Blockchain ve ERP: İşinizi Kolaylaştırır

Blockchain teknolojisi, bugünlerde farklı iş modellerinin çalışma şeklini yavaşça değiştiren yıkıcı bir güçtür. Sağlık Hizmetleri, Tedarik zinciri, Devlet, Ticaret Finansmanı, Bankacılık vb. Gibi çeşitli sektörlerde şimdiye kadar pek çok değişiklik gördüğünüzü düşünüyorum. Ancak yine de gidecek pek çok yol var.

İşletmelerdeki işi kolaylaştırmak için birçok şirket ERP sistemlerini kullanır. Bu sistemler halihazırda etkinliği artırıyor. Bununla birlikte, bazılarınız blockchain’in bu sistemlerin yerini alması gerekip gerekmediği konusunda şüpheci olabilir..

Contents

BLOCKCHAIN ​​VE ERP – BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Blockchain ve ERP

Peki teknoloji ERP sistemlerinin yerini alacak mı? Yoksa blockchain ve ERP yeni bir model oluşturmak için birlikte mi çalışacak? Bu kılavuzda, ERP sistemlerinin ana konusuna ve blok zincirinin nasıl eksik bulmaca parçası haline gelebileceğine odaklanacağım..

Haydi başlayalım!

ERP Nedir?

Peki, bu sistemin ne olduğu konusunda net bir fikriniz yoksa, o zaman sizin için açıklığa kavuşturacağım. Kurumsal kaynak planlaması aslında işletmelerin satın alma, muhasebe, risk yönetimi, proje yönetimi, tedarik zinciri operasyonları, uygunluklar ve daha fazlası gibi günlük sonuçlarını yönetmek için kullandıkları bir yazılımdır..

Bu yazılımın en iyi yanı, bazen bir paket olarak gelmeleri, bu durumda performans analizi, tahminler, bütçeleme, planlama veya günlük olaylarla ilgili raporları da içerebilmeleridir. Gerçekte, ERP sistemleri bir şirketin performansını gerçekten artırabilir.

Ve bir rapor akışı aldığınız ve şirketinizde tam olarak neler olup bittiğini görebildiğiniz için, planları veya stratejileri değiştirmek daha kolay hale gelir..

Ancak sistemin tamamen merkezileştirildiğini söylemeliyim. Bu nedenle, size fayda sağlamaktan daha fazla zarar verebilecek kendi sorunları ile birlikte gelir. İşte blockchain ve ERP sistemlerinin devreye girdiği yer burasıdır. Ancak, buna daha sonra değineceğim. Öncelikle ERP sistemlerindeki önemli konulara değineceğim.

Öyleyse, bu blok zinciri ve ERP kılavuzunda bir sonraki bölüme geçelim..


ERP ile İlgili Sorunlar Nelerdir?

 • Üretim Süreçlerinin Net Tanımı Yok

Öncelikle birçoğunuz ERP sistemlerini kullanıyor olabilirsiniz ancak ilk defa uygulamaya çalıştığınızda bazen üretim sürecini tamamen tanımlamayı unutabilirsiniz. Dahası, şirketinizin birbiriyle rekabet eden farklı departmanları varsa, hangi departmanın en çok fayda sağlayacağını bulmak bir sorun haline gelir..

Ayrıca, mevcut süreçlerinizden bazıları sisteme ihtiyaç duymayabilir, ancak onu entegre etmek verimliliği düşürecektir. Ayrıca, operasyonları net bir şekilde planlamazsanız, ERP sistemi süreci doğru şekilde çalıştıramaz. Gerçekte, mükemmelleştirmek için çok zamana ihtiyacı vardır ve acele etmenin bir faydası olmaz..

Bu, kurulumu çok zaman alan herhangi bir ERP sisteminin önemli konularından biridir. Ayrıca, çoğu zaman şirketiniz için verimli bir süreç sunamamaktadır..

Her neyse, bu blockchain ve ERP sistemleri kılavuzundaki bir sonraki sayıya geçelim..

 • ERP Sistemleri Yeterince Esnek Değil

Bu yazılımın bir diğer önemli sorunu da oldukça esnek olmamasıdır. Dolayısıyla, süreçlerinize adapte olması gerektiğinde, bunun yerine modelleme yapısına uyum sağlamanız gerekebilir. Değilse, istediğiniz gibi çalışmayabilir.

Temel olarak, ERP sistemleri önceden tanımlanmış işlevsellikle birlikte gelir. Ayrıca, ihtiyacınız olan özelliği ekleyebileceğiniz modüler değildirler. Dolayısıyla, şirketinizin belirli bir özelliğe ihtiyacı varsa, ERP sistemi bunu her seferinde sunamaz. Dahası, zamanınızı ve kaynaklarınızı boşa harcarsınız ve bu da markanızı ciddi şekilde engelleyebilir..

Her neyse, bu blockchain ve ERP sistemleri kılavuzundaki bir sonraki sayıya geçelim..

 • Bu Sistemler Herhangi Bir Değişikliğe Dayanıklıdır

ERP sistemlerinin çoğu, değişimden korktukları için başarısız oluyor. Temel olarak bunlar, yeni teknoloji devrimleri konusunda pek istekli olmayan eski teknolojilerdir. Dahası, işler ve iş senaryoları değişmeye devam ediyor. Ancak çoğu şirket bu değişikliğe ayak uydurmaz ve bunun yerine eski altyapıyla kalır..

Çoğu durumda, bu sistemler sık ​​güncellemelerle gelmez ve kısa süre sonra değişen pazar senaryosunda eskimiş olur..

Açıkçası, iç sistemi değiştirmek gecikmeler ve zaman tüketimleri anlamına gelecektir, ancak dirençli olmak uzun vadede onu daha kötü etkileyecektir. Dahası, çoğu zaman, tüm yazılım entegrasyonundan kurtulmanız ve yenilerine geçmeniz gerekir. Ve bu, birçok yatırım anlamına gelebilir..

Bu blockchain ve ERP sistemleri kılavuzundaki bir sonraki soruna göz atalım..

 • Karmaşık veya Kısıtlanmış İşlevsellik

Bugünlerde çoğu ERP sistemi aşırı derecede karmaşık. Dahası, bunaltıcı hale gelebilecek karmaşık kullanıcı arayüzü tasarımları ve garip işlevlerle birlikte gelirler. Üstelik bu sistemler, özellikler söz konusu olduğunda da oldukça kısıtlıdır..

Çoğu durumda, şirketler bir pazarlama temsilcisi tarafından etkilenir ve ardından kötü bir ERP sistemi entegre eder. Kesinlikle şirketin işini ve marka değerini engeller. İşte bu nedenle hangi ERP sisteminin sizin için faydalı olabileceğini ve bu yazılımın güncel olup olmadığını bilmeniz gerekir..

Her neyse, bu blockchain ve ERP sistemleri kılavuzundaki bir sonraki sayıya geçelim..

 • Yüksek Bakım Maliyeti

Bir ERP sistemini uygulamanın size büyük bir servete mal olacağını söylemeye gerek yok. İlk uygulama oldukça maliyetli olmasına ve çok zaman almasına rağmen, yine de bakım da bir sorun haline gelir. Tüm ERP sistemlerinin düzenli olarak bakımı gerekir ve bu aynı zamanda ilişkili maliyetlerle birlikte gelir..

ERP sistemlerinden bazıları başlangıçta ucuz olabilir, ancak toplam bakım maliyeti büyük miktarda olabilir. Bu nedenle, şirketiniz için bir ERP sistemi ararken bu oldukça büyük ve tatsız bir karar.

Bu blockchain ve ERP kılavuzundaki bir sonraki konuya göz atalım.

 • Temel Özellikleri Kullanmamak veya Sistemi Anlamak

Tüketicilerinizin de ERP sisteminin kendilerine nasıl fayda sağlayacağını anlamaları gerekir. Yazılımı kullanarak bir özellik sunuyorsanız, tüketicilerinizi de eğitmeniz gerekir. Çoğu durumda, birçok ERP sistemi, bir kullanıcının kontrol etmesi zor olan karmaşık bir kullanıcı arayüzüne sahiptir..

Ayrıca, ERP sistemleri kullanıcıları güçlendirmez ve bu, şirketiniz üzerinde de olumsuz bir etkiye sahip olabilir. Dahası, sistem tam olarak şeffaf olmadığından, birçok temel güven sorunu da olabilir..

Her neyse, bu blockchain ve ERP kılavuzundaki son sayıya geçelim..

 • Kalitenin Düşmesine Yol Açan Yetersiz Veri Bakımı

ERP sistemindeki veri bakımı artık hedefe bağlı değil. Çoğu zaman, sistemi uygularken kaliteli verilerin dönüşümünü gözden kaçırır. Gerçekte, şirketiniz tamamen bu verilerin kalitesine bağlı olduğunda bu büyük bir yük haline gelebilir..

Ayrıca, ERP sistemi merkezileştirildiğinden, birçoğu bundan yararlanır ve sisteme yanlış veriler getirir. Diğer taraflar bu verileri projelerini uygulamak veya strateji oluşturmak için kullandıklarında büyük sorunlarla karşılaşırlar..

Ayrıca, çoğu zaman, verilerin kalitesini de düşürebilecek birçok insan yapımı hata vardır. Yani, görüyorsunuz, tüm markanız buna bağlı olacağından veri kalitesini asla küçümsememelisiniz..

Sorunlar hakkında şimdilik bu kadar yeter. Blockchain ve ERP’nin nasıl bir araya gelip işletmelere büyük fayda sağlayabileceğini inceleyelim..

Blockchain, ERP Sistemlerini Nasıl Geliştirebilir??

 • Tedarikin Her Aşamasında Üstün Görünürlük Şeffaflığı Artırır

ERP sistemleri için Blockchain, sürecin her bölümünde size en yüksek düzeyde görünürlük sunabilir. Genellikle, tedarik zinciri uzun ancak bölümlere ayrılmış bir süreç olma eğilimindedir. Dahası, tüm süreçleri veya ürünün her aşamada nasıl olduğunu izlemek nispeten zorlaşır..

Bu nedenle, süreçleri gerçek zamanlı olarak izlemek için kurumsal teknoloji için blockchain kullanmak, tedarik zinciri sorunlarını gerçekten çözebilir. Ek olarak, ürünün şu anda nerede olduğu ve sıcaklığın veya ürün kalitesinin ne olduğu hakkında gerçek zamanlı raporlar alabilirsiniz..

Böylece ürünlerinizi ideal bir ortamda saklamanıza da yardımcı olabilir..

 • Tüm Tedarik Zinciri Katılımcıları Arasında Güveni Teşvik Eder

Blockchain ERP kullanım durumlarıyla, tüm tedarik zinciri katılımcılarınızda güveni artırabilirsiniz. Nasıl? Sistemdeki her şey herkesin gözüyle görülebildiği için, altta yatan herhangi bir engel veya yolsuzluk olmamasını sağlar.

Gerçekte, piyasada yükselen yeni bir şirketle çalışırken işe yarardı. Her neyse, ERP sistemleri harika, ancak sistemin kendisinden ziyade büyük ölçüde insanlara bağlı. Ancak blockchain’de, dürüst olmak gerekirse, insanlara güvenmek yerine, ağda hiç kimse yasadışı faaliyetler yapamayacağı için sisteme güvenebilirler..

 • Katılımcılara Erişim Vermeden Önce Kişisel Kimlik Doğrulaması ve Doğrulama

Blockchain ERP kullanım örneklerinden bir diğeri de en baştaki kimlik doğrulama sürecidir. Blok zinciri ve ERP entegrasyonunda, ağdaki herhangi bir yabancı varlığı filtrelemek için çok faktörlü bir kimlik doğrulama süreci kurabilirsiniz..

Dahası, blockchain ile biyo-metrik kimlik doğrulamaları da alabilirsiniz. Gerçekte, çalışanlarınızı konumlarına göre doğrulayabileceğiniz için bu yaklaşımdan büyük ölçüde yararlanabilirsiniz. Ek olarak, bir satış görevlisine ulaşmaya çalışan müşteriler de bu platformdan kimliklerini kanıtlayabilirler..

Yani, tümüyle işletmeye harika bir katkı.

 • Süreçleri ve Ödemeleri Otomatikleştirmek İçin Akıllı Sözleşme Uygulaması

ERP için Blockchain, size hiçbir ERP sisteminin sunamayacağı şeyi sunabilir – akıllı sözleşme uygulaması. Akıllı sözleşmelerle, tedarikçilerinizle işlemi kolayca doğrulayabilirsiniz. Ayrıca, süreç otomatikleştirildiğinden, önceden tanımlanmış kurallar karşılandığında, sözleşme otomatik olarak başlayacak ve işlemleri işleyecektir..

Örneğin, başka bir denizaşırı şirketle ticaret yapıyorsunuz. Böylece, o şirketle akıllı bir sözleşme başlattıktan sonra, sarf malzemelerinizi talep edebilirsiniz. Gerçekte, ticaret sürecini takip edebilirsiniz ve ürünü aldığınızda, akıllı sözleşme otomatik olarak fonları serbest bırakacaktır..

Dolayısıyla, yalnızca blockchain ile elde edebileceğiniz harika bir özellik olabilir..

 • Dijital İşlemlerde Risk Faktörlerini Düşürür

Blockchain ERP kullanım durumlarından bir diğeri de dijital işlemlerde düşük risktir. Gerçekte, ERP sistemleri işlemler de sunabilir; ancak, şimdilik o kadar güvenli değiller. Ayrıca, güvenlik açıkları, bilgisayar korsanlarının merkezi sunucuları hedeflemesine ve bir işlemi hacklemesine olanak tanır.

Bununla birlikte, ERP sistemli blockchain buradaki senaryoyu gerçekten değiştirebilir. Gerçekte, blockchain, oldukça etkili ve hızlı olan eşler arası işlem işleme sunar. Ayrıca, her blok zincirindeki veya kurumsal teknolojideki güvenlik protokolleri oldukça yüksektir. Bu nedenle, bilgisayar korsanları bu platformlara kolayca erişemezler.

Dahası, merkezi olmayan bir ortama sahip oldukları için, bir bilgisayar korsanının bir kullanıcının hesabını bulması ve hacklemesi oldukça imkansızdır. Ve böylece, birleştirilmiş teknoloji, dijital işlemler için kolayca yüksek güvenlik sunabilir.

 • Gerçek Zamanlı Olarak Yüksek Düzeyde Güvenlik ve Veri Gizliliği Sunar

ERP sistemleri ile blok zincirinin bir diğer büyük avantajı, birlikte en yüksek güvenlik seviyesini sunmalarıdır. Kurumsal blok zinciri teknolojisinin entegrasyonu, herhangi bir veri sızıntısını önleyecek, herhangi bir güvenlik tehdidini veya boşlukları tespit edecek ve yetkisiz etkinlikleri gerçek zamanlı olarak tespit edecektir..

En iyi yanı, bu tür güvenlik endişelerini yalnızca tespit etmekle kalmayıp, önleyebilmesidir. Gerçekte, iş için blockchain, kimliği doğrulanmış erişim sunabilir ve istenmeyen üçüncü şahıslardan kurtulabilir. Ayrıca, halka açık olmayan bilgilere tam bir gizlilik sunabilir.

İşletmeler birçok hassas bilgiyle ilgilenir ve temel gizliliğe erişim, şirket içindeki düzenlemelerin korunmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, çalışan etkileşimleri nedeniyle oluşabilecek tüm güvenlik açıklarından da kurtulabilir..

 • Hassas Bilgiler İçin GDPR ve Güvenli Depolama Tesisi ile Uyumluluk

Tüketiciler ve hassas bilgileriyle uğraşırken, işletmelerin GDPR ile uyumlu olması gerekir. Ayrıca, müşterilerinizin tüm bilgilerinin gizli kalmasını sağlamanız gerekir ve hiçbir üçüncü taraf şirket bu verileri pazar analizi için kullanamaz..

Örnek olarak Facebook skandalını ele alalım. Bazen böyle yaşamak istemezsin. GDPR kurallarına uymazsanız, ciddi yasal sorunlarla ve para cezalarıyla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte marka değerinizin de büyük bir darbe alacağından bahsetmiyorum bile.

Blockchain ERP kullanım durumları burada devreye giriyor. Blockchain yardımı ile, tüm tüketicilerin bilgilerini herhangi bir sorun olmadan güvenli bir şekilde saklayabilirsiniz. Dahası, GDPR ile tamamen uyumlu olabilir ve müşterilerle ilgilenme durumunda tam şeffaflık sunabilirsiniz..

 • Maliyetleri Büyük Ölçüde Düşürür

Kurumsal ortamdaki küçük hataların nasıl maliyetli cezalarla sonuçlanabileceğini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla, stratejiler söz konusu olduğunda, tüm mali durumunuzda akıllı olmanız ve her türlü hatadan tamamen kaçınmanız gerekir. Ama sadece ERP sistemine bağlı olmak yeterli değil.

ERP için Blockchain, süreçleri otomatikleştirebildiği, size gerçek zamanlı verileri verebildiği, ürünleri, işlemleri ve daha fazlasını izleyebildiği için bu konuda mükemmel bir çözümdür. Gerçekte, bu sistemlerin yardımıyla üreticiler kesintileri önleyebilir, işlemleri yönetebilir, bilgileri parçalayabilir ve daha pek çok şey yapabilir. Maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız, blockchain ve ERP gitmenin en akıllı yolu olabilir..

 • Rekabetçi Bir Avantaj Sağlar ve Rakiplerin Üstünde Olmaya Yardımcı Olur

En büyük blockchain ERP kullanım durumlarından biri, pazarda elde ettiğiniz rekabet avantajıdır. Gerçekte, iş dünyası son derece hızlı ilerliyor ve davayı takip etmezseniz, yakında geride kalabilirsiniz. Bu nedenle, yeni inovasyonlar gelmeye başladığında, onu yakın zamandan ziyade kucaklayabilmelisiniz..

İşte blockchain burada devreye giriyor. Blockchain geleceğin teknolojisi olacak ve yaratacak 3.1 trilyon dolar pazar yeri. Bu pazardaki yerinizi güvence altına almak size kesinlikle rekabet avantajı sağlayacaktır..

Ayrıca blockchain, marka değerinizi ve gelirinizi hızlı bir şekilde artırabilecek birçok özellik sunar. Dolayısıyla, blockchain ve ERP sistemlerini bir araya getirdiğinizde, işinizi zirveye taşıyabilecek çok daha üstün bir teknoloji elde edersiniz..

 • Gerçek Zamanlı Piyasanın Doğru Tahmin Raporlarını Sağlar

Bir işletme için, piyasanın doğru tahmin edilmesi nispeten gerekli bir süreçtir. Bu nedenle, birçok şirket bunun için ERP sistemleri alma eğilimindedir. Gerçekte, ERP sistemleri harikadır, ancak düşük veri kalitesi sorunları olduğu için bazen doğru veri tahmini mümkün olmayabilir..

Ve böylece, ERP için blok zinciri bu senaryoyu değiştirebilir ve ERP sistemlerinin pazar yerlerini daha da iyi tahmin etmesine yardımcı olabilir. Dahası, piyasada pazar tahminine adanmış birçok blok zinciri teknolojisi var. Bunları kesinlikle ERP sistemleri ile birlikte kullanabilirsiniz..

ERP sistemleri ile blockchain birleşiminden gelen güçlü tahmin teknolojisi sayesinde, gerçek zamanlı olarak bile piyasa hakkında daha doğru raporlar alabilirsiniz! Böylece, işletmelerin işleri daha gerçekçi ve etkili hedeflere doğru ilerleyebilir.

 • Veri Kalitesini Artıran Değişmez Entegre Bilgi Sunar

Blockchain ve ERP entegrasyonu size kimsenin istediği gibi değiştiremeyeceği veya silemeyeceği değişmez bir sistem sunacak. Gerçekte, ERP’lerin merkezi sistemi oldukça savunmasız ve hatalı. Bu modelde, kullanıcılar sisteme girdikten sonra verileri değiştirebilir veya değiştirebilir. Böylelikle bir çalışan isterse veriyi kolaylıkla manipüle edebilir ve bundan faydalanabilir..

Ancak, yalnızca kendilerine fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda verileri bozabilirler ve bu da veri kalitesinin düşmesine neden olur. Karışımdaki blok zinciriyle, veriler deftere girdiğinde, hiç kimse bu verileri yakın zamanda değiştiremez..

Artık, her zaman doğrulanabilen, tamamen doğru, benzersiz ve yüksek kaliteli verilere sahipsiniz. Kesinlikle blockchain’in en iyi avantajlarından biridir.

 • Esnek, Yapılandırılabilir Ve Yine de Sağlam Bir Sistem Modeli Oluşturur

Blok zinciri ve ERP entegrasyonu, yapılandırılabilir, esnek ve sağlam bir model oluşturur. Kapsamlı özelleştirmeler sunan birçok blok zinciri teknolojisi var. Hyperledger, Enterprise Ethereum Alliance, R3 Corda, Quorum, Ripple vb. Gibi birçok kurumsal blok zinciri platformu, gereksinimlerinize göre şekillendirebileceğiniz bir mimari sunar..

Ayrıca, bu sistemler değişen iş senaryolarına hızla adapte olabilir ve eski bir sistemle sonuçlanmamasını sağlayabilir. Bununla birlikte, ERP sistemlerinize entegre ederken hangi blockchain teknolojisini seçmeniz gerektiğine karar verin..

Blockchain ve ERP sisteminin çalışması için birbiriyle tam uyumlu olması gerekir. Gerçekte, blok zinciri, kolayca saldırıya uğrayabilen savunmasız merkezi sunuculara sahip oldukları için ERP sistemleri için kalkan olabilir..

Yani, bir bakıma, ikisi de sağlam ancak esnek bir ortam oluşturabilir..

 • Her Departmanda Verimliliği Artırır ve Süreçleri Kolaylaştırır

Zaman geçtikçe, imalatta süreç gittikçe daha karmaşık hale geliyor. Bu nedenle, birçok işletme maliyetli sonuçlara neden olan hatalarla karşı karşıyadır. Bununla birlikte, ERP ile blok zincirinin yardımıyla, iş süreçlerini kolayca otomatikleştirebilirler..

Dahası, departmanlar arası işlemleri, gerçek zamanlı bilgileri ve çözümleri koruyarak insan hatalarını ortadan kaldırabilir ve çok daha fazlasını yapabilirler. Bu yeni teknolojiyi kullanarak, kombinasyon işletmeleri el işçiliğinden kurtulabilir ve verimliliklerini hızlı bir şekilde artırabilirler..

Ayrıca, blok zinciri, teslimatları iyileştirmenin yanı sıra karmaşık süreçlerden ve yanlış verilerden kurtulmaya gerçekten yardımcı olabilir..

Ayrıca muazzam miktarda zamandan tasarruf edebilir ve üretkenlik seviyenizi artırabilirsiniz. Gerçekte, blok zincirinin otomasyon süreci, diğer departmanlarda meydana gelen kayıpları telafi edebilir. Ayrıca, çalışanların tüm küçük ayrıntılar için endişelenmesine gerek yoktur ve teknoloji bunu kolayca çıkarabilir.

Ayrıca çalışanlar, kullanım kolaylığının ve minimum iş yükünün de tadını çıkarabilir. Böylece, uzun vadede işletmeler marka değerlerini gerçekten artırabilirler..

Son Düşünceler: Blockchain ve ERP Şimdilik Etkileşimde Olacak

ERP sistemli blockchain, işletmeler için büyük bir basamaktır. ERP sistemleri bazı sorunlarla gelseler bile kesinlikle etkilidir. Bununla birlikte, bu sorunlar, blok zincirinin ERP’leri tamamen değiştirmesi için yeterince belirgin değil. Şimdilik, blockchain’in ERP sistemleri için bir katkı maddesi olarak çalışacağını düşünüyorum..

Dahası, blockchain’in henüz ERP’lerden tamamen kurtulabileceğini düşünmüyorum. Aksine, blok zinciri ve ERP entegrasyonu, tedarik zincirinin otomasyonunu ve bütünlüğünü güçlendirebilir..

Performansa gelince, blockchain de yeteneklerinin adil payıyla birlikte geliyor. Ve ERP ile birlikte blockchain, teknoloji tedarik zinciri endüstrilerini tamamen değiştirebilir.

Ancak ERP sistemlerinin oldukça pahalı olduğunu ve bunlara yatırım yapan şirketlerin bu sistemleri istedikleri zaman bırakamayacaklarını unutamayız. Bu nedenle, ERP şirketleri uzun vadede daha fazla yazılım geliştirmeye devam edebilir.

Bununla birlikte, potansiyeli gösteren blockchain de popüler hale geliyor. Ve kitlesel olarak benimsenmesi yalnızca faydalarını artıracaktır. Bu nedenle, ERP sistemleri için blok zinciri yakın gelecekte daha da öne çıkabilir. Her neyse, satırın sonunda, blockchain ve ERP entegrasyonunun şu anda işletmeler için en iyi seçenek olabileceğini düşünüyorum..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map