Şu anda piyasada çeşitli blockchain teknolojisi türleri var. Bu kılavuzda, bir konsorsiyum blok zincirinin temel unsurlarını inceleyeceğiz ve nasıl çalıştığını anlayacağız..

Blockchain’in yeni teknoloji patronu olarak ortaya çıkmasının hemen ardından, yeni bir pazar yeri ve onun etrafında bir iş sistemi gelişmeye başladı. Zaman geçtikçe, farklı Blockchain türleri görüşümüze girdi. Bunlar arasında, federe veya Blockchain konsorsiyumu pazarda büyük bir heyecan yaratıyor.

Blockchain konsorsiyumu artık popüler bir Blockchain türüdür ve birçok işletme bu tür ağlarla oldukça ilgilenmektedir. Ancak birçoğunuz bu tür bir Blockchain’in ne veya nasıl çalıştığını hala bilmiyor olabilirsiniz..

Bu yüzden, size yardımcı olmak için bugün, blockchain konsorsiyumu hakkındaki görüşleri paylaşacağız ve şu anda en iyi 20 blockchain konsorsiyumunu listeleyeceğiz. Öyleyse neden bekleyelim?


Bir fincan kahve alın ve okumaya başlayın!

Şimdi kayıt: Enterprise Blockchain Temelleri Kursu

Blockchain Konsorsiyumu nedir?

Blockchain konsorsiyumu veya federe Blockchain, birden fazla kuruluşun sistemi sürdürdüğü bir tür blok zinciri ağıdır. Ancak izin verilir ve halka açık değildir. Özel olanlara daha benzer bulursun.

Ancak asıl değişiklik, izin verilmiş olsa bile, aslında merkezi olmayan bir yapı sunabilir. Nasıl? Pekala, zaten bildiğiniz gibi, tek bir organizasyon yerine, konsorsiyuma birden fazla organizasyon katılıyor. Sonuç olarak, her kuruluş benzer muameleye tabi tutulur.

Dolayısıyla, ağı yöneten tek bir varlık yoktur ve diğer tüm kuruluşlar buna yardımcı olur. Gerçekte, bunu birden fazla şirketin bir araya geldiği ve gerektiğinde bilgilerini paylaştığı bir platform olarak düşünebilirsiniz. Oldukça faydalı bir blok zinciri endüstrisi konsorsiyumu olan işbirliğine dayalı bir ortamdır. Ek olarak, platformda herhangi bir kötüye kullanım kapsamı da yoktur. Diğer blok zinciri teknolojisi türleri de vardır.

Bununla birlikte, çoğu, özel Blockchain’i konsorsiyum blok zincirleriyle karıştırıyor gibi görünüyor. Gerçekte, ikisi de oldukça farklıdır ve belirli nişler ve endüstriler için kullanılırlar. Bu nedenle, özel Blockchain ile konsorsiyum blok zincirini karşılaştırırsanız, farklılıklar hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz..

Blockchain Konsorsiyumu Şirketiniz İçin Ne Sunar??

 • Maliyetleri düşürmek

Blockchain endüstrisi konsorsiyum mimarisi, tüm masrafları oldukça zahmetsizce azaltmanıza yardımcı olur. Bunlar esas olarak endüstriyel amaçlara uygun olduğundan, bunları mevcut ağınızla genel veya özel Blockchain’e göre daha verimli bir şekilde bağlayabilirsiniz..

Dolayısıyla, bu tür bir blockchain endüstriyel konsorsiyumuna yatırım yapmak, işletmeniz için oldukça faydalı olacaktır..

 • Çok Düşük İşlem Ücretleri

Bu blockchain endüstri konsorsiyumunun bir diğer önemli yönü, daha düşük bir işlem ücreti verebilmeleridir. Halka açık blok zincirlerinin benzer özellikler sunduğunu iddia ettiğini bilmelisiniz; ancak gerçek bundan oldukça uzak.

Gerçekte, birçok kullanıcı ağı kullanmaya başladığında, büyük ölçüde yavaşlamaya başlar. Bu nedenle, işlem yapmak normalden daha zor hale gelir. Böyle bir şey olduğunda işlem ücreti yükselir.

Konsorsiyum açısından sorunun bu olmadığını bilmelisiniz. Daha kontrollü bir ortam ve yalnızca izinli kişiler içeri girebilir. Bu, çok daha kararlı olacağı ve her türlü baskının üstesinden gelebileceği anlamına gelir..

 • Düzenleyici Ortam

İşletmelerin düzgün çalışması için düzenlemelere ihtiyacı vardır. Ve en önemlisi, birçok kuruluş burada birlikte çalışacağından, belirli kuralların olması gerekir. Bu nedenle, bir blockchain endüstrisi konsorsiyumu, düzenlenmiş bir ortamda gelişmenize yardımcı olabilir ve ayrıca onlara ademi merkeziyetçilik özgürlüğü verebilir..

 • Suç Girişi Yok

Açıkçası, işbirlikçi bir ortamda suçlulardan uzak durmak istersiniz. Halka açık bir blok zincirinin aksine, yalnızca yetkili kişiler bu tür bir ağa girebilir. Ve böylece, her düğümün kimliği doğrulanacak ve suçlular için herhangi bir alan bırakmayacaktır..

En İyi Blockchain Consortuim

Blockchain Konsorsiyumu Türleri

Şu anda piyasada temel olarak üç tür blok zinciri konsorsiyumu bulunmaktadır. Bunlar –

 • Teknoloji odaklı:

Bunlar, yeniden kullanılabilir blok zinciri platformları, teknik standartlara dayalı çözümler sunar. Temelde bunların çok amaçlı kullanım örnekleri vardır – Hyperledger, Enterprise Ethereum Alliance, vb..

Dahası, bu tür bir blok zinciri endüstrisi konsorsiyumu, yalnızca Blockchain’in küresel tanınırlığa ulaşmasına yardımcı olmak amacıyla mevcuttur..

 • İş odaklı:

Bunlar, belirli bir iş sorunu için blok zinciri çözümleri geliştirme eğilimindedir. Temelde tüm çözümler yalnızca iş amaçlıdır – örneğin, Bankchain, Tradelens, vb..

Gerçekte, bu blok zinciri konsorsiyum mimarisi, bankacılık, tedarik zinciri, sağlık hizmetleri vb. Gibi belirli bir Blockchain kullanım durumuna odaklanacaktır. Açık kaynaklı platformlar sunmak yerine, çoğu yalnızca ticari amaçlara yöneliktir..

 • Çift odaklı:

Burada, bir platform veya çözüm sunarken hem teknolojiye hem de işletmeye odaklanırlar. Yani bir bakıma her türlü çözüme uygun açık kaynaklı bir platform sunacaklar, aynı zamanda ticari ürünler de sunacaklardı. Bir örnek R3 olacaktır.

Blockchain Konsorsiyumundan Hangi Faydaları Beklemelisiniz??

Birleşik Blockchain’den beklemeniz gereken bazı faydalar vardır. Bakalım bunlar ne –

 • Tasarruf

Federe Blockchain’in maliyetlerinizi düşürüp düşürmeyeceğini düşünmeniz gerekir. Üye olmanın temel fikri masrafları azaltmaktır. Bu nedenle, sektörünüz için en maliyet tasarrufu sağlayan özellikleri sunan birini seçin.

 • Öğrenmeyi Hızlandırın

Federal Blockchain’den beklenecek bir başka büyük fayda. Blockchain nişinde büyümek için öğrenmede tam desteğe ihtiyacınız olacak. Bu nedenle, öğrenme yöntemlerini hızlandırmayı beklemek faydalı olacaktır. Birçok konsorsiyum, uzmanlardan eğitim ve diğer geliştirme destekleri sunar. Bunun gibi fırsatlar, ekibinizi de gerçekten besleyebilir.

 • Paylaşım Riski

Federal Blockchain’in bir başka faydası da riski paylaşmaktır. Bu nedenle, yeni bir blockchain çözümü durumunda her şirketin riski paylaşacağı bir platform kesinlikle istersiniz. Blockchain hala yeni olduğu için, pazarda onunla ilişkili birçok risk var. Ancak üyeler işbirliği yaparsa, çözümlerin başarısız olması veya başarılı olması durumunda genel risk çok daha düşüktür..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Blockchain Güvenlik Uzmanı (CBSE) Kursu

 • Kritik Evlat Edinme Kitlesi Oluşturun

Yalnızca tek bir çözüm oluşturmak, federe Blockchain için geçerli olmamalıdır. Bunu kitlesel bir benimseme seviyesine çıkarmak, şirketinizin kolayca yeni bir zirveye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Kitlesel olarak benimsenmeden, küresel pazara ulaşmak zorlaşırdı.

 • Alaka Düzeyini / Ömrünü Koruma

Konsorsiyumunuzun ilgili bir çözüm veya yol haritası planı sunması gerekir. Teknoloji değişmeye devam ettikçe, sahada alakalı kalmak son derece zor. Bu nedenle, zaman değişeceği için, konsorsiyumunuzun da planını buna göre değiştirmesini beklemelisiniz..

 • Etkileyen Standartlar

Son olarak, konsorsiyumun etkileyici standartlar sunmasını beklemelisiniz. Pazara göre, Blockchain yakında birlikte çalışabilirliğe ulaşacak. O trilyon dolarlık sektördeki yerinizi belirlemek için standartları etkilemeniz gerekir..

Kuruluşların Blockchain Konsorsiyumundan Beklediği Faydalar

Neyi bekleyip neyi beklemeyeceğinizi öğrenirken, diğer işletmelerin blockchain konsorsiyumundan ne beklediğini kontrol edebilirsiniz..

Bir Deloitte anket 1386 küresel kuruluş bu bağlamda gerçekte neler olduğunu görmenize yardımcı olabilir. Ancak anketin dünyadaki her bir kuruluşu içermediğini ve bu nedenle gerçek sayının değişiklik gösterebileceğini bilmeniz gerekir..

Aşağıdaki tablo formuna göz atın –

Faydalar Bekleyen İşletmelerin Yüzdesi
Tasarruf % 57
Öğrenmeyi Hızlandırın % 55
Paylaşım Riski % 47
Kritik Evlat Edinme Kitlesi Oluşturun % 45
Alaka Düzeyini / Ömrünü Koruma % 42
Etkileyen Standartlar % 42
Emin değil % 1

Bir Blockchain Konsorsiyumu Seçmek İçin Kuruluşlar Hangi Kriterleri Kullanıyor??

Ayrıca, işletmelerin bir blockchain konsorsiyumu seçerken hangi kriterleri kullandığını da kontrol edebilirsiniz. Bir Deloitte anket 1386 küresel kuruluş bu bağlamda gerçekte neler olduğunu görmenize yardımcı olabilir. Ancak anketin dünyadaki her bir kuruluşu içermediğini ve bu nedenle gerçek sayının değişiklik gösterebileceğini bilmeniz gerekir..

Aşağıdaki tablo formuna göz atın –

Kriterler Kullanan İşletme Yüzdesi
Hizalanmış Hedefler % 41
Diğer Üyelerin Kalitesi % 37
Etki Kanıtı % 36
Etki Etme Fırsatı % 36
Uygun Fiyatlı Katılım Maliyeti % 36
Düzenleyici Katılım % 36
Üyelik Politikaları veya Kuralları % 35
Olgunluk % 34
İyi Finanse Edilmiş % 34
Yönetim % 30
Kâr Amacı Gütmeyen veya Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş % 23
Emin değil % 1

Başlıca Blockchain Konsorsiyumu ve Ağları

Bunlar, piyasadaki başlıca Blockchain Konsorsiyumları ve Ağlarından bazılarıdır. Tüm bu konsorsiyumların blockchain teknolojisini kullanan birçok şirketi var gibi görünüyor. Öyleyse, bu konsorsiyumların ne olduğuna bakalım –

Hyperledger

Hyperledger ile başlayalım. Hyperledger blockchain, şu anda piyasadaki en önde gelen blockchain konsorsiyumlarından biridir. Linux, 2016’daki yolculuğuna henüz başlamış, Hyperledger’ı kurdu. Gerçekte, bu konsorsiyum işletmeler için en iyi açık kaynaklı platformlardan biri olabilir.

Neden? Bunun nedeni, Hyperledger’ın tonlarca çözüm sunması ve esas olarak blok zinciri devrimi için teknolojik destek sağlamaya odaklanmış olmalarıdır. Şu anda araçlar, platformlar, kitaplıklar ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok sayıda projeleri var..

Bunları kullanarak kendi blockchain platformlarınızı kolaylıkla geliştirebilirsiniz. Şu anda, konsorsiyumlarında 260’dan fazla üyesi var.

Kurumsal Ethereum Alliance

Blockchain konsorsiyum listemiz için bir başka değerli konsorsiyum. Vitalk Buterin aslında Ethereum’un orijinal kurucusudur. Bununla birlikte, orijinal Ethereum halka açık bir blockchain olduğu için, kurumsal düzeyde bir tane de sunmaya karar verdiler..

Dahası, bu yeni, işlemler ve birçok ek tesis açısından mahremiyet elde etmenize izin verecektir. Şu anda Enterprise Ethereum’un birlikte işbirliği yapan 250’den fazla üyesi var. İnovasyon ana önceliğidir ve aynı zamanda beslenmek için harika bir ortam sunma eğilimindedirler..

R3

Blockchain konsorsiyumu r3, aslında blockchain konsorsiyum listesindeki tuhaftır. Nasıl? Bu şu anda çift odaklı konsorsiyumlardan biri. Yalnızca blockchain konsorsiyumu r3, Corda platformlarının açık kaynaklı bir sürümüne sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda işletmeler için ticari bir sürüm de sunar..

Bir başka önemli şey ise, her iki platformun da birbiriyle uyumlu olmasıdır. Bu nedenle, aralarında geçiş yapmak kolay bir iş olacaktır. Şu anda, blockchain konsorsiyumu r3, 200’den fazla üyeden oluşan ve büyüyen bir ekosisteme sahip. Bununla birlikte, teknolojilerinin finansal nişler için daha uygun olduğunu söylemeliyiz. Ancak blockchain konsorsiyumu r3 yavaş yavaş diğer kullanım durumlarına da ulaşmaya çalışıyor.

Birçok büyük isim şu anda blockchain konsorsiyumu r3’ün peşinde.

BankChain

BankChain, aslında farklı blok zinciri çözümlerini uyguladıkları, oluşturdukları ve keşfettikleri bir bankacılık blok zinciri konsorsiyumudur. Ancak, bu blockchain konsorsiyumunun oluşumu Primechain teknolojilerinden başladı..

Gerçekte, sistemin sürdürülmesinden, yönetilmesinden ve çalıştırılmasından sorumlu olanlar onlardır. Ayrıca 2017’de 9 canlı proje ve 34 üye ile geri dönüş yolculuğuna başladılar. Ürünlerinden bazıları şunlardır – Fatura indirimi, Banka garantileri & Belgesel Krediler, Kurumsal KYC ve Ücret Kaydı ve çok daha fazlası.

B3i

B3i, bankacılık blok zinciri konsorsiyum listemizdeki bir sonraki. 2016 yılında, Blockchain Sigorta Endüstrisi Girişimi reasürörler ve sigortacılar ile yolculuğuna başladı. O zamanlar, sadece Dağıtılmış Defter Teknolojisini keşfetmek ve potansiyel faydaları bulmak istiyorlardı..

Bununla birlikte, daha sonra ürün yelpazesini genişlettiler ve şimdi birçok sigorta temelli çözüm sunuyorlar. Bunlardan biri – Emlak Cat XOL sözleşmesi. Şu anda yaklaşık 18 üyesi var.

IBM Food Trust

Hayatımızın büyük bir kısmı gıda etrafında dönüyor ve Blockchain bu alanda güvenliği sağlamaya yardımcı olabilir. Görünüşe göre IBM Food Trust, tedarikçiler, üreticiler, üreticiler, perakendeciler ve daha pek çok şeyden oluşan en büyük ekosistemi sunuyor..

Şu anda listelerinde 80’den fazla üye var ve Walmart, Nestle, Unilever ve daha pek çoğu gibi bazı büyük dev isimler var. Ve böylece işletmeler, platformlarının yardımıyla tedarikçilerden tüketicilere kadar gıda tedarik zincirlerini takip edebilirler..

Çin Ledger

China Ledger, Çin’de başlatılan bir blockchain konsorsiyumudur. Gerçekte, bu teknolojinin ekonomileri üzerindeki etkisini keşfetmek ve anlamak için konsorsiyumu kurdular. Dahası, farklı şifreleme algoritmalarını, yan zincirleri, özel zincirleri ve diğer birçok ağ teknisyenini de araştırıyorlar..

Wanxiang Blockchain Labs şu anda ittifaka liderlik ediyor. Aynı zamanda on bir diğer emtia borsalarından, finansal varlık borsalarından ve hisse senedi borsalarından oluşur..

Dahası, gelecekte Çin’de kendi finans sektörleri için çözümler ve platformlar oluşturmak istiyorlar..

FISCO – Finansal Blok Zinciri Shenzhen Konsorsiyumu

31 Mayıs 2016’da kurulan Financial Blockchain Shenzhen Consortium’un şu anda konsorsiyumunda 100’den fazla üyesi var. İsminden de görebileceğiniz gibi, esas olarak finans sektörlerine odaklanıyorlar. Ve böylece, tüm üyeleri finansal bilgi hizmetleri şirketleri ve kurumlarından oluşuyor.

Dahası, FISCO’nun halihazırda hisse senedi, kredi, sigorta, bulut hizmeti, sadakat puanı sistemi, dijital varlıklar ve daha pek çok konuda projeleri var. Ancak platform aslında açık kaynaklıdır. Çin, blockchain nişini yakalamaya başlıyor ve FISCO bunun sonucu oluyor. Yani, bu sigorta konsorsiyumu için başka bir blok zinciri.

Küresel Nakliye İş Ağı

Global Shipping Business Network, dokuz terminal operatörü ve okyanus gemisinden oluşan bir grup oluşturdu. Bundan sonra, Blockchain’e dayalı açık platformlarını başlattılar. Gerçekte, CargoSmart bu konsorsiyumu başlatan ilk şirkettir.

Şu anda sahipler –

OOCL, PSA International ve Shanghai International Port, Evergreen Marine, COSCO Shipping Lines, Hutchison Ports, DP World, Yang Ming ve CMA CGM.

CargoSmart aslında bir çözüm sağlayıcıdır. Dahası, çözüm, nakliyeciler, gümrük acenteleri, lojistik, taşıyıcılar ve daha fazlasını birbirine bağlamak için dijital bir platform sunacak. Dolayısıyla, aynı zamanda tedarik zinciri konsorsiyumu için bir blok zinciridir.

Tradelens

Tradelens, tedarik zinciri blok zinciri konsorsiyum listemizdeki bir sonraki. Tedarik zinciri yönetimi dünyasında devrim yaratmak için buradalar. Aslında Blockchain’e dayalı tarafsız ve açık bir endüstri platformudur ve piyasadaki birçok büyük oyuncu onu desteklemektedir..

Şu anda, ekosistemlerinde 100’den fazla işletme var. Dahası, esas olarak limanları, taşıyıcıları, nakliyecileri, 3PL’leri, terminal operatörlerini ve nakliye şirketlerini içerir. Böylelikle tek bir platform altında bir araya gelerek tedarik zinciri ile ilgili her şeyi dijitalleştiriyorlar..

Blockchain’in tedarik zinciri ve yönetim operasyonları dünyasını nasıl olumlu yönde etkileyebileceğini merak ediyorsanız, şimdi kurumsal blok zincirleri ve tedarik zinciri yönetimi kursumuza kaydolmalısınız.!

Energy Web Foundation

Energy Web Foundation, bir blockchain konsorsiyumunun enerji sektöründe başı çekiyor. Dahası, sektörün pazarını, operasyonel ve düzenleyici ihtiyaçlarını sağlamak için bu kurumsal blok zincirinin öncüsü olduklarını iddia ediyorlar..

Şu anda, ekosistemlerinde 100’den fazla üyesi var. Enerji sektöründeyseniz, kesinlikle kontrol edebilirsiniz. Energy Web Foundation ayrıca üyeler için birçok esnek fırsat sunuyor.

Hashed Health Collective

Diğer tüm konsorsiyumlar piyasayı ele geçirirken, sağlık sektörü neden geride kalsın, değil mi? Böylece Hashed Health Collective geliyor. Sağlık hizmetleri konsorsiyumu için bu Blockchain, geliştiricilerden, tüketicilerden, sağlık kuruluşlarından veya sağlık hizmetleri alanında çalışan herkesten oluşan küresel bir topluluktur..

Blockchain’e dayalı yeni inovasyonları ve fikirleri besledikleri açık bir platform ve kar amacı gütmeyen bir topluluktur. Her neyse, ekosistemlerinin tam üye sayısını bulamadık; ancak ODH, Change Healthcare, Accenture, PLC, Altarum Institute ve daha pek çoğu listede yer alıyor.

Sağlık Hizmet Ağı

Oldukça yeni olmasına rağmen, Health Utility Network piyasada çok fazla heyecan yaratana kadar. Gerçekte, IBM, Aetna, PNC Bank, Anthem ve Health Care Service Corporation (HCSC), sağlık sektörleri için bu konsorsiyum ekosistemini oluşturmak için işbirliği yapıyor..

Dahası, birincil hedefleri sağlık sektörünün izlenebilirliğini ve birlikte çalışabilirliğini iyileştirmektir. IBM bu karışımda olduğu için, platformun Hyperledger Fabric’e dayalı olacağını rahatlıkla varsayabiliriz. Her nasılsa, sektörün büyümesine yardımcı olmak için bir dizi çözüm başlatacaklar..

Kontur

Contour blockchain, blockchain konsorsiyumunun öncülerinden biridir. Gerçekte, projeleri finans sektörlerine odaklanmıştır. Dahası, blockchain platformlarını yedeklemek için R3’ün teknolojisini kullanıyor olacaklar. Birincil hedef, finans sektörlerindeki her bir belgeyi dijital hale getirmektir. Bundan sonra, bir dizi çözüm başlatmaya başlayabilirler..

Şu anda, ekosistemlerinde on iki banka var. Onlar içerir –

Mizuho, ​​Scotiabank, BNP Paribas, CTBC bank, Bangkok Bank, ING, Intesa Sanpaolo, Natwest, SEB, U.S Bank, BBVA ve HSBC.

Marco Polo

Marco Polo, blockchain konsorsiyum listemizdeki bir başka harika. 2017’de başlatıldılar ve esas olarak ticaret finansmanı blok zinciri nişine odaklandılar. Öncelikle, TradeIX platformundaki çözümlerinde sermaye finansmanı sunmayı hedefliyorlar. Dahası, r3 Corda’nın çözümünü geliştiriyorlar.

SMBC, Bangkok Bank, ING, Standard Chartered Bank, BNP Paribas, Forfaiting Association (ITFA), NatWest, OP Financial Group, Natixis, Commerzbank, DNB ve International Trade gibi çoklu finans sektörleri ekosistemin önemli bir parçasıdır.

Ticaret yapıyoruz

We.trade, tüketicilerin potansiyel satıcılar ve satıcılarla bağlantı kurmasını ve tüm ödemeleri ve siparişleri yönetmesini kolaylaştırıyor. Dahası, Blockchain’deki her bir işletme KYC’dir. Yani sahtekarlık veya yolsuzluk sorunu yok.

Bu blockchain konsorsiyumunun bir başka harika yönü de farklı bankacılık ürünlerini seçmeye yardımcı olmasıdır. Ekosistem içindeki bankalar ayrıca ödeme garantileri de sunar. Şu anda platformun altında sekiz banka var.

Batavia, şimdiye kadarki en küçük blockchain konsorsiyumlarından biriydi. Ekosistemlerinde sadece beş üyesi var. Teknolojik yedeklemeleri için IBM’den yardım istiyorlar. Bu beş banka –

Commerzbank, Bank of Montreal, Erste Group, UBS ve CaixaBank.

Batavia, herhangi bir finansal çözüm için akıllı sözleşme özelliklerinin kullanılması gibi sınır blok zinciri uygulamalarına odaklanır. Yardımla, sınır ötesi ödemenizi takip edebilir ve kolaylıkla ödeme gönderip alabilirsiniz. Ancak Batavia, We.Trade ile birleşti ve artık yok.

Şimdi kayıt: Kurumsal Blok Zincirler ve Ticaret Finansmanı Kursu

MOBI

Mobility Open Blockchain Initiative, Blockchain’e dayalı kar amacı gütmeyen bir konsorsiyumdur. Güvenli ve uygun fiyatlı mobilite hizmetleri sağlamak için ileri görüşlü STK’lar, şirketler ve hükümetlerden oluşur..

Ek olarak, tipik Blockchain standartları ile daha çevreci, verimli ve daha az sıkışık çözümler sunarlar. Araç kimlikleriyle başladılar ve yakında diğer hareketlilik sektörlerini de kapsayacaklardı. Şu anda 87 üyeleri var.

Güvenilir IoT Alliance (TIA)

IoT sektörü daha fazla güvene ihtiyaç duyuyor. Böylece günü kurtarmak için Güvenilir IoT İttifakı geldi. Gerçekte, IoT endüstrisini daha güvenilir hale getirmeyi ve okunabilirliği teşvik etmeyi amaçlıyorlar. Bu nedenle, dijital bir izleme ortamını kolaylaştırmak için akıllı sözleşmelerle IoT sensörlerini birleştiriyorlar.

Bir diğer büyük fayda ise, yenilikler söz konusu olduğunda tam özgürlük sunmalarıdır. Böylece, yeni projenizi geliştirmek için en iyi araçlara sahip olacaksınız. Şu anda 42 üyeleri var.

Japonya Değişim Grubu – JPX

Japan Exchange Group adlı bu blok zinciri konsorsiyumunu çeşitli Japon finans ve BT kurumları oluşturdu. Şu anda 44 üyesi var ve hepsi finans ya da BT şirketleridir. Ama asıl amaç nedir?

Sermaye piyasaları için çözümler geliştirmek istiyorlar. Ayrıca bazı projeleri devam ediyor. Bunlar şunları içerir –

KYC İşlemleri, Ticaret Eşleştirme Süreçleri, Sınır Ötesi Menkul Kıymet Ticaretinin Ön Uzlaştırma Süreci vb..

Son Düşünceler

Sonunda, blockchain konsorsiyumları, tüm bu yıllar boyunca piyasanın çalışma şeklini gerçekten değiştiriyor. Rekabet yerine, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için işbirliği yapıyorlar. Kendi kurumsal çözümünüzü geliştirmek istiyorsanız, fikirlerinizi besleyeceğiniz bir konsorsiyuma katılarak başlayabilirsiniz..

Bu kılavuzda, en iyi 20 blockchain konsorsiyumunu listeledik. Bunları inceleyin ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı seçin. Bu tür bir Blockchain hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz blockchain kursumuzla başlamanızı öneririz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me