2018’de İzlenecek En Popüler 10 En Popüler DApp

Bitcoin, blockchain teknolojisinin en ünlü uygulaması olsa da, teknolojinin daha geniş bir şekilde benimsenmesi Ethereum’a bağlı. Bunun nedeni, Ethereum Sanal Makinesi’nin (EVM), akıllı sözleşmelerin ve Ethereum’un tescilli dili Solidity’nin geliştiricilerin yeni kripto para birimi projeleri ve şimdiye kadar 1.500’den fazla dağıtılmış uygulama (DApp) başlatmasını sağlamasıdır. En popüler 10 DApp’ın incelemesi, Ethereum DApps trendinin arttığını gösteriyor.

DApp’ler, her zaman akıllı sözleşmelerden oluşan arka uç kodlarıyla açık kaynak kodludur. Arka uç kodu, merkezi olmayan blok zincirinde çalışmalıdır, tokenlerin çoğunluğunu kontrol eden hiçbir varlık olmadan tamamen merkezi değildir ve hiçbir kuruluş uygulamadaki değişiklikler üzerinde veto hakkına sahip olamaz. Jetonlar modern kriptografik algoritmaları takip etmelidir ve veriler bir blok zincirinde kriptografi kullanılarak güvenli bir şekilde depolanır. Teknolojinin geleceğinde, ademi merkeziyetçilik, açık kaynak ve gelişmiş veri güvenliğinin hakim olması muhtemeldir, DApp’lerin teknolojinin geleceğine hakim olması muhtemeldir..

Merkezi olmayan borsalar, oyunlar ve kumarhane uygulamaları en popüler 10 DApp arasındadır:

DAppRadar - 2018'de takip edilecek En Popüler 10 DApp

Analizimiz şunları içerir: DAppRadar Günlük Aktif Kullanıcılar (DAU), işlem hacmi ve işlem sayısı gibi ölçümleri analiz eden.

En popüler 10 DApp aşağıdaki gibidir:

1. IDEX:

IDEX

En büyük DAU, işlem hacmi ve sayımına sahip DApp, kullanıcının sahip oldukları Ethereum’da kripto jetonlarını takas edebildiği veya satabildiği merkezi olmayan bir borsadır. IDEX gibi merkezi olmayan değişimin en büyük avantajı, işletim mantığının tamamen şeffaf olması ve açık kaynaklı akıllı sözleşmeler kullanılarak kodlanmasıdır..

IDEX İnternet sitesi

2. ForkDelta:

ForkDelta

İkinci en popüler DApp aynı zamanda merkezi olmayan bir borsadır (DEX). DAppRadar gibi endüstri ve teknoloji gözlemcilerinin şu anda DEX’leri “Diğer” olarak sınıflandırdığını, diğer birçok DApp türlerini içeren çok geniş bir kategori olduğunu ve DEX’in ayrı bir kategori olarak kabul edilmesi gerektiğini unutmayın..

ForkDelta İnternet sitesi


3. CryptoKitties:

CryptoKitties

Üçüncü en popüler DApp çevrimiçi bir oyundur. CryptoKitties, 28 Kasım 2017’de piyasaya sürüldü ve Aralık ayının ilk haftasında viral hale geldi ve Ethereum ağında önemli bir tıkanıklığa neden oldu. İşlemler için Ether (ETH) kullanılırken, oyuncular sevimli dijital kedi yavruları yaratabilir, sahip olabilir ve satabilir. Oyun aynı zamanda yeni kripto meraklılarına Ethereum blok zinciri ile etkileşimde bulunmaları için iyi bir fırsat sağladı..

CryptoKitties İnternet sitesi

4. Bancor:

Bancor

En popüler dördüncü DApp olan Bancor ağı, kullanıcıların iki token arasında dönüşüm yapabildikleri ve karşı tarafın olmadığı bir DEX’tir. Fiyatlar otomatik olarak hesaplanır ve sistem yerleşik likiditeye sahiptir.

Bancor İnternet sitesi

5. Ether Karides Çiftliği:

Ether Karides Çiftliği

Bu, Ethereum blockchain üzerine kurulu çevrimiçi bir oyundur ve tıpkı CryptoKitties’e benzer. Oyuncular, yumurta bırakacak ücretsiz karides talep edebilir ve daha sonra oyuncular yumurtaları çıkarabilir veya satabilir. Ether (ETH), bu oyunda kullanılan kripto para birimidir.

Ether Karides Çiftliği İnternet sitesi

6. Ether Çevrimiçi:

Çevrimiçi Ether

Jackpot sürümü: Bu, merkezi olmayan bir kumarhanedir ve herhangi bir üçüncü taraf müdahalesi içermez. Platform, açık kaynaklı akıllı sözleşmelere dayanmaktadır ve kod şeffaftır. Oyuncu kodu görüntüleyebilir ve kurallara aşina olabilir, bu nedenle Ethereum tabanlı çevrimiçi kumarhaneler şeffaftır..

Çevrimiçi Ether İnternet sitesi

7. PoWH 3D:

Powh

Bu bir piramit şemasıdır ve kullanıcıların dikkatli olmaları tavsiye edilir. Piramit planları birçok ülkede yasa dışıdır çünkü birçoğu zor kazanılan paralarını bu planlara yatırım yaparak kaybetmiştir. Hüküm ve koşullar, yatırımcılara gizli biçimde sunulur ve çoğu portföylerinin sahip olduğu riskleri anlamaz. Ethereum blockchain tabanlı piramit şemaları, merkezi dünyada olduğu gibi aynı düzeyde dikkat gerektirir.

PoWH 3D İnternet sitesi

8. Moon, Inc. – Boşta Kalma Oyunu + Piramitler:

Ay

Bu çevrimiçi bir oyundur; bununla birlikte, piramit benzeri bir bileşene de sahiptir.

Ay İnternet sitesi

9. Devrim1:

Devrim1

Bu, Ether kullanan çevrimiçi bir sanal yatırım oyunudur. Web sitesi, PoWH 3D ile aynı olmasına rağmen, daha küçük bütçeli oyunculara yardımcı olduğunu iddia ediyor. Oyunculara, bir piramit şemasına benzeyen herhangi bir DApp ile dikkatli olmaları tavsiye edilir..

Devrim1 İnternet sitesi

10. Etheremon:

Ethermon

Oyuncunun sanal canavarları yakalamasına ve takas etmesine olanak tanıyan çevrimiçi bir oyun, konsept olarak CryptoKitties gibidir. Akıllı sözleşmeler açık kaynaklıdır ve herkes için şeffaftır ve CryptoKitties gibi, hiç kimse başka bir oyuncuyu kandırıp canavarlarını alamaz..

Etheremon İnternet sitesi

DApps manzarası birçok geliştiricinin ilgisini çekiyor ve zamanla gelişmesi bekleniyor:

DApp ortamının bir analizi, DApp’lerin Ethereum platformu üzerinden oluşturulma kolaylığı birçok geliştiricinin ilgisini çekerken, şu anda faaliyetlerin çoğunun DEX ve çevrimiçi oyunlar gibi birkaç kullanım durumuna odaklandığını ortaya koyuyor. Ayrıca, blockchain ve Ethereum DApps çok umut verici olsa da, özellikle milyarlarca kullanıcıya sahip Facebook gibi merkezi dünya uygulamaları ve günde birkaç yüz milyon ayak izi ile karşılaştırıldığında, benimseme şu anda düşük. Uzmanlar, daha iyi araçlar ve altyapıyla bir ekosistem oluşturmayı öneriyor.

Peki, en sevdiğiniz dApp nedir? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map