AWS, AZURE ve Oracle Blockchain Çözümü Teklifi: BaaS Karşılaştırması

Blockchain teknolojisi, teknoloji endüstrisindeki en hızlı büyüyen ve oyunun kurallarını değiştiren yeni gelişmelerden biri olarak ortaya çıkarken, birçok teknoloji devi son birkaç ayda müşterileri için kendi blok zinciri çözümlerini buldu. BaaS (hizmet olarak blockchain) giderek daha fazla ilgi görüyor.

Bu teknoloji devleri şunları içerir:

 • Amazon veya AWS (Amazon Web Hizmeti)
 • Microsoft’un AZURE
 • Oracle

Son bir yılda, IBM, HP, SAP ve Çinli Huawei ile birlikte yukarıda bahsedildiği gibi hemen hemen tüm büyük teknoloji devleri, birbiri ardına veya hemen hemen aynı anda kendi blockchain çözümlerini duyurdu. Google da çok yatırım yaptı ve önümüzdeki aylarda kendi çözümüyle gelmesi bekleniyor.

Ne anlama geliyor?

Bu, teknoloji devlerinin birbirleriyle rekabet ettiğini, blok zinciri teknolojisine yoğun bir şekilde yatırım yaptıklarını ve blok zincirinin ileriye giden yol olduğuna ikna olduklarını yansıtıyor. Aynı zamanda büyük oyuncuların oyunda öne geçmelerinin aciliyetini de gösterir..

İlgi, esas olarak blok zinciri pazarının önümüzdeki üç yıl içinde yılda% 61,5 oranında büyümesinin beklendiği içindir. Neredeyse tüm büyük şirketler artan talepten yararlanmak istiyor.

İçinde son makale, IBM, Google, Oracle, Microsoft ve Amazon gibi neredeyse tüm büyük teknoloji devlerinin blockchain şirketlerine ve blockchain çözümlerine yoğun bir şekilde yatırım yaptığı ortaya çıktı..

Bu makalede, AWS ile Azure ve Oracle Blockchain Çözümü tekliflerinin ayrıntılarını, üçü arasında ayrıntılı bir karşılaştırma yaparak inceleyeceğiz.

Azure vs AWS ve Oracle Blockchain Çözümü Teklifi:

AWS - Azure - Oracle Blok Zinciri Çözümü Teklifi

AWS Blok Zinciri Çözümü

Amazon Web Services olarak da bilinen AWS ile başlayalım. İlan ettiler Blockchain Şablonları Nisan 2018’de bir BaaS (hizmet olarak blockchain) teklifi olarak sunuldu. Lansman, Microsoft’un Azure, Oracle ve IBM tarafından yapılan benzer duyuruların ardından gerçekleşti. Microsoft Azure’u Oracle ve Azure ile karşılaştırıldığında blok zinciri çözümlerini öne çıkaran son kişi yapar.

Peki, BaaS geliştiricilere ve şirketlere neler sunuyor??


En popüler ürünleri, blockchain uygulamaları üzerinde çalışan AWZ kullanıcılarının Hyperledger Fabric veya Ethereum ağlarını daha hızlı bir şekilde kurmalarına olanak tanıyan AWS Blockchain Şablonlarıdır..

AWS ayrıca kullanıcılarına, blok zinciri ağlarını hızla dağıtmalarına yardımcı olabilecek uygun fiyatlı kaynaklara erişim sağlar..

Belirgin özellikleri

AWS Blok Zinciri Çözümünün önemli özelliklerinden bazıları aşağıda verilmiştir.

 • Sunduğu güvenlik Kullanıcılar AWS kaynaklarına erişimi kontrol etmek için izinler ekleyebildiğinden şirketlere. Şirketler ayrıca AWS CloudTrail’de oturum açmış olan kaynak etkinliğine istedikleri zaman erişebilirler..
 • Hizmet, bir kullandıkça öde hizmet, yani yalnızca kullandığınız hizmetler ve bunları kullandığınız süre için ödeme yaparsınız. Bu, AWS kaynaklarını uygun maliyetli hale getirir. Ayrıca AWS ile kullanıcı arasında uzun vadeli bir sözleşme olmadığı için herhangi bir fesih ücreti veya peşin ücret ödemeniz gerekmez..
 • AWS ayrıca size bir geniş seçenekler blockchain çerçevelerine gelince. Corda, Hyperledger Fabric ve Ethereum’un yanı sıra sektörünüz için ortak çözümlerden birini seçebilirsiniz..
 • İle AWS Blok Zinciri Şablonları, kullanıcılar güvenli blok zinciri ağlarını hızlı bir şekilde dağıtabilir.

Ürün:% s

AWS, kendi pazarlarında bulunan AWS Blok Zinciri Şablonları ve AWS Çözüm Ortağı Çözümlerini içeren blok zinciri çözümleri kapsamında iki farklı seçenek sunar..

AWS Blok Zinciri Şablonları

AWS Blok Zinciri Şablonu, kullanıcıların, güvenli blok zinciri ağlarını hızlı bir şekilde dağıtmak için Hyperledger Fabric veya Ethereum açık kaynak çerçeveleri arasında seçim yapmasına olanak tanıyan birincil ürünüdür..

AWS CloudFormation şablonlarını kolayca dağıtabileceğiniz ve yalnızca blok zinciri uygulamanızı oluşturmaya odaklanabileceğiniz için bu şablonlarla blok zinciri ağınızın manuel kurulumuna zaman harcamanıza gerek kalmaz..

Bu şablonlar, Amazon Elastic Container Service olarak da bilinen ECS’de seçtiğiniz blok zinciri çerçevesini dağıtır. En iyisi, bu şablonlar için fazladan herhangi bir ödeme yapmanız gerekmemesidir. Aslında, yalnızca blockchain ağını çalıştırmak için kullandığınız kaynaklar için ödeme yapmanız gerekir..

 • Faydaları

Kullandıkça öde özelliğinin yanı sıra AWS Blok Zinciri Şablonları, ECS kapsayıcı hizmetine ek olarak Amazon EC2 ve Amazon EC3 sanal sunucularında hızlı blok zinciri ağı dağıtımı da sunar. Ayrıca, şu anda en popüler ve yaygın olarak kullanılan blok zinciri çerçeveleri olan Hyperledger Fabric veya Ethereum çerçevesi arasında seçim yapma seçeneğiniz de var..

Hangi çerçeveyi seçerseniz seçin, akıllı sözleşme işlevselliği, dağıtılmış fikir birliği algoritmaları, erişim kontrolü ve diğer temel blok zinciri özellikleri gibi özelliklere erişebilirsiniz..

Şablonlar ayrıca blok zincirlerinizi izlemenize, göz atmanıza ve yönetmenize izin veren kendi yönetim araçlarıyla birlikte gelir..

Hangi Blockchain Çerçevesi Seçilmeli: Ethereum veya Hyperledger Fabric

İşte ihtiyaçlarınıza göre ikisi arasında seçim yapmanıza yardımcı olacak hızlı bir karşılaştırma.

Ethereum
Hyperledger Kumaş
Ethereum şu anda Ethereum Vakfı tarafından geliştirilen en popüler blok zinciri çerçevesidir. Yeni bir genel ağ kurmak isteyenler, Ethereum Solidity akıllı sözleşme dilini kullanmak isteyenler veya halka açık Ethereum ağındaki akranları ile işlem yapmak isteyenler için tercih edilir.. Linux Vakfı, Hyperledger Fabric’i geliştirdi. Daha fazla güvenlik özelliği isteyen, kullanıcıların görebileceği işlemleri sınırlandırmak isteyen veya özel bir blockchain ağı oluşturmak isteyenler için tavsiye edilir..

Önceki ayrıntılı blog yazılarımızda Ethereum veya Hyperledger Fabric hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Hyperledger vs Corda R3 vs Ethereum: The Ultimate Guide’ı da okuyabilirsiniz..

Çalışmak istediğiniz çerçeveye karar verdikten sonra, basitçe blok zinciri ağınızı bunun üzerine kurun ve merkezi olmayan uygulamaları devreye alın.

Çerçeveyi seçinBlockchain yazılımını yapılandırınDApp’leri dağıtın

Basit ve uygun maliyetli, öyle değil mi?

AWS Çözüm Ortağı Çözümleri

AWS Blok Zinciri Şablonlarını kullanmanın yanı sıra AWS, kullanıcılarının blok zinciri dağıtımı için çok çeşitli AWS İş Ortağı Çözümleri arasından seçim yapmasına da olanak tanır. Bu, aşağıda listelenen ortakların çoğu belirli endüstri için özel blok zinciri çözümleri sunduğundan, kullanıcıların ihtiyaçlarına uygun birini seçmelerine olanak tanır..

Örneğin, Corda R3 finans piyasası için tasarlanırken, GuildOne finans piyasası dışındaki sektörler için tasarlanmıştır..

Ortaklar

AWS, müşterilerine en iyi blockchain hizmetlerini sunmak için aşağıda listelenen birkaç iş ortağıyla birlikte çalışır..

 • Kaleido

AWS duyuruldu ana şirketi ConsenSys ile ortaklığı Kaledio, Mayıs ayının ortalarında. İşletmeler için hepsi bir arada kurumsal SaaS platformu görevi gören bir Blockchain İş Bulutu’dur. Kaleido, kuruluşların güvenli özel zincirler kurmasını kolaylaştırmak için tasarlandı.

Kaleido’nun geliştiricilere sunduğu şeyler hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. İşte.

 • BlockApps

AWS, müşterilerine Ethereum blockchain geliştirme çözümleri sağlamak için BlockApps ile ortaklık kurdu. BlockApps, ölçeklenebilir Ethereum blok zinciri ağını dağıtmanın ve blok zinciri uygulamaları oluşturmanın en hızlı yollarından birini sağlar.

 • Manifold Teknolojisi

Manifold Technology ile yeni ortaklık, AWS kullanıcılarının uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve entegre etmesi çok kolay blok zinciri ağına erişmesine olanak tanır.

 • CISCO

Cisco Blockchain, AWS kullanıcılarının Kurumsal düzeyde blok zinciri uygulamaları oluşturmasına olanak tanır. Cisco’nun sunduğu blockchain çözümü ölçeklenebilir, güvenli ve basittir.

 • Corda R3

Corda R3, 100’den fazla finans kurumu ile finans piyasasında en büyük işbirlikçi grubu kuran ilk şirket olduğu için blockchain endüstrisinde tanınmış bir isimdir..

Finans piyasası için tasarlanmış özel bir blockchain platformudur. Basitçe söylemek gerekirse, finans endüstrisinde uygulanan en yüksek standartları karşılayan bir finansal not defteridir. Ticari işlemlere daha fazla verimlilik getirmek için blok zinciri uygulamaları oluşturmak için kodlar ve API’ler sunar.

 • GuildOne

GuildOne, onlarca yıldır petrol ve gaz endüstrisine özel veritabanı ve teknoloji hizmetleri sağlıyor ve şimdi kripto para birimi ve finans endüstrisi dışındaki şirketler için tasarlanmış blok zinciri teknolojisine öncülük ediyor..

Diğer teknoloji ortakları şunları içerir: Intel, AWS danışmanlık ortakları şunları içerir: Accenture, Blockskye, Luxoft, PWC, ve Trek10.

Müşteriler

AWS’ye göre, birkaç büyük müşteri hizmetlerini blok zinciri çözümleri oluşturmak için kullanıyor. Buna T Mobile ve Guidewire gibi istemciler dahildir.

Özet: AWS Blockchain Çözümü

AWS yarışa biraz geç girmesine rağmen, ürünleri ödevlerini tam olarak doğru yaptıklarını yansıtıyor. En popüler ürünleri olan AWS Blok Zinciri Şablonları, şablonları dağıtabildikleri ve merkezi olmayan uygulamaları üzerinde herhangi bir gecikme olmadan çalışmaya başlayabildikleri için işletmelerin işleri hızlı bir şekilde başlatmalarını kolaylaştırır…

Aslında AWS Blok Zinciri Şablonları, onları diğer BaaS sağlayıcılarından farklı kılan bir özelliktir..

Ek olarak, kullanıcılar ortak çözümlerinden de seçim yapabilirler. AWS kullanıcıları yıllık sözleşme yapmak yerine kullanıma göre ödeme yapabildiğinden fiyat da uygun. Kullandığınız süre boyunca kullandığınız özellikler için ödeme yapmanız yeterlidir. Aslında, blockchain hizmeti için değil, kullandığınız sunucu ve araçlar için ödeme yaparsınız..

Sağlanan çözümler, finansal piyasa ve ticaret (finansal işlemler), tedarik zinciri, sigorta, sağlık hizmetleri ve Kimlik ve Uyumluluk gibi çok çeşitli endüstrilerde kullanılabilir..

Tek dezavantajı, Azure tarafından sunulanlar gibi özel bir blok zinciri çalışma tezgahı sunmamasıdır. Blok zinciri uygulamalarını yönetmek ve geliştirmek için geleneksel AWS hizmetlerine veya yük dengeleyicilere güvenmeniz gerekir.

Microsoft Azure

Microsoft Azure, BaaS işlevselliğini şirketlere ve geliştiricilere duyuran ilk büyük teknoloji şirketidir. Ayrıca, Merkezi Olmayan Kimlik Vakfı ile ortaklaşa bir blok zincirinde dijital kimlikleri güvenli bir şekilde korumak için ilk çabayı yaptı..

Zaman çizelgesi söz konusu olduğunda Azure, BaaS endüstrisinin öncüsüdür. Microsoft Azure ayrıca sektördeki en büyük uyumluluk portföyüne sahiptir. Şirket, BaaS (Hizmet olarak Blockchain) olarak düşük riskli, düşük maliyetli, hızlı ve hata korumalı blockchain çözümü sağladığını iddia ediyor. Linux sunucularında blockchain barındırır.

Belirgin özellikleri

Azure Blok Zinciri Çözümünün önemli özelliklerinden bazıları şunlardır.

 • Azure, kullanıcılara sunarak geliştirme süresini kısaltır önceden yapılandırılmış ağlar ve altyapı. Bu, kullanıcıların merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesine anında başlamasına olanak tanır.
 • Yardımıyla Azure araçlarına yerleşik bağlantılar, kullanıcılar blok zinciri geliştirmelerini daha hızlı ve daha kolay doğrulayabilir ve yineleyebilir.
 • Küresel olarak kullanılabilen bir bulut platformunun yardımıyla verilerinizi saklayabilirsiniz güvenli. Çözümler ayrıca ölçeklenebilir bu, istediğiniz zaman genişletmenize olanak tanır.

Ürün:% s

Azure, AWS gibi, çalışmak istediğiniz çerçeveye göre farklı çözümler de sunar. Ek olarak, aşağıda ayrıntılı olarak tartışacağımız daha kişiselleştirilmiş iş ortağı çözümleri de sunarlar..

Azure Marketplace Çözümleri

Azure’daki çerçevelerin yanı sıra birden çok ürün arasından seçim yapabilirsiniz. İşte tam liste.

 • Azure’da Ethereum

Azure, en sık kullanılan blok zinciri ağında çalışmanıza olanak tanır. Ancak sunduğu önceden yapılandırılmış ağ topolojilerinin çeşitliliği ile ağı dakikalar içinde dağıtabilirsiniz. Çözüm ayrıca kolay sanal makine ölçek kümeleri, bölgeler arası dağıtımlarla düğümleri yönetme yeteneği ve izleme araçları gibi benzersiz avantajlar da sunar..

 • Hyperledger Kumaş

Linux Foundation’ın bir sonraki popüler çerçevesi Azure’da da mevcuttur. Bu, emsalleri doğrulamak ve memebershop siparişi için hizmetleri dağıtmak isteyenler için en iyisidir. Yine, dağıtım kolay ve hızlıdır.

 • Corda

Finans sektörlerinde merkezi olmayan uygulamalar üzerinde çalışmak isteyenler için Azure, Corda dağıtılmış defter platformu sunuyor. Kullanıcıların çok ağlı ve çok katılımcılı ağı kolaylıkla dağıtmasına olanak tanır. Kullanıcılar ayrıca noterler, meslektaşlar ve bir ağ haritası ile çalışabilir.

Yukarıda dağıtılan defter teknolojisinden hangisinin ihtiyaçlarınız için en iyisi olduğu hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, yukarıdaki teknolojilerle ilgili ayrıntılı karşılaştırmamızı buradan okuyabilirsiniz..

 • Azure Blok Zinciri Workbench

Bu, blockchain uygulamalarının hızlı gelişimi için eksiksiz bir Workbench çözümüdür. Azure Blok Zinciri Workbench, AWS’ye kıyasla kullanımı daha kolay hale getiren, kullanımı kolay bir web arayüzüdür.

 • Hizmet Olarak Blockchain için DevTest Labs

Bu hizmetle, bir ekibin tüm ilkeleri ve ekip şablonlarını içermesi için bir laboratuvar oluşturabilirsiniz..

Ortaklar

Ayrıca pazardaki farklı ortaklardan 23 çözüm arasından seçim yapabilirsiniz. İşte ortakları tarafından sunulan bazı önemli çözümler.

 • BlockApps

BlockApps, hem geliştiriciler hem de İşletmeler için hem tek düğümlü hem de çok düğümlü özel Ethereum blok zinciri platformuna izin verir. Ethereum platformu, RESTful API ve analitik, arama ve kaşif gibi diğer geliştirici araçlarıyla birlikte gelir. Toplamda, BlockApps’in üç çözümünden birini seçebilirsiniz..

 • GoChain

Finans sektöründe hızlı işlemlere odaklanmak isteyenler için GoChain, geliştirici sürümü olarak tek düğümlü Ethereum uyumlu blok zinciri sunar..

Azure pazarında sunulan çözümlerine sahip diğer iş ortakları arasında Guildkraft, Trade Finance, Accredible, Chain Core Developer Edition, RekoChain, Quorum Demo, RSK Notary Solution ve çok daha fazlası bulunmaktadır..

Müşteriler

Azure, tamamen farklı şeyler elde etmek için Azure Blok Zinciri Çözümü kullanan farklı sektörlerden kullanıcılara sahiptir. Örneğin, Insurwave yakın zamanda bir sigorta blok zinciri çözümü geliştirdi. Diğer müşteriler arasında Xbox, 3M, Singapur’daki Bankalar Birliği ve webjet.com.au bulunmaktadır..

Özet: Azure Blok Zinciri Çözümü

Azure Blok Zinciri Çözümü, rakiplerine göre çok sayıda avantajla birlikte gelir. Birincisi, Ethereum, Chain, Corda, Hyperledger Fabric, Quorum ve daha fazlasını içeren çok çeşitli blockchain platform seçenekleri arasından seçim yapma seçeneğiniz olduğu için.

Tüm bu blok zinciri çerçeveleri tek düğümlü, çok düğümlü ve çok üyeli topolojilerde mevcuttur. Bu seçeneklerin en güçlüsü, kullanıcıların birden çok kuruluş içeren geniş bir ağ oluşturmasına olanak tanıyan ve her kuruluşun da yönetim kontrolünü elinde tutan çok üyeli topolojidir.

Pazarda, benzersiz ihtiyaçlarınız için daha kişiselleştirilmiş bir çözüm seçmenize olanak tanıyan 23 iş ortağından çözümler bulabilirsiniz..

Oracle Blockchain Çözümü

Oracle, Microsoft’un izinden gitti ve Eylül 2017’de B2B blok zinciri çözüm modelini başlattı. Plan, kurumları ve işletmeleri hedeflediği için Kurumsal Düzeyde Blok Zinciri Bulut Hizmeti olarak biliniyor. Hizmet, kurumsal müşterilere blok zincirine dahil olmak isteyen tam olarak yönetilen bir yaklaşım sunar..

Kıdemli başkan yardımcısı Zavery’ye göre, Oracle bu hizmeti sundu, böylece şirketler açık kaynak blok zinciri projesi üzerinde çalışabilir ve gizli izinler, güvenlik ve API’ler ekleyerek ihtiyaçlarına göre özelleştirebilirler..

Blok zinciri hizmeti açık kaynak üzerine inşa edilmiştir Hyperledger Fabric Projesi yalnızca, birden çok blok zinciri çerçevesinden seçim yapmanıza olanak tanıyan AWS ve Azure’dan farklı olarak.

Belirgin özellikleri

Oracle Autonomous Blockchain Cloud Service tarafından sunulan bazı temel özelliklerin listesi aşağıdadır.

 • Oracle blok zincirinin tam olarak sunduğu gibi dağıtımı da hızlı ve hızlıdır yönetilmiş ve önceden monte edilmiş blockchain hizmeti.
 • Blok zinciri ağı ve uygulamaları geliştirmenize izin verir. açık kaynak Hyperledger Fabric çerçevesi.
 • Kullanabilirsiniz Oracle Entegrasyon Bulutu şirket içi uygulamaları, Oracle SaaS ve üçüncü taraf uygulamalarını hızla entegre etmek için.
 • Kurumsal Sınıf Blockchain Çözümü yerleşik yedekleme, gelişmiş güvenlik, rol tabanlı kimlik yönetimi ve sertifika iptal yönetimi gibi kurumsal düzeyde özellikler sağlamak için tasarlanmıştır.
 • Teklifler özerk kendi kendine sürüş, kendi kendine güvenlik sağlayan ve kendi kendini onaran çözüm.

Ürün:% s

Oracle, blok zinciri çözümünü Kullandıkça öde esasına göre 0,75 $ ‘a ulaşan Autonomous Blockchain çözümü adı altında sunuyor. Blockchain çözümü, saatte 500 blockchain işlemine izin verir.

Blockchain çözümü, Hyperledger Fabric çözümünde blok zinciri merkezi olmayan uygulamalar oluşturmanıza olanak tanır. Zincir kod olarak da bilinen akıllı sözleşmelerle işlemlerinizi kolayca otomatikleştirebilirsiniz..

Ayrıca, güvenilir iş ağları oluşturmak için iyi bir seçenektir. Blok zinciri çözümü ayrıca hibrit ağlar oluşturmanıza da olanak tanır; bu da, Hyperledger Fabric platformunu kullanıyorlarsa Oracle Cloud dışındaki iş ortaklarıyla katılabileceğiniz anlamına gelir..

Araçlar

Blockchain çözümü size kapsamlı bir yönetim ve izleme seçenekleri sunar. Kullanımı kolay bir kontrol paneli olan sezgisel bir yönetici konsoluna erişiminiz var. Bu sayede ağlar, kanallar, düğümler ve zincir kodlar arasında kolayca gezinebilirsiniz. Ayrıca ağı kolayca yönetmenize ve blok zinciri bileşenlerini görüntülemenize olanak tanır.

Ayrıca gerçek zamanlı olarak ağ kanallarını yapılandırabilir ve politikalar belirleyebilirsiniz. Oracle ayrıca derinlemesine kaynaklar akıllı sözleşmelerin oluşturulmasında herkese yardımcı olabilecek geliştiricilere.

Özet: Oracle Blockchain Çözümü

AWS ve Azure ile karşılaştırıldığında, Oracle açıkça geride kalıyor ancak daha fazla kullanıcıyı blok zinciri çözümüne çekmek için çok çalışıyor. Birincisi, Ethereum veya başka herhangi bir çerçeve seçeneği olmadan sizi Hyperledger Fabric platformunun kullanımıyla sınırlar..

İkinci olarak, ürün yalnızca Kurumsal Düzeyde bir çözümdür ve AWS veya Azure gibi iş ortaklarının sunduğu başka hiçbir çözüm yoktur. Fiyatlandırma, kullandıkça öde olan Azure ve AWS’ye benzer.

Bununla birlikte, tüm işlemlerinizi otomatik yedekleme özelliğine sahip, güvenli ve otonom bir blok zinciri çözümü arayan kuruluşlar için Oracle iyi bir seçenektir..

Uygulamalar da çok geniştir çünkü blockchain çözümü finans sektöründe kullanılabilir., sağlık hizmeti, ve diğer birkaç endüstri.

AWS – Azure – Oracle Blok Zinciri Çözümü Teklifi: Karşılaştırma Tablosu

Ayrıntılı araştırmamıza ve yukarıda belirtilen özelliklere dayanan hızlı bir karşılaştırma tablosu. Tablodan AWS ve Azure ile Oracle Blockchain çözümü hakkında daha fazla bilgi edinin.

Kategoriler
AWS
Azure
Oracle
Çerçeve Ethereum, Hyperledger Fabric, Corda ve Quorum Ethereum, Hyperledger Fabric, Quorum, Chain ve Corda Hyperledger Kumaş
Fiyat Kullanım başına öde Plana göre değişir, kullanım başına ödeme yapın. 0,75 $ Kullandığınız kadar ödeyin
Başlıca Ortaklar Cisco, BlockApps, GuildOne, Intel, Kaleido, Manifold Technology, Corda R3 diğer birkaç danışmanlık ortağıyla birlikte. Corda, BlockApps, GoChain, mevcut toplam 23 İş Ortağı çözümü ile.
Başlıca Müşteriler T Mobil ve Kılavuz Tel Xbox, 3M ve Insurwave

Son sözler

Blockchain pazarının önümüzdeki birkaç yıl içinde katlanarak büyüyeceği artık açıkça görülüyor. Bu, müşterilerine en iyi BaaS (hizmet olarak blockchain) çözümünü sunmak için yarışan büyük teknoloji şirketleri arasındaki yarıştan da görülebilir..

Blockchain teknolojisinin bir hizmet olarak artan kitlesel olarak benimsenmesi, onu şu anda fintech endüstrisindeki en son devrim haline getiriyor. Ancak, pek çok iyi seçenek mevcut olduğundan, hangisinin sizin için en iyisi olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Bu nedenle size, benzersiz ihtiyaçlarınız için en iyi hizmet arasında seçim yapmanıza yardımcı olabilecek ayrıntılı bir AWS ve Azure ile Oracle Blok Zinciri Çözümü analizi sunan bir analiz sundum..

Referanslar:

https://aws.amazon.com/blogs/apn/how-aws-blockchain-partners-are-enoking-new-ways-of-doing-business/

https://www.fxstreet.com/cryptocurrencies/news/how-some-of-the-largest-tech-companies-are-investing-in-blockchain-201804162009

https://techcrunch.com/2018/04/22/amazons-new-blockchain-service-competes-with-similar-products-from-oracle-and-ibm/

https://techcrunch.com/2017/10/02/oracle-climbs-on-blockchain-bandwagon-with-new-cloud-service/

https://aws.amazon.com/partners/blockchain/solutions/

https://www.computerworld.com/article/3278088/blockchain/amazon-joins-list-of-blockchain-as-a-service-providers.html

https://www.ethnews.com/amazon-web-services-consensys-partnership-to-offer-kaleido-blockchain-platform

https://www.crn.com/news/cloud/300103791/partners-ready-to-take-deeper-dive-into-blockchain-with-aws.htm

https://www.businessinsider.com/ibm-azure-aws-blockchain-service-2017-10

https://www.ledgerinsights.com/how-to-blockchain-as-a-service-baas/

https://developer.oracle.com/blockchain

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map