2018’in büyük bir kısmında kripto para piyasası büyük bir düşüş döneminden geçti. Özellikle, düşüşün nedenlerinden biri, İlk Para Teklifi (ICO) adına talihsiz yatırımcıların dolandırılmasıydı. Ancak, İlk Değişim Teklifi’nin (IEO) piyasaya sürülmesinden bu yana piyasa olgunlaşıyor gibi görünüyor. Bu makale, IEO ile ICO’yu değerlendirecek ve onları güven ve şeffaflık temelinde ayırt edecektir..

İlk Değişim Teklifi (IEO) Nedir??

İlk Değişim Teklifi (IEO), yatırımcıların kripto ekosistemine girmesini sağlayan İlk Para Teklifi (ICO) konseptinin bir geliştirmesidir. Özellikle, bir IEO, belirli projeler için fon toplamayı amaçlayan diğer halka arzlar gibi çalışır. ICO’dan farklı olarak, bir IEO, bir kripto para borsası tarafından desteklenen bir platform aracılığıyla çalışır. Temel olarak bu, kripto borsalarının para toplama sürecini yönetenler olduğunu söylemektir..

Bir IEO’da, belirli bir jetonun arkasındaki proje ekiplerinin yatırımcı ile doğrudan bir yazışması yoktur. Bunun yerine, proje ekibi bir kripto para birimi değişimine yaklaşır ve jetonlarının arkasındaki fikri ortaya koyar. Daha sonra kripto borsası, projenin uygulanabilirliği ve fizibilitesi hakkında ayrıntılı araştırma yapar..

Bu geçmiş kontrolü iki hedefe ulaşmayı amaçlamaktadır. İlk olarak, küresel bir varlığa sahip bir borsanın hizmetlerine güvenen birçok kullanıcıya sahip olduğu açıktır. Bu nedenle insanlar platformda ortaya çıkan herhangi bir yatırım fırsatını soru sormadan takip edebilir. Bu nedenle, projenin gerçek olmasını ve yatırımcılara gerçekten fayda sağlayabilecek bir fikir olmasını sağlamak borsanın ayrıcalığına sahiptir..


İkinci olarak, geçmiş kontrolü, verilen jetonun arkasındaki projenin risk profilini oluşturmayı amaçlamaktadır. İlginç bir şekilde, bu, projenin bir beyaz fil olduğu ortaya çıkarsa, itibarlarına gelebilecek herhangi bir zarara karşı kendini koruma altına alan borsanın bir meselesidir..

Esasen, bir IEO, kripto para birimi değişiminin kolaylaştırılması yoluyla gerçekleşir. Yatırımcıların IEO’ya erişmek için birden fazla kripto para birimi cüzdanı içeren karmaşık işlemler gerçekleştirmesi gerekmeyecek. Bunun yerine, ihtiyaç duydukları tek şey borsada bir hesap ve mevduat hesaplarında bir miktar nakit para. Halihazırda Binance, OKEx, Bittrex, Bitmax ve Huobi gibi büyük borsalarda ve daha pek çoğunda yatırımcıların IEO’lara erişebilecekleri platformlar var..

İlk Değişim Teklifi (IEO) – Basitçe Açıklandı

 

IEO ve ICO

Yukarıdaki tartışmadan, bir IEO, yönetimi ihraççının elinde olmayan bir ICO türüdür. Kripto para çılgınlığının ortaya çıkışından bu yana, insanlar sektörün daralttığı servete el koymak istiyordu. Öte yandan, girişimciler, projelerini ilerletmek için ciddi bir fona ihtiyaç duyuyorlardı..

Bu nedenle, girişimciler, yatırımcıların projelerin değerinde bir hisse satın alması durumunda, “İlk Para Teklifleri” olarak adlandırdıkları şeyi başlattı. İlk Halka Arzlar (IPO’lar) gibi, yatırımcılar, projeler hayata geçirilip gelir elde etmeye başladığında yatırımlarının primini alırlardı..

Merakla, tekliflerin arkasındaki projeler ICO’larını yürüttü ve yatırımcıların projelerin uygulanabilirliğini belirlemesinin bir yolu yoktu. Bazı vicdansız girişimciler, yoğun şekilde intihal içeren beyaz kağıtlarla tamamlanan hayali projeler ürettiler. Kısa süre sonra, girişimciler yatırımlarından kaçtığı için yatırımcılar ağlamaya başladı. Bu şekilde, ICO’lar popülerliğini yitirdi ve kripto para piyasasının hileli tarafının habercisi oldu..

Bu nedenle, IEO’ların gelişi, meşru girişimcilerin, projelerinin değerli olduğu vaadiyle yatırımcıları denemeleri ve geri davet etmelerinin bir yoludur. IEO ile ICO karşılaştırması arasındaki farklar burada yatmaktadır. İlk olarak, token ihraç edenlerin IEO’ların yönetimi üzerinde herhangi bir doğrudan etkisinin olmadığı açıktır. Aksine, ICO’ları ihraç edenler aktif olarak yatırımcılarla ilişki kurar ve yatırımcıları etkilemeye aktif olarak katılırlar..

İkincisi, IEO’ları ihraç edenler, kripto borsasını, borsa platformunda izin vermeden önce projelerine yatırım yapmaya değer olduğuna ikna etmelidir. Aksine, ICO’ların arkasındaki proje ekipleri, projelerini yalnızca yatırımcıya sunmalı ve yatırımcı paralarını yatırmaya değip değmeyeceğine karar verecektir. Bu nedenle, buradaki fark, ICO üzerinde durum tespiti yapma sorumluluğunun yatırımcıya ait olmasıdır..

IEO vs STO

Dolandırıcılık olayları nedeniyle ICO dalgası azalmaya başladığında, girişimciler Güvenlik Jetonu Teklifi (STO) adlı bir alternatif buldu. STO’nun arkasındaki ana fikir, kripto endüstrisinin yatırımcı güvenini yeniden kazanmasıydı..

Yeni başlayanlar için, ICO’ların, dolandırıcıların pazarda yollarını bulmalarını çok kolaylaştıran temel bir sorunu vardı. Özellikle, dijital belirteçlerin net bir tanımının olmaması nedeniyle varlıkları kapsayan net bir düzenleme yoktu. İlginç bir şekilde, tokenlerin niteliğine ve amacına bağlı olarak, bazıları menkul kıymet olarak geçerken diğerleri dijital para birimi olarak geçerdi, bazıları her ikisi de.

Aksine, bir güvenlik jetonu gerçek bir menkul kıymet gibi davranan bir jetondur ve bu nedenle ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) gibi düzenleyici kurumların kapsamına girer. Ayrıca, bu, tokenlerin değerlerini emtia ve hatta hisse senetleri gibi ticarete konu olan kaynaklardan elde ettiğini söylemektir..

IEO’larla karşılaştırıldığında, STO’lar yatırımcılar için çok az güven sunuyor. Bunun nedeni, düzenlenmiş yapılarına rağmen, STO’lar için kaynak yaratmanın yalnızca ihraççının kontrolü altında olmasıdır. Bu, yatırımcıların durum tespiti yapma yüküne sahip olduklarını ve kapsamlı araştırma yapılmadan bir dolandırıcılığa düşebileceklerini söylemektir..

Ayrıca, STO’lara yatırım yapmak karmaşıktır, çünkü tüccarlar token ihraççısı tarafından yürütülen akıllı sözleşmeleri kullanarak işlemleri tamamlamak zorunda kalacaktır. Bu nedenle, bir kripto cüzdanına sahip olmak ve dijital işlemlere giren karmaşık yöntemi anlamak gerekir. Tersine, IEO yatırımcıları, daha önce tartışıldığı gibi, yalnızca token satışını gerçekleştiren borsada bir mevduat hesabına ihtiyaç duyarlar..

Ek olarak, doğaları itibariyle IEO’lar ile STO’lar arasında büyük bir fark vardır. İşte bir açıklama. STO, değer sahipliğini yatırımcıya genişleten bir varlıktır. Bu, bir menkul kıymet jetonuna sahip olanın, yatırımcıya bir miktar kar elde edebilecek bir varlıkta bir hisseye sahip olduğunu söylemektir. Uzatma yoluyla, güvenlik jetonunun değeri düşerse yatırımcı zarar görebilir.

İlginç bir şekilde, STO ateşi, analistlerin onu ICO’ların yerini alması olarak lanse ettikçe, sadece dikkat çekiyor. Bilhassa, bilgili gözlemciler STO’ların sonraki sınır Bu, kripto para piyasasının küresel ticaretteki yerini daha da sağlamlaştıracak. Öte yandan, IEO kavramı yeni yeni ortaya çıkıyor ve birçok pazar meraklısı hala bunun farkında değil. Bu nedenle, bu yılın çoğu STO’lar hakkında IEO’lardan çok şey duyabilir..

ICO vs STO hakkında daha fazla bilgi için, burada.

Yaklaşan ve son IEO’lar

STO’ların popülaritesi, IEO’ların bir hit olmadığı anlamına gelmez. Emin olmak için, halihazırda gerçekleşmiş çeşitli IEO token satışları vardır. Dahası, hala devam eden ve daha sonraki bir tarihte ortaya çıkacak olanlar var..

Yaklaşan IEO’lar

Traceto.io

Her projenin benzersiz bir teklife odaklandığı yaklaşan birkaç IEO var. Bunlardan biri traceto.io. Web sayfalarına göre traceto.io, kripto para piyasasında KYC segmentine odaklanan bir çözüm oluşturmayı hedefliyor. Projenin arkasındaki ekibe göre, kripto ekosistemindeki dolandırıcılıkların çoğalması, yeterince sağlam olmayan bir KYC çerçevesine bağlı..

Ekip, KYC sürecini kolaylaştıracak bir çözüm oluşturmak için yapay zeka ve akıllı sözleşmelerin bir kombinasyonunu kullanacak. Çözüm, özellikle meşru girişimci gibi davranan dolandırıcıların daimi hedefi olan yatırımcıları hedefliyor. Ekip, piyasa katılımcılarının sanal ve fiziksel kimlikleri arasındaki mevcut eşitsizliği ortadan kaldırarak sektörde devrim yaratmayı umuyor..

Traceto.io’nun düzeltmek istediği sorunlar listesinin başında, kötü aktörlerin gelişmesinin önünü açan su geçirmez bir KYC çerçevesinin olmaması. İkinci olarak, projenin arkasındaki ekip, bütçe kısıtlamaları ve düşük öncelik nedeniyle uyuma çok az önem verildiğini düşünüyor. Odaklanılan üçüncü konu, piyasa katılımcılarının isimsiz kalma ihtiyacının CTF ve kara para aklamayı önleme yasalarına (AML) uyumu geçersiz kıldığı varsayımıdır..

Bu kapsamda proje, yenilikçi bir KYC çerçevesine dayalı yeni çözümler geliştiriyor. Çözüm, KYC süreçlerinin mevcut düzenlemeleri karşılamasını sağlayacaktır. Ayrıca çözüm, düzenleyicilerin uygun durum tespiti yapmasını sağlayacaktır. Projenin arkasındaki kişilere göre, Traceto.io Nisan ayı başlarında yayına girecek.

Matic Ağı

Matic Network yalnızca 18 gün içinde Hindistan’da yayına girecek. Proje fikrinin arkasında, günümüzün blok zinciri ağlarındaki uygulamaları kolayca ölçeklendirme ihtiyacı vardır. Özellikle, geliştiriciler bu ölçeklenebilirlik sorunu nedeniyle merkezi olmayan uygulamalarını (dApps) tam olarak optimize etmekte zorlanıyorlar..

İkinci olarak proje, özellikle Ethereum blockchain ağında gaz ücretlerini düşürürken blok onaylarının hızını artırmayı hedefliyor. Bu nedenle, çözümlerinin nihai amacı, Ethereum platformunun ölçeklenebilirliğini artırmak ve işlem hızlarını hızlandırmaktır. Ayrıca çözüm, blockchain ağının kullanıcı deneyimini daha da basitleştirerek onu harika hale getirecek..

Matic Network, Ethereum platformunun doğasında bulunan Plazma çerçevesini kullanır. Bu nedenle, çözüm ana zincir Ethereum’da yaşananlardan daha yüksek hızlara sahip olacak. Özellikle mimari, PoS kontrol noktaları aracılığıyla ana zincirle birleşir. Bu nedenle, Matic Network blok başına 2 16 işlem gerçekleştirebilir.

Yukarıdakilerden, Matic Network belirtecinin bir yardımcı program belirteci olduğu kolayca anlaşılabilir. Temel olarak, blockchain kullanıcılarının teknolojiyi kullanırken daha iyi deneyimler yaşamalarını sağlayacaktır. Özellikle, yerel jeton MATIC adıyla gidecek. Ağın geliştiricilerinden gelen bilgilere göre, bir MATIC 0,00263 ABD Doları değerinde ve 5 milyon ABD Doları sabit sınıra sahip olacak.

Ağ Ethereum platformunda çalışacağından, Matic Network Ether’i kabul edebilecek. Dahası, geliştiriciler kaynak yaratmayı yönetmek için Binance Launchpad’i kullanacaklar..

Evedo

Blockchain teknolojisi, akla gelebilecek hemen hemen her endüstri için yararlı olduğunu kanıtlıyor. Örneğin Evedo, etkinlik organizasyonunda teknolojiden yararlanmayı amaçlayan bir projedir. Özellikle, platform, etkinlik düzenleme ekosistemini oluşturan tüm katılımcıları ve işletmeleri bir araya getiriyor..

Blockchain teknolojisi, kullanıcıların eşler arası (P2P) temelde etkileşim kurmasını sağlar. Yani, A kullanıcısı B kullanıcısı ile işlem yapmak isterse, etkileşimi kolaylaştıracak merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan bunu yapabileceklerdir. Mevcut finans endüstrisi gibi merkezi ekosistemlerde, A kullanıcısının B kullanıcısına para göndermesi için, banka gibi bir finans kurumu aracılığıyla buluşmaları gerekecek..

Aksine, blockchain teknolojisi, kullanıcıların merkezi bir otoriteye ihtiyaç duymadan etkileşime girebilecekleri merkezi olmayan bir ekosistem sağlar. Özellikle, akıllı sözleşmelerle teknolojinin temel yapısı otomatik güven sağlar ve bu nedenle güveni güçlendirmek için merkezi bir otoriteye gerek yoktur.

Aynı konsepti kullanan Evedo, katılımcıları ve işletmeleri, merkezi olmayan bir şekilde etkileşime girebilecekleri şekilde ekosistemi düzenleyen etkinlikler içinde birbirine bağlar. İlginç bir şekilde, etkinlik düzenleme endüstrisi şu anda 850 milyar doların biraz üzerinde bir değere sahip ve bu, aracıları ortadan kaldırmanın işletmeler için daha fazla gelir sağlayacağı anlamına geliyor..

Geliştiricilere göre, Evedo jetonu EVED. Yukarıdakilere göre, belirteç bir yardımcı program belirteci olacaktır. Lansman dönemi henüz bilinmese de, IEO Bulgaristan’da yayınlanacak ve bağış toplama Bitforex Launchpad’de gerçekleşecek. Ayrıca, bir EVED 0.0005 ETH’ye eşittir ve sabit sınır 28.000 ETH’dir..

Son IEO’lar

IEO niş, daha önce tartışıldığı gibi, oldukça yenidir. Ancak, IEO projeleri için bir dizi kaynak yaratma zaten gerçekleşiyor. Bunlardan bazıları şunları içerir:

Bit Agro

Bit Agro projesinin arkasındaki ekibe göre tarıma dayalı sanayi pazarı, önemi ancak zamanla artacak sektörler arasında yer alıyor. Ancak sektörde katılımcıları ve işletmeleri bir araya getirme açısından çok az yenilik var. Bu açıdan proje, katılımcıların merkezi olmayan bir şekilde etkileşimde bulunabilecekleri bir B2B platformu oluşturdu..

Unutulmaması gereken önemli nokta, kullanıcıların tarım ve gıda ürünleri ticareti yapabilecek olmasıdır. Ayrıca, kullanıcılar, üretim coğrafi konumu tarafından göz ardı edilmeyen tarım odaklı girişimlere yatırım yapma fırsatlarına erişecekler. Özellikle kullanıcılar, güvenini sürdürmek için etkileşimde bulunmak için platform içindeki akıllı sözleşmeleri kullanacaklar. Ağ içi işlemleri kolaylaştırmak için platform, Agrocoin adlı yerel bir madeni para ile birlikte gelir. Ayrıca belirteç, ağdaki her bir ürünün kayıt defterinin değerlemesini kolaylaştıracaktır..

Bit Agro Ağı, Ethereum blockchain platformunda çalışır. Bu nedenle, kullanıcılar daha yüksek işlem hızları, sıkı güvenlik ve yüksek şeffaflık beklemelidir. Özellikle, projenin arkasındaki ekip Exmarkets Launchpad kullanarak ağı başlattı. Platform için sabit sınır 72 milyon dolar. IEO, Estonya’da başlatıldı ve bugünden itibaren 90 güne kadar devam ediyor.

VenüsEnergy

Bu, bugünden itibaren 55 gün içinde kapanacak devam eden başka bir IEO. VenusEnergy projesinin merkezinde, yenilenebilir enerji kampanyasını destekleme ihtiyacı var. Proje, blok zincirindeki yükselişin elektrik talebindeki artışı tehdit ettiğini kabul ediyor. Özellikle, işlemleri doğrulamak için madenciliğe dayanan fikir birliği algoritmaları çok enerji yoğun ve sektöre daha fazla insan katıldıkça, enerji tüketimi fırlayacak.

Proje, özellikle kripto ile ilgili tüm enerji talebinin yenilenebilir enerji kaynaklarını kullandığı bir kampanyaya öncülük edecek. Platform, Ethereum üzerinde çalışır ve eşler arası işlemleri kolaylaştırmak için akıllı sözleşmeler kullanır. Ayrıca, platform, bir birimin 0,00225 EUR’ya eşit olduğu VENUS adlı yerel bir madeni para içerir. Token için sabit sınır 30 milyon EURO’nun biraz üzerindedir. Ayrıca, belirteç doğası gereği faydalıdır ve lansmanı Estonya’da gerçekleşti. Bununla birlikte, ABD ve Çin vatandaşları platforma erişemiyor.

YAYINLA

Medya sektörü gemide olmasaydı, blockchain teknolojisinin kullanımı optimalin altında olacaktır. Neyse ki, birileri bunu halletti. PUBLISH, basını çağımızın en devrimci teknolojisine getiren yenilikçi bir platformdur. Projenin arkasındaki ekibe göre, asıl hedefleri sahte haber çağında tavizsiz gazeteciliği desteklemek..

Proje, gazetecilerin çalışmalarını yayınlamalarına ve aynı anda birçok insana ulaşmalarına olanak sağlamak için blok zincirinin kolayca erişilebilir doğasından yararlanacak. Bir test çalışması olarak proje, Güney Kore’nin TokenPost’uyla çalışıyor. Özellikle, ilk kullanım, blok zinciri ile ilgili haberlerin yayılmasına odaklanacaktır..

Ağın yerel belirteci HABERLER’dir ve eşler ağ içi işlemleri çözmek için bunu kullanır. IEO döneminde, bir NEWS jetonunun fiyatı 0,0100 dolardı. Teklif dönemi 26 Mart 2019’da başladı ve 30 Mart 2019’da sona erdi. Özellikle, proje Probit Launchpad aracılığıyla hayata geçirildi..

IEO Listesi

Yukarıdakilere göre, IEO blok zinciri yavaş yavaş hız kazanıyor. Kısa bir süre sonra, pazarın belirli konulara odaklanan yeni bir IEO belirteci görmesi muhtemeldir. Şimdiye kadar, IEO kripto nişine ait çok uzun bir token listesi var. Aşağıda yaklaşmakta olan, devam eden ve sona eren IEO’ların bir listesi bulunmaktadır..

# IEO Projesi Jeton İlerleme
1 Matic MATIC Yaklaşan
2 Evedo EVED Yaklaşan
3 Bit Agro AGRO Devam ediyor
4 VenüsEnergy VENÜS Devam ediyor
5 MultiVAC MTV Devam ediyor
6 Windham Enerji WHM Devam ediyor
7 Menapay MPAY Devam ediyor
8 TerraGreen TGN Devam ediyor
9 REDi REDI Jetonu Bitti
10 VeriBlock VBK Bitti
11 YAYINLA HABERLER Bitti
12 KIZUNA GLOBAL TOKEN KGT Bitti
13 AVLANMAK AVLANMAK Bitti
14 CharS CHARS Bitti
15 Celer Ağı CELR Bitti
16 Levolution LEVL Bitti
17 WeGen WGC Bitti
18 Katlanmış DIO Bitti
19 Percival XPV Bitti
20 Get.AI FET Bitti
21 BitTorrent BTT Bitti

Exchange platformlarındaki IEO’lar

Şu anda olduğu gibi, IEO’ları kolaylaştıran çok sayıda değişim platformu var. Özellikle, platformlar, token satış sürecinin başlatılmasına yardımcı oldukları için Launchpad adını kullanıyor. İlginç bir şekilde, hemen hemen her büyük kripto para borsasında Launchpad var. İşte var olan en popüler IEO İlk Değişim Teklifi platformlarından bazılarının listesi:

Değiş tokuş IEO Başlatma Çubuğu
Bittrex Bittrex Uluslararası IEO
Bitmax Bitmax Başlatma Çubuğu
Binance Binance Launchpad
Huobi Huobi Prime
KuCoin KuCoin Gündem
OKEx OKEx Jumpsmart
ExMarkets ExMarkets Başlatma Çubuğu
PROBIT Probit Başlatma Çubuğu
LATOKEN Latoken Başlatma Çubuğu

IEO ve ICO – farklar nelerdir?

Daha önce tartışıldığı gibi, IEO ve ICO arasında önemli farklılıklar vardır. Aşağıdaki tabloya bakın.

Karakteristik IEO ICO
Token satışı Borsalar, belirteçleri listelendikten sonra satmaktan sorumludur. İhraççı satıştan sorumludur
Pazarlama & reklâm Borsalar tüm pazarlama ve reklam işlerini yapar Proje ekipleri tüm reklam ve pazarlamayla ilgilenir
İşlemler Yatırımcıların sadece borsada bir hesaba ihtiyacı var Yatırımcılar doğrudan jeton veren kuruluşla işlem yapar
Güven Güven sorunu yok; borsalar bir belirteç listelemeden önce gerekli özeni gösterir Bazı jeton verenlerin yanıltıcı bilgiler sağlaması nedeniyle güven sorunları var
Güvenlik Tüm işlemler borsa web sitesinde gerçekleştiğinden son derece güvenli İşlemler, uygun güvenlik önlemlerinden yoksun olabilecek ICO proje web sitesinde gerçekleştiğinden son derece güvensiz

Özet / kapanış açıklamaları

Kripto para birimi sektörü çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Geçtiğimiz yıl piyasa, güven ve düzenlemelerden kaynaklanan sorunlar nedeniyle varoluşsal tehdit altındaydı. Elbette, ICO’lar şüphesiz yatırımcıları dolandırıyordu ve hükümetler bunu sektörü varolmadan yenmek için sopa olarak kullanıyorlardı. Neyse ki, geliştiriciler sektör hakkındaki anlatıyı değiştiren STO’lar buldular..

Bugün, IEO’lar piyasa için ivmeyi daha da artırıyor ve endüstrinin daha hızlı bir şekilde benimsenmesi olasılığı var. Bununla birlikte, IEO’lar, STO’lar ve ICO’lar arasında büyük bir fark vardır. Aşağıdaki özete bakın.

IEO, ICO ve STO özeti karşılaştırması

Karakteristik IEO ICO STO
Token satışı Borsalar, belirteçleri listelendikten sonra satmaktan sorumludur. İhraççı satıştan sorumludur Güvenlik jetonu veren kuruluş para toplama süreciyle ilgilenir
Pazarlama & reklâm Borsalar tüm pazarlama ve reklam işlerini yapar Proje ekipleri tüm reklam ve pazarlamayla ilgilenir Projenin arkasındaki ekip pazarlama ve reklam işlerini yapıyor
İşlemler Yatırımcıların sadece borsada bir hesaba ihtiyacı var Yatırımcılar doğrudan jeton veren kuruluşla işlem yapar İhraççının web sitesinde yer alır
Güven Güven sorunu yok; borsalar, bir belirteç listelemeden önce durum tespiti sağlar Bazı jeton verenlerin yanıltıcı bilgiler sağlaması nedeniyle güven sorunları var Tokenlerin kendine özgü bir değeri olduğundan / gerçek varlıkları temsil ettikleri için yüksek güven seviyeleri
Güvenlik Tüm işlemler borsa web sitesinde gerçekleştiğinden son derece güvenli İşlemler, uygun güvenlik önlemlerinden yoksun olabilecek ICO proje web sitesinde gerçekleştiğinden son derece güvensiz Token, ABD’deki SEC altında olduğu gibi düzenlemelere düştüğü için son derece güvenli.
Ücretler Borsalar harcı düzenleyenler komisyonu Ücret yok Ücret yok
Yönetmelik Düzenlenmemiş Düzenlenmemiş Düzenlenmiş

 

*Feragatname: Makale olarak alınmamalıdır ve herhangi bir yatırım tavsiyesi sağlama amacı taşımaz. Bu maddede yapılan iddialar yatırım tavsiyesi oluşturmaz ve bu şekilde alınmamalıdır. Kendi araştırmanızı yapın!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me