Bir blockchain mimarı olmak mı istiyorsunuz? Bir olmak için ihtiyaç duyacağınız önemli becerileri ve sertifikaları tartışırken kapsamlı kılavuzumuzdan öğrenin..

Blockchain mimarı şimdiye kadarki kazançlı kariyer seçeneklerinden biri olabilir. Blockchain epey bir süredir var ve şimdi birçoğunuz yeni kariyer fırsatları da görüyorsunuz..

Birçok işletme teknolojiyi araştırırken, aynı zamanda yenilikçi çözümler geliştirmelerine yardımcı olacak kalifiye personeli işe alıyorlar. Sonuç olarak, tüm dünyada blockchain uzmanlarına yüksek talep var.

Bununla birlikte, birçoğunuzun kariyer olarak blockchain mimarı ile karıştırıldığı görülüyor. En önemlisi, çoğunuz bu kariyere devam etmek için hangi becerilere ihtiyacınız olabileceğini bilmiyorsunuz. Ayrıca, bazılarınız blockchain geliştiricilerinin veya mühendislerinin blockchain mimarlık işleriyle karıştırıyor..


Bu nedenle, bu kariyeri sürdürmenize yardımcı olmak ve blok zinciri geliştiricisi ile mimar arasındaki farkı anlamanıza yardımcı olmak için bu kılavuzdaki her şeyi ele alacağım.

Öyleyse bir kahve kap ve okumaya devam et!

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) kursu

Blockchain Mimarı Kimdir?

Öncelikle, buna başlamadan önce, nasıl bir blockchain mimarı rehberi olunur, bakalım kim aslında bir blockchain mimarıdır?.

Gerçekte, bir blockchain mimarı, R ile çalışmaktan sorumludur.&D ekipleri ve varlıklar arası çerçevelerden ve kavramlardan yararlanan çözümler oluşturma ve tasarlamada blok zincirini aşılamaya yardımcı olur.

Dahası, yeni yenilikler üzerinde çalışacak ve herhangi bir yeni çözümü değerlendirmek için performans standartları oluşturacaksınız. Bunun dışında, blockchain mimar becerileri, blockchain mimarisi çerçevelerinde son derece deneyimli ve depolama çözümleri oluşturmayı içerir..

Her neyse, ana faktör, pozisyonun aslında blockchain geliştirici işlerinin ve mühendislik işlerinin üstünde olmasıdır. Sonuç olarak, mimar, blok zinciri tabanlı herhangi bir projeye liderlik etmekten ve ekibin izlemesi için genel yol haritasının ana hatlarını çizmekten sorumlu olacaktır..

Bu kariyerle ilgili en iyi şey, yalnızca sistemi kodlamayacak veya geliştirmeyecek, aynı zamanda iş perspektiflerini de göz önünde bulundurmanızdır..

Bununla ilişkili diğer riskleri de not alalım. Tipik olarak, bir blockchain mimar sertifikası gitmenin yolu olacaktır. Bu tür sertifikaları sunan ve tam potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olan birçok harika platform olduğu için.

Her neyse, potansiyel müşterilerle başa çıkmak için başka sosyal becerilere de ihtiyacınız var. Sonuç olarak, gördüğünüz gibi, çözümün temsil ettiği neredeyse her şeyden sorumlu olacaksınız..

Blockchain Mimarı

Blockchain Geliştiricisi ve Mühendisi ile Fark

İşlerin biraz daha karmaşık hale geldiği yer burasıdır. Hem bir blockchain geliştiricisi hem de mühendisinin bazı ortak rolleri vardır, ancak farklılıkları da vardır. Gerçekte, bu ortak roller, blockchain mimarlık işlerinin rolleriyle de örtüşmektedir..

Bu yüzden birçok insan kafalarını karıştırıyor ve birbirlerinin yerine geçebiliyor. Her neyse, blockchain mimarı işleri, sistemin nasıl çalıştığını ve tüm riskleri en aza indiren bir sistemi nasıl görselleştirebileceğini bilen bir kişiye ihtiyaç duyar..

Açıkçası, daha yüksek kodlama becerilerine sahip olmak gereklidir, aksi takdirde şirketin bunu başarıp başaramayacağını bilemeyebilir. Dahası, teknik kaliteye de bakacak ve çoğunlukla bir projede en üst düzey kararları alacak..

Öte yandan, geliştiriciler de kararlar verebilir, ancak bunlar çoğunlukla çalışmalarına dayanır. Tipik olarak, bir projede, birden fazla blok zinciri geliştiricisi, bir çözümün farklı bölümleri üzerinde çalışır. Böylece sadece kendi bölümleri ile ilgili uygulama kararları alabilir..

Blockchain mühendisleri, altyapının yapısını da öngörebilir. Ancak çözümün iş perspektifiyle ilgili yetkiye sahip olmayacaklar veya ilgilenmeyecekler.

Temel olarak, hepsi otorite ve liderliğe inecektir. Blockchain mimarı işlerinin diğerlerinden farklı olduğu nokta budur..

Her neyse, bu nasıl bir blockchain mimarı olunur kılavuzunun bir sonraki bölümüne göz atalım..

Blockchain Mimarı Olmak İçin İhtiyacınız Olanlar

Blockchain mimarı olmak için ihtiyaç duyacağınız belirli beceriler vardır. Pozisyon için gerekli tüm becerileri hemen aşağıda topladım. Onlara bir göz atın ve neye hakim olmanız gerektiğini öğrenin.

Blockchain Temelleri hakkında kapsamlı bilgi edinin

Herhangi bir sert çekirdek teknik yönüne geçmeden önce, öncelikle blok zincirinin temelleri ile başlamalısınız. Bir blockchain çözüm mimarı sertifikası almak bu durumda size oldukça yardımcı olacaktır. Temel olarak, blockchain tanımından akıllı sözleşmelere kadar blockchain dünyasındaki her terimi öğreneceksiniz..

Blockchain’in belirli özellikleri gibi diğer faktörler de okuma listenizde olmalıdır. Bu temel ilkelerle başlamazsanız, başka yönlere geçmek sizin için zorlaşır. Bu teknolojinin basit bir şekilde incelenmesini sunduğumuz için Kurumsal Blok Zinciri Sertifikasyon kursumuza göz atmanızı öneririm..

Şimdi kayıt: Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Uzmanı (CEBP) kursu

Liderlik Becerilerinizi Geliştirin

Yapmanız gereken bir sonraki büyük şey bu. Gerçekte, blockchain mimar becerileri, liderlik ve yönetim becerilerine de odaklanmanızı gerektirir. Neden olsa? Asıl sorumluluklarınızdan biri, profesyonellerden oluşan bir ekibe, iş sektörüne fayda sağlayacak bir blockchain çözümü geliştirmeye liderlik etmek olacaktır..

Bu nedenle, ekibinize herhangi bir çözümü büyük bir başarıya ulaştıracak doğru rehberi vermek için liderlik becerilerinizi geliştirmeniz gerekir. Tüm ekip üyeleriniz arasında uygun koordinasyon olmadan, her şeyden önce bir şey yapmak zor olurdu..

Ayrıca zeki bir lider, ekip üyelerinin güçlü ve zayıf yönlerini bilir. Onlara üstünlük sağlayabilecekleri belirli görevleri atamaya yardımcı olur.

Blockchain Mimarisinin Çalıştığı Know-How

Adından da anlaşılacağı gibi, kesinlikle geldiğini gördünüz. Bir blockchain mimarı her zaman en yeni blockchain mimari modelleriyle her zaman güncel olmalıdır. Dahası, hash fonksiyonları ve fikir birliği gibi kavramları da anlamalısınız..

Kurumsal blockchain platformlarının tüm teknik incelemelerini incelemenizi öneririm. Platformlarını nasıl yapılandırdıklarına dair size net bir fikir verecektir. Dahası, çözümünüzü onlardan farklı kılacak başka yenilikçi fikirler de alacaksınız.

Ancak, sizi uyarmalı, çok zaman ayırmayı beklemeliyim ve bu beceriyi geliştirmeliyim. Kariyerinizdeki en iyi becerilerinizden biri olacağı için.

Veri Yapıları Hakkında Kapsamlı Bir Bilgiye ve Uygulama Anlayışına Sahip Olun

Daha sonra, veri yapılarının ileri düzeyde anlaşılması gelir. Gerçekte, blockchain çok benzersiz bir veri yapısı formuyla birlikte gelir. Dahası, oradaki pek çok insan bunun karmaşık doğasını tam olarak anlayamaz..

Bu nedenle, veri yapılarının blok zincirini nasıl oluşturduğuna dair kapsamlı bilgiye sahip olmanız gerekir. Öyleyse, bunun için Merkle Trees veya Patricia Trees’i incelemelisiniz. Kontrol etmeniz gereken bir diğer husus, çözümünüzle uygulanabilirliğidir. Çoğu durumda, belirli veri yapıları hedeflerinize daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Bu nedenle, başlangıçta ekibiniz için yol haritasını tasarlarken bunu aklınızda bulundurmalısınız..

Bu konudaki bir sonraki beceriye geçelim, nasıl blok zinciri mimarı olunur kılavuzu.

Kriptografide Uzman Olun

En iyi blockchain mimar becerilerinden bir diğeri de kriptografiyi öğrenmektir. Kriptografide Hashing, blockchain teknolojisinin büyük bir parçasıdır. Kriptografi kullanmadan, güvenliğin tüm temeli yıkılırdı. Bu nedenle, sisteme ek güvenlik ve değişmezlik sunmak için onu kullanmanız gerekir..

Ancak kriptografi ile uğraşırken çok dikkatli olun. Gerçekte, küçük bir hata bile çok büyük risk faktörlerine neden olabilir. Bu nedenle, kriptografi ile ilgili her şeyi verimli bir şekilde öğrendiğinizden emin olun.

Tam olarak anlamadan, çözümlerinizi mükemmelleştirmeyi asla umut edemezsiniz.

Ön Uç ve Arka Uç Web Geliştirmede Uzman Olun

Bunu tipik bir blockchain mimar kursunda bulamayabilirsiniz. Bu, bir enstitüden veya bir eğitim programından öğrenebileceğiniz bir şeydir. Çoğu durumda, kendiniz de keşfedebilirsiniz. Ancak ön uç ve arka uç web geliştirme olmak çok önemlidir.

Uzun vadede bunu kendiniz kodlamanız gerekmeyebilir, ancak nasıl yapılacağını bilmeden tasarımlarınızı doğru bir şekilde planlayamazsınız.

Her neyse, bunda kullanıcı arayüzleri, API’ler vb. Geliştirmeyi öğrenmeniz gerekecek. Ayrıca, kullanıcı arayüzünün nasıl görünmesi gerektiğine dair yön vermek projenize fayda sağlayacaktır..

Çeşitli Programlama Dillerinde Ustalaşın

Bu iyi kısmı. Bir blockchain çözüm mimarı olarak, çeşitli programlama dillerinde uzmanlaşmanız gerekir. Dahası, bunlarda da daha yüksek düzeyde uzmanlığa sahip olmanız gerekir. Temel olarak, işletmelerdeki mimar pozisyonları için temel gereksinimlerden biridir..

Dahası, rolünüz, projenin başka hiç kimsenin yapamayacağı bazı zor kısımlarını kodlamanıza neden olabilir. Öyleyse, C ++, Python ve Java öğrenmeye başlayın. Ayrıca, onlarla işiniz bittiğinde Solidity’yi öğrenmeye başlayın. Bundan sonra, konsepti tam olarak kavramak için bir blockchain uygulamasının nasıl geliştirileceğini öğrenmeniz gerekir..

Bu beceri, bir röportaj için otururken de kesinlikle işe yarayacaktır..

Farklı Blockchain Platformları Hakkında Daha Derin Bir Anlayışa Sahip Olun

Blockchain çözüm mimarı sertifika programları bu konuda size yardımcı olabilir. Becerilerinizden biri, tüm platformların nasıl çalıştığını anlamaktır. Bu nedenle, özel, birleşik / konsorsiyum ve kamu platformları arasındaki farkı anlamak bir zorunluluktur..

Herhangi bir proje üzerinde çalışmadan önce en iyisini seçmenize yardımcı olacaktır.

Akıllı Sözleşme Geliştirmede Uzman Olun

Akıllı sözleşme, blockchain mimarları için kesinlikle gereklidir. Herhangi bir blockchain çözüm mimarı, akıllı sözleşmelerin nasıl geliştirileceğini bilmek zorundadır. Dahası, kurumsal şirketlerin en çok talep gören özelliklerinden biri olduğu için onu atlayamazsınız.

Temel olarak, iş mantığının nasıl çalıştığını öğrenmekle başlayın ve ardından akıllı sözleşmelere giden yolu oluşturun..

Standartların ve Ekosistemlerin Nasıl Çalıştığına Dair Bilgi Sahibi Olun

Bir blockchain mimarı olarak kariyer yapmak için, farklı standartların nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir. Dahası, dağıtılmış defter teknolojisi ile birlikte tüm farklı blok zinciri ekosistemlerini de incelemelisiniz..

Bu durumda, blockchain mimarlık kursu size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Corda, Quorum, Ethereum ve Hyperledger gibi ekosistemler sizin için bir zorunluluktur.

Ana Blok Zinciri Birlikte Çalışabilirliği

Blockchain birlikte çalışabilirliği, her tür proje için çok büyük bir faktördür. Yine de birçok ileri teknoloji, uygun birlikte çalışabilirliği garanti edemedi. Ancak gelecekte en çok talep edilen özelliklerden biri haline geleceği için nasıl çalıştığını incelemelisiniz.

Bu beceride ustalaşabilir ve kurumsal çözümlerinizde blok zinciri uygulayabilirseniz, bu nişte bir iş bulabileceğiniz açıktır. Her neyse, temel fikir yenilerini kullanmak yerine ortak standartlara odaklanmaktır..

Blockchain Ürün Spesifikasyonunu Geliştirmeyi Öğrenin

Bir blockchain mimarı olarak en büyük sorumluluklarınızdan biri olacak. Bu nedenle, blockchain ürün özelliklerini geliştirmeyi öğrenmeniz gerekir. Temel olarak, blockchain ürünlerinin nasıl paketlendiğini veya pazarlandığını anlamanız gerekir..

Dahası, şirketinizin tüketici taleplerinin yanı sıra müşterinin taleplerini de kabul etmeniz gerekir. Spesifikasyonu net bir şekilde tanımlayamazsanız, tüketiciler ne sunduğunuzu anlamaz.

Her neyse, ürün hakkında doğru bir kılavuz vermek, diğer ekip üyelerinin çözüm üzerinde verimli bir şekilde çalışmasına da yardımcı olur..

Blockchain Uygulama Stratejisi Geliştirme Bilgisi Edinme

Sanırım başka projelerde deneyim sahibi olmaktansa bu konuda uzman olmanın daha iyi bir yolu yok. Bu alanda sadece bir başlangıç ​​yapıyorsanız, geçmişte başarılı blok zinciri uygulama geliştirmelerini incelemek en iyisi olacaktır..

Bu nasıl yardımcı olur? Peki, ürünlerini başarılı kılmak için nasıl strateji oluşturduklarını anlamanıza yardımcı olur. Ayrıca, bir topluluğa veya konsorsiyum blok zincirine katılmak da bu şekilde yardımcı olabilir. Consortia’nın işbirliğine dayalı bir ortamı var ve her bir blockchain ürünlerini nasıl piyasaya sürdükleri konusunda her zaman güncel bilgi sahibi olabilirsiniz..

Blockchain Geliştirme Araçlarında Uzman Olun

Blockchain geliştirme araçları, projenizi hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Temel olarak, bu blockchain araçları zamandan ve kaynaklardan tasarruf etmek için buradalar. Dahası, taslak çözümünüzü dağıtmadan, araçları kullanarak her zaman test edebilirsiniz..

Her neyse, geliştiriciler blockchain geliştirme araçlarını seviyor. Yani bir mimar olarak onları da bilmelisiniz. Özellikle, belirli bir proje için hangi aracın en uygun olduğuna karar vermelisiniz. Bu nedenle, blockchain’in temellerini öğrendikten sonra, bu araçları ustalaşmak için kullanmaya başlayın..

Şimdi kayıt: Kurumsal Blok Zincirleri Şablonları kursu

Blockchain’i İşle Eşleştirmeyi Öğrenin

Blok zinciri alanında bir mimar olarak sorumluluklarınızdan biri de budur. Blockchain mimarlık eğitiminizde, teknolojiyi mevcut iş modelleriyle nasıl birleştirebileceğinizi öğrenmeye başlayın. Açıkçası, tipik iş modelinde bazı değişiklikler yapmanız gerekecek. Ama gelir pahasına olmamalı.

Gerçekte, bir projenin başarısızlığı veya başarısı büyük ölçüde ona bağlı olacağından, bu son derece önemli bir beceridir. Ek olarak, işletmeler bu teknolojiyi kendi avantajları için nasıl kullanacaklarını bilmedikleri için kararlarınıza bağlı olacaklardır. Bu nedenle, blockchain iş modelleri bulmanız gerekecek.

Daha Hızlı Problem Çözme için Stratejik Becerilere Sahip Olun

Mimar olmanız için stratejik beceriler son derece gereklidir. Tamamen yeni bir proje üzerinde kurumsal bir ortamda çalışırken birçok sorunla karşılaşacaksınız. Yani, sorumluluk almanız ve bunu olabildiğince hızlı çözmeniz gerekir..

Ancak, şirketinizin de herhangi bir kayıpla karşılaşmayacağından emin olmanız gerekir. Bu nedenle, her şeyi devam ettirmek için daha yüksek stratejik becerilere sahip olmalısınız. Her neyse, bir blockchain mimarı olarak bir iş bulmak için bu beceriyi geliştirdiğinizden emin olun..

Nasıl blockchain mimarı olunur kılavuzunda bir sonraki bölüme göz atalım.

Bilgisayar Bilimleri Mühendisliğinde Derece veya Diploma Alın

Sanırım bu, blockchain mimarlık eğitiminiz için yapabileceğiniz en temel şey. Başarılarınızı bir derece almak dışında işletmelerin önünde sergilemenin en iyi yolu ne olabilir? Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği alanında bir derece, işvereninize işe alınmak için mükemmel bir şekilde nitelikli olduğunuzu göstermenize yardımcı olur..

Dahası, diploma veya derece alırken, yazılım geliştirme hakkında her şeyi öğreneceksiniz. Blockchain projeleriniz için tüm programlama sonuçlarını daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır..

Ayrıca, blockchain çözümünü geliştirirken herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, hatayı zahmetsizce de kolayca tespit edebilirsiniz..

Kurumsal Bir Blok Zinciri Sertifika Programına Kaydolun

Biraz sır bilmek ister misin? Kurumsal bir blockchain sertifika programı, aslında bir blockchain mimarı olma yolculuğunuza bir adım önde başlamanın en iyi yoludur. Şu anda çevrimiçi olarak birçok kurs var, ancak programlarımızı incelemenizi şiddetle tavsiye edeceğim.

Temel olarak, blockchain mimarlık kursumuz, blockchain teknolojisinin temellerini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır..

Ayrıca, blok zinciri mimarı kursumuz, Ethereum, Hyperledger ve Corda gibi tüm potansiyel üst düzey blok zinciri platformlarını kapsadığından, bu platformların nasıl çalıştığını kolayca öğrenebilirsiniz. Ek olarak, her durumda bir ticari bakış açısı edinmek size de yardımcı olacaktır..

Blockchain mimar eğitiminin yardımıyla, en üst sırayı alma yarışında öne geçebilirsiniz. Bununla birlikte, kurslarımızı yalnızca karar vericilere, üst düzey liderlere, mühendislere, geliştiricilere, mimarlara, iş analistlerine, inovasyon yöneticilerine, danışmanlara ve çok daha fazlasına sunuyoruz..

Size iyi bir iş kazandırabilecek blockchain sertifika kursları mı arıyorsunuz? Şu anda geniş blok zinciri kursları koleksiyonumuza göz atın!

Blockchain Mimarı Doğru Yol mu??

Buna şüpheyle yaklaşmak oldukça doğal. Blockchain oldukça yeni bir teknolojidir demek istiyoruz. Hiç kimse bunun nasıl sonuçlanacağından ve hatta en başta nasıl bozulacağından tam olarak emin olamaz. Ancak tüm aldatmacadan ve neredeyse takıntı düzeyindeki işletmelerin teknolojiye olan hayranlığı beni başka türlü düşündürüyor..

Bu yüzden, burada düşündüğünüzden daha fazla ilginizi çekebilecek bazı net faydalar sunuyoruz..

  • Özel Maaş Seçenekleri

Teknoloji yeni ve açıkçası, blockchain’deki neredeyse tüm pozisyonlar en başından çok fazla maaş alıyor. Piyasada en çok ödeme yapan birçok blockchain işi var. Ve blok zinciri mimarisinin işleri bundan farklı değil.

Ancak bu iş rolünün en iyi yanı, bir blockchain çözümünün başı olmanızdır, bu nedenle şu anda piyasadaki diğer pozisyonlardan çok daha fazlasını bekleyebilirsiniz. Ayrıca, önceden deneyime sahipseniz işletmeler daha fazla ödeme yapmaya isteklidir..

Ayrıca, şirket politikalarına alışmanıza yardımcı olacak ekstra blockchain mimar eğitimi almak da masada. Konumunuza bağlı olarak, teşviklerle daha fazla tatil geçirme olasılığınız vardır..

  • Blockchain Mimarı için Yüksek Talep

Şu anda blockchain mimarına yüksek talep var. Ama neden? Bir blockchain çözüm tasarımını gerçekleştirebilecek yalnızca bir avuç insan var. Öte yandan, mimarların sorumluluklarını yerine getirebilecek yetenekli personel daha da nadirdir..

Çözüm tasarımlarına dayalı olarak bir şirketin gelirini artırmak için sıra dışı bir düşünür olmanız gerekir. Bu nedenle, uygun şekilde beceriye sahipseniz, kesinlikle o anda ve orada işe alınırsınız..

  • Daha Fazla Esneklik Alın

İşletmeler sizi tam istediğiniz gibi rahat ettirmeye isteklidir. Onların altında çalışıyor olsanız bile, becerilerinize sahip bir kişi işyerinde yüksek muamele görür. Bu nedenle, kendi ekibinizle ve diğer tesislerle dostane bir ortam elde etmek hayalinizdeki bir iş gibi görünüyor, değil mi??

Pek çok durumda, elbette belirli koşullar altında “evden çalışmayı” bile seçebilirsiniz! Şirketin niş ve blok zinciri arasında köprü olmak ilk önceliğinizdir ve bu nedenle işletmeler size ihtiyacınız olan her türlü esnekliği sağlamaya isteklidir..

  • Teknolojik Devrim Üzerine Çalışın

Blockchain, bu çağın teknolojik bir devrimidir. Tüm iş modellerimizi gerçekten yeniden şekillendirebilir ve daha verimli çalışmasını sağlayabilir. Tamamen yeni teknoloji üzerinde çalıştığınızı hayal edin. Demek istediğim, bu şansı kaç kişi alıyor??

Blockchain mimar becerilerinizle yeni fırsatları keşfedebilir ve hatta bu alandaki yeni yenilikleri keşfedebilirsiniz. Hala keşfedilecek çok fazla fırsat var. Yani, tam paketi tamamen alıyorsunuz.

  • Daha İyi Konum

Açıkçası, blockchain mimar becerileri size takımda kazançlı bir pozisyon kazandıracak. Kesinlikle projeye tamamen liderlik edeceksiniz. Blockchain geliştiricileri ve mühendisleri de daha yüksek pozisyonlara sahip olsalar da, sizin kanatlarınız altında çalışırlardı.

Gerçekte, kişinin kariyerinde bu tür bir konuma ulaşması çok fazla gün alabilir. Ancak en üst pozisyonu hedeflerseniz, isterseniz kesinlikle elde edebilirsiniz. En iyi yanı, hedeflerinize hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilecek bir blok zinciri mimarlık kursu olmasıdır..

Bitiş Notu

Görünüşe göre blockchain yavaş yavaş dünyayı yavaş yavaş ele geçiriyor. Biraz rahatsız edici görünebilir, ancak her yeni yenilik başlangıçta böyle hissedilir. Sanayileşme zamanlarını hatırlıyor musunuz? Bazı potansiyel kariyer seçeneklerini ortadan kaldırsa da yenilerini de tanıttı..

Aynı şey blockchain teknolojisi için de geçerli. Böylelikle insanlar bu alanda ve blockchain mimarlarında yeni fırsatlara sahip oluyor..

Ancak, bu kariyeri tüm hızıyla sürdürmek istiyorsanız, en iyisi bir blockchain çözüm mimarı sertifikası almaktır. Sadece blockchain mimar eğitimi sunmakla kalmayacak, aynı zamanda pazardaki diğer rakipler üzerinde avantaj sağlayacak. Sertifikalı Kurumsal Blok Zinciri Mimarı (CEBA) kursumuzla başlamanızı öneririz.

Parlama zamanın. Öyleyse, şansını dene ve şimdi yolculuğuna başla!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me