Göre 28 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan rapor, Wall Street Journal’da, SEC’in (Güvenlik ve Değişim Komisyonu) Blockchain ile uğraşan tüm şirketlere yakından baktığı bildirildi..

Komisyon, 7 Mart 2018’de çok sayıda mahkeme kararı çıkardı. Ayrıca, sürekli değişen kripto dünyasına dahil olan çeşitli kişilerden de bilgi talep etmeye başladı. Bu bilgi taraması tüm dikkatini ICO’lar, blok zinciri, ikinci piyasa ticareti ve kripto para birimleri üzerine çekti..

Daha spesifik olarak, token satış yapılarını ve satış öncesi unsurların ayrıntılarını onlarla istediler..


En İyi 5 Sn Blockchain Araştırmaları

Resim Kredisi: SEC

WSJ’nin raporu çıktığında BTC’nin fiyatının yaklaşık% 3 düştüğünü biliyor muydunuz? AS ICO’lar milyarlarca dolarlık bir pazar, onlar tarafından 5,6 milyar dolardan fazla toplandı ve soruşturmalar başlayana kadar 1 dolar da eklendi.

SEC, devam edeceğini söyledi platformlara odaklan dijital varlıkların ticaretini sunan, federal yasalar tarafından tanımlandığı gibi bir ‘takas’ olarak iş görür. Tokenleri fon karşılığında dağıtmayı vaat eden SAFT’leri içeren satışları incelediler..

SEC Başkanı Jay Clayton tarafından yapılan bir konuşmada, “ Dağıtım defterine devam etmenin, isim değiştirmenin ve yatırımcılara yeterli veri sağlamadan menkul kıymet teklif etmenin kaydı olmayan bir şirket için kabul edilebilir olduğunu düşünen kimselerden şüpheliyim.

Yapılan tüm bilgi taramalarından sonra, işte 2018’de Blockchain’in en iyi beş SEC araştırması..

En İyi 5 Blockchain SEC Araştırmaları

1. SEC, Riot Blockchain’e Mahkeme celbi verdi

Riot Blockchain Sec Soruşturması

Resim Kredisi: RiotBlockchain

SEC, adına bir değişiklik getirdikten sonra stoğu hızla yükselen Riot Blockchain ile ilgili olarak bir mahkeme celbi yayınladı. Ekim ayına kadar adı Bioptix’ti ve veterinerlik ürününün patentine sahip olduğu biliniyordu..

Bu blockchain şirketinin yıllık 10 bin raporu, 9 Nisan 2018’de şirketten bazı bilgiler talep eden SEC celbi aldığını açıkladı. Rapor ayrıca, tüm SEC talepleriyle işbirliği yapmayı planladıklarını da söyledi..

Riot Başkanı John O’Rourke hemen yanıt vermedi, ancak basın bülteni, dedi – kripto para birimi madenciliğinin genişletilmesine ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bir borsa başlatma soruşturmasına odaklanmaya devam ediyoruz. Şirketin madencilik operasyonları ve borsa arasında talep ve arz için bir fırsat gördüğünü sözlerine ekledi..

Ancak Jay Clayton, şirketlerin blok zincirle çalışmaya başlamasının, isimlerini değiştirmelerinin ve ilgili riskler hakkında ayrıntılar vermeden menkul kıymetler teklif etmelerinin kabul edilemez olduğu konusunda uyardı..

Riot uzun süredir bu işin içinde olmadığı için, şirket kârının olmadığını ve gelecekte zarar görmeyi beklediğini söyledi. Riot, şirketin asla karlı olamayacağını ve gelecekte karlılık elde etse bile sonraki dönemlerde bunu sürdüremeyebileceğini belirtti..

Kaynak

2. SEC, 21 Milyon Dolar Artıran Titanium Blockchain’den Dolandırıcılık ICO’sunu Durdurdu

Titanuim Blockchain Sec Soruşturması

Resim Kredisi: Titanuim Blockchain

29 Mayıs 2018, SEC duyuruldu Amerika Birleşik Devletleri’ndeki yatırımcılardan 21 milyon dolar toplayan bir ICO’yu içeren devam eden bir dolandırıcılığı durdurmak için bir mahkeme emri aldığını.

Bir SEC şikayetine göre, Titanuim Blockchain’in CEO’su Michael Stollaire, birkaç önde gelen şirketle iş ilişkileri hakkında yalan söyledi. ICO ayrıca Federal rezervler ve Verizon, PayPal, The Walt Disney Company ve Boeing gibi firmalarla olan ilişkilerini de destekledi. Şikayet, bu blok zincirinin web sitesinde de müşterilerin yanlış referanslarının olduğunu söylüyor..

SEC Uygulama Bölümü Siber Birimi Şefi Robert A. Cohen, ICO’nun bir sosyal medya pazarlamasına dayandığını söyledi. Yatırımcıları ticari beklentileriyle ilgili kurgusal iddialarla aldatmaya çalıştılar..

Bu şikayet Titanium ve Stollaire şirketini federal yasaları ihlal etmekle suçladı. Soruşturma David S. Brown tarafından yapılır ve SEC’in Piyasa Kötüye Kullanım Birimi tarafından Bay Cohen’in gözetiminde denetlenir..

Kaynak

3. SEC Acil Durumu 27 Milyon Dolarlık Kripto Para Birimi Şirketi Longfin’i Dondurdu

Açık 6 Nisan 2018, SEC ayrıca, Longfin Corp hisselerinin kısıtlı hisselerinin satışı ve yasadışı dağıtımından kaynaklanan 27 milyon dolardan fazla ticaretin dondurulması için başka bir mahkeme kararı aldı..

Ayrıca küresel depolama endüstrisi için bir çözüm olarak kendini söyleyen bir blockchain şirketi olan Ziddu.com’u da satın aldı..

SEC’in şikayetine göre- 13 Aralık 2017, Longfin NASDAQ’da işlem görmeye başladı, hisse senedi fiyatları tek bir günde yüzde 230’a, iki günde yüzde 2000’e yükseldi ve piyasa değeri 3 milyar doları aştı. Fiyattaki bu artış herkesin dikkatini çekti ve fiyat artışından kısa bir süre sonra; SEC konuyla ilgili 4 Nisan 2018’de soruşturma başlattı.

SEC, kısıtlı Longfin’i halka satan kişilerin olduğunu söylüyor. Ve böylece 27 milyon dolardan fazla kar elde etti.

Şikayet, bu kripto para birimi şirketinin CEO’su Venkata Meenavali’nin şirketin kurumsal sekreterine iki milyondan fazla kayıtsız hisse çıkardığını belirtiyor..

Şimdi SEC Uygulama Bölümü Siber Birimi başkanı Cohen, 27 milyon doların ülke dışına taşınmasını önlemek için bir önlem aldığımızı söyledi. Bu soruşturmanın sonucu, bir SEC ekibi bu davayla ilgili soruşturmasına devam ettiği için açıklanmadı..

4. Long Island Buzlu Çay, Adını Long Blockchain Olarak Değiştirdikten Sonra% 280 Arttı

Long Island - Blockchain SEC Araştırmaları

Resim Kredisi: Uzun Blok Zinciri

Long Island Iced Tea, Long Island Brand Beverages yan kuruluşuna ait bir Amerikan şirketidir. Aynı zamanda adı Long Island Blockchain Corp olarak değiştiğinden% 280’e kadar yükselen bir hisse senedi. Hisse senetleri bir gün önce 2,46 dolardan kapandı ve adı çıktığında 7,45 dolara fırladı. Alım satım değeri de 12,5 milyondan fazla hisseye sahipken, günlük oran 170,220 paydı..

Long Island Iced Tea, kurumsal değişim nedeniyle yeniden markalandı ve blockchain teknolojisinden en iyi şekilde yararlanabilecek yeni yatırım fırsatları için. Ayrıca, finans ve blok zinciri endüstrisi için çeşitli altyapı hizmetlerini içeren diğer olasılıkları ve fırsatları değerlendiriyor..

NASDAQ tarafından yapılan basın açıklamasında da, kesin anlaşmanın yürürlüğe gireceğine dair hiçbir güvence bulunmadığını belirtti. Diğer bir deyişle, Long Island Iced Tea, blockchain endüstrisini değerlendirirken, yine de içecek üretmeye devam edecek..

Eylül 2017’de şirket, Avrupa ve Avustralya’daki işlerini artırmak için bir anlaşma da imzaladı..

Ama 10 Nisan 2018, Bu blockchain şirketi, hisselerinin NASDAQ borsası tarafından uygulanabilir olarak değerlendirilmeyeceğine dair bir mektup aldı..

Şimdi bu şirketin hisseleri sadece tezgah üstü işlemlere uygun olacak. Ve şirket ayrıca Bitcoin madencilik ekipmanı satın alma planlarından vazgeçti.

5. SEC, Bitcoin Hisse Senetlerinin Ticaretini Askıya Aldı

The Crypto Company - Blockchain SEC Soruşturmaları

İmaj Kredisi: Kripto Şirketi

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Kripto Şirketi Komisyonun bilgileriyle ilgili ciddi endişeleri vardı; özellikle satış için firmayı tanıtmak için ödenen miktar hakkındaki verilerin doğruluğu.

Kripto Şirketi Blockchain sektöründe tüm yönetişim ve hesap verebilirlik standartlarına uyan ilk halka açık şirkettir.

Ancak bu şirketin hisseleri neredeyse% 160’a yükselirken, tüccarlar Bitcoin fiyatı için yüksek teklifler verdi..

Ve sonra bu şirket, hisse senedini 10: 1 oranında bölmeyi planladı, böylece ortalama yatırımcılar için de uygun hale geldi..

10-1’lik bir bölünmeye göre, 10’luk bir artış ve fiyatta 57.50 dolar düşüş olabilir. CEO, şirketin hisse senedinin hareketliliğini görmek istediğini ve ayrıca insanların kendi işlerine dikkat etmelerini istediğini söyledi..

Son düşünceler:

Tüm bu isim değişikliği dolandırıcılıkları ve kripto para dünyasında ortaya çıkan dolandırıcılıklardan sonra; SEC, temel nedenlerine ulaşmak için büyük adımlar attı ve araştırmalar yaptı. Çeşitli blok zincirleri ve ICO’lar için SEC araştırmaları hala devam ediyor ve kesinlikle en iyi sonuçları almayı umuyoruz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me