Blockchain Hangi Sorunları Çözer?

Blockchain, birçok gerçek dünya problemini çözebilir ve hepimiz için daha iyi bir iş modeli ve ekonomik yapı sunabilir. Şimdi bu sorunları ve blockchain’in sunduğu olası çözümleri inceleyelim.

En çok Bitcoin ve Cryptocurrency ile birlikte blockchain hakkında duymaya alışkınız. Bununla birlikte, uygulaması dijital varlıkların çok ötesine geçiyor. Aslında, blok zinciri, zamanımızın en yıkıcı ve devrimci teknolojilerinden biridir..

Raporlara göre, blok zincirine yönelik küresel harcamaların artacağı ve 2023 yılına kadar 15,9 milyar doları geçmesi bekleniyor..

Dahası, neredeyse her bir endüstriyel bölüm, blockchain teknolojisini benimsemek ve avantajlarından yararlanmak istiyor. Bu, beklenen fintech şirketleri için, hatta medya endüstrileri ve sağlık hizmetleri için başlar..

Öyleyse, blockchain’i hesaba katılması gereken bu muazzam güç yapan nedir? Bu okumanın amacı için, gerçek dünyadaki bazı sorunları ve blok zincirinin nasıl etkili ve verimli çözümler sunduğunu kapsayan bir liste hazırladık. Dahası, blok zincirinin çözmeye çalıştığı temel sorunun ne olduğunu da bileceğiz.?

Şimdi kayıt: Ücretsiz Blockchain Kursu

Contents

Blockchain’in Çözdüğü Sorunlar: Blockchain nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, Blockchain bir blok zincirinden başka bir şey değildir – en azından teorik olarak. Buradaki “bloklar”, önceki bloğun kriptografik bir hashini kullanarak diğer bloklara bağlanan veya “zincirlenen” dijital bilgileri temsil eder..

Bu benzersiz yapı, onu süper güvenli ve her türlü veri değişikliğine karşı dirençli kılar ve uygulamalarının çoğunun bulunduğu yer burasıdır..

Öncelikle ve en önemlisi, blockchain’i yöneten merkezi bir otorite olmadığını hesaba katmalısınız. Bu, onu tamamen demokratik bir sistem yapar. Daha sonra, sağlanan bilgiler değişmez olduğundan, kolayca paylaşılabilir ve benzersiz şeffaflık düzeylerine izin vererek halka açık hale getirilebilir..

Bu iki faktör, blockchain’i kelimenin tam anlamıyla internetin gelişinden sonraki en büyük şey yapıyor. Ancak blockchain hangi sorunları çözer ve onu bu kadar popüler ve çığır açan yapar?

İşte blockchain’in çözdüğü gerçek dünya sorunlarına birkaç örnek. Daha fazla uzatmadan başlayalım:

Blok zincirinin temelleri hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz: Yeni Başlayanlar İçin Blockchain: Başlangıç ​​Kılavuzu.

Blockchain’in Çözdüğü En İyi 10 Gerçek Dünya Sorunu


Artık blockchain’in ne olduğu ve nasıl çalıştığı konusunda temel bir anlayışa sahip olduğunuza göre, bazı gerçek dünya sorunlarını ve bu devrim niteliğindeki teknolojinin bunları çözmek ve çözümler sunmak için nasıl kullanılabileceğini hızlıca gözden geçirelim. Blok zincirinin çözmeye çalıştığı temel sorunun ne olduğunu da bileceğiz.?

1. Sınır Ötesi Ödemeler

Sorun: Bankacılık kanalları aracılığıyla yapılan uluslararası ödemelerin mevcut durumu, en hafif tabirle bir sorun. Çok sayıda aracıyı içeren çok adımlı bir süreçtir. Ayrıca, sürecin her adımı çok zaman alır ve aynı zamanda yüksek miktarda para gerektirir..

Aslında, Dünya Bankası’na göre, dünya çapındaki ödemeler için ortalama işlem ücreti yaklaşık% 7’dir. Bu çok fazla!

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blockchain, tüm aracıları ve uzun prosedürleri ortadan kaldırarak tüm süreci kolaylaştırmaya yardımcı olur, böylece gereksiz zaman gecikmelerinin yükü.

Güvenli ve sofistike dağıtılmış defteri kullanarak, bir işlem kaydedildiğinde, ödeme neredeyse anında alıcı tarafa aktarılır. İşlem tersine çevrilemediğinden veya değiştirilemediğinden, aynı zamanda şu anda kullanılan sistemden daha iyi hesap verebilirlik ve güvenlik sağlar..

Deloitte’ye göre, blockchain kullanılarak yapılan işlemler için, ilgili taraflar geleneksel yöntemlere göre yaklaşık% 40 ila% 80 daha az havale ücreti alıyor. Sadece bu değil, tüm işlemler günlerce beklemek zorunda kalmadan 4 ila 6 saniye içinde işlenir ve tamamlanır..

Ve ek güvenlik ve şeffaflığın avantajlarını karışıma dahil ettiğinizde, blockchain kesinlikle küresel parasal işlemler için daha iyi bir çözümdür..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Şu anda, bir grup fintech şirketi bu sorunu çözmek için blockchain kullanıyor. Alandaki önemli isimler şunları içerir:

Daire: Kullanıcıların 29’dan fazla ülkeye güvenli bir şekilde para (desteklenen birden çok para birimi) aktarmasına olanak tanır.

Dalgalanma: Bankaların, ödeme sağlayıcılarının ve dijital varlık borsalarının küresel olarak süper hızlı ve minimum havale ücreti ile para gönderip almasına yardımcı olur.

Ticaret yapıyoruz: WeTrade, bankaların ve işletmelerin Avrupa genelinde işbirliği içinde çalışmasını sağlayan, güvenli, şeffaf ve fırsatlar sunan yenilikçi bir dijital platform sunar..

Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Nihai blockchain tanımları kılavuzumuza hemen şimdi göz atın!

2. Tedarik Zinciri Yönetimi

Sorun: Tedarik Zinciri Yönetimi, bitmiş bir ürün dağıtımına yol açan tüm ilgili süreçlerin planlanması ve yürütülmesi anlamına gelir. Genel olarak, hammadde tedarikçilerinden başlayıp doğrudan ürün üreticilerine ve ardından distribütörlere kadar uzanan bireyler veya işletmelerden oluşan bir kuruluşlar ağı oluşturur..

İyi optimize edilmiş bir tedarik zinciri, daha az sahtekarlık etkinliği ve genel giderler ile maksimum üretkenlik sağlar. Tahmin edebileceğiniz gibi, bunu gerçek dünyada uygulamak gerçekten telaşlı bir iştir. Yapay zeka ve Makine Öğrenimi kullanılarak otomasyon çalışmaları yapıldı, ancak blok zinciri bu alanda bir oyun değiştirici olmayı vaat ediyor. Bu, blockchain ile çözülen gerçek dünya sorunlarından biridir..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blok zincirinin Tedarik Zinciri Yönetimine getirdiği en önemli avantajlardan biri birlikte çalışabilirlik olacaktır..

Veri paylaşımındaki şeffaflık, üreticilerden perakendecilere, satıcılara ve hatta yüklenicilere kadar herkesin aynı sayfada olmasını sağlar. Buna karşılık, bu, operasyonlardaki herhangi bir çatışmayı ve gecikmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Ayrıca, tüm ürünler gerçek zamanlı olarak izlenebildiği için, yanlış yerleştirme veya malların tedarik zincirinde takılıp kalma riskini azaltır..

Ve hepsi bu kadar değilse, blockchain, dünya çapında birçok yerden erişilebilen büyük veritabanları ile hayal bile edilemeyecek seviyelerde ölçeklenebilirlik sunar. Bu, işletmeniz ne kadar büyük olursa olsun veya dünyaya ne kadar yayılmış olursa olsun, blockchain kullanarak tedarik zincirinizi zahmetsizce yönetebileceğiniz anlamına gelir..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Verimli tedarik zinciri yönetimi için blok zinciri kullanan şirketlere birkaç örnek:

Origintrail: Birbirine bağlı tedarik zincirleri tarafından kullanılabilecek bir veri değişim protokolü sunarlar.-

Openport: Bir Blockchain platformu, nakliyecileri ve taşıyıcıları doğrudan birbirine bağlayarak maliyeti düşürür ve tedarik zinciri yönetimini optimize eder.

Walmart: En büyük perakende mağazalarından biri olan Walmart, tedarik zincirini iyileştirmek için blockchain kullanıyor.

Blockchain’in Ticaret Finansmanını Şimdi Nasıl Dönüştürebileceğini Okuyun!

3. Geleneksel Sözleşmeler ve Sözleşmelerle İlgili Hesap Verebilirlik Sorunları

Sorun: Özünde, işlem yapan taraflar arasında güven eksikliği olduğu için sözleşmeler ve anlaşmalar yaratırız. Sonuç olarak, daha fazla partiyi ve tonlarca evrak işini içeren çok adımlı bir süreç olan bu yasal sözleşme oluşturma prosedüründen geçiyoruz..

Sonuç olarak, aracılara çok fazla zaman ve para harcanmaktadır. En son ne zaman bir sözleşme oluşturduğunuzu ve tüm bu yasal evrak işlerini yapmak için avukatınıza ne kadar para ödemeniz gerektiğini veya tüm imzaları toplamak için şehir merkezine gidip gelmek için ne kadar zaman harcadığınızı hayal edin..

Bunu bir norm ve sözleşme ve anlaşma oluşturmanın bir parçası olarak alsak da, tüm bu rahatsızlıklar blockchain teknolojisinden, özellikle de akıllı sözleşmelerden yararlanılarak önlenebilir..

Bu, blockchain ile çözülen gerçek dünya sorunlarından biridir..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blok zincirler, Akıllı Sözleşmeler olarak bilinen bir şeye, dahice bir çözüm ve geleneksel sözleşmeler ve sözleşmeler için gelecekteki ikameye izin verir. Öyleyse, bir sonraki bariz soru, akıllı sözleşme nedir??

Akıllı bir sözleşme, temelde bir Blockchain’de saklayabileceğiniz birkaç satır koddur. Bunlar, belirli eylemleri yürütmek üzere programlanmıştır – ideal olarak, kod satırlarında belirtilen hüküm ve koşullar yerine getirilir getirilmez bir işlemi gerçekleştirmek.

Artık akıllı sözleşmeler blok zincirinde depolandığından, şartlar ve koşullar değiştirilemez veya manipüle edilemez. Dahası, her şey açık ve halka açıktır, bu da daha fazla şeffaflık sağlar.

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Geleneksel anlaşmalar karşılığında akıllı sözleşmeleri zaten benimsemiş tonlarca girişim ve şirket var. İşte birkaç önemli söz:

Tradelanse: Anlaşmaları ve geleneksel sözleşmeleri kolaylaştırarak tedarik zincirinin dijitalleşmesine yardımcı olur.

Tradeix: Tradeix, blok zinciri kullanarak işletme sermayesi finansmanı ve ticaretini yeniden yazıyor. Alternatif fon sağlayıcılar, bankalar, katma değerli sağlayıcılar vb. İçin değer sağlarlar.!

Blockchain’in hükümetler üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda hükümet için blockchain rehberimize göz atın!

4. Kimlik Hırsızlığı 

Sorun: Özünde kimliğiniz, sizi bir kişi olarak ilgilendiren iddiaların toplamından başka bir şey değildir. Bu, yaşadığınız yer, pasaport numaranız, ehliyetiniz, sosyal güvenlik numaranız vb. İle ilgili verileri içerir. Tüm bunlar, hükümetler tarafından kullanılan ve merkezi veritabanlarında saklanan veri noktalarıdır..

Kötü bir oyuncu potansiyel olarak bu belgelerden birini ele geçirebilir ve belirli güvenlik açıklarından yararlanmak, kimliğinizi çalar. Artık kimliğinizi bir miktar mali avantaj elde etmek veya sizin adınıza kredi almak için kullanabilirler. Bu ciddi bir sorundur! Aslında birçok suçlu, suç işlemek ve ondan sıyrılmak için ölü bir kişinin kimliğini de çalar. Bu, blockchain ile çözülen gerçek dünya sorunlarından biridir..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blockchain, soruna yeni bir çözüm sunar. Merkezi olmayan bir platformda, özel bir anahtara ve bir genel anahtara erişim elde edersiniz. Genel anahtar halka açık hale getirilir.

Blockchain’in açık ve şeffaf doğası nedeniyle, herkes herkese açık kayıtlarınıza erişebilir. Bununla birlikte, verilerinizi hiç kimse değiştiremeyeceği veya düzenleyemeyeceği için somut bir güvenlik sunar..

Artık kişisel verilerinize erişmek veya yetki vermek istemeniz durumunda, kimliğinizi doğrulamak için özel anahtarınızı kullanabilirsiniz. Basit bir yöntemdir ancak günümüzde yapıldığı gibi kısıtlı kimlik hırsızlığına karşı çok fazla güvenlik sağlar..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Kimlik yönetimi etrafında dönen bir ton yeni Blockchain girişimi ortaya çıktı. İşte birkaç dikkate değer olanlar:

Kimliği Doğrula: Şirket, kapsamlı bir elektronik imza hizmeti de dahil olmak üzere dijital kimlik çözümleri sağlamak için Blockchain teknolojisini kullanıyor. Servisleri, aynı zamanda yüksek sınıf güvenlik sunan basit ve uygun maliyetli hizmetler sağlamaya çalışır..

NewBanking: NewBanking, kullanıcıların hassas verilerini kaybetme veya feda etme endişesi olmadan kimliklerini web üzerinden paylaşmalarına olanak tanır..

Sovrin: Sovrin, dünyanın ilk özerk kimlik (SSI) ağını sunuyor.

Uport: Uport, işletmenin güvenilir bir ekosistem oluşturmasına ve müşterilere ve iş ortaklarına güvenli bir şekilde işlem yapmaları için bir yol sunmasına olanak tanır.

Ayrıca Oku: Dijital Kimlik için Blockchain

5. Sağlık Kuruluşlarında Hasta Verilerinin Yönetilmesi ve Korunması

Sorun: Mevcut sağlık hizmetleri sistemleri, hasta verilerini kaydetmek ve yönetmek için merkezi sistemler kullanır. Bunlar daha az güvenli olabilir ve yanlış bilgilere maruz kalabilir.

Kredi kartı bilgileri ve genomik test kayıtları gibi hasta verilerinin çalındığı hastanelerde çok sayıda veri ihlali vakası olmuştur. Aslında, 2009 ile 2017 yılları arasında, veri ihlalleri nedeniyle 176 milyondan fazla hasta kaydı tehlikeye atıldı..

Ayrıca, hasta verilerinin hastaneler arası iletişiminin mevcut durumu tam bir karmaşa. Çoğu zaman hastalar hastaneleri değiştirmeyi seçerler. Bazen acil durumlar nedeniyle farklı bir ağdaki hastanelere kabul edilirler..

Şimdi, mevcut sistem hasta kayıtlarının birinci basamak sağlık hizmeti sağlayıcısından hızlı ve kolay bir şekilde değiş tokuşunu kolaylaştırmadığından, artık hem para hem de zaman kaybı olan yeni bir tıbbi kayıt oluşturmak zorunda kalıyorlar..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blockchain, tüm hastanelerin erişmesi için şeffaf ve halka açık, merkezi olmayan bir hasta verileri kaydı oluşturmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, verileri bozmanın bir yolu yoktur, bu nedenle hastaneler arası iletişimin tüm sorunu çözülür..

Sırada güvenlik geliyor. Şeffaf ve herkese açık olmasına rağmen, blockchain, kimliğinizi tüm hassas verilerinizi koruyacak güvenli kodlarla gizleyerek verilerinizin gizli kalmasına da yardımcı olabilir. Gerekirse ve hatta gerekliyse, özel bir anahtar sağlamanız gerekir ve ancak o zaman bilgiler erişilebilir olacaktır..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Birçok şirket, hasta verileri için daha iyi yönetim ve güvenlik sağlamak için sağlık sektöründe blockchain’i benimsiyor. İşte birkaç önemli isim:

BurstIQ: Şirket, sağlık şirketlerinin çok büyük miktardaki hasta verilerini güvenli ve emniyetli bir şekilde yönetmesine yardımcı olmak için Blockchain çözümleri sunar..

MedicalChain: Sağlık kayıtlarının bütünlüğünün korunmasına yardımcı olur. Doktorlar, hastaneler ve laboratuvarlar hasta bilgilerini talep edebilir, ancak hasta kimliği güvende kalır ve dış kaynaklardan korunur.

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

6. Dijital Telif Hakkı ve Korsanlık

Sorun: ABD film ve televizyon endüstrisinin telif hakkı ihlali nedeniyle yılda yaklaşık 71 milyar dolarlık bir zarara uğradığını biliyor muydunuz? Sony ve diğerleri gibi büyük medya kuruluşları, korsanlığa ve medyanın yasadışı dağıtımına karşı sürekli olarak yasal savaşlarla mücadele ediyor.

Ama bu endüstriler neden bu kadar acı çekiyor??

Pekala, medya endüstrilerinin, özellikle müzik endüstrisinin, basılı kopya formatı popüler olduğu zamanlarda ilgili olan eski sistemlere ve iş modellerine hala bağlı olduğunu öğrenmek sizi şaşırtacaktır. Sistem internet dünyasında usta değil.

Bu nedenle, birkaç seçkin oyuncu bu dijitalleşme trendini benimsedi ve şu anda akış pazarına hakim oldu..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blockchain, sanatçıların ve yaratıcıların değişmez defterlerdeki zaman damgaları ve IP (Fikri Mülkiyet) hakları gibi içeriklerinin meta verilerini dijitalleştirmelerine yardımcı olabilir..

Artık içerik oluşturucu, içeriğini güvenli bir şekilde herkese açık bir pazara sunabilir, ancak bir telif hakkı ihlali gerçekleştiğinde hemen bunu bilir ve böylece yasal işlem başlatabilir..

Dahası, blok zinciri, içeriğe her erişildiğinde veya kullanıldığında kayıt yapabilir. Bu, tüketiciye daha iyi gelecek olan tüketim bazlı fiyatlandırma mekanizmaları olasılığını da açan bir tür şeffaf gerçek zamanlı izleme yaratır..

İşlemler söz konusu olduğunda, tüketici ile yaratıcı arasında mikro ödeme olanakları sağlamak için akıllı sözleşmeler kurulabilir..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

DRM için blockchain fikrine aktif olarak dahil olan sektördeki en önde gelen isimlerden biri Sony olacaktır..

Daha fazla bilgi edinmek için blockchain teknolojisini kullanan ilk 50 şirkete göz atın.

7. Devlet Sistemleri ve Kamu Sektörleri

Sorun: Dünya çapındaki yerel yönetimlerin ve kamu sektörlerinin çoğu, yavaş, pahalı ve yolsuzluğa yer açan tüm süreçleri için çok eski yöntemlere ve sistemlere güveniyor.

Örneğin, dahili veri ihlalleri, yüksek risk altındaki hükümetler hakkında hassas veriler oluşturabilir. Daha sonra, çok zaman alan ve aynı zamanda maliyeti artıran emek yoğun süreçler söz konusudur..

Dahası, merkezi bir sistem olduğundan, içeriden çok sayıda suistimal ve yolsuzluğa yer açar. Bu, hükümet ile halkı arasında güvensizliğin artmasına neden olabilir ve bu da tipik olarak eyalette daha da fazla soruna dönüşür..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Her şeyden önce, Blockchain tabanlı hükümet modelleri, işletmelerin, hükümetlerin ve bireylerin, dağıtılmış defterdeki kaynakları tam bir gönül rahatlığı ile güvenli bir şekilde paylaşmalarına izin verir. Yapı değişmez olduğu için dolandırıcılık veya veri manipülasyonu konusunda endişelenmenize gerek yok.

İkinci olarak, blok zincirinin merkezi olmayan doğasını takiben, hükümet operasyonlarını daha şeffaf hale getirerek insanların sisteme olan güvenini güçlendirir..

Son olarak, akıllı sözleşmeler kullanılarak, iş gücü yoğun birçok görev otomatikleştirilebilir ve bu da süreci düzene sokarak zamanı ve maliyeti düşürmeye yardımcı olabilir..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Dubai, dünyada blockchain politikasını uygulayan ilk şehirlerden biri olacak. Bu, hükümetlerinin mümkün olan her yerde blockchain kullanarak işlemleri kolaylaştırmasını sağlayacaktır..

Daha fazla oku: Bilmeniz Gereken 6 Anahtar Blockchain Özelliği

8. Kitle Fonlaması ve Kaynak Yaratma 

Sorun: İşletmeler ve yeni başlayanlar nispeten ucuz ve karmaşık olmayan bir şekilde kolayca fon toplayabildiğinden kitle fonlaması giderek daha popüler hale geliyor. Ayrıca, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için birincil kaynak yaratma yöntemi olmuştur ve hala da öyledir..

Ancak söylendiği gibi, Crowdfunding platformları, yatırımcı istismarından, güvenlik endişelerinden ve hatta yasadışı işlemlerden başlayan bir dizi sorunla boğuşuyor. Tüm bunlar yatırımcıların kafasında korku yaratarak onları kitle fonlaması platformlarından uzaklaştırıyor..

Bu nedenle, hem kuruluşlar hem de yatırımcılar, şu anda işlerin nasıl yürüdüğünden dolayı sorunlarla karşı karşıyadır..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Blockchain tabanlı sistemler, menkul kıymetlere veya İlk kitle fonlamasına izin verir. Özünde, bir şirketin veya yeni kurulan şirketin hisse senedi değişimi olmadan şirketin hissesi olarak işlev görecek jetonlar çıkaracağı halka arzlara benzer..

Bir kullanıcı, tokenleri USD gibi itibari para birimlerini kullanarak satın alabilir ve böylece başlangıç ​​veya şirketi destekleyebilir..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Şimdiye kadar, kelimenin tam anlamıyla, yüzlerce şirket fon yaratma ihtiyaçları için menkul kıymetler kullandı. Petro, kampanyasında 5 milyar doların üzerinde biriktiren grubun açık ara en başarılısı..

Ayrıca Oku: 10+ Kurumsal Blockchain Kullanım Durumlarını Bilmeli

9. Emlak

Sorun: Emlak piyasasının mevcut durumu karmaşık bir karmaşa. Örneğin, yeni bir ev satın almayı planlıyorsanız, arsayı satın alacak paraya sahip olmak yeterli değildir..

Çok fazla evrak işi, geçmiş kontrolleri ve birçok aracı içerecek uzun ve yorucu bir süreçtir. Söylemeye gerek yok, bu daha fazla para gerektirecek, ancak aynı zamanda zamanınızın çoğunu tüketecek stresli bir süreçtir..

Ve sonra satıcı sahtekarlığı korkusu var – birisinin kendisine ait olmayan bir mülkü satması, başlangıçta.

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Peki, mülkünüzü ve gayrimenkul varlıklarınızı dijitalleştirebilir ve bir blok zincirinde saklayabilirsiniz. Bu, onu değişmez kılar, bu yüzden değiştirilemez. Ayrıca, sonraki her işlem gelecekteki referanslar için saklanır.

Tüm bunlar, bir kişinin kendisine ait olmayan mülkünüzü aldatmasını ve satmasını imkansız kılar. Benzer şekilde, bir mülke sahip olduğunuzda, blok zincirine kaydedilir ve değiştirilemez veya reddedilemez..

Dahası, akıllı sözleşmelerin kullanımıyla birlikte blok zincirinin merkezi olmayan doğası sayesinde, zaman alan yasallıkların çoğunu otomatikleştirebilir ve tüm süreci düzene sokabilirsiniz..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Şu anda, birçok yeni şirket ve şirket, emlak piyasasında devrim yaratmak için blok zincirinden yararlanıyor. Birkaç örnek şunları içerir:

Propy: Gayrimenkul alım ve satımında akıllı sözleşmelerin kullanımını tanıtan ilk şirketlerden biridir. Sistemlerini kullanarak yapılan ilk işlem Ukrayna’da 60.000 $ ‘lık bir apartman dairesiydi.

PropertyClub: İnsanların akıllı sözleşmelerden yararlanarak gayrimenkul mülkleri satın alabilecekleri, satabilecekleri ve yatırım yapabilecekleri blok zinciri destekli bir platform sunan NewYork tabanlı bir başlangıçtır..

Blok zincirinin gayrimenkul üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda gayrimenkul için blockchain rehberimize göz atın!

10. Spor ve E-Spor

Sorun: Spor ve espor endüstrisi, gelir elde etmek için eski usul bir yaklaşım izliyor. Bu, etkinlik biletleri satmak için kampanyalar oluşturmayı, canlı bir oyunu göstermek için kanal abonelikleri oluşturmayı vb. İçerir..

Model çalışıyor olsa da optimize edilmemiştir. Örneğin, izleyicileri etkileşime girmeleri için teşvik etmez, bu da spora ve e-spora daha fazla ilgi çekebilir. Dahası, bu sektörde kitle fonlaması biraz nadirdir, ancak sporcuların performansa dayalı gelir elde etmelerini sağlamak için muazzam bir vaatte bulunur..

Tüm bu sorunlar, pazara blockchain getirilerek kolayca çözülebilir..

Blockchain Sorunları Nasıl Çözer?

Öncelikle, blok zinciri, ekipleri tokenize ederek ve sadakat programları sunarak yeni gelir modelleri oluşturmak için kullanılabilir. Ayrıca, insanların favori takımlarına bahis oynamaya başlayabilecekleri yeni pazarlar yaratmaya da olanak tanır..

Benzer şekilde, bireysel sporcular daha iyi performans sağlamak için para kazanmaya başlamak için akıllı sözleşmelerden yararlanarak kitle fonlaması seçenekleri oluşturabilir..

Blockchain tabanlı bir sistem, kullanıcı katılımını ve etkileşimini izlemeye bile yardımcı olabilir ve bu, daha sonra daha fazla izleyici etkileşimi ve katılımını teşvik etmek için teşvik programları oluşturmak için kullanılabilir..

Şu anda Blockchain’i Bu Amaç İçin Kimler Kullanıyor??

Bir grup şirket ve girişim, sporun ve e-sporun geleceğinde devrim yaratmaya yardımcı olmak için blockchain uygulamaya başlıyor. Birkaç onurlu söz şunlar olabilir:

SportyCo: Şirket, sporcular için kripto sponsorlukları sunuyor.

PlayerTokens: Şirket, taraftar katılımını teşvik etmek için oyuncuları belirtmeye yardımcı oluyor.

Blockchain’in sigorta üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda sigortada blockchain rehberimize göz atın!

Sarma

Bu, farklı endüstri sektörlerindeki günümüz sorunlarından bazılarına ve Blockchain teknolojisinin bu sorunları çözmeye nasıl yardımcı olabileceğine hızlı bir şekilde bakmamızdı. Geleceğin yolunu açmak için teknolojiyi benimseyen mevcut şirketlerden ve yeni başlayanlardan da birkaç söz ekledik..

Bu okumanın, blockchain için daha iyi bir anlayış ve takdir geliştirmenize yardımcı olduğunu umuyoruz. Bununla birlikte, blockchain’in çözdüğü ve nasıl çözdüğü diğer bazı problemlerle ilgili hala bazı sorularınız varsa, o zaman ücretsiz blockchain kursumuza göz atın..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map