Blockchain, çevremizdeki dünyayı tamamen dönüştürdü. Satoshi Nakatomi’nin blockchain’i icat ettiği 2009’da Bitcoin ile başladı ve Bitcoin onu kullanan ilk kripto para birimiydi..

Mevcut blockchain kullanımını görürsek şaşıracaksınız. Şu anda gerçek dünyada bir uygulaması olan yüzlerce blockchain kullanım durumu var. Ve neden olmasın? Yapay zekadan üretime kadar neredeyse her endüstriyi alt üst etti..

Sayılar da blockchain lehinedir. Dünya Ekonomik Forumu, 2025 yılına kadar bunu öngördü, GSYİH’nin% 10’u etkilenecek veya blok zincirinde saklanacaktır. Hala on yıllık olmayan yeni bir teknoloji için bu çok fazla. Öte yandan liderler, odaklarını hızla değiştirmeli ve işletmelerinin blok zinciri dönüşümlerine uyum sağlayabilmesini sağlamalıdır..

Bu yazıda, gerçek dünyadaki Blockchain kullanım durumlarına ve blockchain uygulamalarına odaklanacağız. Listeleyeceğimiz tüm gerçek dünya kullanım durumlarının yerine getirme sözü var. Ancak hangisinin başarılı veya başarısız olacağını söylemek zor.


Contents

Gerçek Dünya Blockchain Uygulamaları Bilgi Grafiği

Gerçek Dünya Blockchain Uygulamaları Bilgi GrafiğiBlockchain kullanım durumlarını belirli kategorilere ayırdık. Yazım sırasında, Temmuz 2018 itibariyle 46 blok zinciri uygulaması veya hizmeti listeledik. Bu blok zinciri örnekleri, ilgili kategorilerindeki etkilerine göre seçilmiştir. Liste aynı zamanda en umut verici TOP blockchain gerçek dünya kullanım durumları olarak da görülebilir. Aşağıdaki kategorileri listeleyelim.

 1. İçerik yönetimi / dağıtımı: PeerNova, Cesur.
 2. Veri yönetimi: Factom, Essentia.one.
 3. Siber güvenlik: GuardTime, Remme, Blockverify, PeerNova.
 4. Platform: Gem.
 5. Sağlık hizmeti: SimplyVital Health, MedRec.
 6. Finansal hizmetler: Abra, Barclays, Aeternity.
 7. İmalat ve endüstriyel: Maersk, Provenance, SKUChain, LO3 Energy.
 8. Depolama: STORJ.io
 9. Hükümet: SouthKorea’nın projesi, Govcoin, Democracy.earth, FollowMyVote.
 10. Perakende: Açıkçarşı, Loyyal.
 11. Blockchain platformu: IBM Blockchain çözümleri, Decent.
 12. Ulaşım ve Turizm: Arcade Şehri.
 13. Medya: KodakOne, Ujomusic, Civil.
 14. Emlak: Ubiquity, Propy.
 15. Tapu: Kamu Sicili.
 16. Kimlik: Uport.
 17. Sigorta: AIG.
 18. Kurumsal: Azure.
 19. Reklam: NYIAX.
 20. Yazarlık ve sahiplik: Kör, Stampery, Veisart, Po.et.
 21. Sosyal ağ: AKASHA, Sevgiler.
 22. Elmaslar: Debeers.

Başlayalım.

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: İçerik Yönetimi / Dağıtımı

1. Cesur

Kullanım Örneği: İzleyicileri ve reklamları engelleyerek veri ücretlerini düşürebilen bir tarayıcı ihtiyacı. Yalnızca gerekli bilgileri paylaşarak kullanıcıların gizliliğini korur, hem zamandan hem de emekten tasarruf sağlar.

Çözüm: Brave, güvenli, hızlı ve özel bir tarayıcı sunan modern bir tarayıcıdır. Bunu blockchain yardımıyla yapar. Bunu yapmak için, yerleşik reklam engelleyici ile tüm reklamları engeller. İzleyici engelleme sayesinde kullanıcının gizliliği de korunmuştur. Ayrıca, reklamlar ve izleyiciler engellendiğinden, cesur tarayıcı, Chrome ve Mozilla gibi diğer popüler tarayıcılardan daha hızlı çalışır. Ayrıca, yardımcı program jetonlarını kullanarak reklam engellemeden para kazanma sürecindeler. Ayrıca blockchain teknolojisini kullanarak reklamları test ediyorlar.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://brave.com/

Blog: https://brave.com/blog/

Kategori: İçerik yönetimi / dağıtımı

cesur

Resim Kaynağı: Cesur

2. Kağıt zinciri

Kullanım Örneği: Şirketlerin, müzik yaratıcılarının, haber kuruluşlarının vb. Varlıklarını zorlayabilecekleri ve sektörün mevcut uzun ödeme döngülerini atlayarak onlardan para kazanabilecekleri uygun bir merkezi olmayan pazara sahip olma ihtiyacı.

Çözüm: Çözüm: Paperchain, herhangi bir medya şirketinin içeriklerinden para kazanabileceği ve merkezi olmayan bir pazar kullanarak küresel bir yatırım ağına sunabileceği merkezi olmayan bir pazar sunar. Uzun ödeme döngüleriyle ilgili en büyük sektör sorununu çözer ve hem küçük hem de büyük oyuncuların likiditeden yararlanmasına yardımcı olur. Paperchain’in kritik özellikleri arasında merkezi olmayan bir medya yatırım ağı, yerleşik içgörüler ve üçüncü taraf tarafından finansal anlaşmalar oluşturmak için kullanılabilecek sağlam bir finansal altyapı katmanı yer alır..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.paperchain.io/

Blog: https://blog.paperchain.io/

Kategori: İçerik yönetimi / dağıtımı

kağıt zinciri

Görüntü Kaynağı: Paperchain

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Veri yönetimi

3. Factom

Kullanım Örneği: Kritik ticari, hükümet ve kar amacı gütmeyen sistemleri veri hırsızlığından koruma ve ayrıca tüm platformlarda ve sistemlerde dürüstlük aşılama ihtiyacı.

Çözüm: Factom güven, dürüstlük ve değişmezlikle ilgilidir. Sistemlerin korunmasına ve insanların yoksulluktan kurtarılmasına yardımcı olabilecek teknolojiyle dünyanın sistemini güvence altına alıyorlar. Blok zinciri kullanarak sistemler şeffaflık, dürüstlük, bütünlük ve güvenlik kazanır. Ayrıca, dürüstlüğü daha geniş manzaranın bir parçası haline getirebilecek güvenilir bir çerçeveye duyulan ihtiyaç. Kısacası Factom ile veri ürünleri oluşturmak ve buna dayalı kararlar almak daha kolay olacak. Factom yazılımı ayrıca mevcut bir sisteme takılabilir ve sistemleri sıfırdan oluşturmaya veya yeniden oluşturmaya gerek yoktur.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.factom.com/

Blog: https://www.factom.com/blog

Kategori: Veri yönetimi

factom

Görüntü Kaynağı: Factom

4. Essentia.one

Kullanım Örneği: Kullanıcıların verilere her yerden güvenli bir şekilde erişmesine ve depolamasına yardımcı olacak bir veri yönetimi çerçevesine duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Essesntia.one, blok zincirinin üzerine inşa edilmiş bir veri yönetimi çerçevesidir ve modüler bir merkezi olmayan ve birlikte çalışabilirlik sağlar. İki önemli bileşenden oluşur: Sinerjiler ve Özler. Özler kendi verilerinin sahibidir ve birden fazla hizmet aracılığıyla birbirine bağlanır, oysa sinerjiler, platformları, kaynakları vb. Bağlamak gibi işlemlerin bağ dokusu görevi görür. Geliştiriciler bu mimariden faydalanabilir ve onun üzerine inşa edilerek dünyanın her yerinden herkese erişilebilirlik sağlayabilir..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://essentia.one/

Blog: https://medium.com/@matteozago

Kategori: Veri yönetimi

Essentia

Görüntü Kaynağı: Essentia

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Siber güvenlik

5. GuardTime

Kullanım Örneği: Blok zinciri üzerinde çalışan ve kullanıcı verilerini geleneksel blok zinciri çözümünden çok daha iyi koruyan daha iyi doğrulanabilir bir güvenlik kanıtı ihtiyacı.

Çözüm: GuardTime, kendi Guartime’ın KSI teknolojisini kullanmayı amaçlayan bir siber güvenlik blok zinciri projesidir. Teknoloji, kurumsal çözümler için özel olarak tasarlanmıştır. Ayrıca performansa da dokunulmamış.

Bitcoin’in şu ana kadar sunduğu şeylerin üzerine inşa ettiler, yani şeffaflık, değişmezlik ve güvenlik. 2003 yılında, ağ üzerinde doğrulanabilir bir güvenlik kanıtı oluşturan ilk resmi güvenlik kanıtını verdiler. Şu anda, KSI teknolojisinden yararlanan birçok şirketle işbirliği yapıyorlar..

Başlangıçta Estonya hükümetiyle başladılar ve Estonya vatandaşlarının sağlık kayıtlarını güvence altına almalarına yardımcı oldular. Şu anda, Verizon Enterprise Solutions ve hatta savunma ve Havacılık ile işbirliği yapıyorlar..

Teknoloji yığınları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz İşte.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://guardtime.com

Blog: https://guardtime.com/blog

Kategori: Siber güvenlik

GuardTime

Resim Kaynağı: GuardTime

6. Remme

Kullanım Örneği: Kullanıcının ve şirketin verilerini siber saldırılardan koruyan, saldırıya dayanıklı bir kimlik doğrulama.

Çözüm: Remme, verilerini yetkisiz kullanımdan korumaya çalışan hem kullanıcılar hem de şirketler için mevcut güvenlik standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan bir siber güvenlik blok zinciri projesidir. Ayrıca siber saldırıların üstesinden gelmek için inşa edilmiştir. Bunu yapmak için kritik altyapı, tıp teknolojisi, kripto borsaları ve çok daha fazlasıyla kuruluşlara yardımcı olur. Ayrıca her şeyi otomatikleştirerek insan yönünü tamamen ortadan kaldırır. Remme’nin koruduğu yaygın saldırılar arasında Brute Force, Phishing, Keylogging, Password yeniden kullanım saldırıları ve çok daha fazlası bulunur..

Durum: Infopulse ve diğerleri için pilot projelerin uygulanması.

İnternet sitesi: https://remme.io/

Blog: https://medium.com/remme

Kategori: Siber güvenlik

remme

Resim Kaynağı: Remme

7. Blockverify

Kullanım Örneği: Yalnızca sahte ürünleri tanımlamakla kalmayıp aynı zamanda küresel bir çözüm de sağlayan blockchain kullanan tedarik zincirleri için şeffaflığa ihtiyaç vardır. İlaç, Elektronik, Elmas ve Lüks Ürünler gibi tedarik zincirlerinin doğru şekilde çalışması için şeffaflığa ihtiyacı vardır.

Çözüm: Blockverify, “Blockchain Tabanlı Sahtecilikle Mücadele Çözümü” dür. İşlevi taklitleri tespit etmektir ve çift olmayan bir ortam sunar. Ayrıca, şirketler için tamamen özelleştirilebilir ve yeni ürünleri kaydederken tedarik zincirlerini yönetebilirler. Blockverify’ın birçok kullanım durumu vardır. Öne çıkan kullanım durumlarından bazıları elektronik, ilaç, elektronik ve lüks ürünleri içerir.

Her ürünü benzersiz bir Blok Doğrulama etiketi ile etiketleyerek çalışır. Tedarik, hem tüketici hem de perakende açısından da doğrulanır. Ayrıca bozulmaya karşı koruma sunar ve bu nedenle tedarik zincirlerini% 100 şeffaflıkla yürütmek için gereken bütünlüğü sağlar..

Durum: Devam etmekte.

İnternet sitesi: http://www.blockverify.io/

Blog: Yok

Kategori: Siber güvenlik

blok doğrulamak

Resim Kaynağı: Blockverify

8. PeerNova

Kullanım Örneği: Finans sektöründe hem paydaşların hem de düzenleyicilerin ihtiyaç duyduğu veri bütünlüğü ihtiyacı.

Çözüm: PeerNova, hem Blockchain, BigData hem de Cloud teknolojilerinden en iyisini sağlayarak finans dünyasının çalışma şeklini iyileştiriyor. Finans kuruluşlarına verilerini doğrulamak ve güvence altına almak için bir yol sağlamayı amaçlamaktadır. Bu aynı zamanda denetimlerini, mutabakatlarını ve uyumluluklarını ele almalarına da olanak tanır. PeerNova Blockchain teknolojisinin üç ana özelliği, değişmezlik, redaksiyon ve mantık yürütmeyi içerir. Bu, verilerin güvenli, doğrulanabilir olduğu ve ihtiyaç duyulduğunda yeniden izlenebileceği anlamına gelir.

Durum: Post-Trade Ledger, Lineage of Capital ve Cuneiform teknolojisi dahil olmak üzere birden fazla projede yer aldı.

İnternet sitesi: http://peernova.com/

Blog: Yok

Kategori: Siber güvenlik

akran-nova

Görüntü Kaynağı: Peer Nova

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Platform

9. Mücevher

Kullanım Örneği: Sağlık, medya, bankalar ve çok daha fazlası gibi çeşitli ticari sektörler için silonun sorununu tanımlayabilen ve tüm farklı siloları tek bir tasarruf, zaman, çaba ve maliyete bağlayabilen bir işletim sistemine duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Gem, bir varlıkla veya bir kişiyle ilgili verileri küresel tanımlayıcılar oluşturarak birbirine bağlayan bir blok zinciri işletim sistemidir. Bu, zaman tüketimini ve uzlaşma ihtiyacını ortadan kaldırır. Aynı zamanda şeffaflık sağlar ve daha az riskle daha iyi sonuçlar sunar. Kısacası, konu küresel varlıkları tanımlamak ve ardından onlara veri paylaşarak alışveriş ve iletişim için bir platform sağlamakla ilgilidir. Sadece iş akışlarıyla her şeyin otomatikleştirilebilmesi değil.

Bu basit çözüm, aşağıdakiler dahil birçok farklı dikeyde kullanılabilir: Tedarik zinciri,Sağlık hizmeti, ve daha fazlası.

Durum: Philips ve Xpansiv dahil olmak üzere birden fazla iş ortağıyla devam ediyor.

İnternet sitesi:https://enterprise.gem.co/

Blog: http://blog.gem.co/

Kategori: Platform

mücevher

Resim Kaynağı: GEM

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Sağlık hizmeti

10. SimplyVital Sağlık

Kullanım Örneği: Sağlayıcılar, müşteriler ve sağlık uzmanları için bir platform sağlayabilecek uygun bir sağlık hizmeti çözümüne duyulan ihtiyaç.

Çözüm: SimplyVital Health, hastaları ve sağlayıcıları tek bir çatı altında birbirine bağlayan bir blok zinciri çözümüdür. Bir sağlık veri yönetimi çözümüdür ve ayrıca mümkün olan en iyi çözüm için makine öğrenimi ve algoritma tahminlerini kullanır. Analitik içgörüler, hasta deneyimi için sağlanır. Aynı zamanda özel hizmet sunucuları, hastaneler ve sağlık sistemleri için de eşit şekilde çalışır. Ana bileşenlerinden biri Health Nexus’tur. Dünya çapında kabul gören HIPAA uyumlu bir protokoldür. Sağlık hizmeti verilerini ve hasta kontrolünü bağlamak için kullanılabilecek bir protokol.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.simplyvitalhealth.com/

Blog: Yok

Kategori: Sağlık hizmeti

basitçe hayati

Görüntü Kaynağı: SimplyVital

11. MedRec

Kullanım Örneği: Hastaların sağlıkla ilgili verilerinin tek bir yerde olması ve her yerden erişilebilir olması ihtiyacı.

Çözüm: MedRec, hasta verilerinin farklı kuruluşlar, kişiler ve sağlık uzmanları arasında depolanabileceği ve bunlara erişilebileceği bir blok zinciri çözümü sağlayarak Elektronik Sağlık Kayıtları (EHR) sorununu çözen bir blok zinciri platformudur. Bu, hastalar için çalışan ve onlara tıbbi raporlarını parmaklarının ucuna getirme yeteneği sağlayan bir ekosistem yaratır. Blockchain kullanımı aynı zamanda şeffaflık sunar ve benzersiz bir bireysel baskı yaratır. Bu, daha düşük maliyetlere ve hasta için daha kolay sağlık bakımı desteğine yol açar.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://medrec.media.mit.edu/

Blog: Yok

Kategori: Sağlık hizmeti

Medrec

Resim Kaynağı: Medrec

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Finansal hizmetler

12. Abra

Kullanım Örneği: Herkesin yalnızca kripto para birimine yatırım yapmasına izin vermekle kalmayıp, aynı zamanda onları güvence altına almasını ve varlıklarını endişelenmeden saklamasını sağlayan bir mobil uygulama ihtiyacı.

Çözüm: Abra, kullanıcıların kripto para birimini depolamasına, yatırım yapmasına ve satın almasına olanak tanıyan bir mobil kripto para birimi uygulamasıdır. Ayrıca güvenlidir ve herkesin kullanabilmesini sağlar. Yazma sırasında, bitcoin, litecoin, dash vb. Gibi popüler kripto para birimleri de dahil olmak üzere 25 kripto para birimini desteklemektedir. Uygulamayı kullanarak herkes kripto ticareti yapabilir veya satın alabilir. Aynı zamanda güvenlidir ve hareket kabiliyeti sağlar.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.abra.com/

Blog: https://www.abra.com/blog/

Kategoriy: Mali Hizmetler

abra

Resim Kaynağı: Abra

13. Barclays

Kullanım Örneği: İç bankacılık sürecini iyileştirmek ve ayrıca kullanıcı deneyimini iyileştirmek için blockchain teknolojisini kullanan bankalar.

Çözüm: Barclays bankası, blockchain ve etkisini anlıyor. Ve bu yüzden sistemlerini blockchain’i desteklemek için inşa ediyorlar. Kullanıcılara istedikleri yerden bankacılık sistemleriyle etkileşim kurabilecekleri için yeni kapılar açacak. Blok zinciri etkinleştirilmiş bir ortam, kimlik doğrulamanın olabildiğince hızlı yapılabileceği anlamına da gelecektir. Ayrıca blockchain çözümünün sağladığı şeffaflık ve bütünlük sayesinde sahtekarlıklar sistemden tamamen çıkarılabilmektedir. Ayrıca şeffaflığı sağlamak için her şeyin izlendiği bir ticaret devrimi getirmek için çalışıyorlar..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.barclayscorporate.com

Blog: Yok

Kategori: Finansal hizmetler

14. Analık

Kullanım Örneği: Kuruluşların blok zinciri avantajıyla küresel ölçekte ölçeklendirmelerini sağlayacak, yıldırım hızında, akıllı sözleşmelere duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Aeternity, herhangi bir kuruluşun gerçek dünya verileriyle çalışmasına yardımcı olan, ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme arayüzüdür. Benzersiz ve benzersiz küresel ölçeklenebilirlik, benzersiz verimlilik ve şeffaf yönetişim sağlayabilecek şekilde tasarlanmıştır. İnovasyon yönü, Turing tamamlandıklarından akıllı sözleşmelerden gelir. Sadece bu fikir birliği, hem Proof-of-Work (PoW) hem de Proof-of-Stake (PoS) avantajlarından yararlanan yeni bir fikir birliği algoritması aracılığıyla yapılmaz. Aeternity’yi benzersiz kılan başka bir kavram da Devlet Kanalları’dır. Akıllı sözleşmelerin zincir dışı yürütülmesini sağlar. Oracles, akıllı sözleşmeleri gerçek verilerle bağlamak ve onlarla gerçekten birinci sınıf nesneler olarak etkileşim kurmak için kullanılır..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.aeternity.com/

Blog: https://blog.aeternity.com/

Kategori: Finansal hizmetler

sonsuzluk

Resim Kaynağı: Aeternity

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: İmalat ve Endüstriyel

15. Maersk

Kullanım Örneği: Etkin ve verimli bir şekilde takip edilebilen kargo hareketi.

Çözüm: Maersk halihazırda tüm dünyada kargoları elleçleyen yerleşik bir nakliye şirketidir. Şimdi, yavaş yavaş blok zinciri çözümüne geçiyorlar, böylece onunla sağlanan şeffaflık, bütünlük ve güvenlikten yararlanabiliyorlar. Bunu yaparak, şirketler veya nakliye limanları mallar üzerinde daha iyi kontrole sahip olacaktır. Bu aynı zamanda, saklanan veriler değiştirilemediğinden yasadışı taşımanın tamamen durdurulacağı anlamına gelir..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.maerskline.com/

Blog: Yok

Kategori: İmalat ve endüstriyel

maeslk

Resim Kaynağı: Maeslk

16. Kaynak

Kullanım Örneği: Güven sağlayan ve hem kullanıcıları hem de işletmeleri güçlendiren bir tedarik zinciri.

Çözüm: Provenance, tedarik zincirine güç veren ve işletmelerin güven inşa etmesini sağlayan bir blok zinciri platformudur. Ayrıca, alışveriş yapanların ürünleri seçmelerine yardımcı olur. Kısacası, perakendeciler, üreticiler, müşteriler ve ortaklar dahil olmak üzere tüm tedarik zincirini besler. Müşterilerin bir satın alma işlemi yapmadan önce ürünün menşeini ve diğer önemli bilgileri bulabilecekleri şeffaf bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır. Perakende de değişiklikten yararlanabilir ve müşterilerin bir satın alma işlemi yapmadan önce tüm bilgileri almasını sağlayabilir..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.provenance.org/

Blog: https://www.provenance.org/case-studies

Kategori: İmalat ve endüstriyel

kaynak

Resim Kaynağı: Provenance

17. SKUChain

Kullanım Örneği: Tüm kurumsal tedarik zincirlerine güç sağlayabilen ve işletmelerin birlikte çalışıp büyüyebileceği sektöre değer sağlayabilen bir blok zinciri çözümü.

Çözüm: SKUChain, her katılımcıyı güçlendirerek ve küresel bir değer zinciri oluşturarak kurumsal tedarik zincirinin çalışma şeklini değiştirmek istiyor. Her işletme, çeşitli yollarla kazanımları ortaya çıkarmak için kullanabilecekleri tedarik zincirine erişebilir. Kısacası, tamamen işletmeleri bir araya getirmek ve işbirliğine dayalı bir ortam yaratmakla ilgilidir. Bu, işletmenin karar vermesini kolaylaştırır ve tedarik zincirleri üzerinde daha iyi bir kontrol sağlar..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: http://www.skuchain.com/

Blog: Yok

Kategori: İmalat ve endüstriyel

SKUCHAIN

Resim Kaynağı: SKUCHAIN

18. LO3 Enerji

Kullanım Örneği: Kullanıcıların ürettikleri enerjiyi yönetebilecekleri ve hem yerel hem de küresel düzeyde alım, satım, depolama vb. Dahil olmak üzere pazar yeri işlemlerini yapabilecekleri bir platforma duyulan ihtiyaç.

Çözüm: LO3 Energy, kullanıcılara yerel düzeyde üretme, depolama, satın alma, satma ve enerji üretme yeteneği sağlayarak enerji tüketimlerini ve üretimlerini kontrol etmelerini sağlayan bir blok zinciri platformudur. Bunu yapmak için Smart meter, Blockchain, API ve Grid kullanacaklar. Akıllı sayaç, enerji tüketimini önemseyen ve ağ ile iyi iletişim kurmasını sağlayan LO3 Enerjisinin bir parçasıdır. API ve Grid, sırasıyla eski grid sistemleriyle işbirliği ve bağlantı sağlamak için oradadır. Herkese eşler arası enerji alışverişi sağlar.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://lo3energy.com/

Blog: https://lo3energy.com/news/

Kategori: İmalat ve endüstriyel

LO3Energy

Görüntü Kaynağı: LO3Energy

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Depolama

19. STORJ.io

Kullanım Örneği: Kullanıcıların verilerine şifreli bir biçimde erişebilecekleri dağıtılmış bir bulut depolamaya duyulan ihtiyaç.

Çözüm: STORJ.io, uçtan uca şifreli depolama sağlayarak kullanıcılara kontrol vermeye odaklanan dağıtılmış bir bulut depolama platformudur. Yalnızca kullanıcılar verilerine erişebilir ve blockchain ödemeleri buna güç katar. Peki nasıl çalışıyor? Kullanıcıların ağa alan kiralamasına izin vererek çalışır. Bunu yaparak, bir kullanıcı HD alanını paylaşarak para kazanabilir. Aynı zamanda açık kaynaklı ve ücretsizdir ve herkes çözümü geliştirmeye yardımcı olabilir.

Durum: Erken erişimde

İnternet sitesi: https://storj.io/

Blog: https://medium.com/@storjproject

Kategori: İmalat ve endüstriyel

fırtına

Resim Kaynağı: Storj

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Hükümet

20. Samsung SDS

Kullanım Örneği: Kamu güvenliği, refah ve ulaşım dahil olmak üzere devlet hizmetlerinde şeffaflığı geliştirme ihtiyacı.

Çözüm: Samsung SDS, kamu güvenliği, refah ve ulaşım dahil toplumun üç ana bileşenini iyileştirmeye yardımcı olabilecek daha şeffaf hükümet hizmetleri oluşturmak için Güney Kore hükümeti ile ortaklık kurdu. Şu anda yeni bir aşamadadır ve 2020 yılına kadar tamamlanması öngörülmektedir..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.samsungsds.com/us/en/index.html

Blog: Yok

Kategori: Devlet

SasmsungSDS

Görüntü Kaynağı: Samsung SDS

21. Govcoin

Kullanım Örneği: Kullanıcıların tasarrufları yönetmelerine, ödeme gecikmelerinden kaçınmalarına yardımcı olabilen ve aynı zamanda onlara anında erişim sağlayarak refah sistemini iyileştiren devlet destekli bir madeni para.

Çözüm: Londra merkezli bir girişim, herkesin bir uygulamayı indirmesine ve sanal reçel kavanozları oluşturmasına izin vererek geleneksel ortamın kullanımını çözmeyi hedefliyor. Bunu yaparak, herkes birleşik bir platform üzerinden hizmet kiralayabilir, satın alabilir. Ayrıca, finansal yardıma ihtiyacı olan insanlara yardımcı olacak ve onlara her zamankinden daha hızlı fayda sağlayacak. Çözüm, içinde yerleşik bir refah sağlama sistemine sahiptir.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: Yok

Blog: Yok

Kategori: Devlet

22. Democracy.earth

Kullanım Örneği: Herkesin oy kullanabileceği ve egemen bir demokratik hükümet protokolü inşa edebileceği, demokrasi destekli bir blok zincirine duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Açık kaynaklı ve eşler arası ağlar fikrini temel alan bağımsız bir demokratik hükümet protokolü oluşturmayı amaçlayan benzersiz bir proje olan Democracy Earth ile tanışın. Protokol, faydalarından yararlanabilecek herhangi bir organizasyonda kullanılabilir. Democracy Earth’ün sıvı demokrasi, veri sahipliği ve sınırsız yönetişim dahil birçok faydası vardır..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.democracy.earth/

Blog: http://words.democracy.earth/

Kategori: Devlet

demokrasi-yeryüzü

Görüntü Kaynağı: Democracy Earth

23. Followmyvote.com

Kullanım Örneği: Tam şeffaflık sunan bir seçim oylama platformuna duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Follow My Vote, blockchain kullanan ve tüm seçim sürecine şeffaflık sağlayan eşler arası bir oylama platformudur. Bu, veriler şeffaf olduğundan ve gerektiğinde geriye doğru izlenebileceği için% 100 doğru seçim sonuçlarına yol açacaktır. Açık kaynak kodlu, uygun maliyetli, kullanışlı ve seçimleri yönetmenin% 100 güvenli bir yoludur..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://followmyvote.com/

Blog: Yok

Kategori: Devlet

oyumu izle

Resim Kaynağı: FollowMyVote

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Perakende

24. OpenBazaar

Kullanım Örneği: Merkezileştirmenin olmadığı ve herhangi bir kısıtlama veya platform ücreti sunmayan bir çevrimiçi pazar yeri.

Çözüm: OpenBazaar, kullanıcılarına platform ücreti olmaksızın sıfır kısıtlama sunan ve aynı zamanda kripto para kazanan ücretsiz bir çevrimiçi pazardır. Kullanıcılar kendi mağazalarını oluşturabilir, ürünlerini satabilir ve yeni bir kitleye ulaşabilir. Platformlar, para birimi olarak kripto para birimini kullanır. Bu, banka veya kredi kartlarına gerek olmadığı anlamına gelir. Platform ayrıca tam özelleştirme ve eşler arası ağ sunuyor. Bu, blockchain tarafından desteklenen en iyi çevrimiçi pazar yerlerinden biridir..

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.openbazaar.org/

Blog: https://www.openbazaar.org/blog/

Kategori: Perakende

açıkçarşı

Resim Kaynağı: OpenBazaar

25. Loyyal

Kullanım Örneği: Bağlılığı ödüllendiren bir teknoloji platformu.

Çözüm: Loyyal, akıllı sözleşmeler ve blok zinciri gibi modern teknolojileri kullanan evrensel bir ödül ve sadakat platformudur. Bunu kullanarak, birden fazla sektör, marka ve başka bir organizasyon şekli müşterilerle benzersiz bir ilişki kurabilir ve bir sadakat ve ödül sistemi oluşturabilir..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.loyyal.com/

Blog: Yok

Kategori: Perakende

Loyall

Görüntü Kaynağı: Loyall

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Blockchain platformu

26. IBM Blockchain çözümleri

Kullanım Örneği: Kurumsal düzeyde çalışan blockchain uygulamalarına duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Açık kaynaklı ve son derece güvenli, değer üreten bir ağ sağlamak için Hyperledger Composer ve Hyperledger Fabric’i kullanan IBM Blockchain çözümleri. Diğer blok zinciri fikirleriyle birlikte kullanılabilir ve kolaylıkla çalışmasına yardımcı olabilir. Bu blok zinciri uygulamalarının yönetilmesi ve geliştirilmesi de çok daha rahat hale gelecektir. IBM’in bulut güvenliği ayrıca tüm blok zincirinin güvenli olmasını sağlar ve onu içeriden saldırılara ve kötü amaçlı yazılımlara karşı korur.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.ibm.com/blockchain/solutions

Blog: Yok

Kategori: Blockchain platformu

BM-blok zinciri

Görüntü Kaynağı: IBM Blockchain

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Ulaşım ve Turizm

27. Arcade Şehri

Kullanım Örneği: Yerel bölgeye merkezi olmayan yerel sürücülerle hizmet verebilecek bir ağ ihtiyacı.

Çözüm: Arcade City, sürücülerin yerel dernekleri oluşturabileceği ve yerel bir topluluk oluşturabileceği bir blok zinciri guilds tabanlı sistemdir. İşbirliği ve mümkün olan en iyi şekilde hizmet etmek üzerine kurulmuştur. Bu şekilde en iyi sürücüler en çok kazanıyor ve diğer sürücülerin deneyimlerinden ve hatalarından ders almasına yardımcı oluyor. Herkes bir lonca oluşturabilir veya kendi loncasını oluşturabilir. Arcade jetonu, sistem içindeki işlemlerden para kazanmak için kullanılır.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://arcade.city/

Blog: Yok

Kategori: Ulaşım ve Turizm

çarşı şehri

Görüntü Kaynağı: Arcade City

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Medya

28. KodakOne

Kullanım Örneği: Medya ve yaratıcı çalışmaların depolanabileceği, güvenliğinin sağlanabileceği ve küresel olarak paylaşılabileceği bir lisans platformu.

Çözüm: KodakOne, blok zincirinin üzerinde çalışan ve onu beslemek için KODAKCoin kripto para birimini kullanan bir görüntü hakkı yönetim platformudur. Yaratıcı inşaatçıların işlerini güvenli ve güvenli bir şekilde lisanslamasını sağlar. Lisans ücretleri de düşüktür ve Kodak One platformunda barındırıldığında daha fazla gelir sağlar. Görüntü ekonomisini tamamen dönüştürür ve ayrıca görüntülerin yaşam döngüsü boyunca sahipliğin korunmasını sağlar. KODAKCoin ayrıca görüntü oluşturucuların haklarını koruyan ve aynı zamanda onlara bir pazar sağlayan bir lisanslama platformu oluşturur..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://kodakone.com/

Blog: Yok

Kategori: Medya

kodakone

Görüntü Kaynağı: KodaKOne

29. Ujomusic

Kullanım Örneği: Müzik yaratıcılarının müziklerini yükleyebilecekleri ve tüm haklarını koruyabilecekleri bir haklar ve sahiplik platformuna duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Ujomusic, müziği güçlendiren bir blockchain platformudur. Müzik yaratıcıları için yarattıkları müzik üzerinde tam haklara sahip olabilmeleri için yaratılmıştır. Platform ayrıca tamamen merkezi olmayan ve şeffaftır, yani her şeyi görebilirler ve ayrıca merkezi bir varlığa güvenmek zorunda kalmazlar. Aynı zamanda kripto para birimi ve akıllı sözleşmeler kullanarak akıllı telif ödemelerini otomatikleştirmekle de ilgilidir..

Durum: Beta mevcut

İnternet sitesi: https://ujomusic.com/

Blog: https://medium.com/@UjoMusic

Kategori: Medya

ujomusic

Görüntü Kaynağı: UjoMusic

30. Sivil

Kullanım Örneği: Gazetecilerin merkezi olmayan bir pazara ihtiyacı vardır, böylece gazetecilik onu kontrol eden herhangi bir merkezi varlık olmadan gelişebilir..

Çözüm: Civil, gazetecilere yönelik bir blockchain projesidir. Gazeteciliğin doğru yönde devam edebileceği ve gelişebileceği bir pazar yeridir. The Colorado Sun, FAQ NYC, Popula ve diğerleri dahil olmak üzere birçok proje Civil üzerinde çalışıyor. Proje, mevcut gazetecilik pratiğindeki boşlukları düzeltmeyi ve rekabetten çok işbirlikçi davranışı teşvik etmeyi amaçlamaktadır..

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://civil.co/

Blog: https://blog.joincivil.com/

Kategori: Medya

sivil

Resim Kaynağı: Civil

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Emlak

31. Ubitquity

Kullanım Örneği: Gayrimenkul kayıt tutma için şeffaf ancak güvenli bir platforma duyulan ihtiyaç /

Çözüm: Benzersizlik, gayrimenkul endüstrisinin en iyi blok zinciri kullanım durumlarından biridir. Kuruluşlara Hizmet olarak Yazılım sağlayan ve mülklerini güvenli bir şekilde depolamalarına ve izlemelerine yardımcı olan ilk emlak platformlarından biridir. SaaS uygulaması blok zincirinin üzerinde çalışır, bu da şeffaflık, bütünlük ve güvenlik sunduğu anlamına gelir. Kullanıcılar ayrıca, merkezi otoritenin herhangi bir hoşgörüsü olmaksızın verilerin tam mülkiyetine sahiptir..

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.ubitquity.io/

Blog: Yok

Kategori: Emlak

ubitquity

Görüntü Kaynağı: Ubitquity

32. Propy

Kullanım Örneği: Şeffaf, güvenli ve izlenebilir gayrimenkul işlemleri.

Çözüm: Mülk işlemleri için mükemmel blockchain kullanım örneği olan Propy ile tanışın. Propy’yi kullanarak herkes mülkü alıp satabilir ve blockchain kullanarak şeffaflık ve güvenliğin avantajlarından yararlanabilir. Bu şekilde hem satıcı hem de alıcı güvendedir, çünkü Propy kullanarak sahtekarlık yapmak imkansızdır. Ayrıca sınır ötesi çalışır ve mülk araması yapmanın şık bir yolunu sunar.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://propy.com/

Blog: https://blog.propy.com/

Kategori: Emlak

vekil

Resim Kaynağı: Propy

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Tapu

33. Resmi Sicil

Kullanım Örneği: Mülklerin ve dijital varlığın tam kullanıcı kontrolüyle depolanabileceği merkezi olmayan bir platforma duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Public Registry, vatandaşların mülklerini kaydettirebilecekleri ve dijital varlık olarak saklayabilecekleri benzersiz blok zinciri uygulamalarından biridir. Kriptografik kanıtla yedeklenecek ve Bitcoin destekli blok zincirinde yayınlanacak. Public Registry projesi, veri güvenliği için güvenli ve aynı zamanda şeffaflık ve denetlenebilir süreç sağlayan bir platform oluşturmayı amaçlamaktadır..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://exonum.com/napr

Blog: https://exonum.com/blog/

Kategori: Tapu

kamu sicil kaydı

Resim Kaynağı: Public Registry

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Kimlik

34. Uport

Kullanım Örneği: Web üzerinde çalışan merkezi olmayan bir kimlik sistemine duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Uport, bireylerin kimliklerinin tam sahipliğini alabilecekleri blockchain ile açık bir kimlik sistemi oluşturuyor. Herhangi bir birey kimliğini blockchain’de saklayabilir. Şu anda Ethereum blockchain üzerinde çalışıyor, bu da akıllı sözleşmelerden yararlandığı anlamına geliyor. Kullanıcılar, kimlik bilgileri talep etme ve gönderme, güvenli anahtarlar, veriler ve ayrıca işlemleri imzalama dahil olmak üzere blok zinciri üzerinde birçok eylem gerçekleştirebilir. Merkezi olmayan web ile çalışan mesajlaşma ve kimlik protokolünden oluşur.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.uport.me/

Blog: Yok

Kategori: Kimlik

uport

Görüntü Kaynağı: Uport

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Sigorta

35. AIG

Kullanım Örneği: Şirketler tarafından kullanılabilen blok zincirinden yararlanan “akıllı” sigorta poliçesi ihtiyacı.

Çözüm: Hem IBM hem de AIG, akıllı sözleşmeleri kullanarak çok uluslu bir politika oluşturabilecekleri bir pilot programı tamamladı. Standard Chartered Bank PLC için oluşturulmuştur. Bu, birbirine yakın olmaya gerek kalmadan daha hızlı politika oluşturmayı sağlayacak ve sınır ötesi politika oluşturma ve yürütmeyi kolaylaştıracaktır..

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: Yok

Blog: Yok

Kategori: Sigorta

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Kurumsal

36. Azure

Kullanım Örneği: Şirketlerin daha güvenli, ölçeklenebilir ve şeffaf bulut blok zinciri uygulama geliştirme araçlarına ve çerçevesine ihtiyacı var.

Çözüm: Azure, herhangi bir işletmenin veya şirketin kendi blok zinciri uygulamalarını oluşturmasına olanak tanıyan Azure blok zinciri çalışma tezgahını sağlar. Farklı sektörlerle ilgili sorunları çözer ve ayrıca akıllı sözleşmeler sayesinde görevlerin çoğunu otomatikleştirmek için kullanılabilir. Blockchain, her işletmeye ihtiyacına göre güç verir.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://azure.microsoft.com/en-in/solutions/blockchain/

Blog: https://azure.microsoft.com/en-in/blog/

Kategori: Kurumsal

gök mavisi

Resim Kaynağı: Azure

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Reklam

37. NYIAX

Kullanım Örneği: Reklamverenlerin satın aldıklarını, sattıklarını ve reklamını yaptıklarını kontrol edebilecekleri, blok zincirle desteklenen reklamcılık pazarına duyulan ihtiyaç.

Çözüm: NYIAX, reklamverenlerin patentli Finansal Eşleştirme Motorunu kullanarak reklam sözleşmeleri ticareti yapmalarına olanak tanıyan, blok zinciri destekli bir pazardır. Vadeli / forward metodolojisini kullanarak reklam kontaklarını satın almak, satmak ve kiralamak için kullanılabilir. Tüm pazar güvenilir ve şeffaftır ve anlaşma yaşam döngüsü boyunca maliyeti düşürerek reklamverenler için daha iyi yatırım getirisi sağlar. Hem yayıncılar hem de reklamverenler için faydaları vardır.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://www.nyiax.com/

Blog: Yok

Kategori: Reklâm

Nyiax

Görüntü Kaynağı: nyiax

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Yazarlık ve Sahiplik

38. Ciltli

Kullanım Örneği: Görüntülere telif hakkı koymak zordur ve telif hakkı sorunlarını çözmek de çok çaba gerektirir.

Çözüm: BInded, fotoğrafçıların resimlerini herhangi bir ücret ödemeden koruyabilecekleri bir telif hakkı platformudur. Araçlar fotoğrafçılara sağlanmıştır ve tüm telif hakkı sürecini kendileri yapabilirler. Görüntüler çevrimiçi blok zincirine veya kasaya yüklenebilir ve orada saklanabilir. İş takibi de yapılabilir. Ayrıca, blok zinciri bir telif hakkı sertifikası oluşturur ve bir telif hakkı ihlali meydana gelirse kanıta sahip olmanızı sağlar..

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://binded.com/

Blog: https://blog.binded.com/

Kategori: Yazarlık ve sahiplik

bağlı

Resim Kaynağı: Bağlı

39. Stampery

Kullanım Örneği: Veriler, süreçler veya iletişimler için bütünlük, varoluş ve öznitelik sağlayan veri sertifikası platformuna duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Stampery, blockchain teknolojisinden yararlanan ve farklı veri ve süreç biçimlerinin bütünlüğünü, varlığını ve atfedilmesini sağlayan bir blockchain veri sertifikasyon platformudur. Nihai güvenlik ve hesap verebilirliği sağlar. Stampery, blok zincirindeki herhangi bir şeyin doğrulanabilir kayıtlarını oluşturmak için kullanılabilir.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://stampery.com/

Blog: https://blog.stampery.com/

Kategori: Yazarlık ve sahiplik

dayanıklılık

Resim Kaynağı: Stampery

40. veisart

Kullanım Örneği: Sanat eserlerini ve koleksiyonları onaylamanın ve doğrulamanın bir yolu

Çözüm: Veisart, bir yazarlık ve sahiplik blok zinciri uygulamasıdır. Kullanıcıların çalışmalarını dijital sertifikalar aldıkları dijital kaynak kayıtlarına bağlamasına olanak tanır. Herkesin kendi kayıtlarını oluşturabileceği ve çalışmalarının sahipliğini kazanabileceği tamamen kriptografi ile güvence altına alınmıştır. Her kayıt şifrelenir ve zaman damgalıdır ve herkes tarafından doğrulanabilir.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.verisart.com/

Blog: Yok

Kategori: Yazarlık ve sahiplik

Verisart

Resim Kaynağı: Verisart

41. Po.et

Kullanım Örneği: İçerik oluşturucular, tüketiciler ve yayıncılar, içerik hırsızlığı, lisanslama sorunlarının yaygın olduğu mevcut pazarda sorunları yaşarlar..

Çözüm: Po.et, yayıncıların, tüketicilerin ve içerik oluşturucuların sorunlarını çözen bir blok zinciri kullanım durumudur. İşlerin her biri blok zincirine yüklendiğinde değişmez. Ayrıca gerektiğinde doğrulanabilmeleri için zaman damgası da vardır. İçerik oluşturucunun yalnızca yaratıcı çalışmalarını ağa kaydetmesi ve verilerin değişmez ve dolayısıyla güvenli olduğu merkezi olmayan ağın avantajlarından yararlanması gerekir..

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.po.et/

Blog: https://blog.po.et/

Kategori: Yazarlık ve sahiplik

şair

Görüntü Kaynağı: POET

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Sosyal ağ

42. AKASHA

Kullanım Örneği: Mahremiyet, bilgi edinme hakkı sunan ve temel insan haklarını koruyan merkezi olmayan bir sosyal medya ağına duyulan ihtiyaç.

Çözüm: AKASHA, gizlilik ve bilgiye erişim sağlayarak kullanıcının ifade özgürlüğünü koruyan ve Ethereum üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir sosyal medya ağıdır. Bunu kod yardımıyla ve mümkün olan her şekilde gizliliğin korunmasını sağlayarak yapar. İnsan bağlantısını en saf haliyle yerine getirir.

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://akasha.world/

Blog: Yok

Kategori: Sosyal ağ

Akasha

Resim Kaynağı: Akasha

43. Senin

Kullanım Örneği: İçerik oluşturucuların içerikleri için ücret aldıkları merkezi olmayan bir ağ.

Çözüm: Sizinki, üyelerin içerik yayınlayabilecekleri ve Bitcoin Cash ile ödeme alabilecekleri bir sosyal ağdır. Bilgilerini ve fikirlerini paylaşmayı seven ve yine de bunun için para kazanmak isteyen insanlar içindir..

Durum: Mevcut

İnternet sitesi: https://www.yours.org/

Blog: Yok

Kategori: Sosyal ağ

seninki

Resim Kaynağı: Sizin

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Blockchain Platformu

44. Terbiyeli

Kullanım Örneği: Geliştiricilerin merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olabilecek bir ekosisteme duyulan ihtiyaç.

Çözüm: Decent, herkesin blok zinciri merkezi olmayan uygulamaları oluşturmasına izin veren gelişmiş bir blok zinciri uygulamasıdır. Merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek için gereken tüm teknolojileri ve araçları sağlar. Eğlence ve dijital medya için en uygun olanıdır ve çekirdekten tamamen özelleştirilebilir. Kuruluşlar Decent kullanarak daha güvenli ve şeffaf bir gelecek inşa edebilir.

Durum: Devam etmekte

İnternet sitesi: https://decent.ch/

Blog: https://medium.com/@decentplatform

Kategori: Blockchain platformu

terbiyeli

Görüntü Kaynağı: İyi

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Elmaslar

45. De Beers

Kullanım Örneği: Blok zinciri tarafından desteklenen tedarik zincirini kullanarak elmasları izleme.

Çözüm: De Beers, tedarik zincirindeki elmasları izlemek ve doğrulamak için blockchain kullanan dünyanın en büyük elmas üreticisidir. Bu, elmas madenlerini terk ettikten sonra elmasların gerçekliğine götürür. Ayrıca çatışmaları korur ve her şeyin en baştan doğrulanabilir olmasını sağlar.

Durum: Uygulandı

İnternet sitesi: https://www.debeers.co.uk/

Blog: Yok

Kategori: Elmaslar

debeers

Resim Kaynağı: Debbers

Blockchain Uygulamaları Kategorisi: Mobil Ödemeler

46. ​​Dalgalanma

Kullanım Örneği: Hem kullanıcı düzeyinde hem de kurumsal düzeyde ödeme sistemlerini iyileştirme ihtiyacı.

Çözüm: Ripple, küresel ödemeler, transfer hızı, kesinlik, gerçek zamanlı izleme vb. Özellikler sağlayarak hem kullanıcıları hem de bankaları güçlendiren kurumsal düzeyde bir blok zinciri çözümüdür. Genel olarak blockchain tarafından sağlanan özellikler üzerine inşa ettikleri RippleNet’i kullanır. Ripple, 100’den fazla müşteri ve hala ticari olarak uygulandığı birçok projeyle çoğalıyor..

Durum: Mevcut.

İnternet sitesi: https://ripple.com/

Blog: Yok

Kategori: Mobil ödemeler

Görüntü Kaynağı: Ripple

Sonuç

Bu bizi Blockchain gerçek dünya kullanım durumlarının sonuna götürüyor. Bulabildiğimiz neredeyse her olası blok zinciri örneğini ele aldık. Blockchain teknolojisi burada kalacak ve çevremizi nasıl algıladığımızı ve onu daha iyi bir dünya inşa etmek için kullanma şeklimizi değiştirecek. Peki, burada listelenen hangi proje sizin favoriniz? Aşağıya yorum yapın ve bize bildirin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me