Zdecentralizowana technologia finansowania: kompleksowy przewodnik

Ekosystem blockchain powstał z chęci zbudowania przejrzystej i lepszej infrastruktury cyfrowej, która obejmuje każdego i wszędzie. Nasz system finansowy jest daleko w tyle na tej scenie i wymaga zmiany. Aby tak się stało, zdecentralizowana technologia finansowa wprowadza nowe możliwości dzięki globalnej dostępności bez zaufania, szybszemu czasowi rozliczenia, szczegółowej kontroli aktywów i tak dalej..

Przed zdecentralizowanymi finansami nasza infrastruktura finansowa była silnie scentralizowana. Co więcej, władze centralne, takie jak BoE lub Fed, emitują walutę i kontrolują podaż i popyt. Ponieważ jesteśmy użytkownikami finansowymi, dajemy również organizacjom finansowym kontrolę nad naszymi aktywami w nadziei, że w zamian uzyskamy więcej.

Jednak ta infrastruktura jest bardzo wadliwa, gdzie scentralizowane władze manipulują systemem tak, jak im się podoba, wraz z ogromną liczbą ludzkich błędów popełnianych każdego dnia. Nawet w przypadku systemów bankowości internetowej nasze zasoby nie są bezpieczne, ponieważ korzystają ze starszych sieci, które nie mają sobie równych z dzisiejszymi cyberprzestępcami.

Jak widać, mimo że to nasze aktywa, zwykle nie mamy nad nim żadnej kontroli. Ale teraz najwyższy czas, aby pozbyć się tego wadliwego systemu i wykorzystać moc zdecentralizowanej technologii.

Dlatego omówię tajniki zdecentralizowanej technologii finansowej w tym przewodniku i miejmy nadzieję, że zrozumiesz, dlaczego jest ona tak ważna dla gospodarki.

A więc zacznijmy!

Zapisać się: Wprowadzenie do kursu DeFi (zdecentralizowane finanse)

Co to jest technologia zdecentralizowanego finansowania (DeFi)?

Zdecentralizowane finanse to nowy rodzaj zdecentralizowanego systemu monetarnego, który wykorzystuje publiczne łańcuchy bloków, takie jak Ethereum, jako podstawową technologię. Zwykle elementy zdecentralizowanego finansowania obejmują aktywa cyfrowe, protokoły, inteligentne kontrakty i aplikacje dApps.

Chociaż większość z nas postrzega Bitcoin lub Ethereum tylko jako kryptowaluty, bardzo niewielu faktycznie wie, że te kryptowaluty mają rozległy system, który pozwala użytkownikom zajmować się działalnością finansową bez żadnego organu centralnego.

W rzeczywistości zdecentralizowane finanse zaczęły używać Ethereum od samego początku, aby pomóc w rozwoju tego ogromnego ekosystemu.

Teraz, gdy zdecentralizowana technologia finansowa jest głównym nurtem, wiele firm lub osób fizycznych jest zainteresowanych możliwościami tego nowego systemu.

W rzeczywistości główny cel wprowadzenia tego nowego systemu jest dość prosty. Po pierwsze, celem jest zaoferowanie usług finansowych 1,7 miliardowi ludzi, którzy nie mają do nich dostępu. Po drugie, korzystanie z systemu otwartego ułatwia pozbycie się awarii i błędów oraz wprowadza bardziej przejrzystą sieć peer-to-peer.

Ponadto, ponieważ technologia DeFi nie wymaga pozwolenia, każdy może uzyskać dostęp do sieci, kiedy chce.


Ale wystarczy, na razie sprawdźmy, jak DeFi radzi sobie z tradycyjnymi systemami.

Przeczytaj także: Co to jest zdecentralizowane finanse (DeFi)?

Zdecentralizowane vs. Tradycyjne finanse: czym się różnią?

Technicznie rzecz biorąc, zdecentralizowane finanse to zaawansowana wersja typowej struktury finansowania. Postępuje zgodnie z tymi samymi protokołami lub otrzymywaniem i dawaniem pieniędzy. Jednak istnieją pewne podstawowe różnice w działaniu.

Co więcej, wszystkie zdecentralizowane firmy zajmujące się technologiami finansowymi mają tendencję do dodawania własnego akcentu do swoich rozwiązań finansowych. Zobaczmy więc, jakie są nowe funkcje.

 • Nie potrzeba ludzi:

Pierwszą cechą charakterystyczną tej technologii jest to, że nie potrzebuje do działania żadnych pracowników ani instytucji. Przede wszystkim wszystko działa na kodzie napisanym dla tego środowiska. Zawsze możesz dodać własne reguły do ​​inteligentnych kontraktów, ale ogólna kolejność pracy jest taka sama.

 • Przejrzystość kodu:

Główną różnicą jest użycie kodu i przejrzystość tego procesu. W tradycyjnych aplikacjach bankowych nie zobaczysz żadnej przejrzystości kodów. Jednak w DeFi możesz swobodnie audytować i weryfikować kody. Dzięki temu użytkownicy zawsze będą wiedzieć, z czym pracują i jak działają umowy.

 • Pojawienie się dApps:

Ekosystem zdecentralizowanych technologii finansowych jest pełen aplikacji do obsługi finansów. Co więcej, wszystkie aplikacje są zaprojektowane tak, aby były dostępne na całym świecie od samego początku! Nie ma więc znaczenia, jakie może być Twoje położenie geograficzne; możesz uzyskać dostęp do tych sieci DeFi w dowolnym momencie z dowolnego miejsca.

 • Dostępne dla wszystkich:

Nie ma ograniczeń co do tego, kto może tworzyć te aplikacje lub kto może tworzyć w nich swoje konta. Tak więc, w przeciwieństwie do tego, jak działa nasz system finansowy, nie ma konkretnych wytycznych ani uprawnień, które ograniczałyby Twoje prawa do posiadania udogodnień finansowych. Dlatego możesz po prostu mieć portfel kryptograficzny i korzystać z inteligentnych kontraktów lub innych funkcji, aby czerpać korzyści ze swoich aktywów.

 • Algorytmy Open Source:

Możesz mieszać różne zdecentralizowane aplikacje finansowe i wymyślić zupełnie nowe. Większość ich algorytmów ma otwarty kod źródłowy i jest bezpłatna dla ludzi. Co więcej, możesz nawet zbudować platformę, która ma dostęp do wielu aplikacji z jednego punktu. To jest coś, czego nie dostaniesz w tradycyjnym systemie finansowym.

Czytaj więcej: DeFi vs CeFi – zrozumienie różnic

Jakie są zalety zdecentralizowanego finansowania?

Zdecentralizowane firmy zajmujące się technologiami finansowymi używają publicznych zasad blockchain, aby zwiększyć ogólną przejrzystość i bezpieczeństwo finansowe. Co więcej, korzystając z tego, mogą odblokować ogromną liczbę możliwości wraz z płynnością i stworzyć ustandaryzowany system finansowy.

W każdym razie ta technologia ma wiele zalet. Zobaczmy, co to jest –

 • Nie można manipulować

Tak jak technologii blockchain, te aplikacje są również niezmienne. W rzeczywistości nie można zmieniać ani usuwać danych po ich zapisaniu. Tak więc każdy element jest odpowiednio audytowany, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Wysoce programowalna architektura

Możesz dowolnie dostosowywać inteligentne kontrakty. W związku z tym zapewnia elastyczność w opracowywaniu nowego aktywa lub instrumentu finansowego.

 • Projekt interoperacyjny

W rzeczywistości większość zdecentralizowanych technologii finansowych wykorzystuje protokoły i standardy Ethereum. Dlatego łatwiej jest uczynić je interoperacyjnymi, ponieważ zwykle mają podobną architekturę. Co więcej, programiści mogą teraz tworzyć nowe funkcje na podstawie dowolnej istniejącej aplikacji DeFi. Zapewnia to więc również interoperacyjność tego typu technologii.

 • W pełni przejrzysta sieć

Ponieważ technologia DeFi wykorzystuje publiczny łańcuch bloków dla tej technologii, będzie podążać za każdą cechą tego typu łańcucha bloków. Na przykład w publicznych łańcuchach bloków wszyscy użytkownicy weryfikują transakcje i wszystko jest do nich transmitowane. Dlatego poziom przejrzystości jest tutaj ogromny iw większości przypadków nie ma opcji, aby uczynić te transakcje prywatnymi. Ponadto ich kod źródłowy jest otwarty dla każdego do użytku, przeglądania i audytu.

Istnieją różne typy technologii blockchain, z których każdy oferuje inny rodzaj funkcji. Zapoznaj się z różnymi typami technologii blockchain, aby poznać ich różnice i podobieństwa. 

 • Dostęp bez uprawnień

Zwykle tradycyjne finanse nie oferują dostępu bez pozwolenia. Dlatego wiele osób na całym świecie nadal nie ma dostępu do swoich praw finansowych. Ale w DeFi mogą uzyskać dostęp bez żadnych ograniczeń. Nie będzie więc miało znaczenia, gdzie się znajdują ani gdzie się znajdują; mogą korzystać z udogodnień, które towarzyszą temu nowemu ekosystemowi.

 • Upodmiotowienie użytkowników

Wszystkie aplikacje DeFi dają większe możliwości użytkownikom, a nie organizacjom. Korzystając z portfeli kryptograficznych, możesz wchodzić w interakcje z siecią i przejąć kontrolę nad swoimi zasobami. Będziesz więc mieć wyłączną opiekę nad swoimi danymi osobowymi i majątkiem.

 

Przypadki użycia technologii zdecentralizowanego finansowania

 • Zarządzanie aktywami

Wiele zdecentralizowanych firm zajmujących się technologiami finansowymi opracowało aplikacje do zarządzania aktywami. Zasadniczo, korzystając z tych aplikacji, możesz kupować, sprzedawać, przenosić, obstawiać i zarabiać na swoich zasobach cyfrowych.

Jak wiesz, tutaj będziesz właścicielem danych i nikogo innego. Dlatego te aplikacje są niezbędne, aby pomóc Ci zarządzać wszystkimi zasobami cyfrowymi bez żadnych problemów. Na przykład Gnosis Safe, MetaMask i Argent to aplikacje, które mogą pomóc w zarządzaniu zasobami.

 • Mechanizmy Know-Your-Transaction (KYT)

Zazwyczaj w tradycyjnych finansach wytyczne Know-Your-Customer są niezwykle potrzebne do zwalczania programów finansowania terroryzmu (CFT) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML). Bez tych programów powstrzymanie terroryzmu lub oszukańczych działań nie jest możliwe.

Jednak zdecentralizowane finansowanie przenosi je na inny poziom. Tutaj poznasz mechanizmy swojej transakcji (KYT). W rzeczywistości skupi się na zachowaniach uczestniczących użytkowników, a nie na ich tożsamości.

 • Zdecentralizowane organizacje autonomiczne

Innym popularnym przykładem zastosowania DeFi są DAO. Bez DeFi koncepcja DAO nigdy nie byłaby możliwa. W rzeczywistości zdecentralizowana organizacja autonomiczna działa zgodnie z protokołami blockchain i eliminuje potrzebę scentralizowanej władzy.

To wyjątkowa koncepcja struktury organizacyjnej, która szybko zyskała popularność. Chociaż na ścieżce były pewne wzloty i upadki, nadal jest to jeden z głównych przypadków użycia protokołów DeFi.

 • Analiza danych i zarządzanie ryzykiem

Możesz korzystać z funkcji zdecentralizowanych finansów, aby analizować dane i podejmować decyzje dotyczące nowych możliwości. Co więcej, możesz ich również użyć do oceny i redukcji ryzyka. Zwykle DeFi zapewnia wysoką przejrzystość w zakresie aktywności sieciowej i danych.

Możesz użyć tej funkcji do analizy danych i przewidywania wszelkich ryzykownych działań w sieci. Defi Pulse lub Codefi Data to tylko niektóre z popularnych aplikacji stworzonych wyłącznie dla tego przypadku użycia.

 • Tokenizowane instrumenty pochodne

Korzystając z inteligentnych kontraktów zdecentralizowanych finansów, możesz opracować tokenizowane instrumenty pochodne. Co więcej, instrumenty pochodne uzyskają swoją wartość z aktywów bazowych. Oczywiście przed tokenizacją tych instrumentów pochodnych będziesz musiał uzgodnić pewne warunki z drugą stroną.

Co więcej, najlepsze jest to, że możesz tworzyć dowolne aktywa w świecie rzeczywistym jako instrumenty pochodne. Na przykład obligacje, pieniądz fiducjarny, a nawet towary mogą stać się instrumentami pochodnymi.

 • Rozwój infrastruktury

Istnieje wiele aplikacji, które oferują narzędzia potrzebne do rozwoju infrastruktury. To kolejny popularny przypadek użycia tej technologii. Co więcej, możesz używać tych narzędzi do opracowywania, integrowania i kompilowania algorytmów, aby tworzyć własne rozwiązania w zakresie łańcucha bloków.

Na przykład kombinezon truflowy składa się z frameworków, środowiska testowego, bibliotek pierwszej linii i tak dalej. Tak więc każdy programista może użyć tego narzędzia do opracowania własnego projektu blockchain.

Jest tak wiele narzędzi blockchain, które mogą pomóc w szybszym opracowywaniu projektów związanych z blockchain. Sprawdź najlepsze narzędzia blockchain, które programiści uwielbiają, aby dowiedzieć się więcej na ich temat.

 • Zdecentralizowana wymiana

Kolejnym ze wspaniałych przypadków użycia zdecentralizowanych technologii finansowych jest zdecentralizowana wymiana. Zdecentralizowane giełdy mogą znacznie ułatwić handel kryptowalutami, ponieważ nie mają one żadnego centralnego organu.

Dlatego nie ma manipulacji zasobami ani utraty kontroli nad zasobami. Korzystając z tego, możesz dokonywać transakcji na zasobach bezpośrednio z innym partnerem i przejąć kontrolę nad własnymi zasobami.

Pomaga również w utrzymaniu płynności tokena w porównaniu do tradycyjnych giełd.

 • Hazard

Zakupy w aplikacji to jeden z głównych aspektów branży gier. Teraz, dzięki nowej technologii, branża ta może zacząć wykorzystywać zdecentralizowane monety finansowe jako alternatywę dla pieniądza fiducjarnego.

Co więcej, te firmy zajmujące się grami mogą również wprowadzić innowacyjne modele motywacyjne i zasady wynagradzania, w których użytkownicy zostaną nagrodzeni monetami DeFi. Może to szybko zaatakować więcej użytkowników i zapewnić większe przychody dla tego sektora.

 • Tożsamość cyfrowa

Możesz połączyć systemy tożsamości oparte na łańcuchu bloków ze zdecentralizowanymi protokołami finansowymi, aby stworzyć niezależną tożsamość. To nowy rodzaj tożsamości cyfrowej, w którym będziesz odpowiedzialny za własną identyfikację i dane. Co więcej, DeFi może zaoferować otwarty dostęp do tych platform i sprawić, że będziesz mieć przenośne tożsamości, z których możesz korzystać w dowolnym miejscu i czasie.

W rzeczywistości jest to jeden z najważniejszych przypadków użycia tej technologii i może tak naprawdę wyglądać tak, jak obecnie radzimy sobie z tożsamościami cyfrowymi.

 • Ubezpieczenie

Ubezpieczenia to kolejna duża branża integrująca przypadki użycia zdecentralizowanych technologii finansowych. DeFi może zaoferować branżom ubezpieczeniowym zero formalności, zautomatyzowane roszczenia ubezpieczeniowe i audyty. Nie wspominając o tym, że może zapewnić bezpieczny i przejrzysty proces dochodzenia roszczeń ubezpieczeniowych.

W tym przypadku rozwiązania takie jak Nexus Mutual, Opyn i VouchForMe mogą oferować podział ryzyka ubezpieczeniowego i oferować zabezpieczenia zwolnione z polis ubezpieczeniowych.

Przeczytaj także: Ponad 50 najlepszych projektów DeFi w 2020 roku

 • Protokół pożyczki i pożyczki

DeFi wprowadza nowy typ protokołu pożyczania i pożyczania, który może pomóc w pożyczaniu lub pożyczaniu bezpośrednio od innego partnera bez potrzeby korzystania z pośredników. Co więcej, stopy procentowe dla pożyczkodawców są również świetne, a dla pożyczkobiorców istnieją również łatwe w zarządzaniu opcje.

Compound jest jednym z narzędzi pożyczkowych, które oferują autonomiczne interesy w udzielaniu pożyczek.

 • Handel marżą

Zwykle inwestorzy z depozytem zabezpieczającym muszą pożyczać pieniądze od brokerów, ale w DeFi handel z depozytem zabezpieczającym może przybrać nowy obrót. W rzeczywistości opierają się one głównie na protokołach pożyczek niepowiernych. Nie będziesz więc musiał pożyczać pieniędzy od brokera do handlu.

Co więcej, inteligentne kontrakty mogą również zautomatyzować działania maklerskie, zmieniając sposób, w jaki działa tradycyjny handel.

 • Rynek online

Rynki internetowe kwitną dzięki zdecentralizowanym finansom. Obecnie istnieje wiele platform internetowych, które oferują swoje usługi na całym świecie, sprzedając produkty do usług. Tutaj wszystko jest peer-to-peer i możesz bezpośrednio kupić produkt od marek lub indywidualnych sprzedawców.

 • Płatności

Zdecentralizowana technologia finansowa jest odpowiednia dla globalnych systemów płatności. To jeden z podstawowych przypadków zastosowań DeFi. Korzystając z aplikacji w tej przestrzeni, możesz bezpośrednio wysyłać i odbierać pieniądze w dowolnym miejscu na świecie. Nie będziesz potrzebować żadnych pośredników ani czegokolwiek. W ten sposób staje się nowym pionierem dla populacji bez banków i osób bez banków.

Czytaj więcej: Najlepszy przewodnik po inteligentnych kontraktach Ethereum

 • Rynki prognoz

Rynki prognostyczne mogą wykorzystywać moc DeFi do przewidywania przyszłych wydarzeń. W rzeczywistości aplikacje te mogą przechowywać wiele informacji, a rynki prognoz mogą je analizować i umożliwiać użytkownikom wymianę wartości na przyszłe wydarzenie.

Rozwiązania takie jak Augur mogą oferować prognozy dotyczące gier sportowych, wydarzeń ekonomicznych, wyników wyborów i tak dalej.

 • Oszczędności

Zdecentralizowane rozwiązania w zakresie technologii finansowych mogą pomóc zaoszczędzić znacznie szybciej niż tradycyjne systemy bankowe. W rzeczywistości tradycyjne rachunki oferują odsetki, ale tylko do pewnego stopnia. W porównaniu z tym DeFi wydaje się oferować polisy na duże oprocentowanie, które mogą szybko zwiększyć ilość twoich oszczędności. Aplikacje takie jak Dharma, PoolTogether oferują opcje oszczędzania bez strat, które możesz wypróbować.

 • Stablecoins

Stablecoins to jeden z rodzajów zdecentralizowanych monet finansowych, w przypadku których jest on wspierany przez stabilne aktywa. Głównie są one wspierane przez pieniądz fiducjarny, srebro, złoto, a nawet inne stabilne kryptowaluty. W ten sposób możesz użyć tego rodzaju monety, aby zmniejszyć niestabilność ekosystemu kryptowalut i zapewnić lepsze i opłacalne rozwiązanie płatnicze.

Chcesz dowiedzieć się więcej o stablecoinach? Sprawdź nasz obszerny przewodnik po stablecoinach, aby dowiedzieć się więcej o tej zdecentralizowanej monecie.

 • Aktywa syntetyczne

Aktywa syntetyczne są mniej więcej podobne do stablecoinów. Ale w tym przypadku ten rodzaj zasobu jest połączeniem innego zasobu, aby był bardziej stabilny. Co więcej, możesz łączyć złoto, pieniądz fiducjarny, aby stworzyć syntetyczny składnik aktywów, tak aby jakakolwiek podwyżka lub spadek ceny mogła zrównoważyć się z innymi aktywami.

 • Tokenizacja

Zdecentralizowane rozwiązania w zakresie technologii finansowych obejmują tokenizację. Dlatego tokeny są formą zasobu cyfrowego, który posiada wartość w sieci blockchain. Możesz używać tokenów, aby sieć działała, a nawet używać ich do przeprowadzania transakcji między sobą. W rzeczywistości jest to nowa forma zasobu cyfrowego.

 • Handlowy

Handel w tej przestrzeni może obejmować różnorodne działania, takie jak handel z depozytem zabezpieczającym, handel instrumentami pochodnymi, handel kryptowalutami, swapy tokenów i tak dalej. W każdym razie transakcje kryptograficzne mogą wykorzystywać zdecentralizowane giełdy, aby uzyskać niższe cięcia, szybsze transakcje, wysokie bezpieczeństwo i własność aktywów.

Zapisać się: Kurs Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

Jakie są wyzwania DeFi?

 • Niska wydajność

DeFi wykorzystuje technologię blockchain, która jest wolniejsza w porównaniu do systemów scentralizowanych. Tak więc, gdy używasz do tego łańcucha blokowego, uzyskujesz wolniejszy wynik.

Jest sposób na zwiększenie wydajności, ale w tym celu musisz postawić na prywatne łańcuchy bloków. Dlatego programiści muszą wziąć ten problem pod uwagę i wprowadzić zmiany, aby go rozwiązać.

 • Wysoki błąd użytkownika

W sieci DeFi odpowiadasz za własne dane i transakcje. Nie będzie więc pośredników, którzy wzięliby na siebie odpowiedzialność za Ciebie. W związku z tym ma zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki.

Na przykład, jeśli użytkownik popełni błąd w transakcjach, nie ma możliwości jego usunięcia ani cofnięcia. Ale upewnienie się, że każdy użytkownik jest wystarczająco ostrożny, aby sieć działała poprawnie, jest trudne. Tak więc DeFi wciąż ma przed sobą długą drogę.

 • Złe wrażenia użytkownika

Obecnie użytkownicy muszą włożyć dodatkowy wysiłek w korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji finansowych. W rzeczywistości sama technologia jest całkiem nowa i wielu osobom trudno jest pojąć, jak to działa.

Tak więc, jeśli naprawdę chce stać się istotnym elementem globalnej gospodarki, musi oferować dodatkowe korzyści, aby przyciągnąć więcej użytkowników.

 • Rozproszony ekosystem

W ekosystemie DeFi jest zbyt wiele aplikacji dla jednego zadania. Dlatego znalezienie najlepszego, który pasuje do twoich potrzeb, jest trudnym zadaniem. W każdym razie oczekiwanie, że użytkownicy sami znajdą najlepszy wybór, nie jest logiczne.

Dlatego programiści muszą pomyśleć o strategii, która może bezpośrednio poprowadzić wszystkich użytkowników do potrzebnych im aplikacji i nie narzucać im zbyt wielu opcji.

 • Błędy w inteligentnych kontraktach

Ekosystem DeFi opiera się teraz na ilości, a nie na jakości. W wielu przypadkach programiści wdrażają zdecentralizowane aplikacje finansowe bez prawidłowego sprawdzania lub testowania błędnych kodów w algorytmach.

W rezultacie wiele inteligentnych umów zawiera błędy, które szkodzą doświadczeniom użytkowników. Są one również podatne na ataki cybernetyczne. Dlatego wielu użytkowników może stracić bezpieczeństwo swoich umów.

 • Niska skalowalność

Skalowalność to ogromny problem, jeśli chodzi o DeFi. W rzeczywistości publiczne łańcuchy bloków nie są wystarczająco skalowalne, aby oferować swoje usługi globalnej gospodarce. Gdy w sieci jest zbyt wielu uczestników, ogólna wydajność staje się słaba i uciążliwa.

Jeśli jednak chce zadebiutować jako alternatywa dla naszego tradycyjnego systemu bankowego, musi być skalowalny.

 • Manipulacje Oracle

DeFi nadal jest zależne od wyroczni, aby pobierać informacje spoza sieci. Ale te wyrocznie są silnie scentralizowane i przez to dość podatne na ataki.

Jak więc widać, wyrocznie są ogromnymi lukami w zabezpieczeniach aplikacji, które ich używają. Jeśli zdecentralizowana technologia finansowa chce zapewnić 100% bezpieczeństwa, musi przestać używać scentralizowanych wyroczni do pobierania informacji.

 • Niestabilna natura

Zdecentralizowane finanse wykorzystują aktywa cyfrowe lub aktywa kryptograficzne, które są bardzo niestabilne. Chociaż mogą używać stablecoinów do tworzenia kopii zapasowych, pełna kontrola ich wartości nie jest obecnie możliwa. Tak więc cała sieć aplikacji zajmujących się tymi zasobami staje się niestabilnym ekosystemem, co jest wielką przeszkodą dla wzrostu gospodarczego.

 • Problemy z pamięcią masową

Blockchain nie oferuje dużego magazynu. Jednak aplikacja finansowa musi oferować nieograniczone miejsce na dane, ponieważ mogą z niej korzystać miliony ludzi.

Jednak w rzeczywistości użytkownicy napotykają przestoje i problemy z niewystarczającą pamięcią masową, gdy próbują korzystać z dowolnej zdecentralizowanej aplikacji finansowej. Aby temu przeciwdziałać, programiści muszą opracować lepszą strategię, aby zapewnić każdemu użytkownikowi dużą pojemność pamięci bez zrujnowania wydajności platformy.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ryzyku związanym z DeFi? Sprawdź nasz przewodnik po ryzyku w DeFi i jak możesz nim teraz zarządzać!

Uwaga końcowa

Zdecentralizowane finanse pomagają nam ustanowić lepszą strukturę gospodarczą i zapewnić przejrzystość systemu finansowego. Gdy DeFi zmienia nasze tradycyjne systemy, szybko wychodzą na jaw nowe możliwości. Chociaż technologia nadal ma wiele wad, nadal nie ma sposobu, aby podważyć również korzyści.

Możesz wykorzystać tę nową, rozwijającą się gospodarkę, aby zwiększyć szanse na karierę. Dlatego, jeśli potrafisz okiełznać swoje umiejętności DeFi, możesz również stać się częścią globalnej rewolucji. Dlatego rozsądne jest skorzystanie z wiarygodnego źródła, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Polecam zapoznanie się z naszym zdecentralizowanym kursem finansów jako pierwszym krokiem w Twojej karierze w technologii blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map