Blockchain Sertifikasyonunun Değeri

Blockchain teknolojisinin sürekli artan popülaritesi ile, blockchain sertifikasyonu ile olasılıkları merak etmek kaçınılmazdır. Sertifikalı bir blockchain uzmanı, kariyeri için daha iyi bir avantaj sağlayabilir mi? Öte yandan, sertifikasyonun boşuna bir egzersiz olduğu konusunda endişeleriniz olabilir..

Blockchain, modern teknolojik manzaraya nispeten yeni bir ekleme olduğu için, blockchain sertifikalarını takip etmenin olumlu ve olumsuz yönleri etrafında çeşitli tartışmalar bulmak zorunludur. Genel olarak, kariyer faydaları ve ilgili maaşlar temelinde blockchain sertifikaları hakkında fikirlerle karşılaşırsınız..

Ancak, kuruluşunuz için blok zincirinin işlevlerinden yararlanmayı hedefliyorsanız, yukarıda belirtilen faktörler herhangi bir farklı amaca hizmet etmez. Blockchain sertifikasyonunun işletmenize getirdiği değeri bulmak önemlidir. Daha sonra, blockchain eğitimine ve sertifikasyonuna yapılan yatırımların nedenlerini bulmak da önemlidir..

Aşağıdaki e-Kitap, kariyer hedeflerinize göre en iyi blockchain sertifikalarını takip etmenin önemli nedenlerini keşfedecektir. Ek olarak, istediğiniz blok zinciri uzmanlığınızda sertifika almayı tercih etmenin en verimli nedenleri üzerinde de düşünebilirsiniz..

Blockchain’de yeni misiniz? Blockchain kariyerinize Ücretsiz Blockchain Temelleri Kursu ile başlayın ve parlak bir Blockchain kariyerinin temelini atın.

Blockchain Sertifikasyonu tam olarak nedir??

Mevcut blockchain sertifikasyon sınav seçenekleriyle ilgili bir tartışmaya geçmeden önce, tam olarak ne olduğunu anlamak önemlidir! Sertifikasyonun jenerik açıklamasını dikkate alarak en temel anlamda blockchain sertifikasyonunun tanımı üzerine düşünelim. Blockchain sertifikaları, bireylerin iş hedeflerine ulaşmak için blockchain teknolojilerinden yararlanma yeteneklerinin somut kanıtıdır..

Ek olarak, blockchain sertifikaları, belirli blockchain tabanlı iş rolleri için talep edilen becerilerdeki profesyonellerin akıcılığına ilişkin umut verici kanıtlar olarak da hizmet edebilir. Blockchain teknolojisindeki sertifikalar, blockchain teknolojisi ile iş dönüşümü yeteneklerini kanıtlamaya yardımcı olabilir. Bu nedenle, bir blok zinciri sertifikası, temelde blok zincirindeki belirli bir beceri ve bilgi düzeyinin kanıtıdır..

Hepsinden önemlisi, sertifikanın kazançlı işlere yerleştirme garantisi vermediğini bilin. Bununla birlikte, sertifikasyonda kanıtlanan beceriler ve bilgiler, farklı büyüklükteki işletmeler için umut verici bir değer sağlayabilir..

Blockchain Becerilerini Nerede Bulabilirim?

İşletmeler, mevcut çalışanların blockchain becerilerinin eğitimini ve geliştirilmesini tercih edebilir veya istenen yeteneklere sahip yeni çalışanlar getirebilir. Blockchain söz konusu olduğunda, işletmeler blockchain yeteneklerini inşa etme veya satın alma konusunda şüphelidir. Bununla birlikte, şirketlerin çoğu, iş hedefleri için doğru adayı seçmelerini sağlamak için blockchain yeteneği satın almayı tercih ediyor..

Blockchain becerilerini takip etmenin en önemli nedenleri, yalnızca blockchain teknolojisinin yükselen uygulamalarında yatmıyor. 2017 ve 2020 arasındaki dönemde, blockchain talebi neredeyse% 2000 oranında ciddi bir şekilde arttı. Birleşik Krallık, Avustralya, Fransa ve Almanya gibi ülkeler, blockchain’in en çok talep gören becerilerden biri olduğu en önemli yerlerden bazıları..

LinkedIn’in 2020 için yaptığı son iş anketi raporuna göre, blockchain en çok talep gören becerilerden biri olarak ortaya çıktı..


Dahası, blockchain becerilerine olan talep, geliştirici, mimar ve güvenlik gibi geleneksel rollerin kapsamının ötesine geçiyor. Artık endüstri, karlılığın yanı sıra ürünleri pazara sunmaya odaklanıyor. Sonuç olarak, blockchain becerilerine olan talepteki yönelim büyük ölçüde tasarım, satış ve pazarlama rollerine yöneldi..

Kripto para borsaları, şu anda blockchain dünyasında en baskın işverenlerdir. Blockchain işgücü piyasasındaki çalışanların neredeyse% 42’si kripto para borsaları için çalışıyor. Öte yandan, geri kalan% 10 şu anda donanım üreticileriyle ve madencilikle çalışıyor. Hepsinden önemlisi, Microsoft, American Express, IBM, JP Morgan Chase, Amazon ve Oracle gibi büyük kurumsal devlere girmek için olası bir yol olarak blockchain sertifikasyonuna bakmak önemlidir..

Ayrıca, en iyi blockchain sertifikaları, farklı sektörlerde istihdam elde etmek için umut verici fırsatlar da sunabilir. Blockchain yeteneklerini arayan dikkate değer sektörlerden bazıları oyun, çiftçilik, sağlık, eğlence, nakliye ve gıda güvenliğidir..

Bu nedenle, blok zinciri ekosisteminin sürekli gelişen dinamikleri, yetenek seçiminde işletmeler için kesinlikle birçok zorluk yaratır. Blockchain çok eski bir teknoloji değildir ve en ufak bir hata, başarısızlıkla sonuçlanan kademeli bir etkiye yol açabilir. Bu nedenle, işletmelerin iş hedefleri için blockchain profesyonellerinin seçimi konusunda kesin olmaları gerekir.

Blockchain Sertifikalarını Seçme Nedenleri

Şüphesiz, bir blockchain sertifikası, blockchain kariyerinizde ilerlemeniz için size ekstra bir avantaj sağlar. Blockchain sertifikalarına gitmek için genel nedenlere bir göz atalım.

 • Blockchain Sertifikaları Çekiciliğinizi Geliştirir

Blockchain sertifikasyonu, gelişen teknolojideki becerilerinizi doğrulamanıza yardımcı olabilir. Hepsinden önemlisi, blockchain şu anda farklı büyüklükteki işletmelerin favorisidir. Birçok şirket şu anda iş iletişimi ve işlemlerini daha iyi güvenlik ve şeffaflıkla sağlamak için blockchain kullanıyor. Sonuç olarak, blockchain sertifikasyonu, çeşitli talep edilen iş rollerinden yararlanmanıza yardımcı olabilir..

En iyi blok zinciri sertifikalarıyla takip edebileceğiniz önemli iş rolleri arasında tam yığın blok zinciri geliştiricisi, sistem mühendisi, kripto para birimi tüccarı ve diğerleri bulunur. Ek olarak, blockchain sertifikaları, veritabanı yöneticileri, çözüm mimarları ve sistem yöneticileri rollerinde profesyonel profesyonel portföyünü de geliştirir..

Blockchain Teknolojisi, yeni ve son trendleri ile popüler hale geliyor. İşte 2021 için en iyi Blockchain Trendleri.

 • Blockchain Sertifikaları Fırsatlarınızı Kısıtlamaz

En iyi blockchain sertifikalarına sahip çok çeşitli blockchain tabanlı iş rollerine erişebildiğiniz için, blockchain teknolojisindeki sertifikalarla olumlu kariyer avantajlarından emin olacaksınız. Öte yandan, blockchain eğitimi ve sertifikasyonu, Distributed Ledger Technology veya DLT’deki adayların akıcılığını da güçlendiriyor. Blockchain sertifikaları, adayların bir organizasyondaki mevcut süreçler ve sistemler genelinde blockchain altyapısını uygulama becerisine sahip olduğunu kanıtlıyor..

 • Blockchain Geleceğe Hazırlanıyor

Adayları blockchain sertifikasyonuna çeken bir sonraki önemli faktör, doğrudan blockchain’in fütüristik potansiyelini ifade eder. Blockchain, geleceğin teknolojisidir. Tahminlerin belirli bir payı, dünya nüfusunun yaklaşık% 0,5’inin blockchain kullandığını ima ediyor. Bununla birlikte, internet kullanım istatistikleri, tüm dünyada yaklaşık 3,77 milyar insanın ağda olduğunu göstermektedir..

Sonuç olarak, sertifikalar, blok zinciri hakkında bilgi edinmenin yanı sıra rekabeti aşmak için çok önemli araçlar sağlar. Hepsinden önemlisi, blockchain sertifikaları aynı zamanda blockchain geliştirmeyle ilgili önemli kaynaklara esnek erişim sunar. Ek olarak, ilgili kaynakların verimli kullanımı hakkında bilgi edinerek ve uzmanlığınızı geliştirerek Blockchain öğrenebilirsiniz. Bu nedenle, sertifikalar, tüm profesyonellerin devrim niteliğindeki bir teknoloji değişimine katılmaları için kesinlikle uygun bir fırsat sunabilir..

 • Blockchain Diğer Teknolojilerle Etkili Bir Şekilde Birleşiyor

Blockchain’in IoT gibi modern teknolojilerle entegrasyon esnekliği, sertifikaları seçmek için başka bir umut verici nedendir. Blockchain sertifikasyonu, profesyonellerin emtia ticareti, emlak ve oylama sistemlerinde blockchain kullanma olasılıklarını keşfetmelerine yardımcı olabilir..

Bununla birlikte, Nesnelerin İnterneti ile birlikte kitlesel blok zincirinin benimsenmesi için önlemler alan kuruluşlar öne çıkmaktadır. Adaylar, otonom işbirliği için işlevselliklere sahip güvenli altyapılar geliştirmeye odaklanan rollerde arzu edilen fırsatları keşfedebilirler..

 • Sertifikalar Güncel Kalmanıza Yardımcı Olur

Daha önce de tartışıldığı gibi, belirli iş rolleri için becerilerinizi ve bilginizi kanıtlamak için blockchain sertifikasyonunu takip edebilirsiniz. Bununla birlikte, blockchain ekosistemi radikal bir şekilde dönüşüyor. Bu nedenle, her gün yeni kavramlar ve işlevler ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle, tüm adayların mesleki sorumluluklarını yerine getirmek için gereken en son beceriler ve bilgilerle güncellenmelerini sağlamak çok önemlidir..

Ünlü blockchain sertifika sağlayıcılarının sınav hedeflerini en son endüstri trendlerine göre güncelleme yetenekleri, blockchain profesyonellerinin işgücü piyasasıyla alakalı kalmasına yardımcı olabilir. Aynı zamanda, blok zinciri sertifikaları için yeniden sertifika alma gereklilikleri, işletmeler için etkili yetenek dönüşümü girişimleri sağlamak için açık fırsatlar sağlar..

 • Blockchain Yeteneğini Geliştirmeye Yatırım Yapın

“Sertifikalar Değer Göstergesidir. İnsanlar Başarır. “

Bir blockchain sertifika sınavını geçmenin nitelikli adaylara yüksek maaşlı işler hakkı vermediğini unutmamak her zaman çok önemlidir. Nitekim, sertifikalar blok zinciri becerileriniz için bir vekil görevi görür. Bu nedenle, bir blockchain sertifikası kendi başına işletmeye herhangi bir değer sunamaz. Sertifikaya sahip kişiler, bir işletmenin istediği değeri yaratmaktan sorumludur..

Sertifikalar, bireysel bir blockchain uzmanının blockchain becerilerinin değerini ölçmek için başka bir yöntemdir. Sonuç olarak, blockchain sertifikaları hedefler belirlemek, ekipler arasında becerilerin değerlendirilmesi ve ilerlemeyi izlemek için güvenilir araçlar olarak hizmet edebilir. Bununla birlikte, çalışanların blockchain uzmanlığı için tek ölçüt olarak en iyi blockchain sertifikalarının dikkate alınması güvenilir bir temel oluşturmaz..

Bu nedenle, blockchain sertifikasyonuna blockchain eğitim ve öğretiminin çıktılarından biri olarak bakmak mantıklıdır. Blockchain yetenek dönüşümü programları, blockchain beceri geliştirme sonuçlarını ölçmek için pazara sunma süresi veya inovasyon süresi gibi ek ölçümleri de dikkate almalıdır. Bu faktörler, blockchain profesyonellerinin işletmeler için istenen değeri sunma yeteneklerine dair net bir izlenim sağlayacaktır..

Blockchain Sertifikasyonunun Maliyeti

Etkili blockchain yetenek dönüşümü girişimleri oluşturmak için bir sonraki önemli faktör, blockchain sertifikasyon maliyetidir. İşyerinizdeki çalışanların veya adayların sertifikasyonuna girecek maliyetler hakkında kapsamlı ve şeffaf bir izlenime sahip olmalısınız. Blok zinciri eğitimi ve sertifikasyonunun toplam maliyeti, çeşitli şirketler ve endüstriler arasında büyük ölçüde değişebilir..

Bununla birlikte, blockchain eğitimi ve sertifikasyonunu düşündüğünüzde ortaya çıkan birçok önemli maliyet var. Her şeyden önce, istediğiniz blockchain sertifikasyonunun temel maliyetini hesaba katmalısınız..

Örneğin, Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı’nı (CEBP sertifikası) eğitim, sınav kaydı ve sertifikasyon maliyetini içeren 397 ABD Doları fiyatıyla bulabilirsiniz. Ek olarak, işletmeler, blok zinciri eğitim ve öğretim girişimlerine dahil etmek istedikleri kursların fiyatlandırmasına da dikkat etmelidir..

 • CEBP sertifikasına sahip eğitim ve destek materyallerini sabit bir fiyata bulabilseniz de, diğer potansiyel maliyetleri araştırmanız gerekebilir. Yerinde blockchain eğitimini tercih etmek istiyorsanız, seyahat masraflarının yanı sıra yiyecek ve içecek masraflarını da ele almalısınız. Ancak blockchain’de online eğitim ve sertifika platformları kullanarak lojistik maliyetlerinden kurtulabilirsiniz..
 • Bir sonraki maliyet, blok zinciri eğitimi ve yetenek geliştirme için bütçe oluşturmanın muhtemelen en hassas ve önemli yönüdür. Çalışanların blockchain sertifikasyonu için eğitilmesi, çalışanlar öğrenirken çalışamayacakları için kesinti sürelerine neden olur. Bu nedenle, işletmeler, blockchain uzmanlığı ile iş hedeflerine yön verme umuduyla büyük ön maliyetlerini üstlenmeye hazırlanmalıdır..
 • Diğer bir önemli husus, blok zincir sertifikasyonu için maliyet faktörü, idari maliyetleri ifade eder. İşletmeler, blockchain yetenek geliştirme ve eğitim girişimlerinin organizasyonuna yatırım yapmak zorunda kalacaktı. Çalışanların tahsisinin yanı sıra eğitim çözümleri için araştırma yapmaya yönelik yönlendirilmiş yatırımlar, kusursuz bir yetenek geliştirme rutininin sürdürülmesine yardımcı olabilir..

Şimdi kontrol et:Blockchain Sertifikası Almak İçin Uzman Kılavuzu

En İyi Blockchain İş Trendleri

Blockchain, esneklik ve güvenlik için gelişmiş beklentilerle yavaş yavaş neredeyse her iş sektörüne giriyor. Bununla birlikte, birçok işletme, çeşitli nedenlerle blockchain eğitiminin ve sertifikasyonunun önemini görmezden gelebilir. Öte yandan, kripto para birimleri etrafındaki soluk renk tonu, blok zinciri eğitiminin fizibilitesi ile ilgili şüphelerin öne çıkan nedenlerinden biridir. Gerçek dünyada, blockchain geliştiricilerine olan talep ve blockchain işgücü piyasasının genel durumu aksini gösteriyor. İşte şu anda blockchain ortamında belirgin olan dikkate değer iş trendlerinden bazıları..

 • 2018’deki pazardaki düşüşe bakılmaksızın, tam zamanlı blockchain geliştiricilerine olan talep Haziran 2019’da bir önceki yıla göre% 13 arttı.
 • Geliştirici kaybının yaklaşık% 80’i ayda bir kez ve yarı zamanlı geliştiricilerden kaynaklandı, bu da eğitim ve sertifikasyonun önemini gösteriyor.
 • Blockchain sertifikasyonu ve eğitimi, altyapı, DeFi ekosistemleri ve akıllı sözleşmeler gibi kavramların faydalarından yararlanmak için en iyi alternatif olarak algılanıyor..
 • Kod işleme hacmindeki tutarlılıktan bağımsız olarak, her ay aktif blok zinciri geliştiricilerinin toplam payı yıllık bazda% 10 azalmaktadır..
 • Kripto ekosistemleri yavaş yavaş Apache gibi ünlü açık kaynaklı projelerin boyutuna doğru genişlerken, eğitim ve öğretim fırsatları önemli ölçüde arttı.

Ayrıca şunları da kontrol edin:Worlds Economic’ten Blockchain İş Raporu 2020’nin Geleceği

İşgücünü İş Hedeflerinin ötesinde Eğitmek

Genel olarak işletmeler, çeşitli nedenlerle blockchain sertifikasyonu ve eğitiminin faydalarından yararlanamıyor. Çoğu işletme, genellikle eğitim ve geliştirme girişimleriyle değişme korkusuyla boğuşmaktadır. Bununla birlikte, çalışanların blockchain kavramları ve uzmanlık alanlarında eğitilmesi ve geliştirilmesi için fırsatlar işverenlere olan güveni artırabilir..

Çalışanların işletmeden ayrılma nedenleri arasında kariyer büyümesi, eğitim ve gelişim başta gelenler. Dahası, çalışanlar, kariyer geliştirme girişimlerine erişim ile mevcut işverenlerinin yanında kalma olasılıklarını daha iyi algılamaktadır. Böylelikle işletmeler, çalışanlarının eğitimi ve gelişimine yaptıkları yatırımlardan büyük getiri elde edebilirler..

Çalışanların blockchain uzmanlığının eğitimi ve geliştirilmesine yönelik yatırımlardan kaçınmak, bağlılık eksikliği duygularını tetikleyebilir. Sonuç olarak, işverenler tarafından algılanan faiz eksikliği, elde tutma oranlarının kademeli olarak düşmesine neden olabilir..

Başarılı Olduğunu Nasıl Anlarsın??

Blockchain sertifikaları ve her biri ile ilişkili eğitim, işletmeler için önemli değer itici güçlerdir. Blockchain sertifikası, bir bireyin iş sorunlarını çözmek için blockchain kullanma yeteneğine sahip olduğunu gösterir. Aynı zamanda, profesyonellerin karlılık ve üretkenliğe ulaşma eğiliminde olmalarını da sağlayabilirler..

Sonuç olarak, profesyonellerin iş sorumluluklarıyla devam eden kapsamlı eğitim de umut verici avantajlar sağlayabilir. Blockchain uzmanlığının tek göstergesi olarak blockchain sertifikasyonunu düşünmek yerine, başka birçok ölçüm var..

Sadece öğrenmek ve hiçbir şey yapmamak, bir barikat görevi görecek bir şeydir ve bununla asla başarı elde edemezsiniz. Blockchain kariyerinizde başarılı olmak istiyorsanız, bu performans ölçümleriyle uzmanlığınızı kontrol etmeniz gerekir. İşte blok zinciri yetenek geliştirme girişimlerinin sonuçlarını ölçmek için yararlı bulabileceğiniz fikirlerden bazıları..

 • İşletmeler, özellikle blockchain ile ilgili olanlar olmak üzere organizasyon içindeki destek taleplerini gözlemlemelidir. Bir organizasyon genelinde blockchain uzmanlığının geliştirilmesi, destek için daha düşük taleplerin sağlanmasına yardımcı olabilir..
 • Karşılaştırmalar, çalışanların blockchain konseptlerindeki akıcılığını belirlemek için objektif testlerle güvenilir başarı göstergeleri olarak da hizmet edebilir. Hangisi daha iyi? Olası sonuçları tahmin etmeye çalışabilir ve ardından ne kadar başarılı olduğunuzu değerlendirebilirsiniz..
 • Zaman aynı zamanda bir blockchain sertifikasyonu ve eğitim programının etkinliğinin güvenilir bir göstergesidir. Çalışanlar, ürün veya özellik sorunlarını belirli bir süre içinde blok zinciri uzmanlığıyla çözebilirse, iş hedefleri için blok zincirinden yararlanma yeteneğine sahiptirler..
 • Blockchain sertifikasyonu ve eğitim programlarının başarısını tanımlamaya yardımcı olabilecek bir sonraki önemli faktör, sorunları çözmek için ortalama zamandır. En gelişmiş blockchain altyapılarının önemli aksaklıklarla karşılaşabileceğini bilmelisiniz. Bu nedenle, eğitimli ve sertifikalı profesyonellerin sorunları çözmek için daha düşük bir ortalama süre elde etmeleri önemlidir. Daha düşük ortalama süre, blockchain becerilerindeki akıcılığın açık bir göstergesidir. Aynı zamanda, bireyin işletme değerini artırma kapasitesi hakkında ayrıntılı bir izlenim sağlar..

Tüm bu ölçümler, blockchain eğitiminin ve sertifika girişimlerinin sonuçlarını ölçmenize önemli ölçüde yardımcı olabilir. Başarı ölçütlerinin tanımı, kolayca sertifika alımından daha üstün olarak düşünülebilir..

Bir Blockchain röportajı için hazırlanıyor musunuz? Bu en iyi Blockchain mülakat sorularını gözden geçirin ve geleceğe hazırlanın.

Son sözler

Sonuç olarak, modern BT ortamında blockchain sertifikasyonu ihtiyacını açıkça gözlemleyebilirsiniz. Birçok kuruluş, özellikle de önemli teknoloji devleri, blockchain eğitim ve sertifika programlarına atlıyor. Bu nedenle, en iyi blockchain sertifikaları ile kuruluşunuz için blockchain’in gücünden de yararlanabilirsiniz..

Eğitimde kapsamlı destek ve endüstri uzmanlığı ile 101 Blockchain’de en iyi üç blok zinciri sertifikasından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda, 101 Blockchain üzerinde blockchain eğitimi için diğer kursları da keşfedebilirsiniz. Gelin ve hemen blockchain’deki fırsatlarınızı keşfedin!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map