Kripto para birimi haberlerini takip ediyorsanız, Riot Blockchain’i duymuş olabilirsiniz. Kripto para piyasasında oldukça heyecanlılar ve Güvenlik ve Değişim Komisyonu’nun (ABD hükümeti) dikkatini çoktan çekmişler..

Peki, Riot Blockchain nedir?

Riot Blockchain, tamamen blockchain tabanlı şirketlere ve bitcoin’e odaklanan bir şirkettir. Ayrıca, kripto para birimi alanında aktif olan ve bu derinliklere dahil olan, NASDAQ’da listelenen ilk şirkettir..

Ayrıca oku,

  • 2018’de İzlenecek En İyi 5 Blockchain SEC Araştırması
  • Bir İnceleme: Titanium Blockchain Nedir?
  • Bir İnceleme: Kodak Blockchain Nedir?

Riot Blockchain’in Tarihçesi

Riot Blockchain şirketinin çok çeşitli bir arka planı var. Mevcut duruşlarını gerçekten anlamak için nereden geldiklerini ve neyi başarmak istediklerini anlamamız gerekir..

Şirket ilk olarak Venaxis Inc. olarak adlandırıldı. O zamanlar veterinerlik ürünleri ile ilgilendiler. Odak noktaları ayrıca hastalıklar için testler geliştirmekti. Bu görev süresi boyunca BiOptix diagnostik satın aldı. 2016 yılında ismini Bioptix Inc. olarak da değiştirdiler. O zamanlar birçok yatırımcı satın alma işleminden memnun değildi ve gerçek bir büyüme olmadan nakit yakma konusunda endişeliydi..

Bunu hafifletmek için, şirket 2017 yılında adını Riot Blockchain Inc. olarak değiştirdi. Bu değişikliğe şirketin ne yapacağına odaklanan bir değişiklik de eşlik etti. İş modellerini tamamen blok zinciri olarak değiştirdiler. İlk plana göre, kripto para birimi ve blok zinciri işine yoğun bir şekilde yatırım yapmak istediler..

Ani hareket SEC’in dikkatini çekti. SEC başkanı Jay Clayton eklendi,

“Hiç kimse, altta yatan gerçek bir blockchain iş planınız olmadığında ve blockchain etrafındaki yutturmacaya dayalı menkul kıymetler satmaya çalıştığınızda adınızı blok zinciri içeren bir şeye değiştirmenin uygun olduğunu düşünmemelidir.”

SEC’in ilgisini çekmesine rağmen hisse senedi fiyatları iki katına çıktı. Kısa sürede 8 dolardan 40 dolara sıçradı. Hareket, en iyi şekilde yatırımcıların aldatmacadan para kazanmanın yolu olarak tanımlanabilir. Bununla birlikte, hareket hem finans hem de kripto para dünyası tarafından ağır bir şekilde eleştiriliyor..

Riot Blockchain Yatırımları

Riot Blockchain’in neyi başarmaya çalıştığını gerçekten anlamak için, bir göz atmalıyız. onların yatırımları şimdiye kadar.


Bir kripto para borsasına yatırım yapmak

Pivotun hemen ardından kripto para şirketlerine yatırım yapmaya başladılar. Kanadalı bir kripto para borsası olan Coinsquare’de hisse almaya karar verdiklerinde ilk büyük yatırım gerçekleşti. İlk hisse sadece% 11 idi. Ancak haberlere göre, Mayıs 2018’de paylarını artırma fırsatı bulacaklar..

Coinsquare, şüphesiz Riot Blockchain tarafından yapılan büyük yatırımlardan biridir. Sonuçta, Kuzey Amerika’daki en büyük kripto para borsalarından biri (hacim olarak).

Riot Madencilik Operasyonları

Riot Blockchain burada bitmedi. Kripto para dünyasına girişimlerine devam ettiler. Bir sonraki yatırımları, Kairos Global Technology Inc. adlı tam bir madencilik işletmesini satın aldıkları için madencilik faaliyetleri şeklinde geldi. Anlaşma 11,9 milyon dolara başarıyla gitti. Operasyon, bildirildiğine göre, 500 Antminer L3 ve 700 Antminer S9 vardı.

Diğer yatırımlar

Ayrıca Tesspay, The Block ve Verady’ye de yatırım yaptılar. Bu şirketlerin tümü kripto para birimi ile ilgilidir. Diğer yatırımlara daha yakından bakalım.

Tesspay: Riot Blockchain, Ekim 2017’de Tesspay’in% 52 hissesini aldı. Şirket, blockchain ile inşa edilmiş bir emanet hizmeti oluşturmayı hedefliyor..

Blok: Mayıs 2018’de Riot, The Block’a yatırım yaptığını duyurdu. Blok, blok zincirinde uygulamalar inşa ediyor.

Verady: Kasım 2017’de Verady’ye yatırım yaptılar. Verady, blockchain tabanlı varlıkları kullanan bir denetim hizmetidir..

Diğer önemli yatırımlar arasında Amerika’da başka bir maden işletmesi satın almak yer alıyor. Bu sefer 3000 Antminer S9’u ele geçirdiler.

Riot Blockchain, sürekli olarak yeni yatırım fırsatları arıyor ve şirkete göre yeni başlıyorlar..

Riot Blockchain’in Mevcut Durumu

Riot’un Blockchain mevcut durumu o kadar da iyi değil. Hisse senedi fiyatları ilk önemli duyurularına düştü ve hala yavaş yavaş düşüyor. Şirket, şimdiye kadar iki kez iptal edilen yıllık toplantıları da yapmadı. Sadece geçen yıl iki denetim firmasını kaybetmeleri değil.

Ancak, Riot Blockchain’in CEO’su John O’Rourke hala şirketinin parlak geleceği hakkında güçlü bir fikre sahip. Ona göre sonunda şüpheciler tek kaybedenler olacak. Bizim için Riot blockchain’in buradan kurtarılmasını beklemeliyiz. Ayrıca onlar hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Blockchain nedir hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşte Nihai Başlangıç ​​Kılavuzumuz.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me