Blockchain Kariyeri: Fırsatlar Çarkı -> Size Uygun Olan Hangisi?

Blockchain kariyeri, tıpkı blockchain teknolojisinin popülaritesi gibi yükselişte. Yavaş yavaş çeşitli alanlara girmeye başlıyor ve bu nişi kucaklamanın zamanı geldi.

Finanstan sağlığa ve hatta eğitime kadar her sektör bu harika teknolojiden yararlanmaya başlıyor. Bir blockchain kariyerini beslemek henüz kolay bir şey değil. Neden? Çünkü teknolojinin benimsenmesi ve entegrasyonu hala birincil aşamada.

Bununla birlikte, bu tür işler için gerekli miktarda eğitimi sağlayan yalnızca bir avuç kurum var. Ancak bu, kuruluşların, kurumların ve şirketlerin belirli bir blockchain teknolojisi becerisine sahip blockchain işleri yayınlamasını engellemedi..

Blockchain becerilerine sahip insanlara talep, toplam arzdan daha fazladır. Ve bu şekilde, Blockchain iş ilanları gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Birçok ana akım şirket ve yeni başlayanlar teknolojiyi araştırıyor. Öyleyse, uzun yıllar devam etmesini beklemelisiniz.

Bununla birlikte, bu alanda ne gibi fırsatlar elde edebilirsiniz? Hemen şimdi blockchain beceri taleplerinden bazılarını inceleyelim!

 

Blockchain Kariyer Fırsatları

Güvenlik protokolleri ve veri yapıları konusunda uzmanlığa sahip kişilere olan talep artıyor. Şimdiye kadarki çoğu blockchain kariyeri, finans uygulamaları geliştirebilecek insanlara odaklanmıştı. Ama manzara yavaş yavaş değişiyor.

Bu teknolojiyi kabul etmek, tüm bu yeni değişiklikleri dünya çapında yapıyor. Yeni başlayanlar için, blockchain teknolojisinden yararlanabilecek ve sağlık sektöründe hassas verilerin güvenli bir şekilde depolanması için uygulamalar geliştirebilecek kişiler için bir talep var..

Şirketler ayrıca tedarik zinciri ve lojistik yönetimi için blockchain teknolojilerini kullanabilecek insanlar arıyor..

Birkaç “özel” blockchain kariyeri zaten yüksek hızda çalışıyor ve çalışıyor.

Blockchain Kariyer Fırsatları Bilgi Grafiği

Blockchain Genel Uzmanı


Daha çok “kendin yap” tarzı bir niş. Çevrimiçi olarak doğru miktarda zaman geçirirseniz ve ilgili materyali öğrenirseniz, teknolojiyi daha iyi anlayabilirsiniz. Bu görünüşe göre temel kavramları ve uygulamaları içermektedir. Bunu yaparak, çeşitli ekosistemlerdeki çeşitli kullanım durumlarını ve uygulamalarını anlayabilmelisiniz..

 

Akıllı Sözleşme Geliştirici

Akıllı sözleşmeler, blockchain’in kullanışlı özelliklerinden biridir. Birçok şirket buna deli oluyor ve akıllı sözleşme geliştiricileri arıyor. Akıllı sözleşmelerle güçlendirilmiş blok zinciri geliştirmek için gereken tüm temel becerileri öğrenmenin birçok yolu vardır..

Akıllı sözleşmeler, gelişen teknolojinin önemli bir yönüdür. Burada akıllı bir sözleşme geliştiricisi olmak sizi kesinlikle kısa sürede bir süperstar yapacaktır..

 

Blockchain Geliştiricisi

İlk etapta ihtiyaç duyulan beceri sayısı göz önüne alındığında tartışmasız en iyi blockchain kariyerlerinden biridir. Ancak makalenin ilerleyen bölümlerinde bu nişe ulaşacağız.

 

Blockchain Uzmanı

Bir blockchain kariyeri geliştirmek için Bitcoin ve Ethereum gibi teknolojilerin kodlama dilini bilmeniz gerekir. Bu bir başlangıç. Ancak temel kodlama becerilerini geliştirmenize yardımcı olabilir. Protokol geliştirebilmek de ilgi çekici noktalardan biridir..

 

Blockchain Kariyerine Nasıl Başlanır

Blockchain kariyeri söz konusu olduğunda üç önemli fırsat alanı var.

 

Yazılım geliştirme

Blockchain teknolojisi, temel yazılım programlama becerilerini gerektirir. Dolayısıyla, bir yazılım geliştiricisi bu teknolojide kariyer yapmak için bir gerekliliktir. Yeni başlayanlar için, blok zincirlerinin nasıl çalıştığına dair temel bir anlayışa sahip olmanız gerekir. Ayrıca, çeşitli programlama dillerine ihtiyacınız olacak.

Merkezi olmayan sistemlerin ve eşler arası ağların nasıl çalıştığını iyi anlamak başka bir gerekliliktir. Çok yetenekli bir yazılım geliştiriciyseniz, bağımsız olarak çalışmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde, blockchain teknolojisiyle desteklenen çeşitli uygulamalar bulabilirsiniz..

 

Ürün Yönetimi

Ürün yönetimi etrafında blockchain kariyeri elde etmek zordur çünkü bu alandaki çoğu işletme tek bir ürüne sahip girişimlerdir. Ancak bu nedenle, ürün yöneticisi olmak için kendi blok zinciri işinizi başlatmalısınız..

Ürün yöneticisi olarak bir geçmişiniz varsa, aynı becerileri paylaşan başka birini bulmalısınız. Bir yazılım geliştiricisiyle çabaları birleştirmek burada uzun bir yol kat etmelidir. Uygulanabilir bir blockchain ürünü bulabileceksiniz.

 

Girişimcilik

Gelişmekte olan diğer teknolojiler gibi, Blockchain de yeni bir pazar fırsatı sunuyor. Nispeten, blockchain işlerine başvurmak yerine blockchain tabanlı işletmeler bulmak oldukça kolaydır..

Bir girişimci olarak bir blockchain kariyeri geliştirmeye karar verirseniz, biraz yaratıcı olmanız gerekir. Blockchain topluluğunun sorunlarına ve ihtiyaçlarına daha fazla odaklanmak burada yardımcı olacaktır..

Yeni başlayanlar için, bir girişimci olarak merkezi olmayan uygulamaların kullanılabilirliğini artırmaya karar verebilirsiniz..

Şimdi yavaş yavaş yer kaplayan kazançlı blockchain kariyerlerinden bazılarına bakalım..

 

Bakmanız Gereken 13 Blockchain Kariyeri

Aşağıda en popüler konumlardan bazıları ve sizin için ideal blockchain kariyerlerinden bazıları yer almaktadır..

 

Blockchain Geliştiricisi

Blockchain geliştiricileri, muhtemelen yeni istihdam alanında en çok ihtiyaç duyulan profesyonellerdir. Bu nedenle, çoğu blok zinciri işi, çeşitli sektörlerde hizmet sunumunu geliştirmek için uygulamalar geliştirebilecek kişiler gerektirir..

Bir blockchain geliştiricisi, muhtemelen sağlam bir kariyer fırsatına sahip olacaktır. Neden? Çünkü finanstan üretime kadar çeşitli sektörlerde ve sağlık sektöründe de çalışabilir..

Benzer şekilde, endüstri liderleri tüm blockchain teknolojisi fırsatlarıyla ilgileniyor. Bu, blockchain geliştiricileri için ileriye dönük daha fazla iş.

Blockchain geliştirme, onu daha kazançlı hale getirmek için sağlam kariyerler sunmaya devam etmelidir. Ancak, oldukça teknik bir konumda olacaksınız. Yani, burada parlamak istiyorsanız çok büyük bir dikkat ve beceri gerektirir..

Güçlü bir talep oluşturmak için bazı teknik becerilere ihtiyacınız olacak. Microsoft SQL Server, Visual Studio’nun yanı sıra JavaScript, sinir ağları, diğerlerinin yanı sıra çevik ağları ve daha fazlasını anlama gibi beceriler.

 

Blockchain Mühendisi

Blockchain mühendisleri şu anda piyasadaki ikinci tanınmış konumdur. Birçok kuruluş, teknolojiye bir adım önde başlamalarına yardımcı olacak kişiler arıyor. Becerileri bir blok zinciri mühendisi olarak kullanmak, bu teknolojiden bir kariyer yapmanın kesin bir yoludur..

Blockchain mühendisleri, ihtiyaçlara bağlı olarak şirketler için çeşitli dijital çözümler oluşturmak ve uygulamak için buradalar. Çalıştığınız firmanın teknoloji ihtiyaçlarını incelemeli ve ilgili uygulamaları geliştirmelisiniz..

Bu alanda bir blockchain kariyerinde başarılı olmak için Java, Solidity, C #, APL, Python, vb. Konularında yüksek beceri seviyelerine ihtiyacınız var. Diğer blockchain teknolojilerindeki bilgi burada artı bir nokta olabilir. Bir organizasyonun ihtiyaçlarına uyacak şekilde yeni blok zinciri uygulamalarını yenileyebileceksiniz..

 

Blockchain Bilgi Güvenliği Analisti

Geliştirmenin başarılı olması için güvenlik temel gereksinimlerden biridir. Bununla birlikte, bilgi güvenliği becerileri ve deneyimi olan kişilerin blockchain sektöründe oynayacağı bir rol var..

Bilgi güvenliği analistleri burada büyük miktarda para kazanabilirler. Koruyucu bir blockchain ağının yanı sıra uygulamanın da kanıtı olarak, bu işe olan talep çok büyük..

 

Blockchain Proje Yöneticileri

Birçok şirket, şirketin ihtiyacını teknik dile dönüştürmek için blockchain proje yöneticileri arar. Blockchain nişinde, konsepti anlamanız ve ardından tüketiciler için basitleştirmeniz gerekir..

Profesyoneller, tüm ilk gelişmeler yapıldıktan sonra tüm blok zinciri projelerinin sürecini planlar ve denetler..

Bu alandaki blockchain kariyerleri, diğer sektörlerde çalışma konusunda geleneksel uzmanlığa sahip kişileri gerektirir. Bir ürünü geliştiricilerden müşterilere taşımanın ve istenen etkiye sahip olmanın tek yolu bu olduğu için deneyim önemlidir..

 

Blockchain Kalite Mühendisi

Blockchain Kalite Mühendisleri, blockchain mühendislerinin çalışmalarını çalışır veya tamamlar. Bu, kaliteli mühendisler için ideal bir blockchain kariyeridir. Doğru çalıştığından emin olmak için geliştirmelerin sertifika alması gerekir.

Kalite mühendislerinin, bir organizasyonda kullanılmadan önce çeşitli blok zinciri çerçevelerini test etmeleri gerekir. Ayrıca, blok zinciri geliştirme için test sürecine rehberlik eder ve üstün kalite standartlarını korurlar..

Kaliteli bir mühendis işi, yeni blockchain araçları ve test otomasyonu hakkında araştırma ve tavsiyelerde bulunmanızı gerektirecektir. Ayrıca, QA otomatikleştirilmiş test standartlarını geliştirmeniz, uygulamanız ve sürdürmeniz gerekebilir. Diğer ek görevler arasında, genç test mühendisleri için teknik liderlik ve mentorluk sunma bulunmaktadır..

 

Blockchain Avukatı veya Hukuk Danışmanı

Blockchain’in yeni bir teknoloji olması, birçok yasal sorunu beraberinde getiriyor. Bu nedenle birçok kuruluş, ekiplerinde bir hukuk danışmanı olmasını ister. Yeni bir teknoloji başlatmadan önce birçok yasal prosedürü göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle, dijital muhasebe teknolojisi söz konusu olduğunda, şirketler yasal uzmanlığa sahip kişiler aramaktadır.

Teknolojiyle ilgili tüm temel ve yasal politikalara hakim olmanız gerekir. Yeni bir uygulama başlatmadan önce bir blockchain şirketine tavsiyede bulunabilmenizin tek yolu budur. Ancak, en iyisi ne yapabileceklerini ve ne yapamayacaklarını önceden belirlemektir..

Avukatlar, blok zinciri hakkında tavsiye almak için çeşitli şirketlerden ve yeni girişimlerden telefon alıyor. Temel olarak, belirli düzenlemeleri karşılamak için İlk Para Tekliflerinin nasıl yapılandırılacağı ve yönetileceği hakkında. Tüm blok zinciri gereksinimlerine aşina olursanız, sizin için büyüyen bir kariyer fırsatı olabilir..

 

Blockchain Tasarımcısı

Yeni blockchain girişimleri ve kripto para kullanmak isteyen işletmeler web sitelerine yatırım yapmak istiyor. Müşterilerin ne yaptıklarını bilmelerini sağlamak harika bir stratejidir. Bu, blockchain odaklı web siteleri ve ürünler yapabilen tasarımcılar için iyi bir talep sağlar..

Göz alıcı bir web sayfasıyla kitlelere ulaşmanın harika bir yoludur.

Ancak burada anahtar nokta basitliktir. Şirketlerin çoğu zarif ancak göz alıcı bir web varlığı istiyor. Sayfalar, müşterileri ve müşterileri, şirketin blok zinciri alanında neler sunduğunu bilgilendirmelidir..

Bu durumda, bir Kullanıcı Arayüzü Tasarımcısı gerektirecektir. Mobilde de çalışan Sketch, PS ve Figma ile bir Kullanıcı Arayüzü (UX / UI) tasarımı oluşturacaklar. Bu iş ilanları, mükemmel iletişim becerilerine sahip geliştiricileri de gerektirir. Ayrıca, içerik operasyonlarında pazarlama ekipleriyle etkili bir şekilde arayüz oluşturma becerisi gerektirir..

 

Blockchain Pazarlama Uzmanları

Halihazırda blockchain uygulamalarına sahip olan girişimler ve firmalar, pazarlama sosyal yardım süreçlerini operasyonlarına entegre etmeye başlıyor. Bu tür blockchain işleri, istenen kitleye ulaşmak için pazarlama planları oluşturabilen insanları gerektirir..

Bir pazarlama uzmanı olarak blockchain kariyeri, yaklaşmakta olan blockchain projeleri veya ürünleri için potansiyel pazarları araştırmanızı gerektirecektir. Ayrıca, pazarda sosyal bir varlık geliştirmek ve sürdürmek için beceriye ihtiyacınız olacaktır. Sosyal ve uygun bir pazarlama stratejisi olmadan hiçbir şirket başarılı olmayı bekleyemez.

 

Blockchain Stajyeri

Stajyerler için blockchain işleri yavaş yavaş artıyor ve iyi para kazanıyor. Stajyerlerin görevleri çok çeşitlidir. Gelecekteki bu profesyoneller, blockchain mühendisleri ve geliştiricilerinin çalışmalarını tamamlamak üzere değerlendiriliyor..

Blockchain stajyerleri, kuruluşa bağlı olarak, Linux gibi açık kaynaklı platformlarda blockchain defterleri tasarlayabilir ve geliştirebilir. Potansiyel fikirler ve kavram kanıtı bulmak burada başka bir hikaye. Esas olarak profesyonellerden öğrenir ve sonra muhtemelen takıma katılırsınız.

Stajyer olarak bir blok zinciri kariyerine başlamak için, dijital defter teknolojisi hakkında temel bir anlayışa sahip olmalısınız. C ++, Java ve Nodes gibi çeşitli programlama dillerinde teknik beceriler artı puan olacaktır.

 

Blockchain Teknik İşveren

Çok ihtiyaç duyulan blockchain becerilerine sahip en iyi yetenekleri keşfedebilen işe alım uzmanlarına talep, zorlu bir pozisyondur. Dahası, pazar şu anda çok büyük çünkü birçok şirket bugünlerde çok fazla genişlemeye ihtiyaç duyuyor. Şu anda, daha fazla blockchain işinin ortaya çıkmasına rağmen kalifiye işçi sıkıntısı var..

Bununla birlikte, insanlar blockchain teknolojisinin kalıcı olduğu gerçeğini not ettikçe durum değişecek. Bir blockchain kariyeri peşinde koşmak, bu tür bir beceriyle geçimini sağlamak isteyen çoğu insan için en önemli önceliktir..

Bununla birlikte, birçok kuruluş en iyi blockchain işe alımlarını keşfedebilecek teknik işverenler arıyor. Blockchain geliştiricileri, mühendisleri ve daha yüksek beceri setine sahip tasarımcıları içerebilirler..

İlgili becerilere sahip iş arayanları ikna etmeniz gerekir. Bu durumda teknik bir işe alım uzmanı olarak bir blockchain kariyerinde başarılı olmak çok önemlidir. Bu nedenle, teknik işe alım sorumlusu, blockchain kariyerindeki en kolay kişilerden biri olmalıdır. Ancak İK rollerini oynamak için teknoloji hakkında bilgi edinmeniz gerekir..

 

İş Geliştirme Temsilcisi

Gelişmekte olan bir alan olan blockchain, çeşitli sektörlerde yeni iş fırsatlarının ortaya çıktığını gördü. Daha da fazlası, blockchain projelerini veya ürünlerini pazara sunabilecek insanlara artan bir ihtiyaç var. Ve onları daha büyük bir işletmeye dönüştürün.

Bir iş temsilcisi olarak bir blockchain kariyeri, ürün ortaklıkları için zorlamanızı da gerektirir. Öte yandan, anlaşmaları kapatmak, temeldeki projenin daha da geliştirilmesine yardımcı olacaktır. İşi iyi bir şekilde tamamlamak için şirketin hedefini net bir şekilde anlamanız gerekir. Şirketi terletmek için uygulamaları kullanmak bu iş için başka bir rol.

Ayrıca biraz satış deneyimine sahip olmalısınız. Ve hedef kitleye ulaşabilmek için mükemmel iletişim becerileri. Finans sektörü ve iletişim alanında bir lisans derecesi, bir kuruluşun gereksinimine bağlı olarak el ele vermek zorunda kalabilir.

 

Blockchain Veri Bilimcisi

Bir defter teknolojisi olan blockchain, geniş veri hazinesi ile eş anlamlıdır. Bu nedenle, istatistikleri uygulayarak verileri toplamak, yorumlamak, analiz etmek ve yönetmek blockchain veri bilimcilerinin işidir. Veri Bilimciler artık teknolojinin evriminin ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

Bu durumda veri bilimcileri, muazzam miktarda işlem verisini analiz etmek zorundadır. Ayrıca mühendislere, geliştiricilere nihai blok zinciri ürününü bulmalarında yardımcı olmaları gerekir. Ve hatta, yükseltmeler ve güncellemeler yapmak.

Veri ve bilgisayar bilimi alanında yüksek lisans derecesine sahip olmak, bu işlere başvururken üstünlük sağlar..

 

Araştırma Analisti

Araştırma analistleri, geliştiricilerin ve blockchain mühendislerinin çalışmalarını değiştirerek bu alandaki becerilerinden de yararlanabilir. Benzer şekilde, profesyonel araştırma analisti potansiyel uygulama alanları üzerinde derinlemesine analiz yapabilir. Bu şekilde yeni teknolojilerin geliştirilmesine yardımcı olabilirler.

Çalışmaları ve operasyonları, geliştiricilerin ve mühendislerin işini basitleştirir. Aynı zamanda yaratıcılık sağlar.

Bir araştırma analisti için derinlemesine veri analizi becerilerine sahip olmalısınız. Stratejik düşünürseniz, muhasebe sistemini sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz..

Blockchain kariyerlerine bakan araştırma analistleri, blockchain teknolojisi ve kripto para birimi endüstrisi hakkında da derin bir anlayışa sahip olmalıdır..

 

Tüm Blockchain Kariyerlerinin Karşılaştırması

 

Blockchain Kariyeri  İş tanımı istenen yetenekler
Blockchain Geliştiricisi
 • Araştırma Tasarımı Blockchain Teknolojileri Geliştirin
 • Merkezi olmayan uygulamalar ve Akıllı Sözleşmeler geliştirir

 

 • Bilgisayar Bilimleri veya Matematikte Lisans Derecesi
 • Çeşitli Programlama dillerinde, yani Java, Node JS ve Python’da yeterlilik
Blockchain Mühendisi

 

Blockchain Çözümlerini tasarlamaktan sorumlu

 

Bilgisayar Bilimi veya Yazılım Mühendisliğinde Arka Plan
kalite Mühendisi
 • Blockchain Ağlarını İzler ve Yönetir
 • Başlatmadan Önce Ağı Onaylar
 • Ağ Yükseltmelerini ve Güncellemeleri Taşır
 • Yazılım Mühendisliği veya ilgili herhangi bir alanda Lisans Derecesi.
 • Politikaları, standartları ve prosedürleri uygulama, belgeleme ve onaylama becerisi.
Blockchain Bilgi Güvenliği Analisti
 • Ağ güvenlik önlemlerinin araştırılması ve planlanması
 • Bilgisayar ağlarını korumak için bir güvenlik duvarı kurma
 • Bilgisayar Bilimleri Lisans Derecesi
 • Bilgi Sistemleri ve Bilgi Teknolojileri Lisans Derecesi.
Blockchain Proje Yöneticileri
 • Birden çok projeyi ve teslimatı organize etmekten ve yönetmekten sorumlu
 • Projeleri tamamlamak için bir çalışma planı oluşturmakla görevlendirildi
 • İşletme veya ilgili alanlarda Lisans Derecesi.
 • Blockchain teknolojisindeki deneyim.
Blockchain Avukatı / Yasal danışman

 

 • ICO Belgelerinin yasal yönlerinin hazırlanması ve gözden geçirilmesi
 • Bir lansmandan önce belirli yasal düzenlemelerin karşılanması.

 

 • Hukuk Derecesi.
 • Eyalet barosuna giriş.
 • Blok zincirinde deneyim.

 

Blockchain Tasarımcısı
 • Blockchain odaklı web siteleri tasarlayın, uygulayın ve destekleyin.
 • Belirli İş Modelleri etrafında Blockchain Kullanıcı Arayüzü Tasarlama
 • Güçlü yazılım geliştirme geçmişi.
 • Bilgisayar Bilimleri Lisans Derecesi.
 • Kodlama becerileri ve deneyimi.
 • Birçok Programlama Dilinde Uzmanlık.
 • P2P ağlarına aşina
Blockchain Pazarlama Uzmanları

 

 • Pazarlama kampanyalarını denetlemek ve geliştirmek
 • Hedef kitleyi belirlemek için araştırma yapmak
 • Fikir ve Stratejiler Geliştirme
 • Satış ve Pazarlama Lisans Derecesi
 • Üstün Yazılı ve Sözlü İletişim Becerileri
 • Blockchain Ürün Bilgisi
Blockchain Teknik İşveren
 • Potansiyel blockchain proje adaylarını belirleyin ve tarayın
 • Minimum Blockchain proje gereksinimlerini karşıladıklarından emin olmak için Başvuru Sahiplerini inceleyin
 • Yeni teknolojileri araştırın

 

 • İnsan Kaynakları Lisans Derecesi
 • Teknik bilgileri öğrenme yeteneği
 • Güçlü ilişkiler kurma yeteneği
 • Çok sayıda İK uygulaması ve iş mevzuatı anlayışı.
Blockchain Stajyeri

 

 • Kodlama, pazarlama vb. Gibi ilgili atanmış görevleri tamamlamak.
 • Yeni fikirler için beyin fırtınası.
 • Temel beceriler.
 • Dijital defter teknolojisinin anlaşılması.
 • İlgili alanlarda lisans derecesi
İş Geliştirme Temsilcisi

 

 • Belirli bir ürün ortaklığını zorlayın.
 • Yeni anlaşmaları kapatma.
 • Şirketi müzakere etmek ve sunmak.
 • Pazarlama, İşletme Yönetimi veya ilgili alanda lisans derecesi.
 • Müzakere ve iletişimde daha yüksek düzeyde uzmanlık.
 • Çekici sunumlar yapma yeteneği.
Blockchain Veri Bilimcisi

 

Blockchain verilerinin hazinelerini araştırın ve analiz edin İstatistik veya Matematik Lisansları
Araştırma Analistleri
İstatistiksel analizde veri madenciliği tekniklerini uygulayın

 

 • Blockchain teknolojisinin mükemmel şekilde anlaşılması
 • Kodlama Bilgisi

 

 

Kim işe alıyor?

Bir blockchain kariyeri, geniş sektörde nerede iş arayacağınıza dair net bir fikriniz olmadan tamamlanmayacaktır. Blockchain işleri söz konusu olduğunda büyük oyuncular arasında yeni başlayanlar, teknoloji şirketleri ve hükümet yer alıyor..

 

Başlangıçlar

Startup’lar yavaş yavaş blockchain ve kripto para alanından yararlanmak istiyor. İş adamları kadar inekler tarafından da yönetilen bu firmalar platformlar oluşturabilecek insanlar arıyor. Yeni siteler, dijital cüzdanlar, Vlog’lar ve eğitim araçları geliştirmek şu anda temel ihtiyaçlardan biridir..

Eski günlerde, girişimler bu kadar ödeyemezdi. Ama şimdi sahneler değişti. Artık yeni başlayanlar iyi beceriler için oldukça fazla para ödüyor.

 

Kurulan Firmalar

Blockchain teknolojisi, banka firmalarının özelliklerini geliştirmek için bu yeni teknolojiye uyum sağlamaya çalıştıkları finans sektöründe bir isim yapıyor. Bu şirketlerin blockchain tabanlı yetenekli insanlar aramaları şaşırtıcı değil. Blockchain geliştiricileri veya mühendisleri en önemli önceliklerinden biridir.

Çoğu miras, geliştiriciler, mühendisler, avukatlar, veri analistleri ve güvenlik analistlerinden oluşan blok zinciri ekiplerini işe alıyor. Teknolojinin taleplerine ayak uydurmak için harika bir yöntem.

 

Teknoloji Şirketleri

Teknoloji firmaları şimdi bu yeni teknolojiye yatırım yapıyor. Ürün portföylerini ve hizmet sunumunu güçlendirmeye çalışıyorlar. Facebook, Microsoft ve IBM gibiler halihazırda blockchain bölümleri kurdular. Bu suları keşfetmek için giderek daha fazla engin blockchain becerisine sahip insanlar arıyorlar. Teknolojiyi operasyonlarına nasıl entegre edeceğini bilmek burada büyük bir artı olacaktır..

Blockchain geliştirme o zamandan beri bu tür şirketler için yüksek bir öncelik haline geldi. Bu, blockchain kariyerlerinin uzun vadede burada kalmasını sağlar..

 

Hükümetler

Çin, gelişen teknolojiye büyük ilgi gösteren ülkelerden biri. Hükümet, çeşitli sektörlerde verimliliği artırmaya yardımcı olacak yeniliklere milyonlarca yatırım yapıyor.

Teknolojinin maliyet düşürme potansiyeli, Çin tarafından kullanılan özelliklerden biridir. Yatırımlar, esasen doğru becerilere sahip kişilerin uygulayabileceği blockchain işlerinde bir artışa yol açtı..

 

Sonuç olarak

Blockchain teknolojisi, zamanla değişmeye devam eden bir bilimdir. Ekonominin çeşitli sektörlerinde birçok farklı türde insan işe alınmaya hazırdır. Ve böylece, teknoloji geliştikçe blockchain kariyerleri oluşturun.

Teknolojinin, çeşitli endüstrilerin işleyişinde devrim yaratma tehdidinde bulunduğu gerçeği, doğru becerilere sahip insanlar için her zaman blok zinciri iş fırsatları olacağı anlamına geliyor. Blockchain kariyerleri kalıcı olmak için burada. Yani, bu nişi endişelenmeden bir kariyer olarak değerlendirebilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map