Microsoft Azure Blok Zinciri Eğitimi

Azure blok zinciri bulut platformu, piyasadaki en gelişmiş bulut platformlarından biridir. Bu yazıda, Microsoft Azure BaaS’ı keşfedeceğiz ve nasıl çalıştığını anlayacağız..

Blockchain teknolojisi hızla farklı sektörlere doğru genişliyor. Birçok büyük kuruluş kendi blok zinciri altyapısını sıfırdan inşa ediyor. Bu, blok zinciri devrimine uyum sağlama konusunda onlara ek bir avantaj sağlayacaktır. Bununla birlikte, her işletme kendi blok zinciri altyapısını oluşturma lüksünü karşılayamaz. Hizmet olarak Blockchain’in devreye girdiği yer burasıdır.

Akıllı bir ekonomiye doğru ilerliyoruz ve yeni blockchain altyapısına adapte olmak işimizin elinde. Blockchain ayrıca iş performansını hızlandırmanın ve işletmeleri uygulamalarını iyileştirme konusunda güçlendirmenin anahtarını elinde tutar. Ayrıca hesap verebilirliği artırmalarına, şeffaflığı artırmalarına ve gerçek verilere dayanarak iş kararları almalarına yardımcı olacaktır..

Hiç şüphe yok ki, Azure BaaS hizmetlerinden yararlanabilecek birçok işletme var. Azure hizmetleri, halka açılmadan önce zaman aldı. TechCrunch’taki rapora göre, blockchain hizmetlerini canlı hale getirmeden önce kendi tatlı zamanlarını aldılar..

Şimdi kayıt:Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) kursu

Azure Blok Zinciri İçin Nihai Kılavuz

Başlamadan önce, biraz kafa karışıklığını çözelim. Hizmet olarak blockchain, Blockchain değildir!

Blockchain’de yeniyseniz, o zaman terimler kafanız karışabilir. Ya da belki Azure BaaS ile blok zinciri teknolojisinin aynı olduğunu düşünüyorsunuz? Ama bu doğru değil.

Blockchain özellikleri, esas olarak şeffaflık, bütünlük, ademi merkeziyetçilik ve benzerlerini içerir. Bununla birlikte, hibrit, özel vb. Dahil olmak üzere farklı Blockchain türleri vardır. Ancak, gerçek bir blok zinciri, esas olarak, herhangi bir varyasyonunu değil, gerçekten merkezi olmayan bir ağı çalıştırdığı gerçeğine adanmıştır. Gerçek blockchain fikri bitcoin ile ortaya çıktı. Genel fikir birliği ile ilgilenen, tamamen merkezi olmayan bir ağ düğümleridir..

Harika! Hizmet Olarak Blockchain (BaaS), önemi, örnekleri ve çok daha fazlasını inceledik. Artık Azure Blockchain’i anlamak için gerekli bilgilerle donanmış durumdayız. Öyleyse, gecikmeden başlayalım.

Azure Blok Zinciri nedir?

Microsoft, bulut teknolojisindeki kökleriyle bir teknoloji lideridir. Azure bulut platformları, hakimiyetini kanıtladı. Ancak Microsoft, pazarda oynayacakları daha önemli bir role sahip olduklarını biliyordu. Azure Blok Zinciri ve Azure Blok Zinciri uygulamasının devreye girdiği yer burasıdır. “Azure’da Blok Zinciri” olarak da terim alabiliriz.

Azure, blok zinciri çözümlerini geliştirmek, barındırmak ve yönetmek için eksiksiz bir uçtan uca çözüm sunar. Bir geliştirici olarak, basitleştirilmiş geliştirme platformlarıyla başlayabilir ve önceden tanımlanmış ve modüler ağları kullanarak deneyebilirsiniz. Altyapı, basitleştirilmiş geliştirmeyi desteklemek için oluşturulmuştur. Dahası, araçlar hızlı bir şekilde ayağa kalkıp çalıştırma fikri etrafında oluşturulmuştur. Azure’da blok zinciri tamamen doğrulama ve yinelemeyle ilgilidir.


Bunu, işletmelere blok zinciri ağlarını çalıştırma ve büyütme yeteneği sunan “tamamen yönetilen bir defter hizmeti” olarak da tanımlayabiliriz. İşletmeler, blok zinciri ağ yönetişimi ve altyapı üzerinde tam kontrole sahiptir..

masmavi blok zinciri

Azure Blok Zinciri, hem süreçleri hem de verileri güvende tutmak için tasarlanmıştır ve şirketlerin güvenle inovasyon yapmasına olanak tanır.

Azure Hizmet olarak Blok Zinciri (BaaS) ise blok zinciri teknolojisini kullanır ve müşterilerine hizmet sağlar. Bununla birlikte, yaklaşımları hiç de merkezi değildir. BaaS, blok zinciri satmak, inşa etmek ve pazarlamak için merkezi bir platform sunduğundan, merkezi olmayanın tamamen zıttıdır. Bir ekosistem olarak BaaS değer sağlar, ancak bunu yapmak için, merkezi olmayan Blockchain temel fikrine karşı gelmek zorundadır. Ancak, birçok kurumsal blok zinciri platformunu destekliyorlar.

Aynısı, hizmet olarak Azure blok zinciri için de doğru denebilir. Gerçek bir ademi merkeziyetçilik sağlamayan, yönetilen bir çözümdür. Çözümleri çözme konusunda eşit derecede yeteneklidir, bu da onu kapalı bir ekosistemde çalışan ancak Blockchain’in faydalarını isteyen girişimler, işletmeler ve kuruluşlar için ideal kılar..

Azure Blok Zinciri Tarafından Desteklenen Blok Zinciri Ağları

Azure Blok Zinciri Hizmeti, Ethereum, Quorum Ledger, Corda ve Hyperledger Fabric’i destekler. Bir işletme olarak, defteri yönetmeniz gerekmez. Ayrıca, defterin kendisiyle ilişkili herhangi bir maliyet yoktur. Bununla birlikte, uygulama geliştirme ve Blockchain üzerinde çalıştığında maliyeti için ödeme yapmanız gerekir. Gerekli kaynakları ve zamanı ayırarak sanal makinelere ve ilgili altyapıya sahip olacaksınız..

Açık Kaynak Araç Desteği

Blockchain ağı, açık kaynaklı araçları destekler. Bu, platformu ve açık kaynaklı araçları kullanarak uygulamanızı geliştirmeye devam edebileceğiniz anlamına gelir. Tamamlandığında, uygulamanızı blockchain ağı üzerinden dağıtabilirsiniz..

Azure Blok Zinciri Özellikleri

Farklı Blockchain Ağları Desteği

Azure Blok Zinciri Hizmetleri, Quorum, Ethereum, Corda ve Hyperledger Fabric dahil olmak üzere dört önemli Azure blok zinciri çerçevesinin desteğiyle gelir. Azure Blok Zinciri, gelecekte diğer defter protokolleri için kesinlikle destek ekleyeceğinden, bu çerçeveler de sınırlı değildir. Kısacası, daha fazla “Azure Blok Zinciri Çerçevesi” olacak.

Yönetim Gerekmez

Azure, blok zinciri ağını yönetmek için tüm arka uç araçlarını ve altyapıyı yönetir.

Basitleştirilmiş Dağıtım

Azure CLI, Azure portalı gibi mevcut blok zinciri araçları aracılığıyla Azure blok zinciri hizmetini dağıtmak kolaydır. Visual Studio kodu bile Azure Blok Zinciri uzantısını destekleyecek şekilde güncellendi, bu da geliştiricinin blok zinciri ile ilgili uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırıyor. Bunun dışında, provizyon doğrulayıcı ve işlem düğümlerine de erişilebilir. Ayrıca Azure Sanal Ağlarının güvenliğini ve depolanmasını da yönetebilirsiniz..

Bir geliştirici olarak, bir konsorsiyum blok zinciri altyapısını kolayca yapılandırabilir ve oluşturabilirsiniz..

Azure BaaS Basit Dağıtım

Güvenlik

Tüm işlem ve doğrulayıcı düğümleri, güvenlik duvarı kuralları kullanılarak korunur. Sahip olarak, onlara erişmeden önce güvenlik duvarını yapılandırmanız gerekir. Ayrıca, tüm işlem düğümleri için veri şifreleme sağlanır. TLS ile yapılır. Üstelik temel kimlik doğrulaması ekleyebilir, daha fazla güvenlik duvarı kuralı ekleyebilir ve hatta erişim anahtarları ekleyebilirsiniz..

Ayrıca Microsoft’un güvenlik konusunda çok ciddi olmasına ve halihazırda yılda 1 milyar ABD doları yatırım yapmış olmasına da şaşıracaksınız. Ayrıca, veri gizliliğini sağlayan 3500 güvenlik uzmanı istihdam ettiler. Son olarak, güvenlik yönlerini doğrulayan diğer bulut sağlayıcılarına kıyasla daha fazla sertifikaya sahipler..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Blockchain Güvenlik Uzmanı (CBSE) Kursu

Bakım

Düğümler ayrıca Blockchain’in en son sürümüyle çalıştıklarından emin olmak için korunur. Azure BaaS, yönetilen bir hizmettir ve dolayısıyla her şey Azure tarafından yönetilir.

Konsorsiyum yönetimi

Konsorsiyum blok zinciri yönetimi, Azure Blok Zinciri içinde pişirilir. Bununla konsorsiyuma tam erişim elde edersiniz. Ayrıca tam düğüm yönetimine ve üye ekleme veya çıkarma yeteneğine sahip olursunuz. Konsorsiyum yönetimi tarafından desteklenen diğer temel özellikler arasında basitleştirilmiş politika uygulama ve kodsuz izin bulunur.

Azure Blok Zinciri WorkBench

Azure Blok Zinciri WorkBench, Microsoft tarafından sağlanan ve Azure blok zinciri uygulamalarını yönetmenizi sağlayan ücretsiz bir araçtır. Blok zinciri uygulamaları dağıtmanıza ve oluşturmanıza olanak tanıyan Azure özelliklerinden ve hizmetlerinden oluşur.

Azure WorkBench, Azure ekibi tarafından 18 aylık sıkı çalışmayla oluşturulur. Geliştiricilerle çalıştılar ve blok zinciri şablonları oluşturdular.

Şimdi kayıt: Kurumsal Blok Zincirleri Şablonları Kursu

İzleme ve günlük kaydı

İzleme özelliği tamamen geliştirilmiştir. Burada, blok zinciri ortamınızı izlemek için tonlarca zengin ölçüm elde edeceksiniz. İşlem kuyruğu derinliği, çıkarılan bloklar vb. Dahil olmak üzere düğüm depolama, CPU, bellek ve diğer önemli ölçümler hakkında bilgi alabileceğiniz Azure İzleme Hizmeti tarafından yönetilir.!

Azure Blok Zinciri Fiyatlandırması

Ayrıca, işletmenin kendilerine en uygun olanı seçebilmesini sağlamak için iki katman sunarlar. Bu katmanlar, farklı yeteneklere ve performansa göre bölünmüştür. Temel katman, 1 sanal çekirdek ve GB depolama başına ayda 0,05 ABD doları ile birlikte gelir. Hafif geliştirme için mükemmeldir. Ayrıca iş yükü testi yapmak için de kullanılabilir. Her iki katman da son derece ölçeklenebilir olduğundan, blok zinciri uygulamanızı ölçeklendirirken herhangi bir sorun yaşamayacaksınız..

 • Temel: 1 sanal çekirdek, GB depolama başına ayda 0,05 ABD doları, saatte 0,0996 ABD doları doğrulayıcı düğümü, saatte 0,0996 ABD doları işlem düğümleri. Temel katmanda karma dağıtım desteği yoktur. Ancak konsorsiyum yönetişimi sunuyor. Yüksek kullanılabilirlik metriği sunar ve bu da onu bir test ortamı için ideal kılar.
 • Standart: 2 sanal çekirdek, GB depolama başına ayda 0,05 ABD doları, saatte 0,318 ABD doları doğrulayıcı düğüm, 0,318 ABD doları / saat işlem düğümleri,% 99,99 kullanılabilirlik. Üretim iş yüklerini çalıştırmak için iyidir.

Mevcut iki katmanın fiyatlandırması aşağıdaki gibidir:

 • Temel: İşlem düğümü fiyatı için 0,0996 ABD doları / saat, doğrulayıcı düğüm fiyatı için 0,0996 ABD doları / saat ve blok zinciri depolama fiyatı GB için 0,05 ABD doları / saat.
 • Standart: İşlem düğüm fiyatı için 0,318 ABD doları / saat, doğrulayıcı düğüm fiyatı için 0,318 ABD doları / saat ve blok zinciri depolama fiyatı GB için 0,05 ABD doları / saat.

Katmanların Azure blok zinciri fiyatlandırması, düğüm ve depolama maliyetine göre hesaplanır. Örneğin, iki üyeden oluşan bir test yaptıysanız (Quorum blockchain kullanarak). Bu durumda, bir ayın 730 saatten oluştuğunu düşünürsek, temel katman maliyeti size aylık 292,832 ABD dolarına mal olacaktır. Benzer şekilde, standart katman 3 düğüm için 733,92 dolara mal olacak. Hesaplamalarda başka parametreler de vardır ve bu nedenle, hesaplamalarını kontrol etmenizi öneririz. fiyatlandırma sayfası.

Bu, Azure blok zinciri özellikleri listemizi sona erdirir.

Azure Blok Zinciri Kullanım Durumlarını Kullanan Şirketler

Azure blok zincirinin gücünü daha iyi anlamak için, blockchain teknolojisini kullanan şirketlere bir göz atalım ve bunu nasıl yaptıklarını öğrenmeye çalışalım..

Starbucks

Starbucks, blockchain inovasyonunda yükseliyor. Ancak fikirlerini tam olarak uygulamak için Microsoft’un yardımını alıyorlar. Doğru yönde büyümelerini sağlamak için yakın zamanda Microsoft ile önemli bir anlaşma yaptılar.

Ortaklıkta, Azure blok zinciri bulut hizmetlerini kullanacaklar. Başlangıçta, Ruanda, Kolombiya ve Kosta Rika’ya yardım etmek için Blockchain’i aktif olarak kullanacakları blok zinciri girişimlerine 2018’de başladılar. Blockchain tabanlı kahve izleme sistemini kullanıyorlar. Microsoft’un rolü, kahve yapma makineleri, arabaya servis siparişi ve izleme dahil olmak üzere sunum süreci bölümünde devreye girer..

Insurwave

Deniz sigortası, 21. yüzyılda çözülmesi gereken en büyük sorunlardan biri olmuştur. Öte yandan, Blockchain, sorunu şeffaflık, değişmezlik ve daha fazlası gibi benzersiz özellikleriyle çözebilir! Insurwave, dünyanın ilk deniz sigortası blok zinciri platformunu oluşturmak için EY, Guardtime, A.P. Moller-Maersk ve R3 gibi büyük oyuncular tarafından oluşturulan şirketlerden biridir. Sigortacılık çözümü için kurumsal ve küresel Blockchain’i güçlendirmek için Microsoft Azure’u kullanıyorlar.

Xbox

Microsoft’un kendi alt bölümü Xbox, Azure Blok Zinciri’ni kendi avantajları için kullanıyor. Xbox oyun yayıncılarına telif hakkıyla ilgili bilgi sağlamak için Blockchain kullanırlar. Gerçek zamanlı olarak yapılır, bu da süreci 45 günden birkaç dakikaya çıkarır. Genel olarak bu, Xbox’ın kritik yönlerinden birini Azure’da Blockchain kullanarak otomatikleştirme yolunda ileriye doğru atılmış bir adımdır. Benimsenmesi 2018’de yapıldı ve sistemlerini zaten çok geliştirebiliyorlar.!

Nasdaq

Sermaye piyasaları da Blockchain’den büyük ölçüde yararlanabilir. Nasdaq bunu biliyor ve bu yüzden Azure kullanıyorlar. Teknoloji kolları görev açısından kritiktir ve 100’den fazla borsayı ve 50 ülkede çalışan diğer departmanları yöneten bir altyapıya ev sahipliği yapar! Hareketleri, tüm altyapıyla ilgilenen Nasdaq Financial Framework’ü Blockchain ile entegre etmektir. Azure, onları çok defterli blok zinciri iş stratejisini kullanacak yeni nesil finansal yapıya yönlendiriyor.

Azure Blockchain kullanan diğer şirketler arasında Project Ubin, webjet.com.au, 3M, Interswitch ve çok daha fazlası bulunur!

Çözüm Mimarisi

Hizmet olarak blockchain (BaaS), kullanılabileceği tonlarca kullanım durumuna sahiptir. Azure ayrıca çeşitli sektörleri ve kullanım durumlarını destekler. Örneğin Finansal Hizmetler, Oyun, Sağlık gibi farklı sektörlerde kullanılabilir. & Yaşam Bilimleri, Perakende ve İmalat. Bu, birçok kullanım durumunda uygulanabileceği anlamına gelir..

Azure, sundukları şeyler hakkında iyi bir fikir edinebilmeniz için sitelerinde iki çözüm mimarisi sağlamıştır..

Şimdi, iki çözüm mimarisine bir göz atalım –

Azure Mimarisi Tedarik Zinciri İzleme ve İzleme

Şekil 1: Azure Blok Zinciri ve IoT Kullanan Tedarik Zinciri Mimarisi

Tedarik Zinciri Takibi ve İzleme

Tedarik Zinciri, Blockchain kullanılarak çözülebilen en yaygın sorunlardan biridir. Ana fikir, bir varlığın geçiş yoluyla değiştirilmeden bir ağda hareket edebilmesini sağlamaktır. Sektörün her yerinde tedarik zincirlerimiz var. Hemen hemen her sektör, iş sürecini iyileştirmek için tedarik zincirini kullanır. Örneğin, Sağlık Hizmetlerinin tedarik zinciri yönetimi söz konusu olduğunda ciddi sorunları olduğu da bilinmektedir. Tedarik zinciri için Blockchain kullanarak ve uyumluluk kurallarını ima ederek etkileyici bir şekilde iyileştirilebilir. Azure kullanan tedarik zinciri mimarisi aşağıdadır.

Blockchain’in tedarik zincirini nasıl etkileyebileceğini öğrenmek ister misiniz? Neden daha fazla bilgi edinmek için Kurumsal Blok Zincirlerimiz ve Tedarik Zinciri Yönetimi Kursumuzla başlamıyorsunuz??

Blockchain İş Akışı Uygulaması

Blockchain, bir işyeri iş akışını değiştirmede eşit derecede faydalıdır. Blockchain’in iş akışını dijitalleştirmesine yardımcı olabilir ve bir kuruluşun hem iç hem de dış çalışmalarını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Ayrıca, tedarik zincirinin nasıl çalıştığını da etkiler ve varlıkların içinden geçiş şeklini iyileştirir. Blockchain iş akışı uygulama mimarisi, blockchain uygulamalarının anatomisinin çoğunu kapsar ve herhangi bir geliştiricinin Blockchain’i uygulamasına yardımcı olur..

İlk olarak, geliştiricinin kendi yönetilen blok zinciri ağını uygulamak için Azure Blok Zinciri Hizmetlerini kullanması gerekir. Bir kez yapıldıktan sonra, aynı konsorsiyumdaki farklı kullanıcı arayüzlerine ve uygulamalara bağlanırken bunun üzerine bir konsorsiyum uygulaması oluşturulabilir..

Azure Blok Zinciri iş akışı uygulaması

Bu tür bir mimaride bilgi akışı şu şekildedir:

 • Uygulama, verileri veya olayları Azure Service Bus’a (mesaj aracısı) gönderir
 • Veriler, DLT (Dağıtılmış Defter Teknolojisi) tüketici Mantık Uygulamasına gönderilecektir. Servis Otobüsünden gönderilecektir. Şimdi, işlem oluşturucu bilgileri alır, böylece işlem oluşturulabilir ve imzalanabilir..
 • Şimdi işlem, Azure Blok Zinciri Hizmetinin üstündeki Ethereum konsorsiyum ağına alınır. Deftere özel bir Logic App konektörü kullanır
 • İşlem tamamlandıktan sonra DLT izleyici Logic APP tarafından onaylanır. Artık zincir dışı depolamaya ve veritabanlarına gönderilir..
 • Power BI gibi araçlar daha sonra depolanan bilgileri analiz etmek ve görselleştirmek için kullanılır.
 • Artık komisyoncu verileri kullanabilir ve farklı iş süreçlerine gönderebilir.

Yukarıdaki bilgi akışı, Azure Blok Zinciri kullanan blok zinciri destekli uygulamaların veya ağların çoğu arasında standarttır. Mimaride Azure IoT Hub, Service Bus, Power BI ve Power Apps gibi birçok farklı Azure ürünü kullanılır. Azure’da blok zinciri uygulamalarını uygulamak için eksiksiz bir uçtan uca çözüm sunduğu için Azure, diğer blok zinciri çözümlerine göre avantaj sağlar..

Azure Pazarı

Pazar, blok zinciri geliştirmenizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz araçlarla büyüyor. Azure blok zinciri hizmetinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek araçları aşağıda listeleyelim.

Uygulama Hızlandırıcıları

 • Azure Blok Zinciri Workbench – Blok zinciri uygulamalarını kolayca oluşturun.
 • Perakende Tedarik Zinciri için Vizix IOT blok zinciri – IoT geliştirme aracı.
 • Stratumn Indigo Node – İşlem Kanıtı ağı oluşturmak için çerçeve
 • Ticaret Finansmanı – Akreditif – Ticaret Finansmanı Uygulaması

Çok düğümlü defter

 • Azure’da Ethereum – Ethereum blok zinciri ağını yapılandırın ve dağıtın
 • BlockApps Multi-Node Blockchain – Çok özel Ethereum blok zincirini yönetmek için kurumsal bir sürüm.
 • EEA Tek Üyeli Blok Zinciri – Quorum blok zincirini yapılandırın ve dağıtın
 • Mijin Azure BaaS – Özel bir blockchain platformudur.
 • R3 Tek Ağ – R3 için önceden yapılandırılmış ağ dağıtımı
 • Quorum – Quorum blockchain’i yapılandırmak ve dağıtmak için Quorum aracı
 • Azure’da Hyperledger Fabric – Hyperledger Fabric’i yapılandırın ve dağıtın

Tek düğümlü defter

 • Syscoin Full Node – Syscoin destekli iş blok zinciri platformu
 • Quorum -Quorum blockchain dağıtımı ve yapılandırması
 • Yeter Sayısında ERC-20 Token Hizmeti – Yeter Sayısında ERC20 Token Standardı
 • Ripple Development and Training Suit – Ripple Blockchain geliştirme ortamı ve eğitimi
 • Ethereum Geliştirici Kiti – Test için Ethereum ortamı
 • KrypCore PoC Creation Edition – KrypCore kullanarak Hyperledger’da Kavram Kanıtı Oluşturun.

Araçlar

 • Blockstack Core v14 – Yeni bir merkezi olmayan internet
 • Ethereum Studio – Blockchain Ortamı – Ethereum Blockchain Geliştirme tam paketi
 • Truffle – Ethereum geliştirme ortamı, varlık ardışık düzeni ve test çerçevesi
 • Parity Ethereum Dev – Hafif ve hızlı Ethereum dağıtımı.
 • Rewards API – Müşteri Sadakat Programları ödül çerçevesi.

Blockchain ile ilgili araçların tam listesini Azure Market’te bulabilirsiniz. İşte. Gelecekte daha fazla araç ekleyecekleri için kontrol etmeye devam edin.

Kaynaklar

Azure Blok Zinciri Hizmetleri, bu konuda uzmanlaşmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda kaynağa sahiptir. Bazıları Microsoft tarafından oluşturulmuştur. Başlamanıza yardımcı olacak çok sayıda masmavi blockchain hizmeti öğreticisi sunuyorlar. Dahası, Hyperledger kumaş gibi herhangi bir platformda çalışmak için bu gök mavisi blok zinciri hizmeti eğitimlerini kullanabilirsiniz..

Dikkate değer birkaçını aşağıda listeleyelim:

 • Azure Blok Zinciri Hizmeti: MSDN.com’da Başlarken – Burada, Azure Blok Zinciri Hizmetinin nasıl çalıştığını öğreneceksiniz. Konuşmacılar, paylaşılan iş akışı uygulamalarını öğretir ve size Azure kullanarak blok zinciri altyapısının dağıtılması ve sınırlandırılması konusunda bir rehber sunar. Öğreticide ele alınacak temel konular arasında konsorsiyum yönetimi, Azure Portal, hizmet API etkileşimi ve çok daha fazlası yer alır.!
 • Blockchain Geliştirme Kiti – Blockchain geliştirme kiti, bir geliştiricinin Azure ve Blockchain ile çalışma olanaklarını genişletir. Azure Blockchain Workbench ve blockchain geliştirici şablonları ile kullanılabilir.
 • Corda Eğitimi – Azure Blok Zinciri – Azure Blok Zinciri ile Corda blok zincirinin nasıl kurulacağını öğrenin
 • Azure Örnekleri – Burada Azure blok zinciri demosunu bulabilirsiniz.

Sonuç

Azure, piyasadaki en iyi yönetilen blok zinciri hizmetlerinden biridir. Bir konsorsiyum oluşturmak, dağıtmak ve yönetmek için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ayrıca sizi ekosistem içinde iyi donanımlı tutacak tonlarca özellikle birlikte gelir. Ancak bu, diğer hizmetleri veya uygulamaları entegre edebileceğiniz veya bağlayabileceğiniz anlamına gelmez. Örneğin, açık kaynaklı araçları kullanabilirsiniz. Azure Blok Zinciri Workbench, projelerinizi yönetmenizi sağlayan mükemmel bir araçtır. Ama gerekli bir araç değil.

Hizmetleriyle birlikte çalışabileceğiniz birçok kaynak bulacaksınız. Sıkışmadığınızdan emin olmak için makalemize kaynakları ekledik. İki aşamalı bir fiyatlandırma yapısı sağladıkları için fiyatlandırma da iyi yapılır. Bu, Azure Blok Zincirinin test veya daha küçük projeler için kullanılabileceği anlamına gelir.

Ancak gök mavisi Blockchain ile uğraşmadan önce, Blockchain’in nasıl mükemmel çalıştığını anlamanız gerekir. Bunun için Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) kursumuzla başlamanızı öneririz.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map