Bir Blockchain sertifikası ile Blockchain kariyerinizi bir sonraki seviyeye taşımayı hedefliyoruz. Blockchain sertifikasyonunun öne çıkması için bu en önemli ön koşullara bir göz atın.

Son on yılda blockchain teknolojisi, devrim niteliğinde bir teknoloji olarak potansiyelini kanıtladı. Kurumsal ve bireysel düzeylerde blockchain teknolojisinin tanınmasındaki artış, blockchain uzmanlığına yönelik artan talebin sorumlusu olmuştur. Bu nedenle, ilgilenen birçok aday, blockchain üzerindeki kariyerlerine yön vermek için blockchain sertifikalarının faydalarından yararlanmak istiyor..

Bununla birlikte, blockchain sertifikalarına geçmeden önce blockchain teknolojisinin ön koşullarını da öğrenmeleri gerekiyor. Çoğu aday, blok zinciri sertifikalarına hazırlanırken genellikle temel bilginin önemini zayıflatır. Bununla birlikte, blok zinciri sertifikasyonu için temel ön koşullar, adayların seçtikleri blok zinciri sertifikalarına kolaylıkla yaklaşmalarına yardımcı olabilir. Aşağıdaki tartışma, blockchain teknolojisini öğrenmeden önce yerine getirmeniz gereken önemli gereksinimleri özetlemektedir..

Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Kurumsal Blok Zinciri Temel Kursu

Blockchain Sertifikasyonu için En Önemli Ön Koşullar

Birçok işletme, müzik paylaşmak, finansal işlemleri takip etmek ve küresel ödemeler yapmak dahil olmak üzere farklı uygulamalarda blockchain teknolojisinin benimsenmesini düşünmüştür. Blockchain uzmanlığına olan talebin göze çarpan artışı, doğrudan profesyonellerin farklı kurumsal hedefler için uygulamalar oluşturma esnekliğine odaklanıyor. Bu nedenle, adayların blockchain alanında kariyer yapmanın uzun vadeli sonuçları hakkında endişelenmeleri için hiçbir neden yok. Bu netlikle, şimdi blockchain öğrenme yolculuğu için önemli ön koşulları tartışmaya başlayalım..

Teknik Beceri Ön Koşulları

Blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmeye başlamadan önce en önemli gereklilik, temelleri ifade eder. Adaylar, daha iyi kavramsal bilgi desteği ile blockchain teknolojisinin anlaşılmasının daha kolay olduğunu anlamalıdır. Blok zinciri hakkında bilgi edinmeden önce, adayların veri yapıları, dağıtılmış sistemler, kriptografi, ağ oluşturma ve kriptografi ile ekonomi arasındaki ilişkiyi bilmeleri gerekir. İşte blockchain sertifika hazırlıkları için bu önemli temel ön koşulların kısa bir özeti..

  • Veri Yapıları

Blok zinciri ve geleneksel bilgi işlem ağları arasındaki en önemli fark, bloklar şeklinde veri depolamadır. Blok zinciri ağındaki veritabanları ağ boyunca çoğaltılır ve böylece dağıtılmış defter oluşturulur. Bu nedenle, adayların blok zinciri eğitimi için bir ön koşul olarak veri yapısı bilgisine ihtiyaçları vardır. Arama ağaçları, bağlantılı listeler, karma haritalar, grafikler ve çok daha fazlası gibi veri yapısı kavramlarını bilmeniz gerekir. Ek olarak, blockchain teknolojisini öğrenmek isteyen adayların Python, C ++, C, Java, Scala ve C # gibi programlama dillerine aşina olması gerekir..

  • Dağıtık Sistemler

Blok zincirinin operasyonları, temel olarak ağ boyunca çalışan dağıtılmış defterine dayanır. Bu nedenle, adayların ağın ve dağıtılmış defterlerin işleyişi hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Ağ topolojileri ve yönlendirme gibi bilgisayar ağı kavramlarını iyi anlamış olmalısınız. Ayrıca adayların blok zincirlerinde kullanılan fikir birliği mekanizmalarını öğrenmeleri de önemlidir. Fikir birliği mekanizmalarının çalışması, yeni başlayanların blockchain teknolojisinin işlevlerini anlamaları için önemli bir unsurdur..

  • Kriptografi

Adayların blockchain eğitiminin temel ön koşullarından biri olarak kriptografiye odaklanmaları gerektiğine şüphe yok. Açık anahtarlı kriptografi kullanımı veya mesaj bütünlüğü gibi kriptografi kavramlarının temel farkındalığı, tüm blok zinciri sertifikası adayları için çok önemlidir. Matematikte gelecek vaat eden bir temeliniz varsa, kriptografi kavramlarında kolayca gezinebilirsiniz. Ek olarak, adayların ayrıca doğrulanmış şifreleme ve blok şifreleri gibi kavramları net bir şekilde anlamaları gerekir..    

İlk Blockchain sertifikanızı alma konusunda endişeli misiniz? Blockchain uzman sertifikanızı nasıl alacağınızla ilgili uzman kılavuzumuzu okuyun.

  • Kriptografi ve Ekonomi Denklemi

Blockchain eğitim dünyasına dalmakta olan adayların, ekonomi ve kripto para birimi arasındaki etkileşimi de anlamaları gerekir. Kripto para birimleri, para birimi değerlemesi ve çeşitli para politikaları nedeniyle çeşitli dalgalanmalardan geçer. Kripto para birimi-ekonomi denkleminin anlaşılması, kripto para birimlerinin kontrol edilme yollarına ilişkin içgörüler sağlar..

Merkezi Olmayan Uygulamalar Bilgisi


Blok zinciri eğitimi için en önemli ikinci ön koşul, merkezi olmayan uygulamaları ifade eder. Adaylar, mevcut çeşitli merkezi olmayan uygulama çözümleri hakkında temel bilgiye sahip olmalıdır. Merkezi olmayan uygulamaların veya dApp’lerin anlaşılması, adayların diğer merkezi olmayan uygulamaların nasıl geliştirilebileceğini veya geliştirilebileceğini anlamalarına yardımcı olabilir. Önemli merkezi olmayan uygulama geliştirme platformlarından bazıları şunlardır,

  • Ethereum

Ethereum şu anda merkezi olmayan uygulama geliştirme için en uygun platformdur. Ethereum’un operasyonlarındaki temel unsur, kripto para birimi olan Ether’dir. Ethereum, akıllı sözleşme odaklı dil olan Solidity’yi kullanır. Aynı zamanda, C ++ ve JavaScript çizgileri boyunca daha iyi bir esneklik sağlar..

  • Hyperledger

Blockchain öğrenimi için bir diğer önemli ön koşul Hyperledger’dır. İşbirliği ile açık kaynaklı bir platformdan yararlanarak sektörler arası dikeylerde teknolojilerin geliştirilmesini sağlar.

  • Corda

Corda, blockchain öğrenimi için başka bir ön koşuldur. Sektörler arası dikeylerde blok zincir teknolojisinin gelişmesini sağlar. Ancak, işlem ve kayıt tutma maliyetlerini azaltmada temel protokollerden yararlanabildikleri için çoğunlukla finans endüstrileri için uygundur..

Ayrıca Oku: Nasıl Blockchain Uzmanı Olunur??

Merkeziyetsizleştirme

Ademi merkeziyetçilik, adayların temel yapısını anlaması gerektiğinden, blok zincirini öğrenmenin önemli ön koşullarından biridir. Temel olarak, öğrenciler blok zincirinin merkezi olmayan mimarisini anlamak için eşler arası ağ modeliyle başlayabilirler..

Eşler arası ağlarda, iş tüm düğümler arasında eşit olarak dağıtılır ve tüm düğümler aynı yetkiye sahiptir. Düğümler aynı anda istemci ve sunucu olarak çalıştığı için blok zincirinde merkezi bir sunucu bulamazsınız. Hepsinden önemlisi, eşler arası ağların tek bir sahiplik, kontrol veya yetki noktasına sahip olmadığını fark etmek önemlidir. Düz bir hiyerarşiye sahiptirler ve halka açık blockchain ağları, ağa katılma fırsatını kolayca sağlayabilir..

Birlikte Çalışabilirlik Becerileri

Blok zinciri eğitimi ve öğretimi için birçok ön koşul arasında birlikte çalışabilirlik kesinlikle ortaya çıkacaktır. Gelecekteki bir blockchain uzmanı olarak, blockchain teknolojisinde kariyer yapmak isteyen öğrenciler, farklı teknolojiler arasında sorunsuz bir şekilde çalışma yeteneğine sahip olmalıdır..

Profesyonel blok zinciri iş rollerinde, adayların birbiriyle bağlantılı defterlerle uğraşan farklı teknoloji platformları kullanması gerekebilir. Aynı zamanda, blockchain uzmanlarının da mevcut kurumsal sistemleri karşılaştırması ve bunları mevcut sistemlerle entegrasyon halinde iş değeri açısından değerlendirmesi gerekir.

Yaratıcılık ve Basitleştirme Yeteneği

Blockchain teknolojisini öğrenmede ve blockchain sertifikalarına hazırlanmada yaratıcılığın önemi hiç şüphesiz. Blockchain uzmanları, belirli bir sorunu çözmek için iş sürecini basitleştirme becerisini geliştirmelidir. Tasarım odaklı düşünme metodolojisindeki temel uzmanlık, farklı blockchain kullanım durumlarında çözümler bulmaya yardımcı olacağından adaylar için çok önemli olabilir..

Bir Blockchain meraklısı olarak, onları daha iyi öğrenmek için en yaygın Blockchain terimlerini ve tanımlarını incelemelisiniz. İşte kontrol etmeniz gereken en önemli Blockchain tanımları.

Blockchain ve İş Denklemi

Blockchain eğitimi için ön koşulların listesi, blockchain’in iş yönlerinin anlaşılmasını da içerir. Profesyonel bir blockchain rolünde, çözümünüzü potansiyel bir müşteriye satmanız gerekir. Bu nedenle, blockchain çözümlerinin sağlayabileceği iş değeri ile ilgili net bir izlenime ihtiyacınız var. Adaylar ayrıca, çözümlerini iyileştirmek için blok zincirini kullanmak için farklı olası fırsatları belirlemeye çalışabilirler..

Aynı zamanda, adaylar bir işletme ortamında günlük faaliyetler için beceriler de geliştirmelidir. Teknik becerilerin yanı sıra, adayların blockchain’in ticari faydalarını elde etme becerisine sahip olması gerekir. Adaylar, beklenen iş sonuçları ve çözüm yetenekleri arasındaki paralellikleri sürdürmek için kesin bir izlenime sahip olmalıdır. Bu beceriler, adayların iş kullanım durumlarında blockchain uygulaması hakkında kesin bir izlenim edinmelerine yardımcı olabilir..

Akademik Nitelikler Zorunludur

Blockchain eğitimi için önkoşul olarak açık bir akademik yeterlilik şartı olmamasına rağmen, çok yardımcı olabilir. Bilgisayar bilimi, matematik veya bilgi teknolojisi alanında bir lisans derecesi, blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmek için doğru kavramsal temeli sağlamak için çok yardımcı olabilir..

Akademik nitelikler, olumlu bir notla başlamanıza yardımcı oldukları için blockchain teknolojisini öğrenmek için uygun ön koşullardır. Her şeyi sıfırdan öğrenmek zorunda değilsiniz ve ayrıca yeni kavramlar hakkında kolayca bilgi edinebilirsiniz..

Sahaya Özveri

Son olarak, blockchain öğrenimi için en önemli ön koşullardan biri kesinlikle bağlılığa atıfta bulunacaktır. Blockchain teknolojisi alanı ve uygulamaları çok kapsamlıdır. Bu nedenle, öğrenme yolunda ilerlerken yeni kavramlar hakkında bilgi edinmeniz gerekir. Dahası, blockchain sertifikaları, adayların öğrenme için önemli ölçüde zaman gerektiren belirli konulara odaklanmasını gerektirecektir..

Bu nedenle, tüm adayların tam bir özveri ile blockchain hakkında bilgi edinme yolculuğuna dalması gerekiyor. Adaylar, blok zinciri öğrenme arayışları için hesap verebilirliği sürdürme yeteneğine sahip olmalıdır. Blockchain yeni bir teknoloji olduğu için birçok aday, blockchain’deki kariyerlerin fizibilitesi konusunda da şüpheler geliştirebilir. Bununla birlikte, blok zinciri hakkında bilgi edinmek için hedeflerinizde zorlu bir duruş sergilemeniz gerekir. Nitekim, blockchain hakkında bilgi edinmek için “asla pes etme” yaklaşımı son derece önemlidir..

Kurumsal iş süreçlerini gözlemlemek ve anlamak için Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) sertifikasına gitmeniz önerilir. Şimdi kaydolun ve CEBP sertifikasını almayı öğrenmeye başlayın.

Son sözler

Son bir not olarak, blockchain teknolojisini öğrenmenin ön koşullarının teknik becerilerin yanı sıra yumuşak becerileri de içerdiği açıktır. Blok zinciri eğitiminin ön koşulları, bir blok zincirinin temel bileşenlerini anlama ihtiyacını yansıtır..

Blok zincirinin temel kavramlarının ayrıntılı bir şekilde anlaşılması, adaylara öğrenme yolculuklarında iyi bir başlangıç ​​sağlar. Daha sonra tartışma, birlikte çalışabilirlik, iletişim, uyarlanabilirlik ve işbirliği becerileri gibi yumuşak becerilere olan ihtiyacı da vurgulamaktadır..

Blockchain ile ilgili öğrenme gereksinimleri arasında bir başka çarpıcı vurgu, blockchain ile iş değeri arasındaki ilişkinin anlaşılmasıdır. Bu nedenle, blockchain eğitim veya sertifika programlarına geçmeden önce tüm bu kutuları kontrol ettiğinizden emin olun.!             

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me