Bir Blockchain röportajı için hazırlanıyor musunuz? Burada, Blockchain mülakat hazırlığınız için uzman rehberini getiriyoruz!

Blockchain’i geleceğin teknolojisi olarak doğrulamanın birçok nedeni vardır. Bilgi güvenliği ile ilgili kavramları ve ticari işlemlere yönelik geleneksel yaklaşımları tamamen dönüştürmüştür. Aynı zamanda, blok zinciri endüstrisinin patlayıcı büyümesi, blok zinciri uzmanlığı için artan talepte de önemli bir faktör olmuştur..

Bu nedenle, blockchain mülakat hazırlığı, birçok kalkınan blockchain uzmanı için önemli gerekliliklerden biri haline geldi. Blockchain sertifikaları ve eğitimi, blockchain uzmanlığınızı geliştirmenize yardımcı olsa da, blockchain görüşmelerine hazırlanırken farklı bir yaklaşım izlemeniz gerekir..

Blockchain Mülakat Hazırlığı için Uzman Kılavuzu

Bir blockchain röportajını kırmak ve bir blockchain işi almak o kadar kolay değil. Bu nedenle, 101 Blockchains’deki uzmanlar, blockchain röportajında ​​başarılı olmanıza ve hayalinizdeki işi almanıza yardımcı olmak için bu kılavuzu sizin için derledi. Aşağıdaki tartışma, bir blockchain röportajına hak kazanmak için gereken önemli becerilere genel bir bakış sağlar. Ek olarak, tartışma, blockchain görüşmesi için uzman ipuçlarını bulmaya da yardımcı olabilir..

Blockchain’de yeni misiniz? Blockchain kariyerinize Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu ile başlayın ve parlak bir Blockchain kariyerinin temelini atın.

Blockchain Mülakatı için Gerekli Beceriler

Birçok aday, blockchain mülakat hazırlığının çok kolay olduğunu ve herhangi bir sertifikalı blockchain uzmanının kolayca bir blockchain mülakatı için hak kazanabileceğini varsayıyor. Bununla birlikte, gerçek resim, farklı işe alma yöneticilerinin ve işverenlerin adayların blok zinciri bilgilerini test etmek için farklı yaklaşımlar kullanabileceği tamamen farklı bir senaryo sunmaktadır. Bu nedenle, blok zinciri röportajlarında sorulara hakimiyetinizi güçlendirmek için aşağıdaki becerilere ihtiyacınız var..

 • Her Zaman Önce Temellere Odaklanın

“Blockchain röportajına nasıl hazırlanılır” çözümünün en önemli yönü, temellerle başlamaktır. Blockchain ile ilgili görüşmeler her zaman adayın blok zincirinin temel kavramları hakkındaki bilgilerinin değerlendirilmesi ile başlar..

Bir adayın blok zincirinin temel kavramları üzerindeki emri, blok zinciri teknolojisini anlamadaki akıcılığını açıkça gösterir. Adaylar, blockchain teknolojisindeki çeşitli terimlerin tanımlarında uzmanlaşmalı ve her bir terimin blockchain dünyasındaki önemine ilişkin resmi bir anlayışa sahip olmalıdır..

 • Ademi Merkeziyetçilik ve Dağıtık Defterlere Aşinalık

Blockchain mülakat hazırlığında adaylar için ikinci şart, dağıtılmış defterler ve merkezi olmayan platformlarla ilgili bilgileri ifade eder. İşletmeler, dağıtılmış bir defter olarak merkezi olmayan ve gizlilik yönleri için öncelikle blok zincirinden yararlanır..

Ayrıca, birçok yeni kurumsal blok zinciri platformu, yeni blok zinciri çözümleri geliştirmek için esneklik sunar. Bu nedenle, işverenler, blok zinciri röportajlarında dağıtılmış defterler ve merkezi olmayan platformlarla ilgili konulara kesinlikle dalacaklardır..

Adaylar, belirli ticari kullanım durumları için dağıtılmış defterlerin özelliklerini talep eden sorulara hazırlıklı olmalıdır. Öte yandan, belirli iş hedefleri için kullanabileceğiniz kurumsal blockchain platformlarının özellikleri hakkında sorularla da karşılaşabilirsiniz..


Ayrıca Oku:Blockchain İşi Nasıl Kazanılır

 • Blockchain Standartları ve Çalışma ile Derinlemesine Akıcılık

Blockchain mülakatı için uzman ipuçlarında belirtilen bir sonraki önemli beceri gereksinimi, blockchain standartlarının ve ekosistemlerinin kapsamlı bir şekilde aşırı çalışılması anlamına gelir. Adaylar, potansiyel işverenlere blockchain teknolojisinden en iyi şekilde yararlanma yeteneklerini göstermek için blockchain ekosisteminde yollarını bilmelidirler..

Blockchain standartları ve en iyi uygulamalar hakkındaki bilginiz, blockchain teknolojisinin optimum iş değerinden yararlanma yetenekleriniz hakkında da bir izlenim sunar. Bu nedenle, bir işveren, blok zinciri yeteneklerine değer açısından makul getiri sağlayabilecek mükemmel bir yatırımdan emin olabilir..

 • Geniş Disiplinlerarası Beceri Seti

Adaylar ayrıca, blockchain mülakat hazırlığının bir parçası olarak disiplinler arası becerilerinin kapsamını genişletmeye odaklanmalıdır. Disiplinler arası beceriler, eski sistemlerden blockchain destekli sistemlere sorunsuz geçişi sağlayabilmeniz için son derece önemlidir. Aynı zamanda, disiplinler arası beceriler, adayların daha geniş bir yelpazedeki mesleki sorumlulukları ele alma becerisini de gösterir..

 • Kurumsal İş Süreçleri Bilgisi

İşverenlerin, kurumsal iş süreçlerini anlayan adaylara değer verme olasılığı daha yüksektir. Farklı kurumsal iş süreçlerine ilişkin resmi bilgi, adayların kurumsal operasyonlar ve blok zinciri yetenekleri arasında doğru uyumu kurma yeteneklerini kanıtlamalarına yardımcı olabilir. Kurumsal iş süreçleri hakkındaki bilginiz, işe alım yöneticisini etkileme şansınızı da artıracaktır..

En önemlisi, kurumsal iş süreçleri bilgisi, çözümler geliştirmek için ideal stratejiler geliştirmeye yardımcı olur. Dolayısıyla, lojistik, hazine işlemleri, satın alma veya tedarik zinciri yönetimindeki akıcılığınız, blok zinciri mülakat hazırlığınızı önemli ölçüde destekleyebilir..

Blockchain sertifikası, özgeçmişinize bir kimlik bilgisi ekler ve kalabalığın arasından sıyrılmanızı sağlar. En iyi Blockchain sertifikalarından birini alın ve hayal ettiğiniz işi alma şansınızı artırın.

 • Farklı Kurumsal Blok Zinciri Platformları Hakkında Bilgi

İş rolüne bakılmaksızın, adayların farklı blok zinciri platformlarının çalışmasına odaklanması gerekecektir. ‘Blockchain röportajına nasıl hazırlanılacağı’ konusundaki en iyi cevaplar, doğrudan farklı blockchain platformlarının çalıştığını öğrenmenin gerekliliğine işaret ediyor..

En önemlisi, adaylar, kurumsal ortamlar için özel olarak tasarlanmış platformlara odaklanmalıdır. Çok çeşitli kurumsal blockchain platformlarının benimsenmesi, blockchain profesyonellerinin farklı platformlarda çözümler geliştirme ihtiyacını yaratabilir. Bu nedenle, farklı kurumsal blok zinciri platformlarındaki kavramlar hakkındaki anlayışınızı sergileyerek işe alım yöneticilerini etkileyebilirsiniz..

 • İşletmeyi Teknolojiyle Birleştirme Bilgisi

Başarılı bir blockchain mülakatına hazırlık şansı, adaylar işi teknolojiyle etkili bir şekilde birleştirebildiklerinde önemli ölçüde artar. İnovasyondan yararlanarak blockchain’den iş değeri elde etmek için blockchain iş rollerinde çalışmalısınız. Bu nedenle, değeri iletme becerileriyle iş ile teknolojiyi birleştirme yeteneklerini geliştirmeniz gerekir..

Adaylar, işverenleri ve işe alım yöneticilerini blok zinciri konusunda, blok zinciri alanındaki sıradan bir adam tarafından anlaşılabilecek bir şekilde ikna etme yeteneğine sahip olmalıdır. Blockchain ile değer iletebilirseniz, kesinlikle işverenlerin dikkatini çekebilirsiniz. Teknik bilgi ve yaratıcılığın doğru karışımı ile kimliğinizi işveren için değerli bir varlık olarak sunabilirsiniz..

 • Geliştirme Araçlarında Uzmanlık

Farklı kurumsal blockchain platformlarındaki uzmanlığın yanı sıra, blockchain görüşmelerine hazırlanmak için dikkate değer ipuçları da geliştirme araçlarına odaklanıyor. Adaylar, istedikleri çözümü oluşturabilmelerini sağlamak için kapsamlı bir geliştirme araçları anlayışı geliştirmelidir..

Farklı geliştirme araçlarındaki uzmanlık, bir adayın vizyonunu gerçeğe dönüştürmek için doğru araçları seçme yeteneğini açıkça ortaya koyar. Farklı geliştirme araçları hakkında bilginiz varsa, müşteriler için uygun blok zinciri çözümlerinin oluşturulması konusunda daha iyi hakimiyet elde edebilirsiniz..

Ayrıca Oku:Geliştiricilerin Sevdiği En İyi Blockchain Araçları

Blockchain Röportajında ​​Başarı İçin Uzman İpuçları

Bu nedenle, blockchain mülakat hazırlığının istenen sonuçları elde etmek için birçok beceri gerektirdiğini açıkça belirtebilirsiniz. Bununla birlikte, burada bahsedilen beceriler, röportaj için temelinizi oluşturabilir. Blok zinciri röportajlarında kolaylıkla ilerlemenize yardımcı olabilecek işaretçileri de öğrenmelisiniz. İşte bir blockchain röportajına mükemmel bir şekilde hazırlanmanıza yardımcı olabilecek bazı önemli ipuçları..

 • Şirketi İyi Tanıyın

Blockchain röportajına hazırlanmak için ipuçları arasında en başta bahsedilen, doğrudan işverenin şirketi hakkındaki araştırmaya işaret ediyor. Mülakat için şirkete gitmeden önce, adayların şirketin çeşitli yönleri hakkında kapsamlı bir araştırma yapmaları gerekir. Örneğin, adayların şirketin misyonu, vizyonu, değerleri, inançları ve kültürü hakkında bilgi edinmesi gerekir..

En önemlisi, adaylar şirketin teklifleri ve operasyonları hakkında ayrıntılı bir izlenim geliştirmelidir. İşveren üzerine yapılan araştırmanın sonuçları, kuruluş ile kariyer hedefleriniz arasındaki uyumu anlamanıza yardımcı olabilir. Şirketin geçmişine ilişkin farkındalık, işe alım uzmanları üzerinde harika bir ilk izlenim bırakmak için de kanıtlanmış bir araç olabilir..

 • Bir İşteki Sorumluluklarınızı İnceleyin

Blockchain mülakat hazırlığından geçen adaylar, araştırmanın kendi sorumlulukları konusundaki önemini de anlamalıdır. Başvurduğunuz iş tanımında ifade edilen sorumlulukların ayrıntılı bir incelemesini yapın.

Sonuç olarak, iş tanımındaki farklı sorumluluklar için önemli bilgi ve beceri gereksinimlerini yansıtarak kendinizi hazırlayabilirsiniz. Bu nedenle, belirli bir iş rolündeki sorumluluklarınız hakkında kapsamlı araştırma, mülakata hak kazanma şansınızı artırabilir..

 • Becerilerinizle Güncel Kalın

Yılların tecrübesine sahip olsanız da, blockchain teknolojisi her zaman yeni ve beklenmedik bir şey getirir. Bu nedenle, blockchain profesyonelleri, modern kurumsal ortamlar için gerekli becerilerle sürekli olarak güncellenmelidir..

Teknolojideki veya endüstri trendlerindeki en son güncellemelere göre becerilerinizi geliştirmek için bir gayret göstermelisiniz. Sonuç olarak, görüşmecilerin sorularına en alakalı ve uygulanabilir çözümleri sunabilirsiniz..

Blockchain’de başarılı bir kariyer inşa etmek mi istiyorsunuz? İşte sizi parlak bir geleceğe götürecek en iyi Blockchain becerileri.

 • Cevap Verirken Acele Etmeyin

Blockchain mülakat hazırlığında başarı için en önemli gösterge, doğrudan cevap vermeden önce düşünmekle ilgilidir. Adaylar her zaman sabırlı olmalı ve blockchain alanında yeni bir öğrencinin tavrını korumalıdır. Sadece yanlış cevapla sonuçlanamayacak kadar akıllıca görünmek istemezsin. Bir röportajda geri sarma düğmesine basamazsınız. Bu yüzden, cevapların dilinizden kaymasına izin verirken dikkatli olun!

 • Sahte Görüşmeleri Kullanın

Şüphesiz, sahte görüşmeler, blockchain görüşmelerine hazırlık kalitesini artırmak için harika araçlar olabilir. Sahte görüşmeler, farklı seviyelerde aday adayların becerilerini ve bilgilerini test etmek için özel olarak tasarlanmıştır..

Ayrıca, sahte sınavlar, adayların mülakat formatına aşinalıklarını da geliştirir. Sonuç olarak, adaylar tüm soruları kararlı ve net bir şekilde yanıtlamak için kendinden şüphe duyma ve düşük güven önleyebilir. Sahte röportajlar, vücut dilinizi ve görüşmelerde ses tonunuzu geliştirmek için de harika bir platformdur..

Blockchain röportajınızda başarılı olmaya hazırlanmak için bu en yaygın Blockchain mülakat sorularını ve cevaplarını gözden geçirin.

Son sözler

Son olarak, doğru becerilere sahip olduğunuzda blockchain mülakat hazırlığının kolay olduğunu söylemek kaçınılmazdır. Adayların blockchain görüşmelerindeki başarısı, blockchain’deki teknik becerilere bağlıdır. Ek olarak, adayların blok zinciri ve iş dünyası arasındaki ilişki hakkında kapsamlı bir izlenime sahip olması gerekir..

Bununla birlikte, adaylar, bir blockchain röportajından başarılı bir şekilde geçmek için ipuçlarını da fark etmelidir. Hepsinden önemlisi, adaylar, görüşmelerde işe alım müdürlerine becerilerini satma becerisine sahip olmalıdır. Mevcut pazarın blockchain becerilerine ihtiyacı var ve aynısını gösterme yeteneğiniz varsa, hayal ettiğinizden daha hızlı işe alınabilirsiniz..

Ayrıca becerilerinizi ve uzmanlığınızı doğrulayan en iyi Blockchain sertifikalarından ve kurslarından birine sahip olabilirsiniz. Görüşmede size ekstra bir avantaj sağlayacak ve diğer adaylar arasında size daha yüksek bir öncelik verilecektir. Öyleyse devam edin ve hemen şimdi blockchain röportajları için hazırlanmaya başlayın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me