Blockchain Sağlayıcıları: En İyi 10 Blockchain Sağlayıcısı

Blockchain teknolojisinin artan popülaritesi ve çılgınlığı ile, blockchain sağlayıcıları pazarı günümüzde patlama yaşıyor. Blockchain sağlayıcılarından hizmet almak isteyen birçok işletme var. Ancak, teknoloji hala yeterince olgun değil.

Sonuç olarak, blockchain sağlayıcıları esas olarak stratejik tavsiye veya kavram kanıtı gibi hizmetler sunar. Karmaşık yapısı nedeniyle çok az sayıda canlı proje var.

Bununla birlikte, hızlı gelişmeyle birlikte, blok zincirinin nihai olgunluğa ulaşması yalnızca bir an meselesidir. Bu nedenle, şu anda büyük yarışa bir adım önde başlamak en iyisidir..

Bu nedenle bu kılavuzda, size yardımcı olmak için piyasadaki en iyi blockchain sağlayıcılarını tanıtacağım. Dahası, mevcut durumun ne olduğunu ve şirketin blok zinciri uygulaması açısından hangi zorluklarla karşılaştığını da öğreneceksiniz..

Haydi başlayalım!

Contents

Bölüm-1: Blockchain Uygulamasında Kurumsal Karşılaşılan Zorluklar?

Zorluklarla başlayalım. Temel olarak, birçok işletme blok zinciri teknolojisinin gerçekte ne olduğu konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Öte yandan, bazıları bunu anlıyor, ancak daha sonra blok zinciri sağlayıcılarının diğer sorunları ile karşı karşıya kalıyor..

Her neyse, tüm zorlukları üç farklı bölüme ayıracağım. Bakalım ne olduklarını –

Birincil Zorluklar

 • Blockchain çözümlerinin ortaya çıkışı

İşletmelerin çoğu blockchain teknolojisi hakkında hiç bir şey duymadı. Bu nedenle, çoğu durumda, bunu öğrendikten hemen sonra, aşırı heyecanlanırlar ve onu uygulamaya başlarlar. Bu nedenle, çoğu durumda başarısız olurlar.

 • Sistemin Nasıl Çalıştığını Anlamak Yok

Çoğu durumda, şirketler blok zincirlerinin tam olarak nasıl çalıştığını anlamazlar. Öte yandan, onun aşırı işlevselliğini de bilmiyorlar. Sonuç olarak, herhangi bir stratejik tavsiye formu, blockchain sağlayıcıları aramıyorlar.

 • Olgun Bir Teknoloji Değil

Gerçekte, blockchain olgun bir teknoloji değildir. Bu nedenle, blockchain sağlayıcılarının sunduğu hizmetlerin çoğu da olgun değil. Bu, şu anda işletmeler için büyük bir zorluk yaratıyor.

 • Yeterli Başarı Hikayesi Yok

Bunun karmaşık yapısı nedeniyle, birçok blockchain sağlayıcısı hala pazarda doğru miktarda başarı hikayesi sunamıyor. Bu, işletme üzerinde yanlış bir izlenim yaratır.


 • Satın Alma Durumları ve Kesintileri

Gerçekte, işletmeler bu teknolojiyi kullanmak istiyorlarsa, iş modellerini değiştirmek zorunda kalacaklar. Ancak bu sadece paydaşlar için bir tehdit anlamına gelir. Sonuç olarak, tam da iş modeli değişmeye başladığında satın alırlar..

Her neyse, işletmelerin neredeyse% 90’ı blok zinciri sağlayıcıları ararken bu temel zorluklarla uğraşıyor..

İkincil Zorluklar

İkinci zorluk seviyesine ulaşan işletmelerin yalnızca% 9’u var. Bunlar –

 • Net değil, netlik yok, netliğin olmaması

Gerçekte, işletmelerin çoğu teknik mimarinin nasıl olması gerektiğine dair herhangi bir netliğe sahip değil. Bu nedenle, çoğu kendi başına bir platform geliştirmeye çalışırken hata yapar..

 • Avantajları Ölçemiyorum

Blockchain platformlarının faydaları çok büyük. Ancak, çoğunlukla uzun vadelidir ve birçok kuruluş, teknolojiyi kullandıklarında yatırım getirisini ölçmenin herhangi bir yolunu bulamaz..

 • Çok Fazla Konsorsiyum Zorlukları

Konsorsiyum ortamında çalışmak birçok yönetim becerisi gerektirir. Dahası, bu platformları nasıl kuracağınızı ve kuruluşunuzun ne tür bir yönetişim rolü oynaması gerektiğini bilmeniz gerekir. Ancak, işletmelerin çoğu bu durumlarda zorluklarla karşılaşma eğilimindedir..

 • Gizlilik ve Güvenlik Kaygıları

Uygun güvenlik katmanları olmadan, işletmeler saldırılara karşı savunmasız olacaktır. Ancak, herhangi bir saldırıdan kaçınmak için uygun güvenlik protokollerini ayarlayamaz ve gizliliği koruyamazlar..

 • Kararsızlık

Çoğu işletme, şirketleri için doğru blok zinciri türünü seçmekte başarısız oluyor. Temel olarak, izinsiz mi yoksa izinli mi gideceklerine karar veremezler.

Üçüncül Zorluklar

Bunlar, herhangi bir kuruluşun karşılaştığı son zorluk seviyesidir. İşletmelerin sadece% 1’i bu seviyeye ulaşıyor.

 • Resmi Düzenlemeler Hakkında Yeterince Kaygı Yok

Blok zinciri sağlayıcıları merkezi bir otoriteye daha az yapı sunsa da, yine de onu tamamen uygulanabilir kılmak için bazı düzenlemelere sahip olması gerekir. Dahası, her işletmenin iş yaptığı ülkenin bazı özel düzenlemelerine uyması gerekir. Bununla birlikte, platformlarını blok zincirine dönüştürdüklerinde, tüm düzenleme sorunlarını gözden kaçırıyor gibi görünüyorlar..

 • Deneyimli Geliştiricilerin Eksikliği

Blockchain oldukça yeni bir teknoloji olduğu için üzerinde çalışmak için mükemmel yetenekleri bulmak çok zor. Gerçekte, çok az geliştiricinin blockchain ile ilgili deneyimi vardır. Bu nedenle, halihazırda iyi bir blockchain geliştiricisi seçkisine sahip oldukları için blockchain sağlayıcılarıyla çalışmak en iyisidir..

 • Birlikte Çalışabilirlik veya Pazar Standartları Yok

Blockchain platformları için bir standart sunan çok sayıda platform var. Ancak çoğu durumda uyulması gereken yeterli standart yoktur. Öte yandan, bu platformların birlikte çalışabilirliğinin olmaması, genişlemeyi zorlaştırıyor..

 • Eski Ağ Entegrasyonuyla İlgili Sorun

Gerçekte, eski ağlarla entegrasyon süreci oldukça zor ve maliyetlidir. Ancak, bazı blockchain sağlayıcıları şu anda bu hizmetleri sunuyor.

 • Aktarım veya Gecikme Sorunları

Üretim aşamalarında sistem üzerindeki yük çok ağırlaşır. Sonuç olarak, optimum verimi korumak çok daha zor hale geliyor.

 • Tanımsız Hizmet Desteği

Piyasada ne tür hizmetler sağlayacaklarına dair uygun bir açıklama sunmayan birçok blok zinciri sağlayıcısı var. Sonuç olarak, birçok işletme yanlış olanları seçer.

 • Kültürel Değişiklikleri Yönetmek

Kültürlerimiz, endüstriyel üretimimizle sıkı bir şekilde iç içe geçmiş durumda. Dolayısıyla, sektörlerde bir değişiklik olduğunda kültürlerimizi de etkiliyor. Bazen değişiklikleri doğru şekilde yönetmek zorlaşır.

Bölüm-2: Blockchain Sağlayıcılarının Etkisi

Blockchain sağlayıcıları, çözümleri ile sektörleri önemli ölçüde etkiliyor. Gartner’a göre, 2030 yılına kadar neredeyse tüm sektörlerin kesintiye uğrayacağı aşikâr..

Öyleyse, bu blockchain sağlayıcılarının getireceği değişiklikleri görelim.

Yakın Dönem: Tam İşletme Etkisi

Verimlilik Kazançları

Pek çok işletme, platformları kullanmaya başladıktan sonra üretimlerinde verimlilik artışı görecekti. Gerçekte, blockchain hizmet sağlayıcıları da gelir artışı sağlıyor.

İzlenebilirlik ve İzleme

Herhangi bir ürünü veya süreci takip etmek artık oldukça zor. Ancak blockchain servis sağlayıcıları ile gerçek zamanlı izleme sunan bir platforma kolayca sahip olabilirsiniz..

Süreç Mükemmelliği

Her türlü işi yapma süreci hızla değişecektir. İşlemede daha fazla mükemmellik sunacaktı.

Sayısallaştırma

Gerçekte, blockchain hizmet sağlayıcıları nedeniyle tüm endüstri büyük bir dijitalleşme sürecinden geçecek. Bu nedenle, endüstrilerin tamamen başka bir spektruma geçmek için çok para ve kaynak yatırması gerekecektir..

Kimlik

Kimliklerin sayısallaştırılması, yakın vadede göreceğiniz son şans olacaktır. Blok zinciri hizmet sağlayıcılarının çoğu, merkezi olmayan kimlikler için üst düzey destek sunar. Bu nedenle, kimliklerimizi sonsuza kadar saklama veya dava etme şeklimizi değiştirebilir..

Orta Vadeli: Yeni Rekabetçi Altyapı

Yakın vadedeki küçük değişikliklerden sonra, tüm değişiklikler bazı sektörler için yeni altyapılar getirecektir..

Yeni BT Altyapısı

Blockchain hizmet sağlayıcılarının yardımıyla, BT endüstrisi büyük bir değişimden geçecek. Temel olarak, tamamen farklı bir BT altyapısı göreceksiniz. Dahası, tamamen ademi merkeziyetçi olacak ve merkezi otoritelerin herhangi bir etkisi olmayacaktı..

Ayrıca, kullanıcılar için daha yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik sunacaklardır. Ve blockchain sağlayıcılarının bunda oynayacağı büyük bir rol olacaktır..

Çok Taraflı İşbirliklerinde Daha Fazla Güven

Şu anda, çok az sayıda işletme, çok taraflı işbirliklerine tam güven duyuyor. Temel olarak, güven eksikliği ve yönetim sorunları nedeniyle, ortaklıklar dağılma eğilimindedir. Bununla birlikte, konsorsiyum platformlarının popüler yükselişiyle senaryo büyük ölçüde değişecektir..

Uygun konsorsiyum hizmetini blockchain çözüm sağlayıcılarından hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Dahası, çeşitli konsorsiyum çözümleri sunan çok sayıda blockchain çözüm sağlayıcısı var.

Yeni İşlem Yönetim Sistemi

Blockchain, işlem yönetimi için yeni bir model sunuyor. Gerçekte, tipik işlem yönetimi sistemimiz çok fazla zamana sahip değildir. Bir işlemi tamamlamak günler sürer. Dahası, ödemeleri denetlemek çok sorunludur ve işlenmesi uzun günler sürebilir..

Öte yandan, blockchain çözüm sağlayıcıları daha hızlı bir çıktı sunar. Böylece, nihayetinde işlem yönetimi sektörünün ele alınış şeklini değiştirecektir..

Uzun Vadeli: Yaratıcı Kargaşa

Pek çok uzman, uzun vadede yaratıcı bir kesinti tasavvur ediyor. Blok zinciri sağlayıcıları bu değişiklikleri uzun vadede görseler bile, yine de bunlar nihayetinde gerçekleşecek.

Aracı Kurum Yok

Temel olarak, uzun vadede neredeyse tüm şirketler blockchain kullanmaya başlayacaktı. Böylece, her sistem ademi merkeziyetçi olacak ve aracılardan sonsuza dek kurtulacaktı. Öte yandan, blok zinciri çözüm sağlayıcılarının katlanarak çoğalmasıyla, üçüncü taraf hizmetlerinde bir düşüş göreceksiniz..

Bunun yerine, insanlar eşler arası hizmetlere daha fazla geçerlerdi.

Yeni İş Modeli Biçimi

İş yapma şeklimizin tipik yapısı tamamen değişecektir. Dahası, blockchain çözüm sağlayıcıları nedeniyle birçok yeni pazar yerinin açıldığını göreceğiz. Bu pazarlar, merkezi olmayan internet hizmetlerini, merkezi olmayan güvenlik protokollerini, merkezi olmayan uygulamaları ve daha fazlasını kapsayacaktır..

Geleneksel İş Kesintisi

Sonunda, birçok işletme iş dünyasında tam bir aksama ile karşı karşıya kalacaktı. Tüm endüstri, blok zinciri çözüm sağlayıcılarından dağıtılmış defterlere yöneleceğinden, merkezi işletmeler artık mevcut olmayacaktı..

Merkezi bir sistemde karşılaştığımız tüm sorunları sona erdirmeli ve daha güvenli ve yolsuzluk içermeyen bir ortam sunmalıdır..

Bölüm-3: Blockchain Sağlayıcıları: Farklı Faz Önerileri

Tipik olarak, blockchain sağlayıcıları, hizmetlerini şu anda farklı aşamalarda sunmaktadır. Hala tam bir canlı proje uygulaması sunamadıkları için çoğu bu hizmetlerin başlangıç ​​aşamalarına odaklanır..

Bununla birlikte, karmaşık çözümler sunmaya başlayan bir avuç blok zinciri sağlayıcısı da var. Öyleyse, bu farklı aşamaların ne olduğunu ve blok zinciri sağlayıcılarının her segmentte neler sunduğunu görelim..

Danışma Belgesi: Tüm Blockchain Altyapı Sağlayıcılarının% 63’ü Bu Hizmetleri Sunuyor

 • Etkinin Analiz Edilmesi

Blockchain teknolojisi hizmet sağlayıcıları, blockchain’in kuruluşlarınızı nasıl etkileyeceğini analiz eder.

 • Olası İş Taktikleri

Blockchain teknolojisi hizmet sağlayıcıları, işletmeniz için farklı taktiksel modeller ortaya çıkaracaktır..

 • Gelecek Yol Haritaları

Sizinle görüştükten ve şirket ihtiyaçlarınızı bildikten sonra, sizin için gelecekteki bir yol haritası çıkaracaklardı..

 • Fikir Oluşturma Atölyesi

Size daha iyi bir fikir vermek için, bu blockchain sağlayıcıları, sistemin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacak doğrudan dersler sunacak..

 • Kullanım Durumlarını Belirleme

Gerçekte, kuruluşunuz için en uygun olası blok zinciri kullanım durumlarını sunacaklardır..

 • Gereksinimleri Analiz Etmek

Çoğu blok zinciri sağlayıcısı, şirketinizin blok zinciri bozulmasına dayanması için gereksinimleri sunar..

 • İş Durumlarını Geliştirme

Bir başka harika blockchain teknolojisi servis sağlayıcı çözümü, işletmenizin etrafında dönen iş vakalarını küratörlüğünü yapmaktır..

Prototip: Tüm Blockchain Altyapı Sağlayıcılarının Yalnızca% 22’si Bu Hizmetleri Sunuyor

 • POC Geliştirme

Blockchain teknolojisi hizmet sağlayıcıları, üretim seviyesine geçmeden önce POC geliştirme de sunar. Uzun vadede istikrarlı bir iş stratejisi sürdürmeye yardımcı olur.

 • Tasarım Süreci

Burada, esas olarak blok zinciri sağlayıcıları, tasarım sürecine teknik bir bakış açısı sunar..

 • Paydaş Uyumluluğu

Prototip oluşturmadan önce, şirketinizin tüm paydaşlarının yeni değişikliklerle tamamen uyumlu olması gerekir. Böylelikle, blockchain sağlayıcıları onlarla bir toplantı yapacak ve onları değişikliklerle uyumlu hale getirecektir..

 • Önceden Oluşturulmuş Çözümler

Çoğu durumda, aradığınız çözüm zaten mevcut olabilir. Gerçekte, bu sağlayıcıların daha önceki deneyimleri vardır. Ve böylece, test etmeniz için size önceden oluşturulmuş çözümler sunabilirler..

 • Referans Mimarisi

Çoğu durumda, bu şirketler bir referans mimariyi takip eder ve üzerinde küçük değişiklikler yapar. Böylelikle ihtiyaçlarınız ile kolay bir çözüm elde edersiniz..

 • Uygulama Çerçeveleri

Çerçevelerin uygulanması esas olarak bu aşamada gerçekleşir. Gerçekte, ne tür bir çerçeve istediğinize ve en iyisinin hangisi olduğuna karar vermenize izin verirler..

Pilot: Tüm Blockchain Altyapı Sağlayıcılarının% 9’u gibi yalnızca bir avuç bu Hizmetleri Sunuyor

Bunlar, sınırlı hizmet blok zinciri sağlayıcılarından bazılarıdır. Yalnızca bir avuç şirket bu çözümleri sunuyor.

 • Teknoloji Stratejisi

Sonraki aşamada, işinizle de doğrudan senkronize olan teknolojik stratejiler alacaksınız. Uygun bir teknolojik strateji olmadan, çok fazla zaman ve kaynak israf edersiniz.

 • API’ler sunmak

Bu blok zinciri sağlayıcılarının çoğu API’ler sunar. Gerçekte, blok zinciri çözümünüzden tam işlevsellik elde etmek için API’lere ihtiyacınız olacak.

 • Risk analizi

Risk yönetimi, blok zincirinin uygulanması söz konusu olduğunda büyük bir gerekliliktir. Bu nedenle, atlamadan önce, hangi risk faktörleriyle karşı karşıya kalacağınızı anlayın..

 • Yasal Koşullar

Yasal şartlar, blockchain çözümlerinizin herhangi bir yasayı ihlal etmemesini sağlayacaktır. Bu nedenle, birçok blockchain sağlayıcısının size yardımcı olacak yasal danışmanları vardır..

 • Yönetim Yapısı

Bu konuda çok dikkatli olmalısın. Gerçekte, her bir blok zinciri teknolojisi farklı bir hükümet yapısıyla birlikte gelir. Bu nedenle, sağlayıcılardan hizmet aldığınızda, ne tür bir devlet altyapısı istediğinizden emin olmanız gerekir. Açıkçası, şirketler tavsiyelerde bulunur, ancak onlarla da senkronize olmanız gerekir..

 • Veri gizliliği

Bunu yalnızca bir avuç şirket sunabilir. Unutmayın, bu yüksek riskli noktalardan biridir.

 • Üçüncü Taraftan Risk Yönetimi

Blok zinciri çözümleriyle ilişkili yeterli miktarda risk vardır. Gerçekte, çoğu kişi bu hizmetleri sunamaz. Bunun yerine, ihtiyaç duyduğunuzda bu hizmetleri üçüncü şahıslardan alıyorlar..

 • Mevzuata uygunluk

Her bir blok zinciri sağlayıcısı, bu aşamada düzenleyici uygunluklar sunar. Uygun düzenleme olmadan, sistem parçalanır.

 • Dijital Güveni Geliştirme

Bırakın dijital çözümünüzün pazarlamasını sağlayıcılar halledin Çoğu durumda, tüketicileriniz yeni sisteme tam olarak güvenmeyebilir. Bununla birlikte, sağlayıcıların uygun yardımı ile, tüketicilerinizdeki güveni kolayca geliştirebilirsiniz..

Üretim: Tüm Blockchain Altyapı Sağlayıcılarının Yalnızca% 5’i Bu Hizmetleri Sunuyor

Bir sonraki aşamada bu hizmetleri yalnızca bir avuç şirket sunabilir.

 • Felaket Kurtarma

Herhangi bir felaket durumunda, onu yedeklemek için devam eden bir kurtarma planına ihtiyaç vardır. Gerçekte, sistem henüz olgunlaşmamış; bu nedenle bir felaket senaryosu şok olmaz. Ancak sorunlarla başa çıkmak için her zaman bir yedek planınızın olması gerekir.

 • Devam Eden İş

Yani bir çözüm sunuyorsunuz. Ancak, işinizi pazarda tutmak için zaman zaman değişiklikler yapmanız ve sınırlarınızı genişletmeniz gerekir. Yakın zamanda ilgisiz kalmayı kesinlikle istemezsin.

 • Verilerin Güvenliğini Sağlama

Sisteminizde ek bir güvenlik katmanına sahip olmanız gerekir. Şu anda sadece birkaç şirket bunu sunuyor.

 • Eski Sistemlerle Entegrasyon

Eski ağları değiştirmek, işlemek için çok zamana ihtiyaç duyar. Üstelik bu süreç oldukça karmaşıktır. Sonuç olarak, birçok şirket bunları sunabilir.

 • İş Süreçlerinin Değiştirilmesi

Blok zinciri sağlayıcılarının çoğu, değişikliklere daha iyi uyum sağlayan değişiklik hizmetleri sunar..

 • Bulut Yönetimi

Gelecekte, tüm ağlar bulutta olacak. Dolayısıyla risklerden kurtulmak için uygun bulut yönetimine sahip olması gerekiyor. Danışmanlık firmalarından birkaçı bu çözümü sunuyor.

 • Veri Standartları

Kararlı bir ağ sistemine sahip olmak için veri standartları gereklidir.

İstatistikler Nelerdir?

Gördüğünüz gibi, sağlayıcıların yalnızca% 5’i blockchain uygulamasının son aşamasında. Yani, şu anda piyasada yalnızca birkaç canlı proje var.

2017: 2017 yılında, herhangi bir sorun ve düzgün işlevsellik olmaksızın yalnızca 10’dan az canlı proje piyasadaydı.

2018: burada canlı projeler 135’ten büyüktü ve hızla artıyordu.

2019: Hâlâ kesin bir sayıya sahip değiliz, ancak kesinlikle 2018’den fazla.

Bölüm-4: İlk 10 Kurumsal Blok Zinciri Sağlayıcısı

IBM

IBM, şu anda piyasadaki en iyi blok zinciri sağlayıcılarından biridir. Gerçekte, şu anda birçok çözüm sunuyor. Bunlar temel olarak yenilikçi danışmanlık hizmetleri, tedarik zinciri ekosistemi, tasarım ve daha pek çok şeydir..

Bu kurumsal blok zinciri sağlayıcısının en iyi yanı, kanatları altında birçok projeye sahip olmasıdır. Dahası, bir dizi ortak çalışma var ve başarı oranları gerçekten yüksek. Bunların dışında, tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak üstün kaliteli geliştiricileri var..

Bir anlamda, blockchain sağlayıcılarının öncüleridir ve şu anda en üst sıralarda yer almaktadırlar. Bu şirket ile ilgili bir başka harika şey, müşterileriyle yakın bir ilişkiye sahip olmalarıdır. Böylece gereksinimleriniz hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak çünkü her şeyi onlar halledecek.

Ancak, şimdilik herhangi bir blockchain çözümünün temeli olarak yalnızca Hyperledger Fabric’i sunduklarını bilmeniz gerekir..

Infosys

Infosys, piyasadaki en iyi blockchain sağlayıcılarından biridir. Esas olarak, blok zinciri ve bunun belirli şirketleri nasıl etkileyeceğini araştırmak için özel bir kanal sunarlar. Ayrıca, her tür endüstri için doğru çözümü sunabildiklerinden emin olurlar..

Onlarla, hak ettiğiniz değeri alacağınız ortak çalışmaya dayalı bir ortam yaratabilirsiniz. Dahası, birlikte çalışabilirliği sağlamak ve eksiksiz bir ekosistem sunmak da onların önceliğidir..

Her neyse, bu şirket aynı zamanda faydaları iyileştirmek ve olası risk faktörlerini keşfetmek için bazı sınırlı hizmetler de sunmaktadır. Ayrıca, tüm paydaşların projede yer aldığından emin olmak onların uzmanlık alanıdır..

Her neyse, denemeniz için platformdan bağımsız bir çerçeveye sahipler. Bunun dışında çok büyük bir hayran kitleleri var..

Wipro

Wipro harika ve şu anda en iyi blockchain sağlayıcılarından biridir. Wipro, blok zincirinin tüm özelliklerini aldığınızdan emin olmak için her zaman olgun bir platformun en son sürümünü sunacaktır..

Bu şekilde, daha fazla sorun olmadan istikrarlı bir ağ elde edersiniz. Her neyse, çoğunlukla atölyelere, fikirlere, tasarımlara ve birlikte yaratmaya odaklanıyorlar. Bütün bunlar sistemin teknik olarak teslim edilmesini sağlayacaktır. Ancak onlarla çalışmadan önce, stratejik danışmanlarıyla oturmanız ve bir yol haritası oluşturmanız gerekir..

Böylece, blok zincirinin tüm kurallarına uyarak, başarılı bir proje yürütülmesine yol açarlar. Hizmetlerinden bazıları şunlardır:

Teknoloji ve endüstri, iş, uygulama ve altyapı hizmetleri, iş ve teknoloji danışmanlığı, ekosistem hizmetleri, strateji danışmanlığı ve daha fazlasını kapsar.

NTT VERİSİ

NTT DATA, piyasadaki en iyi blockchain sağlayıcılarından biridir. Esas olarak blockchain hizmetleri açısından danışmanlık yaklaşımlarını tercih ediyorlar. Bu nedenle, her şeyden önce, blockchain’in gerçekte ne olduğunu ve sektörü nasıl değiştirebileceğini tam olarak anlamanız gerekir..

Daha sonra, yararlı bir yol haritası oluşturmanıza olanak tanıyan çeşitli fikir oluşturma süreçlerinden geçecekler. Ayrıca size yardımcı olacak bir fizibilite çalışması da olacak. Ancak NTT DATA ile ya Hyperledger ya da Ethereum elde edersiniz. Gerçekte, ağı oluşturmak için özel ve genel bulut sistemini kullanacaklar.

Her neyse, daha sonra bunlardan POC uygulamaları ve hizmetleri alacaksınız ve bu, projenin büyük bir başarıya ulaşmasına yardımcı olacaktır..

Bilinçli

Cognizant, şu anda bir başka üst düzey blockchain sağlayıcısıdır. Onlarla, uygun blok zinciri benimseme, kullanım durumu değerlendirmesi, POC oluşturma, yönetici tavsiyesi ve çok daha fazlasını alacaksınız. Tüm aşamalardan sonra çalışan bir sisteme sahip olursanız, onlar da sistemi başlatacaklar.

Her neyse, yapılandırılmış platformları, blok zincirini iş süreçlerinize bağlar ve müşterilerin kendileri için en iyi platformu seçmelerine yardımcı olur..

Bir POC oluşturduktan sonra, tüketicilerin dikkatini daha hızlı çekmek için minimum uygulanabilir bir ekosistem geliştirecektir. Böylece, eski ağları API’leri kullanarak blockchain ile de bağlayabilir. Kullanım örneklerinden bazıları arasında kimlik bilgileri takibi, dijital kimlik işleme, ödemeler veya ödemeler, 3B yazdırma ve çok daha fazlası yer alır..

Her neyse, atölyelere, fikirlere, tasarımlara ve birlikte yaratmaya da odaklanıyorlar. Bütün bunlar sistemin teknik olarak teslim edilmesine yol açacak.

Gerçekte, onlar R3 ile ortaktır.

KPMG

KPMG, blockchain uzman yönetimleri uygulamasını bitirmek için bir başlangıca sahiptir. Genel olarak, prosedür protokollerinin% 25’i, kullanım senaryoları, gösterme, talimatlar, çalışma modelleri ve ekosistem tasarım planları gibi temel önceliklendirme etrafında iş danışmanlığına ayrılmıştır..

Bu nedenle, piyasadaki en iyi blockchain sağlayıcılarından biridir. Hizmetlerinin geri kalanı prototipleme, ihtiyaçlar, pilot test, yönetim, kombinasyon ve üretimi içerir..

Bunun dışında inceleme, test etme ve ICO’lar konusunda da ekstra avantajlar elde edeceksiniz. KPMG’nin, diğer gelişen gelişmeler ve sektörleri güçlendiren işletmeler ile blok zincirinin etkisine vurgu yapıyor.

Her neyse, hizmetlerini almanın en iyi yolu, danışmanlık çözümlerinden de yardım almak olacaktır. Çünkü uygun danışmanlık olmadan ortaya çıkan sistem mükemmel olmayabilir.

TCS

TCS, müşterilerin şirketlerinde blockchain fırsatını görmelerine ve düzenlemelere ve değişikliklere uyum sağlamalarına yardımcı olmak için size kilit bir ilişki vermek demektir. Bu nedenle, aynı zamanda piyasadaki en iyi blok zinciri sağlayıcılarından biri olarak kabul edilirler..

Gerçekte, bu iş değeri sağlama modeli üyelere blok zincirinin uygulanabilir sonuçlarında yardımcı olmaya ve gelişmelerle başa çıkmak için mükemmel bir yol geliştirmeye çalışır..

Her neyse, sistem gereksinimlerine uygun bir ortamı yönetmek için sistemler oluşturmayı da teklif ediyorlar. Aynı zamanda kendi başlarına POC oluşturma olanağı sunar ve farklı aşamalarda size yardımcı olur ve size en çok hak ettiğiniz şeyi verir..

Hizmetlerinin geri kalanı prototip oluşturma, ihtiyaçlar, pilot test, yönetim, kombinasyon ve üretimi içerir..

Şu anda TCS; Monax, IBM, BigchainDB ve çok daha fazlasıyla ortaktır..

Accenture

Şimdiye kadar Accenture hakkında bir şeyler duymuş olmalısın. Şu anda, 2019’un en iyi blockchain sağlayıcıları listesinde yer alıyorlar. Accenture’un yardımıyla, blockchain uygulamalarınız açısından farklı bir bakış açısı elde edeceksiniz..

Pratik olarak son derece yenilikçidirler. Üstelik piyasayı çok iyi biliyorlar. Yani, blockchain platformu durumunda size yardımcı olmak çocuk oyuncağı olur. Her neyse, onları bu kadar kazançlı yapan şey farklı deneyimleridir..

Gerçekte, çözümünüzü mükemmel şekilde oluşturmanıza yardımcı olacak stratejiler edinir ve uygulamalı eğitim alırsınız. Ancak, piyasadaki diğer tipik sağlayıcılara benzemiyorlar.

Her neyse, daha sonra bunlardan POC uygulamaları ve hizmetleri alacaksınız ve bu, projenin büyük bir başarıya ulaşmasına yardımcı olacaktır..

EY

EY’nin eylem planının üç unsuru var; bunlardan ilki, farklı blockchain yazılımları satarak gelir elde etmek. Ek olarak, üyelik bazlı yönetimler de sunarlar. Her neyse, bunlarla birlikte, müşteriler için herhangi bir yolla blockchain çözümleri planlamak ve yürütmek için danışmanlık idareleri alacaksınız..

Dahası, blockchain ortamlarıyla ilgilenen kuruluşlara inceleme ve değerlendirme yönetimleri verir ve akıllı sözleşmelerin doğru kullanımını garanti eder..

Gerçekte, oldukça popülerler ve kanatları altında birçok başarılı projeye sahipler. Deneyim, onları en iyi blockchain sağlayıcılarından biri yapar.

Ancak Hyperledger, Ethereum, Corda, Quorum ve daha popüler platformlarla çalıştıklarını bilmekten mutluluk duyacaksınız..

Deloitte

Deloitte, yeni işletmeler için danışmanlık idareleri sunar ve müşterilerine yardımcı olmak için atölye çalışmaları yürütür. Gerçekte, bunlardan blok zinciri fikirleri, ilerlemeler, modeller ve düzenleme iyileştirme olanakları alacaksınız. Böylece, yatırımlarınızdan tüm değeri ve zaman içinde alırsınız..

Onlarla, hak ettiğiniz değeri alacağınız ortak çalışmaya dayalı bir ortam yaratabilirsiniz. Dahası, birlikte çalışabilirlik sağlamak ve eksiksiz bir ekosistem sunmak da onların önceliğidir..

Şu anda altı çeşit danışmanlık hizmeti var. Bu nedenle, başlangıç ​​olarak, farklı türden stratejiler edinecek ve şirketinizin vizyonlarını nasıl iyileştireceğinizi planlayacaksınız. Daha sonraki aşamalarda, birçok platform tasarım süreci ve geliştiren yol haritaları sunacaklardı..

Ayrıca, mevcut platformlarına, yapılması çok kolay olan herhangi bir yeni özelliği de ekleyebileceksiniz..

Bu yüzden aynı zamanda piyasadaki en iyi blockchain sağlayıcıları listesinde yer alıyorlar..

Piyasadaki En İyi 10 Blockchain Sağlayıcısı

Blockchain Sağlayıcısı

Summery

Yürütme Başarılı

İnovasyon Yetenekleri

Müşterilerin Sesi

IBM

Önemli miktarda canlı proje var

4.75

4.5

4.5

Accenture

Güçlü ekosistemler için danışmanlık ve yürütme

3.25

4.3

2.75

Deloitte

İşletme merkezli, platformdan bağımsız, çapraz işlevli ve küresel hizmetler

4

3.25

2.5

EY

Net bir vizyona sahip, strateji odaklı üretim düzeyinde çözümler

3.3

3.25

2.5

Infosys

Pazar için hazır, ölçeklendirilmiş yetenekler ve hizmetler

3.25

3.8

3

Wipro

Kurumsal blockchain benimseme kararlılığı

3.20

4

2.5

NTT VERİSİ

Tam teknik destek yetenekleri ve güçlü müşteri yönetimi

3.20

3.8

2

Bilinçli

Tam zamanlı blok zinciri ekosistem uygulamaları

2.5

3.8

2.1

KPMG

İş odaklı ve çok disiplinli bir yaklaşım

2.4

2.52

2.4

TCS

Stratejik vizyon ve uzun vadeli yatırımlar

3

3.25

1.25

Not: Bu tablo, yıllar boyunca tüm blok zinciri etkileşimlerinin bir analizine dayanmaktadır. Ayrıca, bunun sadece bir spekülasyon olduğunu unutmayın. Gerçek değerler değişebilir.

Bölüm 5: Sonuç

Sonunda, blockchain endüstrinin şu anda çalışma şeklini bozacak. Bunun için çeşitli aşamalar olacaktı ama sonuç aynı olacaktı. Dahası, birçok işletme sona erecek ve yeni pazarlar yükselecek.

Bu durumda, kesinlikle blockchain sağlayıcıları ile hızlı bir başlangıç ​​yapmalısınız. Her neyse, karşılaşabileceğiniz tüm zorlukları ve ne tür hizmetler beklemeniz gerektiğini anlattım.

En baştan premium destek almak için en iyi blockchain sağlayıcılarına da göz atabilirsiniz. Umarım, uygun bir strateji ile 2030 yılına kadar 3,1 trilyon dolarlık sektördeki yerinizi güvence altına alabilirsiniz..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map