Birçoğunuz blockchain’i kendi işiniz için nasıl kullanacağınızı ve avantajlarından nasıl yararlanacağınızı merak ediyorsunuz. İşletmeler için blockchain teknolojisinin nasıl uygulanacağı sürecinden geçecek ve konsepti daha iyi anlamanıza yardımcı olacağız..

Blockchain teknolojisi, başlangıçta dijital para ticaretine hizmet etmek için oluşturuldu. Bununla birlikte, teknoloji meraklısı dünya kısa sürede blok zincirinin kullanılabileceği başka yollar olduğunu fark etti..

Blockchain teknolojisi, çok çeşitli endüstrilerde çalışan işletmeler için blockchain’i uygulamak için mükemmel bir anlam ifade ediyor. İş ihtiyaçlarınız için doğru uyumu sağlayan blockchain’i hala merak ediyorsanız, burada bilinçli bir karara ulaşmanıza yardımcı olabilecek harika bir kılavuz.

Şimdilik, blockchain’i kendi işiniz için nasıl kullanacağınızı ve avantajlarından nasıl yararlanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu tür sorunlar her zaman yeni teknolojilerle ilişkilidir, bu yüzden endişelenmeyin, yalnız değilsiniz. İşte tam da bu yüzden blok zinciri uygulama sürecinde size ayrıntılı olarak rehberlik etmek için buradayız..

Şimdi kayıt: Ücretsiz Blockchain Kursu


Blockchain Nasıl Uygulanır?

İşletmeler blok zinciri teknolojisini uygulamadan önce, blok zincirini çimentolamak için en iyi ve en uygun kullanımının maliyetli bir sorumluluktan ziyade karlı bir varlık olarak ne olduğunu belirlemeleri zorunludur..

Bununla birlikte, bir iş lideri olarak, önce blockchain’in kalıcı olduğunu kabul etmelisiniz. Artık onu görmezden gelemezsiniz. Bunun yanı sıra, günlük işle ilgili işlevsel sorunlarınızın çoğuna pratik çözümler sunar..

Mümkün olan en iyi hareket, blok zinciri uygulamaktır. Hadi başlayalım!

Fırsatları Keşfedin

Başlamak için ilhama ihtiyacınız yok mu? Şu anda, size ilham verebilecek oldukça az sayıda blockchain uygulama örneği ve kullanımı var..

Bu nedenle, herhangi bir yeni kullanıcının mevcut kullanımların etkinliğini ölçmesi ve kendi şirketindeki uygulama için en iyi şablonu seçmesi zorunludur. Şu anda piyasada kullanılmakta olan pilot blok zinciri kullanım örneklerini keşfetmelisiniz..

Bankacılık

Önde gelen blockchain uygulama örneği bankacılık sektörüdür.

Çevrimiçi banka sistemlerinin karşılaştığı güvenlik ihlallerinin sayısı ve blockchain teknolojisinin en dikkate değer yönlerinden birinin birinci sınıf güvenlik olması nedeniyle, blockchain uygulaması çevrimiçi bankacılık sistemlerine mükemmel bir alternatifti..

Bu nedenle bazı bankalar, müşteri güvenini korumak için neredeyse blockchain teknolojisini uygulamaya zorlandı. Bu da genel olarak işlemlerin ve çevrimiçi bankacılığın hassasiyetini, hızını ve güvenliğini artırdı. Buna karşılık, bu, denetim sırasında bankalara da yardımcı olur..

Basitçe söylemek gerekirse, blockchain uygulaması finansal kurumlara şeffaflık ve netlik getirir. Bu nedenle bankaların çoğu blockchain’e aşıktır..

Sigorta

Bu, işletmeniz için önemli bir blockchain uygulaması kullanım örneği örneğidir.

Herhangi bir sigorta şirketi için verilerin şeffaf olması zorunludur. Blockchain teknolojisi uygulaması, bu tür verilerin alışverişini kolaylaştırmaya hizmet eder ve şeffaf kalmasını sağlar.

Bu akıllı sözleşmelerle yapılır. Sözleşme şartlarını doğrular ve belirli bir olayın / durumun söz konusu akıllı sözleşmenin şartlarına girip girmediğini belirler..

Bu, müşterinin talep edilen miktarı hak ettiği yere göre hızlı bir şekilde almasıyla sonuçlanır. Daha sonra, kayıtlar en yüksek hızlarda tutulur ve güncellenir.

Söylemeye gerek yok, blockchain ayrıca tüm sürecin güvenli ve yasadışı bilgisayar korsanlarına karşı dirençli olmasını sağlar. Bu nedenle, geçen yıl blockchain sigorta uygulamalarında ve ayrıca yaşam, sağlık, unvan ve otomobil sigortası sektöründeki genel uygulamada büyük bir büyüme var..

İyi tanınan blockchain tabanlı sigorta şirketlerinden bazıları şunları içerir:

  1. Kasko2Go
  2. FidentiaX
  3. Everledger
  4. Eterik

Birçok sigorta şirketi blockchain teknolojisini benimsediğinden çok daha fazlasını bulabilirsiniz..

Blockchain’in sigorta üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda sigortada blockchain rehberimize göz atın!

Sağlık hizmeti

Sağlık sektörünün titiz bir kayıt tutmayı gerektirdiğini unutmamak önemlidir. Dahası, bu tür hasta kayıtları hassas bilgiler içerebilir ve bu nedenle bunların güvenliği büyük önem taşır. Bu nedenle, sağlık tedarik zincirinde blok zinciri uygulamak için, ağırlıklı olarak ilaçlara odaklanmalısınız..

Blockchain teknolojisi bu gereksinimleri etkin bir şekilde karşılarken, aynı zamanda çevrimiçi ödeme yöntemlerini dahil etme fırsatı da sağlar..

Bu aynı zamanda hastanelerin ve tıbbi hizmet sağlayıcıların, sigorta ödemelerini hızlandırmak için sağlık sigortası firmalarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olabilir. Tedarik zincirinde blok zinciri uygulamak için para yatıran çok sayıda ilaç şirketi var..

Bu nedenle, blockchain teknolojisini uygulama seçimi hem uygulayıcı hem de müşteriler için faydalı olacaktır..

Blockchain’in sağlık hizmetleri üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Sağlık hizmetlerinde blockchain kılavuzumuza hemen göz atın!

Emlak

Bu bir başka harika blockchain uygulama kullanım örneği. Gayrimenkul sektöründe dijital kayıt tutmanın başlamasıyla birlikte, önemli bir hacker riski vardır..

Bunlar, değişen kayıt ayrıntılarını ve kötü kayıt tutma, hatalı evrak işleri vb. Gibi temel hataları içerir..

Bu, şüphesiz sıradan insanların aşırı sayıda kaybına neden olabilir..

Neyse ki, blockchain uygulaması hata payını ortadan kaldırmaya veya en azından azaltmaya hizmet ediyor. Bu da hem kullanıcının işletmenin itibarına hem de müşterilere yardımcı olur.

Blok zincirinin gayrimenkul üzerindeki etkisini merak mı ediyorsunuz? Şu anda gayrimenkul için blockchain rehberimize göz atın!

Blockchain Uygulaması: Adımlar

İşte blockchain’i uygulamak için atmanız gereken temel adımlar.

Bir Kullanım Durumunu Belirleyin

İlk doğal adım, kullanım durumunu belirlemektir. Bir blok zinciri için ihtiyaçlarınızı tanımlama, açıklama ve düzenleme sürecidir. Kullanım durumu yanıtları, işletmeniz için neden bir blok zincirine ihtiyacınız var? Blockchain’e ne için ihtiyacınız var? Ve blockchain uygulamasıyla hangi hedeflere ulaşmaya çalışıyorsunuz??

Blockchain ile ilgili hedeflerinize basitçe netlik katar. Bir kullanım alanı belirlersiniz ve ardından sonraki adımlarınızı bunun etrafında inşa edersiniz.

En iyisi küçük başlamaktır. Bazı pilot blockchain kullanım durumlarıyla başlayın. Bunları keşfedin, test edin, kullanın, sonuçları analiz edin ve ardından daha büyük ölçekte blok zinciri uygulayın..

Daha fazla oku: Blockchain Kullanımı: 20+ Blockchain Teknolojisi Kullanım Durumunun Listesi

Bir Kavram Kanıtı (POC) Geliştirme

Blockchain uygulamasının işletmenize fayda sağlayabileceği çeşitli yolları gözden geçirdikten sonra, POC’ye geçebilirsiniz..

Birkaç Fortune 500 kuruluşu, blockchain uygulamasındaki potansiyeli çoktan gördü ve bir kavram kanıtı geliştirmek için para harcıyor. Bu bölümde, blockchain’i java’da veya herhangi bir uygun programlama dilinde uygulamanız gerekebilir..

POC nedir?

İşletmeniz için blockchain projesinin pratik potansiyelini ve fizibilitesini belirleyen bir süreçtir..

POC Geliştirme Aşamaları

Bir POC’nin geliştirilmesi, herhangi bir iş girişimi gibi başlar; sağlam bir planlama ile. Süreç, projenizle ilgili bir dizi soruyla başlayacaktır. Bu sorular, sırasıyla, İOOY’nin adım adım geliştirilmesine yardımcı olur..

Sorular, işin doğası ve gereksinimleri etrafında dönecektir. Ayrıca, özellikle pazarın doğası niş ise, hedef pazarla ilgili soruları da içerebilir..

Sorular cevaplandıktan sonra, blockchain Proof of Concept için temel zemini hazırlamaya hazırsınız. İdeal olarak, yönünüzü daha iyi anlamalısınız. Bu, POC’nin geliştirilmesi sırasında herhangi bir gereksiz karmaşıklığı önleyecektir. Uzantı olarak, karmaşıklıkların önlenmesi, yönü olmayan POC geliştirmeye aşırı zaman ve para harcanmasını önleyecektir. Java’da blockchain uygulamak zorunda kalabileceğiniz için bu çok önemli bir aşamadır. Dahası, gerekirse python’da blok zinciri uygulamasına da gitmeniz gerekebilir..

Takip edilecek adımlar

İşte izlemeniz gereken adımlar:

Teorik Geliştirme: Projenizin parametresini açıklayan bir dizi kılavuz.

Prototip: Kod, eskiz, mimari, tasarım ve maketler içeren bir prototip.

MVP: Minimum en iyi özellik kümesine sahip minimum uygulanabilir ürün olarak da adlandırılır.

Blockchain kavram kanıtı geliştirilirken, aşağıdaki tavsiyeleri akılda tutmak zorunludur..

İşletmenizin ulaşmak istediği sonucu veya blok zinciri aracılığıyla çözülmesi gereken bir sorunu belirlemelisiniz. Ayrıca, tekerleği değiştirmeye çalışmayın. Bakalım dönmekte olan tekerleği kullanabilecek misin.

Bununla, blok zincirinin kendisinde devrim yaratmaya çalışarak hayatınızı aşırı karmaşık hale getirmekten kaçının ve bunun yerine işinizde blok zinciri yoluyla devrim yaratmayı kastediyoruz. Numuneyi veya prototipi test etmek çok önemlidir. Kaybedilen milyonlar veya kazanılan milyonlar arasındaki fark anlamına gelebilir.

POC, blockchain teknolojisinin uygulanmasının önemli bir parçasıdır. Şu anda nihai kavram kanıtı kılavuzumuzdan bu konu hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bir Blockchain Platformu Seçme

Bütçenize uygun, ancak aynı zamanda seçtiğiniz alanda etkili olmanın somut bir geçmişine sahip bir platform seçmelisiniz. Çoğu zaman etkileyici pazarlama taktikleri ile yanlış yönlendirilebilir ve yanlış seçim yapılabilir. Bu nedenle araştırma kritiktir.

Bir blockchain platformu seçerken, açık kaynaklı bir istasyona sahip olup olmadıklarını belirlemelisiniz. Ayrıca teknik ekiplerinin uygun şekilde organize edildiğinden emin olunmalıdır..

Paranıza değer çoğu platformda bir tane olacağından, platformun etkinliğinin iyi bir göstergesi teknik bloglarıdır..

Hizmet Olarak Blockchain

Blockchain’i iş dünyasında uygulamak istiyorsanız, hizmet sağlayıcı olarak bir blockchain’e gitmek en iyisidir. Gerçekte, bu sağlayıcılar işinizde blok zinciri uygulamanıza ve yönetmenize yardımcı olabilir. Uygulamaya zahmetsiz bir yaklaşımdır.

Ethereum, dünyadaki en popüler ve yaygın olarak kullanılan blockchain platformlarından biri olsa da, blockchain ile yeni başlayan işletmeler için ilerlemenin en etkili yolu, blockchain’i bir hizmet olarak kullanmaktır..

Bu şekilde, altyapının geliştirilmesine, daha yetenekli bir insan kaynağı bulmaya zaman harcamanıza gerek kalmaz, yalnızca ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilen önceden tasarlanmış blok zincirini uygulamaya başlayın..

En iyisi, piyasadaki en tanınmış teknoloji devlerinden bazılarını seçebileceğiniz çok sayıda iyi seçenek olması. Bu seçenekler şunları içerir:

  • Amazon veya AWS (Amazon Web Hizmetleri)
  • Microsoft’un Azure
  • Oracle

KOBİ iseniz, Amazon veya Amazon Web Hizmetleri (AWS) Şablonları ile başlamanızı tavsiye ederiz. Bu kullandıkça öde hizmeti yalnızca kullanımınıza göre ödeme yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda önceden tasarlanmış blok zinciri şablonları dağıtımı daha hızlı hale getirir. Platform olarak Ethereum ve Hyperledger Fabric arasında seçim yapma seçeneğiniz de var.

Microsoft Azure, birçok iş ortağına sahip küçük ve orta ölçekli işletmeler için başka bir uygun maliyetli ve hızlı seçenektir. Ancak, büyük bir kuruluşsanız, Oracle Blockchain Solution’ı öneririz (yalnızca Hyperledger Fabric ile mevcuttur).

Platformlar açısından Ethereum, Hyperledger Fabric veya Hyperledger Sawtooth gibi popüler seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz..

Daha fazla oku: Hizmet Olarak Blockchain: Kurumsal Düzeyde BaaS Çözümleri

Bina & Blockchain Çözümünün Test Edilmesi

Yeni bir kullanıcıysanız, önce mevcut blockchain teknolojilerini gözlemlemelisiniz. İhtiyaçlarınıza uyacak şekilde değiştirilebilenleri seçin ve uygulayın. Örneğin, aşağıdakileri içeren birden çok faktöre bakmanız gerekir:

  1. Teknoloji derinliği, sunduğu güvenlik ve fikir birliği anlamına gelir ve hem kamu hem de özel blok zincirleri destekliyorsa.
  2. Teknoloji genişliği, çoklu zincir ve çoklu platformları destekleyip desteklemediği anlamına gelir.

Blockchain teknolojisinin temel yönü akıllı sözleşmelerdir. Bu, insanların merkezi bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan önemli ürünleri transfer etmelerine izin verir. Gerekli kurallarınızı sözleşmelere ekleyebilirsiniz. Çoğunlukla bunlar python’da blockchain uygulamasıdır.

Bu, transfer işleminin otomatik olmasına izin verecektir. Ayrıca şeffaflık sağlar ve tüm tarafların sözleşme kurallarına uymasını sağlar. Aslında, blockchain’i işletmeler için bu kadar heyecan verici kılan, kendi kendini yürüten akıllı sözleşmedir. Otomasyon eklemenin mantıklı olduğu her yerde iş süreçleriniz için akıllı sözleşmeler oluşturun.

Uygulamalar söz konusu olduğunda, tam istediğiniz şekilde çalıştığından emin olmak için önce bunları test ağında test edin..

İlk Katılım Ortakları ve Entegrasyon

İşinizde blockchain uygulamak istediğinizde, ortaklarınızı ve paydaşlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız..

Kendinizi kaptırmak ve tamamen blok zincirine geçmek için cazip olabilirsiniz. Yeni teknolojinin karşılığını aldıktan sonra gözden kaybolmak kolaydır. Hala eski sistemlere ve aynı sistemlere entegre olma yeteneğine ihtiyacınız olacak.

Blockchain teknolojisini dahil etmeyecek birkaç işletme veya firma olacak. Bu nedenle, zaman zaman onlarla irtibat kurmanız gerekecektir. Sonuç olarak, eski sistemleri yakın zamanda uygulanan blockchain teknolojinize entegre etmeniz gerekecektir. Bu, henüz geçiş yapmamış olan kişilerle iş ilişkilerini sürdürmenize olanak tanır..

Belki yavaş yavaş değişimin sembolü olacaksın. Geçiş yapmayan işletmeler örnek olarak size bakacaktır. Zamanla, bir blok zincirine geçmenin çözüm olduğuna ikna olabilirler..

Hatta size gelip prototipinizi uygulamaya çalışabilirler. Bu da size yeni bir iş alanı açacaktır. Bir blockchain satıcısı olabilirsiniz.

Ancak bu yalnızca eski sistemler blok zincirinize entegre edildiğinde mümkündür. Eğer öyleyse, muhaliflerin yeni teknolojinin esnekliğini takdir etmelerine izin verecektir. Entegre edilmemişlerse, teknoloji muhaliflere yabancı olabilir..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blockchain Professional (CEBP) Kursu

Üretimde Ağı İşlet ve Yönet

İşleri ilerletmek için, ilk bloğu kendi başınıza inşa edebilirsiniz. Bununla birlikte, böyle bir blok, zincirin her özelliğini içermelidir..

Bu süreç aynı zamanda ikincil bir bağlantı gerektirir, böylece blok zincirinin iç yazışması sağlanır. Bu şekilde düşün. İlk adımda, düğümlerin bilgi göndermesi için zemin hazırladık. Şimdi bilgi alabilmeleri için temel atmamız gerekecek..

Burası şifrelenmiş bir token veya meslekten olmayan kişiler için kripto para biriminin devreye girdiği yerdir. Düğümlerin iletişiminin devam etmesini sağlamak için gerekli bilgi işlem gücünden yararlanmak için kullanılacaktır..

Dağıtım

Daha sonra, hazırlanmış bir uygulama sunucusu olan blockchain ağında bir uygulama dağıtmaktır. Tüm uygulamalarınızı ana zincir üzerinde barındırdığınız adımdır. Hem zincir içi hem de zincir dışı varlıklara sahip uygulamalarınız varsa, bu onu hibrit bir çözüm haline getirir, bulut sunucusunda dağıtın.

Blockchain teknolojisi hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Nihai blockchain tanımları kılavuzumuza hemen şimdi göz atın!

Blockchain Uygulanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşte blok zinciri uygulama sürecinde göz önünde bulundurulması ve kontrol edilmesi gereken hızlı şeyler.

Çalışmasını sağla

Sisteminizin gerçekten çalışıp çalışmadığını test etmek isterseniz, tamamen test etmeniz gerekir. Öncelikle kontrollü bir ortamda test etmek önemlidir. O zaman gerçek işte de test etmelisiniz. Daha önce düşünmediğiniz benzersiz bir değişken bulabilirsin. Bunun gibi herhangi bir faktör, blok zinciri uygulamanızın sonuçlarını etkileyebilir.

Başarısızlık Her Zaman Bir Fırsattır

Blockchain uygulama protokolünüzün her yönü, başlangıçta maksimumda çalışmayacaktır. Tüm sorunların ve arızaların bir kopyasını oluşturun, ardından bunları düzeltmeye çalışın. Bunu yapmak için birçok yöntem bulacaksınız. Bununla birlikte, blok zincirinin basit kalmasını sağlamaya çalışmalısınız.

Böyle zamanlarda deneme yanılma en iyi arkadaşınız olacaktır. Yeterli sayıda deneme yaptığınızdan ve hiçbirinin boşa gitmesine izin vermediğinizden emin olun. Her denemeyi öğrenme eğrisinizin bir parçası olarak değerlendirin. Gerilemek yerine büyümenize izin verdiğinden emin olun.

Odaklanın

Protokolünüzde iyileştirmeler ve düzenlemeler yaparken ilk hedefinizi aklınızda tutmalısınız. Farklı yönler sizi bunlara kolayca karıştırabilir.

Bu, genel planınıza zarar verebilir. Sizin ve kuruluşunuzun müşterilerine vaat ettiklerini ve neye ihtiyaç duyduklarını takip etmeye devam ettiğinizi görmeye çalışın. Sistemi daha etkili hale getirmek amacınız olmalı, ortadayken tamamen değiştirmek değil..

Kısacası, odaklanmayı sürdürmeniz ve dikkatinizin dağılmaması zorunludur. Aksi takdirde, tüm egzersiz sizin için sonuçsuz kalabilir..

Geleceğe Hazırlanın

Çalışan bir blok zinciri uygulama protokolü oluşturduğunuzda, bir sonraki adım için hazırlanmalısınız. Deneyin ve bazı özelliklerin iyileştirilmesi gerekip gerekmediğini görün. Gelecekteki büyüme ihtiyaçlarınız için blok zincirinin ölçeklenebilir olup olmadığını da kontrol etmeniz gerekir..

Teknolojinin durmaması için bu önemlidir. Bu nedenle, defne üzerinde dinlenemezsiniz ve kaizen edinmeniz gerekir. Kaizen, sürekli iyileştirme için Japonca terimdir. Sürekli olarak küçük iyileştirmeler şeklinde mükemmellik için çalışmak.

Akılda uygun bir iş modeli olmadan, kaldıraç olarak blok zinciri kullanmak zordur. Blockchain geliştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek için nihai blockchain uygulama stratejimize göz atın.

Dikkate Alınacak Diğer Hususlar

Blockchain uygulama kılavuzumuzun ciddiye almanız gereken diğer bazı önemli açıları aşağıda verilmiştir..

İzin Türü

Bu, blockchain uygulamasının ve teknolojinin kendisini seçmenin önemli bir yönüdür. Özel, Genel ve Federe olmak üzere 3 tür izin vardır. Halihazırda mevcut olan blok zinciri ön ayarlarına göre karar vermelisiniz. Yani, ön ayar herkese açıksa, ancak özel bir ön ayar seçerseniz, sonunda sizin için göze çarpan engeller oluşturabilir..

Değişmezlik

Esasen, değişmezlik, bir sistemin herhangi bir “çifte harcamayı” fark etmesine ve kontrol etmesine izin veren şeydir. Gelişiminin şu anki aşamasında, internet değişmezliği sağlamaya yetmiyor.

Blockchain, işlemlerde değişmezliği sürdürme yeteneğine sahip olmalıdır. İlgili bilgileri ağ içinde tutacaktır. Bireylerin uygun tanımlama ile kullanmasına izin verecektir. Bu, ağda değişmezlik yaratacaktır.

Bu, birleşik blok zinciri uygulamasının daha fazla yerelleştirmeye sahip olmasına izin veren ek bir koruma seviyesi sağlayacaktır..

Daha fazla oku: Blockchain Teknolojisini Kullanan İlk 50 Şirket

Yaygın Engeller

Sisteminizi uzun vadede kurarken, aşağıdakiler gibi bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz..

Verimsiz Sistem

Yeni bir teknoloji tam, gerekli verimlilikte çalışmıyorsa, o zaman uzun sürmez. Bitcoin başladığında benzer sorunlar yaşadı. Çalışmalarındaki sorunlar artmaya devam ederse, müşteriler blok zinciri uygulamanızı uzun süre kullanmayabilir..

Blok zinciriniz onlara diğer sistemlerle aynı özellikleri sağlıyorsa, ancak daha yüksek bir maliyetle müşteriler size katılmayacaktır. Hangi özelliklerin talep edildiğini görmek için her zaman biraz pazar araştırması yapmalısınız.

Zor Kullanıcı Arayüzü

Bazı blok zinciri uygulamaları, tüm değişiklikler nedeniyle çalışmak için çok karmaşık hale gelir. Tüm müşterileriniz teknolojiyi kullanmakta pek iyi değil. Bu yüzden takip etmesi çok zor bir sistemi kullanmak istemeyecekler.

Birçok müşteri daha önce blockchain teknolojisini kullanmamış olacak. Sisteminizi basit tutarsanız maksimum insana hitap edebilirsiniz. Sisteminiz çoğu insanın anlayabileceği kolay kurallar olmamalıdır.

Çok pahalı

Bir sistemi sıfırdan başlatmak çok para gerektirir. Değişikliklerle bir proje milyonlarca dolara mal olabilir. Eğer bir startup iseniz, bu kadar büyük fonlar bulmanız zor olacaktır. Bu nedenle, ilk başta diğer daha büyük şirketlerle çalışmayı düşünmelisiniz..

Büyümüyor

Müşterilerin gereksinimleri her geçen gün artıyor. Orada birçok farklı gereksinim var. Tüm bu gereksinimler her blockchain işletmesi tarafından ele alınamaz. Müşterilerin ihtiyaç duyduğu şeylerle ilgilenmezlerse, bazı sistemler piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra modası geçebilir.

Ayrıca Oku: En Büyük 10 Kurumsal Blok Zinciri Uygulama Zorluğu

Sonuç

Artık blockchain’in nasıl uygulanacağı konusunda net bir fikriniz olduğundan eminiz. Kendi blockchain’inizi uygulamak veya sadece blockchain teknolojisini mevcut işinize uygulamak istiyorsanız, bu makale hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır..

Ancak bunun hala yeni bir teknoloji olduğunu unutmamak gerekir. İlk başta kolayca sinirlenebilirsin. Anahtar, gerçekten teknoloji ve dijitalleşmenin geleceği olduğu için sebat etmektir..

Her neyse, yeni başlayan biriyseniz ve teknoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ücretsiz blockchain kursumuzla başlamanızı öneririz.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me