En iyi kurumsal blockchain kullanım durumlarının ne olduğunu merak ediyor musunuz? Eğer yaparsan, o zaman doğru yere geldiniz.

Bugün, blok zinciri kurumsal kullanım durumlarını inceleyeceğiz ve bunlar hakkında bilgi edineceğiz..

Enterprise blockchain, son birkaç yılda blockchain teknolojisine büyük ilgi gösteren işletmelerle büyüdü..

Peki, blockchain’i bu kadar harika yapan şey?

Blok zinciri veya geniş vadede dağıtılmış defter teknolojisi, verimliliği artırmakla ilgilidir. İşletmelerin işlerinin önemli yönlerine odaklanmasını sağlar.

Fortune 500 şirketleri bile gemiye beklenenden daha hızlı atlıyor. Uzmanların belirttiği gibi, blockchain’i erken benimsemenin kesin bir avantajı var. Bu servet 500 şirketleri avantajı hiç kaybetmek istemiyor. Bunun da ötesinde, bu büyük şirketlerin ve işletmelerin aslında blockchain’i benimsemesinde fayda var..

Kurumsal blockchain kullanmanın birçok faydası vardır. Aşağıdakileri içerirler.

 • İç ve dış taraflar arasındaki güven ve iletişimi geliştirir
 • Genel iş süreçlerinin maliyetini düşürür
 • Yeni iş modellerinin kullanımıyla yeni fırsatların kilidini açın.
 • Operasyonel verimliliği ve ağ hesap verebilirliğini artırır.
 • Geleceği garantileyen iş

Bugün Endüstride Blockchain

Son iki yılda 2017-2018, konu blockchain araştırma ve geliştirme olduğunda hızlı bir gelişme kaydetti. Birden çok kavram kanıtını (PoC) ve diğer birçok pilot programı gördük. Araştırma ve büyüme birden çok sektörle ilişkilidir.

PoC’ler (erken bir yazılım uygulaması) ile herkesin blockchain devriminin bir parçası olmak istediği açıktır. Sonuçta, blockchain, devasa bir büyüme kapsamına sahip yeni bir teknolojidir. PoC’ler, araştırmacının gerçek dünyadaki pratikliği ve uygulanabilirliği hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

Öyleyse neden onlar hakkında konuşuyoruz?

Çünkü işletmenin büyük bir bölümünü oluşturuyorlar.&D spektrumu ve daha küçük oyuncuları hesaba kattığınızda, işler algılanandan çok farklı görünüyor.

Şu anda Outlier Ventures’a göre kendi araştırmalarını yapan 300’den fazla şirket var. Blockchain teknolojisi üzerinde çalışan şirketleri takip ediyorlar. Neredeyse yarısı PoC’lerini yürütüyor, birkaçı patent alıyor ve diğerleri tam teşekküllü çözümler üzerinde çalışıyor.


Ancak gerçekte, yeni başlayanlar söz konusu olduğunda durumlar farklıdır. Onlara göre, Blockchain girişimlerinin% 99’u gerçek değil. Önemli bir şey oluşturmayan şeyler üzerinde çalışıyorlar.

Makalenin sonraki bölümünde listeleyeceğimiz birçok kurumsal blok zinciri kullanım durumu var..

Neden 2019 kurumsal blok zincirinin yılı olabilir??

Konu blockchain olduğunda her yıl ciddi değişiklikler oluyor. Göre State of Blockchains 2019 2.Çeyrek raporu Outlier Ventures tarafından, Enterprise blockchainleri açık kaynak koduna doğru ilerliyor.

2019’da büyük oyuncuların kodlarını dünyaya açtığını gördük. JP Morgan ve EY, açık kodlarını yayınlamayı kabul etti.

Facebook ayrıca Libra dijital platform fikrini dünyaya duyurdu. Libra başarılı bir şekilde yayınlarsa, Facebook’u basit bir sosyal medya platformundan bir finansal hizmet pazarı haline getirecektir..

Hükümetin katılımıyla, kurumsal blok zincirinin 2019 ve sonrasında gelişmesi ve büyümesi kolaylaşacak..

2019’un kurumsal blockchain yılı olmasının diğer nedenleri arasında şunlar yer alır:.

 • IBM, Oracle ve Amazon dahil olmak üzere en iyi satıcılar artık yazılımlarıyla hazır.
 • Artan birlikte çalışabilirlik
 • Bir teknoloji olarak blockchain hakkında daha iyi duyarlılık

Blockchain Proof of Concept hakkında daha fazla bilgi edinmek ister: Enterprise POC Guide.

Kurumsal Blok Zinciri nedir?

Kurumsal blockchain kullanım senaryolarına geçmeden önce, kurumsal blockchain’i anlamamız gerekir..

Blok zinciri, güven, şeffaflık ve değişmezlik inşa eden ademi merkeziyetçiliğe dayanan eşler arası bir çözümdür.

Blok zinciri, birbirine bağlı blokların bir listesi olarak düşünebilirsiniz. Bağlantılı listeler ve işaretçiler yardımıyla yapar. Bu terimlerin ikisi de tekniktir. Hiç bilgisayar bilimi dersi programlamadıysanız veya hiç yapmadıysanız, kesinlikle ne anlama geldiklerini bilmiyorsunuzdur..

Eğer ilgileniyorsanız, aşağıdaki kavramlara göz atabilirsiniz:

Öyleyse, bir blockchain işletmesini yapan şey?

Kurumsal bir blok zinciri, kurumsal ölçekte çalışmasını mümkün kılan temel özellikler sunar. İşletmelerin tamamen farklı bir gereksinimleri vardır. Sadece blockchain özelliklerini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda verimli bir şekilde yapan bir blockchain çözümüne ihtiyaçları var..

İyi bir fikir edinmek için, aşağıdaki temel kurumsal blok zinciri özelliklerini inceleyelim

Enterprise Blockchain’lerin Gerekli Özellikleri

Kurumsal blockchain ile büyük şirketler, çok sayıda farklı sorunu çözmeyi hedefliyor. Bunu blockchain’in sunduğu özelliklerin yardımıyla yapmak istiyorlar..

Bu özellikler, işletmenin verimli çalışmasını sağlamak için çok önemlidir. Peki bunlar hangi özellikler? Aşağıda keşfedelim.

 1. Merkeziyetsizleştirme

Ademi merkeziyet, sahip olunması gereken bir blok zinciri özelliğidir. Açıktır, ancak ademi merkeziyetçiliğin doğası özelleştirilebilir olmalıdır.

Merkezi sunucular geçmişte kaldı. İyi işleyiş sunarlar, ancak bazı yönlerden sınırlıdırlar. Örneğin, merkezi sunucular dış kaynaklar tarafından saldırıya uğramaya daha yatkındır. Yönetici ayrıca sahtekarlık yapabilir ve tüm sistemi çökertebilir.

Her bir eşin, verilerin bütünlüğünü ve değişmezliğini korumak için önemli bir rol oynadığı, eşler arası etkinleştirilmiş bir veritabanı, kuruluşun ihtiyaç duyduğu şeydir.

 1. Değişmezlik

Kurumsal blok zincirinin yararlanabileceği bir diğer önemli özellik, değişmezliktir..

Peki, değişmezlik ne anlama geliyor??

Blok zincirindeki değişmezlik, verilerin yazıldıktan sonra herhangi bir maliyetle değiştirilemeyeceği anlamına gelir. Verilerin veya saklanan bilgilerin her türlü kötü niyetli değişikliğe karşı korunmasını sağlama sürecidir..

Faydaları vardır ve işletmeler bunu kendi avantajlarına kullanabilir. Kurumsal bir ortamda, en büyük değerli varlık verilerdir. Herhangi bir kuruluş her gün tonlarca veri üretir. Bu verileri kullanarak, işleri hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve geliştirebilirler. Verileri değişmez tutarlarsa, dahili veya harici hiç kimsenin onları değiştirmediğinden emin olabilirler..

Birçok iş süreci, birden çok kişi tarafından yönetilen verilerin kullanımını da gerektirir. Sistem içinde hiçbir dolandırıcılığın olmamasını sağlamak.

 1. Şeffaflık

Şeffaflığın işletmeler üzerinde de önemli bir etkisi olabilir.

Blockchain, başlangıçtan itibaren şeffaflık sunuyor. Ancak, gizlilikle karıştırmak kolaydır. Bir blok zincirindeki her şey şeffaf değildir.

Şeffaflık, bir kişinin veya kuruluşun mahremiyetini etkilemeyen işlemlerin yalnızca yönlerinin kamuya açık olacağı anlamına gelir..

Kurumsal blockchain ile şirketler, hangi verileri tüm kullanıcılar için şeffaf hale getirmek istediklerine karar verebilirler..

 1. Daha ucuz

Blockchain teknolojisi, tüm süreci daha ucuz hale getirecek. İlk kurulum maliyetinin yanı sıra, blok zinciri, onları daha verimli hale getirerek iş sürecinin maliyetini düşürür..

Öncelikle gereksiz oyuncuları kaldırarak maliyeti düşürür. Örneğin KYC uyumluluğu, herhangi bir bankanın en maliyetli süreçlerinden biridir. Onları yılda 300 milyon pounddan fazla yapabilir. Bu çok fazla! Süreci kolaylaştırmak için bankalar, yeni KYC uygulamalarını kabul etmek ve aynı zamanda eskilerini sürdürmek ve yönetmek için her yıl binlerce kişiyi çalıştırıyor.

KYC sürecinin bu kadar maliyetli olmasının en büyük nedenlerinden biri, finans dünyasında değişmeye devam eden düzenlemelerdir..

Blok zincirleri tüm bu sorunları azaltır ve kullanıcının neredeyse her şeyi kendi başına yapabileceği bir kendi kendine KYC süreci getirir. Arabulucuları ortadan kaldırır ve bankayı veya KYC yapan kuruluşu çok para tasarrufu sağlar. Bu, blockchain’in işleri nasıl daha ucuz hale getirdiğinin sadece bir örneğidir.

 1. Daha hızlı

Kurumsal blok zinciri daha hızlı çözümler sağlamalıdır. Kripto para birimlerinin, özellikle vize gibi diğer ödeme yöntemlerine kıyasla ölçeklenebilir olmadığı açıktır, ancak burada düğüm sayısının sınırlı olduğu kurumsal ekosistemlerden bahsediyoruz – ölçeklenebilirliği ve bir işlem yapmak için gereken zamanı iyileştiriyoruz..

Kısacası, ideal bir kurumsal blok zinciri aşağıdakilere sahip olmalıdır

 • En az 10000-100,000 TPS ile yüksek performans. Ayrıca, karmaşık bir hesaplama görevini mükemmel bir verimlilikle yerine getirebilmelidir. Bunun dışında fikir birliği protokollerini ve asenkron akışları da idare edebilmelidir..
 • Kesinti süresinin olmaması gereken yerlerde son derece dayanıklı olun. Olsa bile, herhangi bir potansiyel veri veya bilgi kaybı olmadan kapandığında aynı durumdan başlamalıdır..
 • Kurumsal blok zincirlerinin de uygun gizlilik ve güvenliğe sahip olması gerekir. Kurumsal düzeydeki standartları birden çok düzeyle eşleştirmelidir.

Kurumsal Blok Zinciri Kullanım Durumları

Harika! Kurumsal blok zincirini doğru bir şekilde kavradık; artık kurumsal blockchain kullanım durumlarını listelemeye hazırız. Bu kurumsal blockchain kullanım senaryoları, size blockchain’in gücüne ve uygulamasına dair bir fikir verecektir..

Bankacılık ve Finans

Finans sektörü, kurumsal blok zinciri söz konusu olduğunda en çok benimsenmeyi gördü. Finans sektörünün gerektirdiği blockchain çözümünü sağlayan Quorum dahil olmak üzere birçok kurumsal blok zinciri vardır..

Birden fazla proje şu anda konsept aşamasındadır veya pilot uygulama yoluyla gerçek dünyada çalışmak üzere test edilmektedir. Birçok büyük ticaret finansmanı şirketi dönüşüme katılıyor. Örneğin, American Express, Visa, Citibank, JPMorgan, vb. Gibi finans kurumları, profesyonellerin ve entegre çalışma gruplarının birlikte çalışabilmesi için sürekli olarak daha iyi bir blok zinciri çözümü için çalışmaktadır..

Blockchain uygulamasıyla, bankacılık ve finans sektörü büyük ölçüde tasarruf edebilir. Örneğin, sınır ötesi yerleşimler söz konusu olduğunda ücretlerden tasarruf edebilirler..

Ticaret finansmanının geleceği çok parlak. Ticaret finansmanının birçok yönünü etkileyecektir. İyi bir anlayış elde etmek için, etkileyeceği şeyleri listeleyelim.

 • Global Ödemeler
 • Ticaret Finansı
 • Otomatik Uyum
 • Sendikasyon kredileri
 • Sigorta – P & C Hak Taleplerinin İşlenmesi

Daha iyi bir fikir edinmek için Ticaret Finansmanında Blockchain’imize göz atabilirsiniz..

Besin Güvenliği

Gıda Güvenliği, toplumumuzdaki en büyük endişelerden biridir. Fabrikalarda üretilen yiyecekleri yeriz. Bize ulaşmadan önce de karmaşık bir süreçten geçiyor. En büyük kurumsal blok zinciri kullanım durumlarından biridir.

Yiyeceklerin kontamine olmasının veya değiştirilmesinin birçok yolu vardır..

Şu anda, yiyecekleri güvende tutmaya yardımcı olabilecek bir blok zincirimiz var. Kurumsal blockchain ile gıda ile uğraşan şirketler, güven ve şeffaflık oluşturmaya yardımcı olmak için blockchain kullanabilir..

Blockchain, tüm tedarik zincirini izlemek için kullanılabilir. Bu, şirketlerin gıdanın kaynağını, kimin ve nerede işlendiğini ve gıdanın taşınmasından kimin sorumlu olduğunu belirleyebileceği anlamına gelir. Ayrıca, depolandığı yerler de dahil olmak üzere gıdayla ilgili diğer tüm önemli ayrıntıları takip edebilir..

Gıda endüstrisinin çalışma şeklini değiştirebilir. IBM, gıda sektörü oyuncuları için kurumsal düzeyde bir platform sağlamanın öncüsüdür. Oyuncular platformu kullanabilir ve gıda endüstrisine şeffaflık getirebilmelerini sağlayabilir..

IBM’in gıda güvenliğine olan yolculuğu yeni değil. Walmart ile ortaklık kurdular ve Meksika mangoları ve Çin domuz eti üzerinde denemeler yaparak konsepti getirdiler. Mükemmel bir şekilde çalıştı ve şimdi gıda endüstrisi için çalışan, kurumsal düzeyde bir blockchain platformumuz var..

Gıda endüstrisinde blockchain kullanmanın birçok faydası olacaktır. Gelecek daha bağlantılı hale gelecektir. Ayrıca, uzun vadede, blockchain kullanmak gıda sektörü oyuncuları için daha ucuz ve daha faydalı olacaktır..

Tedarik zinciri

Tedarik zinciri, ister küresel pazarda ister küçük işletmelerde olsun, herhangi bir işletmenin merkezinde yer alır. Tedarik zinciri, büyük işletmelerin başarısını, kârlarını en üst düzeye çıkardığı ve yeni kitlelere daha hızlı ve daha güvenilir bir şekilde ulaşmalarını sağladığı için tanımlar..

Tedarik zinciri yönetimi için blockchain, onu tamamen değiştirebilir. Sadece her yönünü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda şeffaflık, izlenebilirlik ve verimlilik getirerek son kullanıcılar için faydalar sağlar..

Kısacası, blockchain, küresel tedarik zincirinin omurgasını tamamen dönüştürebilir. Tedarik zincirini kullanmanın bir diğer büyük yararı da evrak işlerinden kurtulmaktır. Şu anda, evrak işi nakliye maliyetinin yarısını oluşturuyor. Yanlış etiketleme, kağıt kaybı ve hatta yönetim maliyeti nedeniyle olabilir. Tedarik zincirini ve karmaşık yönlerini ele almanın kesin bir yolu olmadığı için birçok yönden işler ters gidebilir..

İzlenebilirlik, şeffaflık ve izlenebilirlik dahil olmak üzere üç kritik yön sunacağından tüm bunlar blok zinciri ile değiştirilebilir..

Gelecek parlak görünüyor ve yalnızca farklı endüstrilerin ürün geri çağırma ve sahtecilik üzerinde etkili bir şekilde çalışmasına yardımcı olabilir..

Daha fazla öğrenmek ister misiniz? Tedarik Zinciri İçin Blok Zincirine Göz Atın: Oyunu Değiştirici

Perakende

Perakende büyük! Bununla birlikte, perakendenin çoğu kullanım durumu tedarik zinciridir. Tedarik zincirini zaten ayrıntılı olarak ele aldık, ancak perakendenin sunabileceği başka şeyler var.

Örneğin Alibaba, kendi gereksinimlerine göre blockchain’i benimsemelerine yardımcı olacak şirket içi blockchain ağı üzerinde çalışıyor. Alibaba çok büyük ve kurumsal blok zinciri, diğerlerinin takip etmesi için bir örnek oluşturabilir. Şu anda, odak noktaları tedarik zincirini iyileştirmek ve ürün orijinalliğini takip edebilmelerini sağlamaktır..

Walmart veya De Beers gibi diğer perakende oyuncuları da tedarik zincirlerini iyileştirmeye odaklanıyor.

Otomobil

Otomobil üreticileri de blok zincirinden yararlanmak istiyor. Otonom araçların (AV’ler), elektrikli arabaların ve diğer oto teknolojik gelişmelerin yükselişiyle, şirketlerin blockchain kullanmak istediği açıktır..

2017 yılında, iki büyük otomobil oyuncusu Renault ve Volkswagen Financial Services, Proof-of-Concept (PoC) ‘lerini kullanıyordu. POC’lerinde telematik izlemeyi test ediyorlardı.

Peki bu ne hakkında? Telematik izleme ile aracın tüm önemli bilgileri yakalanacak, saklanacak ve alıcılar, bayiler, sigorta şirketleri vb. Gibi kilit üyelere iletilecektir! Yakalanacak araç verileri, aracın motor kullanım geçmişini, kilometre verilerini, bakım geçmişini ve araçla ilgili diğer kritik verileri içerir. Bu, sürece dahil olan tüm taraflara yardımcı olacaktır. Ancak, sigortalarını almalarına veya araçlarını daha iyi anlamalarına yardımcı olabileceği için kullanıcıya en fazla yardımcı olacaktır..

Ayrıca, herhangi biri bir aracın satılmadan önce kullanımını doğrulayabileceği için piyasadaki dolandırıcılıkları da ortadan kaldıracaktır. Araçları daha yüksek bir değerden satmak için kilometre sayaçlarını manipüle etmek yaygın bir uygulamadır..

Hükümet hizmetleri

Blockchain söz konusu olduğunda hükümetler çok heveslidir. Sonuçta, bir hükümetin çalışma şeklini değiştirebilir. Blok zinciri kullanarak, vatandaşların kimliklerinin güvenli bir yerde bakımı dahil olmak üzere pek çok şeyi yapmak için sistemlerini daha verimli hale getirebilirler. En uygun teslimat yolunu bularak maliyetleri düşürmek ve emek yoğun süreçleri iyileştirmek gibi başka tür faydalar da vardır..

Blockchain kullanan devlet, sistemlere şeffaflık getirerek de güven aşılayabilir. Kısacası, blockchain destekli hükümet, süreci kolaylaştırmaya, verileri korumaya ve sisteme güven sağlamaya yardımcı olabilir..

Dijital destekli bir hükümet, merkezi olmayan bir ağdaki bireyleri, araziyi, işletmeyi veya diğer kaynak türlerini kaydedebilir. Verimliliği birçok düzeyde artırır.

Peki, blockchain kullanan hükümetin geleceği ne olacak? Pek çok şey. Örneğin, herhangi bir hükümet, akıllı düzenlemeler, kimlik yönetimi, süreç yönetimi ve finans dahil olmak üzere farklı temel hükümet işlevlerini kapsayan kendi GovChain Yığını oluşturabilir. & bütçe yönetimi.

Hükümet blok zincirini çeşitli şekillerde kullanabilir

 • Eğitim ve mesleki nitelikler
 • Akıllı Şehirler
 • Krediler
 • Aşıların Takibi
 • Bordro Vergisi Tahsilatı

Sağlık hizmeti

Sağlık şirketleri her zaman süreçlerini idare etmenin daha iyi yollarını ararlar. Şu anda, sağlık hizmetleri darmadağınık durumda. Merkezi veritabanları kullanırlar, bu da verileri, hastaları ve doktorları idare etmenin verimsiz bir yolu anlamına gelir. Ayrıca, ülkenin tamamında veya belirli bir bölgede depolanan farklı depolar arasında gerçek bir bağlantı yoktur..

Hastaların belgelerini taşıma yükünü de üstlenmesi gerektiği için mücadele burada bitmedi. Doktorların, hastanın tüm sağlık bakım belgelerine erişebilecekleri evrensel bir depo yoktur. Bir başka büyük mücadele, ilaç orijinalliğini sağlayamama. Bu, onlara daha fazla zarar veren sahte ilaçlardan muzdarip oldukları için hastalar için büyük bir soruna neden oluyor..

Kurumsal düzeyde blok zinciri, yukarıdaki tüm sorunları çözebilir. İlk başta, veri depolamanın merkezi yönlerini ortadan kaldırır. Bu, hastalara tıbbi kayıtlarını istedikleri yerden saklama veya bunlara erişme yeteneği verir. Tedarik zincirleri ayrıca blok zinciri kullanmak üzere düzenlenebilir, bu da sahte ilaç sorununun çözülebileceği anlamına gelir..

Sağlık hizmetlerinin geleceği, blockchain ile büyük ölçüde değiştirilebilir. Hasta rıza yönetimini, klinik araştırmalarda veri güvenliğini, ilaç izlenebilirliğini ve çok daha fazlasını etkileyebilir.!

Buradaki kesin kullanım durumlarını ve uygulamalarını gözden geçirerek blockchain için sağlık hizmetlerinin derinliklerine dalın

Sigorta

Sigorta sektörü harika bir kurumsal blockchain kullanım durumudur. Diğer sektörler gibi sigorta sektörü de merkezileşmeden kaynaklanan çeşitli sorunlardan muzdariptir. Sigorta sektörü, onlara yılda milyonlarca dolara mal olabilecek sigorta dolandırıcılığından muzdariptir..

Sigorta sektörü büyüktür ve diğer sektörleri de kapsar. Kurumsal düzeyde blok zinciri uygulaması, aşağıdakiler dahil olmak üzere çok sayıda fayda anlamına gelir

 • Sağlık Sigortası
 • Dolandırıcılık tespiti ve risk önleme
 • Reasürans
 • Mülkiyet ve zayiat (P&C) sigorta

Enerji

Sürdürülebilir enerji geleceğin ihtiyacıdır. Sonuçta, inovasyon katalizörü içeriyor. Tüm çevre yenilenebilir enerjiye veya diğer enerji türlerine bağlıdır. Blockchain ile enerji sektörü daha verimli hale gelebilir ve gelecekte büyümesini sağlayabilir..

Eski sistemler, enerjiyi verimli hale getirmek için gerekli beceriden yoksundur. Petrol ve gazı alın; örneğin, eski yöntemler kullanılarak doğru şekilde yönetilemezler. Ancak blockchain ile enerji şirketleri kullanımlarını ve üretimlerini takip edebilir.

Blockchain ile enerjinin geleceği parlak görünüyor, çünkü enerji şebekesiyle olan bir kişiyi bile değiştirebilir. Toptan elektrik dağıtımını mücadelenin içine çekecek. IoT ile herkesin enerji üretmesi ve bunu ağdaki diğer kişilerle paylaşması mümkün olacak. Elektrik faturalarını önemli miktarlara indirebilir.

Diğer iyileştirmeler, eşler arası enerji ticareti, elektrik veri yönetimi, hizmet sağlayıcıları ve emtia ticareti olacaktır..

Corda Blockchain hakkında bilgi edinin.

Emlak

Gayrimenkul sürekli büyüyen bir sektördür. Şu anda, merkezileşme sıkıntısı çekiyor. Bir çok evrak işi, gayrimenkulü uzun bir süreç haline getiren şeydir. Ayrıca belgeleri doğrulamanın veya birinin mülkünün sahibi olup olmadığını öğrenmenin uygun bir yolu yoktur..

Gayrimenkulde blockchain’e açık bir ihtiyaç var. Gayrimenkulün her geçen yıl artan değerlemesiyle, artan büyüme ile başa çıkmaya yardımcı olmak için yepyeni bir teknoloji kullanabileceğine şüphe yok. Herhangi bir kurumsal blok zinciri, merkezi olmayan bir veritabanını sürdürme becerisine sahip gayrimenkul için doğru özelliklere sahip olmalıdır..

Kullanım durumundaki blockchain kullanım durumları arasında uygun arazi tapuları ve tapu kayıtları, tokenleştirme, gayrimenkul fonları ve varlık yönetimi, yatırımcılar ve kiracı kimliği, gerçek zamanlı muhasebe ve son olarak kiralama ve ödemeler yer alır..

Tüm kullanım durumları arasında, tokenleştirme en büyük yıkıcı olabilir. İhraççıların dağıtımların belirli bir koşula göre yapılmasını sağlayacaktır. Dahası, yürütme hızını, yeniliği, daha iyi yönetimi vb. Geliştirerek maliyeti düşürecektir..

Öte yandan tapulara, blok zinciri değişmez olduğu için dağıtılmış defterler aracılığıyla da erişilebilir. Bu, doğru erişim olmadan hiç kimsenin bilgileri değiştiremeyeceği veya engelleyemeyeceği anlamına gelir..

Uluslararası Ticaret ve Emtia

Uluslararası ticaret de kurumsal blockchain kullanımında önemli bir artış görecek. Uluslararası ticaretin sorunları vardır. Yönetmelikleri sevkiyata ve hatta sertifikalara çevirebilir. Bu, en iyi kurumsal blockchain kullanım durumlarından biridir.

Kurumsal bir blockchain ile tüm süreç kolaylaştırılabilir. Öncelikle kağıtsız bir çözümü kolaylaştıracaktır. Maliyeti düşürür. Dahası, taraflar arasında sorunsuz veri alışverişi sağlar ve KYC sürecini iyileştirir.

Spor Dalları

Spor, kurumsal blok zinciri çözümlerinden de yararlanabilir. Her şey, farklı spor bölümlerini geliştirmek için blockchain kullanımıyla başlar.

Ayrıca, etki spor türüne bağlı olabilir, ancak takımlar, sporcular, taraftarlar ve ligler dahil olmak üzere temel varlıklar kesinlikle bundan faydalanacaktır..

En büyük etki, hayran kimliği üzerinde olacaktır. Blockchain ile hayranlar artık daha rafine bir şekilde etkileşime girebilir. Blockchain, kitle fonlaması yaparak herhangi bir hayranın takımını doğrudan etkilemesine yardımcı olabilir. Ayrıca dijital koleksiyonlara da erişebilirler.

Kurumsal blok zincirinin diğer önemli etkili alanları arasında hayran etkileşimleri ödülleri, hatıra kimlik doğrulaması, espor iyileştirme, sporcu kitle fonlaması ve ekiplerin tokenleştirmesi yer alıyor..

Daha fazla blockchain kullanım durumuyla mı ilgileniyorsunuz? Gerçek Dünya Blockchain Kullanım Durumlarına Göz Atın

Sonuç

Bu bizi kurumsal blok zinciri kullanım örneklerimizin sonuna götürür. Blockchain’in işletme sektörü üzerindeki etkisini anlamanıza yardımcı olabilecek bir kuruluş için en iyi kullanım örneklerini listeledik. Kurumsal blok zincirinin ve bir blok zincirinin kurumsal blok zinciri olarak adlandırılması için gerekli özelliklerin neler olduğunu anlayarak başladık..

Peki, kurumsal kullanım durumları olan blockchain hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me