Kurumsal blockchain sertifikasına ihtiyacınız olup olmadığını hala merak ediyor musunuz? Bunu yaparsanız, doğru yere geldiniz, çünkü blockchain sertifikanızı almak için on neden listeleyeceğiz..

Blockchain sektörümüzü değiştiriyor. O kadar etkili ki, etrafındaki iş piyasası da patlıyor.

Blockchain öğrenmeyi düşünüyorsanız, bunu yapmak için en iyi zaman budur. Blok zincirindeki talep aynı zamanda uzmanlara ve geliştiricilere olan ihtiyaç ile sonuçlandı.. 

Bununla birlikte, beklenenden daha hızlı büyüyen bir blok zinciri niş var – kurumsal blok zinciri.

Kurumsal blok zinciri, kurumsal düzeyde işlevlere sahip işletmeler, şirketler ve kuruluşların blockchain gereksinimi ile ilgilenir. Bu aynı zamanda kurumsal blok zinciri geliştiricilerine ve uzmanlarına ihtiyaç olduğu anlamına gelir.. 


Peki nereden başlayacaksınız? Bir blockchain sertifika kursu veya blockchain mimarisi sertifikasyonu yapmanız gerekiyor mu? Bunları aşağıda cevaplamaya çalışacağız.

Öğreticilerden geçerek ve temel bilgileri öğrenerek başlayabilirsiniz. Ancak kendinizi sektörde farklı kılmak için kurumsal bir blockchain sertifikasına ihtiyacınız var. Kendinizi ihtiyacına ikna etmek için on nedenden geçeceğiz. Başlayalım.

Kurumsal blockchain sertifikanızı almanız için 10 neden

Yüksek talep

Sertifika almanın bir numaralı nedeni, blockchain yetenekli personele olan talebin artmasıdır. Blockchain, son birkaç yılda muazzam bir büyüme gördü. Patlama 2017’de gerçekleşti. Blok zinciri anahtar kelime trendi 2017 civarında bir artış gördü, ancak o zamandan beri popülaritesinde.

Başlık: Blockchain son 5 yıldaki anahtar kelime eğilimi.

İyi haber şu ki, blok zinciri işleri anahtar kelime eğilimi o kadar fazla etki görmedi.

Başlık: Son 5 yıldaki blockchain işleri anahtar kelime trendi

Öyleyse, bir blockchain meraklısıysanız veya sertifikalı bir kurumsal blockchain uzmanı olmayı düşünen bir öğrenciyseniz, o zaman şimdi tam zamanı.

ABD’de New Jersey, New York ve diğerleri gibi eyaletler de konu blockchain iş talebi olduğunda çok daha fazla ilgi gösterdi..

Başlık: Bölgelere göre son 5 yıllık ilgi.

En Son Teknolojiler Üzerinde Çalışın

Kurumsal blok zinciri her zaman en son teknolojileri keşfetme şansınız olan bir yer olmuştur. İşletmeler, sadece kendileri için değil, bir bütün olarak sektör için daha parlak bir gelecek için çalışmaya çalışıyorlar. Bu nedenle, kurumsal bir blockchain uzmanı olarak harika çerçeveler ve araçlar üzerinde çalışma şansına sahip olursunuz.

Çalışacağınız popüler blockchain kurumsal çerçevelerinden bazıları şunları içerir: Hyperledger, Quorum, R3 Corda ve Enterprise Ethereum (EE).

Ayrıca kurumsal çözümlere doğası gereği izin verilmektedir. Bu aynı zamanda bazı araçların yalnızca şirket içi kullanım için olduğu anlamına gelir – bunlar son teknoloji ve bir blockchain uzmanı olarak kendinizi geliştirmenize yardımcı olur.

Şu anda dünya nüfusunun yalnızca% 0,5’i blockchain kullanıyor. Buna karşılık, dünya nüfusunun yaklaşık% 50’si internet kullanıyor. Böylece üreme aşamasında olan bir teknoloji üzerinde çalışma şansı elde edersiniz..

Maaş Primi (Çok Kazanırsınız)

En son teknoloji üzerinde çalıştığınızda, daha fazla kazanacaksınız! Blockchain farklı değil. Blockchain için iş piyasası gelişiyor ve şirketler doğru yetenekler için para ödemeye hazır. Doğru yaklaşım ve tavırla, yılda 100.000 $ ve daha fazlasını kazanabilirsiniz.!

En iyi yetenek yılda 200.000 $ ‘a kadar kolayca kazanabilir. Ayrıca, blockchain projeleriyle etkileşim kurmanın birden fazla yolu vardır.

Yeni nesil ürünler / hizmetler üzerinde çalışabilme becerisi

Şirketler sadece blockchain’i benimsemeye hevesli değil, aynı zamanda yeniliğe de odaklanıyor. İşletmenin çoğu yenilik yapmak ve yeni nesil hizmetler ve ürünler yaratmak için çalışır. Şirket içinde yapmazlarsa, ortaklıkları keşfederler ve açık kaynaklı bir proje üzerinde çalışırlar..

Hyperledger, blockchain ekosistemini iyileştirmeye yardımcı olmak için Linux Vakfı tarafından yönetilen açık kaynaklı girişimlerden biridir. Fabric, Besu ve diğerleri dahil olmak üzere bazı mükemmel blockchain çerçevesine sahiptir..

Sertifikalı bir kurumsal blockchain uzmanı olarak, açık kaynak projesine katkıda bulunabilir ve geleceği şekillendiren ürün veya hizmetlerin oluşturulmasına yardımcı olabilirsiniz..

Üst düzey profesyonellerle çalışın

Blockchain endüstrisinde çalışmak, ağ oluşturma açısından faydalı olabilir. Kurumsal bir blockchain uzmanı olarak, harika insanlarla tanışabileceksiniz..

Büyümek istiyorsanız bu perk çok faydalıdır. Zaten bildiğimiz gibi, başarılı bir kariyer için ağ kurma çok önemlidir ve bir blockchain kariyerinin size verebileceği şey budur. Ayrıca kariyerinizi doğru yönde ilerletmenize yardımcı olur. Sektörde yeniyseniz, yolculuğunuzda size rehberlik edecek bir mentor bile bulabilirsiniz..

Bilginizi paylaşarak çevrimiçi varlığınızı büyütün

İnsanlar, herhangi bir sektörde yetki sahibi olanları dinler. Kurumsal blockchain sertifikasyonunu yaparak ve sertifikalı bir kurumsal blockchain uzmanı haline gelerek. 

Bilginizi farklı ortamlar aracılığıyla çevrimiçi olarak paylaşabilirsiniz. Başlangıçta, kendi blogunuzu korumak her zaman iyi bir fikirdir. Bu şekilde, diğer kaynaklardan gelen trafiği blogunuza yönlendirebilirsiniz. Ayrıca konuk bloglama fırsatlarına da dikkat etmelisiniz. Orada projeler üzerinde çalışma deneyiminizi paylaşabilir ve başarısızlıklarınızdan ders almalarına yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca podcast yapmak, diğer sektör liderleriyle röportaj yapmak ve kendi YouTube kanalınızı oluşturmak da iyi bir fikirdir..

İnsanlara ulaşmanız ve kendinizi marka olarak tanıtmanız için pek çok seçenek var. Bununla birlikte, sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz belirli bir yolu izlemeniz tavsiye edilir. Blog yazmada iyiyseniz, yapın ya da youtube’u denemek ve heyecan verici video içeriği oluşturmak isteyebilirsiniz. Tüm seçeneklere sahipsiniz. Yapmanız gereken tek şey blockchain dünyasını denemek ve keşfetmek..

Açık kaynaklı kurumsal blok zinciri geliştirmeye katılın

Blockchain söz konusu olduğunda, açık kaynak girişimi çok büyük. Girişimin merkezinde, Linux Vakfı tarafından yönetilen Hyperledger şemsiye projesini bulabilirsiniz. Microsoft, IBM, Infosys ve diğerleri dahil olmak üzere birçok büyük şirket, Hyperledger şemsiyesi altında birkaç açık kaynaklı proje üzerinde çalışıyor..

Sizin için bu, katkıda bulunma fırsatı anlamına geliyor. Sadece topluluğa bir şeyler geri vermekle kalmıyor, aynı zamanda blockchain alanında bir blockchain uzmanı olma şansınızı da artırıyorsunuz. Kurumsal blok zinciri sertifikası, kurumsal çerçevenin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olabilir ve açık kaynaklı kurumsal blok zinciri çerçevelerine, hizmetlerine ve araçlarına katkıda bulunmanıza olanak tanır.

Kendinizi ayırın

Rekabet çağında, kendinizi ayırmak her zaman faydalıdır. Kurumsal blockchain ile ilgili projelerde çalışmak için gerekli bilgiye sahip olsanız bile, bir sertifika başkalarına blockchain hakkında bildiklerinizi anlatabilir. Diğer insanların gerçek bir iş görene kadar spekülasyon yapmak yerine bilgi ve becerileriniz hakkında emin olmalarına yardımcı olur..

Ayrıca, sertifikası olmayan bir kişiye kıyasla daha hızlı iş çıkarmanıza yardımcı olacaktır..

Kurumsal blok zinciri çözümlerini araştırın ve geliştirmeye yardımcı olun

Kurumsal blok zinciri çözümleri, gelişmek için en parlak zihnin olmasını gerektirir. Açık kaynaklı projelere katkıda bulunmaktan farklıdır. Blockchain araştırması, sizin gibi blockchain uzmanlarının ilgisini çekmesi gereken büyük bir alt alandır..

Blockchain hala başlangıç ​​aşamasındadır ve işletmelerin karşılaştığı sorunları araştırarak daha hızlı gelişmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu şekilde, kurumsal blok zinciri sertifikanızı kullanabileceksiniz..

Kendinizi herhangi bir piyasa değişikliğinden koruyun

Son olarak, sertifikalı olmak, bir pazar değişikliği olursa daha az etkileneceksiniz. Varsayılan olarak, blockchain pazarı büyümeye mahkum olduğundan endişelenmenize gerek yoktur. Ancak pazar dinamikleri değişirse, arkanızda bir sertifikanız olduğu için alakalı kalma şansınız artar..

Sonuç

Bu, bizi kurumsal blockchain sertifikanızı almak için 10 nedenimizin sonuna götürür. Sertifika almanın ve oradaki harika fırsatları keşfetmenin en iyi zamanı. Bahsetmek istediğimiz son bir şey, hiçbir sertifikanın becerinin yerini alamayacağıdır. En iyisi olmak için ezbere ve akılla öğrenmelisin. Sertifika yalnızca becerilerinize güven katar ve işleri daha hızlı almanıza yardımcı olur.

Öyleyse, kurumsal blockchain sertifikanızı almaya hazır mısınız??

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me