Blockchain’in popülaritesi ile birçok şirket blockchain teknolojisini kullanmaya başladı. Ve neden yapmasınlar? Blockchain, masaya çok şey getirme potansiyeline sahiptir. Dahası, blockchain’i Tedarik zinciri, Sağlık Hizmetleri, Devlet, Sigorta, Bankacılık, Emlak ve çok daha fazlası gibi farklı kullanım durumlarında kullanabilirsiniz..

Blok zinciri başlangıçta yalnızca Bankacılık sektörleri için uygun görülse de, diğer sektörleri de bozmaya başladı. Yani, şimdi pilot aşamada olan veya işletmede halihazırda kullanımda olan birçok çözümümüz var..

Şimdi Kaydolun: Ücretsiz Blockchain Kursu

Blockchain Teknolojisini Kullanan İlk 50 Şirket


Hangi şirketlerin blockchain kullandığını merak ediyor musunuz? Daha fazlasını aramanıza gerek yok çünkü blockchain’i pek çok şekilde kullanan 50 şirketten oluşan bir listemiz var. Öyleyse, bu şirketlerin ne olduğuna bakalım!

blockchain teknolojisini kullanan şirketler

Banka ve Finans

 • BBVA

BBVA, bankacılık sektörü için kullanan blockchain teknolojisine sahip şirketlerden biridir. Red Electrica Corporation ve BBVA kısa süre önce bu harika teknolojiyi kullanarak bir sendikasyon kredisi tamamladı. Görünüşe göre, MUFG, BNP Paribas ve BBVA, 150 milyon € ‘luk anlaşma sağladı. Dahası, kredi BBVA’nın blockchain platformundan rekor bir hıza ulaştı.

Şu anda şirket, gelecekteki projelerde de teknolojiyi kullanma konusunda iyimser..

 • Intesa Sanpaolo

Banca Intesa Sanpaolo – bir İtalyan bankacılık şirketi, ticaret verilerini doğrulamak için blockchain teknolojisini kullanıyor. Deloitte, Eternity Wall ve banka yakın zamanda teknolojiyi test etmeye başladı. Dahası, sistemi güçlendirmek için Bitcoin kullanan OpenTimestamps protokolünü kullanıyorlar..

Her neyse, Bitcoin’in çekirdek katkıda bulunan Peter Todd, teknolojinin arkasında. Bir sonraki bölümde blockchain teknolojisine sahip şirketlere geçelim.

 • Barclays

İngiltere’nin en büyük ikinci bankası Barclays ve blockchain teknolojisine sahip şirketlerden biri. Gerçekte, fon transferlerini ve KYC (Know-Your-Customer) süreçlerini kolaylaştırmak için blockchain teknolojisini kullanıyorlar. Dahası, bu iki özelliğe karşı patent başvurusunda bulundular, bu nedenle kesinlikle teknoloji üzerinde çalıştıklarını söylemek kolay.

 • HSBC

HSBC bankası Mart 2020’nin sonuna kadar blockchain tabanlı platforma geçmeyi planlıyor. Dahası, geleneksel kağıt tabanlı kayıtlarından tamamen dijital ve merkezi olmayan Vault platformuna geçecekler. Böylece, yatırımcıları artık paralarını gerçek zamanlı olarak takip edebilirler. Dahası, özel özelliklere de sahip olacak.

Bir sonraki bölümde blockchain teknolojisine sahip şirketlere geçelim.

 • Vize

Visa, nişte uzun bir yol kat eden blockchain teknolojisine sahip şirketlerden biridir. Daha önce 2016’da, işletmeler arası ödeme hizmetleriyle ilgilenecek bir blok zinciri platformu tanıttılar..

Ancak, projeyi hayata geçirmek zaman aldı. 2019’un sonunda, işletmelerin ödeme yapabileceği 90 pazarı kapsamak istediler.

Bu şirketlerin Blockchain’i nasıl kullandığını merak ediyor musunuz? Blockchain İş Stratejisini gözden geçirin ve Blockchain ile başlamaya hazırlanın.

Tedarik zinciri

 • De Beers

DE Beers, tedarik zincirinde blockchain kullanan şirketlerden bir diğeridir. Tedarik zinciri yönetim sistemlerini düzenlemeye yardımcı olmak için Tracr adlı bir blok zinciri platformu geliştirdiler. Dahası, bu platformda madencilik sitesinden perakende mağazasına kadar her boyutta elmasları takip edebilirsiniz..

Aslında DeBeers’den gelen elmasların% 100 gerçek olduğunu kanıtlamanın harika bir yolu.

 • Unilever

Unilever, tedarik zinciri listesinde blockchain kullanan şirketlerde de yer alıyor. Gerçekte, Unilever şu anda çay endüstrisini yönetmek için teknolojiyi kullanıyor. Teknolojinin yardımıyla tedarik zincirindeki tüm işlemlerini takip edecekler..

Dahası, kaliteyi her adımda korumak için tedarikçileri de takip edebilirler..

 • Walmart

Walmart, çok uzun süredir bir blockchain meraklısıdır. Gerçekte şirket, tedarik zinciri sürecini yedeklemek için IBM’in tedarik zinciri teknolojisi olan Hyperledger Fabric platformunu kullanıyor. Dahası, yiyeceklerini doğrudan çiftçilerinden takip etmeyi planlıyorlar ve müşterilerine bir ürün satın almadan önce menşei kontrol etmelerini teklif ediyorlar..

 • Anheuser Busch InBev

Anheuser Busch InBev, tedarik zincirinde blockchain kullanan en büyük bira şirketlerinden biridir. BanQu ile birlikte, sistemlerinin genel şeffaflığını artırmak istiyorlar. Her neyse, aslında manyok mahsul zincirinin şeffaflığını izleyecek ve artıracaktır. Böylelikle Zambiya’da 2000’den fazla çiftçiye yetki verecek.

 • Ford

Ford, benzersiz teknolojiyi kullanan bir başka popüler şirkettir. Gerçekte, IBM onlarla birlikte çalışıyor ve birlikte kobalt gibi hammaddelerini tedarikçilerden takip etmeyi planlıyorlar. Kalitelerini korumak için özgün bir ürün aldıklarından emin olmak isterler. Kobalt çıkarılır çıkarılmaz, hesap defterine geçecekler ve Ford, oradan nereye gittiğini takip edebilecek.

Ayrıca Okuyun: Özel vs Herkese Açık Blockchain: Hangisi Daha İyi??

Sağlık hizmeti

 • Sağlık Hizmetlerini Değiştirin

Change Healthcare, blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden biridir. Gerçekte, güçlendirmek için Hyperledger Fabric kullanan Intelligent Healthcare Network ™ üzerinde çalışıyorlar. Her neyse, platform hasta taleplerini ve hak talebinin durumunu gerçek zamanlı olarak yönetmelerine yardımcı olacaktır. Böylece, sistem kullanıcılar arasında güveni kolayca denetleyebilir, geliştirebilir ve teşvik edebilir..

 • FDA

FDA ayrıca blockchain teknolojisini kullanan sağlık çözümleri üzerinde çalışıyor. Sonuç olarak, sağlık hizmeti verilerini güvence altına alacak bir platforma güç sağlamak için şu anda Hyperledger kullanıyorlar. Ama neden? Gizli bilgileri söz konusu olduğunda hastalar çok az kontrole sahiptir. Ancak bu platformla klinik deneyleri, genomik verileri ve hatta Elektronik Tıbbi Kayıtları (EMR) koruyabilirler..

Ayrıca Okuyun: Sağlık Hizmetleri için Blockchain Kullanım Örnekleri ve Uygulamaları

 • DHL

DHL, blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden bir diğeridir. Accenture ile birlikte, ilaçları menşe noktasından tüketiciye kadar izleyecek bir kavram kanıtı üzerinde çalışıyorlar. Sonuç olarak, şirketler her gün karşılaştıkları tahrifat veya sahte ilaç sorunlarından nihayet kurtulabilirler..

 • Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri şirketi, Amerikan vatandaşlarının genel sağlığını iyileştirmek için yeni teknolojilerden yararlanmak için burada. Bu nedenle, herhangi bir güvenlikten ödün vermeden tüm Elektronik Sağlık Kayıtlarını (EHR) kaydetmelerine yardımcı olacak şifreli bir defter sistemi geliştirmek için IBM ile birlikte çalışıyorlar..

 • Pfizer

Pfizer, blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden bir diğeri. Biogen ve Pfizer lider kuruluşu Klinik Tedarik Blok Zinciri Çalışma Grubu (CSBWG), kayıtları izlemek ve farmasötik ürünlerin dijital envanterini yönetmek için konsept kanıtını tamamladı..

Gerçekte, grup ayrıca GlaxoSmithKline, Merck, AstraZeneca ve Deloitte gibi diğer oyuncularla birlikte gelir..

Şimdi Okuyun: Blockchain ve Dağıtılmış Defter Arasındaki Fark Nedir??

Sigorta

 • AIA Grubu

AIA Group aynı zamanda sigorta amacıyla blockchain kullanan büyük şirketlerden biridir. Gerçekte, şirket diğer ortak bankalarla banka sigortacılığı çözümleri için bir proje başlattı. Bu platform, blok zincirinin gücünden yararlanacak ve belgelerin ve politika verilerinin gerçek zamanlı olarak güvenli bir kanalda paylaşılmasına yardımcı olacaktır..

Onlara göre, piyasada türünün tek örneği çözüm.

 • MetLife

Blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden bir diğeri ise MetLife. Aslında LumenLab, MetLife’ın Singapur merkezli kuluçka şirketidir ve Lifechain’i oluşturmak için NTUC Income ve Singapore Press Holdings (SPH) ile işbirliği yapmaktadır..

Bu platformu kullanarak, sevdiklerinizin ölen kişinin sigortası olup olmadığını belirlemesine yardımcı olabilir ve ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak sigorta tazminatı davası açacaktır..

 • İhtiyati Finans

Prudential Financial, sigorta için blockchain teknolojisini kullanan halka açık şirketlerden biridir. Şirket, sigortalarda dolandırıcılık faaliyetlerinin olmamasını sağlamak için teknolojiyi kullanmayı planlıyor ve tüm müşteriler daha iyi bir hizmet alıyor ve belgelerini herhangi bir güçlük çekmeden kanıtlayabiliyor..

Her neyse, şirket çözümü geliştirmek için diğer sigorta şirketleriyle de çalışacak. Her neyse, aynı platformdan sigorta başvurusu yapmanın yanı sıra mal alım satımını da yapabilen bir platform üzerinde çalışıyor..

 • AIG

American International Group veya AIG şirketi, blockchain teknolojisini kullanan halka açık şirketlerden biridir. Şu anda, akıllı bir sigorta platformu geliştirmek için International Business Machines Corp ile ortaktırlar. Platformun yardımıyla nihayet tüm karmaşık uluslararası sigorta sorunlarını karşılayabilirler..

 • Aegon

Aegon ayrıca blockchain teknolojisini kullanan halka açık şirketler listesinde yer alıyor. Aslında, B3i girişiminin bir parçasıdırlar. R3Corda platformu, sigorta platformlarını yedekleyecek. Ayrıca grupta on dört sigortacı ve reasürör bulunmaktadır..

Her halükarda çözüm, sigorta veya reasürans süreçlerinin tüm iş yükünü tek bir yerden idare edebilmektedir..

Blockchain’in Nasıl Uygulanacağını öğrenmek için önceki blogumuzu okuyun.

Enerji

 • Kabuk

Shell, enerji sektörü için blockchain teknolojisini kullanan enerji şirketlerinden biridir. Shell, Sinochem Energy Technology Co Ltd ve Macquarie ile birlikte ham petrol ticareti için blockchain kullanmayı planlıyor.

Dahası, daha önce petrol endüstrileri için teknolojiyi araştırıyorlardı. Her neyse, platformun yardımıyla, şeffaflığı teşvik etmek ve sahtekarlığı önlemekle birlikte ürünleri izlemek kolaydır..

 • Siemens

Siemens ayrıca enerji için blok zincirine yatırım yapan başka bir şirkettir. Dahası, şirket geçtiğimiz günlerde enerji sektörüne yenilik getirmek istediklerini açıkladı. Her neyse, aynı zamanda çözümü Elektrik Üretim Hizmetlerine de genişletmeyi planlıyorlar..

Bununla daha sürdürülebilir enerji sistemleri yapmayı planlıyorlar.

 • TenneT

Elektrik talebi artıyor, ancak arz hala çok düşük. Sonuç olarak, tüketicilere sürekli olarak güç sağlamak zordur. TenneT, blockchain teknolojisini kullanan enerji şirketlerinden biridir. Şirket kullanmayı planlıyor Hyperledger Kumaş elektrik kullanımını izlemek için.

Ayrıca, talep eksikliğini desteklemek için depolanan gücü kullanarak bir çözüm sunar..

 • Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi

ADNOC veya Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi, blockchain teknolojisi listesini kullanan enerji şirketlerine yapılan bir başka eklemedir. Gerçekte, şirketleri genelinde şeffaflığı artırmak için teknolojiyi kullanıyorlar ve sonunda tedarik zinciri yönetimine de genişleyecekler..

 • Şili’nin Ulusal Enerji Komisyonu

Şili’nin Ulusal Enerji Komisyonu, tüm enerji sektörü verilerini kaydetmek için Ethereum tabanlı bir ağ kullanacak. Enerji sektöründe pek çok tutarsızlık olduğundan, kimsenin değiştiremeyeceği değişmez bir sicile sahip olmak daha akıllıca olacaktır..

Ancak, bunun için halka açık Ethereum platformunu kullanmak için fazlasıyla hevesliler..

Ticaret

 • Mizuho

Mizuho, ​​Ticaret sektörü için blockchain teknolojisi listesini kullanan büyük şirketlerde yer alıyor. Gerçekte, banka ilk ticaret finansmanı işlemini daha yüksek doğrulukla tamamladı. Onlara göre, platformdaki gizli verileri ve belgeleri diğer taraflarla paylaşırken herhangi bir sorunla karşılaşmadılar..

Her neyse, gelecekte de platformu kullanmaya devam etmeyi planlıyorlar..

 • ANZ

ANZ, blockchain teknolojisini de kullanan büyük şirketlerden biridir. Şirket, diğer 6 üye ile birlikte ticaret sektörleri için bir konsorsiyum oluşturdu. Her neyse, Hong Kong Para Otoritesi şu ana kadar projeye liderlik ediyor ve amaç her bir belgeyi işlemek ve dijital hale getirmek. Dahası, platform aynı zamanda yinelenen verilerden kurtulmayı ve herhangi bir belge için yalnızca bir gerçek veri sağlamayı planlıyor..

 • Scotiabank

Scotiabank, ticaret sektörü için Alphapoint’in platformunu kullanıyor. Platformun nasıl çalıştığını test etmek için zaten deneme ticaret belgeleri göndermiş olsalar da. Şu anda hala devam ediyorlar, bu nedenle projenin iyi bir iş çıkardığını söylemek güvenlidir. Proje, varlıklarınızı dijitalleştirmenize, ticari evrak işlerini yönetmenize ve daha pek çok şeye yardımcı olacaktır..

 • SEB

SEB, blockchain ile ticaret alanında da yer alıyor. Dahası, tüm düzenlemelerini ve işlemlerini idare etmek için CGI’nin Trade360 platformunu kullanıyorlar. En iyi yanı, platformun ticaretin finansal yönlerini tam olarak idare edebilmesi ve aynı zamanda sağlam bir mimari sunmasıdır..

 • Çin Halk Bankası

People’s Bank of China, ticaret işi için blockchain çözümleri arıyor. Her neyse, üzerinde çalıştıkları platform, şirketlerin Hong Kong, Makao Körfezi Bölgesi ve Guangdong’da kolaylıkla sınır ötesi ticaret yapabilecekleri bir ekosisteme sahip olacak..

IoT

 • Maersk

Maersk, IBM ile birlikte tedarik zinciri yönetimini kolaylaştırmak için blockchain teknolojisiyle çalışıyor. Ancak bunu yapmak için, platformda şeffaflık elde etmek için blockchain tabanlı IoT sistemleri kullanıyorlar. IoT cihazlarını kullanarak, her bir süreç çevrimiçi olacak ve platforma bağlanacaktır. Dolayısıyla, koşullarını takip etmek kolay olacak.

 • kamu bankası

IoT blok zinciri sektöründeki bir başka harika örnek, devlet bankasıdır. Küresel ticaret ve varlıkları paylaşan iki ana sorundan kurtulmak için dağıtılmış defteri kullanıyorlar. Her neyse, blockchain sistemine entegre olan IoT, küresel ticaretin tüm süreçlerini gerçek zamanlı olarak izlemelerine yardımcı oluyor..

Bir sonraki bölümde kimlerin blockchain kullandığına bakalım!

 • Van Dorp

Van Dorp ayrıca IoT sektörü için teknolojiyi kullanıyor. Gerçekte, her akıllı ev cihazının blockchain platformuna bağlanacağı bir akıllı ev projesi başlatmak için Timeseries ile işbirliği yapıyorlar..

Blok zinciri güvende olduğundan, akıllı ev cihazları birbirleriyle iletişim kurarken tam güvenliğe sahip olacaktır..

 • Akıllı Elektrik Enerjisi İttifakı

IoT endüstrisindeki bir diğer harika çözüm, SEPA’nın üzerinde çalıştığı projedir. IoT cihazlarını ve blok zincirini kullanarak, güç öğütmelerini güvence altına almayı ve eğitim, araştırma ve daha pek çok şey için temiz enerji sunmayı planlıyorlar. Temel olarak, IoT cihazları savunmasız olduğundan, onu güvence altına almak için teknolojiyi kullanıyorlar..

 • McKesson

Bu IoT tabanlı proje, sağlık sektörü için de geçerlidir. MediLedger’in çözümü, toptancıların yanı sıra birçok ilaç şirketini de içerir. Bunlar arasında en çok McKesson, AmerisourceBergen ve Pfizer öne çıkıyor. IoT cihazları ürünleri takip edeceğinden, yüksek güvenlik sunmak için onu blockchain ile birleştiriyorlar..

Bir sonraki bölümde kimlerin blockchain kullandığına bakalım!

Ayrıca Kontrol Edin: Blockchain’in Pratik Kullanım Durumları

Seyahat

 • Singapur Havayolları

Blockchain, seyahat endüstrisini de devralıyor. Singapur Havayolları, müşterileri için sadakate dayalı teklifler sunmak için teknolojiyi zaten kullanıyor. Her neyse, sadık müşterilerine promosyonlar sunmak için KrisPay’i kullanıyorlar. Böylece müşteriler programa kaydolabilir ve uygulamalarını oyun mağazasından indirebilirler..

 • BAE’nin Ulusal Havayolu

BAE’nin ulusal havayolu olan Etihad Airways, Winding Tree ile ortaktır. Winding Tree aslında çeşitli özellikler sunan ve sisteme güç sağlamak için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir seyahat platformudur..

Her neyse, havayolu şirketi, müşterilerinin erişimini artırabilecek ve Abu Dabi’yi egzotik bir destinasyon haline getirebilecek fırsatları keşfetmek için platformu kullanmak istiyor..

 • Lufthansa

Lufthansa Industry Solutions, seyahat endüstrisindeki en önemli oyunculardan biridir. Blockchain’in gerçek potansiyelinden yararlanmak için Blockchain for Aviation (BC4A) girişimini başlattılar. Burada uçak üreticileri, lojistik sağlayıcıları, MRO servis sağlayıcıları, yazılım geliştiricileri ve daha pek çok katılımcıyı dahil etmeyi planlıyorlar..

Şirketlerin blockchain teknolojisi kılavuzunu kullandığı bir sonraki şirkete geçelim.

 • Delta Havayolları

Delta Airlines, blockchain yarışında çok geride. Son zamanlarda, tüketicilere istedikleri faydaları sunabilecek blockchain teknolojisi destekli sohbetler üzerinde çalıştıklarını belirttiler. Dahası, bu sohbet botunu kullanarak şirket, müşteri hizmetleri temsilcilerini serbest bırakabilir ve müşterilerinin üst düzey sorunlarına daha fazla odaklanabilir..

 • ingiliz Havayolları

British Airways, güvenlik kontrol süreçlerini kolaylaştırmak için girişimci VChain ile birlikte çalışıyor. Gerçekte, güvenlik kontrolü işlemleri çok zaman ve kaynak gerektirir. Bazen hem Havayolları hem de müşteriler için büyük bir zorluk olan uçuşları geciktirebilir..

Böylece teknolojiyi kullanarak daha hızlı çıktı sağlayabilirler..

Şirketlerin blockchain teknolojisi kılavuzunu kullandığı bir sonraki şirkete geçelim.

Şimdi Okuyun: Özel Blok Zinciri Nedir?

Emlak

 • Brookfield Varlık Yönetimi

Blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden biridir. Brookfield Asset Management, dünyanın en tanınmış şirketlerinden biridir. Gerçekte, blok zincirine daha fazla ilgi duyuyorlar ve bunu sistemlerinin bir parçası olarak entegre etmeyi planlıyorlar. Teknolojiyi kullanarak, işlem maliyetlerini azaltmayı ve kişileri otomatikleştirmeyi planlıyorlar.

 • Bağlantı GYO, Hongkong

Allinfra ve Link GYO, Hongkong, gayrimenkul sektörleri için bir blockchain projesinde çalışmak için ortaklık yapıyor. Temel olarak, blok zincirinin emlak sektörüne nasıl yardımcı olabileceğini kontrol etmek için pilot proje üzerinde çalışacaklar. Her neyse, blok zinciri ile desteklenen sürdürülebilir bir altyapı sunmayı planlıyorlar.

 • JLL

JLL, blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden bir diğeridir. Şu anda bunu İspanyol ticari gayrimenkul değerlemesinde kullanıyorlar. Onlara göre bu aracı gayrimenkul sektörünün inşaatında ve finansmanında kullanabilir ve hatta mülk satıp kiralayabilirler. Girişim esas olarak JLL Japonya’dan geldi.

 • Westfield

Westfield, emlak bankası garantileri için blockchain kullanıyor. Esas olarak perakende pazarlarında konut sahibi olan kişilere yöneliktir. Her neyse, Westfield’ın canlı projesi sekiz hafta sürecek ve teknolojinin kendileri için çalışıp çalışmadığını belirleyecekler. Ancak, ticari kira sözleşmelerini kolayca çıkarmalarına yardımcı olacağı konusunda iyimser olmaktan çok daha fazlasıdırlar..

 • Coldwell Banker

Blockchain teknolojisini kullanan büyük şirketlerden bir diğeri de Coldwell Banker. Şu anda, Propy şirketinin aktif bir müşterisidirler. Temel olarak, Coldwell, satıcıları ve acenteleri listelemek için platformu kullanıyor ve aynı zamanda işlem sunuyor. Dahası, bu platform ile tüm işlemlerini ve sözleşmelerini sorunsuz bir şekilde güvence altına alabilirler..

Farklı Blockchain Teknolojisi türlerinin farkında değil misiniz? İşte Blockchain Türleri hakkında eksiksiz bir kılavuz.

Devlet

 • Dubai Hükümeti

Dubai hükümeti, 2021 yılına kadar dünyadaki ilk akıllı şehri hedefliyor. Bunun için, Akıllı Dubai hükümet ofisini kurdular ve akıllı şehrin gelecek planlarını modernize etmek için bir dizi teknoloji şirketi ile birlikte çalıştılar. Bunu yapmak için de blockchain kullanıyorlar..

Dahası, teknolojiyi kullanan birkaç sektöre sahipler ve onu diğer sektörlere de dahil etmeyi planlıyorlar..

 • Seul Büyükşehir Hükümeti

Seul Büyükşehir Hükümeti, blok zinciri tabanlı idari sistemini kuracak. Dahası, proje ile birlikte, şehir sakinleri kamu hizmetleri için kullanabilecekleri S-coin’e sahip olacaklar. Ek olarak, bu paraları ödüller için de kullanabilirler. Ayrıca platform üzerinden vergi ödeyebilir ve kamuoyunun görüşlerine katılabilirler..

 • Lantmäteriet

Lantmäteriet, İsveç’in tapu sicil otoritesidir ve şu anda bir blok zinciri pilot projesi için bankalar ve işletmelerle birlikte çalışmaktadır. Onlara göre, mülk satın almak çok zaman alıyor ve blockchain ile hem kaynakları hem de zamandan tasarruf edebiliyor. Dahası, tüm belgeler kağıt izi bırakmadan dijital formatlarda olacaktır..

 • Uganda Ulusal İlaç Kurumu

Uganda Ulusal İlaç Kurumu, ülkelerinin sahte uyuşturucu sorunlarıyla başa çıkmak için MediConnect ile birlikte çalışıyor. Onlara göre proje, ilaç şirketlerinden gelen tüm ilaçları takip ederek kimsenin çalamayacağından veya sahte ilaçlarla değiştiremeyeceğinden emin olacak..

 • Singapur Para Otoritesi

Singapur Para Otoritesi, aynı ağ üzerinde farklı para birimlerinde ödeme sunan blok zinciri tabanlı bir projeye liderlik ediyor. MAS, Temasek ve J.P. Morgan ile birlikte çalışarak ülke çapında iş dünyasının genel maliyet etkinliklerini iyileştirmeyi planlıyor. Şu anda, endüstriyel uygulamalar için hala test ediyorlar.

Ayrıca Blockchain Teknolojisi Sunumunu kontrol edin ve Blockchain Teknolojisi hakkında ayrıntılı bir genel bakışa sahip olun

Kurmak

Blockchain, gerçekten kimsenin evcilleştiremeyeceği yıkıcı bir güçtür. Halihazırda pek çok sektörü alt üst ediyor ve yakında dünyadaki her bir pazarı alt üst edecek. Şu anda, blockchain teknolojisini kullanan şirketler aslında değişen ekosistemdeki yerlerini koruyorlar..

Gerçekte, teknolojiye yatırım yapmaktan kaçınırlarsa şirketlerin daha büyük bir sorunla karşı karşıya kalacağı aşikardır. Dolayısıyla, kuruluşunuz için şimdiye kadar bir blok zinciri çözümü benimsemediyseniz, blok zincirine bakmanın tam zamanı.

Yeni başlayan biriyseniz ve blockchain alanında bir kariyere başlamayı planlıyorsanız, sektörde sizin için birçok fırsat var. Öyleyse, Free Enterprise Blockchain Temelleri Kursuna kaydolun ve parlak bir kariyerin temelini atın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me