierani dynamicznie z partii węzłów zamawiających w sieci. Co więcej, lider głównie powiela wszelkie wiadomości do wszystkich następujących węzłów.

Jednak system może wytrzymać utratę węzłów, a nawet węzłów wiodących. Ale w sieci muszą być dostępne węzły do ​​zamawiania. Jest to więc CFT, a nie BFT.

Na przykład, jeśli w sieci jest 7 węzłów, może wytrzymać utratę trzech węzłów, pozostawiając pozostałe cztery.

 

Jaki jest proces?

Zwykle cały proces dzieli się na trzy części –

 • Poparcie
 • Zamawianie
 • Uprawomocnienie

Zasadniczo postępuje zgodnie z następującymi krokami –

 • Klient zażąda transakcji.
 • Aplikacja SDK wygeneruje następnie ofertę transakcyjną i wyśle ​​ją do zatwierdzających węzłów równorzędnych.
 • Następnie partnerzy sprawdzą, czy proponowana transakcja jest zgodna ze standardowym formularzem, zawiera podpis klienta i jest ważny, czy nie, i czy klient ma na to pozwolenie.
 • Następnie propozycje transakcji wprowadzają argument, a następnie są przekazywane do inteligentnego kontraktu lub kodu łańcucha lub do innych aplikacji SDK.
 • Następnie aplikacja zweryfikuje podpisy i porówna odpowiedzi na wnioski.
 • Później rozgłosi transakcję z zestawami zapisu / odczytu i podpisami do węzłów zlecających.
 • Węzły zamawiające następnie przygotowują blok, a następnie przesyłają go do wszystkich peerów.
 • Wszyscy peery otrzymują zaktualizowany blok dodawany do łańcucha, a blok jest również dodawany do bazy danych.

 

Rozdział-4: Tożsamość, członkostwo i zarządzanie rówieśnikami

Tożsamość

W sieci blockchain jest wielu aktorów, takich jak administratorzy, zamawiający, partnerzy, aplikacje klienckie i wiele innych. Wszyscy aktorzy muszą uzyskać certyfikat, aby wejść do sieci Hyperledger.

W rzeczywistości ci aktorzy otrzymują certyfikowaną tożsamość, aby mieć pewność, że mają pozwolenie na dostęp do informacji w sieci.

Co więcej, tożsamość może obejmować nazwę organizacji danej osoby, rolę, jaką odgrywa, lub jakiekolwiek inne atrybuty. Zasadniczo jest to cyfrowa forma certyfikacji pracowników.

 

Członkostwo

Próbki sieci szkieletowej Hyperledger oferują funkcję dostawcy usług członkostwa, która pomaga zidentyfikować, która tożsamość jest zaufana, a która nie.

W rzeczywistości program albo wymienia tożsamości w organizacji, której można zaufać. Lub zawiera również listę, które CA są upoważnione do autoryzacji tożsamości nowych członków.

W ten sposób, gdy te urzędy certyfikacji pozwalają innym członkom wejść na platformę, automatycznie im ufają.

Czasami system może wykorzystać kombinację obu modeli. Poza tym przypisuje również określone role uwierzytelniające wielu tożsamościom. Dlatego niektórzy mogą mieć dostęp do pewnych informacji, a inni nie.

 

Zarządzanie rówieśnicze

Kim są rówieśnicy?

Nie ma sieci blockchain bez rówieśników. W rzeczywistości partnerzy obsługują inteligentne kontrakty i rejestry. Co więcej, faktycznie tworzą całą sieć blockchain. Bez węzłów równorzędnych w rzeczywistości nie będzie działającego systemu.

W dokumentach z tkaniny Hyperledger widzimy, że istnieje wiele elementów, które współdziałają z rówieśnikami. Nie tylko księgi, ale także inteligentny kontrakt Hyperledger opiera się w dużej mierze na tych elementach.

W każdym razie w próbkach sieci szkieletowej Hyperledger istnieją określone role węzłów równorzędnych. W rzeczywistości wszystkie węzły w systemie nie zajmują tej samej pozycji. Ponadto wszystkie zadania i funkcje są rozdzielane między rówieśników. Razem mogą ustanowić środek uczciwości.

Zobaczmy więc, czym one są teraz!

 

Role rówieśników w sieci

 • Anchor Peers

Wszystkie węzły równorzędne są rozpatrywane poza siecią organizacji w systemie. Początkowo, gdy ktokolwiek konfiguruje sieć na początku, dołączany jest punkt kontrolny.

Jednak głównym celem rówieśnika Anchor jest używanie plotek do komunikowania się i odkrywania innych partnerów z różnych organizacji.

Ponieważ w sieci może współistnieć wiele organizacji, inne strony muszą wiedzieć, jakie organizacje znajdują się w systemie. W ten sposób wchodzą komponenty równorzędne zakotwiczone. Mogą jednak komunikować się tylko z innymi węzłami równorzędnymi Anchor, ale nie mogą komunikować się z żadnymi węzłami równorzędnymi, które nie są zakotwiczone..

 

 • Partnerzy niezwiązani z kotwicą

Wiele organizacji z wielu powodów ustanawia innych rówieśników obok partnerów typu „anchor”. Zasadniczo ci rówieśnicy mogą pomóc sieci radzić sobie w każdej sytuacji katastrofy. W każdym razie, niekotwiczeni peery są w zasadzie częścią kanału i mogą komunikować się z innymi nie-kotwiczącymi peerami w kanale.

 

 • Partnerzy Bootnode

Według dokumentacji Hyperledgera, peery bootnode są integralną częścią systemu. Pomagają innym współpracownikom w organizacji odkryć więcej rówieśników i zainicjować protokół plotek. Co więcej, protokół plotek umożliwia im wymianę różnych informacji dotyczących systemu.

 

 • Liderzy rówieśnicy

W organizacji może być wielu rówieśników. Jednak tylko jeden z nich może faktycznie przyjąć nową kolejność bloków i rozprowadzić je wśród innych rówieśników. W rzeczywistości ten typ rówieśnika jest nazywany rówieśnikiem Leader.

Co więcej, rola rówieśnika lidera faktycznie zdejmuje ciężar z zamawiającego.

 

 • Wspieranie rówieśników

W rzeczywistości wszyscy partnerzy z zainstalowanym inteligentnym kontraktem Hyperledger mogą brać udział w procesach zatwierdzania. Głównie w tym przypadku uczestnik podpisuje transakcję na podstawie tego, czy jest ona ważna, czy nie. Potraktujcie to jako proces konsensusu, a tutaj popierający partnerzy mogą tylko wziąć w nim udział.

 

Rozdział-5: Elementy ekosystemu

Teraz porozmawiamy o różnych innych elementach ekosystemu Fabric. Zobaczmy, czym one są –

 • Księga główna

Księga w systemie zawiera wszystkie elementy lub stan organizacji. W rzeczywistości pomyśl o tym jako o formie bazy danych, w której wszystkie transakcje są przechowywane w uporządkowany sposób. W każdym razie cechy księgi głównej w systemie sprawiają, że ta nowa technologia jest tak lukratywna.

W rzeczywistości nikt nie może zmienić księgi, gdy jakiekolwiek dane transakcyjne zostaną w niej zapisane. Co więcej, nawet jeśli ktoś próbuje zmienić wartości, to nie działa. Co więcej, ponieważ wszystko jest uporządkowane, każdy może przeszukiwać wyszukiwarkę, aby znaleźć wszelkie informacje dotyczące transakcji.

 

 • Stan słowa

Tutaj słowo stan odnosi się do bazy danych, która zbiera wszystkie dane z pamięci podręcznej, aby znaleźć bieżące wartości księgi. W ten sposób stosunkowo łatwo jest uzyskać bezpośredni dostęp do wartości, zamiast obliczać je na podstawie dziennika.

Cóż, możesz tworzyć, zmieniać lub aktualizować stan słowa w systemie. Tak więc wartość będzie się często zmieniać.

Co więcej, ponieważ ma strukturę bazy danych, otrzymasz również wiele innych atrybutów do interakcji ze stanami. W rzeczywistości wiele aplikacji dodających przejścia w księdze zmieni wartość stanu.

Aplikacje Hyperledger Fabric z inteligentnymi kontraktami również to zmieniają.

 

 • Struktura blokowa

Według dokumentacji Hyperledger, struktura blokowa sieci jest podzielona na trzy kategorie –

Nagłówek bloku: Nagłówek bloku zawiera numer bloku, który zaczyna się od cyfry zero lub bloku genezy. Gdy pojawią się nowe bloki, zwiększa się o jeden. Z drugiej strony zawiera również aktualny adres skrótu bloku, a także adres skrótu poprzedniego bloku.

Zablokuj dane: W tej sekcji wszystkie transakcje są uporządkowane. W rzeczywistości usługa zamawiania faktycznie tworzy tę sekcję. Chociaż transakcje są bogate, ale zawierają prostą strukturę.

Metadane blokowe: Cóż, w tym otrzymasz czas, certyfikat, podpis autora bloków, klucz pubu i wiele innych. W każdym razie pojawi się wskaźnik, który powie, czy ten jest ważny, czy nie. Nawet jeśli nie zobaczysz tego w informacjach skrótu.

 

 • Struktura transakcji

Zawiera pięć elementów. Zobaczmy, czym one są –

Nagłówek: Tutaj zawarte są podstawowe informacje o transakcji, takie jak metadane odpowiedniej wersji kodu łańcucha.

Podpis: Tutaj przechowywany jest podpis klienta. W rzeczywistości bardzo ważne jest, aby to uwzględnić, aby sprawdzić, czy transakcja jest ważna, czy nie.

Wniosek: Propozycja zawiera wszystkie parametry wejściowe transakcji. W połączeniu ze stanem świata tworzy nowy stan świata.

Odpowiedź: W tym przypadku zapisywany jest stan świata przed i po. Jeśli transakcja jest prawidłowa, system by ją wykorzystał.

Poparcie: W tym miejscu uwzględnione są wszystkie znaki popierającego partnera. Zależy to głównie od polityki rekomendacji.

 

 • Usługa zamawiania

W strukturze Hyperledger istnieje węzeł zwany węzłem zleceniodawcy, który zarządza kolejnością transakcji. Ponadto wraz z innymi węzłami w protokołach tworzy usługę zamawiania.

W rzeczywistości publiczne łańcuchy bloków nie mają odpowiedniego systemu składania zamówień i dlatego wielu partnerów ma inne podejście do kolejności transakcji.

Jednak aby rozwiązać ten problem, Hyperledger wprowadził ten nowy mechanizm. Tutaj księgi nie rozwidlają się jak inne typowe platformy. Zatem wszystko, co rówieśnicy uznają za ważne, będzie ostateczne. Ale najpierw musi przejść przez usługę zamówienia.

 

 • Dane prywatne

W przypadku, gdy część informacji nie jest ujawniana innym podmiotom, organizacja uzyskuje możliwość stworzenia kanału prywatnego. Tutaj mogą obejmować tylko członków, którzy mogą zobaczyć informacje i powstrzymać innych członków.

Jednak we wszystkich kanałach prywatnych musi być szef administracyjny, który będzie utrzymywał wszystkie wersje inteligentnych umów Hyperledger i inne zasady. Ponadto nie zezwala na żadne przypadki użycia, które mogą obejmować innych uczestników spoza kanału.

W każdym razie może to być naprawdę dobry sposób na zabezpieczenie poufnych informacji w każdej firmie.

 

Rozdział 6: Jakie są przypadki użycia?

 • Bankowość

Bankowość może być jednym z najbardziej odpowiednich przypadków użycia Hyperledger Fabric na liście. W rzeczywistości sieć, której banki nie są w stanie odpowiednio wytrzymać wszelkiego rodzaju cyberataków.

Ponadto sieci te są regularnie celem cyberprzestępców. Dlatego banki muszą mieć wyższy system bezpieczeństwa, który odeprze wszystkie ataki.

W wielu przypadkach banki cierpią również z powodu złych pracowników, którzy zwykle pomagają tym przestępcom dostać się do sieci. Jednak z pomocą tkaniny Hyperledger znalezienie tych winowajców jest bardzo łatwe.

Co więcej, technologia oferuje dostęp do członkostwa, a wszystko, co dzieje się w sieci, znajduje się w księdze. Co więcej, dzięki najwyższej klasy zabezpieczeniom nikt z zewnątrz ani z wewnątrz nie może rozbić systemu.

 

 • Usługi finansowe

Istnieją inne usługi finansowe inne niż banki, takie jak ubezpieczenia, które mogą w dużym stopniu skorzystać z Fabric. Zwykle podstawowe potrzeby tej sekcji to odpowiedzialność, poufność i prywatność. Nie trzeba dodawać, że ta technologia jest więcej niż w stanie poradzić sobie z każdym z tych scenariuszy.

W rzeczywistości są to powody, dla których dozwolone są łańcuchy bloków tak popularne. Tutaj sieć jest w stanie oddzielić węzły i zapewnić im własną prywatność. Ponadto replikacja tych samych danych nie jest możliwa ze względu na solidne algorytmy konsensusu.

W każdym razie usługi finansowe mogą również wykorzystywać przypadki użycia tkaniny Hyperledger do inteligentnych kontraktów. Tutaj mogą bez zamieszania rozpocząć inteligentny kontrakt, a to pozwoliłoby im pozbyć się wszystkich komplikacji związanych z papierkową robotą.

 

 • Handel

Branża handlowa jest obecnie jedną z wiodących w niszy rynkowej przedsiębiorstw. Co więcej, może to być najlepsza platforma przypadków użycia tkaniny Hyperledger na liście. Handel dotyczy wielu wzlotów i upadków.

W rzeczywistości system handlu międzynarodowego nie jest dostosowany do rynku, ponieważ nie ma zaufania między dwoma partnerami handlowymi. Na przykład, jeśli chcesz handlować z firmą znajdującą się na drugim końcu świata, tak naprawdę nie wiesz, czy jest ona godna zaufania, czy nie.

W rezultacie wielu z nich cierpi z powodu oszustw, takich jak niedostarczenie towaru lub brak zapłaty nawet po otrzymaniu produktów..

Jednak dzięki Hyperledger możesz śledzić całość z platformy i używać inteligentnego kontraktu do automatyzacji płatności, gdy towar dotrze. Jest to więc sytuacja korzystna dla obu stron.

 

 • Opieka zdrowotna

Healthcare to kolejny z przypadków użycia tkanin Hyperledger na rynku. W rzeczywistości w tej dziedzinie występują ogromne problemy z podróbkami, fałszywymi danymi uwierzytelniającymi i naruszeniami prywatności. Ponieważ system nie jest wystarczająco aktualny, nie weryfikuje kwalifikacji lekarza przed zatrudnieniem.

Ponadto do systemu dostaje się wiele podrabianych leków, ponieważ nie ma odpowiednich narzędzi do monitorowania. W rezultacie wielu pacjentów bardzo cierpi. Z drugiej strony pacjenci nie chcą, aby ich osobiste dane medyczne były własnością publiczną.

Ale system nie jest w stanie zagwarantować pełnej prywatności, a cierpią na tym zwykli ludzie. Jednak dzięki nowej technologii możesz korzystać ze wszystkich funkcji w jednej sieci. Weryfikacja danych uwierzytelniających, śledzenie leków i zachowanie prywatności byłoby znacznie łatwiejsze niż kiedykolwiek.

 

 • Bezpieczeństwo żywności

Bezpieczeństwo żywności to kolejna wspaniała okazja dla zastosowań tkanin Hyperledger. Ze względu na najnowszą masową produkcję żywności jakość wydaje się szybko spadać. Z drugiej strony wiele firm nie przestrzega prawidłowo przepisów bezpieczeństwa.

W rezultacie zwykli ludzie cierpią na choroby przenoszone przez żywność. Aby zapewnić pełne bezpieczeństwo masowo produkowanej żywności, firmy mogą wykorzystywać tę sieć do śledzenia wszystkich procesów.

Na każdym etapie mogą zapewnić, że cała żywność spełnia standardowe wymagania. Ponadto weryfikują również kontrole jakości w czasie rzeczywistym.

 

 • Internet przedmiotów

Internet of Things to wspaniałe przypadki użycia tkaniny Hyperledger. Ponieważ wszystko jest ze sobą połączone, system wewnętrzny musi mieć bardzo solidny protokół bezpieczeństwa. Jeśli jakikolwiek cyberprzestępca uzyska dostęp do jednego z urządzeń, może również przejąć kontrolę nad wszystkimi innymi urządzeniami.

W rzeczywistości jest to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ale dzięki technologii Hyperledger mogą uzyskać zaawansowane protokoły bezpieczeństwa, których potrzebują.

Co więcej, urządzenia mogą komunikować się ze sobą w bezpiecznym kanale bez podsłuchiwania ich. Co więcej, urządzenia udostępniałyby informacje wtedy, gdy tego potrzebowały, a nie przez cały czas.

 

 • Energia

Cóż, w rzeczywistości rynek energii jest teraz dla dużych graczy. Jednak większość sektora energetycznego ma do czynienia z niezrównoważonymi dystrybucjami. Bez odpowiedniego zarządzania systemem wszystkie zasoby szybko by się wyczerpały.

Z pomocą tkaniny Hyperledger, zarządzanie i organizacja tego sektora staje się stosunkowo łatwe. Co więcej, jest w stanie zaoferować nowy rodzaj rynku, na którym właściciele domów mogą wydzierżawiać swoją energię w razie potrzeby.

W ten sposób możliwe jest właściwe śledzenie zużycia energii. Ponadto zaprzestanie produkcji byłoby ograniczone. I w ten sposób branża zmieniłaby krajobraz systemu.

 

 • Technologia informacyjna

Wydaje mi się, że sektor IT jest najbardziej znanym przypadkiem użycia tkaniny Hyperledger. W rzeczywistości sektor ten jest odpowiedzialny za utrzymanie systemu w sieci biznesowej i zapewnienie ochrony danych.

Jednak ze względu na wykorzystanie starszych systemów sieciowych sektor ten pozostaje w tyle. Co więcej, ludzie manipulujący danymi dla swoich osobistych korzyści są bardziej widoczni niż kiedykolwiek. Jednak dzięki tej nowej technologii firmy mogą teraz uzyskać pełne bezpieczeństwo, którego potrzebują.

Co więcej, Hyperledger Fabric jest w pełni wyposażony do obsługi wszelkiego rodzaju funkcji. Tak więc dodanie nowych warstw funkcji bezpieczeństwa w ogóle nie zagroziłoby sieci.

 

 • Zarządzanie łańcuchem dostaw

Zarządzanie łańcuchem dostaw to naprawdę świetna branża, w której mogą zabłysnąć przypadki użycia tkanin Hyperledger. Jednak jak dotąd ta branża jest jedną z najtrudniejszych w zarządzaniu. W rzeczywistości każdy etap zarządzania łańcuchem dostaw jest całkowicie złożony.

Śledzenie wszystkich dostaw i linii produkcyjnej oraz upewnienie się, że dociera do klientów bez kradzieży, jest trudne.

Ale dzięki nowej technologii te branże mogą usprawnić wszystko w czasie rzeczywistym. Łatwo byłoby sprawdzić, czy materiały są dobrej jakości, sprawdzić linię produkcyjną, a nawet prawidłowo je przechowywać.

Ponadto technologia zapewnia, że ​​nikt nie może ukraść towarów i zastąpić ich podróbkami.

 

 • Rząd

Cóż, usługi rządowe wymagają poważnej zmiany. Przy całej korupcji w tej branży obywatele powoli tracą wiarę w system. A dlaczego nie mieliby tego robić? Wszystko w rządzie jest źle zarządzane i daje powolne wyniki.

W rezultacie wszyscy obywatele pod rządami bardzo cierpią. Co więcej, rząd ma również chwiejną liczbę śladów papieru, które są podatne na nadużycia.

Jednak z pomocą zatwierdzonego kanału mogą bez żadnych problemów przechowywać wszystkie swoje poufne dane na platformie. Co więcej, nikt nie może zmieniać plików w sieci. Zatem korupcja w końcu się skończy, a ludzie uzyskają jasność, której potrzebują.

 

 • Automobilowy

W rzeczywistości sektor transportu szybko się zmienia. Ponadto większość systemu obejmuje teraz inteligentne urządzenia. Oznacza to, że obecnie transporty są o wiele mądrzejsze niż tradycyjne. Ale aby utrzymać urządzenia, branża potrzebuje kuloodpornej sieci.

A tak się składa, że ​​oferuje to tkanina Hyperledger. Z pomocą tego systemu radzi sobie z kwestiami bezpieczeństwa. Co więcej, może śledzić pojazd i oferować rozwiązania z mikropłatnościami do aplikacji wspólnych przejazdów.

Części śledzące to również kolejny wielki plus tego przypadku użycia. Co więcej, posiadanie bezpiecznego punktu odbioru dla wszelkiego rodzaju płatności związanych z niszą jest stosunkowo niezwykłe.

 

 • Media i rozrywka

Branża medialno-rozrywkowa wykorzystuje więcej systemów technologicznych niż inne branże. Jednak inny problem jest plagą tego systemu. W wielu przypadkach artyści nie otrzymują odpowiedniego wynagrodzenia za swoją pracę.

Ponadto wiele osób wykorzystuje prace innych osób jako własne, co zwiększa problem praw autorskich.

Ale nawet opatentowanie mediów i branży rozrywkowej nie jest w stanie powstrzymać wszystkich problemów. Tak więc w tym przypadku przypadek użycia tkaniny Hyperledger może bardzo pomóc. Może wydać patent lub udzielić licencji na dzieło artysty.

Co więcej, może również dość łatwo wyśledzić wszelkie nielegalne wykorzystanie tej formy sztuki.

 

Rozdział-7: Firmy używające Hyperledger Fabric

 • Amerykańska Agencja ds.Żywności i Leków (FDA)

Cóż, już wiesz, że dane medyczne wymagają wysokiego poziomu bezpieczeństwa, a technologia Hyperledger może to z łatwością zapewnić.

W rzeczywistości FDA wykorzystuje tę nową technologię, aby zapewnić bezpieczeństwo danych dotyczących opieki zdrowotnej. Ponadto platforma zapewnia ogromne korzyści pacjentom. Dzięki tej platformie pacjenci mogą bardziej samodzielnie zarządzać swoimi danymi medycznymi. Ponadto przy prawidłowym użytkowaniu platforma może prowadzić do wielkich odkryć medycznych.

W każdym razie obecnie przechowuje elektroniczne rejestry medyczne (EMR), informacje genomiczne i badania kliniczne.

Ponadto platforma jest wysoce skalowalna i oferuje efektywny sposób zarządzania wszystkimi informacjami związanymi z opieką zdrowotną.

 

 • London Stock Exchange Group

London Stock Exchange Group wykorzystuje tkaninę Hyperledger do napędzania innego rodzaju sieci handlowej. Ale używają tej technologii tylko jako medium do uzyskania interoperacyjności w ramach już istniejącego systemu.

W ten sposób promują efektywność. W rzeczywistości celem projektu jest segregacja i poufność. Te dwa elementy są absolutnie niezbędne dla usług finansowych.

Dlatego Fabric jest po prostu idealny do projektu. Co więcej, jest w pełni wyposażony, aby zapewnić poufność dzięki funkcji członkostwa. Platforma będzie również wykorzystywać kryptografię do obsługi pełnych wymagań dotyczących prywatności.

W każdym razie wiele innych firm współpracuje z Londyńską Giełdą Papierów Wartościowych, aby uzyskać interoperacyjność.

 

 • Sichuan Hejia Co. Ltd..

Farmacja to także inne sektory opieki zdrowotnej, które borykają się z wieloma problemami. Ale aby rozwiązać wszystkie problemy tego sektora, Sichuan Hejia przedstawia platformę opartą na tkaninie Hyperledger.

Jednak firmy nie ma, inne sklepy farmaceutyczne, banki i szpitale również pracują nad projektem. W rzeczywistości używają systemu Yijian Blockchain Application. Ten system działa na Fabric i działa wydajnie.

W rzeczywistości głównym celem Heija jest oferowanie przejrzystego rozwiązania do zarządzania łańcuchem dostaw dla firm farmaceutycznych. Co więcej, zapewnia również usprawnienie wszystkich procesów płatności z samej sieci.

 

 • ANZ i Westpac

Digitalizacja procesów gwarancji bankowych to kolejny z trwających obecnie projektów Fabric. Tutaj firmy ANZ, Scentre Group i Westpac współpracują, aby projekt zakończył się sukcesem.

Obecnie biorą w tym celu wsparcie technologiczne od IBM. Zwykle z gwarancjami bankowymi wiąże się wiele problemów, takich jak fałszowanie i nielegalna dokumentacja. Ale banki muszą sobie z tym poradzić. Wraz z rosnącą potrzebą, weryfikacja każdej pojedynczej dokumentacji staje się trudna.

Tak więc, aby było bardziej wydajne, wszystkie używane dokumenty będą znajdować się w księdze i przechodzić przez ścisłą metodę weryfikacji cyfrowej.

W ten sposób ostatecznie skończy się korupcja w tej niszy.

 

 • CLS

Jedną z firm używających Hyperledger Fabric jest CLS. W rzeczywistości CLS używa Hyperledger Fabric do swojego rozwiązania do kompensowania płatności. Obecnie nazywają to „CLSNet”. Powodem wprowadzenia tego nowego projektu jest zmniejszenie ryzyka, optymalizacja płynności śróddziennej i promowanie świadomości dowolnej waluty w czasie rzeczywistym.

W każdym razie CLS jest jednym z największych dostawców rozliczeń i ograniczania ryzyka na rynku walutowym.

Co więcej, to rozwiązanie z pewnością obejmie graczy takich jak fundusze hedgingowe, brokerzy, brokerzy-dealerzy, banki i korporacje. Ponadto użytkownicy mogą bezpośrednio składać instrukcje FX za pomocą platformy CLSNet.

 

 • UBS

UBS współpracuje z innymi firmami, takimi jak Bank of Montreal (BMO), Commerzbank, CaixaBank i Erste Group, tworząc globalną platformę handlową. Inteligentny kontrakt Hyperledger będzie zasilał wyłącznie platformę.

W każdym razie korzystają z technologicznej pomocy IBM, aby to się stało. Ponadto nazywają platformę „Batavia”. Korzystając z tej platformy, każda organizacja, niezależnie od tego, czy jest duża, czy mała, może wejść do gry handlowej.

Nie ma też znaczenia, jaką trasą używasz do handlu. W ten sposób platforma oferuje bardziej wydajne, ekonomiczne i skalowalne środowisko do handlu z przejrzystością.

Dlatego może zmienić sposób światowego handlu.

 

 • Wspólnota Energetyczna TenneT

Obecnie zapotrzebowanie na energię elektryczną stopniowo rośnie. A dlaczego by tego nie zrobił? W rzeczywistości dostawy energii elektrycznej stają się coraz bardziej ograniczone. Tak więc, jeśli tak się stanie, w przyszłości podaż w ogóle nie będzie wystarczająca. „

Dlatego Wspólnota Energetyczna TenneT wprowadza nowe rozwiązanie. Co więcej, to rozwiązanie wykorzystuje inteligentny kontrakt Hyperledger Fabric do zasilania systemu. To, co zrobi ta technologia, to wykorzystanie zmagazynowanej energii elektrycznej z domów do zasilania wszelkich niedoborów dostaw.

W ten sposób platforma zapamięta, które gospodarstwo domowe lub źródło energii elektrycznej jest dostępne do pożyczenia i wykorzysta je jako kopię zapasową. Oczywiście ludzie, którzy pożyczą swoją władzę, otrzymają za to rekompensatę.

 

 • Zmień opiekę zdrowotną

Zmiana opieki zdrowotnej to kolejna z firm, które od jakiegoś czasu używają Hyperledger Fabric. W rzeczywistości firma używa go w niszy opieki zdrowotnej. Ponadto rozwijają platformę o nazwie Intelligent Healthcare Network ™.

Platforma pomoże użytkownikom doskonale zarządzać ich roszczeniami. Ponadto pomoże organizacjom opieki zdrowotnej dostrzec zaufanie do roszczeń i sposób, w jaki przekazy pieniężne przebiegają w cyklu. Co więcej, oferuje dużą wydajność w zakresie audytu, programowania i śledzenia.

Z drugiej strony, ponieważ jest to rozwiązanie zorientowane na pacjenta, oferuje wiele innowacyjnych podejść.

 

 • Pokarmy z liści klonu

Maple Leaf Foods znajduje się również na liście firm, które wykorzystują Fabric do wspierania zarządzania łańcuchem dostaw. Obecnie korzystają ze wsparcia technologicznego od SAP w zakresie oferowania usług BAAS. Ponadto chcą usprawnić swoje procesy w łańcuchu dostaw, ponieważ mają tendencję do radzenia sobie z wieloma stratami.

W rzeczywistości korzystanie z tej nowej technologii nie tylko usprawniłoby ich produkcję, ale dałoby im nowy poziom przejrzystości.

Według nich cyfryzacja zawsze prowadziłaby do większej wydajności, a oni chcą również objąć technologię rozproszonej księgi.

Co więcej, testy jakości ich dostaw są najlepszym sposobem, w jaki mogą zapewnić swoich klientów.

 

 • Naturipe Farms

Firma Naturipe Farms pracuje również nad platformą zarządzania łańcuchem dostaw. Tutaj używają Hyperledger Fabric do realizacji swojego projektu. Obecnie korzystają ze wsparcia SAP.

 

W każdym razie projekt będzie śledził ich borówki aż do okresu zbiorów. Co więcej, pracownicy tam dodadzą kody QR, aby opowiedzieć historię o tym, jak jagody przeszły z falbanami do rąk ich klientów.

Ponadto, ponieważ mogą zobaczyć i śledzić jakość borówek bezpośrednio z sieci, co zapewnia duże przychody.

 

 • Tulić

Wraz z Carrefour, największą siecią supermarketów we Francji, Nestlé pracuje nad platformą identyfikowalności żywności. W tym celu używają Hyperledger Fabric jako podstawowej technologii do swojego projektu. Co więcej, korzystają z pomocy technologicznej IBM.

W każdym razie projekt jest obecnie w okresie próbnym i będzie działał przez około sześć miesięcy, aby zobaczyć, jak to działa. Obecnie śledzą tylko przecier z Mousseline, co pomoże ich klientom dowiedzieć się, jak zostało wyprodukowane.

Aby to zrobić, klienci mogą udać się do sklepu i zeskanować kod QR, aby zobaczyć drogę z farmy do supermarketu z ziemniakami. Najważniejsze jest zapewnienie większej przejrzystości w każdy możliwy sposób.

 

 • Walmart

Walmart to kolejna entuzjastyczna firma wiodąca w niszy blockchain. W rzeczywistości uważają, że blockchain jest po prostu idealny dla ich łańcucha dostaw żywności. Aby to przetestować, jako podstawową technologię wykorzystują Hyperledger Fabric.

Ponadto zaczęli od śledzenia mango i wieprzowiny w sklepach w USA i Chinach. Jednak obecnie rozszerzyli go do 25 pozycji. Projekt zapowiada się bardzo obiecująco, ponieważ pozwala nam zweryfikować autentyczność certyfikacji produktów.

Dlatego prześledzenie źródeł ich produktów zajmuje tylko 2,2 sekundy! To świetne uaktualnienie z 7 dni!

W każdym razie planują rozszerzyć listę produktów i dodawać kolejne w miarę upływu czasu.

 

 • Unilever

Łańcuch dostaw reklam cyfrowych jest stosunkowo toksyczny. W rzeczywistości konsumenci nie przejmują się złożonymi algorytmami tworzenia preferowanych reklam. Ale ich to obchodzi, gdy widzą tę samą reklamę ponad 100 razy dziennie.

Według Unilever sytuacja jest dość irytująca. Dlatego współpracują z IBM, aby zapewnić zmianę scenariusza łańcucha dostaw reklam cyfrowych. Z pomocą technologii chcą zapewnić zrównoważony przepływ reklam w Internecie.

Ponadto chcą również zmniejszyć liczbę fałszywych reklam, aby zapewnić klientom bardziej bezbłędne wrażenia.

 

 • Centralny depozyt w Rosji

Sberbank jest jedną z rosyjskich państwowych firm bankowych, która emituje transakcje obligacji komercyjnych za pomocą blockchain. W rzeczywistości bank przeprowadził transakcję za pomocą systemu sieci blockchain. Jednak system sieciowy obsługiwany jest przez Krajowy Depozyt Rozliczeniowy (NSD).

Obecnie sieć działa na Hyperledger Fabric w wersji 1.1. Ponadto oferuje jednoczesne transfery obligacji bez żadnych emisji. Według nich był to ogromny sukces i planują rozszerzyć swoje zainteresowanie technologią.

W każdym razie projekt zapewnia im również wiele protokołów przejrzystości i bezpieczeństwa. Pomaga im to przeprowadzać transakcje na duże ilości bez martwienia się o problemy cybernetyczne.

 

 • Banco Bilbao Vizcaya Argentaria i Bank Danamon Indonesia

Aby uczynić proces płatności bardziej przejrzystym, IBM pracuje nad projektem opartym na Hyperledger z wieloma instytucjami finansowymi na całym świecie. W rzeczywistości obejmuje –

Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Bank Danamon Indonesia, Wizdraw (HK) of WorldCom Finance, TD Bank, Sumitomo Mitsui Financial Group, (RCBC) the Philippines, Rizal Commercial Banking Corp. National Australia Bank, Mizuho Financial Group, Kasikornbank Thailand, Bank Permata, i wiele więcej.

Z pomocą tych stron chcą usprawnić przepływ waluty i inne procesy płatnicze. W rzeczywistości system zapewnia większą przejrzystość i bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi środkami. Tak więc do 2020 roku wszystko w świecie finansów powinno przebiegać sprawniej.

 

 • Projekt Rwanda Tantalum

Rwanda to kraj afrykański, który jest najbardziej popularny pod względem dostaw tantalu. Jest to rzadki minerał, którego firmy używają do produkcji kondensatorów do urządzeń elektronicznych. Jednak istnieje wiele problemów z zanieczyszczeniami.

Tak więc, aby upewnić się, że cały minerał jest w 100% czysty i pochodzi z autentycznego źródła, używają tkaniny do zasilania swojego systemu. Obecnie Projekt Rwanda Tantalum działa całkiem wdzięcznie. Ponadto stosują mnóstwo nowych podejść, aby usprawnić weryfikację dostaw.

Co więcej, zmniejsza również ich koszt utrzymania przepływu i przyniesie również większe dochody.

 

Rozdział-8: Hyperledger Fabric: szkolenia i samouczki

Szkolenie z tkaniny Hyperledger

Cóż, dla tkaniny Hyperledger trening, możesz wypróbować ich oryginalną stronę internetową. Aby upewnić się, że jesteś w pełni zdolny do obsługi własnego rozwiązania sieciowego, firma jest gotowa zaoferować kursy szkoleniowe Hyperledger.

Wraz ze szkoleniami możesz również uzyskać profesjonalny certyfikat od samej firmy. Zwiększyłoby to więc również Twoje szanse na zdobycie miejsc pracy w technologii blockchain na rynku.

W każdym razie materiały open source naprawdę by ci w tym pomogły. Obecnie mają dwa rodzaje kursów szkoleniowych dotyczących tkanin Hyperledger w ramach Linux Foundation.

Jeden kurs ma na celu zrozumienie prawdopodobnych przypadków użycia i implikacji tych przypadków użycia w terenie. Omówi, czym jest ta technologia i jak wpłynie na rzeczywisty świat. Co więcej, otrzymasz również wiele przykładów zastosowań w firmach, instytucjach i produktach korporacyjnych.

Drugi oferuje bardziej perspektywę biznesową sieci. Tutaj dowiesz się, jak stworzyć aplikację z wykorzystaniem platformy. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy wiedzą, czym jest blockchain, ale chcą wiedzieć o fazach wdrażania.

Nie trzeba dodawać, że oba kursy szkoleniowe z tkaniny Hyperledger są całkowicie bezpłatne.

Aby uzyskać certyfikat, po ukończeniu kursów uzyskasz tytuł Certified Hyperledger Fabric Administrator (CHFA).

Szkolenie z tkaniny Hyperledger obejmie następujące nisze –

 • Instalacja i konfiguracja sieci
 • Rozwiązywanie problemów i diagnozowanie procesów
 • Dostawca usług członkowskich
 • Eksploatacja i konserwacja sieci
 • Zarządzanie cyklem życia aplikacji
 • Certyfikaty zawodowe

Możesz jednak również uzyskać pomoc z innych witryn opartych na łańcuchu bloków. Oferujemy również dogłębną wiedzę na temat kursów mistrzowskich w zakresie technologii blockchain dla przedsiębiorstw i szkoleń, które pomogą Ci w tym.

 

Samouczek dotyczący tkaniny Hyperledger

Oprócz treningu oferują również materiał Hyperledger instruktaż aby ci pomóc. Zaczynając od ich pierwszego samouczka dotyczącego tkaniny Hyperledger, dowiesz się o tworzeniu aplikacji. W rzeczywistości przeprowadzi Cię przez proces krok po kroku do napisania pierwszych aplikacji. W pewnym sensie wiesz dokładnie, jak to zrobić za pomocą platformy.

Ponadto w tym miejscu dowiesz się również o zestawie SDK węzła Hyperledger Fabric Node. Co więcej, ten samouczek dotyczący tkaniny Hyperledger zapewni, że zrozumiesz, co robisz.

Następnie mają również samouczek dotyczący tkaniny Hyperledger dla operatorów. Tutaj nauczą Cię, jak zbudować pierwszą sieć. W każdym razie zapewni to również, że przejdziesz przez każdy krok, a następnie będziesz mógł wypróbować przykładową aplikację, aby ją przetestować.

Poza tym wiele samouczków pomoże Ci dodać organizację do kanału, zaktualizować ją, dodać więcej funkcji, wprowadzić nowe komponenty itp..

Jest to więc dla Ciebie trochę jak kompaktowe rozwiązanie. W każdym razie dostępnych jest wiele filmów i duża społeczność, aby uzyskać formularz pomocy.

Obecnie dostępny od końca samouczek dotyczący tkanin Hyperledger to –

 • Wiele filmów
 • Pisanie pierwszej aplikacji
 • Budowa pierwszego systemu sieciowego
 • Samouczek dotyczący papieru reklamowego
 • Jak dodać organizację do kanału
 • Jak korzystać z danych prywatnych
 • Aktualizacja składników
 • Poradniki dla Chaincode
 • Samouczek dla programistów dla Chaincode
 • Samouczek operatorów dla Chaincode
 • Jak korzystać z CouchDB
 • Wtyczki systemu Chaincode

 

Rozdział-9: In the End

Na koniec muszę powiedzieć, że blockchain Hyperledger Fabric wygląda całkiem obiecująco. Starałem się uwzględnić wszystko, co mają do zaoferowania. Co więcej, powinieneś mieć również dobry wgląd w to, jak naprawdę działa platforma.

Ponieważ firma ma wiele platform, najlepiej jest wiedzieć o każdej z nich i zdecydować, która będzie dla Ciebie najlepsza. W rzeczywistości ta konkretna technologia jest najbardziej popularna ze względu na szeroki zakres zastosowań.

Istnieje wiele innych przykładów, które czynią tę technologię jeszcze bardziej dochodową. Dlatego też powinieneś spróbować i przekonaj się sam.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me