Blockchain Becerileri: İşletmelerde Kariyer Alın

Blockchain, şu anda diğer tüm teknolojilerden daha hızlı yükseliyor. Tipik pazar standartlarımız yakında bozulacak ve merkezi olmayan modellerle değiştirilecektir. Gerçekte, birçok işletme artık pazardaki yerlerini korumanın bir yolunu arıyor. Bu nedenle, blockchain becerileri arayışı hala devam ediyor.

Sorun şu ki, blockchain becerilerine yüksek talep olmasına rağmen, henüz gerekli becerilere sahip yeterli sayıda insan yok. Bununla birlikte, kitlesel bir blok zincirinin benimsenmesi için, endüstrilerin daha fazla zaman kaybetmeden şu anda doğru ekibi işe alması gerekiyor..

Bu nedenle, bu vesileyle ayağa kalkmanız ve bu işletmelerde kendinize şık bir kariyer sağlamanız için harika bir fırsat olabilir. Öyleyse, bu sahnede hala yeniyseniz, o zaman kesinlikle bu kılavuzu inceleyin. Bugün, size bir blockchain yeteneği haline gelmek için hangi blockchain becerilerine ve alışkanlıklarına ihtiyacınız olduğuna izin vereceğim..

BLOCKCHAIN ​​BECERİLERİ İÇİN TALEP

blockchain becerileri

Haydi başlayalım!

Hangi Blockchain Becerilerini Geliştirmeniz Gerekiyor??

Blockchain becerilerine olan talep hızla artıyor. Bu nedenle, işletmelerin şu anda neye ihtiyacı olduğunu anlamak için en iyi blockchain teknolojisi becerileri listemize göz atmalısınız. Bakalım ne olduklarını –

 • İş ve Teknoloji Zekasına Sahip Olmak

Şu anda en çok aranan blockchain teknolojisi becerilerinden biriyle başlayalım. Gerçekte, temel beceriler, iş perspektifinden çok blok zincir teknolojisi mimarisine odaklanır. Bununla birlikte, işletmelerin de iş odaklı bir mimariye sahip olması gerekir. Kurumsal bir blockchain ortamındayken iş sonucunun nasıl olacağını anlamanız gerekir..

Dahası, ticaret ortakları veya müşteriler ve ürünler içinde nasıl bağlantı kuracağınızı ve farklı veri akışlarını nasıl keşfedeceğinizi de bilmelisiniz. Bu nedenle, özünden ekosisteme veya değer zincirine bakan iş mimarisini rasyonelleştirmek ilk önceliğiniz olmalıdır..

Bunu yapmanın en iyi yolu, teknoloji ve iş sonuçları arasındaki mükemmel dengeyi bulmaktır. Ayrıca, teknolojiyi yalnızca mantıklı olduğunda belirli bölümlerde kullanmalısınız, yalnızca diğer şirketler bunu yapıyor diye değil.


Bir profesyonel olarak, protokoller, ağlar, teknolojiler, API’ler ve daha pek çok şey arasındaki farkı da bilmeniz gerekir..

Gerçekte, blockchain çözümlerini nasıl tasarlamanız gerektiğini ve işletmeleri nasıl etkileyeceğini bilmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle, birçok şirket artık iş zekası becerilerine sahip blockchain geliştiricileri istiyor.

 • Birlikte Çalışabilirlik Konusunda Teknik Bilgiye Sahip Olun

Birlikte çalışabilirlik, blockchain dünyasında bir sonraki büyük şey olacak. Şu anda, blockchain teknolojisi hala büyüyor, ancak belirli bir etkisi yok – çalışabilir bir birlikte çalışabilirlik yok. Uygun birlikte çalışabilirlik olmadan, birçok platform birbiriyle iletişim kuramaz ve daha çok sessiz bir çözüm haline gelir.

Örneğin, belirli blok zinciri standartlarına dayalı bir çözüm sunan bir sigorta şirketi, başka bir standart kümesi kullanan başka bir blok zinciri ortamına doğrudan erişemez veya bu ortamla çalışamaz. Dolayısıyla, bu farklı platformları birbirine bağlamaya çalıştığınızda, güvenlik açıkları bırakırlar..

İşte bu yüzden bu, talep edilen blockchain becerilerinden biridir.

Bu nedenle, birlikte çalışabilirlik konusunda teknik bilgiye sahip olmanız gerekir. Bu, bu nişte sağlam bir kariyer edinmenize kesinlikle yardımcı olacak blok zinciri becerilerinden biridir..

Dahası, çoğunlukla ortak standartları kullandıkları için zihninizi açık kaynaklı platformlarda tutun. Bunun dışında, işletmelerin gecikme sorunlarını azaltması gerekiyor ve yaptıklarında daha fazla iş yapmaya başlayacak. Bu nedenle, birlikte çalışabilirliğin özüne girmeye ve blok zinciri teknolojisi becerilerinizi çalışır duruma getirmeye çalışın..

 • Merkezi Olmayan ve Dağıtık Defterleri Anlayın

Blockchain teknolojisi becerilerinden biri olarak, bir geliştiriciyseniz, dağıtılmış defter uzmanlığı bir zorunluluktur. Farklı sonuçlar sunan birçok blok zinciri çerçevesi var. En azından popüler olanlarda uzman olmak, kesinlikle size işletmelerde bir kariyer kazandırır..

Dahası, birçok işletme zaten dağıtılmış bir defterin nasıl geliştirileceğine dair geniş bilgiye sahip geliştiriciler arıyor. Çoğu durumda, tamamen kendi blok zinciri çerçevenizi kendiniz oluşturmanız gerekebilir..

Bu nedenle, sistem içindeki temel API’ler, protokoller, ağ sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmeye başlayın. Dahası, akıllı sözleşmelerin nasıl geliştirileceğini veya herhangi bir güvenlik boşluğu olmadan nasıl daha fazla özellik ekleneceğini öğrenin..

Uzman olduktan sonra, işletmelerde çalışırken ciddi miktarda maaş beklemelisiniz..

 • Disiplinler Arası Geniş Beceriler Geliştirin

Günümüzde, blok zinciri şirketlerinin çoğu, disiplinler arası geniş becerilere sahip bir kişi arıyor. Yani, sadece blok zincirinin nasıl geliştirileceğine dair bilgiye sahip olmanın tek ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, o zaman tekrar düşünün..

Gerçekte, bir blockchain uygulayıcısının eleştirel düşünme, DevOps, çevik olma, tasarım odaklı düşünme, kendi kendini yönetme, uyarlanabilirlik, analiz becerileri ve daha pek çok beceriye sahip olması gerektiği her zaman takdir edilmektedir..

Dahası, bu beceriler, blockchain teknolojisi becerileriyle birlikte, bakış açınızı genişletmenize ve çözümü farklı bir açıdan görmenize yardımcı olur..

Demek istediğim, yenilikler ilk etapta böyle başlıyor. Artık sadece teknoloji veya iş tecrübesine sahip olmak yeterli değil. Blockchain becerilerine bunlardan daha fazla talep de artıyor. Bu nedenle, geliştirme, tasarım, test etme veya devreye alma için uçtan uca yaşam döngüsündeki deneyim de faydalarıyla birlikte gelecektir..

Bu nedenle, blok zinciri becerilerinin yanı sıra disiplinler arası yönetim kurulu becerileriniz üzerinde de kesinlikle çalışmalısınız..

 • Farklı Blockchain Platformlarını Derinden Anlayın

İşletmeler blok zinciri projeleri üzerinde çalışmaya başladıklarında, çözümleri için mükemmel blok zinciri platformunu seçmeleri gerekir. Çok fazla görünmeyebilir, ancak çözümü başarılı kılmak kuruluş için büyük bir zorluk.

Gerçekte, çok sayıda farklı çerçeve bu süreci oldukça karmaşık hale getirir. Ethereum, Hyperledger, Corda, Ripple, Quorum vb. Gibi çeşitli platformların nasıl çalıştığına dair derin bir anlayış sizin için çok büyük bir artı nokta olabilir..

Böylece, şirketinizin çözümü için hangi platformun en iyi olacağını seçebilir ve bu platformu kendi yararınıza nasıl kullanabilirsiniz?.

Ayrıca, tüm bu platformlar arasındaki kritik farkları da belirlemeniz gerekiyor. Bir başka harika şey de platformları türlerine göre seçmektir. Açıkçası, kamuya yönelik bir çözümde özel bir platform en iyi seçim olmayacaktır..

Ayrıca, bu işletmelerin çoğu genellikle özel veya federe işletmelere gittiğinden, bu iki tür blok zincirinde blockchain becerilerine sahip olmak daha iyi olacaktır..

 • Kurumsal İş Süreçlerinde Yeterli Olun

Kurumsal bir ortamda çalışmak istiyorsanız, farklı iş süreçlerini öğrenmeniz gerekir. Bu beceriler, şirketin blockchain’i nasıl entegre edebileceğini ve bundan nasıl yararlanabileceğini geliştirmenize veya stratejinizi belirlemenize yardımcı olacağından bu çok büyük bir faktör.

İş süreçleri hakkında yeterli bilgi olmadan, çekici bir iş vakası bulmak zor olurdu..

Bu nişte blockchain becerilerine olan talep oldukça yüksek ve işletmeler bunun için yüksek miktarda maaş ödemeye istekli..

Yani, parlamak için önemli bir fırsat olabilir. Bu nedenle, satın alma, lojistik, dağıtım, hazine işlemleri vb. Konularda daha iyi bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Gerçekte, bu beceriler iş dünyasında çalışanlarla “aynı dili konuşmanıza” yardımcı olur.

Ve bu nedenle, blockchain becerilerine olan talep kesinlikle size iyi bir iş getireceğinden, bunlar üzerinde çalışın..

 • Know-How Basitleştirilir

Blockchain, eski ağların karmaşıklığından kurtulsa da, yine de oldukça karmaşıktır. Kesinlikle bir ERP sistemi veya değiştirme aracı değil, ancak bunu işlerinizi basitleştirmek için kullanabilirsiniz.

Ancak, bu teknolojiyi kullanmayı nasıl basitleştireceğinizi bilmeniz gerekir. Gerçekte, birçok özellik çözümünüzü kolayca aşırı karmaşık hale getirebilir. Ancak kavram kanıtlama kurallarından birine göre, basitleştirme anahtardır. Çözüme sadece yeni özellikler eklemek yerine, inovasyon yapmanıza da yardımcı olabilecek basit bir tasarım metodolojisini tercih etmelisiniz..

Bir hizmet sağlayıcı olarak diğer kurumsal blok zincirlerinde veya blok zincirinde daha önce deneyime sahip olmak, kurumsal pazardaki adaylığınızı artırabilir..

Artık birçok şirket, talep edilen bu blockchain becerilerini geliştirmenize yardımcı olacak özel eğitim oturumları sunuyor. Yani, bunlardan birine kaydolabilir ve özgeçmişinizi zenginleştirebilirsiniz..

 • Blockchain Mimari Modellerini İnceleyebilme

Bir çözüm tasarlamadan önce blok zinciri mimarilerini incelemek, başlamak için çok büyük bir beceridir. Gerçekte, düzgün bir örnek olay incelemesi olmadan kendi blok zinciri çözümünüzü oluşturamazsınız.

Dahası, işletmeler yalnızca çözümü geliştirebilen veya tasarlayamayan, aynı zamanda her türlü mimarinin altında yatan teknolojiyi inceleyebilen yetenekler istiyor..

Şunu söylemeliyim ki, bunun için zaten var olan blockchain mimarilerini şiddetle incelemelisiniz. Şu anda piyasada birçok açık kaynaklı teknoloji var ve kaynak kodlarını kesinlikle GitHub’dan kolayca alabilirsiniz..

Ayrıca, her şirketin çözümlerini nasıl sunduğunu öğrendikten sonra, daha uygun maliyetli ve verimli hale getirmek için tasarladığınız şirketi de karşılaştırabilirsiniz..

Gerçekte, bu beceriyle gelen çok sayıda blockchain geliştiricisi veya mühendisi yoktur. Böylece pazarda blockchain becerilerine olan talep artmaya devam ediyor.

 • Blockchain Ekosistemi ve Standartları Hakkında Teknik Bilgi

Blockchain becerileri söz konusu olduğunda bu bir zorunluluktur. Gerçekte, farklı blockchain ekosistemleri ve standartları hakkında teknik bilgiye sahip olmalısınız. Bu beceriyi geliştirmek için kavramlara odaklanan ve standartlar geliştiren birçok çalışma grubuna katılabilirsiniz..

Blockchain konsorsiyumu ile ortaklık kurabilir ve hatta ekosistem hakkında daha kapsamlı bilgi edinmenize yardımcı olacak akademik kurumlara kaydolabilirsiniz..

Dahası, blockchain sadece bir veritabanı değil, becerilerinizi geliştirirken çok daha fazla derinliğe ihtiyacınız olacak. Ayrıca başarılı olmak için, blok zinciri ilkelerinin farklı ortamlarda nasıl çalıştığını ve bunları şirketinizin ortamında nasıl uygulayabileceğinizi anlamalısınız..

 • Değeri Nasıl Anlatacağınızı Bilin

Bu biraz abartılı görünebilir. Ancak birçok şirket, çalışanları işe alırken bu blockchain becerilerini istiyor. Gerçekte, blok zinciri geliştirme alanındaki işletmelerseniz, değeri nasıl ileteceğinizi bilmelisiniz..

Bu durumda iletişim, bir sorunu çözme becerisine atıfta bulunur ve meslektaşlarınızın önerdiğiniz şeyi takdir etmelerine yardımcı olur. İşbirliğine dayalı bir ortamda çalışırken, müşteriler bir sorun ortaya koyabilir. Bu nedenle, kutunun dışında düşünme ve sorun ortaya çıktığında sorunu çözme becerisine sahip olmalısınız..

Yaptığı şey, size sorunları kısa sürede çözme yeteneği vermesidir..

Bununla birlikte, işletmelerin blockchain becerileri listesine yönelik talebine nispeten yeni bir katkı olduğunu eklemeliyim. Dahası, blockchain geliştiricisi, mühendis, tasarımcı, hukuk danışmanlığı gibi kazançlı işler, adil beceri paylarıyla birlikte gelir, ancak bunların tümü, müşterilerin önerdiğiniz faydaları takdir etmelerine yardımcı olma becerisinden yoksundur.

Yani, bu beceriyi de geliştirmeye çalışın.

 • Geliştirme Araçları Hakkında Sağlam Bilgi

Şu anda piyasada yalnızca blockchain için birçok geliştirme aracı var. Kurumsal bir ortamda çalışırken, çalıştığınız her alanda çok yönlü olmanız gerekir. Bir geliştirici veya mühendis olduğunuzu varsayın. Bu durumda, yeni bir çözüm üzerinde çalışırken kesinlikle aktif bir ekip üyesi olurdunuz..

Bu durumda, projenizi kısa sürede ve bu konuda daha verimli oluşturmak için bu belirli araçları nasıl kullanacağınızı bilmelisiniz..

İşletmeler Blockchain Yetenek Tabanını Nasıl Geliştirir??

Göre 2019’daki son anket, 1386 katılımcıda, işletmeler kendi şirket içi blockchain ekiplerini geliştirmek için farklı yöntemler kullanıyor. Bakalım bu işletmelerin hangi yöntemleri kullandığını görelim. Ancak, her katılımcı yanıt vermediği için gerçek sayıların değişebileceğini eklemeliyim..

Programlar

Bu Yöntemi Kullanan İşletmelerin Yüzdesi

Kurum içi kurslar

% 54

İşe alma

% 52

Çevrimiçi eğitim oturumları

% 51

Harici eğitim Oturumları

% 49

Edinme

% 39

Mentorluk

% 34

Laboratuvar

% 20

Diğer

% 3

Gördüğünüz gibi, işletmeler, blok zinciri mühendisliği becerilerinizi kolaylıkla geliştirebileceğiniz birçok program da sunuyor. Yani, uygulanabilir bir yeteneğiniz varsa, bu programları sunan bu işletmelerde iş alarak onu mükemmelleştirebilirsiniz..

Şu An Piyasadaki Popüler İşler Nelerdir??

Pazarda blockchain iş becerilerinizle elde edebileceğiniz bazı popüler işler var. Bakalım bunlar ne –

 • Blockchain Geliştiricisi

Blockchain geliştiricisi, şu anda blockchain nişinde en çok aranan işler gibi görünüyor. Blockchain’de tam yığın geliştirici olarak kolayca kariyer sahibi olabilirsiniz. Analitik yönleriyle sunucu tarafı programlama gibi blok zinciri mühendisi becerileriniz varsa, o zaman iş sizin olabilir..

Ancak bu kariyer için uçtan uca sistemlerin nasıl çalıştığını daha iyi anlamanız gerekir. Dahası, işlem süreçleri, düğümler kurmak veya akıllı sözleşmeleri tetiklemek iş sorumluluklarınız olacaktır..

Ayrıca JQuery, SQL sunucuları, AJAX, MVC, .NET, SDL, C ++, C, JavaScript, REST, XCOD, XML, FTP, SOAP ve daha pek çok konuda becerilere ihtiyacınız olacak..

Gerçekte, her türlü sektörde çalışabileceğiniz için bu harika bir fırsat olabilir..

 • Blockchain Mühendisi

Blockchain mühendis becerileri, şu anda en çok talep edilen ikinci blockchain işinde. Bununla, çok çalışarak kendinize kesinlikle iyi bir ücret alabilirsiniz. Her neyse, iş sorumluluklarınız arasında blok zinciri uygulama ve blok zinciri kullanan kuruluşlar için çözümler geliştirme yer alacaktır..

Bu nedenle, bunun için, şirketinizin aradığı blockchain mühendisliği becerilerini incelemeniz ve istedikleri gibi uygulamalar geliştirmeniz gerekir. Ayrıca, hızlandırıcılar veya varlıklar üzerinde çalışmanız ve kurumsal altyapıyı dağıtılmış defter modellerine göre kurmanız gerekir..

Dahası, Python, Oracle, Java, Ripple, Ethereum, Hyperledger vb. Beceriler kesinlikle size yardımcı olacaktır..

 • Blockchain Danışmanı

Blockchain nişine giren birçok işletmenin artık hedeflerini değerlendirebilecek ve blok zincirlerinin uygulanabilirliğini tasvir edebilecek uzmanlara ihtiyacı var..

Bir blockchain danışmanı olarak kariyer arıyorsanız, şirketin profilini nasıl analiz edeceğinizi ve büyümelerine yardımcı olabilecek mükemmel stratejiler geliştirmeyi bilmelisiniz. Temel olarak, işletmenin değer katmak ve etrafında bir iş vakası oluşturmak için blockchain’i nasıl kullanabileceğini tanımlamanız gerekir..

Dahası, iyi iletişim becerileri veya disiplinler arası geniş beceriler bu tür bir işte size yardımcı olacaktır. Ek olarak, blok zincirinin gerçekte nasıl çalıştığına veya farklı endüstrileri nasıl etkilediğine dair kapsamlı bir bilgi, bu işte parlamanıza yardımcı olabilir..

 • Pazarlama Uzmanı

Blockchain uygulamalarına sahip birçok işletme, pazarlama stratejilerini idare edecek bir pazarlama uzmanı arıyor. İlk başta büyük bir sorun gibi görünmeyebilir. Blok zinciri kazançlı bir teknoloji olmasına ve kendini satmasına rağmen, tüketicilerin çoğunun blok zincirinin ne olduğu konusunda gerçekten bir fikri yok..

Pazarlama uzmanlarının sorumluluğu, tüketiciler, farklı ürünler hakkında araştırma yapmak, bunları verimli bir şekilde pazarlamak ve tüketicilere blockchain’in ne olduğunu öğretmektir. Uygun şekilde maruz kalmadan, çözüm ne kadar kazançlı olursa olsun satmaz.

Ve böylece, bir blockchain bilgi tabanına sahip pazarlama uzmanları, bu işletmelerde harika bir ücretli iş bulabilir..

 • Proje Müdürü

Proje yöneticisinin bir kuruluşta gerçekte neler yapabileceğini başlığından zaten biliyorsunuz. Bir blockchain proje yöneticisinin, tam döngülü bir blockchain çözümünü yönetmeye gelince gerçekleştireceği çok şey vardır. En önemlisi, bu kişiler bir iş adamı ile blok zinciri geliştiricileri arasında bir bağlantı olarak çalışır ve ayrıca minimum kaynakları kullanarak en iyi stratejiyi ana hatlarıyla belirtir..

Bir bilgisayar korsanı zihniyeti, bu tür bir iş rolünde işe yarayabilir. Bir blockchain iş becerileri olarak, güçlü bir yönetsel rol oynamalı ve teknik ve ticari perspektifler arasında bir köprü olmalısınız..

 • Blockchain Kalite Mühendisi

Temel olarak, blok zinciri mühendisi becerileri olarak, kalite mühendisliği bunun alt kategorisine girer. Gerçekte, bu mühendisler bir blockchain mühendisi olarak çalışıyor veya onların çalışmalarını tamamlıyor. Her durumda, bir proje başlatılmadan önce kapsamlı bir şekilde test edilmesi gerekir..

Ve bu, blockchain iş becerilerinin devreye girdiği yer. Kalite mühendisi olarak bir kariyer arıyorsanız, organizasyonda kullanmadan önce çeşitli çerçeveleri test etmeniz gerekir. Dahası, tam bir ürün geliştirildikten sonra, ürünün standartlara uygun olduğundan emin olacaksınız..

Gerçekte, blok zinciri çerçevelerini test etmek için birçok geliştirme aracını kullanabilirsiniz. Bu nedenle, blockchain iş becerileri olarak geliştirme araçları bilgisi burada da yardımcı olacaktır..

 • Blockchain Hukuk Danışmanı

Talep edilen blockchain becerilerinden bir diğeri de size hukuk danışmanı olarak iş verecektir. Gerçekte, blok zinciri geliştirmenin eşiğinde henüz mükemmel değil. Merkezi olmayan yapı nedeniyle birçok şirket yasal sorunlarla karşı karşıyadır. Dahası, kripto para birimleri kötü sonuçlardan adil payını aldı.

Bu nedenle, çoğu blockchain çözümünü% 100 yasal bulmuyor. Çoğunlukla, ICO’lar durumunda. Bu nedenle, blok zinciri hukuk danışmanının, çözümlerinin mevcut herhangi bir yasayla doğrudan çatışmadığından emin olması gerekir..

Şu anda, talep edilen bu blockchain becerileri çatının üzerinde. Ancak hak kazanmak için yasal bir geçmişinizin yanı sıra blockchain teknolojisinin kendisi hakkında derin bir anlayışa sahip olmanız gerekir..

Sonunda

Sonunda, blok zincirindeki bir kariyerin başlangıçta kazançlı olduğunu bilmelisiniz. En iyi profesyonellerin en iyilerinden bir şeyler öğrenirsiniz ve tamamen yeni bir teknoloji türünde çalışırsınız. Gerçekte, bu blockchain iş becerileri için ödeme de ana cazibe merkezidir..

Dahası, işlerin çoğu aylık maaş olarak 140k $ + teklif ediyor, ki bu kesinlikle aramanız gereken bir şey. Her neyse, bu pazarda kariyerinizi güvence altına almak için ihtiyaç duyacağınız blockchain iş becerilerini özetledim..

Böylece, hayallerinizi takip etmek ve ömür boyu bir kariyere sahip olmak için listeyi takip edebilir ve talep edilen blockchain becerileriniz üzerinde çalışabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map