Bir İnceleme: Kodak Blockchain nedir?

Kodak, yapmayı sevdikleri şey için popüler olmuştur. Kodak’ın en iyi teknolojiyi yarattığını duymuş olabilirsiniz. Harika film işini yarattılar ve ayrıca dünyayı değiştirebilecek patentler geliştirmek için en iyi mühendisleri işe aldılar..

Ancak 2012’de iflas başvurusunda bulunduklarında yavaş yavaş düşüyorlar..

Oradan uzun bir yoldan geldik.

Peki, Kodak blockchain nedir?

Yeni haber, Kodak’ın blok zincirine dönmesi. 130 yaşındaki oyuncu yavaş yavaş blok zincirine geçti ve en büyük kumarı aldı. “Kodak blockchain” burada hayat buldu.

Topluluktan gelen tepkiler her zaman karışıktı. Ancak birçok uzman şaşkınlığa uğradı ve bu kararla ilgili sorular sormaya başladı. Hissedarlar ve yatırımcılar ise değişimi görmekten oldukça heyecanlandılar. Duyuru gelir gelmez, hisse senedi fiyatları ikiye katlandı.

Kodak’ın dijital parasıyla tanışın – KODAKCoin

Büyük duyurunun hemen ardından Kodak ortaya çıktı ve dijital paralarını “KODAKcoin” olarak adlandırdı. madeni para dijital bir para birimidir ve ajansların ve fotoğrafçıların görüntü hakları üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmalarına yardımcı olacak bir para birimi olarak satılır. Aynı zamanda “foto merkezli” kripto para birimi olarak da adlandırılır..

KODAKCoin, fotoğrafçılar tarafından Koda’nın yaklaşmakta olan blok zincirinde kullanılacak para birimi olarak kullanılacak. Bir “değişim aracı” olarak hareket edecek.

Kodak’ın CEO’su Jeff Clarke, hareketleri konusunda son derece olumlu. Ekledi,

Teknoloji endüstrisindeki birçok kişi için ‘blockchain’ ve ‘cryptocurrency’ popüler moda kelimelerdir, ancak işlerini ve nasıl kullanıldığını kontrol etmek için uzun süredir mücadele eden fotoğrafçılar için, bu moda kelimeler çözülemez bir problem gibi hissettiren şeyleri çözmenin anahtarıdır. . Kodak her zaman fotoğrafçılığı demokratikleştirmeye ve sanatçılara lisanslamayı adil hale getirmeye çalıştı.

KODAKCoin sözde hak yönetimi platformunda çalışacak KodakOne. Platform, fotoğrafçıların dijital varlıklarını blok zincirinin gücüyle yönetmelerine yardımcı olacak.

KODAKCoin gerçek olamayacak kadar iyi mi?


Kodak, yaratıcı endüstrinin yaşadığı en büyük sorunlardan birini, yani telif hakkını çözmeyi hedefliyor. Materyal hırsızlığı ve telif hakkı ihlali, günümüz medya dünyasında yaygın bir durumdur. Hem küçük hem de büyük oyuncular için, dünya çapında meydana gelen her telif hakkı ihlalini takip etmek neredeyse imkansızdır. Dijital hakları blok zincirine bağlayarak, yayıncıların fikri mülkiyetlerini yönetmeleri daha kolay hale gelecektir. Oluşturanın IP adresini lisanslı görüntü ile ilişkilendirerek çalışacaktır. Blok zincirinde kullanılan tarayıcı botları da olacak. Tarayıcı robot farklı bir IP adresine sahip olan ve resmi kullanmak için uygun yetkiye sahip olmayan birini tespit ederse, durum hakkında sahibini uyaracaktır..

Bununla birlikte, Kodak’a yönelik piyasa duyarlılığı şüphelidir. Birçok uzman, Kodak’ın daha hızlı kazanç elde etmek için blockchain kartını nasıl kullandığını tahmin ediyor. Şirketi kurtarmak için son bir hendek girişimi olabilir.

Görüntü yönetim platformu KodakOne, aynı zamanda bir lisanslama platformu olarak da görev yapacak. Fotoğrafçıların çalışmalarını satmalarına yardımcı olacak.

İkinci kripto para ürünü olan Kodak KashMiner ile tanışın

Kodak sadece burada durmadı. Ayrıca, görünüşe göre sadece kiralanabilen Kodak KashMiner’larını da piyasaya sürdüler. Makine CES 2018’de bile sergileniyor. Size sadece 3.400 $.

Kiralama programı, uygun bir madenci teçhizatı kurmak için tüm zorluklardan geçmek istemeyen kripto para madencilerini hedefliyor. Kiralandıktan sonra iki yıl boyunca kullanabilirsiniz. Sadece bu da değil, kârın% 50’sini Kaliforniya Spotlite Energy Systems’e vermeniz gerekecek. Bu şirket, “Kodak Blok Zinciri Projesi” ni kullanarak Kodak markasının lisansını alıyor.

Kodak’ın geleceğini kurtarmak yeterli olacak mı?

Blockchain, şirketlere rekabetçi pazarda hayatta kalmaları için ikinci bir şans verdi. Hemen hemen herkes blockchain ana vagonuna atlamak ister. Tüm KodakOne ve Kodak blockchain fikri umut verici görünüyor. Fotoğrafçıların görüntülerini korumak hiç bu kadar kolay olmamıştı ve blockchain ile bu mümkün görünüyor. Fotoğrafçılar, dijital görüntü yönetim sistemleri KodakOne’a güç sağlamak için dijital para birimi olan KODAKcoin’i de kullanabilecekler..

Peki, Kodak blockchain hakkında ne düşünüyorsunuz? Başarılı olacak mı? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Benzer bir şey okumak ister misiniz? Riot Blockchain’e göz atın.

Blockchain Teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? En İyi Başlangıç ​​Kılavuzumuza göz atın.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map